PDA

View Full Version : Υπερήρωες, δε πρόφεσι.....



gcrook
23/07/2008, 00:55
ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ....
η προφητεια...





Πεντε τυποι.Πεντε τουμπανα.Πεντε αφτερμαρκετ.Μια προφητεια....

Και οι πεντε βγηκαν απο την αντιπροσωπεια ταυτοχρονα.Και κοιταξαν τα αστραφτερα σουπερσπορτ τους.Και μετα κοιταχτηκαν μεταξυ τους και γελασαν σαρδονια.Και μετα ξανακοιταξαν τα αστραφτερα σουπερσπορτ τους.και τα μαρσαραν.Και ειδαν οτι ειναι ακριβως οι ιδιες μοτοσυκλετες και ξενερωσαν.Και αποφασισαν να τα τουμπανιασουν με διαφορετικα αξεσουαρ ο καθένας. Και ο κοσμος δεν θα ηταν ποτε πια ο ιδιος.

Ο Πρωτος πηγε και εβαλε γομες.Γομες μαλακες, υπερβολικα μαλακες.Γομες τοσο μαλακες που επρεπε καθε βραδυ μετα την βολτα να τις καλουπωνει και να τις βαζει στην καταψυξη για να μην γινουν αλειφη.Γομες με χαραξη μυστηρια, σκαλισμενες απο τον ιδιο το χερι του Αντρε Μισελιν που επεστρεψε απο τους νεκρους για να βαλει την τελευταια ανιερη πινελια του σε αυτο το λαστιχο που εμελλε να γινει δικο Του κατα τας γραφας.Και βγηκε απο το λαστιχαδικο και ειδε τις γομες του.Και ηταν καλες.Και εριξε και ενα προχειρο μπερναουτ απεξω και μια αποκοσμη στριγγλια συγκλονισε το συμπαν και ο λαστιχας εκλασε μεντες και μεμιας κατεβασε ρολα και εγινε ψαλτης σε καποια εκκλησια και απο τοτε οποιος του ελεγε για λαστχα εκανε ενα τικ με το ματι και ξεκιναγε να ερμηνευει Τερλεγκα με τυρολεζικη προφορα.

Ο Δευτερος πηγε στα Σεπολια.Και βρηκε εναν εξατμισα πρωην τορναδορο και οπλουργο του Στρατου συνταξιουχο πλεον,που εφτιαχνε τωρα μπουκες για τα προς το ζειν.Και του ειπε"φτιαξε κατι να κανει θορυβο" .Και ο γερος ειδε στο βαθος μια λαμψη και μουρμουρισε κατι για προφητειες και του ειπε. "Ελα αυριο" .Και οντως εφυγε και επεστρεψε την επομενη.Και ειδε μια μπουκα με εφτα αποληξεις που ομοια της δεν υπηρχε μητε στη Βουτα μητε στο συμπαν ολακερο.Ηταν νικελ και οποιος την κοιταζε πολυ ωρα επιμονα εχανε τα λογικα του και κατεληγε να πουλαει μπουφαν απο κορντουρα εξω απο την Πλαζ Αλιμου.Και του ειπε ο γερος "Ειναι οτι καλυτερο εχω φτιαξει.Να ανοιξεις γκαζι μονο οταν πρεπει ειδαλλως..."..αλλα ο Δευτερος δεν τον ακουσε και μαρσαρε δυνατα.Και το μαγαζι με μιας γκρεμιστηκε καθως εφευγε με παντιλικια και ετσι ο γερος πηρε το μυστικο στον ταφο του,καθως και το μπουλο.

Ο Τριτος πηγε και εβαλε μπροστα δαγκανες αγωνιστικες ιδιες με αυτες που φαρανε τα αγωνιστικα του παγκοσμιου.Και εβαλε και τακακια απο κεβλαρ και καρμπον.Και του ειπε ο τυπος που του τα εβαλε να κανει κρατει γιατι υπηρχε κινδυνος να φρεναρει με αυτες κατι που ο Τριτος δεν ηθελε, μιας και ειχε χασει προ πολλου την αισθηση του κινδυνου και επισης ειχε και προχωρημενη αχρωματοψια και ολα τα φαναρια του φαινονταν το ιδιο χρωμα.Και εφυγε απο το μαγαζι βαζοντας για φρενο την σαγιοναρα στο πισω λαστιχο.Και ενα κομματακι απο την σαγιοναρα βρηκε τον μαστορα στο δοξα πατρι και εφυγε και αυτος ακλαφτος.

Ο Τεταρτος αποφασισε να βαλει δυνατα φωτα.Και εψαξε και βρηκε εναν τυπο που δουλευε καποτε ηλεκτρολογος στην Lockheed-Martin αλλα τα παρατησε και τωρα εβαζε xenon σε μοτοσυκλετες.και αφου περιπλανηθηκε στο μαγαζι και δεν ειδε κατι που να τον ικανοποιει το ματι του επεσε σε ενα περιεργο κατασκευασμα και των ρωτησε "τι ειναι αυτο;" .Και ο ηλεκτρολογος του ειπε "Α μπα τιποτα καλε κατι φαναρια για ενα μαχητικο που ποτε δεν βγηκε στην παραγωγη,αλλα ειναι ακομα σε πειραματικο σταδιο,ασε που δεν ειναι για πουλημα" ,και του ειπε ο τεταρτος "Αυτα θελω να μου βαλεις στο εργαλειο" και του εσκασε ενα τουβλο στον παγκο.Και ο ηλεκτρολογος ειπε "Δε γαμιεται αφου ειναι ντουκου" και του εγκατεστησε τα φαναρια στο τουμπανο και του ειπε οταν υπαρχει αλλος μπροστα να μην τα αναψει,και απαντησε ο Τεταρτος "πως; ΕΤΣΙ;" και αναψε τα φωτα και μια δεσμη λευκου φωτος ξεχυθηκε και ο ηλεκτρολογος εξαυλωθηκε πειν πεις "κελβιν".Και ο τεταρτος ειπε"αμα τα λεφτα σου πιανουν τοπο ρπμ" και με μια γκαζια την εκανε.

Ο Πεμπτος την ειδε αλλιως.Πηγε και εβαλε ενα παουερ κομαντερ και δεν ρυθμισε τιποτα.Και μπηκε την ιδια μερα στο ιντερνετ και βρηκε εναν χακερ με ακρες.Και του ζητησε να χακεψει τον σερβερ της ρεπσολ Χοντα και να του κατεβασει τον χαρτη του αγωνιστκου του Πεντροσα.Και ο χακερ του ειπε "αυτο ειναι υπερβολικα ευκολο" και λογκαρε στον σερβερ με γιουζερνειμ/πασγουορντ "rider/expendable" και του εστειλε τον χαρτη.Και ο τεταρτος τον φορτωσε στο λαπτοπ και τον κατεβασε στο παουερ κομαντερ και το μηχανακι την ακουσε δορυφορικα και μετραγε τις στροφες με το ταχυμετρο και την ταχυτητα με το στροφομετρο και γενικως πηγαινε τον κωλο του απο κεινο το σημειο και μετα.

Και αφου επεσαν τα σχετικα τηλεφωνα οι Πεντε βγηκαν απογευματινη βολτα για να δοκιμασουν τα αφτερμαρκετ και γενικα για να πουν και καμια μαλακια στον καφε.Και ξεχυθηκαν στους δρομους σαν αφηνιασμενοι και οπως περναγαν με τα αφτερμαρκετ τους σε κοινη θεα αρχισαν να συμβαινουν διαφορα παραδοξα.Ολα τα ρολογια ξαφνικα εδειξαν 06:06:06, και με τροπο μαγικο ολα τα λαδια ιξωδους απο 15 και πανω εγιναν φραπες με γαλα κατι που δεν αρεσε στους κινητηρες γενικα.Ενας τυφλος που τους ακουσε να περνανε εχασε την ακοη του αλλα βρηκε την οραση του,και ενας κουφος που τους ειδε να περνανε εχασε ενα διευρο που οποιο επεσε στον υπονομο και δεν το ξαναβρηκε .Οσο συνεχιζαν να τσουλανε το τοπιο αλλαζε και αρχισαν να συμβαινουν ακομα πιο περιεργα πραγματα.Η πιστα Μεγαρων εξαφανιστηκε και στην θεση της εμφανιστηκε το Ντονιγκτον μαζι με τους Αιρον μειντεν την ωρα που επαιζαν το "Purgatory" αλλα δεν κρατησε πολυ γιατι οι παπαδες τους εκαναν μηνυση για υπερβολικο θορυβο και εκλεισαν το ντονιγκτον πριν οι μειντεν βγουν για ενκορ.Η πιστα Μεγαρων εμφανιστηκε στην θεση του Ντονιγκτον και οσοι μπηκαν μεσα εφαγαν τα μουτρα τους ασε που δεν μπορεσαν να πιουν καφε μεχρι να παει δυο το μεσημερι τουλαχιστον.Οι Πεντε, ανυποψιαστοι για το χαος που εσπερναν συνεχισαν να τσουλανε και τα πραγματα αγριεψαν.Αφηναν πισω τους εικονες καταστροφης και αλλοπροσαλλοσυνης με χηρες και ορφανα να κλαινε γοερα, και μπιελες με ποδια σε μεγεθος ανθρωπου να βγαινουν απο την γη και να παιρνουν στο κυνηγι τους μαστορους μοτοσυκλετων.Κρουσματα λοξυγγα σημειωθηκαν σε οσους ξυριζοντουσαν εκεινη την στιγμη, και τα αιρκοντισιον ολων των ταξι σταματησαν να λειτουργουν.Οι Πεντε συνεχισαν να τσουλανε μεχρι που νεκρωθηκαν ολες οι δημοσιες και κρατικες υπηρεσιες.Μεχρι και οι επαναληψεις της Χουανας της παρθενας ακυρωθηκαν και ολοι οι τηλεοπτικοι και ραδιοφωνικοι σταθμοι σταματησαν να εκπεμπουν.
Ο πρωθυπουργος στο γραφειο του σκεπτικος και ανησυχος υποδεχτηκε τον Γενικο Γραμματεα.
-Θοδωρα μαθαμε τι ειναι τελικα;
-Μαθαμε κυριε Πρωθυπουργε.
-Λοιπον; Μιλαμε για πραξικοπημα;
-Κατι χειροτερο κυριε πρωθυπουργε..
-Χειροτερο;Δηλαδη τι η Δευτερα Παρουσια;Εξωγηινοι;Διαδηλωση για την μειωση του ΦΠΑ;
-Οχι κατι ακομα χειροτερο κυριε Πρωθυπουργε....
Ο ΓΓ αφηνει κατι φακελλους στο γραφειο του πρωθυπουργου.-"Οι τελευταιες εικονες απο δορυφορο κυριε πρωθυπουργε",ειπε.Ο Πρωθυπουργος ξεδιπλωνει τον φακελο και κοιταει τις φωτογραφιες.
-"Ω Θεε μου",ειπε και πριν να προλαβει ο ΓΓ να αντιδρασει, ο Πρωθ. ανοιγει το συρταρι του βγαζει απο μεσα ενα παιδακι και κανει χαρακιρι.

Οι πεντε συνεχιζουν να τσουλανε ανεμελοι.Σε καποια φαση σταματανε."Μπας και πρεπει να βαλουμε βενζινη;" ειπε ο Πεντε.Το τερας πινει ναουμ και ποτε δεν εχω κανει πανω απο 70 χλμ."Ποσα λιτρα ρεζερβουαρ εχουν τα εργαλεια;" ρωτησε τον Τρια που ηταν ο πιο ιντελεκσουαλ της παρεας."Δεν ξερω καμια διακοσαρια πανω κατω" του απαντησε ο Τρια, "εμενα παντως με βγαζει ενα χειμωνα,καπως ετσι το υπολογισα".Ολοι εγνεψαν καταφατικα "ε βεβαια,ναι" .
Πριν προλαβει να τελειωσει μια κοκκινη φιγουρα περναει αναμεσα τους αστραπιαια ,ανεβαζει υψομετρο κανει μερικες κολωτουμπες και προσγειωνεται με τα παδια ανοιχτα σε εναν ιστο και παιρνει επιθετικη σταση.
Οι Πεντε κοιταζουν ο ενας τον αλλον και τον τυπο με τα κοκκινα."Ποιος εισαι εσυ;"
Η φιγουρα κανει ενα σαλτο και προσγειωνεται θεαματικα μπροστα τους.
-Ποιος ειναι εγω;Ειμαι ο σπαιντερμαν και ηρθα να σας μαζεψω ολους και να σας παραδωσω στην δικαιοσυνη για τον πανικο που προκαλεσατε.Ετοιμαστειτε να πληρ...
Ο Πρωτος τον διακοπτει,-να σου πω ρε Σπαιντερμαν η μαλακια που βγαζεις απο τα χερια σου κραταει καθολου;
Ο Σπαιντερμαν δειχνει απορημενος,-Τι εννοεις αν "κραταει","συγνωμη,... μαλακια ειπες;;;;"
-"Να μωρε ,λεω γω τωρα", τον διακοπτει, "εβαλα τις προαλλες κατι λαστιχακια τριγομα και γατζωνουν καλα.Νταξει οχι τιποτα σπουδαιο μου κανει που και που κανα γλιστρηματακι,ροπιαζει πολυ το εργαλειο,αλλα κραταει καλα οπως και ναχει.Τα παμε μια μεχρι παρακατω μεχρι την καντινα να ζεστανω, να δω και ποσες μοιρες πλαγιαζει το εργαλειο";
Ο σπαιντερμαν δεν πιστευει στα αυτια του.Σκεφτεται απο μεσα του."Καλα ποιος ειναι αυτος που τολμαει να μου τη λεει εμενα ετσι;Ο ιστος μου πιανει παντου.Και ερχεται αυτος ο τυπος με το πραπρα του και τα λαστιχα και μου ζηταει να τα παμε"
-Μεσα ρε καριολη! Φωναζει ο σπαιντερμαν "θα σε φτιαξω εγω".
-Ξεκινα πρωτος του αποκρινεται ο.... Πρωτος, ενω κανει μπερναουτ, "να ζεστανω λιγο τα λαστιχα".

Ο σπαιντερμαν λυσσασμενος εκτινασσεται θεαματικα μπροστα.Καθε λιγα μετρα αμολαει τον ιστο σε οτι βρισκει, κολωνα, δεντρο,γατζωνει γερα και αρχιζει να αναπτυσσει μεγαλη ταχυτητα.
Ο τυπος εχει τελειωσει το μπερναουτ και ξεκιναει νωχελικα.Κουμπωνει σιγα-σιγα τις ταχυτητες και ανεβαζει ρυθμο πλαγιαζοντας ελαχιστα μεχρι που βλεπει τον σπαιντερμαν να προηγειται.Η καντινα απεχει μονο μερικες εκατονταδες μετρα και ολα δειχνουν οτι ο σπαιντερμαν θα κερδισει την κοντρα,μεχρι που στο οπτικο πεδιο του ξεπροβαλλει μια κλειστη δεξια στροφη.
-"Τωρα θα κανουμε παιχνιδι" λεει και με μια κινηση κανει ενα τρελλο γυροσκοπικο.Το μηχανακι βουταει και ξαφνικα απο σουρουπο,.... γινεται μερα για λιγα δευτερολεπτα!

gcrook
23/07/2008, 01:05
Εντωμεταξυ ο σπαιντερμαν εχει προηγηθει και βλεπει μπροστα του την καντινα να πλησιαζει."Η Κοντρα ειναι δικη μου" και σημαδευει με το χερι του την τελευταια κολωνα ωσπου ξαφνικα ολα αστραφτουν και στο οπτικο του πεδιο αντι για κολωνα βλεπει τον δρομο και την καντινα αναποδα.
-"Τι στα γαμηδια" γουρλωνει τα ματια τρομαγμενος,και προσγειωνεται στον δρομο σπαει τα μουτρα του κουτρουβαλαει για λιγο,περναει το τζαμι της καντινας μαζευει κατι τραπεζια μαζι με τους θαμωνες και σκαει πανω σε ενα ντουλαπι.Οταν ανοιγει τα ματια συνειδητοποιει οτι βρισκεται μεσα στην κουζινα και απο πανω του στεκεται η ιδιοκτητρια με μια μυγοσκοτωστρα στο μεγεθος ρακετας.
-"Πρεπει να ξαναψεκασω για εντομα μου φαινεται" μονολογει η ιδιοκτητρια κατεβαζοντας το χερι με δυναμη,και ολη η ζωη του σπαιντερμαν περναει απο μπροστα του.
Ενω ο σπαιντερμαν τρωει της χρονιας του,ο τυπος επιστρεφει πισω στην παρεα.-"Νταξ, πιανουν καλα μωρε" λεει σκεπτικος.
"Τι καλα ρε μαλακα εφερες το συμπαν τουμπα" του φωναζουν οι υπολοιποι.
-"Και που να τα΄χα στρωσει κιολας ακομα με το κερι ειναι" λεει,και κοιταει το λαστιχο του "ουτε που το πατησα στις ακρες,τεσπα συνεχιζουμε;".Βαζουν ολοι μπρος και κανουν να φυγουν,ωσπου κατι περναει αστραπιαια απο διπλα τους κανοντας φοβερο θορυβο και τους κλεινει τον δρομο.Η σκονη καθεται και μπροστα τους αντικρυζουν ενα μαυρο οχημα σαν τανκς με λαστιχαρες και κατι κανονια στο μεγεθος κολωνας της δεη να τους σημαδευουν.
Ειναι μια στιγμη επικη ολο ενταση.Ανοιγει μια καταπακτη απο το οχημα κανοντας εναν μεταλλικο θορυβο και ξεπροβαλλει μια μαυρη φιγουρα με φοντο το γεματο φεγγαρι.Η σκοτεινη και μυστηριωδη φιγουρα κανει ενα σαλτο ανοιγει τα φτερα της και προσγειωνεται μπροστα τους ο μπατμαν.Ειναι σκυφτος.Η καμερα πλησιαζει σιγα-σιγα και με το που σηκωνει το κεφαλι η καμερα κανει αποτομο κοντινο ζουμ για να δωσει εμφαση ενω ακουγεται απο καπου και μια ορχηστρικη μουσικη που υποδηλωνει αγωνια και ενταση.Ξαφνικα αστραφτει ενα φλας,ο μπατμαν τυφλωνεται παραπαταει και πεφτει πισω.
Ο τρια δειχνει την φωτογραφια στον τεσσερα."Να ρε μαλακα αυτα τα δερματα σου ελεγα,τα φοραει ενας τυπος στην Βουτα,αυτος με το μπουσα,γαματα δεν ειναι;"
-"Στοκ προπερσινα ρε, τα βρισκεις στο ebay 200 δολλαρια,κοιτανε να ξεστοκαρουν”,απανταει ο τεσσερα, “αμα θες την γνωμη μου να μπεις στο σαιτ της.."
Ο μπατμαν τιναζεται ορθιος "Σκασμος" ουρλιαζει,"πως τολματε";"Νομιζετε οτι ειμαι κανα φλωρακι σαν τον σπαιντερμαν;Ειμαι ο μαυρος ιπποτης και καθε βραδυ μοιραζω φαπες αβερτα σε φλωρακια σαν και σας.Οταν βγαινω παγανια με το μπατμομπιλ κανενας δεν μου την βγαινει", και συνεχιζει εναν επικο μονολογο,καθως ο Δυο εξισου επικα βαζει την μηχανη στο σταντ και την γυριζει μεχρι που οι εξατμισεις σημαδευουν τον μπατμαν Βαζει μπρος και ανοιγει στους κοφτες.Αυτο που ακολουθησε ηταν πιο επικο και απο ταινια του Μιchael bay.Ενα τρομαχτικο βουητο ακουστηκε τα παντα θολωσαν και ενα ωστικο κυμα μεσα σε ενα αλλο ωστικο κυμα προκαλεσαν ενα μεγαλυτερο ωστικο κυμα που εφερε μια μεγαλη εκρηξη μεσα σε ενα ωστικο κυμα που προκαλεσε μια ακομα πιο μεγαλη εκρηξη και ολα αυτα σε αργη κινηση και ενω η καμερα περιστρεφοταν 360.Οταν τελειωσαν ολα και η σκονη εκατσε, στην θεση του μπατμομπιλ και του μπατμαν υπηρχε ενας τεραστιος κρατηρας και στο κεντρο του μονο ενα σιδερενιο τασι και ενα τσιγκινο σωβρακο.
"Γουαου" ειπαν ολοι εκτος απο τον Δυο που εβαλε το δαχτυλο του στην αποληγη μιας μπουκας και ειπε σκεπτικος "Δουλευει 2 κλικ προς το πλουσιο ρπμ...Δε μπα να την κανουμε γιατι ολο κουλατζες μας την πεφτουν σημερα;"
Δεν προλαβε να τελειωσει και ακουσε απο πισω του μια φωνη "Αχα!Ωστε εδω ειστε.Σταματηστε να επιδιδεστε σε ατασθαλιες,διοτι θα αναγκαστω να σας ραπισω και να σας παραδωσω τσουβαλατους στις αρμοδιες αρχες δια να σας σωφρονισουν!"
"Θεε μου" ειπαν ολοι μαζι και κοιταξαν προς την μερια του συγγραφεα..."εισαι τιγκα στα κλισε ρε φιλε.Σουπερμαν και μαλιστα απο τα πρωτα τευχη;" .
Ο Σουπερμαν αγερωχος συνεχισε "ελατε μαζι μου και μην προβαλλετε αντισταση".
Ο Πεντε ετριβε τα χερια του,"επιτελους θα δοκιμασω το προγραμμα σε καποιον γρηγορο" αλλα μπηκε μπροστα ο Τρια και τον σταματησε."Ασε ρε καθαριζω εγω για παρτη σου,"εκλεισε πονηρα το ματι και γυρισε προς τον Σουπερμαν."Σουπερμαν λενε οτι εισαι ο ανθρωπος απο ατσαλι και οτι πετας και γρηγορα".
-"Αυτος ειμαι εγω ειπε ο Σουπερμαν και εσκασε ενα λαμπερο χαμογελο".
Ο τρια συνεχισε."Εδω εχω ενα μηχανακι που φοβαμαι να το ανοιξω γιατι δεν ξερω,βασικα του εκανα καλο στρωσιμο και κατεβαζει καμια εκατονεβδομηνταρα ροδα.Μπορεις να το παρεις λιγο να δεις πως παει;Και μετα ρε παιδι μου μας μπαγλαρωνεις δεν τρεχει τιποτα".
Ο Σουπερμαν εκατσε για λιγο σκεπτικος,και μετα εκανε παιχνιδι ο εγωισμος του."Να σου πω και δε γαμιεται,καιρο ειχα να καβαλησω παπι.Εχω ξεμεινει και απο τσιγαρα.Αντε να το τσουλησω μεχρι πιο κατω.Να σας φερω τιποτα απο το περιπτερο".
-Οχι μωρε κομπλε ειμαστε.Τα κλειδια ειναι πανω.
Ο σουπερμαν καβαλησε και ξεκινησε."Χμμ δεν παει και ασχημα" σκεφτηκε,και αναπολησε τις μερες που επαιρνε αγκαλια την Λοις και πεταγοντουσαν μεχρι την αλλη ακρη του κοσμου, ετσι για κανα ποτακι.Ο αερας του χαιδευε τα μαλλια και ενιωθε ομορφα.Ξαφνικα τιναχτηκε,"τι σκατα κανω εδω κοτζαμ υπερηρωας στην ερημια να καβαλαω ενα οχημα φτιαγμενο απο ανθρωπινο χερι,θα γυρισω πισω και θα τους το φερω στο κεφαλι να πουμε".
Χρειαστηκε μονο ενα απαλο χαιδεμα στην μανετα.Ο ανθρωπος απο ατσαλι δεν ηταν ετοιμος για αυτο που θα ακολουθουσε.Το μηχανακι κοκκαλωσε και τα αρχιδια του ανθρωπου απο ατσαλι του βγηκαν απο τα αυτια, εκτιναχτηκε απο τη σελα και καθως συνεχισε να ανεβαινει τσιριξε με την λεπτη φωνη του "πεταωωωωωωωωωω" .
Οι Πεντε τον ειδαν να χανεται προς τον ουρανο.Μετα απο λιγα λεπτα ο ανθρωπος απο ατσαλι αρχισε να χανει υψος και να βουταει προς τον ωκεανο σαν ακυβερνητο αεροπλανο.
"Ειναι πουλι" ειπε ο ενα,"Ειναι αεροπλανο" ειπε ο δυο..."Ειναι μακαριτης" ειπαν ολοι μαζι.
Εκατσαν και εκαναν ενα τσιγαρο."Χαλασαν και οι σουπερηρωες ειπε καποιος.Αφου ειναι κουλατζες τι θελουν και βαζουν κοντρες;"Ξαφνικα ολα εγιναν κοκκινα για λιγο και ο δρομος πηρε φωτια.Οι Πεντε καλυψαν τα προσωπα τους και οταν η φωτια εσβησε ειδαν μπροστα τους τον Σαικλοψ απο τους ΕξΜεν."Ωραιο γυαλικο" ειπε ο Τεσσερα "ποσο το πουλας φιλαρακι";
"Δεν το πουλαω ηλιθιε το φοραω αναγκαστικα γιατι εχω ενα θεμα στα ματια.θα το ανακαλυψετε συντομα",και πηγε να βγαλει τα γυαλια.
-"Ε εμα ειναι ετσι ρε φιλαρακι να σου αναψω τα φωτα.Μην περδικλωθεις και πουθενα ετσι βραδυ που ειναι και το εχουμε βαρος στη συνειδηση μας",και αναψε τα φωτα.
-"Σβηστα ρε μαλακα" του φωναξαν και οι τεσσερις.
-"Καλα ρε μαγκες ενα ψυχικο πηγα να κανω,Που πηγε;Εφυγε και αφησε τα γυαλια του;Κριμα και φαινοταν συμπαθητικος".
Εσκυψε και φορεσε τα γυαλια.
-"Με γεια ρε μαν" του ειπαν οι υπολοιποι.
-"Στωωωω..."

Καπου στην γωνια ο Πεντε κλαιει απαρηγορητος.Τον πλησιαζουν και τον ρωτανε τι εχει.
-Τι ναχω ρε;Ολοι εχετε καταφχαριστηθει κοντρα,και εγω να πουμε με το προγραμμα λυσσαω να ανοιξω με κανα μπουστη....
-"Τσ τσ τσ", ακουστηκε στο βαθος."Σαφως και δεν ειναι τροπος αυτος να εκφραζεστε κυριε Πεντε".Ενα αναπηρικο καροτσακι ξεπροβαλλε απο το σκοταδι και τσουλησε προς το μερος τους.Πλησιασε αρκετα κοντα τους και διαπιστωσαν με εκπληξη ποιος ειναι.
Ο Πεντε σηκωθηκε ορθιος και αρχισε να ωρυεται."γαμω το κερατο μου σημερα.Ο ενας βαζει κοντρες με τον μπατμαν ο αλλος με τον σουπερμαν και εμενα μου εκατσε ο καθηγητης Xavier απο τους Εξμεν.Ειμαι ο πιο γρηγορος και μου κατσε κοντρα με εναν γερο σε αναπηρικο καροτσακι,ουτε ποσα αλογα βγαζει το εργαλειο δεν ξερω" ουρλιαζε και χτυπιοταν.
-"Ηρεμηστε κυριε Πεντε" ειπε ο καθηγητης με το γνωστο του νηφαλιο υφος,"αλλωστε σε λιγο που θα ελεγχω τοπν νου σας τετοια πραγματα θα σας ειναι ανουσια"....
-"Τωρα θα σου πω εγω ρε κωλογερα"ειπε ο Πεντε και με μια κινηση ξηλωσε το παουερ κομαντερ απο τη μηχανη,"τωρα θα μου το δυναμομετρησεις εσυ",και αρχισε να τρεχει μανιασμενα προς τον καθηγητη!
Ο καθηγητης τα χρειαατηκε εκανε να κανει μεταβολη με το καροτσακι αλλα ο πεντε τον προλαβε και του κολλησε το ποαυερ κομαντερ στο κουτελο.
-"Τωρα θα μου πεις ποσα κατεβαζει ροδα,αλλιως θα σε γαμησω".
Ο Καθηγητης δεν μπορεσε να το αποφυγει.Ολα εζβησαν και βρεθηκε σε ενα περιεργο δωματιο με χιλιαδες περιεργα νουμερα εξισωσεις και καμπυλες.
-"Παρτο απο πανω μου" φωναξε και επιασε το κεφαλι του,"ειναι πολλα στοιχεια για να τα θεσω υπο ελεγχο"και τα νουμερα συνεχισαν να περνανε με αστραπιαιο ρυθμο,και ο καθηγητης εχασε τον ελεγχο.Η γη ετριζε, κολωνες τις Δεη ξεριζωθηκαν και αρχισαν να αιωρουνται.Λιγο πριν το τελος ο καθηγητης πηρε την τελευταια του ανασα και ειπε "με αυτες τις ρυθμισεις αρχιδια πρωταθλημα θα παρει φετος η Χοντα" και το κεφαλι του ανοιξε στα δυο.
-"Τι σου ειπε ρε μαλακα ο παππους;" τον ρωτησαν οι υπολοιποι οταν ηρεμησε η κατασταση.
-"εμμμ να καπου 230 ροδα" προσποιηθηκε ο Πεντε."Περιεργο το νομιζα πιο δυνατο".
-"Σαν να μπουκωνε λιγο χαμηλα" ειπε ο Δυο με δυσπιστια.
-"Ξερω γω μωρε μπορει, εχει και λιγο υγρασια σημερα τωρα που το σκεφτομαι......"
Κανακαβαλησαν και την εκαναν.

Καπου στο βαθος η αυλαια κλεινει σιγα-σιγα.Πλησιαζουμε και βλεπουμε τον γερο τζεπετο μεσα στο εργαστηρι του να σκαλιζει μια κουκλα.Οταν τελειωνει καποια στιγμη η κουκλα ανοιγει τα ματια και φωναζει "πατερα!" και παει να αγκαλιασει τον γερο.Ο Τζεπετο την πιανει απο τον λαιμο και την πεταει στο τζακι.Καθως ακουμε τα σπαραξικαρδια ουρλιαχτα της κουκλας ο τζεπετο πινει μια γουλια μπυρα και μονολογει."Ετσι ρε πουστη μου και ειχα κανα καλο μοτορι με γκαζια φρενα και αξεσουαρ θα πηγαινα καμια βολτα και δεν καθομουνα ολη μερα εδω μεσα σαν το μαλακα να σκαλιζω Πινοκιους".

Band(age)it
23/07/2008, 03:21
:a19: :a23: :a19:

XJR_Billy
23/07/2008, 09:08
:a013: :a013: :a08: :a08: :a46: :a46: :a46: :a46: :beer: :wave2:

gixxerpap
23/07/2008, 09:17
παρακαλω να αποσταλει στον stavrogin για εικονογραφηση, ΤΩΡΑ!

gcrook
23/07/2008, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
παρακαλω να απο αποσταλει στον stavrogin για εικονογραφηση, ΤΩΡΑ!

Λυπηθειτε τον ρπμ.....

catmaster
23/07/2008, 09:36
ρε μαλάκα κρούκη πρωινιάτικα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
.....Ο Πεμπτος την ειδε αλλιως.Πηγε και εβαλε ενα παουερ κομαντερ και δεν ρυθμισε τιποτα.Και μπηκε την ιδια μερα στο ιντερνετ και βρηκε εναν χακερ με ακρες.Και του ζητησε να χακεψει τον σερβερ της ρεπσολ Χοντα και να του κατεβασει τον χαρτη του αγωνιστκου του Πεντροσα.Και ο χακερ του ειπε "αυτο ειναι υπερβολικα ευκολο" και λογκαρε στον σερβερ με γιουζερνειμ/πασγουορντ "rider/expendable" και του εστειλε τον χαρτη.Και ο τεταρτος τον φορτωσε στο λαπτοπ και τον κατεβασε στο παουερ κομαντερ και το μηχανακι την ακουσε δορυφορικα και μετραγε τις στροφες με το ταχυμετρο και την ταχυτητα με το στροφομετρο και γενικως πηγαινε τον κωλο του απο κεινο το σημειο και μετα...........


:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

(έτσι ξηγιέσαι στη μαμά H ρε αχρείε .... ) :smokin: :smokin:



:beer: :beer:

byron
23/07/2008, 10:21
:sun:


137498

thou-vou
23/07/2008, 10:22
ηθικό δίδαγμα...
τι aftermaket και μαλακίες... Στοκ και πάλι Στόκ...:D

deusXT
23/07/2008, 10:51
σα να διαβαζα τον ελληνα μηχανοβιο spike milligan
ανελπιστος φιλε1
τα σεβη μου!!:beer:

Nefos
23/07/2008, 10:55
-"Τωρα θα μου πεις ποσα κατεβαζει ροδα,αλλιως θα σε γαμησω".


Επιτέλους εκφράστηκε ο 5......

blackbusa
23/07/2008, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Ο καθηγητης τα χρειαατηκε εκανε να κανει μεταβολη με το καροτσακι αλλα ο πεντε τον προλαβε και του κολλησε το ποαυερ κομαντερ στο κουτελο.
-"Τωρα θα μου πεις ποσα κατεβαζει ροδα,αλλιως θα σε γαμησω".
Ο Καθηγητης δεν μπορεσε να το αποφυγει.Ολα εζβησαν και βρεθηκε σε ενα περιεργο δωματιο με χιλιαδες περιεργα νουμερα εξισωσεις και καμπυλες.
-"Παρτο απο πανω μου" φωναξε και επιασε το κεφαλι του,"ειναι πολλα στοιχεια για να τα θεσω υπο ελεγχο"και τα νουμερα συνεχισαν να περνανε με αστραπιαιο ρυθμο,και ο καθηγητης εχασε τον ελεγχο.Η γη ετριζε, κολωνες τις Δεη ξεριζωθηκαν και αρχισαν να αιωρουνται.Λιγο πριν το τελος ο καθηγητης πηρε την τελευταια του ανασα και ειπε "με αυτες τις ρυθμισεις αρχιδια πρωταθλημα θα παρει φετος η Χοντα" και το κεφαλι του ανοιξε στα δυο.
-"Τι σου ειπε ρε μαλακα ο παππους;" τον ρωτησαν οι υπολοιποι οταν ηρεμησε η κατασταση.
-"εμμμ να καπου 230 ροδα" προσποιηθηκε ο Πεντε."Περιεργο το νομιζα πιο δυνατο".
-"Σαν να μπουκωνε λιγο χαμηλα" ειπε ο Δυο με δυσπιστια.
-"Ξερω γω μωρε μπορει, εχει και λιγο υγρασια σημερα τωρα που το σκεφτομαι......"
Κανακαβαλησαν και την εκαναν.

.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εισαι αρρωστος.......μα πολυ ομως........


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

road spirit
23/07/2008, 11:14
...και θα πας να δεις και 3η φορά το μπάτμαν???
:bigcry: :lol: :bigcry: :lol:


:a20:

filipp0s
23/07/2008, 11:30
ρε συ Τζ(επετο)Κρουκ δεν αφηνεις τους πινοκιους να πάμε καμια σβελτη ΠΣΚ... Μετα ο μόνος υπερήρωας που θα βλέπεις θα είναι το ανθρωπάκι στη συσκευασία του Voltaren!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Γ@μάτο ήταν, το διαβασα πρωί-πρωί και μ' εφτιαξε! :a013:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

NikosKK
23/07/2008, 22:50
Καλα δεν παιζεται ο ανθρωπος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer:

NikosKK
23/07/2008, 22:58
Και εφυγε απο το μαγαζι βαζοντας για φρενο την σαγιοναρα στο πισω λαστιχο.Και ενα κομματακι απο την σαγιοναρα βρηκε τον μαστορα στο δοξα πατρι και εφυγε και αυτος ακλαφτος.



Αχαχαχαχααχα,ελιωσα στο γελιο μιλαμε :rotflmao: :rotflmao:

:a19: :a19:

Λεωνίδας
23/07/2008, 23:35
:a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19:

el_hymador
24/07/2008, 00:04
"Ημερομηνια ληξης"

Αναζητησε την στην συσκευασια αυτου που πινεις....


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Ταξιδευτής
24/07/2008, 18:47
:a19: :a19: :a19: :a19:

Θεος! :beer: :beer:

:wave2:

zephyr1
24/07/2008, 19:52
:a23: :a20: :a23:

Gandalf dr685sm
25/07/2008, 10:26
απλά... απίστευτος.. .αν σε πιάνει ρε φίλε... δεν μπορεί κανείς να σε πλησιάσει.

Gandalf

yannis24
25/07/2008, 10:52
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ !!

εγω βασικα περιμενα να ερθει ο Ροσσι και να τον ταπεινωσει τον τελευταιο με τις ρυθμισεις της Honda !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dimokritos
25/07/2008, 11:11
κορυφαίο man... συγχαρητήρια.. β:lol: :lol:

:wave2:

div400
25/07/2008, 11:21
:a55: μαλακία....

:ZZZ:























































(edit: σαφώς και κάνω πλάκα....καλύτερο ανάγνωσμα καπάκι αμα την επιστροφή μου απο διακοπές δεν υπάρχει....)

sapila racing
25/07/2008, 11:22
Εγραψες πάλι! :beer: :beer:

Aggelos_SV
25/07/2008, 12:46
Ρε χλιμίντζουρα τί θα γίνει με την πάρτη σου?

Έχω γεμίσει τον σκληρό μου (δίσκο ε...) με τα κείμενά σου:p

Έχω χαλάσει τόσο χαρτί να τα τυπώνω (στη χέστρα δεν μπορώ να κουβαλάω το pc....:winka: )

Το συγκεκριμένο δεν το διάβασα ακόμα (δεν μου'ρθε χέσιμο ακόμα:rotflmao: ),οπότε τα respect/kiss my ass/άι γουάντ του σακ γιορ κοκ θα έρθουν εν ευθέτω χρόνω

AntoD
25/07/2008, 12:55
:smokin:
Φιλαρακι σου Περίσσεψε καθολου.....
.....φαινεται πολυ καλο το πραμα σου....:eyepop:

:smokin:

devil's animal
26/07/2008, 00:46
:beer: :beer: :beer:

ΠΑΡΑ πολυ δυνατο!!

τα ειπαμε εμεις ετσι??
οποτε θες production manager και τα ρεστα μου λες...:winka:

:wave2:

Z-rider
27/07/2008, 21:10
foveros_apexxtos.
<<Η καμερα πλησιαζει σιγα-σιγα>>:a012: :a09: :a46: :lol: :rotflmao:
Afto_file_mou_thelei_epigontos:
ROBERT_RODRIGEZ
FRANK_MILLER
kai_fisika_
TARANTINO

Pame_gia_to_neo_SIN_CITY
:beer:

DrIoannis
27/07/2008, 21:34
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Unbelievable eeee?

dodos 900
29/07/2008, 02:32
Το μηχανακι κοκκαλωσε και τα αρχιδια του ανθρωπου απο ατσαλι του βγηκαν απο τα αυτια, εκτιναχτηκε απο τη σελα και καθως συνεχισε να ανεβαινει τσιριξε με την λεπτη φωνη του "πεταωωωωωωωωωω"



:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


Η αλήθεια είναι οτι κρύβουμε μέσα μας ένα μικρό ήρωα.:smilea:
Πού θα πάει,δέν θα βάλω εξάτμιση;:a016: :lol:

Panos82gr
29/07/2008, 11:53
Πες μας τι πινεις!!!!

Θελουμε και εμεις!!! :beer:


γαματοο χαχαχαχαχχα:rotflmao: :rotflmao:

Aggelos_SV
29/07/2008, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV


Το συγκεκριμένο δεν το διάβασα ακόμα (δεν μου'ρθε χέσιμο ακόμα:rotflmao: ),οπότε τα respect/kiss my ass/άι γουάντ του σακ γιορ κοκ θα έρθουν εν ευθέτω χρόνω



....Πάρτα μωρή άρρωστη:a012: :a012: :a18: :lol:

Άμα ο άνθρωπας έχει ταλέντο και έμπνευση....

NikosKK
25/10/2008, 12:28
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
οσες φορες και να το διαβασω λιωνω στο γελιο
:lol: :lol: :lol: :lol:

Corvo
25/10/2008, 13:23
ευχαριστω πολυ φιλε μου εφτιαξες την μερα....

hotcarver
23/11/2008, 23:24
Perfect!!Bravo re file!

loridas21
20/12/2008, 00:42
EYGE:p

fotisdragon
21/01/2009, 13:49
More, More!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Είσαι θεός!

Alexander
21/01/2009, 19:58
:rotflmao: ό,τι να'ναι !!! :rotflmao: Θεός !!!

dxeavy
03/02/2009, 07:21
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a5: :a5: :a5: :a5: :a5: :a5:

bikerted
28/04/2011, 15:28
To sequel???

:bigcry: :p :look:

PanVas
28/04/2011, 15:52
Ω ρε ξεθάψιμο....


:beer: :beer: :beer: :beer:

vaska
28/04/2011, 16:46
Εμένα μου είχε μείνει μιά απορία από τότε αλλά ποτέ δεν την ρώτησα. Ήρθε λοιπόν ο καιρός να ρωτήσω ευθέως τον συγγραφέα:

"Γιατί χάλασαν τα aircontition από τα ταξί"????

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

John Steed
28/04/2011, 16:59
Πάει μαζί με τον λόξυγγα που έπιασε αυτούς που ξυρίζονταν! :eyepop:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Κρουκ, το έχεις! :wave2: :wave2:

gcrook
28/04/2011, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Πάει μαζί με τον λόξυγγα που έπιασε αυτούς που ξυρίζονταν! :eyepop:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Κρουκ, το έχεις! :wave2: :wave2:

T'@@ του sniper εχω!
Λιγα πραγματα δηλαδης...:blush:

:lol:

gcrook
28/04/2011, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikerted
To sequel???

:bigcry: :p :look:

Το σικουελ θα γινοταν στις Σερρες το προσεχες ΣΚ.:smokin:

































Οχι ακριβως δηλαδη αλλα θα το παλευα.:wacko:





























Και να μην ξεθαβετε μαλακιες που με εκθετουν ρε! :lol: :look:

Allst@rf
29/04/2011, 00:03
αν δε το γυρίσεις και ταινία δε κάνουμε τίποτα...

:o




















...μιλάμε για το science friction!



:beer: