PDA

View Full Version : Αντίο



hidefnick
23/07/2008, 03:10
Σε ένα μηχανάκι που πραγματικά αγάπησα.
Σε ένα μηχανάκι που πραγματικά γούσταρα να το ανάβω και να το ακούω να ζεσταίνεται με τα μέταλλά του να κάνουν τους γνωστούς θορύβους των αερόψυκτων.
Σε ένα μηχανάκι που πραγματικά αντιπροσώπευε για μένα τι σημαίνει μοτοσυκλέτα.
Σε ένα μηχανάκι που το χάζευαν κάποιοι "άλλοι" άνθρωποι, άνω των 45-50, στο δρόμο και σου χαμογελούσαν με νόημα.
Σε ένα μηχανάκι που δεν μου είπε ποτέ όχι.
Σε ένα μηχανάκι που με έσωσε ΠΟΛΛΕΣ φορές από σίγουρο στούκι.
Σε ένα μηχανάκι που το ξαναείδα σήμερα, που ήρθε με τον νέο ιδιοκτήτη του γυαλισμένο όπως ποτέ δεν το είχα εγώ, και το ξανα-ερωτεύτηκα.

Τουλάχιστον πήγε σε έναν άνθρωπο που μάλλον θα αισθανθεί τα ίδια κάποια στιγμή.
Μανώλη, να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς και πάντα όρθιος.

Στο γιατί το έδωσα, η απάντηση είναι μία. Κουράστηκα και άρχισα να φοβάμαι πια στους ελληνικούς δρόμους. Εχω να πέσω πάνω από δέκα χρόνια, με 10-15 χιλιάδες χλμ τον χρόνο, είδα 4-5 άσχημα στούκια τον τελευταίο καιρό και υποσυνείδητα αυτό άρχισε να δουλεύει κάπως μέσα μου.

Στα άμεσα σχέδια πάντως είναι κάτι για το βουνό, και κάτι φτιαγμένο πολύ παλιά. Ελεγα και κάτι για πίστα, αλλά μετά το κλείσιμο των Μεγάρων δεν το βλέπω. Οταν κάποτε θα έχω την δυνατότητα για μακρινά ταξίδια, θα το εκπληρώσω εκείνο το Nordcap που ονειρεύομαι απο παιδί......

Πάντα όρθιοι.

PS Το χειρότερο συναίσθημα πάντως ήταν το πρωί που κατέβηκα στο γκαράζ και έλειπε. Μου μ@μησε την μέρα κανονικά λέμε.

makis206
23/07/2008, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
θα το εκπληρώσω εκείνο το Nordcap που ονειρεύομαι απο παιδί......

Σου εύχομαι να έρθει σύντομα η στιγμή που θ'αρχίσεις να σχεδιάζεις την εκπλήρωση αυτού του όνειρου, θα φτιάξει η διάθεση και το ταξίδι θα έχει ήδη ξεκινήσει !:)


Καλοτάξιδη να είναι στον συνονόματο και σύντομα να βρεις κι εσύ αυτή που θα καλύψει το κενό της και θα γεμίσει το γκαράζ σου !

:beer:

Ktm.Prestige
23/07/2008, 10:03
Για ποιό μηχανάκι μιλάμε?

Μικρή Λουλού
23/07/2008, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
Για ποιό μηχανάκι μιλάμε?






MOTO GUZZI BREVA V 750



γι αυτο του χαμογελουσαμε εμεις οι 45-50 στο φαναρι..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hidefnick
23/07/2008, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
MOTO GUZZI BREVA V 750
γι αυτο του χαμογελουσαμε εμεις οι 45-50 στο φαναρι..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γίνεστε κακός αγαπητέ :lol: :lol: :beer:

AntoD
23/07/2008, 12:07
Φιλε γκουτσιστι

με το καλο να ξαναγυρισεις εστω για βολτες εκτος της πόλης!!!!

Julius
23/07/2008, 12:31
Epitelous To pezodromio katharo apo ladia!!!!!!


den pisteva sta matia mou simera to proi poy to pezodromio dipla apo to scooter den eixe thn gnosti 20-50 limni!!!! den kratithika kai dakrisa


:wave2: :wave2: :wave2:

hidefnick
23/07/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Epitelous To pezodromio katharo apo ladia!!!!!!
den pisteva sta matia mou simera to proi poy to pezodromio dipla apo to scooter den eixe thn gnosti 20-50 limni!!!! den kratithika kai dakrisa
:wave2: :wave2: :wave2:

Αμα έρθω μέσα θα σου πω εγώ από που ήταν τα λάδια. :a22: :a22:

Αλλά έφυγε το δικό μου και ήρθε άλλο Guzzi από κάτω. Με γεία το Stelvio στο παλικάρι.

arxaios
23/07/2008, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Φιλε γκουτσιστι

με το καλο να ξαναγυρισεις εστω για βολτες εκτος της πόλης!!!!

Μην το πάρεις προσωπικά ............ καθώς πολλοί κάνουν το ίδιο λάθος ..............

Guzzista, Ducatista ενικός αριθμός

Guzzisti, Ducatisti πληθυντικός αριθμός

:wave2:

AntoD
23/07/2008, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Μην το πάρεις προσωπικά ............ καθώς πολλοί κάνουν το ίδιο λάθος ..............

Guzzista, Ducatista ενικός αριθμός

Guzzisti, Ducatisti πληθυντικός αριθμός

:wave2:

Δεν με καταλαβες λόγω τόνων

Παμε πάλι

"Φίλε γκουτσιστή"
(χρηστη γκουτσι δηλαδη)

...........

TROOPER
24/07/2008, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
.............

:beer: :beer: :beer:

arxaios
24/07/2008, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Δεν με καταλαβες λόγω τόνων

Παμε πάλι

"Φίλε γκουτσιστή"
(χρηστη γκουτσι δηλαδη)

...........
Γιατί το έγραψες με -ι τότε ;;;

ΔΕΝ είναι κακό να παραδεχόμαστε τα λάθη μας ..............

alximistis
24/07/2008, 01:38
εύχομαι όταν ξανακούσεις νέα της... να μάθεις πως και ο νέος της ιδιοκτήτης τη χαίρεται και την αγαπά όπως εσύ. Κι όταν τη δεις στο δρόμο να νιώσεις πολύ περήφανος που την είχες και σε συντρόφευσε όλα αυτά τα χρόνια. :)

blackbusa
24/07/2008, 02:39
:( :( :( αλλα και...:beer: :beer: :beer:



και προς αποκατασταση του σωστου.....Guzzista (ενικος).....Guzzisti (πλυθηντικος)....στα ελληνικα...γκουτζιστα...με το τζ λιγο τραβηγμενο για να ακουγετε και σωστα ακουστικα....αυτια...


:wave2: