PDA

View Full Version : Αγορα μηχανης απο αντιπροσωπεια η παραεισαγωγεα ?????



anco
31/01/2005, 18:22
Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να παρω την καινουργια μου μοτο,

η οποια θα ειναι Suzuki ( το ακους freerider και katana !!!! ) GSXR

θελώ να ρωτησω για την διαφορα στην τιμη που ειπαρχει μεταξυ αντιπροσωπειας - παραεισαγωγεα (π.χ Σουλτατης , ΜοτοΕλλας και αλλοι...).

Το 1000 εχει σχεδον 15000 :bawl: στον Σφακιανακη και 13800 στους αλλους dealer. :hypnotize

Μερικοι γνωστοι ισχυριζονται οτι μονο της αντιπροσωπειας εχει 100% εγγυηση και στο φτιαχνουν οτι και να παθει.

Παρακαλω οσοι γνωριζουν 100% τι συμβαινει στα αληθεια να βαλουν ποστ ωστε να δουμε αν οντως τα 1000-1500 ευρω αξιζει να μην πληρωθουν.

:sun:

periklisk
31/01/2005, 19:59
Η απάντησή μου στο άλλο thread!:wave2:

Tigas
01/02/2005, 07:50
ΟΙ ΣΟΥΛΤΑΤΟΙ ΤΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.
ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΤΗΣ SUZUKI.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΒΡΑΣΕ ΡΙΖΙ.
ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ GSXR ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ’ΦΙΜΩΜΕΝΟ’ ΓΙΑΤΙ ΤΑ V-STROM ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΛΙΓΑ ΑΛΟΓΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑΣ.
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΗΣΥΧΟ

stako
01/02/2005, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Η απάντησή μου στο άλλο thread!:wave2:

Σε ποιό thread?

Και άσχετο, ποιό χρώμα θα πάρεις? Το έχεις δει το κατάμαυρο με την carbon Yoshimura πως είναι? Μιλάμε για ΠΟΛΥ κακία!!!!

periklisk
01/02/2005, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΓΙΑΤΙ ΤΑ V-STROM ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΛΙΓΑ ΑΛΟΓΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑΣ.


Αυτό δεν ισχύει!

Αν το μηχανάκι (οποιοδήποτε) έχει λιγότερα άλογα από αυτό που εισάγεται στην Ελλάδα έχει ΑΛΛΕΣ προδιαγραφές (άρα και άλλο COC) και δεν περνάει από το υπουργείο για να βγάλει πινακίδα....

periklisk
01/02/2005, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Σε ποιό thread?



Έχει βάλει και άλλο ο ancogsxr

anco
01/02/2005, 15:32
Οι αλλαγες στην ιπποδυναμη αντε να ειναι 4-5 αλογα δηλαδη τιποτα!!!!.

Θα δω τι παιζετε.

Το μαυρο που λες ειναι το Yoshimura Edition.

Και βγαινει με πσιλο racing διαφορες π.χ close ratio κιβωτιο και την εκατμισουλα.

anco
01/02/2005, 15:34
Απο θεμα να παθει κατι ειναι λιγο δυσκολο γιατι Suzuki να χαλασει δεν υπαρχει ακομα 101% παραδειγμα το GSXF του Freerider.


Suzuki ride the wings of change....

:wave2:

idi
01/02/2005, 15:34
k4? :cry:

stako
01/02/2005, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
Το μαυρο που λες ειναι το Yoshimura Edition.

Και βγαινει με πσιλο racing διαφορες π.χ close ratio κιβωτιο και την εκατμισουλα.

Αχα, ενδιαφέρον, δεν το ήξερα! Ψήνω έναν φίλο να πάρει το GSXR αντί του CBR1000, θα του το πω κι αυτό μπας και...........:)

anco
01/02/2005, 15:44
Υπαρχει και μια φημη οτι εχει ξεκλειδωτο κοντερ....λογο της εμπλοκης με την Yoshi.

stsiatsikas
01/02/2005, 16:20
Καταρχάς καλή τύχη και καλορίζικο για ότι αγοράσεις .
Προσωπικά αγόρασα ένα Varadero 1000 τον Σεπτέμβριο του 2004 και δέν έιχα κανένα πρόβλημα .
Μεγάλο ρόλο στην απόφαση μου έπαιξε η χρηματική διαφορά που χώριζε τα δυο μοντέλα , το πήρα 1100 € λιγότερο . Τώρα όσον αφορά το θέμα της αντιπροσωπείας πιστεύω πως την ίδια αντιμετώπιση θα έχεις είτε το αγοράσεις απο Ελλάδα είτε όχι . Το μόνο που τους νοιάζει είναι να τους τα σκάς σε κάθε service . Άσε που πλεόν είναι υποχρεωμένοι να σε εξυπηρετούν διότι η εγγύηση είναι Πανευρωπαική . Επίσης δεν είσαι υποχρεωμένος να κάνεις service σε εξουσιοδοτημένο , απλά να βάζεις αυθεντικά ανταλλακτικά .
Βέβαια πρέπει να προσέξεις και απο ποιόν θα το πάρεις , διότι δεν είναι όλοι σοβαροί και επαγγελματίες .
Η τελική απόφαση είναι βεβαίως δική σου . Απλά θεωρώ κοροιδία να σκάω 1000 € παραπάνω σε κάθε πονηρό που αισχροκερδεί εις βάρος μας . Σκέψου μόνο πως η ίδια μοτοσυκλέτα στο Αμέρικα κάνει μόλις 10849 $ .
http://www.suzukicycles.com/Products/GSXR1000K5/Default.aspx

free rider
01/02/2005, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
Απο θεμα να παθει κατι ειναι λιγο δυσκολο γιατι Suzuki να χαλασει δεν υπαρχει ακομα 101% παραδειγμα το GSXF του Freerider.


Suzuki ride the wings of change....

:wave2:

τώρα τελευταία σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ εκτός από μέσο μετακίνησης και σας φονικό όπλο ...

να το πετάω στον crsk όποτε με πάει βόλτα σε πάγους...

:rotflmao: :rotflmao:

αλλά το σιχαμένο να μην χαλάει με τίποτα...

να σκεφτείς μετά απο καθάρισμα στην τετράδα ,κατά λάθος κλείνοντας ενα
καπάκι απο τα τέσσερα εκεί που έχει την φούσκα υποπίεσης με λάθος τρόπο
που είχε στραβωκαθήσει και δεν εφάρμοζε καλά με αποτέλεσμα να μην
δουλεύει ο κυλινδρος καλά ...
ε το μπάζο πήρε μπρός και δούλευε
μόνο απο τον θόρυβο και την απόδωση το κατάλαβα εντάξι ξεχώριζε ...


μετά τα ξανάβγαλά και το τοποθέτησα σωστά και όλα πρίιιμα...

ρε σου λέω ...
την βλέπω την δουλιά....

αυτό έχει ψυχή και δεν πεθαίνει...


:beer: :beer:

anco
02/02/2005, 06:14
Λοιπον εχω δει στο Imported Bikes το limited edition 12800.

Ειναι τιμη super αν σκεφτεις οτι μια εξατμισουλα θελεις το λιγοτερο 1000 ευρω.

Ειναι το Κ4 μοντελακι.

Βεβαια μου λιπουν ακομα 8000 ευρω , αλλα θα το κανω δοσεις αν το σηκωνει η φορολογικη μου.

:wave2:

BILL VUZAS
02/02/2005, 11:44
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΗ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΝΟΝ ΜΕ ΜΙΚΡΟΒΛΑΒΕΣ.ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΧΑΖΟΒΛΑΒΕΣ ΕΔΩ ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ.ΣΤΟ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΑ.ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ(ΓΥΡΩ ΣΤΑ 14900,00)ΛΟΓΩ ΑΝΤΑΛΑΓΗΣ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΑΣ ΜΟΤΟ.ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΕΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ 13600,00.ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ 1300,00.
ΠΑΡΑΔΙΝΕΤΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ.

Tigas
02/02/2005, 12:10
EITE EINAI ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΕ
ΜΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΙΣΑΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΡΙΠΩΝ ,ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ DB ΘΟΡΥΒΟΥ.ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΠΟ ΤΟ ΒΕΛΓΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΜΕ ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΚΤΕΟ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΟΥΛΤΑΤΗΣ ΚΑΙ Ο IMPORTED ΒΙΚES ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΝΕ.

Stabak
02/02/2005, 13:47
Perimene ayto....


8189

Tigas
02/02/2005, 14:08
Η SUZUKARA ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΙ ΚΑΙ ΧΑΛΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ LOOK.
ΜΕ ΑΛΛΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥΝΑ....


8194

BILL VUZAS
02/02/2005, 15:03
ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ.ΣΕ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΓΙΟΣΙΜΟΥΡΑ ΤΡΙ-ΟΒΑΛ(ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ.ΑΛΛΩΣΤΕ Μ'ΑΡΕΣΕΙ Η ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ.

Stabak
03/02/2005, 08:09
Ε, και τι έγινε. Το τελικό αργά ή γρήγορα το αλλάζεις. Είναι προβλεπόμενο και απλά θέμα χρόνου και $$.

Είδα και στο R1'04 που έχει από τα ομορφότερα τελικά μαμάς που είναι τώρα ....

Πως θα ζήσει ο κυρ Ακράπας??

BILL VUZAS
03/02/2005, 08:34
Ε, και τι έγινε. Το τελικό αργά ή γρήγορα το αλλάζεις. Είναι προβλεπόμενο και απλά θέμα χρόνου και $$.

Είδα και στο R1'04 που έχει από τα ομορφότερα τελικά μαμάς που είναι τώρα ....

Πως θα ζήσει ο κυρ Ακράπας??

---------------------------------------------------------------------------------
ΣΩΣΤΟΣ!!!!!