PDA

View Full Version : Μπράβο ρε....



stvr1
17/07/2008, 21:20
Μετά από καιρό οδήγησα R1 07 σαν αυτό που είχα και φρόντησες να μου θυμίσεις οτι τραβάει τους μαλάκες όπως το σκατό τις μύγες!
Για εσένα το λέω που πριν λίγο έκανες το "χώσιμο του αιώνα" στην παραλιακή λίγο μετά το Σ.Ε.Φ. στο ρεύμα προς Συγγρού. Και δεν με νοιάζει αν απλά είδες ότι η αριστερή πήγαινε καλήτερα ή αν απλά σε έπιασε το κόμπλεξ διότι οδηγούσες μηχανάκι τουλάχιστον 5 χρόνια παλιότερο, το θέμα είναι, σκατόβλακα, ότι αν δεν σε είχα δει να έρχεσαι σαν μαλάκας απο δεξιά και άνοιγα αντι να κλείσω το γκάζι θα είχαμε γίνει κουβάρι στον δρόμο!!!
Ξέρεις οι υπόλοιποι έχουμε λόγους για να ζήσουμε, αν εσύ δεν έχεις ή αν θεωρείς οτι είναι μαγκία να μείνεις παράλυτος τράβα και σκοτώσου μόνος σου!!! Βέβαια δεν νομίζω οτι ο λόγος είναι αυτός, απλά έχεις σκατά στο κεφάλι και δεν καταλαβαίνεις τι κάνεις και είμαι σίγουρος οτι ούτε που κατάλαβες ότι ο μόνος λόγος που δεν τρακάραμε είναι γιατί δεν είσαι ο πρώτος κρετίνος που συναντώ στον δρόμο και πρόλαβα και σε είδα έγκαιρα....
Φυλαγόμαστε από τα αυτοκίνητα που μας γράφουν (βέβαια αυτοί δεν κινδυνεύουν άμεσα ή έστω έτσι νομίζουν), όχι να την πάθουμε από μηχανή!
Άντε να έρθει ο χειμώνας να κρυώσουν μερικοί και να τις κλείσουν για 6-7 μήνες στο γκαράζ μπας και γλιτώσουμε...

MitsosNaked
17/07/2008, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Μετά από καιρό οδήγησα R1 07 σαν αυτό που είχα και φρόντησες να μου θυμίσεις οτι τραβάει τους μαλάκες όπως το σκατό τις μύγες!
Για εσένα το λέω που πριν λίγο έκανες το "χώσιμο του αιώνα" στην παραλιακή λίγο μετά το Σ.Ε.Φ. στο ρεύμα προς Συγγρού. Και δεν με νοιάζει αν απλά είδες ότι η αριστερή πήγαινε καλήτερα ή αν απλά σε έπιασε το κόμπλεξ διότι οδηγούσες μηχανάκι τουλάχιστον 5 χρόνια παλιότερο, το θέμα είναι, σκατόβλακα, ότι αν δεν σε είχα δει να έρχεσαι σαν μαλάκας απο δεξιά και άνοιγα αντι να κλείσω το γκάζι θα είχαμε γίνει κουβάρι στον δρόμο!!!
Ξέρεις οι υπόλοιποι έχουμε λόγους για να ζήσουμε, αν εσύ δεν έχεις ή αν θεωρείς οτι είναι μαγκία να μείνεις παράλυτος τράβα και σκοτώσου μόνος σου!!! Βέβαια δεν νομίζω οτι ο λόγος είναι αυτός, απλά έχεις σκατά στο κεφάλι και δεν καταλαβαίνεις τι κάνεις και είμαι σίγουρος οτι ούτε που κατάλαβες ότι ο μόνος λόγος που δεν τρακάραμε είναι γιατί δεν είσαι ο πρώτος κρετίνος που συναντώ στον δρόμο και πρόλαβα και σε είδα έγκαιρα....
Φυλαγόμαστε από τα αυτοκίνητα που μας γράφουν (βέβαια αυτοί δεν κινδυνεύουν άμεσα ή έστω έτσι νομίζουν), όχι να την πάθουμε από μηχανή!
Άντε να έρθει ο χειμώνας να κρυώσουν μερικοί και να τις κλείσουν για 6-7 μήνες στο γκαράζ μπας και γλιτώσουμε...

Φίλε σε καταλαβαίνω απόλυτα, κι εγώ τα ίδια συναντάω συνέχεια...
Και δέν ξέρω άν το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα, αλλά το 70%+ των συνολικών μαλακιών που έχω δει/γλιτώσει στο δρόμο και που παραλίγο θα ήταν τραγικά ατυχήματα είναι ξεκάθαρα απο μηχανές και όχι απο κουτιά. Μερικά άτομα πάνε με τη λογική ότι άν δέν τους είναι γραφτό δέν πεθαίνουν, και παθαίνουν τη στραβή. Πρόσεχε πάντως.


ΥΓ: Μεγειά, πήρες καινούριο R1?:wave2:

stvr1
17/07/2008, 22:08
Δεν είναι δικό μου, του κολλητού μου είναι, απλά το είχα για 3 ημέρες.

vaspiou
17/07/2008, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1

Άντε να έρθει ο χειμώνας να κρυώσουν μερικοί και να τις κλείσουν για 6-7 μήνες στο γκαράζ μπας και γλιτώσουμε...



μεγαλη κουβεντα ειπες τωρα! χαλια κατασταση

σκατο εποχιακοι. . . με λιγες σταγονες βροχη χεζονται πανω τους και πανε στα κουτια τους!!! :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

trigger
18/07/2008, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
σκατο εποχιακοι. . . με λιγες σταγονες βροχη χεζονται πανω τους και πανε στα κουτια τους!!! Eίπαμε... μετά τη βροχή σκάνε μύτη τα "σαλιγκάρια"... :yuck:

Ζεύκας
18/07/2008, 03:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Eίπαμε... μετά τη βροχή σκάνε μύτη τα "σαλιγκάρια"... :yuck:

είναι αυτό που λέμε "τουρμπόκαιρος" ? :wacko:

XJR_Billy
18/07/2008, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Eίπαμε... μετά τη βροχή σκάνε μύτη τα "σαλιγκάρια"... :yuck:


Ει, ψιτ, φιλαράκο......

Τραβάς κανά ζόρι με τα σαλιγκάρια???

:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :beer:

peskandritsos
18/07/2008, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ει, ψιτ, φιλαράκο......

Τραβάς κανά ζόρι με τα σαλιγκάρια???

:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :beer: Τραβαω εγω ζορι με τα βρωμοσαλιγκαροσκουληκα τα σαλιαρικα που μου λερωσαν με σαλια την κουκλαρα μου:evil:

XJR_Billy
18/07/2008, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Τραβαω εγω ζορι με τα βρωμοσαλιγκαροσκουληκα τα σαλιαρικα που μου λερωσαν με σαλια την κουκλαρα μου:evil:

Έλα μωρέ, πως κάνεις έτσι για λίγο σαλάκι?

Τρίφτο λίγο και θα δεις πως θα γυαλίζει.:D
(Thanks για το test-ride man!! Η εμπιστοσύνη σου με τιμά!)

:beer: :wave2: :wave2:

Όντως, παιδιά, οι λακαμείες που γίνονται καθημερινά από τους καλοκαιρινούς δεν παίζονται. Αλλά είναι εύκολο να τους καταλάβεις από την έλλειψη κράνους πρώτον και από την έλλειψη οδηγικής συμπεριφοράς δεύτερον.

Βρε άσε τον λακαμάκο με τη βέσπα να με περάσει σα σταματημένο στο φανάρι...

Να νομίζει ότι οδηγάει και μηχανή...

(Δεν έχω πρόβλημα με τα βεσπάκια παιδιά, μην παρεξηγηθούμε, αλλά με τους περισσότερους οδηγούς τους που νομίζουν ότι είναι άτρωτοι...)

Road67
18/07/2008, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
(Δεν έχω πρόβλημα με τα βεσπάκια παιδιά, μην παρεξηγηθούμε, αλλά με τους περισσότερους οδηγούς τους που νομίζουν ότι είναι άτρωτοι...)

Οχι μονο ατρωτοι αλλα και πως επειδη κανουν δεξυ χωσιμο που υποτιθεται οτι δεν τους εχεις δει αλλο αν τους εχεις σιγονταρει και ουουουουουου [που βαζουν και στα δελτια του star τον πιθηκο που κανει ουουουου :lol: ] περασες μηχανη μπραβο σου. Αλλα επειδη εχω και τα δυο, ξερω πως πολλες φορες μεσαιες μηχανες προκαλουν σκουτερ και βεσποειδη. Εχω πολλες φορες πατησει σε στροφη με το σκουτερ μηχανη που με περασε στην ευθεια και κοιταζε την κοπελα μου εξυπνακιστικα.

Στη δουλεια μου προφανως παω με το xmax. Χθες βραδυ πηγαινα σε ενα φιλο στον Πειραια και ημουνα στο Πασαλιμανι πισω απο ενα κουτακι και πριν τη στροφη του ναυτικου νοσοκομειου εκει που βγαινει και η εξοδος απο μαρινα Ζεας με περναει ξυστα μια street που δεν προλαβα να δω τι ειναι αφου ημουνα απασχολημενος να μαζευω το σκουτερ για να μη γινουμε λαμαρινες και κρεατα μεσα στο πασαλιμανι με τον τριμαλ//κα, ο οποιος εννοειται οτι φορουσε φουλ εξοπλισμο -τζιν, λευκο lacoste και ωραιο χτενισμα :nono: - και πανω στην κοψη που κανει ενα κυρτωμα το κτηριο του ναυτικου νοσοκομειου και δεν εχει καμια ορατοτητα περασε πορτα πορτα το κουτι και ξεχυθηκε στη στροφη και φυσικα απο απεναντι ερχονταν αλλα οχηματα. Δεν εγινε ευτυχως τιποτα, αλλα θα μπορουσε να σκοτωθει η να προκαλεσει ακομα και καραμπολα.

XJR_Billy
18/07/2008, 10:10
Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος, δεν θα κάτσω να κοντραριστώ, να γκαζώσω τη μηχανή μου (που την πήρα με κόπο καινούργια) στα κόκκινα, να καταπονήσω κινητήρα, αλυσίδα, κ.λ.π. για να ρίξω σε ένα beverly που ξεκινάει γονατιστός και με τέρμα γκαζι.

Ούτε όμως και στο ΚΤΜ που με στραβοκοιτάει και μαρσάρει.

Η απόλαυση της οδήγησης μοτοσυκλέτας δεν είναι το να καυχηθείς "έριξα κολώνα στο τάδε μηχανάκι" ή "τσάγιασα τον τάδε".

Χέστηκα αν το παπάκι φύγει 10 μέτρα στο φανάρι.

Γνώμη μου, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.

Θίγομαι όμως, όταν κάποιοι "πιλότοι" θαρρούν ότι οι δημόσιοι δρόμοι είναι επέκταση της πίστας (στην οποία οι περισσότεροι δεν θα πάνε ΠΟΤΕ), βάζοντας σε κίνδυνο εκτός τον εαυτό τους, τους αθώους ανθρώπους που δεν φταίνε τίποτα να πληρώνουν τις "επιδείξεις υψηλής τεχνικής" των Ελλήνων Ρόσσι:mad:

Μ' αρέσει ο τυπάς που διακοσαρίζει στην ευθεία μπροστά μου. Δεν μ' αρέσει όμως αν περάσει εκατοστά δίπλα μου στην εσωτερική της στροφής, θέτοντας σε κίνδυνο εμένα και τη γυναίκα μου.

Τότε, απειλεί άμεσα την οικογένειά μου.

Έχει μεγάλη διαφορά με το κλεφτρόνι που βγάζει μαχαίρι στη γυναίκα μου για να της πάρει το πορτοφόλι.

Ο κάνγουρας θέλει να μας πάρει την υγεία μας... τη ζωή μας...

castoras
18/07/2008, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος, δεν θα κάτσω να κοντραριστώ, να γκαζώσω τη μηχανή μου (που την πήρα με κόπο καινούργια) στα κόκκινα, να καταπονήσω κινητήρα, αλυσίδα, κ.λ.π. για να ρίξω σε ένα beverly που ξεκινάει γονατιστός και με τέρμα γκαζι.

Ούτε όμως και στο ΚΤΜ που με στραβοκοιτάει και μαρσάρει.

Η απόλαυση της οδήγησης μοτοσυκλέτας δεν είναι το να καυχηθείς "έριξα κολώνα στο τάδε μηχανάκι" ή "τσάγιασα τον τάδε".

Χέστηκα αν το παπάκι φύγει 10 μέτρα στο φανάρι.

Γνώμη μου, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.

Θίγομαι όμως, όταν κάποιοι "πιλότοι" θαρρούν ότι οι δημόσιοι δρόμοι είναι επέκταση της πίστας (στην οποία οι περισσότεροι δεν θα πάνε ΠΟΤΕ), βάζοντας σε κίνδυνο εκτός τον εαυτό τους, τους αθώους ανθρώπους που δεν φταίνε τίποτα να πληρώνουν τις "επιδείξεις υψηλής τεχνικής" των Ελλήνων Ρόσσι:mad:

Μ' αρέσει ο τυπάς που διακοσαρίζει στην ευθεία μπροστά μου. Δεν μ' αρέσει όμως αν περάσει εκατοστά δίπλα μου στην εσωτερική της στροφής, θέτοντας σε κίνδυνο εμένα και τη γυναίκα μου.

Τότε, απειλεί άμεσα την οικογένειά μου.

Έχει μεγάλη διαφορά με το κλεφτρόνι που βγάζει μαχαίρι στη γυναίκα μου για να της πάρει το πορτοφόλι.

Ο κάνγουρας θέλει να μας πάρει την υγεία μας... τη ζωή μας...

+100

Ζεύκας
18/07/2008, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ο κάνγουρας θέλει να μας πάρει την υγεία μας... τη ζωή μας...

στ'@@ του ρε συ ο κάγκουρας για την υγεία κ την ζωή σου!

την κ@υλα του θέλει να κάνει! :lol:

XJR_Billy
18/07/2008, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
στ'@@ του ρε συ ο κάγκουρας για την υγεία κ την ζωή σου!

την κ@υλα του θέλει να κάνει! :lol:

Χε χε :D Λάθος διατύπωση!! :beer:

Tpap
18/07/2008, 13:32
http://www.youtube.com/watch?v=5pqGaMpCGQo


πόσους έχετε δει να κάνουν το παραπάνω...?

XJR_Billy
18/07/2008, 13:46
Πιστεύω είναι κάτι πια συνηθισμένο.

Εξαιρετικά βλακώδες και επικίνδυνο, αλλά (να πάρει) έχει γίνει συνηθισμένο πια.

Δεν μου προκαλεί εντύπωση, όπως πιστεύω και στους περισσότερους από μας...:sad:

TOLISTOLAROS
18/07/2008, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
http://www.youtube.com/watch?v=5pqGaMpCGQo


πόσους έχετε δει να κάνουν το παραπάνω...?
Λυπάμαι που το λέω αλλά φταίει ο αναβάτης.
1)Το αμάξι είχε βγάλει φλας
2)Ο τύπος είχε πολύ χώρο να κάνει ελιγμό αλλά φρέναρε σα το γίδι και κόλλησε πίσω του
3)Πήγαινε γρήγορα για να'ναι σ'αυτή τη λωρίδα,αν προσέξετε συγκριτικά με το μαύρο Megane που είναι τέρμα αριστερά

makis206
18/07/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Λυπάμαι που το λέω αλλά φταίει ο αναβάτης.
1)Το αμάξι είχε βγάλει φλας
2)Ο τύπος είχε πολύ χώρο να κάνει ελιγμό αλλά φρέναρε σα το γίδι και κόλλησε πίσω του
3)Πήγαινε γρήγορα για να'ναι σ'αυτή τη λωρίδα,αν προσέξετε συγκριτικά με το μαύρο Megane που είναι τέρμα αριστερά

Στο τρίτο συμφωνώ απόλυτα αλλά στα δύο πρώτα όχι και τόσο..

Έβγαλε μεν φλας αλλά το "έκοψε" σχεδόν κάθετα και με μηδενική σχεδόν ταχύτητα, απαράδεκτο σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας..

Στο δεύτερο κρατώ επιφυλάξεις για το πόσο άνετα θα μπορούσε να ελιχθεί ο μοτοσυκλετιστής, βρισκόταν όντως όμως σε λάθος λωρίδα..

:beer:

Tpap
18/07/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Λυπάμαι που το λέω αλλά φταίει ο αναβάτης.

Δεν εξετάζω αν φταίει ο αναβάτης ή όχι, πως μπορούσε να αποφύγει το ατύχημα και αν μπορούσε.



Το μόνο που έγραψα είναι:

Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
πόσους έχετε δει να κάνουν το παραπάνω...?

TOLISTOLAROS
18/07/2008, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δεν εξετάζω αν φταίει ο αναβάτης ή όχι, πως μπορούσε να αποφύγει το ατύχημα και αν μπορούσε.



Το μόνο που έγραψα είναι:

Mea culpa,νόμιζα ότι εννοούσες την κίνηση του αμαξιού και ότι έφταιγε.Παρανόηση!:beer:

AVATOS
18/07/2008, 14:46
αποιρους οφ κοουρσ!(σε εναν σταματησα στον προφιλακτηρα του)

...παντος το σηκωσε εντο για να κοψει...
...και γαμο την ασφαλτο , ο δρομος!

κιλερ ο μπαρμπας.
μ@λ@κι@ με τοσα χιλιομετρα στην δεξια λωρις...

banditgr
20/07/2008, 21:07
emena pali mou fenete toulaxiston ypokritiko,typoi pou pernoun toumpana R1...gsxr..cbr kai meta grafoun edo oti aloi einai alites kai trexoun sto dromo klp.....GIATI PIRATE RE PALIKARIA 160 aloga moto kai kikloforeite stin athina (ektos an fame to pramithi oti tin exete gia trackdays!)?????Giati goustarete na pigenete tapa kai na kanete mostra (mesa eimai kai ego).
Kai den pezei kanena rolo o e3oplismos kai malakies,kathenas diakindineyei tin dikia tou somatiki akereotita...ta idia skata einai o 3ekranotos kagkouras,kai o full derma stin polli.

Respect
20/07/2008, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Λυπάμαι που το λέω αλλά φταίει ο αναβάτης.
1)Το αμάξι είχε βγάλει φλας
2)Ο τύπος είχε πολύ χώρο να κάνει ελιγμό αλλά φρέναρε σα το γίδι και κόλλησε πίσω του
3)Πήγαινε γρήγορα για να'ναι σ'αυτή τη λωρίδα,αν προσέξετε συγκριτικά με το μαύρο Megane που είναι τέρμα αριστερά Εσένα πρέπει να σε βάλουν πραγματογνώμονα σε δικαστήριο.

nic mor
20/07/2008, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Εσένα πρέπει να σε βάλουν πραγματογνώμονα σε δικαστήριο.


+10:wave2:


και κατι ακομα το οτι απο τα 10 ατομα στη σταση του λεωφορειου δεν παει κανενας στον μοτοσικλετιστη τι σας λεει;

MitsosNaked
20/07/2008, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
emena pali mou fenete toulaxiston ypokritiko,typoi pou pernoun toumpana R1...gsxr..cbr kai meta grafoun edo oti aloi einai alites kai trexoun sto dromo klp.....GIATI PIRATE RE PALIKARIA 160 aloga moto kai kikloforeite stin athina (ektos an fame to pramithi oti tin exete gia trackdays!)?????Giati goustarete na pigenete tapa kai na kanete mostra (mesa eimai kai ego).
Kai den pezei kanena rolo o e3oplismos kai malakies,kathenas diakindineyei tin dikia tou somatiki akereotita...ta idia skata einai o 3ekranotos kagkouras,kai o full derma stin polli.


Φιλαράκι μίλα για την πάρτη σου και επίσης το στυλάκι σου είναι πολύ προκλητικό. Κι εγώ SS οδηγώ και όχι δέν την έχω μόνο για trackdays αλλά μέσα στην Αθήνα δέ θα κάνω μαλακίες και σφήνες-χαροπάλες. Θα βγώ εθνική οδό και ΑΝ ο δρόμος είναι αρκετά χαλαρός απο κίνηση μπορεί να ανοίξω. Και μπορεί σε άδεια λεωφόρο να κάνω καμιά καλή εκκίνηση ΠΟΤΕ όμως ώστε να είμαι επικίνδυνος για τους άλλους.

Μή μας φλομώνεις στη μαλακία ότι ο εξοπλισμός δέν παίζει ρόλο και το ξέρεις πολύ καλά ότι είσαι πιό άκυρος και απο χτυπημένο εισιτήριο. Και άν δέν παίζει ρόλο για το άν θα σε σώσει από στούκα παίζει ρόλο στο ότι άν είσαι μπροστά μου ξεκράνωτος και σού'ρθει τσιγάρο αναμμένο από αμάξι στη μάπα μπορεί να κινδυνέψω κι εγώ για χάρη σου(τό'χω ζήσει στη Βουλιαγμένης αυτό το σκηνικό και δέν το ξεχνάω).

Όσον αφορά ότι ο καθένας διακινδυνεύει τη δικιά του σωματική ακεραιότητα... ΣΟΒΑΡΑ ;;;;
Δηλαδή στο περιστατικό που ανέφερε ο φίλος stvr1 κινδύνεψε μόνο ο κάγκουρας; Δηλαδή όταν ο κάθε καραγκιόζης με μηχανή κάνει καγκουριές όλοι οι γύρω είναι άτρωτοι;Μάλλον παίζεις πολλά videogames.

banditgr
21/07/2008, 00:06
mpla mpla...apla,kofte ligo to klapsimo me ayto to thema,3ereis posoi tha exoun pei to idio gia esena pou tha tous exeis kopsei kapou xoris na to pareis xampari?pou exeis perasei ena papaki me polla?
Ego leo ta pragmata opos einai.....esi poula mas to paramythi tou eygeni,sovarou motosikletisti pou pigenei me 280 se dimosio dromo.

a kai pou eisai,me tin idia logiki pou krineis tou alous "alites" mixanovious,etsi krino kai ego,min mou les "mila gia ton eayto sou" loipon.

kai 3ekavaliste to kalami genika edo....akou "eisai akyros..." :rotflmao:
i to allo "pezeis polla videogames":bawl:


i to allo "epoxiakoi anavates",les kai tha sas dosei anafora o kathenas epidei den goustarei na ginete mouskema,na pagonei kai otidipote allo ton xeimona.

samoure
21/07/2008, 00:30
+100 στον banditgr πολυ σωστα τα λεει μη κοροιδευομαστε και κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας

Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο mpaleto:rotflmao:

TOLISTOLAROS
21/07/2008, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
Kai den pezei kanena rolo o e3oplismos kai malakies,kathenas diakindineyei tin dikia tou somatiki akereotita...ta idia skata einai o 3ekranotos kagkouras,kai o full derma stin polli.
Δεν ξέρεις τί λες,αν δε φορούσα εξοπλισμό θα μουνα νεκρός και ανεπανόρθωτα γδαρμένος,μη γράφουμε ό,τι μαλακία μας κατέβει,έλεος πια

XJR_Billy
21/07/2008, 10:02
Μάλλον έχει παρεξηγηθεί πολύ το θέμα. Όπως είχε γράψει μια φίλη, ο οδηγός είναι επικίνδυνος, όχι η μηχανή ή το αυτοκίνητο.

Όταν βλέπω στριτάδες στο δρόμο, παιδιά με φουλ εξοπλισμό, τους χαίρομαι.

Αν τώρα αυτός ο άνθρωπος ξεκινήσει γρήγορα από το φανάρι, πρώτος, χωρίς να έχει μπροστά του κίνηση, ποιόν πειράζει? Μήπως το άλλον που ζηλεύει γιατί η δική του μηχανή δεν του δίνει τη δυνατότητα να ακολουθήσει?

Ο ίδιος επίσης βγαίνει Εθνική Οδό. Όταν οι (καιρικές και οδικές) συνθήκες το επιτρέπουν, γιατί να μην απολαύσει την ταχύτητα και τη δύναμη της μηχανής του, που είναι φτιαγμένη και στημένη ακριβώς γι' αυτό το σκοπό? Και στο κάτω κάτω, γι'αυτό δεν την πήρε?

Δεν κατακρίνω με τίποτα την γρήγορη οδήγηση σε συνθήκες που το επιτρέπουν. Ούτε το "παιχνίδι" στις ίδιες συνθήκες.

Είναι όλα θέμα κουλτούρας. Ο συνειδητοποιημένος στριτάς κινείται ωραία στην πόλη και γρήγορα στον μεγάλο δρόμο. Ποιόν πειράζει? Δεν έχει καμία σχέση με τον κάγκουρα που θα κάνει τη λακαμεία του και με παπί ακόμα.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Δεν είναι όλοι kWλόπαιδα με μηχανάκια...

MitsosNaked
21/07/2008, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Μάλλον έχει παρεξηγηθεί πολύ το θέμα. Όπως είχε γράψει μια φίλη, ο οδηγός είναι επικίνδυνος, όχι η μηχανή ή το αυτοκίνητο.

Όταν βλέπω στριτάδες στο δρόμο, παιδιά με φουλ εξοπλισμό, τους χαίρομαι.

Αν τώρα αυτός ο άνθρωπος ξεκινήσει γρήγορα από το φανάρι, πρώτος, χωρίς να έχει μπροστά του κίνηση, ποιόν πειράζει? Μήπως το άλλον που ζηλεύει γιατί η δική του μηχανή δεν του δίνει τη δυνατότητα να ακολουθήσει?

Ο ίδιος επίσης βγαίνει Εθνική Οδό. Όταν οι (καιρικές και οδικές) συνθήκες το επιτρέπουν, γιατί να μην απολαύσει την ταχύτητα και τη δύναμη της μηχανής του, που είναι φτιαγμένη και στημένη ακριβώς γι' αυτό το σκοπό? Και στο κάτω κάτω, γι'αυτό δεν την πήρε?

Δεν κατακρίνω με τίποτα την γρήγορη οδήγηση σε συνθήκες που το επιτρέπουν. Ούτε το "παιχνίδι" στις ίδιες συνθήκες.

Είναι όλα θέμα κουλτούρας. Ο συνειδητοποιημένος στριτάς κινείται ωραία στην πόλη και γρήγορα στον μεγάλο δρόμο. Ποιόν πειράζει? Δεν έχει καμία σχέση με τον κάγκουρα που θα κάνει τη λακαμεία του και με παπί ακόμα.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Δεν είναι όλοι kWλόπαιδα με μηχανάκια...


Αυτό εννοώ.:beer:

banditgr
21/07/2008, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Δεν ξέρεις τί λες,αν δε φορούσα εξοπλισμό θα μουνα νεκρός και ανεπανόρθωτα γδαρμένος,μη γράφουμε ό,τι μαλακία μας κατέβει,έλεος πια


:eyepop: afou ayto katalaves,pao passo!

Respect
21/07/2008, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
:eyepop: afou ayto katalaves,pao passo! :lol: :lol:

stvr1
25/07/2008, 20:22
Το ότι καβαλάς χιλιάρι δεν σημαίνει οτι θα πηγαίνεις συνεχώς σαν παλαβός, ούτε ότι θα θέτεις σε κίνδυνο τους άλλους. Το R1 πχ, για όσους δεν ξέρουν, πάει και με λιγότερα απο 200 και μπορείς να το οδηγήσεις και χωρις να κάνεις σφήνες (ιδιαίτερα σε οχήματα που μπορούν να πιάσουν εύκολα την ίδια ταχύτητα).

Δεν φταίει η μηχανή, τα μυαλά του αναβάτη φταίνε και όπως είπα και στην αρχή αν θέλει να τα χύσει στην άσφαλτο δεν είναι ανάγκη να πάρει και άλλους μαζί του.

Όσο για το αν δικαιούμαι να εκφράζω παράπονα, πιστεύω πως ναι, ακόμα και αν οδηγούσα πύραυλο... Την στιγμή που προσέχω και τα παπάκια, ακόμα και όταν οδηγώ s.s., μπορώ να γκρινιάζω όταν βλέπω άλλους να οδηγούν λες και είναι μόνοι τους και να θέτουν έτσι σε κίνδυνο την δική μου σωματική ακεραιότητα.

LsKostas
25/07/2008, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Λυπάμαι που το λέω αλλά φταίει ο αναβάτης.
1)Το αμάξι είχε βγάλει φλας
2)Ο τύπος είχε πολύ χώρο να κάνει ελιγμό αλλά φρέναρε σα το γίδι και κόλλησε πίσω του
3)Πήγαινε γρήγορα για να'ναι σ'αυτή τη λωρίδα,αν προσέξετε συγκριτικά με το μαύρο Megane που είναι τέρμα αριστερά




μονο στο 3 μπορει καποιος να σου δωσει δικιο


Επαναληψη στον ΚΟΚ και γρηγορα...

Road67
25/07/2008, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Το R1 πχ, για όσους δεν ξέρουν, πάει και με λιγότερα απο 200 Μιλαγα με γνωστο οδηγο χρονων και μονο σε ss κατηγορια και του ελεγα οτι σκεφτομαι σοβαρα να δωσω το fazer και να παω για haya η breva 1200 sport. Θυμαμαι οτι οταν του ειπα πως με τη haya μπορεις να πας και πολυ χαλαρα, δε μασαει καθολου, μου το ειχε αποκλεισει οτι μπορει να παρω αυτο το θηριο και να πηγαινω χαλαρα. Εχω το xmax και κανω τη δουλεια μου, αμα βγαλω το fazer ειναι για βολτα. Αλλα ελεος 3-4 φορες στις 10 δε θελω να κανω ραλυ, θελω να παω χαλαρα. Η μηχανη, μπορει να το κανει ειτε τη λενε fazer, η τη λενε hayabusa, ειτε τη λενε f312. Δεν ξεκιναει με το που βαζεις το κλειδι απο τα 180, ξεκιναει απο τα 0 και ειναι στο χερι μου μεχρι ποσο θα την πας.
Δηλαδη μονο εγω εχω δει R1, CBR, Haya, Ducati να πηγαινουν χαλαρα;;;

george72
25/07/2008, 22:25
πολλα τα αλογα του r1 αναβει το μοτορι κατω απο 200, ολο βεντ ρε παιδι μου, ολο βεντ δουλευει:blush:

MitsosNaked
25/07/2008, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από george72
πολλα τα αλογα του r1 αναβει το μοτορι κατω απο 200, ολο βεντ ρε παιδι μου, ολο βεντ δουλευει:blush:



και τί μ'αυτό;
Θα του κάνεις τη χάρη για να μήν δουλεύει το βεντιλατέρ να πάς με την ταυτότητα στο στόμα μές την κίνηση;
Είπαμε να μήν γινόμαστε και δούλοι των μηχανών μας.

Φιλικά πάντα,:beer:

Δημήτρης

TOLISTOLAROS
26/07/2008, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
μονο στο 3 μπορει καποιος να σου δωσει δικιο


Επαναληψη στον ΚΟΚ και γρηγορα...
Να κοιτάς καλά το βίντεο να δεις πώς είναι τα φλας όταν είναι αναμμένα(1) και το χώρο στ'αριστερά να δεις ότι χωρά όχι μοτο αλλά αμάξι να χωθεί και να γλιτώσει(2)

LsKostas
26/07/2008, 03:38
:bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:


Eγινε ...