PDA

View Full Version : Εχω θέμα



castoras
29/07/2008, 13:03
Τώρα λοιπόν που μάζεψα λίγο τα χρέη μου και σας διαβάζω καθημερινά,έχω μπει στην μπρίζα να πάρω μηχανή που να πηγαίνει με πιο πολλά από τα σιχαμένα,άθλια,εκνευριστικά 80 ολόκληρα χλμ που πιάνει το παπί μου:ZZZ: :ZZZ: .Είχα σκοπό να πάρω κάτι που να μου αρέσει και να με γεμίζει,όχι τόσο εντός,αλλά εκτός πόλης......κι εδώ αρχίζει το δράμα μου....Οι γονείς,αν και επιφυλακτικοί,θα δεχτούν την ιδέα της "μεγάλης" μηχανής γιατί σε γενικές γραμμές μου έχουν εμπιστοσύνη.Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η κοπέλα μου,που αν και της το έφερνα απ' έξω απ' έξω (τι ωραία αυτή η μηχανή,να 'χα μια κι εγώ κ.α τέτοια παπατζιλίκια),ξάφνου ξάφνου άξαφνα γυρνάει και μου λέει ότι αν της εμφανίσω μηχανή με έχει χωρίσει την ίδια στιγμή:bawl: :bawl: :bawl:
Και ρωτώ σύντροφοι,πετάς μια σχέση 6 χρόνων,με τις όποιες προοπτικές, για μια κ@υλα που όλο και μεγαλώνει ή κάνεις τουμπεκί και συμβιβάζεσαι με το φτωχό πλην τίμιο παπί και ένα αυτοκίνητο για τις εξορμήσεις???:sad: :sad:

MikeG
29/07/2008, 13:07
Όταν θα τη δει μπροστά της θα αλλάξει άποψη.
& πες της, μωρό μου δηλαδή τόσο ριχή είναι η σχέση μας? Με χωρίζεις για τη μηχανή...?
Σιγά σιγά θα το δεχτεί.
:winka:


:wave2:

castoras
29/07/2008, 13:12
Ξέχασα να αναφέρω ότι και στο παπί δεν ανεβαίνει για λίγο μακρινές αποστάσεις.............γιατί την ενοχλεί ο αέρας:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Daemon
29/07/2008, 13:12
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62125

Για ριξε μια ματια και'δω.. περιπου μια απ'τα ιδια.. :wave2:

XJR_Billy
29/07/2008, 13:13
Στο παπί ανεβαίνει ή τσινάει κι εκεί?

Της έχεις εξηγήσει πόσο πιο ασφαλής είναι μία μοτοσυκλέτα από ένα παπί?

Κράτα το αυτοκίνητό σου για εξορμήσεις μέχρι να συνηθίσει τη μηχανή που θα χρησιμοποιείς εσύ για πάρτη σου και θα σου ζητήσει η ίδια να ανέβει.

Γυναίκες...:rolleyes:

makis206
29/07/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
ξάφνου ξάφνου άξαφνα γυρνάει και μου λέει ότι αν της εμφανίσω μηχανή με έχει χωρίσει την ίδια στιγμή:bawl:

Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Ξέχασα να αναφέρω ότι και στο παπί δεν ανεβαίνει για λίγο μακρινές αποστάσεις.............γιατί την ενοχλεί ο αέρας:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ίδιο σενάριο, διαφορετικά πρόσωπα !

Κι εγώ στον έκτο χρόνο την πήρα τη μηχανή το Μαρικάκι όμως ακόμα δεν το ξεφορτώθηκα μετά από 9 χρόνια !:bawl: :bigcry:


:rotflmao:

devil's animal
29/07/2008, 13:17
χωρισε την πρωτος και τραβα παρε ενα τουμπανο (R1,GSXR1000,ZX10,CBR1000) βαλε και ενα μονοσελο και ψωνισε κανα γκομενακι που να γουσταρει να καθετε στο μονοσελο ενω εσυ κανεις σουζες,εντο και παντηλικια.
:wave2:

castoras
29/07/2008, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Στο παπί ανεβαίνει ή τσινάει κι εκεί?

Της έχεις εξηγήσει πόσο πιο ασφαλής είναι μία μοτοσυκλέτα από ένα παπί?

Κράτα το αυτοκίνητό σου για εξορμήσεις μέχρι να συνηθίσει τη μηχανή που θα χρησιμοποιείς εσύ για πάρτη σου και θα σου ζητήσει η ίδια να ανέβει.

Γυναίκες...:rolleyes:

Τα χιλιόμετρα που πιάνω όταν είμαστε μαζί στο παπί δεν ξεπερνάνε τα 50 :a018: και αυτό για να μη φοβάται...

XJR_Billy
29/07/2008, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
χωρισε την πρωτος και τραβα παρε ενα τουμπανο (R1,GSXR1000,ZX10,CBR1000) βαλε και ενα μονοσελο και ψωνισε κανα γκομενακι που να γουσταρει να καθετε στο μονοσελο ενω εσυ κανεις σουζες,εντο και παντηλικια.
:wave2:


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer: :beer:

reinmeister
29/07/2008, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Τώρα λοιπόν που μάζεψα λίγο τα χρέη μου και σας διαβάζω καθημερινά,έχω μπει στην μπρίζα να πάρω μηχανή που να πηγαίνει με πιο πολλά από τα σιχαμένα,άθλια,εκνευριστικά 80 ολόκληρα χλμ που πιάνει το παπί μου:ZZZ: :ZZZ: .Είχα σκοπό να πάρω κάτι που να μου αρέσει και να με γεμίζει,όχι τόσο εντός,αλλά εκτός πόλης......κι εδώ αρχίζει το δράμα μου....Οι γονείς,αν και επιφυλακτικοί,θα δεχτούν την ιδέα της "μεγάλης" μηχανής γιατί σε γενικές γραμμές μου έχουν εμπιστοσύνη.Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η κοπέλα μου,που αν και της το έφερνα απ' έξω απ' έξω (τι ωραία αυτή η μηχανή,να 'χα μια κι εγώ κ.α τέτοια παπατζιλίκια),ξάφνου ξάφνου άξαφνα γυρνάει και μου λέει ότι αν της εμφανίσω μηχανή με έχει χωρίσει την ίδια στιγμή:bawl: :bawl: :bawl:
Και ρωτώ σύντροφοι,πετάς μια σχέση 6 χρόνων,με τις όποιες προοπτικές, για μια κ@υλα που όλο και μεγαλώνει ή κάνεις τουμπεκί και συμβιβάζεσαι με το φτωχό πλην τίμιο παπί και ένα αυτοκίνητο για τις εξορμήσεις???:sad: :sad:

χαλαρα αλλαζεις γυναικα...

αλλωστε η 6αετια ειναι οριακη για ανταλλαγη...μετα θα θεωρηθει παλαιο μοντελο και δεν θα πιανει μια...:rotflmao: :rotflmao:

castoras
29/07/2008, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
χαλαρα αλλαζεις γυναικα...

αλλωστε η 6αετια ειναι οριακη για ανταλλαγη...μετα θα θεωρηθει παλαιο μοντελο και δεν θα πιανει μια...:rotflmao: :rotflmao:

Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι εγώ θα πιάνω??????Άσε που της ρίχνω και καμιά 3ετία:uplate:

deusXT
29/07/2008, 13:24
Και ρωτώ σύντροφοι,πετάς μια σχέση 6 χρόνων,με τις όποιες προοπτικές, για μια κ@υλα που όλο και μεγαλώνει ή κάνεις τουμπεκί και συμβιβάζεσαι με το φτωχό πλην τίμιο παπί και ένα αυτοκίνητο για τις εξορμήσεις???:sad: :sad: [/B] γιατι τετοια καταπίεση?
εισαι σιγουρος ότι θα σε χωρίσει αμα παρεις μηχανη? και αν ναι άξιζε τελικά να εισαστε 6 χρονια μαζι?
σκεψου το απο το θεμα της καταπίεσης και μονο

reinmeister
29/07/2008, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι εγώ θα πιάνω??????Άσε που της ρίχνω και καμιά 3ετία:uplate:

μαλιστα...εχει ηδη γινει πλυση εγκεφαλου βλεπω...:rotflmao: :rotflmao:

δεν σωζεσαι εσυ...

Road67
29/07/2008, 13:30
Παρε ενα κοτερο [αυτο θα το γουσταρει δε μπορει] και βαλε μεσα και μια desmo να κανεις τις βολτουλες σου στο καταστρωμα :rotflmao:

Σοβαρα τωρα,
δεν ειναι αναγκη να ειστε αυτοκολλητακια. Αν της περασεις αυτο το μηνυμα σιγα σιγα και με μικρες βολτες και ΑΦΟΥ μαθεις καλα τη μηχανη μονος σου θα τη δεχτει. Απλως να ξερεις οτι δεν ειναι ολες οι κοπελες για μονοσελα και πολλες απλα ανεχονται και τις βολτες με το varadero,xt,cbf κλπ. Η μηχανη εχει δικο της κοσμο και θα το καταλαβεις. Θα πηγαινετε μαζι με το κουτακι και μονος σου με τη μηχανη. Μπορει να το δεχτει, αλλα δεν μπορεις και δεν ειναι σωστο να την πιεσεις, αλλα ουτε κι εκεινη εσενα. Προσεξε μονο τη μηχανη να τη θες πραγματικα κι οχι απο πικα για την κοπελα σου, η ακομη και για να χαιρεσαι επειδη ανησυχει.

castoras
29/07/2008, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Παρε ενα κοτερο [αυτο θα το γουσταρει δε μπορει] και βαλε μεσα και μια desmo να κανεις τις βολτουλες σου στο καταστρωμα :rotflmao:

Σοβαρα τωρα,
δεν ειναι αναγκη να ειστε αυτοκολλητακια. Αν της περασεις αυτο το μηνυμα σιγα σιγα και με μικρες βολτες και ΑΦΟΥ μαθεις καλα τη μηχανη μονος σου θα τη δεχτει. Απλως να ξερεις οτι δεν ειναι ολες οι κοπελες για μονοσελα και πολλες απλα ανεχονται και τις βολτες με το varadero,xt,cbf κλπ. Η μηχανη εχει δικο της κοσμο και θα το καταλαβεις. Θα πηγαινετε μαζι με το κουτακι και μονος σου με τη μηχανη. Μπορει να το δεχτει, αλλα δεν μπορεις και δεν ειναι σωστο να την πιεσεις, αλλα ουτε κι εκεινη εσενα. Προσεξε μονο τη μηχανη να τη θες πραγματικα κι οχι απο πικα για την κοπελα σου, η ακομη και για να χαιρεσαι επειδη ανησυχει.

Αν και πααααρα πολύ θα το ήθελα,δε μίλισα για μονόσελο και για ότι πάρω φυσικά και θα υπάρχει πολύς χρόνος προσαρμογής πάνω στη μηχανή πριν ανέβει δύτερο άτομο πάνω.
Όσο για το κότερο να σου πω ότι πήρα βάρκα και μου δήλωσε πως ζαλίζεται:rotflmao: :lol: :rotflmao: Βεβαια μπήκε και έκανε την τσάρκα της!!!
Λες να πιάσει και με τη μηχανή????????

la_villa
29/07/2008, 13:41
και μόνο που θέτει έτσι το ζήτημα χωρίζεις την ίδια στιγμή ....

να το έλεγε με όμορφο τρόπο πάει στο διάολο να το καταλάβεις...να κάτσεις να της μιλήσεις...
αλλά απειλή????στη μάνα της...

Road67
29/07/2008, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Αν και πααααρα πολύ θα το ήθελα,δε μίλισα για μονόσελο και για ότι πάρω φυσικά και θα υπάρχει πολύς χρόνος προσαρμογής πάνω στη μηχανή πριν ανέβει δύτερο άτομο πάνω.
Όσο για το κότερο να σου πω ότι πήρα βάρκα και μου δήλωσε πως ζαλίζεται:rotflmao: :lol: :rotflmao: Βεβαια μπήκε και έκανε την τσάρκα της!!!
Λες να πιάσει και με τη μηχανή???????? Παντως αν θες να την ξεφορτωθεις σου 'χω βρει τη λυση . . .
Θα παρεις μια desmo, ενα κρις κραφτ με 2 μεγαλες yamaha μηχανες κι ενα impreza wrx. Να σου πω εγω ζαλαδες μετα :lol: :lol: :lol:

Ξεκινα ρε συ με κατι μικρο που δε θα χτυπαει και στο ματι [πχ καμια 999s :rotflmao: ] κανενα cbf 250, xt , ybr, ninjaki κι εσυ να το συνηθισεις [αλλο συμπλεκτης, αλλο πουλερικο :winka: ] και να μη φαινεται τεραστιο. Και βλεπεις μετα.

Ελπιζω να κανω λαθος αλλα φανταζομαι κρανος δεν της εχεις παρει; Εκει θα δωσεις μεγαλη μαχη, στο να φοραει κρανος. Και δεν ειναι λυση να της δινεις το δικο σου.

epp1640
29/07/2008, 13:56
:rotflmao: έλα ρε, και εγώ πρόσφατο το έχω.. 6 χρόνια και εμείς μαζί, κάποια στιγμή είπα και εγώ να πάρω μηχανή.. το βασικό της θέμα είναι ότι φοβάται ότι θα πάθω εγώ κάτι (και για ανεξήγητους λόγους πιστεύει ότι για να έχεις μηχανή πρέπει να είσαι σαν παλαιστής σούμο αλλιώς δεν μπορέις να την ελέγξεις λόγω βάρους και όγκου) οπότε δεν τις συμπαθεί.. Τσακωθήκαμε κάμποσες φορές μέχρι που το δέχτηκε. Είναι πραγματικά δύσκολο να αλλάξεις οπτική σε κάποιον που όταν κοιτάει μία μηχανή είναι σαν να κοιτάει κάτι που σκοτώνει κόσμο..

Βέβαια δεν δέχτηκε ποτέ το παρτάλι που ανεμάζωξα στην αρχή.. και μόνο που το βλεπε.. ή μύριζε το λάδι :hypnotize :uplate: :yuck: :rotflmao: Πάντως από τότε που το γύρισα (με την καλή έννοια) - σε τετράχρονο μια χαρά ανεβαίνει και για λίγο πιο μεγάλες βόλτες, άσε που τώρα αρχίσαμε και να μαθαίνουμε πάνω σε αυτό οδήγηση.. :lol:

Αυτή την στιγμή υπάρχει ακόμα το ζήτημα των 600cc όπου μουρμουρίζει ότι είναι επικύνδινες, ότι κοίτα πόσοι φίλοι σου μας άφησαν κτλπ αλλά θα το ξεπεράσουμε και αυτό..

Απλώς μην της πεις μια μέρα, κοίτα μωρό μου τι ωράιο που είναι το gixxer στην αυλή μας.. πες της αρχικά ότι σκέφτεσαι κανένα 250, υπάρχει μία καλή προσφορά για 400άρι, και τελικά δεν άξιζε και πήρες ένα bandit :rotflmao: Επίσης όταν θα διαλέγεις μηχανή, πάρε την μαζί, να νιώσει και εκείνη ότι έχει συμμετοχή, θα σε ζαλίσει βέβαια με τα σκούτερ (αν μπορεί ένας να μου εξηγήσει παρακαλώ γιατί σε όλες μα όλες αρέσουν τα σκουτεροειδή), εσύ θα λες, ναι ναι καλή ιδέα, στο τέλος θα διαλέξεις εσύ και θα είστε όλοι ευτυχισμένοι. Κοιτάξτε μόνο λίγο τη σέλα, σοβαρά στο λές, μην πας να πάρεις τπτ, μονόσελο ή τπτ που θα κάθεται σαν το βατράχι πάνω γιατί τότε σίγουρα δεν παίζει να σε ακολουθεί σε βόλτες.. Α, και εξοπλισμό και για τους δύο.. :beer: :wave2:

castoras
29/07/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Παντως αν θες να την ξεφορτωθεις σου 'χω βρει τη λυση . . .
Θα παρεις μια desmo, ενα κρις κραφτ με 2 μεγαλες yamaha μηχανες κι ενα impreza wrx. Να σου πω εγω ζαλαδες μετα :lol: :lol: :lol:

Ξεκινα ρε συ με κατι μικρο που δε θα χτυπαει και στο ματι [πχ καμια 999s :rotflmao: ] κανενα cbf 250, xt , ybr, ninjaki κι εσυ να το συνηθισεις [αλλο συμπλεκτης, αλλο πουλερικο :winka: ] και να μη φαινεται τεραστιο. Και βλεπεις μετα.

Ελπιζω να κανω λαθος αλλα φανταζομαι κρανος δεν της εχεις παρει; Εκει θα δωσεις μεγαλη μαχη, στο να φοραει κρανος. Και δεν ειναι λυση να της δινεις το δικο σου.

Ακριβώς αυτά σκέφτομαι να πάρω....ίσως και να περιμένω το yamaha το 250.....
Αλλά και κράνος της έχω!!

epp1640
29/07/2008, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Παντως αν θες να την ξεφορτωθεις σου 'χω βρει τη λυση . . .
Θα παρεις μια desmo, ενα κρις κραφτ με 2 μεγαλες yamaha μηχανες κι ενα impreza wrx. Να σου πω εγω ζαλαδες μετα :lol: :lol: :lol:

Ξεκινα ρε συ με κατι μικρο που δε θα χτυπαει και στο ματι [πχ καμια 999s :rotflmao: ] κανενα cbf 250, xt , ybr, ninjaki κι εσυ να το συνηθισεις [αλλο συμπλεκτης, αλλο πουλερικο :winka: ] και να μη φαινεται τεραστιο. Και βλεπεις μετα.

Ελπιζω να κανω λαθος αλλα φανταζομαι κρανος δεν της εχεις παρει; Εκει θα δωσεις μεγαλη μαχη, στο να φοραει κρανος. Και δεν ειναι λυση να της δινεις το δικο σου.

Ναι το θέμα παιδιά του κράνους είναι πολύ σημαντικό. Μην περιμένεις ότι θα αγοράσει μόνη της αφού μηχανή δεν έχει. Κοίταξε να της πάρεις ένα full face μέτριο προς καλό, εννοώ αν δεν σου περισσεύουν και δεν ανεβαίνει συχνά δεν χρειάζεται κανένα arai/ shoei κτλπ.. ακόμα και ένα airoh, uvex, hjc (που εγώ καλά καλά δεν έχω τόσο καλό :sad: ) είναι υπέραρκετό. Εκεί που θα δοκιμάζετε μην παρασυρθείτε και πάρετε ανοιχτό, γιατί εκτός από το θέμα της ασφάλειας, τώρα είναι καλοκαίρι και σκέφτεται γαμάτα ανοιχτό κράνος, λιγότερη ζέστη, πιο εύκολο κτλπ, αλλά τον χειμώνα που θα παγώνει εσύ θα ακούς την μουρμούρα.. :wave2:

castoras
29/07/2008, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Ναι το θέμα παιδιά του κράνους είναι πολύ σημαντικό. Μην περιμένεις ότι θα αγοράσει μόνη της αφού μηχανή δεν έχει. Κοίταξε να της πάρεις ένα full face μέτριο προς καλό, εννοώ αν δεν σου περισσεύουν και δεν ανεβαίνει συχνά δεν χρειάζεται κανένα arai/ shoei κτλπ.. ακόμα και ένα airoh, uvex, hjc (που εγώ καλά καλά δεν έχω τόσο καλό :sad: ) είναι υπέραρκετό. Εκεί που θα δοκιμάζετε μην παρασυρθείτε και πάρετε ανοιχτό, γιατί εκτός από το θέμα της ασφάλειας, τώρα είναι καλοκαίρι και σκέφτεται γαμάτα ανοιχτό κράνος, λιγότερη ζέστη, πιο εύκολο κτλπ, αλλά τον χειμώνα που θα παγώνει εσύ θα ακούς την μουρμούρα.. :wave2:

Κοίτα το αποπάνω!!!!!\και είναι fullface!!

epp1640
29/07/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Κοίτα το αποπάνω!!!!!\και είναι fullface!!

:winka: :beer:

(το ninja 250 το είδατε? γιατί το yamahahahahahahaha το βλέπω να κοστίζει κάνενα χιλιάρικο παραπάνω και βάλε..)

castoras
29/07/2008, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
:winka: :beer:

(το ninja 250 το είδατε? γιατί το yamahahahahahahaha το βλέπω να κοστίζει κάνενα χιλιάρικο παραπάνω και βάλε..)

Tο είδα και το σκέφτομαι,αλλά απο θέμα ομορφιάς μου αρέσει καλύτερα το yamaha

daddy78
29/07/2008, 14:15
λοιπον, με το που θα βλέπεις μηχανή που με τα δικά της ματια τη θεωρεί σκοτώστρα άρχισε το παραμυθι πχ.:

"πηγα και ρωτησα..." ή "ενας φιλος δινει φτηνά μια τέτοια...." ή "πωπω! φαντάζεσαι τι σούζες που θα τραβαει...?" ή "ποσα να έχει άραγε...?" και λοιπές αηδιούλες...

βολιδοσκόπησε τις αντιδράσεις της συνέχισε αυτό το τροπάριο για καναδυο βδομάδες.

Μετά αρχισε να ηρεμείς τα πράγματα σιγά σιγά και σταδιακά ( "ξερω γω μωρε, μηπως να δω και κανα εξακοσαράκι....?").

Θα ηρεμήσει και αυτή.

Το αποτέλεσμα είναι οτι θα την έχεις φτάσει στο σημείο να λέει "παλι καλά" και στο τέλος να αποδεχτεί οτι αφου την θέλεις θα την πάρεις ρε παιδί μου κι αν δεν θέλει να κάτσει απάνω, μεγειά της με χαρα της, θα κάτσουν άλλες... (....που θα κάτσει και θα πεί κι ενα τραγούδι...)

Road67
29/07/2008, 14:23
Παρτη και πηγαιντε στη suzuki της γειτονιας σου καβαλα τη haya και ρωτα ποσα αλογα εχει, ποσα πιανει και διαφορα τετοια, μετα πηγαιντε στη yamaha κανε το ιδιο με το R1, μετα στη honda για το CBR και παει λεγοντας για καμια βδομαδα και μετα πηγαινετε να δειτε τα μικρα να δεις πως θα ηρεμησει :D

Sapadak
29/07/2008, 14:24
Παρε κανα ss μικρο

Παρε μια δερματινη στολη

Μπορει να γουσταρει τα δερματα και ετσι να βγειτε κερδισμενοι και οι 2 σας :lol:

blackbusa
29/07/2008, 14:25
Φιλαρακι ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ και να πεις η να κανεις αμα ο αλλος δεν γουσταρει της μηχανες δεν του αλλαζεις γνωμη.....κανε οτι πιστευεις θα σε κανει πιο χαρουμενο.....και βεβαια μην ξεχνας οτι μια μηχανη συνηθως δινει πιο πολλα απο οσα ζηταει (εκτος αν παρεις ducati,ktm,aprilia:lol: )....και σιγουρα δεν προκεται να σε προδωσει η αφησει ποτε.....αν της φερθεις και εσυ καλα βεβαια.....για την κοππελια που εισαι μαζι δεν ξερω....







:wave2:

catmaster
29/07/2008, 14:45
Οδηγός παπιού μετά από ενα τρελο καλοκαιρι στην οικοδομη για να μαζευτούν τα φράγκα πάει και αγοράζει το υπερτουμπανο Kawasaki Kmx 200 .... καμαρωτός τρέχει να το δείξει στην κοπελιά του που κόντευαν τρία χρόνια μαζί ....


Με το που το βλέπει η κοπέλα αρχίζει τρελή γκρίνια .... τι είναι αυτό ... και που θα τρέχουμε ... και που πέταξες τα λ7... :dizzy:

"Πάμε μια βόλτα να δείς τι χαλαρά που τσουλάει ρε παιδάκι μου ... "


Κατεβαίνοντας προς Κατεχάκη χαλλλαρά σε ταχύτητα σαύρας γκρίνια .... πως πάει έτσι ... σα χαλασμένο κάνει .... και πολύ φασαρία κάνει ...

Ανοίγοντας γκάζι να πάει λιιιιιγο πιό γρήγορα γκρίνια .... τι τρέχεις ... θα σκοτωθούμε ... τι καλά που είμασταν με το παπάκι μας :sick: :a30: :a023: :a023:


Στάση λαοκούβαδου μπροστά στο 401 .... στάντ ...χωρίς άλλη λέξη ...



ΚΑΝΤΗΝΑ...


Η γκόμενα .... "μα..... "


ΡΕ ΚΑΤΕΒΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!


Κατεβαίνει ... τη παίρνουν τα κλάμματα ...γκάζι ... ένα κύκλο .... μάζεμα από τη στάση ....


πάλι γκρίνια .... τελική σέντρα μετά από 3 βδομάδες ...


:smokin: :wacko:

devil's animal
29/07/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Οδηγός παπιού μετά από ενα τρελο καλοκαιρι στην οικοδομη για να μαζευτούν τα φράγκα πάει και αγοράζει το υπερτουμπανο Kawasaki Kmx 200 .... καμαρωτός τρέχει να το δείξει στην κοπελιά του που κόντευαν τρία χρόνια μαζί ....


Με το που το βλέπει η κοπέλα αρχίζει τρελή γκρίνια .... τι είναι αυτό ... και που θα τρέχουμε ... και που πέταξες τα λ7... :dizzy:

"Πάμε μια βόλτα να δείς τι χαλαρά που τσουλάει ρε παιδάκι μου ... "


Κατεβαίνοντας προς Κατεχάκη χαλλλαρά σε ταχύτητα σαύρας γκρίνια .... πως πάει έτσι ... σα χαλασμένο κάνει .... και πολύ φασαρία κάνει ...

Ανοίγοντας γκάζι να πάει λιιιιιγο πιό γρήγορα γκρίνια .... τι τρέχεις ... θα σκοτωθούμε ... τι καλά που είμασταν με το παπάκι μας :sick: :a30: :a023: :a023:


Στάση λαοκούβαδου μπροστά στο 401 .... στάντ ...χωρίς άλλη λέξη ...



ΚΑΝΤΗΝΑ...


Η γκόμενα .... "μα..... "


ΡΕ ΚΑΤΕΒΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!


Κατεβαίνει ... τη παίρνουν τα κλάμματα ...γκάζι ... ένα κύκλο .... μάζεμα από τη στάση ....


πάλι γκρίνια .... τελική σέντρα μετά από 3 βδομάδες ...


:smokin: :wacko:



:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
29/07/2008, 14:50
Δηλαδή σε αγαπάει μόνο όταν καταπιέζεις τις επιθυμίες σου ;;;:sick: Είναι σωστό αυτό ;;;
Προσωπικά και μόνο για αυτή την κουβέντα θα την είχα διώξει !!!
Ένα ςλόγος που αγαπάω την γυναίκα μου είναι ότι ενώ είχα παρατήσει τις μηχανές και παρόλο που η ίδια δεν τις θέλει ........ με έβλεπε πως τις κοίταζα να χάνονται στον ορίζοντα με νοσταλγία .........
Μάζεψε χρήματα από τη δουλειά της και μου αγόρασε μια ΥΑΜΑΗΑ 600 Diversion ........
Ακόμα και τώρα δεν κάθετε σχεδόν ΠΟΤΕ στο Hayabusa, αλλά ποτέ δεν με περιόρισε !!!
Καμιά φορά γκρινιάζει για το πόσα σπαταλάω αλλά ............... και πάλι ........... όταν ηρεμίσει (σε 10-15 λεπτά) "χαμογέλα μου και πάει πέρασε ........"

PortisHead
29/07/2008, 14:58
Ωχ...κατάλαβα.
Ευκολα θα την μεταπείσεις.

Πες της οτι απο δω και στο εξης....τερμα τα γοβάκια,τα σανδάλια και τα σαμπό.
Sidi και AlpineStars θα κοσμουν τα ποδια της.

Φουστες τις ξεχναμε τελειως,μονίμως τζινάκι.Η λεξη cordura θα μπει στη ζωή της.

Το χειμώνα θα τρώει συνέχεια κρύο...οταν βρέχει....βαλε-βγαλε αδιαβροχα...και το τηλέφωνο της κομμωτριας της μπορει να το πετάξει....τι να το κάνει αλλωστε εφοσον κανενα χτενισμα δεν θα επιζει κατω απο το κράνος.

Μουσικουλα,τσιγαρακι και λοιπες απολαυσεις πανω στη μηχανη...τις ξεχνάμε.

Για κάνε μια δοκιμή.....

:lol:
:beer:

Gares'
29/07/2008, 15:17
Γυναίκες....Δεν θα μάθουν ποτέ...Ακόμα να καταλάβουν οτι η μπάλα και τα μηχανάκια δεν κόβονται!!!!:mad: :mad: Τελεία......:mad:

Tpap
29/07/2008, 15:38
@castoras: άστο φίλε μου, το παιχνίδι το έχεις χάσει...από τα λεγόμενά σου πιστεύω πως πρέπει μάλλον καλλίτερα να δώσεις ΚΑΙ το παπί σου και να μείνεις με αμάξι.

Και κάτι ακόμη: μην απορήσεις όταν σε παρατήσει κάποια στιγμή επειδή δεν έγινε το δικό της. Έτσι την έμαθες.

epp1640
29/07/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Οδηγός παπιού μετά από ενα τρελο καλοκαιρι στην οικοδομη για να μαζευτούν τα φράγκα πάει και αγοράζει το υπερτουμπανο Kawasaki Kmx 200 .... καμαρωτός τρέχει να το δείξει στην κοπελιά του που κόντευαν τρία χρόνια μαζί ....


Με το που το βλέπει η κοπέλα αρχίζει τρελή γκρίνια .... τι είναι αυτό ... και που θα τρέχουμε ... και που πέταξες τα λ7... :dizzy:

"Πάμε μια βόλτα να δείς τι χαλαρά που τσουλάει ρε παιδάκι μου ... "


Κατεβαίνοντας προς Κατεχάκη χαλλλαρά σε ταχύτητα σαύρας γκρίνια .... πως πάει έτσι ... σα χαλασμένο κάνει .... και πολύ φασαρία κάνει ...

Ανοίγοντας γκάζι να πάει λιιιιιγο πιό γρήγορα γκρίνια .... τι τρέχεις ... θα σκοτωθούμε ... τι καλά που είμασταν με το παπάκι μας :sick: :a30: :a023: :a023:


Στάση λαοκούβαδου μπροστά στο 401 .... στάντ ...χωρίς άλλη λέξη ...



ΚΑΝΤΗΝΑ...


Η γκόμενα .... "μα..... "


ΡΕ ΚΑΤΕΒΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!


Κατεβαίνει ... τη παίρνουν τα κλάμματα ...γκάζι ... ένα κύκλο .... μάζεμα από τη στάση ....


πάλι γκρίνια .... τελική σέντρα μετά από 3 βδομάδες ...


:smokin: :wacko:

:rotflmao: :bigcry: :bawl:

sniper
29/07/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Οδηγός παπιού μετά από ενα τρελο καλοκαιρι στην οικοδομη για να μαζευτούν τα φράγκα πάει και αγοράζει το υπερτουμπανο Kawasaki Kmx 200 .... καμαρωτός τρέχει να το δείξει στην κοπελιά του που κόντευαν τρία χρόνια μαζί ....


Με το που το βλέπει η κοπέλα αρχίζει τρελή γκρίνια .... τι είναι αυτό ... και που θα τρέχουμε ... και που πέταξες τα λ7... :dizzy:

"Πάμε μια βόλτα να δείς τι χαλαρά που τσουλάει ρε παιδάκι μου ... "


Κατεβαίνοντας προς Κατεχάκη χαλλλαρά σε ταχύτητα σαύρας γκρίνια .... πως πάει έτσι ... σα χαλασμένο κάνει .... και πολύ φασαρία κάνει ...

Ανοίγοντας γκάζι να πάει λιιιιιγο πιό γρήγορα γκρίνια .... τι τρέχεις ... θα σκοτωθούμε ... τι καλά που είμασταν με το παπάκι μας :sick: :a30: :a023: :a023:


Στάση λαοκούβαδου μπροστά στο 401 .... στάντ ...χωρίς άλλη λέξη ...



ΚΑΝΤΗΝΑ...


Η γκόμενα .... "μα..... "


ΡΕ ΚΑΤΕΒΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!


Κατεβαίνει ... τη παίρνουν τα κλάμματα ...γκάζι ... ένα κύκλο .... μάζεμα από τη στάση ....


πάλι γκρίνια .... τελική σέντρα μετά από 3 βδομάδες ...


:smokin: :wacko:


Το kmx τι το έκανες τελικά; :lol: :lol:

Road67
29/07/2008, 16:07
Πες της ''εγω θα παρω μηχανη'' χωρισε τη και μετα απο μερικες μερες παρε για test ride το νιντζακι, νοικιασε κι ενα εκθαμβωτικο call girl και περνα απο μπροστα της. Μονο να κοιτας το δρομο μη φας καμια τουμπα :lol: :lol: :lol:

panavour
29/07/2008, 16:11
Φιλε.Αμα την αγαπας πολυ και πας για σοβαρα,τοτε παρε ενα μεσαιο σκουτερ (σ ολες αρεσει)
κατα προτιμηση με μεγαλους χωρους και βαλιτσα (για σουπερ μαρκετ και ψωνια).
Αμα σου ειναι αδιαφορη και απλως περνας ευχαριστα την ωρα σου,στειλτη στο διαολο και παρε ενα τουμπανο να το φχαριστηθεις.:a016: :a015: :a016: :a015:

catmaster
29/07/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το kmx τι το έκανες τελικά; :lol: :lol:

Το κόλλησα το μπουρδέλ@ μετά από κάνα χρόνο :a30: :a08: :a30:


(μετά πήρα Rgv ... ):smokin: :D

OzZzZzY
29/07/2008, 16:14
Μ' αρεσει γιατι ολοι εδω μεσα κανουν οτι γουσταρουν και δεν ειναι "παντοφλαδες" :beer: :beer: :beer:




:lol: :lol:

evvou
29/07/2008, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Φιλε.Αμα την αγαπας πολυ και πας για σοβαρα,τοτε παρε ενα μεσαιο σκουτερ (σ ολες αρεσει)
κατα προτιμηση με μεγαλους χωρους και βαλιτσα (για σουπερ μαρκετ και ψωνια).

:uplate: γιατι να κανει εκπτωσεις στα θελω του???
το σωστο ειναι αν εκεινη τον αγαπαει πολυ κ παει για σοβαρα..οχι απλα θα σεβαστει τα θελω του...αλλα θα χαρει που θα κανει ενα ονειρο του πραγματικοτητα...κ ας μη θελει να καβαλησει τη μηχανη η κοπελα

ενα ζευγαρι δεν πρεπει να τα κανει ΟΛΑ μαζι κ ουτε να συμφωνει σε ΟΛΑ...

μια φορα ζουμε ρε guys...τουλαχιστον ας ζησουμε οπως θελουμε εμεις κ οχι οπως μας θελουν :rolleyes:

panagiotispapa
29/07/2008, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
:uplate: γιατι να κανει εκπτωσεις στα θελω του???
το σωστο ειναι αν εκεινη τον αγαπαει πολυ κ παει για σοβαρα..οχι απλα θα σεβαστει τα θελω του...αλλα θα χαρει που θα κανει ενα ονειρο του πραγματικοτητα...κ ας μη θελει να καβαλησει τη μηχανη η κοπελα

ενα ζευγαρι δεν πρεπει να τα κανει ΟΛΑ μαζι κ ουτε να συμφωνει σε ΟΛΑ...

μια φορα ζουμε ρε guys...τουλαχιστον ας ζησουμε οπως θελουμε εμεις κ οχι οπως μας θελουν :rolleyes:

:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

(Δεν πρέπει να υπάρχουν πάνω από 10 γυναίκες σε όλη την Ελλάδα που να σκέφτονται έτσι)

slowman
29/07/2008, 17:42
φίλε μου συγνώμη κι όλας αλλά τι είναι αυτά;Εγώ όσες φορές έχω ακούσει "αν κάνεις αυτό το χ σ ψ θα σε χωρίσω" η απάντηση ήταν πάντα "δεν χρειάζετε σε χωρίζω εγώ τώρα" και πάντα μου βγήκε σε καλό είτε χώρισα τελικά είτε όχι!΄Οταν έχεις μια σχέση που έχει πραγματικά βάσεις αυτά δεν υπάρχουν.ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ σε χωρίζω άμα πάρεις μηχανή μετά απο 6 ΧΡΟΝΙΑ; Μαλλόν φίλε μου πρέπει να ξέρεις 'οτι αν μια σχέση κρατάει πολλά χρόνια δε σημαίνει αυτόματα ότι είναι και σοβαρή! Επειδή είπες και κάτι για τους γονείς στο πρώτο post σε ρωτάω πως θα σου φαινόταν να σου έλεγε η μάνα σου "αμά πάρεις μηχανή δεν είσαι γίος μου πια!;" δε συγκίνω τη μάνα με τη κοπέλα σου αλλά όπως αυτή δε διαπραγματευεται την αγάπη της έτσι θα έπρεπε να κάνει και η κοπέλα σου!δηλαδή να έχει ως δεδομένο την κοινή σας ζώη και από κει και πέρα να βρείτε λύση σε οτιδήποτε.
α και ΞΥΠΝΑ εσύ είσαι ο ΑΝΤΡΑΣ της υπόθεσης ή τέλος πάντων πρέπει να είσαι :bigcry: :wave2: :beer:

Lupo
29/07/2008, 18:31
Να σου δώσω μία συμβουλή φίλε μου...

αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα είναι η σωστή, γι'αυτό...





"Γυναίκα! Με βοηθάς λίγο να συμβουλέψουμε ένα παιδί?
Όχι δεν είναι από το moto.gr ...

Όχι δεν κοιτάζω πάλι μηχανάκια...


Μια συμβουλή.... μόνο.... απλ... μα....... άου...... πάλι...... μήη΄..."




:smokin:

vestromas
29/07/2008, 18:52
Ρε καστορα, αμα εχεις τα φραγκα, τραβα και παρε οτι γουσταρεις και μην ρωτας κανενα.
Αντε γιατι, αμα σε εχει ετσι στη σχεση, αυριο μεθαυριο που θα την παντρυτεις θα σου πιει το αιμα.
Τραβα λοιπον και παρε αυτο που γουσταρεις, με καθαρα δικα σου κριτιρια.
Να δεις που θα τουμπεκιαστει συντομα και μεσα της θα νοιωσει οτι εχεις προσωπικοτητα και δεν μασας και θα σε θελει πιο πολυ.
Α! Και πανω στην γκρινια μην ψαρωσεις, παρα καβαλα πηγενε μια βολτα και την βλεπεις αργοτερα. Εαν το παιξεις ετσι, χωρις δικαιολογιες και χαζοψησιματα, θα εισαι πρωτη μουρη μια ζωη και θα εισαι παντα απο πανω. Εαν δεν ξηγηθεις καπως ετσι, θα εισαι αξιος της μοιρας σου.:lol: :beer: :wave2:

TOLISTOLAROS
29/07/2008, 19:38
Κωστάκη δεν λες τίποτα και παρουσιάζεις τη μηχανή σαν έκπληξη,έλεος δηλαδή.Όπως έσκασα εγώ Αγρίνιο Μεγάλη Δευτέρα βράδυ με το SV έτσι κάνε κι εσύ.Δε θα σε χωρίσει για τη μηχανή,δεν υπάρχει περίπτωση.Στην τελική αν το κάνει κακό του κεφαλιού της ,θα βρεις άλλη!Αν τρως από τώρα παντόφλα σε τέτοια θέματα φαντάσου τι έχει να γίνει αν το πας πιο σοβαρά...δες το και σαν τεστ.Καλύτερο να σε κράξει μια κι έξω κάνοντας surprise(Καλησπέρα μ'ακούς;:lol: :lol: :lol: :lol: ) παρά να σε πρήζει για μήνες πριν.Έτσι θα δεις και αν είστε γεννημένννννιοιο ο ένας για τον άλλο ΤΕΛΟΣ!! :beer: :cool: :cool: :cool: :cool:

bZrOo
29/07/2008, 20:24
Φίλε μου εγώ δεν θα σου πω να πάρεις ή να μην πάρεις μηχανή , εγώ θα σου δώσω μια πιο απλή συμβουλή . (και όχι δεν είμαι ο απαντοφλιαστος υπεράντρας που λέει και ένας φίλος πιο πάνω)

Όταν ένας άνθρωπος βάζει τελεσίγραφα στο παιδί του/ αγόρι της/ φίλο του το πιο πιθανό είναι να μην έχει την ευφυΐα να σου δείξει με άλλο τρόπο ότι ανησυχεί / δεν συμφωνεί με σένα για το εκάστοτε θέμα.

Όταν λοιπόν έχεις ένα τέτοιο άτομο απέναντι σου καλό είναι να μην δίνεις σημασία στο τελεσίγραφο αλλά στον λόγο που τον αναγκάζει να το ξεστομίσει , αν ο λόγος είναι εντελώς χαζός τότε καλό είναι να μην δώσεις καν σημασία.

Πάντως και εγώ είμαι της γνώμης πως αν το κάνει συχνά αυτό στην πολύχρονη σχέση σας κάτι πάει στραβά και καλό είναι να κανείς αυτό που γουστάρεις. Η ψυχική μας υγεία είναι μεγάλο πράμα και άνθρωποι που δημιουργούν προβλήματα που η λύση είναι ή όλα ή τίποτα συχνά κάνουν κακό
:sick:

TOLISTOLAROS
29/07/2008, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
@castoras: άστο φίλε μου, το παιχνίδι το έχεις χάσει...από τα λεγόμενά σου πιστεύω πως πρέπει μάλλον καλλίτερα να δώσεις ΚΑΙ το παπί σου και να μείνεις με αμάξι.

Και κάτι ακόμη: μην απορήσεις όταν σε παρατήσει κάποια στιγμή επειδή δεν έγινε το δικό της. Έτσι την έμαθες.
Τα 'πες όλα...:beer:

TOLISTOLAROS
29/07/2008, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo
Φίλε μου εγώ δεν θα σου πω να πάρεις ή να μην πάρεις μηχανή , εγώ θα σου δώσω μια πιο απλή συμβουλή . (και όχι δεν είμαι ο απαντοφλιαστος υπεράντρας που λέει και ένας φίλος πιο πάνω)

Όταν ένας άνθρωπος βάζει τελεσίγραφα στο παιδί του/ αγόρι της/ φίλο του το πιο πιθανό είναι να μην έχει την ευφυΐα να σου δείξει με άλλο τρόπο ότι ανησυχεί / δεν συμφωνεί με σένα για το εκάστοτε θέμα.
Συμφωνώ αλλά στο τελεσίγραφο έχω μια (προσωπική) εξαίρεση:το κάπνισμα.Όχι μόνο επειδή δεν αντέχω τη βρώμα του,ειδικά στην κοπέλα μου-αλλά και για λόγους υγείας,δηλ.να παντρευτώ κάποια που καπνίζει;Εκεί ναι,έχω ως φοιτητής δώσει τελεσίγραφο και χωρίσει μια κατά τ'άλλα τρομερή κοπέλα,αλλά δεν πήγαινε άλλο.
Ίσως να με πείτε ψείρα και υποχόνδριο,αλλά τουλάχιστον το'χα ξεκαθαρίσει εξ'αρχής...και στην τελική είναι θέμα που επηρρέαζε και τη δική μου υγεία..
off topic mode off!:)

vestromas
29/07/2008, 21:11
Καλα, και εσυ το εκανες πολυ Καλιφορνια το θεμα.
Παντρεψου τον Μακλ Τζακσον, να μενετε σε θερμοκοιτιδες.:lol: :beer: :wave2:

Ταξιδευτής
29/07/2008, 23:02
Εγω δεν θα συμβουλεψω τιποτα.
Αν η κοπελα ειναι η γυναικα της ζωης του παιδιου (ασχετα απο μηχανες) και με αυτα η εκεινα τελικα χωρισουν, τοτε δεν ειναι αδικια;
Ναι μπορει να λεμε οτι "αν τον αγαπαει αληθινα θα καταλαβει, αν ειναι ο ανθρωπος του θα πει οκ" κ χιλια δυο και ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΩΣΤΑ, ΑΛΛΑ στην θεωρια.

Και η θεωρια απο την αληθινη ζωη δυστυχως απεχει παρασαγγας τις περισσοτερες φορες. :(

Το πιο ευκολο θα ηταν να πω "σουταρε την", "υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες", "παρε το τουμπανο κ ψωνισε μια αλλη", αλλα:

- δεν ειμαι ο ατρομητος παντοφλοδαμαστης
- δεν ξερω που ψωνιζει κανεις γκομενες
- προσωπικα βλεπω οτι οι πορτοκαλιες σπανιζουν πλεον (τουλαχιστον για εμενα)
- εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια ξερουμε, κ ειμαι σιγουρος οτι αν ημουν σε μια τετοια φαση θα το σκεφτομουν ΠΟΛΥ το θεμα

Αλλα παλι εγω ανηκω στην κατηγορια των kalinihtakious-pantoflakious οποτε μην μου δινετε σημασια... :rolleyes:


ΥΓ. Tpap, για αλλη μια φορα η ισοπεδωτικη σου λογικη με τσακιζει ρε φιλε... :sad:
Αμα ειναι ετσι τοτε να προλαβει να τη χωρισει το παλικαρι για να μην βγει και κερατας ΚΑΙ δαρμενος στην τελικη... :sad:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
@castoras: άστο φίλε μου, το παιχνίδι το έχεις χάσει...από τα λεγόμενά σου πιστεύω πως πρέπει μάλλον καλλίτερα να δώσεις ΚΑΙ το παπί σου και να μείνεις με αμάξι.

Και κάτι ακόμη: μην απορήσεις όταν σε παρατήσει κάποια στιγμή επειδή δεν έγινε το δικό της. Έτσι την έμαθες.

vestromas
29/07/2008, 23:14
Aδερφε ταξιδευτη, για να μπορει η γυναικα να χωνει τετοια τελεσιγραφα, θα πρεπει ολη μερα να φροντιζει το σπιτι και την οικογενεια, να κανει το καλυτερο sex, και να μιλαη καθε Πασχα και Χριστουγεννα, το πολυ για 20 λεπτα την φορα.
Επειδη αμφιβαλω εαν πληροι τις ανωθεν προηποθεσεις εστω και κατα το ημισι, ασε το παληκαρι να κανει το κοματι του και να πατησει λιγο ποδι, γιατι θα τοχεις βαρος στην συνειδηση σου εαν μαθεις αυριο μεθαυριο να τον ψαχνει η Νικολουλη στα μοναστηρια και αυτη να ουρλιαζει με τα παιδια μπροστα στις καμερες.:lol: :beer: :wave2:

Fireball400
29/07/2008, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Aδερφε ταξιδευτη, για να μπορει η γυναικα να χωνει τετοια τελεσιγραφα, θα πρεπει ολη μερα να φροντιζει το σπιτι και την οικογενεια, να κανει το καλυτερο sex, και να μιλαη καθε Πασχα και Χριστουγεννα, το πολυ για 20 λεπτα την φορα.

:lol: σωστός!

Tpap
29/07/2008, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
ΥΓ. Tpap, για αλλη μια φορα η ισοπεδωτικη σου λογικη με τσακιζει ρε φιλε... :sad:
Αμα ειναι ετσι τοτε να προλαβει να τη χωρισει το παλικαρι για να μην βγει και κερατας ΚΑΙ δαρμενος στην τελικη... :sad:


Σε μία σχέση για να υπάρχει ισορροπία (έχε στο νου σου, οι λέξεις ισορροπία και φύση είναι σχεδόν ταυτόσημες) πρέπει ο ένας να είναι από ''πάνω'' και ο άλλος από ''κάτω''. Και οι δύο από ''πάνω'' ή και οι δύο από ''κάτω'' δεν δουλεύει.
Πότε ο ένας και πότε ο άλλος (εναλλαγή θέσεων για επίτευξη ισορροπίας) δουλεύει, αλλά μόνο στα χαρτιά.
Το μόνο που μένει είναι ο καθένας από εμάς να πάρει τον ρόλο του.

Κανένας δεν γεννήθηκε παντοφλάκιας, μαμάκιας, μ@υνοβοσκός, μ@υνόδουλος, μαλακούλης και ό,τι άλλο. Έγινε.
Το μαχαίρι για να σε ευνουχίσει της το δίνεις μόνο εσύ. Όπως και την λαιμαριά και το κορδόνι.

div400
30/07/2008, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Aδερφε ταξιδευτη, για να μπορει η γυναικα να χωνει τετοια τελεσιγραφα, θα πρεπει ολη μερα να φροντιζει το σπιτι και την οικογενεια, να κανει το καλυτερο sex, και να μιλαη καθε Πασχα και Χριστουγεννα, το πολυ για 20 λεπτα την φορα.....


εσυ δεν πρεπει να έχεις και πολλες ερωτικές επαφες με το αντιθετο φυλο με τετοιες αντιληψεις.....:look:


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


δικαιως και οι γυναικες θα απιτουσαν απο σενα να
-δουλευεις ολη μερα ωστε να φερεις τα φραγκα του Bill Gates (διατηρόντας ή αποκτόντας την εμφάνιση του Brad Pitt) να φερνεις σε καθημερινη βαση (και εκτός απο τα ψωνια τπυ σπιτιου) δωρακια και λουλουδια, να μην βλεπεις ποδοσφαιρο καθε Τετ. και Κυρ., να να να να να
:sick:

slowman
30/07/2008, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
δεν ξερω που ψωνιζει κανεις γκομενες


εγώ ξέρω :smokin: :lol:

vestromas
30/07/2008, 01:40
Ολα τα εχω αυτα που ειπες, αλλα το μυστικο ειναι οτι δεν τα διαθετω.:lol: :beer: :wave2:

alximistis
30/07/2008, 01:52
ευτυχώς υπάρχουν και οι μετριοπαθείς φωνές εδωμέσα.
Θα αναρωτηθώ για ακόμη μία φορά μεγαλοφώνως το ότι ο άλλος/η άλλη φοβάται τρέμει μόνο που βλέπει τις μοτοσικλέτες το σκεφτήκατε αυτό;;; Κι επίσης σκεφτήκατε ποτέ ότι ο οποιοσδήποτε έχει το απόλυτο δικαίωμα στο φόβο;;;;;;; Ή μήπως πιστεύετε ότι όλοι οι άνθρωποι λειτουργούν όπως οι ηθοποιοί στις αμερικάνικες ταινίες όπου μέσα σε μερικά λεπτά και χάρη σε μερικές "έξυπνες" ατάκες τα ξεπερνούν όλα;
Φιλαράκι ούτε θέμα παντόφλας είναι ούτε θέμα αντρίλας ή δεν ξέρω γω τι άλλο. Και σε ποιο επίπεδο βρίσκεται η σχέση σας και πως κατανοείτε ο ένας τον άλλον εμείς δεν μπορούμε να το πούμε γιατί όσα ξέρει ο νοικοκύρης κλπ ούτε όμως και λόγο στην τελική έχουμε.
Για μένα όπως το βλέπω το θέμα η λύση είναι απλή (θεωρητικά). Συμβιβασμός!!! Όπως σου έγραψε ένα άλλο παλλικάρι πάρε σκούτερ και έληξε το θέμα. ΑΝ έχεις τα χρήματα πάρε σκούτερ θα σου πω εγώ και ένα SS να πηγαίνεις στην πίστα να το χαίρεσαι να ξεχαρμανιάζεις. Και παράλληλα σιγά σιγά προσπάθησε να την κάνεις να "υποχωρήσει" σε ορισμένα πράγματα. Με... το μαλακό που λένε. :)

Όλα αυτά με μία προϋπόθεση όμως! Ότι φοβάται πραγματικά!!! όχι να χρησιμοποιεί τη δήθεν φοβία της ως μοχλό πίεσης γιατί τότε τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά! Αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω... εσύ είσαι μέσα στη σχέση εσύ ξέρεις.

Road67
30/07/2008, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ευτυχώς υπάρχουν και οι μετριοπαθείς φωνές εδωμέσα.
Θα αναρωτηθώ για ακόμη μία φορά μεγαλοφώνως το ότι ο άλλος/η άλλη φοβάται τρέμει μόνο που βλέπει τις μοτοσικλέτες το σκεφτήκατε αυτό;;; Κι επίσης σκεφτήκατε ποτέ ότι ο οποιοσδήποτε έχει το απόλυτο δικαίωμα στο φόβο;;;;;;; Ή μήπως πιστεύετε ότι όλοι οι άνθρωποι λειτουργούν όπως οι ηθοποιοί στις αμερικάνικες ταινίες όπου μέσα σε μερικά λεπτά και χάρη σε μερικές "έξυπνες" ατάκες τα ξεπερνούν όλα;
Φιλαράκι ούτε θέμα παντόφλας είναι ούτε θέμα αντρίλας ή δεν ξέρω γω τι άλλο. Και σε ποιο επίπεδο βρίσκεται η σχέση σας και πως κατανοείτε ο ένας τον άλλον εμείς δεν μπορούμε να το πούμε γιατί όσα ξέρει ο νοικοκύρης κλπ ούτε όμως και λόγο στην τελική έχουμε.
Για μένα όπως το βλέπω το θέμα η λύση είναι απλή (θεωρητικά). Συμβιβασμός!!! Όπως σου έγραψε ένα άλλο παλλικάρι πάρε σκούτερ και έληξε το θέμα. ΑΝ έχεις τα χρήματα πάρε σκούτερ θα σου πω εγώ και ένα SS να πηγαίνεις στην πίστα να το χαίρεσαι να ξεχαρμανιάζεις. Και παράλληλα σιγά σιγά προσπάθησε να την κάνεις να "υποχωρήσει" σε ορισμένα πράγματα. Με... το μαλακό που λένε. :)

Όλα αυτά με μία προϋπόθεση όμως! Ότι φοβάται πραγματικά!!! όχι να χρησιμοποιεί τη δήθεν φοβία της ως μοχλό πίεσης γιατί τότε τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά! Αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω... εσύ είσαι μέσα στη σχέση εσύ ξέρεις.

Ο φοβος ειναι πραγματικα σεβαστος οπως και το απο που πηγαζει. Φοβος για το οχημα μηχανη και ο,τι πλασσαρει η εκαστοτε κοινωνια οτι ειναι. Φοβος μηπως και ο συντροφος της αλλαζει. Φοβος ως ανησυχια για τη ζωη του γενικα. Φοβος ως ανησυχια γιατι τον εχει κρινει ως παρατολμο, η παρορμητικο κλπ. Φοβος για ολα μαζι.
Οντως δε μας δινει πληροφοριες για να ξερουμε το επιπεδο της σχεσης οπου και να μας εδινε πληροφοριες δυσκολα θα καταλαβαιναμε τα συναισθηματα και την ουσια της σχεσης. Αλλα εχω την αισθηση και οπως ειδα και αλλοι οτι βαζει σε πρωτο πλανο τα χρονια της σχεσης. Τα χρονια περνανε γρηγορα και ειδικα αμα δεν εισαι εκει ψυχη και σωμα εκατο τοις εκατο. Εγω σου ειπα παρε κατι μικρο που θα ειναι πιο ευκολο να το αποδεχτει η κοπελα σου, αλλα κι εσυ να μαθεις σιγα σιγα. Δεν ειχα στο μυαλο μου καποιο τουμπανοειδες σαν το νιντζακι αλλα τα πιο κλασικα cbf και ybr 250 που ναι μεν σου δινουν την ψευδαισθηση της μηχανης, αλλα απο την αλλη ο ογκος τους δε θα τρομαξει την κοπελα. Οπως επισης και η κλασικη σχεδιαση τους δεν προδιαθετει για κατι extreme. Ομως και το scooter δεν ειναι κακη ιδεα. Ειδικα μαλιστα απο τη στιγμη που βλεποντας τους χωρους του και την ανεση του θα το συγκρινει με το παπι η και με μια μηχανη που εχουν λιγοτερη ανεση. Επισης, το scooter [δεν αναφερομαι σε 50 και 125] κανει ταξιδι κι αναλογα με τον τυπο μπορει να εχει γκαζακι.
Ξεκινας με κατι μικρο η με το αυτοματο και σιγα σιγα οσο μαθαινεις κι οσο κι εκεινη εμπιστευεται περισσοτερο τις ικανοτητες σου αλλα αρχισει να υποχωρει κι ο φοβος της [ποτε δε θα φυγει τελειως] προχωρας και σε κατι αλλο. Η παιρνεις και κατι αλλο μονο για 'σενα.
Εγω σχεδον σε ολα τα ποστ σου απαντησα καλαμπουριζοντας. Γιατι απο μια αποψη αυτο που σου ειπε δειχνει ανησυχια για 'σενα και ειναι κατι ρομαντικο και καλο. Φυσικα και μπορει να ειναι και προσπαθεια χειραγωγησης αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν κρινεις απο ενα μονο γεγονος. Αν οντως υπαρχουν κι αλλα περιστατικα που συνηγορουν σε καλουπωμα απο πλευρας της τα μαζευεις και φευγεις αν δεν εχει η σχεση κατι να σε κρατησει. Αλλα σε ολα υπαρχει μια συνιστωσα, γιατι πολλες πραξεις ειναι αντιθετες μεταξυ τους. Ειναι μια ευκαιρια να δεις μεσα στην ιδια τη σχεση. Καποιος παραπανω εγραψε πως το εκανε για να σε τεσταρει. Μου φαινεται αρκετα πολυπλοκο αλλα πολλες κοπελες θελουν να ξερουν οτι μπορουν να βασιστουν στο συντροφο τους, τοσο που αν τις στηριζει να μην εχουν αναγκη απο δεκανικια και καταφυγιο στο οικογενειακο η φιλικο περιβαλλον.

castoras
30/07/2008, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Όλα αυτά με μία προϋπόθεση όμως! Ότι φοβάται πραγματικά!!! όχι να χρησιμοποιεί τη δήθεν φοβία της ως μοχλό πίεσης γιατί τότε τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά! Αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω... εσύ είσαι μέσα στη σχέση εσύ ξέρεις.

Αυτό ακριβώς ισχύει...φοβάται πραγματικά..Σε κάποιες μετακινήσεις μέσα στην πόλη με το παπί ένιωθα το φόβο της από τον τρόπο που καθόταν και από το πως με κρατούσε.Όταν κατέβηκε μου είπε πως ένιωθε πολύ ευάλωτη που δεξιά αριστερά είχαμε αυτοκίνητα και από τον τρόπο που οδηγούν.Ακόμα κι όταν βγήκα Ε.Ο κι έκανα μια βόλτα λίγο μακρινή, γυρισε και είπε πως φοβάται γιατί εκεί τα χλμ είναι πιο πολλά(όχι του παπιού:ZZZ: ,των γύρο αυτοκινήτων)
Δεν είναι θέμα παντόφλας,είναι θέμα της δικής της λογικής που όποιο επιχείρημα κι αν της δώσω για να αλλάξει γνώμη,έχει το δικό της αντίλογο.
Όσο για τα παιδιά που μου είπαν να το εμφανίσω σαν έκπληξη......το είχα κάνει και με το παπί και με 2-3-4 αυτοκίνητα που άλλαξα στα καλά καθούμενα :lol: και από τότε δεν της αρέσουν οι εκπλήξεις!!!!

Road67
30/07/2008, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Όσο για τα παιδιά που μου είπαν να το εμφανίσω σαν έκπληξη......το είχα κάνει και με το παπί και με 2-3-4 αυτοκίνητα που άλλαξα στα καλά καθούμενα :lol: και από τότε δεν της αρέσουν οι εκπλήξεις!!!!

Να φανταστω οτι απο agila πηγες στο evo και πρωτη φορα την πηγες βολτουλα ειδικη :lol: :lol:

toulis
30/07/2008, 09:56
Να πω την αλήθεια φίλε σε καταλαβαίνω

Και εγώ όταν παντρεύτηκα κάτοχος παπιού ήμουνα

Και τώρα κάτοχος σκούτερ είμαι

Σε μια σχέση πάντα πρέπει να κάνεις υποχωρήσεις βέβαια αλλά

Από ότι κατάλαβα αυτή τη στιγμή δεν είσαστε παντρεμένοι και δεν έχετε παιδιά ώστε να είσαι υποχρεωμένος να διαφυλάξεις με κάθε τρόπο την σωματική και πνευματική σου ακεραιότητα για να καταφέρετε να τα μεγαλώσετε.

Για πιο λόγο επικαλείται τον χωρισμό.

Αν υποχωρήσεις στην επιθυμία σου μόνο και μόνο για το δικό της χατίρι και καπρίτσιο φοβάμαι ότι αργότερα αν αποφασίσετε να προχωρήσετε σε κάτι πιο σοβαρό θα σε κάνει ότι θέλει γιατί θα έχει και πιο καλά επιχειρήματα.

Από την στιγμή που δεν επηρεάζεις άμεσα την ζωή της με την πράξη σου μην μασάς και κάνε αυτό που θέλεις.

Στην ζωή κανένας δεν είναι δεδομένος

Αν αποφασίσει να σε διώξει γιατί φοβάται μην σε χάσει τότε μάλλον σε επέλεξε σαν πακέτο παροχών ( συναισθηματικών οικονομικών σταθερότητας κτλ ) και από την στιγμή που δεν καλύπτεις κάποια στάνταρ ψάχνει για άλλο πακέτο.

Ίσος να σου βγει και σε καλό.

:(

castoras
30/07/2008, 10:06
Δεν έχω διευκρινίσει κάτι σημαντικό.Δεν είναι άνθρωπος που με το παραμικρό επικαλείται τη λέξη χωρίζουμε.Το είπε σα να ήταν η τελευταία της άμυνα γιατί τους τελευταίους μήνες έχω ξεκινήσει ένα είδος "promotion" για τις μηχανές και τις αναφέρω στις 8 από τις 10 λέξεις μου.Πιστεύω ότι κάποιες στιγμές μπορεί να περίμενε ότι θα εμφανιστώ με καινούρια μηχανη κάτω από το σπίτι της(επειδή όπως είπα και πιο πάνω της έχω κάνει παρόμοιες εκπλήξεις).Παρόλα αυτά μάλλον θα κάνω αυτό που θέλω...Σίγουρα δε θα είναι σκουτερ,γιατί δε θα με γεμίζει και δε μου αρέσει,σίγουρα θα έχει συμπλέκτη,αν και δεν έχω ξαναοδηγήσει κατι παρόμοιο και σίγουρα δε θα είναι πάνω από 250 για να κάνουμε μια λογική αρχη....κι έχει ο θεός!!

AntoD
30/07/2008, 11:14
Καποια στιγμη.....

μετα απο τοσα χρονια


θα θελησεις και θα την παρεις την μηχανη


ακομα και εαν δεν την γουσταρεις.....


απλα και μονο για να υλοποιησει η καλη σου την απειλή της!!!!!


χαχαχαχα

TOLISTOLAROS
30/07/2008, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Αυτό ακριβώς ισχύει...φοβάται πραγματικά..Σε κάποιες μετακινήσεις μέσα στην πόλη με το παπί ένιωθα το φόβο της από τον τρόπο που καθόταν και από το πως με κρατούσε.Όταν κατέβηκε μου είπε πως ένιωθε πολύ ευάλωτη που δεξιά αριστερά είχαμε αυτοκίνητα και από τον τρόπο που οδηγούν.
Τότε αλλάζει...αν όντως φοβάται κι εσύ τη γουστάρεις τότε πούλα και το παπί,σοβαρά σου μιλάω.
Πάρε ένα RR και χώσου Track day

Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Παρόλα αυτά μάλλον θα κάνω αυτό που θέλω...Σίγουρα δε θα είναι σκουτερ,γιατί δε θα με γεμίζει και δε μου αρέσει,σίγουρα θα έχει συμπλέκτη,αν και δεν έχω ξαναοδηγήσει κατι παρόμοιο και σίγουρα δε θα είναι πάνω από 250 για να κάνουμε μια λογική αρχη....κι έχει ο θεός!!
Γιατί όχι πάνω από 250 κυβικά;Μυαλό έχεις,μικρός δεν είσαι πάρε κάτι μεγαλύτερο.Είανι αυτό που σου είπα και πριν,αν φοβάται και νιώθει ευάλωτη (δεκτό,σεβαστό και δυστυχώς ισχύει...)ακόμα και στο παπί παράτα τα δίκυκλα.Δηλ από που κι ως που είναι ασφαλέστερο ένα παπί ή 250άρι(μιλάμε για την περίπτωσή σου που έχεις μυαλό στο κεφάλι σου);
Λογική αρχή από ποιά άποψη;Ρε Κώστα τη μηχανή μου την είχες δει και ακούσει,τα ρούχα μου το ίδιο.Αφού δεν με είδε/άκουσε πιστέυεις ότι αν οδηγούσ παπί θα μουν πιο ασφαλής;

sober
30/07/2008, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
...Σίγουρα δε θα είναι σκουτερ,γιατί δε θα με γεμίζει και δε μου αρέσει,σίγουρα θα έχει συμπλέκτη,αν και δεν έχω ξαναοδηγήσει κατι παρόμοιο και σίγουρα δε θα είναι πάνω από 250 για να κάνουμε μια λογική αρχη....κι έχει ο θεός!!

Αν αγορασεις μηχανη με συμπλεκτη χωρις να ξερεις φροντισε τουλαχιστον αρχικα να στην παει σπιτι, (απο το μαγαζι) καποιος φιλος που 8α ξερει και μετα κανες τις δοκιμες σου σε πιο ηρεμο περιβαλλον (πιλωτη, ησυχο δρομο στη γειτονια σου, καμια αλανα) γιατι αν δοκιμασεις να την καβαλησεις μονος σου χωρις να εχεις ιδεα τοτε κατα πασα πι8ανοτητα να δικαιωσεις τους φοβους της κοπελιας σου... :winka:

vestromas
30/07/2008, 11:41
Στην πυλωτη, να μην κανει και πολλες δοκιμες, ε;:lol: :beer: :wave2:

sober
30/07/2008, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Στην πυλωτη, να μην κανει και πολλες δοκιμες, ε;:lol: :beer: :wave2:

Ε...ναι...αν δεν εχει μια σεβαστη αποσταση απο τα παρκαρισμενα καλυτερα να δοκιμασει καπου αλλου...:lol: :lol: :lol: :lol:

castoras
30/07/2008, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Τότε αλλάζει...αν όντως φοβάται κι εσύ τη γουστάρεις τότε πούλα και το παπί,σοβαρά σου μιλάω.
Πάρε ένα RR και χώσου Track day

Γιατί όχι πάνω από 250 κυβικά;Μυαλό έχεις,μικρός δεν είσαι πάρε κάτι μεγαλύτερο.Είανι αυτό που σου είπα και πριν,αν φοβάται και νιώθει ευάλωτη (δεκτό,σεβαστό και δυστυχώς ισχύει...)ακόμα και στο παπί παράτα τα δίκυκλα.Δηλ από που κι ως που είναι ασφαλέστερο ένα παπί ή 250άρι(μιλάμε για την περίπτωσή σου που έχεις μυαλό στο κεφάλι σου);
Λογική αρχή από ποιά άποψη;Ρε Κώστα τη μηχανή μου την είχες δει και ακούσει,τα ρούχα μου το ίδιο.Αφού δεν με είδε/άκουσε πιστέυεις ότι αν οδηγούσ παπί θα μουν πιο ασφαλής;

Ρε Τολη λέω για 250 για να συνηθίσω την ιδέα του συμπλέκτη..

sober & vestroma...ντεν έκω πυλωτή καρντιές μου!!:lol:

sober
30/07/2008, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Ρε Τολη λέω για 250 για να συνηθίσω την ιδέα του συμπλέκτη..

sober & vestroma...ντεν έκω πυλωτή καρντιές μου!!:lol:

οκ.... αν τελικα δεν αποφασισεις να μα8εις μονος σου τουλαχιστον βρες καποιον να σου μα8ει καλα ωστε να μην εχεις προβλημα να την παρεις κατέυ8ειαν ο ιδιος απο το μαγαζι...:wave2:

native
30/07/2008, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Τώρα λοιπόν που μάζεψα λίγο τα χρέη μου και σας διαβάζω καθημερινά,έχω μπει στην μπρίζα να πάρω μηχανή που να πηγαίνει με πιο πολλά από τα σιχαμένα,άθλια,εκνευριστικά 80 ολόκληρα χλμ που πιάνει το παπί μου:ZZZ: :ZZZ: .Είχα σκοπό να πάρω κάτι που να μου αρέσει και να με γεμίζει,όχι τόσο εντός,αλλά εκτός πόλης......κι εδώ αρχίζει το δράμα μου....Οι γονείς,αν και επιφυλακτικοί,θα δεχτούν την ιδέα της "μεγάλης" μηχανής γιατί σε γενικές γραμμές μου έχουν εμπιστοσύνη.Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η κοπέλα μου,που αν και της το έφερνα απ' έξω απ' έξω (τι ωραία αυτή η μηχανή,να 'χα μια κι εγώ κ.α τέτοια παπατζιλίκια),ξάφνου ξάφνου άξαφνα γυρνάει και μου λέει ότι αν της εμφανίσω μηχανή με έχει χωρίσει την ίδια στιγμή:bawl: :bawl: :bawl:
Και ρωτώ σύντροφοι,πετάς μια σχέση 6 χρόνων,με τις όποιες προοπτικές, για μια κ@υλα που όλο και μεγαλώνει ή κάνεις τουμπεκί και συμβιβάζεσαι με το φτωχό πλην τίμιο παπί και ένα αυτοκίνητο για τις εξορμήσεις???:sad: :sad:



Αγαπητέ castora,


οι ίστορίες μας μοιάζουν πολύ.


Και μένα ο καλός μου μετά από 5 χρόνια σχέσης μου λέει τη Πέμπτη θα αγοράσω μηχανή.


Κλάμμα κακό εγώ " Δεν ανεβαίνω στη βρωμομηχανή σου, δε θέλω είναι επικύνδινα γιατί με αναγκάζεις και εμένα να ανεβαίνω σε κάτι που δε θέλω μπλα μπλα μπλα"


Σημειοτέων ανέκαθεν γούσταρα τις μηχανές αλλά από μακρύα και αγαπημένη (πλύση εγκεφάλου από τη καλή μανούλα ...)


Σε πληροφορώ λοιπόν πως όχι μόνο ανέβηκα στη μηχανή, όχι μόνο πήρα ακριβό εξοπλισμό

αλλά όπως με λέει πλέον ο καλός μου είμαι και κ@βλ&καβάλας.

Έχω φάει τέτοιο κόλλημα που μπορώ να ξεχωρίσω κάποιες μηχανές από τον ήχο τους.

Επίσης πολύ θέλω μια βόλτα με gsxr (οποιος καλός συμφορουμίτης θέλει δέχομαι προτάσεις :blush: )


Με λίγα λόγια εμείς οι γυναίκες έχουμε τη τάση να κρίνουμε προ τετελεσμένων γεγονότων.


Γιαυτο πρόταση μου είναι να πας με τα νερά της, να την πας μια ήρεμη και ωραία βόλτα χωρίς

πολλές στροφές για αρχή με χαμηλές ταχύτητες (άλλωστε θα τη στρώνεις ακόμα τη μηχανή).


Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα πάρτης ένα καλό εξοπλισμό, αν δε το κάνει από μόνη της όπως εγώ.

Δε θα σε χωρίσει φίλε μου, απλά φοβάται μη πάθεις κάτι κακό. Δώστης την ευκαιρία να σε εμπιστευτεί και κυρίως να εμπιστευτεί τη μηχανή σου και μια ωραία μέρα θα σου πει

" πωπωπω αγάπη μου είδα μια busa λευκή στο δρόμο τρέλλα. Θα με πας μια βόλτα με αυτή"


Αυτά

:beer:

Nefos
30/07/2008, 12:11
Μιλάμε για τρελή ανατροπή κλίματος.....

castoras
30/07/2008, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Μιλάμε για τρελή ανατροπή κλίματος.....

Αυτό βλέπω κι εγώ...

native μου καλά τα λες κι έτσι θα ήθελα να είναι,επειδή όμως μετά από τόσα χρόνια ξέρω τις αντιδράσεις της,δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβει για βόλτα,παρα μόνο για κάποια αναγκαία μετακίνηση και για να μην κρυβόμαστε,τη μηχανή τη θέλω γιατί μετά τη δουλειά πολλές φορές θέλω να κάνω μια χαλαρωτική βόλτα σε κάποιο επαρχιακό δρόμο,έξω από την Αθήνα ή με κανα δυο φίλους που είναι κι εκείνοι δικυκλιστές,άρα μου αρέσει πιο πολύ να τη χαίρομαι μόνος μου.Με χαλαρώνει αφάνταστα η αίσθηση της μοναξιάς στο δρόμο και ειδικά όταν δεν υπάρχει προορισμός... :sun:

native
30/07/2008, 12:28
Επίσης,


επειδή διάβασα πιο αναλυτικά το post.

Με το παπί είναι τελίως διαφορετικά. Πλέον τρέμω το παπί και όχι τη μηχανή.

Νομίζω πως μια μηχανή σου δίνει μεγαλύτερη ασφάλεια. Τουλάχιστον έτσι νιώθω.


Μπορώ να μπω απόλυτα στη θέση της κοπέλας και να την καταλάβω γιατί σε εκείνη τη θέση
βρέθηκα 1 χρόνο και 3 μήνες πριν.

Και εμένα πήγε από το 125 σε 600αρι. Μπορείς να φανταστείς φρίκη.

Δε θα τη κατηγορήσω που σου είπε αμα πάρεις μηχανη χωρίζουμε. Είναι ατάκα άμυνας.

Πρέπει κάπως να σε αποτρέψει για να γλιτώσει το φόβο της.


Αλλά πιστεύω πως σε μια σχέση και μάλιστα τόσο μεγάλη πρέπει να δέχεσαι τα θέλω του άλλου

όταν αυτά δεν είναι υπερβολικά.

Δεν έκανα τούμπες όταν πήρε τη μηχανή τελικά. Στην αρχή συμβιβάστηκα, προσπάθησα να

αντιμετωπίσω το φόβο μου και σιγά σιγά ξεκίνησε μια σχέση σεβασμού και αγάπης μεταξύ εμού

και της μηχανής.

Μόνο και μόνο το ότι θέλει να πηγαίνουμε περισσότερες βόλτες μαζί μας έδεσε παραπάνω σα

ζευγάρι και χαιρόμαστε ομορφίες που με ένα αυτοκίνητο δε θα μπορούσαμε.

Και το κυριότερο... Αυτή η χαρά που βγάζει όταν ανεβαίνει στη μηχανή και κυρίως όταν του λέω

να πάμε βόλτα με τη μηχανούλα μας τα λέει όλα.

Εφόσον το θες πάρτο λοιπόν. Εαν με τίποτα δε μπορεί να συνηθίσει πάνω στη μηχανή τότε

όταν είσαι μαζί της πήγαινε με το αυτοκίνητο. Συμβιβάζεται και αυτή και εσύ.

sober
30/07/2008, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Αυτό βλέπω κι εγώ...

native μου καλά τα λες κι έτσι θα ήθελα να είναι,επειδή όμως μετά από τόσα χρόνια ξέρω τις αντιδράσεις της,δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβει για βόλτα,παρα μόνο για κάποια αναγκαία μετακίνηση και για να μην κρυβόμαστε,τη μηχανή τη θέλω γιατί μετά τη δουλειά πολλές φορές θέλω να κάνω μια χαλαρωτική βόλτα σε κάποιο επαρχιακό δρόμο,έξω από την Αθήνα ή με κανα δυο φίλους που είναι κι εκείνοι δικυκλιστές,άρα μου αρέσει πιο πολύ να τη χαίρομαι μόνος μου.Με χαλαρώνει αφάνταστα η αίσθηση της μοναξιάς στο δρόμο και ειδικά όταν δεν υπάρχει προορισμός... :sun:

Ε..παρ'την τοτε και απλα μην την ανεβαζεις αφου δεν 8ελει...:wacko:
Τωρα αμα επιμενει τοοοσο πολυ τι να σου πω...

ΧΩΡΙΣΕ!:evil: ..............





:rolleyes: ... (ντε και καλα να με κανεις να φανω κακια 8ελεις..!!)

:lol: :lol: :wave2:

native
30/07/2008, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Αυτό βλέπω κι εγώ...

native μου καλά τα λες κι έτσι θα ήθελα να είναι,επειδή όμως μετά από τόσα χρόνια ξέρω τις αντιδράσεις της,δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβει για βόλτα,παρα μόνο για κάποια αναγκαία μετακίνηση και για να μην κρυβόμαστε,τη μηχανή τη θέλω γιατί μετά τη δουλειά πολλές φορές θέλω να κάνω μια χαλαρωτική βόλτα σε κάποιο επαρχιακό δρόμο,έξω από την Αθήνα ή με κανα δυο φίλους που είναι κι εκείνοι δικυκλιστές,άρα μου αρέσει πιο πολύ να τη χαίρομαι μόνος μου.Με χαλαρώνει αφάνταστα η αίσθηση της μοναξιάς στο δρόμο και ειδικά όταν δεν υπάρχει προορισμός... :sun:


Αυτή την αίσθηση χαλάρωσης έχω και εγώ πλέον. Δεν υπάρχει τίποτα καλυτερο μετά από μια

βδομάδα τρελού πηξήματος στη δουλεία να πηγαίνουμε βόλτα με τη μηχανή στη Πάρνηθα η

όπου αλλού κάτσει.

Σου λέω και εγώ τις ίδιες αντιδράσεις είχα. Πόσο μάλλον όταν έχω φάει κίολας τούμπα με το παπί.

ώρες ώρες ακόμα φοβάμαι πάνω στη μηχανή. Αλλά έχει μπει στο αίμα μου και δε ξεκολλάει με τίποτα.

Πιστεύω με το καιρό θα το νιώσει αυτό και η κοπελία σου.

Ταξιδευτής
30/07/2008, 12:50
Καμια ελευθερη φιλη δεν εχετε ρε κοριτσια;;; :look:

Ειμαστε καλοβολοι, δεν εχουμε τρελλες απαιτησεις, δεν τρεχουμε, η μηχανη μας ουτως η αλλως δεν παει πανω απο τα 80 την ωρα και εξαλλου τον περισσοτερο καιρο βρισκεται στο συνεργειο παρα στο δρομο (Ιταλικο γαρ!) :lol:

Δεχομαστε και μη μηχανοβιες! :blush:

ΠΜ εντος...

sober
30/07/2008, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Καμια ελευθερη φιλη δεν εχετε ρε κοριτσια;;; :look:





ΠΜ εντος...

Οι δικες μου παντως μετα απο δικαβαλο μαζι μου βρηκανε κουτακηδες και νοικοκυρευτηκανε τα κοριτσια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Zid
30/07/2008, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Οι δικες μου παντως μετα απο δικαβαλο μαζι μου βρηκανε κουτακηδες και νοικοκυρευτηκανε τα κοριτσια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: Αντε και στα δικά σου.......




χαχαχα:rotflmao: :rotflmao: :p

native
30/07/2008, 12:55
Ψάχνεις ψύλλο μέσα στα άχυρα τώρα.


Εγώ προτείνω σεμινάρια του τύπου


" Κορίτσια οι μηχανές δε δαγκώνουν"

"Πως ντυνόμαστε πάνω στη μηχανή"

" Κράνος και χτένισμα. Μια μεγάλη ιστορία"

κλπ.....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
30/07/2008, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Οι δικες μου παντως μετα απο δικαβαλο μαζι μου βρηκανε κουτακηδες και νοικοκυρευτηκανε τα κοριτσια...:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Έπρεπε νά'χες πάρει Σιμπιέφ !:o :cool: :p :evil:


:rotflmao:

Ταξιδευτής
30/07/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Οι δικες μου παντως μετα απο δικαβαλο μαζι μου βρηκανε κουτακηδες και νοικοκυρευτηκανε τα κοριτσια...:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

:mad: :mad: :mad: :mad:

sober
30/07/2008, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έπρεπε νά'χες πάρει Σιμπιέφ !:o :cool: :p :evil:


:rotflmao:


Μπαααα....πιστεψε με δεν εφταιγε το μοντελο....:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Νικολακη γιατι μου 8υμωσες ??? Τοσα καλα κοριτσια υπαρχουν που δεν εχουν χασει ακομα την πιστη τους στους μηχανοβιους ...:lol: :lol: :lol:

Ταξιδευτής
30/07/2008, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από native
Ψάχνεις ψύλλο μέσα στα άχυρα τώρα.


Εγώ προτείνω σεμινάρια του τύπου


" Κορίτσια οι μηχανές δε δαγκώνουν"

"Πως ντυνόμαστε πάνω στη μηχανή"

" Κράνος και χτένισμα. Μια μεγάλη ιστορία"

κλπ.....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Eγω παλι προτεινω διηγηματα επιστημονικης φαντασιας οπως

"Φυσιολογικες γυναικες. Και ομως υπαρχουν!"

:a018:

Ταξιδευτής
30/07/2008, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Νικολακη γιατι μου 8υμωσες ??? Τοσα καλα κοριτσια υπαρχουν που δεν εχουν χασει ακομα την πιστη τους στους μηχανοβιους ...:lol: :lol: :lol:

Ναι, αλλα δεν μου τις γνωριζεις! :mad: :sad:

native
30/07/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Eγω παλι προτεινω διηγηματα επιστημονικης φαντασιας οπως

"Φυσιολογικες γυναικες. Και ομως υπαρχουν!"

:a018:


Καμία μα καμία γυναίκα δεν είναι φυσιολογική για τα δικά σας δεδομένα.


Απλά λίγο πιο προσιτή από τις άλλες...

makis206
30/07/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ναι, αλλα δεν μου τις γνωριζεις! :mad: :sad:

Τι να τις κάνεις εσύ ρε μονόσελε ;:evil:


:lol: :lol:

sniper
30/07/2008, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από native
Καμία μα καμία γυναίκα δεν είναι φυσιολογική .....


Τα υπόλοιπα είναι περιττά....

:smokin:

road spirit
30/07/2008, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από native
Καμία μα καμία γυναίκα δεν είναι φυσιολογική για τα δικά σας δεδομένα data entry error
parameter=normal, return value=error
universal system failure

data entry error

makis206
30/07/2008, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τα υπόλοιπα είναι περιττά....
:smokin:

Έεεετσι, κρατάμε μόνο την ουσία :lol: :rotflmao:

Operater
30/07/2008, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
data entry error
parameter=normal, return value=error
universal system failure

data entry error

Κράσαρε το πρόγραμμα "Andrismos v. 1.01"?

road spirit
30/07/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Κράσαρε το πρόγραμμα "Andrismos v. 1.01"? φιλαράκι τρέχω σε λινουξ, εκει δεν καταλαβαίνει τι παει να πει "φυσιολογική γυναίκα" ...

αυτά μόνο σε windows για αυτό και κρασάρει συνέχεια
:lol:

Operater
30/07/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
φιλαράκι τρέχω σε λινουξ, εκει δεν καταλαβαίνει τι παει να πει "φυσιολογική γυναίκα" ...

αυτά μόνο σε windows για αυτό και κρασάρει συνέχεια
:lol:

Στο'χα πει...βάλε το Service Emergency Pack 2...και θα με θυμηθείς! :lol:

makis206
30/07/2008, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
αυτά μόνο σε windows για αυτό και κρασάρει συνέχεια
:lol:

Ευθύνονται και τα γονίδια του GAY-τς όσο νά'ναι...:D

Ταξιδευτής
30/07/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τι να τις κάνεις εσύ ρε μονόσελε ;:evil:


:lol: :lol:

:mad: Διαθετομεν και βολταδικο μηχανακι αγαπητε! :o


(χωρια που ας εβρισκα μια σωστη κοπελα κ αλλαζα ολη την ουρα της Ντουντουκας για παρτη της) :blush:


Αρχικά δημιουργήθηκε από native
λίγο πιο προσιτή από τις άλλες...


:eyepop: Στην κατηγορια με τα Επιστημονικης Φαντασιας ειπαμε κυριε μου!!! :rolleyes:

Tpap
30/07/2008, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
(χωρια που ας εβρισκα μια σωστη κοπελα κ αλλαζα ολη την ουρα της Ντουντουκας για παρτη της) :blush:

Νίκο, πίστεψέ με φίλε, είναι καλλίτερα η κοπέλα σου να μην πολυγουστάρει τις μηχανές...

Ακόμη πιό καλά να μην θέλει να ανεβαίνει καν.

Κάτι ξέρω που σΕ λέω... :sun:

alximistis
30/07/2008, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Αυτό ακριβώς ισχύει...φοβάται πραγματικά..Σε κάποιες μετακινήσεις μέσα στην πόλη με το παπί ένιωθα το φόβο της από τον τρόπο που καθόταν και από το πως με κρατούσε.Όταν κατέβηκε μου είπε πως ένιωθε πολύ ευάλωτη που δεξιά αριστερά είχαμε αυτοκίνητα και από τον τρόπο που οδηγούν.Ακόμα κι όταν βγήκα Ε.Ο κι έκανα μια βόλτα λίγο μακρινή, γυρισε και είπε πως φοβάται γιατί εκεί τα χλμ είναι πιο πολλά(όχι του παπιού:ZZZ: ,των γύρο αυτοκινήτων)
Δεν είναι θέμα παντόφλας,είναι θέμα της δικής της λογικής που όποιο επιχείρημα κι αν της δώσω για να αλλάξει γνώμη,έχει το δικό της αντίλογο.
Όσο για τα παιδιά που μου είπαν να το εμφανίσω σαν έκπληξη......το είχα κάνει και με το παπί και με 2-3-4 αυτοκίνητα που άλλαξα στα καλά καθούμενα :lol: και από τότε δεν της αρέσουν οι εκπλήξεις!!!!


Ε μα κι εσύ... έκπληξη που πήγες να της κάνεις! :lol: :lol:
Φίλε μου εσύ ξέρεις τον άνθρωπο σου ξέρεις και πως φοβάται οπότε κρίνε αναλόγως. ;) :)
Εγώ πάντως είμαι πάντα υπέρ του συμβιβασμού όπου αυτός γίνεται.

Tpap
30/07/2008, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Εγώ πάντως είμαι πάντα υπέρ του συμβιβασμού όπου αυτός γίνεται.

με τον συμβιβασμό ΔΕΝ είναι κανείς ευχαριστημένος.

Δηλαδή π@ύτσες. Ιπτάμενες.


http://www.youtube.com/watch?v=BqC7AfhiI10

makis206
30/07/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δηλαδή π@ύτσες. Ιπτάμενες.
http://www.youtube.com/watch?v=BqC7AfhiI10

Ε όχι !:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
30/07/2008, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
με τον συμβιβασμό ΔΕΝ είναι κανείς ευχαριστημένος.

Δηλαδή π@ύτσες. Ιπτάμενες.


http://www.youtube.com/watch?v=BqC7AfhiI10


Δεν συμφωνώ. Αν είναι πραγματικός συμβιβασμός δηλαδή υποχώρηση και από τους δύο για το "κοινό" καλό τότε πετυχαίνει. Όχι όμως υποχώρηση του ενός μόνο ειδικά σε τέτοια θέματα. Αλλά θα το βρουν μόνοι τους. :)

agelos er
31/07/2008, 16:28
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
[B]Τώρα λοιπόν που μάζεψα λίγο τα χρέη μου και σας διαβάζω καθημερινά,έχω μπει στην μπρίζα να πάρω μηχανή που να πηγαίνει με πιο πολλά από τα σιχαμένα,άθλια,εκνευριστικά 80 ολόκληρα χλμ που πιάνει το παπί μου:......................









χωρισε την & ΄φτιαχτα με μουστακαλη τσοπερα

θα φρικαρει λεμε ,

εγω μαλλον αυτο θα εκανα ,

αρκει να ΄ χει δικο του συνεργειο να κανουμε την τσοπερ που μας " ενωνει " το δικο

μας

dragster :blush: :blush:

ουτως η αλλως αντρες δεν μας θεωρουν πια & δεν μας σεβονται οποτε ..............

αν δεν μπορεις να τ ΄αποφυγεις ....................

































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




( πλακιτσα κανουμε ε.......:wave2: :wave2: :wave2: )

τι να ' πω καλο κουραγιο ( εμενα η δικια μου ουρλιαζει με το παραμικρο στο

μηχανακι η μου παιζει " direct " στο στομαχι :rotflmao: :rotflmao: )