PDA

View Full Version : ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΣΕΧΙΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!



xapos_kil
23/07/2008, 23:54
10 ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΑΥΤΟ ΤΑΞΙΔΙ..ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!! ΤΣΕΧΙΑ brno motoGP κτλ..

ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ?

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η VFR ΜΑΣ.. Κ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΒΛΕΠΕ motoGP ( 800cc V4 ) '' ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ''

theodosisv
23/07/2008, 23:57
αντε, με το καλο!! και στα δικα μας...

να δουμε φωτο μετα ε? και απο το GP και απο τη βεφα στο εξωτερικο...:)

Sapadak
24/07/2008, 00:09
Κουκλα θα περασεις!!

Περσι ημανΕ εκει :cry:

Να πατε στο τζιπι με τα δωρεαν λεωφορια και οχι με μηχανη, και γενικοτερα οταν κυκλοφορεις μεσα στο Μπρνο με τη μηχανη ΠΡΟΣΟΧΗ γιατι παιζει τρελη μπατσαρια


Επισης να πας Πραγα :D

xapos_kil
24/07/2008, 00:32
ΜΩΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΘΑ ΒΡΩ ΕΚΕΙ ; Η ΘΑ ΤΑ ΔΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ;

;)

ΜΕ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ;

Sapadak
24/07/2008, 06:51
Ορια εννοΑς ταχυτητας στους αυτοκινητοδρόμους φαντάζομαι.

Το πηγαμε οδικως απο Βουλγαρια-Σερβια-Ουγγαρια-Σλοβακια-Τσεχια.


Πουθενα δεν ειδαμε μπλοκο (οχι οτι δεν υπηρχαν φανταζομαι) αλλα πηγαιναμε λιγακι ταχυτερα απο οτι κινοντουσαν τα αυτοκινητα.

Ετυχε σε μερικες στιγμες ειχαμε και μουαγεν τα 160-180 (Ουγγαρια αν θυμαμε καλα)(Δρομάρες ρε πουστΗμ)

Γενικοτερα ταχυτητες ταξιδιου 140-160 εκτος Βουλγαριας (100-130)

Εισητηρια 99% θα βρειτε on the door(Ειδα κοσμο αρκετο ετσι) οποτε μην το φοβασε αυτο, εκτος αν θες να πας σε σημειο με καθισματα οποτε και κομματακι δυσκολο να βρεις!

Ξενοδοχειο ελπιζω να εκλεισες στο Brno, γιατι σε βλεπω σε παγκακι :rotflmao:

Vvag
24/07/2008, 09:35
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Αυτά είναι εμπειρίες... άντε και στα δικά μας, όντως!!! :)

Road67
24/07/2008, 09:54
Καλο ταξιδι :)

dukeandthecity
24/07/2008, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vvag
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Αυτά είναι εμπειρίες... άντε και στα δικά μας, όντως!!! :)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: το avatari σου τα σπάει χοντρά.:rotflmao: :rotflmao:

Vvag
24/07/2008, 10:25
XEXE!!! ΤhanX! Είχα έμπνευση!!! :p :p :p :D

xapos_kil
24/07/2008, 18:57
ΩΡΑΙΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΝΥΣΗΧΙΑ ΜΕ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΓΩ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ;

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΙΑ ΟΥΦ....!!!! ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 150-158 ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ::) :) :)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΣΕ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΚΑΠΙΝΓΚ 15ΧΙΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ 5 ΑΠΟ ΤΟ BRNO ΑΝ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ!!!

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ...

ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ..

ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2: ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΔΙΑ ΕΧΩ 5500 Κ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 1000

Sapadak
24/07/2008, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2: ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΔΙΑ ΕΧΩ 5500 Κ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 1000

Εννοειτε αδερφε!

Καλη επιστροφη

(Πραγα να πατεεεεεΕ)

zolotas
24/07/2008, 21:42
δικαβαλο θα πας??:confused: ......στα γουστα ε?? ωραια πραματα :beer:

ARISPEED1
24/07/2008, 22:15
Τυχερέ !!!!

xapos_kil
25/07/2008, 20:05
ΟΧΙ Κ ΔΙΚΑΒΑΛΟΣ... ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΚΟΜΑ 2 ΜΗΧΑΝΕΣ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ.. ΝΟΜΙΖΩ;

Sapadak
25/07/2008, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
ΟΧΙ Κ ΔΙΚΑΒΑΛΟΣ... ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΚΟΜΑ 2 ΜΗΧΑΝΕΣ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ.. ΝΟΜΙΖΩ;

ΝταουνΤαουν Πραγκ

:D


137728

Sapadak
25/07/2008, 20:14
:cry:


137729

xapos_kil
29/07/2008, 00:25
ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΗΔΗ ΧΑΘΗΚΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΣΙΤΕΣ ΚΤΛ..

Μπορειτε να βοηθησετε με τιπς στο εξης θεμα...

Ειμαι βουνισιος τι να κανω.. :) δεν εχω ταξιδεψει με μηχανη κ πλοιο ; Πρεπει να εχω κατι μαζι μου; κατι που να προσεξω στην προσδεση . . . ; 32 ωρες ταξιδι ειναι αυτο..HElp..!!!

ermisVFR
29/07/2008, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΗΔΗ ΧΑΘΗΚΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΣΙΤΕΣ ΚΤΛ..

Μπορειτε να βοηθησετε με τιπς στο εξης θεμα...

Ειμαι βουνισιος τι να κανω.. :) δεν εχω ταξιδεψει με μηχανη κ πλοιο ; Πρεπει να εχω κατι μαζι μου; κατι που να προσεξω στην προσδεση . . . ; 32 ωρες ταξιδι ειναι αυτο..HElp..!!!

Πριν μπεις στο πλοίο χρειάζεσαι check-in. Κάποιος να φυλάει τις μηχανές. Ειδικά στην Ιταλία.

Οι μηχανές συνήθως πάνε στο πάνω πάρκινγκ του πλοίου. Η ράμπα γλιστράει όπως και όλη η επιφάνεια που σταθμεύουν τα οχήματα.

Οι μηχανές σταθμεύουν περιμετρικά κολλητά στα τοιχώματα του χώρου στάθμευσης και ασφαλίζονται με σχοινιά. Να την δέσεις μόνος σου. Και αυτονόητα με ταχύτητα και χωρίς συναγερμό.

Σε όλη την διάρκεια του ταξιδιού δεν μπορείς να πας στο χώρο στάθμευσης, ο οποίος ανοίγει αφού δέσει το πλοίο.

Καλό ταξίδι

ps μην ξεχάσεις τα αδιάβροχα


:wave2:

Sapadak
29/07/2008, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΗΔΗ ΧΑΘΗΚΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΣΙΤΕΣ ΚΤΛ..

Μπορειτε να βοηθησετε με τιπς στο εξης θεμα...

Ειμαι βουνισιος τι να κανω.. :) δεν εχω ταξιδεψει με μηχανη κ πλοιο ; Πρεπει να εχω κατι μαζι μου; κατι που να προσεξω στην προσδεση . . . ; 32 ωρες ταξιδι ειναι αυτο..HElp..!!!

Αν και λογικά θα στα πουν στο καράβι.

Η μηχανη στο πλαγιοστατη,

Να "γερνει"¨προς το τοιχο και να τη δεσεις σε σταθερο σημειο στο εδαφος προς τα εκει που γερνει

xapos_kil
29/07/2008, 23:09
Που τα δενουμε ομως αυτα.. ωστε να μην κανουμε κ ζημια ; ΝΑ παρω κ κανα πανι παλιο απο μπλουζακια κλασσικα να τα βαλω ωστε να αποφυγει η οποιαδηποτε κακια τριβη.. ; ΤΟ πλοιο μου ειναι ο Σοφοκλης της ΑΝΕΚ ειναι καλο ξερει καποιος ; Στο check in θα πρεπει να ειμαστε κ οι 3; Γιατι παπαλα η φυλαξη,,,,

ermisVFR
30/07/2008, 11:08
Εγώ την δένω κυρίως στις πίσω χειρολαβές χωρίς να περνάνε πάνω από την σέλα. Και με πολύ προσοχή από το τιμόνι.
Εγώ που έχω κάνει check-in μόνος παρκάρω κοντά στην ράμπα του πλοίου και λέω όποιον από το πλήρωμα είναι κοντά να την προσέχει. Εσείς να κάνετε check-in σε δύο δόσεις.

effieee
30/07/2008, 17:06
Καλο ταξίδι!

Κι εμείς προς τα εκεί οδεύουμε..


:a08: :a09:

ppdmtr
30/07/2008, 17:39
Καλο ταξιδι με αφορμη,τον φιλο που παει Τσεχια για το MOTOGP θα ηθελα να ρωτησω καποιες αποριες που εχω σχετικα με το ταξιδι στο εξωτερικο,συγγεκριμενα την Ιταλια .Με την γυναικα μου αποφασισαμε να παμε στις 24-8 Ιταλια ,με προορισμο Βενετια , Φλωρεντια,Μιζανο (MOTOGP), Τοσκανη και επιστροφη 4-9 απο Ανκονα για Πατρα .Το ταξιδι θα το πραγματοποιησουμε οι δυο μας με μια μηχανη (TDM 900),χωρις αλλους στην παρεα.Απο ατομα με εμπειρια σε ταξιδια στο εξωτερικο θα ηθελα να ακουσω τις ενστασεις τους αν υπαρχουν η τις οποιες συμβουλες τους .Εχω διαβασει τα σχετικα Foroum αλλά δεν αναφερονται σε ταξιδια με μια μονο μηχανη εκτος και αν δεν το καταλαβα εγω . Ευχαριστω Βασιλης

xapos_kil
30/07/2008, 19:40
ποτε θα ταξιδεψετε ωρε μαστωρα ; Αν θα ειστε κ στα C στην πιστα θα βρεθουμε σαν ελληνες !!!!!

vakouz
30/07/2008, 22:54
επειδή πριν από λίγες εβδομάδες έκανα κι εγώ το ταξιδάκι μου στο εξωτερικό, και πήγαμε με το Σοφοκλής, έχω να σου πω τα εξής. Chek in κάνεις στο μεγάλο κτήριο που είναι στο λιμάνι της Πάτρας. Ανοίγει 2 ώρες πριν την αναχώρηση, έως λίγο πριν από αυτήν. Τις μηχανες προτημάνε να τις βάζεις στο όρθιο σταντ. Εαν ξέρουν ότι δεν έχει καιρό μερικές φορές δεν θέλουν να τις δέσουν! (μας το κάναν στην επιστροφή. Οπότε αν έχεις καποιο μακρύ χταπόδι ή κάποι ιμάντα παραπανήσιο, χρησιμοποίησετο για να την ασφαλίσες μόνος σου. Αξίζει καμια ώρα πριν πιάσετε λιμάνι, να είστε στο κατάστρωμα, γιατί το καράβι περνάει πολύ σιγά μέσα από τα κανάλια, οπότε αξίζει να είσαι έξω και να βλέπεις. Στην επιστροφή φύγαμε από άλλο λιμάνι και δεν είχε τίποτα να δούμε. Στο λέω αυτό γιατί αν γυρίσεται από Βενετία πηγαίνετε νωρίς για Chek in για να πάρετε οδηγίες για το πως θα πάτε στο λιμάνι.

ppdmtr
30/07/2008, 23:01
Καλησπερα ευχαριστω για την ανταποκριση .Φευγουμε απο Πατρα 25-8 για Ανκονα και οταν φτασουμε λεμε να παμε Σαν Μαρινο Για ψωνια και μετα να ανεβουμε προς ΠΑνω δηλαδη προς Βενετια ...αναλογα συνθηκες και κουραγιο .Εσεις ποτε την κανετε απο Πατρα .Ιμαντες θα εχω σιγουρα μαζι.Η αουτοστρατα εχει οριο ταχυτητας η οχι . Βασιλης

xapos_kil
31/07/2008, 00:50
δυστιχος εμεις ξεκιναμε 11 του μηνος απο πατρα κ φευγουμε απο βενετια στις 20 αλλα δεν πειραζει..καποια αλλη φορα!!! Ωραια θα εχω προμυθευτει κ εναν ιμαντα με καστανια μικρο..για σιγουρια. την αλλη βδομαδα την κανα λεμε

Ο σοφοκλης εχει ντους δημοσια η εμεις του καταστρωματος θα λουστουμε μονο με ιδρωτα;

ppdmtr
31/07/2008, 00:54
Καλο ταξιδι σε ολους .
Βασιλης

xapos_kil
04/08/2008, 22:14
ΠΛΗΓΜΑ ΤΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ Η KAWASAKI ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ...ΟΧΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΙΑ ΑΛΛΑ Η ΓΕΝΕΤΗΡΑ !!!

Εξηγουμε.. ο ξαδερφος μου που θα ηταν συνειδηπορος της εκδρομης με zx-10r 2006 μοντελο δεν θα μπορεσει να ερθει λογο μηχανης.

Εχοντας αγορασει καινουργια zzr 14r την δινει μεσα σε 4500 χιλιομετρα για να παρει την εν λογο μηχανη ανταλλαγη + καποια λεφτα στο χερι προς αυτον κ το βρικε ευκαιρια μιας κ ειχε μολις 6000 κ ηταν απο χερι κ αντιπρωσοπου της kawasaki στην λαρισα.

Την 4 μερα λοιπον μετα της ανταλαγης χτυπαει στροφαλομπιελα..

Ο απο εκει αντιπροσοπος το παιζει κουκος κ λεει πως εληξε πριν 20 μερες περιπου η επισημη εγγυηση κ πως δεν ειναι υποχρεωση του να κανει τιποτα.
Το πηγαινει λοιπον αθηνα οπου κ μενει συνεργειο να δουν τι ειναι.. παραγγελνουν απο την εταιρια το σετ στροφαλομπιελας 1050ευρω κ ολα οκ..

Ελα που ομως η σφραγισμενη αυτη στροφαλομπιελα ηταν ελατωματικη ειχε ψωριασει το μεταλο οπως του ειπαν κ ειδαν. Ξαναμανα τα ιδια κ η μηχανη ηταν συνεργειο απο το πρωτο ποστ το δικο μου γιατι περιμεναμε να εβγαινε κ ολα καλα . .

Δευτερη στροφαλομπιελα κ αυτη τα ιδια. . !!!

Ο ξαδερφος μου κινειτε πλεον νομικα με συνηγορο του πολιτη γιατι δεν γινετε να εχεις κλεισει επενδυση σε διακοπες κ να μην μπορεις να το κανεις γιατι στελνει η αντιπρωσοπια ελατωματικες.

Σημειωση η ολανδια ειναι η εισαγωγεας στην ευρωπη..

Απαντηση απο ολανδια : Ολες οι παρτιδες στροφαλομπιελες για ευρωπη αλατωματικες. Περιμενουμε παρτιδα καινουργια απο ιαπωνια πλεον 20 μερες παραδωση.

Με πηρε ο ξαδερφος μου τα λεει οτι πλεον ειναι σιγουρο οτι δεν θα ερθει κ οτι εχει κανει αγωγες κ γω δεν ξερω που ακριβως...

Ποια μπορει να ειναι η ψυχολογια μου ;
Η συνεχεια ;

xapos_kil
09/08/2008, 17:55
τελευταιο μυνημα... παιδια !! Αυριο πρωι φευγω απο κιλκις για αθηνα οπου κ θα συναντηθω με το αλλο παιδι θα τα πουμε κ δευτερα βραδυ 23.59 με τον σοφοκλη φευγω απο πατρα προς βενετια...

Ας ευχηθουμε στους εαυτους μας ολα να πανε καλα κ στους αγωνες ακομα καλυτερα !!! :P

VFR get started

τα υπολοιπα φωτος κτλ απο 24 του μηνα !!

effieee
11/08/2008, 09:00
Καλό ταξίδι σε όοοοοοοολους! Το βράδυ ξεκινάει και το δικό μας προς τα κει!!!!!!!!
:a54: :a54:

Sapadak
11/08/2008, 09:11
Με το καλο να πατε...., με το καλο να ΄ρθειτε...

Προσοχη μποϊΖ εντ γκερλΖ


ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ φωτος και εντυπωσεις!

ppdmtr
11/08/2008, 11:54
καλο ταξιδι σε ολους μας και καλη επιστροφη εμεις παμε Ιταλια 25-8.
Βασιλης

xapos_kil
24/08/2008, 00:44
H επιστροφη εγινε.. παιδια κ θα πω μονο ένα, οτι εκανα αυτο που προοριζετε η vfr να καταπινει χιλιομετρα !!!! συντομα φωτος

Καλος σας βρηκα κ παλι.... :beer: staroBrno

Sapadak
25/08/2008, 12:11
Τραβα μια στα ταξιδιωτικα και γραψε αναλυτικοτερα για το ταξιδακι, να δουμε και καμια φωτο να Εγουσταρουμε

:beer:

xapos_kil
25/08/2008, 18:15
Η επιθυμια σας διαταγη !!