PDA

View Full Version : αποζημίωση εξοπλισμού



slowman
28/07/2008, 08:50
Γεία σας!
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για όποιον ξέρει και έχει όρεξη να απαντήση:D
όταν πας για να σου αποζημιώσουν εξοπλισμό, στην περίπτωσή μου κράνος μπουφαν και μπότες τα κρατάς μετά ή στα πέρνουνε και σου δίνουν μόνο χρήματα;κράνος μπουφάν έχουν καλές γρατζουνίες και οι μπότες είναι σκισμένες.θέλω να κρατήσω το μπουφάν είμαι και συναισθηματικά δεμένος μαζί του :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ρώτω αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία για να είμαι προετοιμασμένος πάω για τσαμπουκάδες :bigcry: και μαζέυω ότι πληροφορίες μπορώ για να μη με ψαρώσουν:lol:
ευχαριστώ πολύ!

George-3-
28/07/2008, 11:48
1ον Τσαμπουκαδες δεν παιζει να μην κανεις αφου εμπλεξες με ασφαλιστικη. Για κρανος με λιανικη τιμη 240 Ε αποζημιωσαν 120 Ε. Για μπουφαν δεν ξερω γιατι δεν πηγα αποδειξη.

TOLISTOLAROS
28/07/2008, 12:09
Δεν xreiάζεται να έχεις απόδειξη,κανείς δεν υποχρεούται να κρατά απόδειξη για οποιοδήποτε προϊόν.Γι'αυτό το λόγο άλλωστε όταν αγοράζεις κάτι περνάνε τα στοιχεία σου στο PC..Απλά το μαγαζί απ'το οποίο πήρες το προϊόν στέλνει με fax βεβαίωση ότι πχ το μπουφάν μάρκας χ μοντέλο ψ κάνει τόσα ? και παίρνεις τα λ7.
Στον εξοπλισμό ότι πέφτει αντικαθίσταται,ας έχει μόνο μια γρατζουνιά,μη μασάτε.
Τα παλιά ρούχα/κράνη φυσικά και τα κρατάμε,εννοείται απ'τη στιγμή που είναι ιδιοκτησία μας.
Μη σε ψαρώσουνε πχ "αν το κράνος κάνει 500? εμείς δίνουμε 300",κατέβασε καντήλια και θα δεις για πότε θα στρώσουνε. :wave2: :wave2: :wave2:

slowman
28/07/2008, 12:39
ευχαριστώ πολύ George-3- TOLISTOLAROS θα πράξω αναλόγος και ελπίζω να ξεμπερδεύω σύντομα :look: :wave2:

700_Thespieis
28/07/2008, 13:36
Επειδη ειμαι λιγο ασχετος,την αποζημιωση για ποιο λογο την παιρνεις?επεσες και εφταιγε αλλος?

TOLISTOLAROS
28/07/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
Επειδη ειμαι λιγο ασχετος,την αποζημιωση για ποιο λογο την παιρνεις?επεσες και εφταιγε αλλος?
Nαι ρε φίλε,σε αποζημιώνει η ασφαλιστική του φταίχτη