PDA

View Full Version : GAS GAS & Edicion Limitada TXT Racing Raga



taxydromos
17/07/2008, 22:11
....απο το περιοδ. μοτο:
Μετά από έξι Παγκόσμιους τίτλους, έναν Ευρωπαϊκό και πέντε άλλα Ισπανικά Πρωταθλήματα στα indoor και outdoor πεδία του trial, η GAS GAS, για να τιμήσει τον διάσημο οδηγό της Adam Raga, βγάζει στην παραγωγή την, πέμπτη κατά σειρά, limited edition της μοτοσυκλέτας που τον έφερε σε αυτές τις θέσεις από το 2003 : την TXT Racing Raga! Η νέα μοτοσυκλέτα που βασίζεται στο ΤΧΤ 300 και θα παραχθεί σε μόλις 330 κομμάτια θα διατεθεί στις σημαντικότερες αγορές.

Με την πρώτη ματιά αυτό που εντυπωσιάζει είναι η «διακόσμησή της» με τα νέα αυτοκόλλητα, ενώ συνοδεύεται και από ένα χρυσό μπρελόκ με την αρίθμησή της και υπογραφή του πρωταθλητή Adam Raga! Η «συλλεκτική» ΤΧΤ έχει κάρτερ, καπάκι συμπλέκτη και πίσω ψαλίδι από μαγνήσιο με χρυσό χρώμα, όπως χρυσό είναι και το Ζ-42 γρανάζι. Η εμπρόσθια ανάρτηση εξυπηρετείται από ένα αλουμινένιο, 40 χιλιοστών και πλήρως ρυθμιζόμενο Marzocchi Raga και η εκτεταμένη χρήση μαγνησίου και αλουμινίου απέφερε συνολικό βάρος 67,9 κιλά, 2,5 λιγότερα από την ΤΧΤ 300 δηλαδή. Ο κινητήρας είναι ο γνωστός δίχρονος 300 κυβικών με reed εισαγωγής στον στροφαλοθάλαμο και φέρει τον επίσης γνωστό, πατενταρισμένο από την GAS GAS, υδραυλικό, ρυθμιζόμενης προοδευτικότητας συμπλέκτη. Το έξι σχέσεων κιβώτιο έχει εξελιχθεί από τον ίδιο τον Raga και η limited edition μοτοσυκλέτα είναι εφοδιασμένη με καρμπυρατέρ Keihin αντί του Dell’Orto που έχει η «απλή» ΤΧΤ 300, ενώ είναι εφοδιασμένο και με εξάτμιση από τιτάνιο. Άλλα χαρακτηριστικά της είναι ο μαύρος carbon προβολέας, το αγωνιστικού τύπου “floating” εμπρός δισκόφρενο, ένα μεταβλητής διατομής τιμόνι που φέρει μία “Hebo Raga” «γκαζιέρα», οι «χρυσές» πλάκες τιμονιού, καθώς και το προστατευτικό της αντλίας του εμπρός φρένου.


136891

taxydromos
17/07/2008, 22:12
..πως σας φαινεται αυτο?


136892

marios8
18/07/2008, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
..πως σας φαινεται αυτο?

Ωραίο ( αν το κάνουν άλλοι ) :beer: :beer: :wave2:

dirtbird
18/07/2008, 06:25
Πάντως postie με αυτό μπορείς άαααανετα να τρέξεις endurocross που υπολόγιζες....:bigcry: :bigcry:

zubitos
18/07/2008, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
..πως σας φαινεται αυτο?





ιδανικό για ταξιδάκια με τα Χ.Τ.Χ :D

taxydromos
18/07/2008, 12:33
μιλαω για δευτερο μηχανακι για καγκουριες και ατελειωτες σουζες!

..ιατροδικα ψηνεσαι να παρουμε ενα μισο-μισο?


χμμ,οι πετρες του υμηττου θα του ερχοτουσαν λουκουμι......στη πεντελη θαφθανες ανετα μεχρι τη σπηλια νταβελη..


τωρα στις scramble διαδρομες της βαρυας θα εμενε πισω......αλλα who cares υπαρχουν τα ktm για κει..

iatrodikastis
18/07/2008, 16:36
...ψημένος τρελλά είμαι εδώ και 1 χρόνο.

ψάχνω το 200άρι γιά testride και πάντα δίχρονο.

έχω βρει και χορηγό να μου το αγοράσει αν μαρέσει.:smokin:

Ζεύκας
18/07/2008, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
έχω βρει και χορηγό να μου το αγοράσει αν μαρέσει.:smokin:

πάντως άμα είναι η γυναίκα σου να αρχίσεις να ανησυχείς! :lol: