PDA

View Full Version : Smart with Hayabusa Engine!



Operater
23/07/2008, 18:19
Τρελή μόντα! (http://www.youtube.com/watch?v=oPQIizRp9ck&feature=related)


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

gixxerpap
23/07/2008, 18:47
τώρα το πηρες χαμπαρι ρε?

να ξερες πως μου χει γλυτωσει ενα τετοιο ....

madox
23/07/2008, 19:10
http://www.youtube.com/watch?v=f5S1NAMnYKM&feature=related


δειτε και αυτο:eek: :eek: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

liakaros
23/07/2008, 20:07
AXAXAXA...

Μια μοντα τετοια θα κανω στο smart της γυναικας...ε και μετα τα κλασσικα...




Εγω δεν θα ξερω τιποτα...





Ατυχημα ηταν...ατυχημα :look:

GIXXERAKIAS
23/07/2008, 20:23
Το hayabusa μοτερ δεν μπορω να καταλαβω που το βλεπετε ρε σεις...ακομα κ ισυ ρε Γιωργη??:rolleyes:

Κοτζαμ καντραν απο Κ5-6 1000 εχουν βαλει λετε να εκαναν μοντα και στα ηλεκτρικα η το πιο πιθανο ειναι να κουμπωσαν το 1000 πανω στο διαολακι??Ε??:D :D :beer:

makis206
24/07/2008, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
να ξερες πως μου χει γλυτωσει ενα τετοιο ....

Θες να πεις ότι υπήρξε ανταλλαγή που δεν έφερες εις πέρας ;:eyepop:


:lol: :rotflmao: :lol:

AntoD
24/07/2008, 08:26
Τρελό σμαρτάκι....


αλλα μηπως μου καιει πολυ στην πόλη.....

gixxerpap
24/07/2008, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Το hayabusa μοτερ δεν μπορω να καταλαβω που το βλεπετε ρε σεις...ακομα κ ισυ ρε Γιωργη??:rolleyes:

Κοτζαμ καντραν απο Κ5-6 1000 εχουν βαλει λετε να εκαναν μοντα και στα ηλεκτρικα η το πιο πιθανο ειναι να κουμπωσαν το 1000 πανω στο διαολακι??Ε??:D :D :beer:

παρασύρθηκα απο τον τίτλο, μη βαράς ρε!....παρόλα αυτα, έχω ακουσει και για hayabusa, δεν έχω δει όμως κανένα .... στα βιντεάκια, τα μοτερ είναι απο 1000!

gixxerpap
24/07/2008, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θες να πεις ότι υπήρξε ανταλλαγή που δεν έφερες εις πέρας ;:eyepop:


:lol: :rotflmao: :lol:

αυτό ήταν προσβολή τώρα?

για να στο συγχωρήσω, θα πρέπει πρώτα να μου δωσεις βόλτα το dorsoduro....

makis206
24/07/2008, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
αυτό ήταν προσβολή τώρα?
για να στο συγχωρήσω, θα πρέπει πρώτα να μου δωσεις βόλτα το dorsoduro....

Θα πρέπει να μου κανονίσεις ανταλλαγή με το CBF πρώτα..! :D :lol:

sergiosm
24/07/2008, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
αλλα μηπως μου καιει πολυ στην πόλη.....

ε καλά ...
τότε πάρε ένα για ... το βουνό


http://www.youtube.com/watch?v=MDU5BU_qSJU&feature=related

Road67
24/07/2008, 12:44
Υπαρχει καπου προς Ηπειρο κι ενα Baleno με κινητηρα απο Haya :)

madox
24/07/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Υπαρχει καπου προς Ηπειρο κι ενα Baleno με κινητηρα απο Haya :)


:confused: :confused: :confused: :confused: :hypnotize :hypnotize
baleno?
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Road67
24/07/2008, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
:confused: :confused: :confused: :confused: :hypnotize :hypnotize
baleno?
:bigcry: :bigcry: :bigcry: ναι αλλα απ' οτι εχω ακουσει κατι εχει κανει ο παπ//ρας και δεν παει βημα

stavrogin
24/07/2008, 15:30
To moter της Busa χρησιμοποιειτε πολυ σε μοντιφιες με αυτοκινητα και σε ιδιοκατασκευες στο εξωτερικο. Σε εκθεση με αυτοκινητα ιδιοκατασκευες στην Αγγλια ,φιλος ειπε οτι ηταν το ποιο κοινο μοτερ

madox
24/07/2008, 19:31
βασικα το μοτερ της busa ανετα θα μπορουσε να μπει με λιγες μετατροπες σε ενα μικρο και ελαφρυ αυτοκινητο πολης-απο την δια την εταιρια.:evil:

George-3-
24/07/2008, 19:33
To μικρο και ελαφρυ αυτοκινητο θα ηταν πιστας αφου θα στροφαρε παρα πολυ ψηλα και θα επρεπε να μενει και εκει για να αποδοσει. Αν ηταν πολης τοτε σε καθε σταματα θα ηθελε 5.000 rpm να ξεκινησει ασε την καταναλωση.

Road67
24/07/2008, 20:00
Αμα τσουλησει το ktm-car μπορει να δουμε κι εργοστασιακο haya-kart :D :D

GIXXERAKIAS
24/07/2008, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
βασικα το μοτερ της busa ανετα θα μπορουσε να μπει με λιγες μετατροπες σε ενα μικρο και ελαφρυ αυτοκινητο πολης-απο την δια την εταιρια.:evil:

Υπαρχει σε suzuki swift gti 1.300 (μονος ο κυβισμος παρεμεινε ιδιος:D ) και σπερνει!!:uplate:

stavrogin
24/07/2008, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
To μικρο και ελαφρυ αυτοκινητο θα ηταν πιστας αφου θα στροφαρε παρα πολυ ψηλα και θα επρεπε να μενει και εκει για να αποδοσει. Αν ηταν πολης τοτε σε καθε σταματα θα ηθελε 5.000 rpm να ξεκινησει ασε την καταναλωση.

Οκ .Αρκει να σου πω οτι το χω δει σε αυτοκινητο για χωμα εδω στο ελαντα:p

powerphot
24/07/2008, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Τρελή μόντα! (http://www.youtube.com/watch?v=oPQIizRp9ck&feature=related)


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Έτσι και ντελαπαρει αυτό έτσι που είναι σαν μπάλα, πάει για...γκόλ κατευθείαν.:lol:

madox
24/07/2008, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
To μικρο και ελαφρυ αυτοκινητο θα ηταν πιστας αφου θα στροφαρε παρα πολυ ψηλα και θα επρεπε να μενει και εκει για να αποδοσει. Αν ηταν πολης τοτε σε καθε σταματα θα ηθελε 5.000 rpm να ξεκινησει ασε την καταναλωση.


με καποιες μετατροπες οχι αυτουσιος και μιλαω για βαρος το πολυ 800κιλα:sun:

George-3-
25/07/2008, 11:42
Aλλο swap ρε συ... τον εχουν βαλει σε πολλα ακομα και σε MkI Golf και μαλιστα με turbo. Aλλα για αυτοκινητο ενας μοτοσυκλετιστικος κινητηρας δεν κανει απο πολλες (παρα πολλες) πλευρες... αν ομως υπαρχει χαμηλο βαρος και μιλαμε μονο για επιδοσεις (και αυτο οχι παντα) τοτε μονο προβλημα (βασικοτερο) ειναι το σασμαν και η μεταδοση.

stavrogin
25/07/2008, 12:40
"Η αρχική ιδέα του Δημήτρη Κορρέ ήταν να κατασκευάσει ένα super Citroen 2CV στο χώμα, με επιδόσεις στην άσφαλτο αντίστοιχες ενός Mini Cooper. Το τελικό αποτέλεσμα είναι στην κυριολεξία «γεια σου». Φανταστείτε ένα roadster με επιδόσεις rally car και προδιαγραφές τετρακίνητου ικανού να τρέξει σε αγώνα trial. Για τον αδαή που επιθυμεί να δει πώς πάει το πρωτότυπο, ο Δημήτρης Κορρές επιφυλάσσει πάντα μια ευχάριστη έκπληξη. «Έλα να πάμε μια βόλτα γύρω από το σπίτι»."

http://www.4wdmag.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=89&Itemid=28

Αυτο το αμαξι φοραει Busa


137708

George-3-
25/07/2008, 19:00
Eδω και ποσα χρονια σχεδιαζει πραγματοποιει και ακομα ρε γμτ... Απο οσο ξερω θεωρητικα το ειχε τελειωσει και το ξαναρχισε για να ειναι ενα οχημα που να εχει ελπιδες για παραγωγη. Εγω οταν το ειχα δει τελειωμενο δεν ειχε και μεγαλη σχεση με αυτο.

stavrogin
25/07/2008, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Eδω και ποσα χρονια σχεδιαζει πραγματοποιει και ακομα ρε γμτ... Απο οσο ξερω θεωρητικα το ειχε τελειωσει και το ξαναρχισε για να ειναι ενα οχημα που να εχει ελπιδες για παραγωγη. Εγω οταν το ειχα δει τελειωμενο δεν ειχε και μεγαλη σχεση με αυτο.

Φιλε καλομελετα κι ερχεται.Το 3ο αμαξι ειναι ηδη στο γκαραζ.Το ειδα με τα ματια μου.Και ειναι σουπερ και απο αισθιτικη.Απλα δεν αναφερεται πουθενα.Ειναι κομματι μυστικο αν και το χουν δει καμια εκατοστη ατομα.Εχουν περασει απο τα χερια μου απο μακετες εως φωτογραφιες και τις σβηνω για να μη μπω στον πειρασμο να το δειξω παραεξω.
Αλλα ειναι λογικο να παρει χρονο δεν ειναι κατι συνηθισμενο.Δεν ειναι ενα φτιαγμενο πορσε δεν υπαρχει κλασικο πατωμα ,κλασικο σασι κλασικα διαφορικα κλπ.
Μονο το σασμαν του που ειναι 100% Κορρες, εχει ενα κατασκευαστικο μανιουαλ σα το χρησο οδηγο.

Το αμαξι εχει κατι παραπανω απο ελπιδες για παραγωγη.

Αυτο το αμαξι στη φωτο υπαρχει τουλαχιστον 3 χρονια .Εχει την αναρτηση αλλα οχι το τελικο σασμαν.Συγκεκριμενα το σασμαν busa δινει σε αλλο σασμαν και μετα με αλυσιδα και μετα διαφορικο κλπ. Δε θυμαμε ακριβως αλλα εχει 8 μερη: σασμαν,μεταφορεις κινησης που κανουν τα 180 αλογα του busa ,μολις 100 με τα 80 να γινονται τριβες θερμοτητα και θορυβος. Ειναι κυριως μια πλατφορμα για να δουν την βασικη ιδεα σε δοκιμη.

Εσυ ποιο αμαξι ειδες τελειωμενο;

dim87
29/07/2008, 15:27
Εγω παντως σαν σμαρτακιας τους εστειλα mail και μου απαντησαν αμεσως...
για το πως θα γινει το αμαξι και ποσο θα κοστισει περιπου το ολο ενχειρημα..
επειδη εχει μπει το μοτερ σε διαφορα σημεια, (διπλα στον οδηγο,πισω απο τον οδηγο,και στην νορμαλ θεση που ειναι..)

λοιπον,απο οσο μου ειπαν θελουν απο την στιγμη που θα μπει το αμαξι μεσα στο συνεργειο τους ,9000? ,και το αμαξι οταν θα βγει θα ειναι ενα σμαρτ με αλλαγμενο μοτερ..το μονο που θα φαινεται θα ειναι η εξατμιση λιγο που θα φαινεται οτι ειναι μηχανης, και οτι θα εχει "φουσκωσει" περιπου 5-6 ποντους στα πλαγια....κατα τα αλλα ολα κομπλε...
μιλαμε για αγγλια....βεβεια για εμας στην ελλαδα θα θελει και μεταφορικα για εκει ,και επεισης αμα μου χαλασει δεν ξερω τι θα κανω......

θα γινει τελως παντων θα γινει δουλεια σαν και αυτο...απο εξω τιποτα δεν θα φαινεται...

http://www.youtube.com/watch?v=Tx6thtXf8-s

τον ατυχο με το mini s works...μα καλα δεν ακουγε πως εκανε???


αλλα με 9 χιλιαρικα....μπορεις να κανεις πολλα πραγματα..αλλα τον χαβαλε που θα ειχε ενα τετοιο ΠΡΑΓΜΑ πολυ θα το γουσταρα!!!

liakaros
29/07/2008, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim87
Εγω παντως σαν σμαρτακιας τους εστειλα mail και μου απαντησαν αμεσως...
για το πως θα γινει το αμαξι και ποσο θα κοστισει περιπου το ολο ενχειρημα..
επειδη εχει μπει το μοτερ σε διαφορα σημεια, (διπλα στον οδηγο,πισω απο τον οδηγο,και στην νορμαλ θεση που ειναι..)

λοιπον,απο οσο μου ειπαν θελουν απο την στιγμη που θα μπει το αμαξι μεσα στο συνεργειο τους ,9000? ,και το αμαξι οταν θα βγει θα ειναι ενα σμαρτ με αλλαγμενο μοτερ..το μονο που θα φαινεται θα ειναι η εξατμιση λιγο που θα φαινεται οτι ειναι μηχανης, και οτι θα εχει "φουσκωσει" περιπου 5-6 ποντους στα πλαγια....κατα τα αλλα ολα κομπλε...
μιλαμε για αγγλια....βεβεια για εμας στην ελλαδα θα θελει και μεταφορικα για εκει ,και επεισης αμα μου χαλασει δεν ξερω τι θα κανω......

θα γινει τελως παντων θα γινει δουλεια σαν και αυτο...απο εξω τιποτα δεν θα φαινεται...

http://www.youtube.com/watch?v=Tx6thtXf8-s

τον ατυχο με το mini s works...μα καλα δεν ακουγε πως εκανε???


αλλα με 9 χιλιαρικα....μπορεις να κανεις πολλα πραγματα..αλλα τον χαβαλε που θα ειχε ενα τετοιο ΠΡΑΓΜΑ πολυ θα το γουσταρα!!!

9000 ε?

κοιτα να δεις που απο μαλακια ξεκινησε και στο τελος...

Μεσα σε ολα περιλαμβανοντε φρενα αναρτησεις και δεν ξερω και γω τι αλλο?

Να σου πω...αν θες πες μου με ποια εταιρεια μιλησες και αν μπορεις και δεν εχεις προβλημα φυσικα, στειλε μου με pm το μαιλ που σου εστειλαν,αν δεν το εχεις σβησει..

alexioannides
17/12/2008, 19:24
APLA TELEIOOOOOO

makari ta ellhnika myala kapote na epibrabeu8oun gia ayta ta epiteugmata tous.... euge!!!:uplate: :eyepop:

Road67
18/12/2008, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim87
αμα μου χαλασει δεν ξερω τι θα κανω......


<<Εθεάθη σήμερα 8η Ιανουαρίου 20ΧΧ εις το συνεργείο μοτοσυκλετών Suzuki Παλιαγγούρας αυτοκίνητο μάρκας Smart Fortwo ανεβασμένο σε δύο ράμπες μοτοσυκλέτας για αλλαγή λαδιών>>...

:D :D :D