PDA

View Full Version : ikariam??



getEppUserBack
20/07/2008, 15:48
Παίζει κανένα γλυκό αγόρι ikariam στον gamma server? :D και να μην παίζετε, ξεκινήστε το, χαβαλέ έχει..

Maira
20/07/2008, 15:58
Για εξηγήσου......

:smokin:

getEppUserBack
20/07/2008, 16:20
Παιχνιδάκι στρατηγικής (νομίζω δλδ :lol: ). Χονδρικά, έχεις μία ολόκληρη αυτοκρατορία υπό τον έλεγχο σου, την οποία αναπτύσεις, οικονομικά, πολιτισμικά, στρατιωτικά, εμπορικά, κάνεις εμπόριο ανταλλάζοντας αγαθά με άλλους παίκτες, επεκτείνεσαι δημιουργώντας αποικίες σε άλλα νησιά (όλος ο κόσμος είναι βασισμένος σε συμπλέγματα νησιών), λεηλατείς, καταλαμβάνεις, δημιουργείς συμμαχίες και άλλα πολλά..

http://i238.photobucket.com/albums/ff172/sugarbaby_thirteen/ikariam.jpg (δεν είναι δικό μου το screenshot αλλά για να καταλάβετε)

καλό (για άλλους κακό) του παιχνιδιού είναι ότι δεν χρειάζεται να είσαι εκεί κολλημένος όλη μέρα, αρκεί να μπαίνεις 2-3 φορές για λίγη ώρα και να βάζεις τον λαό σου να κάνει κάτι η γενικά να κάνεις εσύ κάποια δουλεία. Πχ για να μεταφέρεις εφόδια από την πρωτέυουσα σου σε ένα άλλο νησί, χρειάζεται στον στόλο σου από 1 ώρα (real time) εώς και μέρες ανάλογα με την απόσταση, οπότε αν δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις δεν χρειάζεται να είσαι εκεί κολλημένος..

:beer:



ΥΓ λίγο μπερδεway στα είπα maira αλλά είμαι σίγουρος θα βγάλεις άκρη



ΥΓ2 Θέλω πίσω το account μου λέμε..! :a42:


ΥΓ3 Κόντεψα να το ξεχάσω www.ikariam.gr καλύτερα να γραφτείτε στον gamma, για να έχω παρέα :p και γιατί οι άλλοι δύο server είναι online καιρό και θα σας πάρουν τα σώβρακα με το που θα μπείτε..

mats8282
20/07/2008, 16:42
Εγω στον Beta κοσμο :)

getEppUserBack
20/07/2008, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Εγω στον Beta κοσμο :)

:D :beer:

SPORAKIAS
21/07/2008, 11:24
εγω ειμαι στον αλφα κοσμο....82000 ποντους...:smokin:

πολυ καλο παιχνιδακι...τρελο κολλημα...ειδικα αμα αρχισετε τις μαχες...το ξυλο της αρκουδας..:evil:

:beer:

zephyr1
21/07/2008, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
εγω ειμαι στον αλφα κοσμο....82000 ποντους...:smokin:

πολυ καλο παιχνιδακι...τρελο κολλημα...ειδικα αμα αρχισετε τις μαχες...το ξυλο της αρκουδας..:evil:

:beer:

Θελω μαρμαρο , ανταλλασεις με θειο?:look:

SPORAKIAS
21/07/2008, 12:36
axaxaxa....παιζεις μωρη κυρια ή πλακα μας κανεις..?

βεβαια αν επαιζες θα ηξερες οτι αυτο που ζητας δεν γινετε...:smokin:

αλλα επειδη εισαι ομορφο αγορι κατι θα κανουμε...:evil:

στειλε αμα ειναι μνμ στον leras..:ninja:

KLE
21/07/2008, 17:26
Και γω στο Αlpha ειμαι....58000 ποντους..