PDA

View Full Version : Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)



anco
31/01/2005, 19:20
Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να παρω την καινουργια μου μοτο,

η οποια θα ειναι Suzuki ( το ακους freerider και katana !!!! ) GSXR

θελώ να ρωτησω για την διαφορα στην τιμη που ειπαρχει μεταξυ αντιπροσωπειας - παραεισαγωγεα (π.χ Σουλτατης , ΜοτοΕλλας και αλλοι...).

Το 1000 εχει σχεδον 15000 :bawl: στον Σφακιανακη και 13800 στους αλλους dealer. :hypnotize

Μερικοι γνωστοι ισχυριζονται οτι μονο της αντιπροσωπειας εχει 100% εγγυηση και στο φτιαχνουν οτι και να παθει.

Παρακαλω οσοι γνωριζουν 100% τι συμβαινει στα αληθεια να βαλουν ποστ ωστε να δουμε αν οντως τα 1000-1500 ευρω αξιζει να μην πληρωθουν.

:sun:

anco
31/01/2005, 19:23
Το εβαλα 2 φορες :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

periklisk
31/01/2005, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr


Μερικοι γνωστοι ισχυριζονται οτι μονο της αντιπροσωπειας εχει 100% εγγυηση και στο φτιαχνουν οτι και να παθει.




Καλά για αυτό το 100% μη βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά! Το θέμα είναι πως αυτό το νταβαντζιλίκι της αντιπροσωπίας είναι παράνομο γιατί είναι υποχρεωμένη να σε υποστηρίζει από οπουδήποτε και να το έχεις πάρει. Το θέμα είναι πως τα λαμόγια οι αντιπρόσωποι κάνουν την πάπια για να μην χάνουν το κέρδος!

Ένα θα σου πω. Αν μπορούσα να πάω να το αγοράσω μόνος μου κατευθείαν από τις κεντρικές αποθήκες της Ευρώπης θα πήγαινα και στα @@ μου η αντιπροσωπία!

anco
31/01/2005, 21:05
Δηλαδη αν παρω απο παραεισαγωγεα η Suzuki Hellas θα με καλυψει η θα πει δεν ειναι αντιπροσωπειας ?.

Μαλον με email στην Suzuki Japan να λυθουν οι αποριες μου.

Peri thanks !!!

:wave2:

periklisk
31/01/2005, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr


Μαλον με email στην Suzuki Japan να λυθουν οι αποριες μου.

Peri thanks !!!

:wave2:

Ακριβώς αυτό να κάνεις!

Τίποτα ρε συ!:wave2:

adam_tsouk
01/02/2005, 16:59
Λοιπόν, άκου να δεις τι γίνεται!!!!

Συγκεκριμένα χτες ήμουν σε μηχανοκατάστημα για να δω το προς αγορά μοντέλο (kawasaki θα είναι αλλά δεν έχει να κάνει).
Το παλλικάρι τυγχάνει και γνωστός από τη γειτονιά και του πήγαινα και άλλα μηχαν΄και.
Μου είπε ότι κανονικά είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν με την επίσημη εγγύηση της αντιπροσωπίας αλλά φυσικά εν Ελλάδι (όχι το άπαχο λουκάνικο :lol: ) αυτά ξέχνα τα!!!

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχεις εγγύηση. Σχεδόν όλοι (εγώ σε 2 καταστήματα ρώτησα εκ των οποίων ο ένας είναι ο Σουλτάτης, με καλύπτουν για 2 χρόνια με γραπτή εγγύηση από το κατάστημά τους.
Δεν νομίζω ότι θες κάτι παραπάνω! Μία η άλλη (σχεδόν) είναι.
Απλά πιθανότατα όπως του IdI να σου πουν για να ισχύει η εγγύηση να το πηγαίνεις εκεί για τα service.


:wave2:

anco
01/02/2005, 17:15
Ναι αυτο με να το πηγαινω εκει για τα service μου ειναι λογικο.

Thanks.

:wave2:

free rider
01/02/2005, 18:54
Αντρέα ...

άργησα να δώ το ποστ...

:wave2:
το θέμα είναι πολύ σοβαρό,

από παρεισαγωγή ή αντιπροσωπεία?

μπορεί να βρεθεί πολύ καλή μηχανή και σε πολύ λιγότερο χρήμα,
απ την άλλη η εγγύηση δίνεται απο τον παραεισαγωγέα...

το κ3 στα 10000 είναι πολύ καλή τιμή,

ακόμα καλύτερο το special edition,

και στην τελική τι να πάρεις παραπάνω απο την αντιπροσωπεία μόνο το οτι δεν θα είναι κλειστό το εργαλείο.
αλλά αν απο παραεισαγωγέα κάνεις δυναμομέτρηση και κοιτάξεις και την άδεια που υποχρεούται να το γράφει πάνω πόσα άλογα βγάζει τότε είσαι κατοχυρωμένος...

Εγώ έχω μπλεχτεί σε ένα λαβύρινθο από μαλα@@ες και δεν μπορώ να μαζέψω το χρόνο να κάνω μια γύρα και να ψάξω για ανταλλαγή στο yzf,

Και περιμένω να βρώ λίγο χρόνο να πω πάρε yzf και χρήμα δώσε κ3…

Ρεεε τα χάλια μου…



:rotflmao: :rotflmao: