PDA

View Full Version : Παλικάρια βοήθεια!!!



feanor
02/02/2005, 01:02
Καλημερα! Σας γραφει ενας ΠΡΩΗΝ ορκισμενος εχθρος των μηχανων.Πρωην γιατι απο τοτε που ειδα το Ζ επαθα πλακα και αποφασισα να το αποκτησω!Τωρα λοιπον που ειμαι ετοιμος οικονομικα, βρισκομαι σε ενα σημαντικο διλλημα! Γυμνο ή ντυμενο????
Με την εμφανιση του Ζ750S εχω μπερδευτει. Θα ηθελα να μου πειτε, οι εχοντες το γυμνο
Α)κατα ποσο εχετε προβλημα με τον αερα σε μεγαλες ταχυτητες,
Β)αν ειναι κουραστικα τα ταξιδακια με την ελλειψη του φερινγκ
Γ)εαν ο συνεπιβατης αντιμετωπιζει προβληματα "χωρου" και τελος
Δ) αν το φερινγκ του S μπορει με καποιο τροπο να μπει στο γυμνο

Ολα αυτα για να δω αν αξιζει τον κοπο να αφησω το υπεροχο streetfighter look, και να προτιμησω το
-πιο τουρισταδικο και οχι τοσο ομορφο-z750S
:confused: :hypnotize :confused:

Ευχαριστω εκ των προτερων

RapidShade
02/02/2005, 07:27
Καλημέρα μαν!...

Ορκισμένος εχθρός και άλλαξες απλά
και μόνο με μια μηχανή;;;... περίεργο
μου φαίνεται... μάλλον υπερέβαλες λίγο
στο πρώτο...

τεσπα..

1. Εχουν σοβαρό πρόβλημα με τον αέρα
σε μαγάλες ταχύτητες, έχει ο κολλητός μου
το Ζ750 το οποίο το οδηγώ κι εγώ πολύ συχνά... ασε... καλό, αλλά ...
μετά από πολλά με πολλά... πας για αυχενικό και μιλαμε για ζόρια...

2. βλέπε Νο 1

3. Οχι, ειναι μια χαρά ο συνεπιβάτης, που ΄
να ανέβεις στο δικό μου..:evil: χιχιχι εκεί
να δεις άνεση...

4. μπορεί, ίσως να είναι και κουμπωμένο
πάνω στο ίδιο (μάλλον αυτό ισχύει), αλλά
για ποιο λόγο να το κάνεις; πάρτο εξ'αρχής αν ειναι...

Καλή επιλογή, πάντως δεν θα το μετανιώσεις, είναι τερατάκια και τα 2...

idi
02/02/2005, 09:37
γεια σου φιλε και καλοςηρθες στο φορουμ

το Ζ750 ειναι ενα ακρετα δυνατο μηχανακι (πολυ δυνατο θα ελεγα) για "πρωτο"

ειναι αρκετα δυσκολο να κουμανταρεις 110 αλογα

αν νομιζεις οτι εχεις τη συνεση και την υπομονη ... καντε οτι νομιζεις, παντως να ξερεις οτι δεν ειναι ευκολα τα πραγματα...

για να καταλαβεις συγκριτικα, κανενα αυτοκινητο δε θα μπορεσει να σε περασει με το Ζητακι σου μεχρι τα 200χλμ ουτε καν supercar NOS tween turbo @@δια μυδια ktl.

αυτο συνεπαγεται οτι θελει να εχεις μυαλο και αυτοσυγκρατιση


τεσπα αν νομιζεις οτι θα μπορεσεις... περι ορεξεως κολοκυθοπιτα

στο θεμα μας...

το Ζ750S εχει τρελανει κοσμο στην Αμερικη και στην Ευρωπη
εχει το γκαζι, το στριψιμο, τον ηχο και το attitude του αρχοντα των γυμνων :D αλλα και το απαραιτητο για ταξιδια μισο φερινγκ (για μερικους...)

αυτο νομιζω οτι ειναι το μηχανακι σου...


(ss. φιλε αν δωσεις 8000 ευρω για το Ζ θεωρω αυτονοητο οτι θα ξοδεψεις και 1000 ευρω σε εξοπλισμο ασφαλειας.... καλο κρανος, τζακετ, μποτες minimum!)

jp79
02/02/2005, 10:06
Ego tha elega na skefteis ti atoma tha baleis stin piso thesi... an to theleis perisotero gia tin prosopiki soy kayla pare to z750 an thes na bazeis asxetoys mantraxalades poy den kseroyn na kathontai se mixani pare to S (ta xeroylia prepei na einai poli bolika)... fantasoy 100 kila mantraxalos se kathe freno na erxetai katapano soy... ean theleis na bazeis trela gkomenakia pano min toys doseis tin xara na kratioyntai apo ta xeroylia kai na min kolane pano soy... wind shield gia z750 kikloforoyne diafora... ayto poy den exo dei kanenan na bazei xeroylia gia ton sinepibati... To piso meros einai apo 636 to opoio einai super sport... o odigos einai perisotero skiftos opote o sinepibatis mporei na ftasei to ntepozito poio eykola.. Ayto den isxiei me to z750 kai tin poio orthia thesi odigisis.

idi
02/02/2005, 10:26
το Ζ750S εχει κωλο απο ZX10R με μονοκοματη σελα και χερουλια

η θεση οδηγησης ειναι και στα δυο η ιδια (κορυφαια!)

http://www.gruetter-motos.ch/Kawasaki_2005_Z_750S.htm


8272

idi
02/02/2005, 10:28
να το νεο κωλαρακι :D


8178

feanor
02/02/2005, 11:03
Δηλαδη οσοι απο εσας εχουν το γυμνο δεν τολμουν να πανε ταξιδι? Δεν το πιστευω... :smokin:
Παρ ολα αυτα κλινω περισσοτερο προς το γυμνο! Δε νομιζω οτι αξιζει να αποχωριστω την αγριαδα του γυμνου για λιγη προστασια απο τον αερα!!!!! :D
Time 'll show....

petridist
02/02/2005, 11:12
το είδα με το φαιρινγκ σε μαγαζί.. πολύ όμορφο και φυσικα πολύ πρακτικό.

Νομίζω πολυ καλή κίνηση να το ντυσουν λίγο.

ότι έχεις πει για τον αέρα έχεις δίκιο. φυσικό είναι αν τρως με 150χμ αέρα παντού να μην αντέχεις πολύ...

ενώ με τη μάσκα είσαι πολύ καλύτερα

αυτό θα πρότεινα με κλειστά μάτια..

τώρα όσον αφορα την οδηγική σου εμπειρία, αυτογνωσία, αυτοσυγκρατηση κλπ, ελπίζω να ξέρεις τι κάνεις.

με το καλό και πάντα όρθιος!

:wave2:

powerphot
02/02/2005, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από feanor
Καλημερα! Σας γραφει ενας ΠΡΩΗΝ ορκισμενος εχθρος των μηχανων.Πρωην γιατι απο τοτε που ειδα το Ζ επαθα πλακα και αποφασισα να το αποκτησω!Τωρα λοιπον που ειμαι ετοιμος οικονομικα, βρισκομαι σε ενα σημαντικο διλλημα! Γυμνο ή ντυμενο????
Με την εμφανιση του Ζ750S εχω μπερδευτει. Θα ηθελα να μου πειτε, οι εχοντες το γυμνο
Α)κατα ποσο εχετε προβλημα με τον αερα σε μεγαλες ταχυτητες,
Β)αν ειναι κουραστικα τα ταξιδακια με την ελλειψη του φερινγκ
Γ)εαν ο συνεπιβατης αντιμετωπιζει προβληματα "χωρου" και τελος
Δ) αν το φερινγκ του S μπορει με καποιο τροπο να μπει στο γυμνο

Ολα αυτα για να δω αν αξιζει τον κοπο να αφησω το υπεροχο streetfighter look, και να προτιμησω το
-πιο τουρισταδικο και οχι τοσο ομορφο-z750S
:confused: :hypnotize :confused:

Ευχαριστω εκ των προτερων


Μήπως να το ξανασκεφτείς σε άλλη βάση το θέμα;
Ορκισμένος εχθρος των μηχανών και σου προέκυψε να θέλεις
ξαφνικά Ζ750S.
Άμα δεν έχεις καβαλήσει 2 ρόδες και σκουτεράκι να πάρεις
σε πύραυλο θα νομίζεις ότι είσαι.
Για κοίταξέ το τώρα που είναι νωρίς.
:wave2:

powerphot
02/02/2005, 11:37
...Λάθος προφιλ!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:

idi
02/02/2005, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από feanor
Δηλαδη οσοι απο εσας εχουν το γυμνο δεν τολμουν να πανε ταξιδι? Δεν το πιστευω... :smokin:
Παρ ολα αυτα κλινω περισσοτερο προς το γυμνο! Δε νομιζω οτι αξιζει να αποχωριστω την αγριαδα του γυμνου για λιγη προστασια απο τον αερα!!!!! :D
Time 'll show....

εστι οπως τα λες φιλε ειναι...

εχω βαρεθει να ακουω παντου «δε κανει για ταξίδι το γυμνο» και ο καθενας οταν λεει ταξίδι εχει κατι αλλο στο μυαλο του

ενας λεει ταξίδι το ενα τσιγαρο δρομο μεχρι το Λουτρακι (που εκανα με παπι...)

αλλος τις μονοημερες εκδρομες μονος και χωρις αποσκευές (χίλιες φορες καλυτερα με το Ζ μου παρα με οποιοδηποτε SS) ;)

εγω παλι οταν μου τη δωσει καβαλαω τη Zuzela και παω οπου γουσταρω... ουτε ζελατινα δεν αλλαξα και δε με χαλάει

ταξιδια με την κυριολεκτική έννοια τους (μιλαμε για κανα 1000+ χλμ. Αυτο θεωρώ ταξίδι!) δε κανω (οπως και το 90% των μελων του φορουμ και το 99% των μοτοσυκλετιστών γενικα....) και ουτε ειναι στα αμεσα σχεδια μου...

naked ruleZ λεμε

feanor
02/02/2005, 14:11
Κατ αρχην να διευκρινησω οτι ημουν εχθρος των ταχυτατων δικυκλων επειδη αρκετοι φιλοι μου εχουν χτυπησει με μηχανες μεγαλου κυβισμου. Ημουν εναντιον γιατι πιστευα οτι ηταν η μηχανη που εφταιγε!! Μεγα λαθος!!
Δευτερον οδηγω μηχανακι 125 πολυ καιρο και πιστευω οτι πλεον εφτασε η στιγμη... to follow my heart!!! Για αυτοσυγκρατηση και τα σχετικα πιστευω οτι θα τα καταφερω!
Θα συμφωνησω με τον idi! Ποσο να με ενοχλησει, ρε παιδια, η ελλειψη του φερινγκ για τα "ταξιδακια"(λουτρακι,χαλκιδα,ωροπος αντε και καμμια Πατρα αραια και που!!!!)????? :cool:
Για στροφη μου στα πολλα κ.εκ. η αιτια ηταν το Ζ.
Το look του S ειναι διαφορετικο!Χανει αυτο το ξεχωριστο
που εχει το γυμνο!!!!!! Το υπεροχο κωλαρακι του 636 πηγε περιπατο :mad: Τι κι αν η ουρα ειναι απο το ΖΧ10??? :yuck:
Δεν ειναι ενα ξεχωριστο μηχανακι πλεον...
Υπαρχουν ενα σωρο παρομοια...

powerphot
02/02/2005, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από feanor
Κατ αρχην να διευκρινησω οτι ημουν εχθρος των ταχυτατων δικυκλων επειδη αρκετοι φιλοι μου εχουν χτυπησει με μηχανες μεγαλου κυβισμου. Ημουν εναντιον γιατι πιστευα οτι ηταν η μηχανη που εφταιγε!! Μεγα λαθος!!
Δευτερον οδηγω μηχανακι 125 πολυ καιρο και πιστευω οτι πλεον εφτασε η στιγμη... to follow my heart!!!

Έτσι ντε, πες το και μας κούφανες.:lol:
"Εχθρός των μηχανών" και @@@....:lol: :lol:

maikz750madness
02/02/2005, 15:44
ARXONTA TO ERGALEIO EINAI ENA K EXEI PROSOPIKOTHTA,VRAVEIO DESIGN 2003 K AMA THES PAS STO NIKOLAOU VOYLIAGMENHS 89 ME TO DIPLOMA SOY K TAYTOTHTA NA ANEBEIS PANO STH THEA ZETA K NA PAREIS MIA TZOYRA PERI TINOS PROKEITAI:smokin:


8197

maikz750madness
02/02/2005, 21:59
Α!Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ!ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΙΝΑ Ο ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΙDIΙΔΟΥ Κ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!ΣΩΣΤΟΣ IDI?


8202

idi
03/02/2005, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από maikz750madness
Α!Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ!ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΙΝΑ Ο ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΙDIΙΔΟΥ Κ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!ΣΩΣΤΟΣ IDI?

ρεεεεεεε κλεφτη:lol: :lol: :lol: ποσταρεις το μηχανακι μου?

τστστστστ

clopyright !!!!:D :D :D

feanor
03/02/2005, 14:03
Eυχαριστω μαγκες! Πηγα ξανα στην Κawa σημερα, τα ειδα και τα δυο!
Το γυμνο δεν παιζεται!!!
Τελος του μηνα θα το παρω! Ξερει κανεις που υπαρχουν πλαινα για το ψυγειο και καρινες στην Αθηνα???:D

idi
03/02/2005, 14:05
Ο SPILIOTIS ΕΧΕΙ SECDEM ΚΑΡΙΝΕΣ

http://www.secdem.fr/CATALOGUE/sommaire_KAWASAKI/Z_750/sabot_moteur_Z750/sabot_moteur_z750.html

ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ

http://www.secdem.fr/CATALOGUE/sommaire_KAWASAKI/Z_750/bulle_haute_protection_Z750/bulle_haute_protection_z750.html

για το ψυγειο βαλε μεταλικο και οχι πλαστικα:

http://www.carpimoto.com/product/Lang_EN/Chan_1/Brand_6/Bike_741/Prod_14394.htm

feanor
03/02/2005, 15:17
Thanks idi!
:rotflmao:

Πλαινα υπαρχουν στην αγορα ή μονο μεσω net?? :hypnotize

adam_tsouk
03/02/2005, 17:32
Λοιπόν, η ίδια απορέια για το γυμνό ή το "ντυμένο" μου έχει δημιουργηθεί από χτες που τα είδα δίπλα δίπλα και φυσικά αποφάσισα το γυμνό για άλλη μια φορά!!!!

Για να πω την αλήθεια μου.....



είδα και το 636 και..... έπαθα πλάκα έτσι;

Αλλά no money no honey!!!


Τεσπα...


όσο για τον Νικολάου ξεχάστε τα dest ride το μηχανάκι το έχει δώσει ή τουλάχιστον έτσι μου είπε! (μάλλον είχα τα χάλια μου) :lol:

BAD BOY
03/02/2005, 22:37
KARINES ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΣΤΗ ΣΥΓΡΟΥ ΤΗΣ PUIG. EXΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 110 ΕΥΡΟ ΜΑΥΡΗ ΟΜΩΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΑΜΩΦΩΤΟ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ?ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΩ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ.:cry: ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΚΑΙ ΑΣ ΤΡΩΣ ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ.ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ:wave2: :wave2:

BAD BOY
07/02/2005, 20:14
ΤΟ ΒΡΗΚΑ.ΙΣΩΣ?:sun:


8390

darkwing
07/02/2005, 20:52
Φιλος το εχω...πριν ειχα παπι...ειναι πολυ αγριο και το γκαζι γλυκο!!!ΑΝ εχεις τα μυαλα παρτο ΑΝ ομως δεν τοτε μην!

Alex6RR
09/02/2005, 11:44
Ειναι και γαμω τα μηχανακια (φυσικα το γυμνό)
φίλε παρτω πιστευω θα το χαρεις αρκετα!

feanor
12/02/2005, 14:07
Στο μεταξυ ξερετε οτι το Ζ750 S εχει immobilazer????
To γυμνο το αφησαν παραπονεμενο :(
Γιατι???????? :cry: :bigcry: :bawl:

idi
14/02/2005, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από feanor
Στο μεταξυ ξερετε οτι το Ζ750 S εχει immobilazer????
To γυμνο το αφησαν παραπονεμενο :(
Γιατι???????? :cry: :bigcry: :bawl:

αυτο που ξερω ειναι οτι σιγουρα το Ζ1000 2005 και το Ζ7500S εχουν immobilazer

νομιζω οτι και το Ζ750 2005 εχει, αλλα:
1. δεν ειμαι σιγουρος
2. παιζει να σου πουλανε 2004 μοντελο για 2005... (εκτως αν ειναι ασιμη)

idi
14/02/2005, 10:41
Άλλος ενας ευτυχισμένος πελατης της kawa…

εεεεεεετσι εεεεεεεεεεεεεετσι


8673

feanor
14/02/2005, 20:58
Παντως στο official kawasaki site δεν λεει τιποτα για το
γυμνο 2005!!! Γιατι??? :confused:

idi
15/02/2005, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από feanor
Παντως στο official kawasaki site δεν λεει τιποτα για το
γυμνο 2005!!! Γιατι??? :confused:

κοιτας το site της kawasaki αμερικης

εκει δεν εισαγεται. Mονο το S:wave2: