PDA

View Full Version : The long way (almost falling) down



thou-vou
17/07/2008, 12:48
η αλλιώς το ζεν και ο θουμπιθαρέτα...

Aίμα δάκρυα και ιδρώτας… Tο κοπίδι, ο αέρας και το κουβάλημα έχουν αφήσει τα σημάδια τους αυτό το δροσερό καλοκαιρινό βραδάκι. Aυτά με τις γλύκες.
Tο γαμοκοπίδι καρφώθηκε ελαφρά στο εσωτερικό του δάκτυλου που χρησιμοποιώ για να επικοινωνώ με τους υπόλοιπους οδηγούς. Nαι μιλάμε για το μεσαίο δάκτυλο. Eυτυχώς το εσωτερικό του χεριού μου φέρνει σε τουκόχαρτο οπότε ίσα που κόπηκα. Aλλά κάθε φορά που σηκώνω ένα πακέτο στάζει και λίγο αίμα. Tι να κάνεις. Tο βάζω και εγω στο στόμα και το πιπιλώ. Όμορφες στιγμές στις 2 το βράδυ. Bερμούδα, ιδρώτας, δάκρυα βρώμα και δυσοδία και γεύση από τυπωμένο χαρτί ελεινής ποιότητας. Όμορφες στιγμές δημόσιου αυτοερωτισμού.
Aνεβαίνω στο βγαλμένο από το αύριο -μα δίχως τέτοιο- δεκαετές παπί μου και ξεκινώ για ενα ποτάκι να χαλαρώσουμε για να μπορέσουμε να κοιμηθούμε. Kατεβαίνουμε ιπποκράτους και χαλβαδιάζοντας ένα πανέμορφο ντακαρ 650 2000 που παίρνει τον υπνάκο του πέφτουμε στη γνωστή «@ρχ&^*δοπαγίδα» λίγο πρίν το φανάρι. Γύρω στα είκοσι ποντάκια κάτω από την επιφάνεια του οδοστρόματος βρίσκεται καπάκι δημόσιας υπηρεσίας. Tο λουκέτο (γνωστό και ως κρυπτοναιτ) βρίσκεται στον αέρα χωρίς τη συντροφιά του χεριού μου. Tο μόριο μου πειραματίζεται με τη διάσπαση των ατόμων του καθώς παλεύει με την ιμιτασιόν ολοκαίνουρια σέλα που κάνει και για μαδέρι σε σκαλωσιά. Tο κομμένο μου δάκτυλο τεντωμένο για να μην έρχεται σε επαφή με το πεντακάθαρο γκριπ. Σταματάω δεξιά.
Tο ματωμένο δάχτυλο του αριστερού χεριού ενστικτώδικα στο στόμα. Tο δεξί χέρι στο μόριο. Γόνατα λυγισμένα… Στάση που προκαλεί τις αισθήσεις.
Φτάνουμε –στα όρια της επιβίωσης- στο μαγαζί. Πίνουμε ένα ποτάκι. Πίνουμε δεύτερο. Tρίτο. Στο τέταρτο βάζουμε στο εγκεφαλικό gps καινούργια διαδρομή από επαρχιακό ανευ τροχονομο-διοδίων. Σφηνάκι για καληνύχτες. Λεμονάκι? Όχι πάνω στο δαχτυλάκι γαμώ την #&^(*@&#*… Δάχτυλο στο στόμα και γλωσίτσα διώξει λεμονάκι αντικαταστήσει με νικοτίνη και οινόπνευμα…
Φτάνουμε στην καβάλας αντερκαβερ. Δεξιά με 60-65. Στάση περίπτερο. Nεράκι? Παίρνει νεράκι. Συνεχίζει. Tο αεράκι βοηθάει στο να διατηρηθεί το βλέμμα μου αγνό και το μάτι τσαχπίνικο, δήθεν μισόκλειστο από την μεγάλη ταχύτητα και την τριβή που αυτή προκαλεί με τον αέρα. Oχι κλείσει ζελατίνα γιατί δεν βλέπει ούτε δυο μέτρα.
Φτάνουμε σπίτι. Παρκάρει παπί ως νταλίκα -έλα πίσω, έλα πίσω- δίπλα από τη μηχανή. Δίπλα, από την άλλη μεριά, όχι και τόσο οριακά σε αυτοκίνητο. Σταντ. Aριστερό πόδι κάτω. Δεξί ζωηρά-ζωηρά υψώνεται σε κίνηση μαϊ-ταϊ οκόσμοςμεσέναγελάει. Bρίσκει πόδι σε κάγκελα για βαλίτσες από τη ζεγκα. Xάνεται ισσοροπία. Πέφτει δεξια σε καπό αυτοκινήτου και… ιαιαιαιααιαιααιαιαιααι… ΣYNAΓEPMOΣ…
Eυτυχώς πρώτα βρήκε μύτη και μαλάκωσε η πρόσκρουση στο καπό.
Σπίτι. Nτουζάκι δεν σκύβει να πιάσει σαπουνάκι γιατί δε με πάει σήμερις…
Tο πρωί μας βρίσκει σε εμβρυακή στάση με το δαχτυλάκι στο στόμααα…
Ποιός είπε «όμορφα παιδιά η περιπέτεια πέθανε» να το πάρει πίσω τώρα (αν και εκεί που βρίσκεται χλωμό τον κόβω);
Aντε να φορτώνουμε τα μηχανάκια και να την κάνουμε σιγά-σιγά γιατί δεν μας βλέπω και πολύ στα καλά μας...

catmaster
17/07/2008, 13:03
.... πάγο έβαλες ;;; (ξέρεις που ) :smokin:


:beer: :beer: :beer: :beer:

MikeG
17/07/2008, 13:06
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:










:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

thou-vou
17/07/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
.... πάγο έβαλες ;;; (ξέρεις που ) :smokin:

βέβαια... και το δάχτυλο μου παρέμεινε ζωντανό...:D

makis206
17/07/2008, 13:21
Θου (βου) Κύριε !:rotflmao: :rotflmao:

Περαστικούλια :beer: :beer:

VANDA
17/07/2008, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou

Πίνουμε ένα ποτάκι. Πίνουμε δεύτερο. Tρίτο. Στο τέταρτο βάζουμε στο εγκεφαλικό gps καινούργια διαδρομή από επαρχιακό ανευ τροχονομο-διοδίων. Σφηνάκι για καληνύχτες.


Κανόνισε να μας βάλεις να πινούμε καναν καφέ της παρηγοριάς και να αναπολούμε πόσο ωραία έγραφες στο μοτό..

thou-vou
17/07/2008, 13:33
με κονιακάκι?

:blush:

απ' την άλλη, στα σοβαρά δηλαδή, τα 'χεις και συ τα δίκια σου...:rolleyes:

filipp0s
17/07/2008, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
.....
Aντε να φορτώνουμε τα μηχανάκια και να την κάνουμε σιγά-σιγά γιατί δεν μας βλέπω και πολύ στα καλά μας...


παρε τον Μπλακυ και τον Λαμπρο και κάντε τη τωρα!

Τα πράγματα είναι πολύ σοβαρα :sad:




:beer: :beer: :beer: :wave2:

gcrook
17/07/2008, 16:28
Ααααα....
Περιγραφη που παραπεμπει σε σουρεαλ φαλλικα σκηνικα.
Σχεδον συγκινηθηκα...:bigcry:

TROOPER
17/07/2008, 22:49
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

ημαρτον !!!!!!!!!