PDA

View Full Version : vfr 800 vs cbrxx 1100



Σελίδες : [1] 2

gispy
03/02/2005, 01:25
Δύο μηχανές με παραπλήσιες τιμές και αρκετές διαφορές.

Γιατί να πάρω την μία σε σχέση με την άλλη;

Προσωπικά ενδιαφέρομαι για μία μηχανή με σπορ χαρακτήρα ικανή για άνετα ταξίδια και με 2 άτομα και πιθανό και 3πλέτα σε αρκετά από αυτά.

1) Έχω μεγάλο κόλημα στην ασφάλεια είτε αυτή είναι ενεργητική είτε παθητική. Ξέρω οτι το xx έχει τα dual-cbs φρένα οπου με έχουν βάλει σε ιδιαίτερο αναλογισμό για το αν θα μου "κάνουν" έχοντας ακούσει τις τόσες αντιφατικές απόψεις. Το vfr αν θα το πάρω θα το πάρω σίγουρα με abs. Υπάρχει πραγματική (αισθητή) διαφορά από abs me abs και μήπως ξέρει κανείς τι γενιά είναι αυτό που φοράει το vfr;

2) Η εξάτμιση κάνει θόρυβο (εννοώ μεγάλο) για το vfr γιατί οδηγάω kle 500 και vstrom 650 (του πατέρα μου) και το suzuki είναι καταπληκτικό σε χαμηλά db. Δεν μπορώ να πώ το ίδιο για το kle που μου σπάει τα νεύρα... και τα αυτιά σε κάθε ΜΕΓΑΛΗ βόλτα!!!!

3) Η χρήση θα είναι Αθήνα και ΑΡΚΕΤΕΣ βόλτες σε ΚΑΘΕ ευκαιρία. Δεν με ενοχλεί ο όγκος. Οι χαμηλές στροφές που θα τραβάει ο κινητήρας με το οτι θα παιζει 1,2α συνέχεια στο κιβώτιο με ανυσηχεί. Άλλωστε δεν θα είμαι ο μόνος Αθηναίος με SS Ή ST στην Αθήνα!!! (κάπου διάβασα οτι το xx θέλει σέρβις κάθε 24000 χιλ. Αληθεύει; (δεν ρωτάω από κόστος αλλά από αντοχή-άλλωστε honda είναι και τα δύο άρα οφείλουν να την έχουν).

4) Γιατί μία 800 cc κάνει όσο ένα καταπληκτικό 1100;

5) Βρίσκεται την αλλαγή από kle 500 και περιστασιακά vstrom 650 (οπου το πηγαίνω ικανοποιητικά άνετα) καλή την αλλαγή στο xx, να κοιτάω το vfr ή να ψαχτώ για κάτι άλλο (αν δεν αξίζει τα λεφτά του) σε κάτι ανάλογο του vfr; Δεν με άγχωσαν ποτέ τα γκάζια γιατί ξέρω και προσπαθώ να τα ελέγχω.

Ελπίζω να μην σας κούρασα....:beer: :beer: :beer: :beer:

Tigas
03/02/2005, 09:23
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ.
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΘΑ ΤΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ 1η 2α.
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ VFR ΒΓΑΖΕΙ 100 ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΧΧ 150.
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙΣ.
ΤΟ ΔΕ ΓΚΑΖΙΑ ΤΟΥ VFR ΜΕ ΤΟΥ CBR ΠΑΛΙ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΕΓΩ ΕΙΧΑ 600 SS ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΠΟ ΤΟ VFR ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΛΙ SS 1000 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.

hornet
03/02/2005, 10:24
To vfr ειναι V4 vtec μονομπρατσο και ειναι η τεχνολογικη πλατφορμα της honda.
Δεν ειναι καθολου τυχαιο το γεγονος οτι σε αυτο μπηκε ABS σε ευρεια παραγωγη καθως επισης και το vtec.
Εχει πιστοποιηθει σαν το πιο "καθαρο" μηχανακι αφου ειναι το μοναδικο που παιρναει τους γερμανικους κανονισμους οι οποιοι θα τεθουν σε εφαρμογη το 2008.
Τωρα ο φιλος με το 600SS ας μην βαζει το χερι του στη φωτια για το VFR διοτι εαν φυγουν ολα αυτα τα καλουδια που εχει βαλει η honda για να γινει eco bike δεν νομιζω οτι θα εχει καμια τυχη και ειμαι σε θεση να το εξηγησω αμα θελει!
Τωρα οσοι παιρνουν VFR ασφαλως και δεν το παιρνουν για να ειναι στη κορυφη των επιδοσεων αλλα και της ιπποδυναμης αλλα με 100 αλογα στο τροχο γιατι στροφαλο ειναι 110 ειναι μια χαρα και επιτελους καταλαβετε οτι αλλιως βαζει τα αλογα ο V4 στο δρομο και αλλιως ενας εν σειρα.
Απλα ειναι και sport touring ΚΟΙΝΩΣ δεν ειναι supersport δηλαδη το παιρνεις και με 6 ντεποζιτα εισαι Δανια και κατεβαινεις και πας να παιξεις μπαλα αν με καταλαβαινετε τι εννοω και απο την αλλη μπορεις να ακολουθησεις ενα supersport σε γρηγορους ρυθμους αλλα λιγο πιο γερα απο αυτο.Πανω κατω τα ιδια ισχυουν και με ενα ΧΧ.
Τωρα για το ABS δεν ξερω για γενιες απλα ειναι αορατο σε αντιθεση με τα BMW που εβγαλαν κακιστο ονομα στα abs.
Δηλαδη τα abs της bmw ηταν παρα πολυ αργα σε σημεια που πολυς κοσμος εσκαγε σε μαντρες τοιχους αυτοκινητα λογω της υστερησης.
Στο vfr ειναι αορατο ακαριαιο και ανεξαρτητο και μονιμο.
Δηλαδη υπαρχουν δυο σερβο μοτερ ενα και καθε τροχο σε αντιθεση με μια κεντρικη μοναδα που εχει ο ανταγωνισμος
σου παραθετω δυο φωτογραφιες με το συστημα η πρωτη


8210

hornet
03/02/2005, 10:28
Στο παραπανω παρατηρουμε οτι πατωντας το ενα φρενο ενεργοποιουνται και τα δυο (cbs) αλλα οταν παει να μπλοκαρει ο πισω ενεργοποιειται μονο το πισω ABS και το ιδιο συμβαινει για τον μπροστα τροχο.Ετσι φρεναρεις με τις πλεον δυνατες προυποθεσεις.

Τωρα στα παλαιοτερα συστηματα του ανταγωνισμου το ABS ηταν ορατο και η αισθηση τραχια και οι κινησεις του τροχου αρκετα σπασμωδικες παρατηρησε τα παρακατω διαγραμματα

Το δεξια ειναι του VFR ενω το αριστερα ενα παλιοτερο ABS .Παρατηρουμε την ομαλοτητα στην πεδηση και μειωση ταχυτητας τροχου .Η μειωση ταχυτητας της μοτοσυκλεττας ειναι ιδια απλα το κανει με ομαλοτητα

Περα απο αυτα η οδηγηση με ABS θελει εξικειωση και συνεση.Το συστημα δεν ειναι πανακεια!


8211

hornet
03/02/2005, 10:44
Σχεδον ολα τα μεγαλα μοντελα της honda εχουν καθε 24000 χλμ ελεγχος βαλβιδων.Το vfr φοραει μπουζι ιριδιου τα οποια αλλαζουν καθε 50000 χλμ.
Τωρα το vfr δεν ειναι σε καμια περιπτωση μηχανη για κινηση στην αθηνα μεσα ουτε και το ΧΧ.Κινουνται απλα δεν καλοπερνανε


8213

sniper
03/02/2005, 10:46
Ούτε το ένα έχω ούτε το άλλο και ο Hornet μας έδωσε την τεχνολογική άποψη του ABS κλπ..


Ο ήχος του ΧΧ είναι καλός και του VFR καλύτερος (μαμά τελικά πάντα). Το να τα συγκρίνεις με kle ή Vstrom είναι ιεροσυλία....

Από άλογα δεν στερείται κανένα από τα 2 μηχανάκια απλά τα δίνουν διαφορετικά στο δρόμο αφού έχουν εντελώς διαφορετικούς χαρακτήρες. Έχω κάνει αρκετές βόλτες παρέα με VFR (εγώ έχω CBR600) και δεν το έχω δει να υστερεί αντίθετα μάλιστα....

Μέσα στην Αθήνα ή σε άλλη πόλη ΟΛΕΣ οι μηχανές πάνω από 250 δεινοπαθούν γιατί πολύ απλά δεν έχουν φτιαχτεί για αυτή τη χρήση..... Τώρα αν ορισμένοι πέρνουν SS 1000 και πάνε από το σπίτι στην πλατεία είναι άλλη υπόθεση....

Η μετάβαση από On-Off σε SS ή ST είναι εύκολη αρκεί να μπορείς να κοντρολάρεις το δεξί σου χέρι και να μάθεις πως οδηγούνται.

Καλή σου τύχη σε ό,τι αποφασίσεις....


:wave2:

idi
03/02/2005, 11:12
φιλε με αυτα που ζητας η μηχανη που θα σου ερχοταν κουτι ειναι ενα τυπου fazer.... και πολη και ταξιδι

melsaltas
03/02/2005, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
φιλε με αυτα που ζητας η μηχανη που θα σου ερχοταν κουτι ειναι ενα τυπου fazer.... και πολη και ταξιδι


αλλα ξερω.... ολοι στην Ελλαδα καποτε θα πρεπει να παρουν ενα μεγαλο Honda για να ολοκληρωθουν σαν αντρες.... (χεστηκε η φοραδα στο αλωνι)


ΕΕΕΕΕΕΕΕΠΠΠΠΠ!!!!!!!!
ΣΕΜΝΑ!!!!!!

sniper
03/02/2005, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
φιλε με αυτα που ζητας η μηχανη που θα σου ερχοταν κουτι ειναι ενα τυπου fazer.... και πολη και ταξιδι


αλλα ξερω.... ολοι στην Ελλαδα καποτε θα πρεπει να παρουν ενα μεγαλο Honda για να ολοκληρωθουν σαν αντρες.... (χεστηκε η φοραδα στο αλωνι)



Ρε ξεκόλα ρε IDI!!!!!

O άνθρωπος ρώτησε για 2 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ μηχανές. Δεν είπε "τι να πάρω;"....

Και τώρα έρχεσαι εσύ και συγκρίνεις το FZ6 με VFR800 και CBR1100XX.. Πας καλά ή να βάλω τις φωνές; Άντε που έβγαλε μια κλανιά η Yamaha και βγάζεται όλες τις άλλες μηχανές ισάξιες με αυτό.... Πως κάνει την ίδια δουλειά ρε συ; Από που το έβγαλες το συμπέρασμα; και ένα παπί κάνει την ίδια δουλειά.... πας από το Α στο Β!!!!

ΓΚΛΙΝ ΓΚΛΟΝ!!!! Τι είναι αυτό που ακούω στο FZ6; ααααα μην ανυσηχείς!!!! έτσι ακούγετε αυτός ο κινητήρας.... ΙΣΑ καραμήτρο!!

hornet
03/02/2005, 11:25
αρε γιωργο ποτε θα βγεις απο το μεσαιωνα που ζεις!

idi
03/02/2005, 11:26
:sick:

idi
03/02/2005, 11:27
:sick:

sniper
03/02/2005, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αν ρωτησε για δυο μηχανες η ερωτηση επρεπε να ητα¨ν ετσι


"θελω να παρω ενα απο τα 2 honda Γιατι μονο η honda φτιαχνει μηχανες οι αλλοι φτιαχνουν κλασομπανιερες. το θελω για τη πολη να παρκαρω στο πεζοδρομια και να καιει λιγη βενζινη. και φυσικα να ειναι "φτηνο" ας πουμε κατω απο 15000 ευρω.... :hypnotize θελω να εχει και φτηνη συντηρηση και ανταλακτικα. ποιο να παρω? ΧΧ ή VFR?"





:lol: :mad: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν πας καλά οπότε δεν βάζω τις φωνές.

Έχετε κόλλημα με την Honda..... ΟΚ δεκτόν αλλά κόψε και κάτι γιατί εκτιθεσαι.....

πάλι καλά που δεν του είπες να πάρει Ζ1000.... να κάνει διηπειρωτικά ταξίδια.. εύκολα και άνετα και οικονομικά...... και με ραντεβού με τον φυσιοθεραπευτή σε κάθε στάση...

Άντρες έτοιμοι για όλα!!!!

:look:

periklisk
03/02/2005, 11:32
Και τα δύο μηχανάκια (vfr xx) κάνουν πολύ καλά τη δουλειά που θέλεις (ταξίδια με δύο άτομα και τριπλέτα)...

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις όποιο σου αρέσει εμφανισιακά καλύτερα.....

Έχε υπόψη σου πως το xx είναι λίιιιγο πιο σπορ από το vfr και φυσικά λόγω κυβικών κλπ έχει περισσότερο γκάζι....

Το πολύ γκάζι όμως τα μεγάλα ταξίδια είναι λεπτομέρια.....

idi
03/02/2005, 11:36
:sick:

hornet
03/02/2005, 11:46
καταρχην εχετε ενα κακιστο συνηθειο
Δεν εχετε καμια επαφη με την εννοια επιλεγω με συγκεκριμενο κρητηριο.
Μπαινετε στα ποστ και μην παρεις honda θα σε πιασουν κωτσο παρε yamaha με τοσα λεφτα...και σε ρωταω γιωργο αυτη τη στιγμη πες μου ενα μοντελο απο οποιαδηποτε μαρκα γιαπωνεζικη που να ειναι αντιστοιχο του VFR
Δηλαδη να ειναι V4 μονομπρατσο με 100 αλογα τροχο injection πολλαπλων σημειων ανα κυλινδρο με abs και αποδεδειγμενη αξιοπιστια και ας ειναι και 1000.

sniper
03/02/2005, 11:54
Τα έχουμε μπερδέψει...




8219

hornet
03/02/2005, 14:03
Τελικα ομως κακως μπαινω στο κοπο και γραφω ενα σωρο αναλυσεις και διαφορα εμεις οι ελληνες ειμαστε οι εξυπνοι και δεν θα μιας πιασει κοροιδο το εκαστοτε εργοστασιο που βγαζει το χψζ μηχανακι.

ABS μαλακιες τι να το κανεις ΕΓΩ φρεναρω καλυτερα απο τα συνδιαζομενα φρενα και το ABS

ιinjection παπαρια αμα σου χαλασει σε καμια ανηφορα τι θα το κανεις καλυτερα με τα καρμπυρατερακια μου και εχω την ησυχια μου

5 βαλβιδες ανα κυλινδρο τι λε ρε μεγαλε εμενα ο μητσος μου παιρνει ενα σκασμο λεφτα τι λε ρε ασε ρε 8 ρε 8 βαλβιδες θυμαμαι εκεινο το gs μου μια χαρα πηγαινε

Καταλυτες ελα ρε χεστηκα για την μολυνση του περιβαλλοντος

vtec διαφημηστικο κολπο για να μας τα παιρνουνε

usd μπροστινα ελα μωρε θα παρω ενα κανονικο θα παω να βαλω white power και θα πηγαινει μια χαρα

Ακτινικες δαγκανες γιατι τι κανουν εκτος του οτι στηριζονται εκκεντρα

Ηλεκτρονικα ρυθμιζομενες αναρτησεις χαχαχα εγω δεν παιζω με τα κουμπακια μου αρεσει να κατεβαινω μεσα στη βροχη και να ρυθμιζω με τις καστανιες και τα κατσαβιδια

Η4 Η7 λαμπες με πολυπρισματικους καθρεπτες γιατι δεν με ενδιαφερει εγω βλεπω το βραδυ μια χαρα βαλε λαμπακι των δυο ευρω

Μπουζι διακιδα η ιριδιου αλλο αυτο που το πας,χαθηκε να βαλουν ngk B8HS ...αυτοκινητου να σταματαω στο βενζιναδικο να βαζω απο εκει με ενα ευρω το κομματι δηλαδη το ΧΧ που αλλαζει στα 50000 χλμ και πληρωνει 20 ευρω το κομματι μαλακες ειναι και εγω μαγκας γιατι εγω τα αλλαζω καθε 5000 κανονικα αλλα εγω τα φηνω και λιγακι οποτε κερδιζω


και αλλα πολλα που βαριεμαι και τεσπα εχω σιχαθει να γραφω εδω και 3 χρονια εδω μεσα αλλα του κακου μαλλον μιλαω στο βροντο!

Δεν καταλαβαινουμε εμεις ειμαστε ελληναρες με τα πατηνια!!

melsaltas
03/02/2005, 14:11
COOL MY FRIEND.
ΠΙΑΣΕ ΜΙΑ:beer: ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ!

GST
03/02/2005, 14:18
[


και αλλα πολλα που βαριεμαι και τεσπα εχω σιχαθει να γραφω εδω και 3 χρονια εδω μεσα αλλα του κακου μαλλον μιλαω στο βροντο!

Δεν καταλαβαινουμε εμεις ειμαστε ελληναρες με τα πατηνια!! [/B][/QUOTE]

συγνωμη ειναι σωστη τωρα αυτη η αντιμετωπιση των πραγματων...δεν ειμαι εγω σιγουρα αυτος που θα σε κρινει....ομως προσωπικα χαιρομε οταν διαβαζω τετοια ποστ και μου δινετε η ευκαιρια να μαθαινω πραγματα που δεν καταφερα να γνωρισω ....γενικα πολλοι βλεπουν τα πραγματα εντελως επιφανειακα στην επιλογη μιασ μοτο... μου αρεσει ..ειναι φτηνη ..και ναι και αυτα τα κριτηρια ειναι καλα για το επιπεδο γνωσεων και το σημειο που θελεις να εμβαθινεις.......πιστευω δε οτι πολλοι μπορει να εκτιμησαν τα μεγιστα το κειμενο σου σιωπιρα και χωρις να μπουν στο κοπο να απαντησουν ..απλα γιατι δεν ειχαν κατι να πουν και ενασ απο αυτους ειμαι και εγω.....και παρακαλω να συνεχισουν και να πληθηνουν οι απαντησεις τετοιου περιεχομενου γιατι εμενα και σιγουρα καποιων αλλων τους αφορουν και σιγουρα μονο στο βροντο δεν πανε......ευχαριστω και σορρυ για την παρεμβαση

gispy
03/02/2005, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
[


και αλλα πολλα που βαριεμαι και τεσπα εχω σιχαθει να γραφω εδω και 3 χρονια εδω μεσα αλλα του κακου μαλλον μιλαω στο βροντο!

Δεν καταλαβαινουμε εμεις ειμαστε ελληναρες με τα πατηνια!!

συγνωμη ειναι σωστη τωρα αυτη η αντιμετωπιση των πραγματων...δεν ειμαι εγω σιγουρα αυτος που θα σε κρινει....ομως προσωπικα χαιρομε οταν διαβαζω τετοια ποστ και μου δινετε η ευκαιρια να μαθαινω πραγματα που δεν καταφερα να γνωρισω ....γενικα πολλοι βλεπουν τα πραγματα εντελως επιφανειακα στην επιλογη μιασ μοτο... μου αρεσει ..ειναι φτηνη ..και ναι και αυτα τα κριτηρια ειναι καλα για το επιπεδο γνωσεων και το σημειο που θελεις να εμβαθινεις.......πιστευω δε οτι πολλοι μπορει να εκτιμησαν τα μεγιστα το κειμενο σου σιωπιρα και χωρις να μπουν στο κοπο να απαντησουν ..απλα γιατι δεν ειχαν κατι να πουν και ενασ απο αυτους ειμαι και εγω.....και παρακαλω να συνεχισουν και να πληθηνουν οι απαντησεις τετοιου περιεχομενου γιατι εμενα και σιγουρα καποιων αλλων τους αφορουν και σιγουρα μονο στο βροντο δεν πανε......ευχαριστω και σορρυ για την παρεμβαση [/QUOTE]

Αντιδράσεις:

1) Μου θυμίσατε/ζετε ένα ελληνικό με τον Βέγγο όπου έχει ένα κουρείο κάπου στην Αθήνα και τσακώνεται με μια μάνα στο μπαλκόνι γιατί ένας γνωστός του (άσχημος και αντικειμενικά γνωστός του) χλαβαδιάζει την κόρη της. Πιστεύω οτι εδώ κολάει το "μεγάλη και ατέλειωτη πλάκα έχεις". Μην με παρεξιγήσετε το λέω αυτό γιατί όποτε κάποιος μιλήσει για την Honda πέφτουν όλοι σαν μήγες από την Yamaha κυρίως και μετά από τις υπόλοιπες να τον Γιουχάρουν....και ο τρελοκαυγάς ανοίγει...:lol: :lol: :lol: ....το κάνω τόσο κέφι το όλο σκοινικό (άσε που το βρίσκω ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ επικοδομητικό να ακούς τις αντίθετες απόψεις) που σκέφτομαι να ανάβω φωτιές όποτε βαριέμαι να φτιάχνεται το κέφι μου....:lol: :lol: :lol:

2) hornet έχεις σκεφτεί να προσφέρεις τον εαυτό σου για διαφημιστή του συγκεκριμένου μοντέλου στην Honda. Αν πήγαινα να αγοράσω σήμερα μία από τις δύο θα πήγαινα με κλειστά μάτια στο VFR. Δεν είμαι τόσο γνώστης με τις μηχανές αλλά σίγουρα είμαι ψείρας και αυτά που γράφεις για το VFR με ενθουσιάζουν αφάνταστα. Εδώ χάζευα στο ΜΟΤΟ αυτού του μήνα για τις ανέσεις που έχει η νέα 1200 (αν και άσχημη μου φέρνει) τόσο που κοίταζα αν θα έχω την υπομονή να την πάρω στα 17000 euros που έχει. Και το ωραίο είναι οτι μέσα στην ασχετοσύνη μου τσαντιζόμουνα που προτιμώ ιαπωνικά (διότι λιγότερο ζημιάρικα) αφού η bmw γαμάει σε ανέσεις. Ιδέα δεν είχα για τις ικανότητες (τεχνολογικές) που έχει το VFR.

Αυτές οι σκέψεις είναι που με κάνουν και τσαντίζομαι γιατί ως ψείρας θέλω να δω τι ταιριάζει περισσότερο σε μένα (δεν κόλησα ποτέ στην εμφάνιση γιατί πάντα είχα υψηλά γούστα - βλέπε hayabusa και zx12r για να μην πω για 999s και f4 - αλλά αυτές είναι σαν τα μοντέλα του penthouse- τα χαζεύεις αλλά δεν τα αγγίζεις γιατί κάνουν άλλη ζωή). Που μπορώ να βρω αναλυτικά στοιχεία για (τουλάχιστον) αυτά τα δύο ταπινά μηχανάκια; Τα ευρωπαϊκά site δεν γράφουν τίποτα και στο Αμερικάνικο οι μηχανές δεν υφίστανται!!!!
Αυτό με την ανάρτηση δεν το είχα δει πουθενά!!!! Για να μην πω και άλλα σημαντικότερα.....

3) το μονόμπρατσο είναι τόσο καλό όσο θα ήθελα να πιστεύω; Γιατί δεν το έχω δει σε κάποια άλλη γνωστή; Μήπως θα είμαι πειραματόζωο;

4) Το Dual-CBS είναι χειρότερο σύστημα από τα ABS στην ουσία (για μένα μάλλον είναι από ότι χαζοκαταλαβαίνω) και αν ναι γιατί δεν έβαλε τότε και στο xx (δεν θέλω απάντηση του στυλ "έτσι γούσταρε"- πιστεύεις οτι κάνει πειράματα με κάποιο από τα δύο μηχανάκια-στο ένα βάζει abs ( και vtec) στο άλλο dual-cbs και στο varadero και τα δύο - w.t.f ?)

5) Αυτήν την απότομη έκρηξη του κινητήρα πως την κουμαντάρεις σε πλάγιασμα και τον κινητήρα σε αυτές τις στροφές; Μήπως γιατί οφείλεται στο οτι έχεις πολύ καλλίτερες οδηγικές ικάνότητες από μένα (που λογικά πρέπει να έχεις) και συνεπώς θα έπρεπε να το ξανασκεφτώ ή τσάμπα το φοβάμαι (καταλαβαίνεις τι θέλω να πω πιστεύω);

6) Τα περισσότερα τεχνικά χαρακτηριστικά ξέρω πάνω κάτω τι προσφέρουν αλλά απορία έχω ακόμα να καταλάβω τι διαφορά έχουν τα ακτινικά φρένα από τα άλλα (ούτε στο ΜΟΤΟ κατάλαβα τι κάνουν έτσι που το γράφουν) και τι είδους λάμπες είναι αυτές που έχει. Ίσως καλλίτερα δώσε μου αν έχεις κάποιο site που να γράφει για τεχνικά χαρακτηριστικά γενικά. Να μην σε κουράζω συνέχεια.

7) και τέλος ξαναβάζω παραπάνω αυτό το μήνυμα του GST για να συμπεριλάβω και εμένα στους ανθρώπους που λειτουργούν έτσι. Συνήθως αφήνω τους άλλους να πουν όλα αυτά που γνωρίζουν και με μορφώνουν και μένα και στο τέλος τους ευχαριστώ/συγχαίρω.
Και ειλικρινά hornet χαίρομαι να σε ακούω αρκετές φορές με αυτά που ξέρεις και πόσο μάλλον εδώ. Στην ουσία εσένα είχα στο μυαλό μου όταν έβαζα την ερώτηση γιατί ήξερα οτι θα μάθω για την μηχανή πολλά που δεν ήξερα!!!! :wave2:

idi
03/02/2005, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
δεν κόλησα ποτέ στην εμφάνιση γιατί πάντα είχα υψηλά γούστα - βλέπε hayabusa και zx12r για να μην πω για 999s και f4 - αλλά αυτές είναι σαν τα μοντέλα του penthouse- τα χαζεύεις αλλά δεν τα αγγίζεις γιατί κάνουν άλλη ζωή

Ειναι φανερο οτι δεν επιλεγεις μοτοσυκλέτα συμφωνα με το συναίσθημα
Επιλεγεις οικονομοτεχνικά και βαση της δικιας σου λογικης
Kαι φυσικα κατατάσσεσαι μονος σου στο target group της “big H”
Με αφηνει παγερα αδιαφορο η οποια επιλογη σου, μιας και εχω επανειλημμένα δηλωσει οτι η μοτοσυκλέτα για μενα ειναι ΚΥΡΙΟΣ απολαυση, μερακι, μεγαλη αγαπη (αυτα που μια λεξη περιγραφω ως "Κ@ΥΛ@") οι κυριες που λες παραπανω παντα θα ειναι στους στοχους μου, εχω μαθει να ακουω τη καρδια μου!

Με γεια το νεο σου Honda και παντα ασφαλή ταξιδια και συγνώμη για την ενόχληση

(αν ξαναπατήσω εγω σε ποστ τυπου «τι να παρω» να μου στήλετε e-mail)

gispy
03/02/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Ειναι φανερο οτι δεν επιλεγεις μοτοσυκλέτα συμφωνα με το συναίσθημα
Επιλεγεις οικονομοτεχνικά και βαση της δικιας σου λογικης
Kαι φυσικα κατατάσσεσαι μονος σου στο target group της “big H”
Με αφηνει παγερα αδιαφορο η οποια επιλογη σου, μιας και εχω επανειλημμένα δηλωσει οτι η μοτοσυκλέτα για μενα ειναι ΚΥΡΙΟΣ απολαυση, μερακι, μεγαλη αγαπη (αυτα που μια λεξη περιγραφω ως "Κ@ΥΛ@") οι κυριες που λες παραπανω παντα θα ειναι στους στοχους μου, εχω μαθει να ακουω τη καρδια μου!

Με γεια το νεο σου Honda και παντα ασφαλή ταξιδια και συγνώμη για την ενόχληση

(αν ξαναπατήσω εγω σε ποστ τυπου «τι να παρω» να μου στήλετε e-mail)

μάλλον δεν κατάλαβες καλά...
Τις παραπάνω κυρίες θα τις αγόραζα και θα κοιμόμουν μαζί τους ( για τις μηχανές μιλάω) αλλά έχεις δει πολλά zx,999s κλπ με μπαγκάζια. Αν το έκανα αυτό (που θα το κάνω) θα με κυνήγαγες εσύ ο ίδιος λογικά με το ντουφέκι!!! (εγώ πάντως θα με κυνηγούσα)
Δεν είμαι Κόκαλης να κάνω την καύλα μου. Ωραία η βόλτα αλλά είμαι αναγκαζμένος να ζυγίσω και τις καθημερινές μου ανάγκες και τα παραπάνω δεν βοηθάνε....Τι να την κάνω την bilbo όταν θα την θέλω να ανοίξουμε συζήτηση και αυτή θα ελέγχει τον τραπεζικό μου λογαριασμό αν έχει ακόμα; Τι να το κάνω το f4 ή και το hayabusa αν θες όταν θα κοιτάω που να βάλω την τσαντούλα από τα ψώνια γιατί εγώ δεν έχω αμάξι; Προτιμώ βλέπεις να πάρω μηχανή και να τρώω την βροχούλα από το κάρο (γιατί μου αρέσει να κάνω την Κ@υλ@ μου όπως σύ λες) αλλά μην μου ορίζεις πια και πως θα είναι αυτή γιατί δεν μετράς και συ τους προβλιματισμούς μου. Δεν θες και δικαίωμά σου.

Και κάτι ακόμα..όλα αυτά πάντα φιλικά :beer: :beer: :beer:

hornet
03/02/2005, 15:43
Το ΧΧ εχει cbs!Η τεχνικη που στηριζει τη λειτουργια το cbs ειναι οτι πρεσαροντας τη μπροστινη μανετα ενεργοποιειται μια δευτερεουσα τρομπα και παταει ενα απο τα τρια εμβολα της πισω το μεσαιο για την ακριβεια.
Εαν πατησεις το πισω λιγο (και εχει σημασια αυτο) πιανει το μονο το πισω εαν ομως πατησεις πιο πολυ το πενταλ του πισω φρενου ενεργοποιειται μια δευτερεουσα παλι αντλια και πρεσαρει το ενα μονο πιστονι απο τις εξαπιστονες που εχει μπροστα το VFR (ακους idi καραβαγκο!!!).
Αυτο εχει γινει σε μια προσπαθεια να μειωθει η επιδραση το μπροστινου φρενου μεσα στις στροφες
Μετα την τοποθετηση του cbs στα VFR και XX εκανε την απαραιτητη διορθωση (τα παλια φρεναραν με δυο πιστονια μπροστα οταν παταγες πισω φρενο).cbs και abs μπηκε και στο varadero μετεπειτα.
Ενας αγωνιζομενος δεν θα εκτιμησει την χρηση τους και λογικο αυτο αλλα ο μεσος οδηγος θα το κανει απλα θελει συνηθεια.

Το μονοπρατσο δεν εχει να κανει με τη σταθεροτητα της μοτοσυκλεττας (δηλαδη δεν προσφρει κατι παραπανω στη σταθεροτητα) απλα ειναι η αγωνιστικη κληρονομια του.
Παλια τα αγωνιστικα ειχαν μονομπρατσα διοτι μπορεις να αλλαξεις λαστιχο χωρις καν να απορυθμισεις την αλυσιδα πρωτον και δευτερον αν ρυθμισεις αλυσιδα το κανεις με ενα κλειδι μονο και δεν χρειαζεται να κεντραρεις τιποτα.Μονομπρατσα εχουν μοντελα της honda,της ducati,της triumph,agusta και στη τελικη ειναι και ομορφο ρε αδερφε εγω οποτε το βλεπω τρελλαινομαι.
Μονομπρατσα εβαζε η honda απο το 87 στους αγωνες και στα VFR του 90.Θα θυμαστε τα μπανανοψαλιδα cbr του 92-94 δεν ειναι νεα τεχνολογια για τη honda ειναι εμπειροτατη στο θεμα
Και δεν ειναι δικη της πατεντα αλλα της elf

το vtec θελει την προσοχη του αλλα αν πας αργα το γκαζι θα μπει αργα (ομαλα) αμα το λυσαξεις θα λυσαξει απλα πραγματα

H4 low beam halogen lamps
H7 high beam halogen lamps

Ειναι καποια χρονια και αυτες δεν ειναι κατι το τραγικο σε τεχνολογια.Απλα το vfr εχει τεσσερις την ιδια στιγμη που το Ζ η το fazer εχουν καντηλακια της μιας λαμπας κοινως αμα ανοιξεις ολα τα φωτα προσγειωνεις boeing 747



Τεσπα κουραστηκα να γραφω πλεον και να μου λενε για πατηνια του τυπου fazer κλπ!

Zan_Prizol
03/02/2005, 15:44
Ειλικρινα ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυτη η μανια με τα Honda.
Πως ξεκινησε αυτη η μλκια εδω και τοσα χρονια ρε γμτ και μαλωνουν σε μια παρεα για το οτι ολα ειναι οκ μονο Ηοnda ΝΑ ειναι η ΝΑ ΜΗΝ ειναι...πως στο διαολο...

hornet
03/02/2005, 15:46
Γιωργο εαν ειναι τοσο πολωμενη να λειπει η αποψη σου κατσε διαβασε μαθε και ξαναελα!
Οχι παρε το πατηνι για να μη παρεις honda!γιατι μπροστα στο xx h to vfr ειναι πατηνι το fz6

DUKASII
03/02/2005, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zan_Prizol
Ειλικρινα ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυτη η μανια με τα Honda.
Πως ξεκινησε αυτη η μλκια εδω και τοσα χρονια ρε γμτ και μαλωνουν σε μια παρεα για το οτι ολα ειναι οκ μονο Ηοnda ΝΑ ειναι η ΝΑ ΜΗΝ ειναι...πως στο διαολο...

παλι καλα που εχουμε και αυτη τη μαλακια και τσακωνομαστε αλιως ολα θα ητανε βαρετα και ηλεκτρορυθμιζομενα ..οπως θελει και ο παπουλης μου ο πορνετ!!!:wave2:

αντε γαμω τη honda σασ ολη ρε!!

idi
03/02/2005, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Γιωργο εαν ειναι τοσο πολωμενη να λειπει η αποψη σου κατσε διαβασε μαθε και ξαναελα!
Οχι παρε το πατηνι για να μη παρεις honda!γιατι μπροστα στο xx h to vfr ειναι πατηνι το fz6

το vfr ή το ΧΧ κοστιζει ακριβως οσο 2 fz6 :wave2:

Zan_Prizol
03/02/2005, 15:57
Ουστ ρε που θα μας την γαμησεις με την σκουριασμενη φουτσα σου!
Το κωλαρακι της ειναι ΜΟΝΟ για μεταξωτους φουτσους!
Γινεται ρε να παιζεις με Champions League???Προς το παρων μια χαρα εισαι στην Γ' εθνικη! :lol: :lol: :lol:

idi
03/02/2005, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zan_Prizol
Ειλικρινα ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυτη η μανια με τα Honda.
Πως ξεκινησε αυτη η μλκια εδω και τοσα χρονια ρε γμτ και μαλωνουν σε μια παρεα για το οτι ολα ειναι οκ μονο Ηοnda ΝΑ ειναι η ΝΑ ΜΗΝ ειναι...πως στο διαολο...

δε μαλωνουμε απλα βρηζουμε τη honda!!! Παλι φιλοι θα ειμαστε :wave2:

hornet
03/02/2005, 16:02
Σωστο το συμπερασμα σου οι εξυπνοι οδηγουν fazer γιατι με 7000 πηραν μηχαναρα και οσοι παιρνουν XX,R1,VFR,CBR,GSXR,998 κ.α ειναι ηλιθιοι.
Και φυσικα τα πατανε ολα αυτα παντου γιατι πανε καλυτερα στα ταξιδια στη πολη στη πιστα καθονται στο σταντ καλυτερα και αλλα πολλα που κατα καιρους εχω διαβασει για το εν λογω μηχανακι

Ωχ τι καθομαι και ασχολουμαι !
:eyepop: :yuck:

Zan_Prizol
03/02/2005, 16:03
Πειτε μου το ΠΩΣ ξεκινησε...
Αλλα μεχρι να το πειτε
Παρτε ρε τα παρταλια σας απο εδω,μας χαλανε την θεα!
Πφφφφφ :p

free rider
03/02/2005, 16:05
ενας καβγάς την ημέρα το γιατρό τον κάνει πέρα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αλλά εγώ ψηφίζω χχ...

είναι ενα απο τα φετίχ μου...

το κοίταζα χτές σε μια έκθεση ...

ε
αξίζει ρε γαμτ...

:beer: :beer: :beer:

afrotwin
03/02/2005, 16:07
ke afto to triumph ine oreo honda..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


8230

Zan_Prizol
03/02/2005, 16:08
Αλλο 600 αλλο 800 και 1000!
Ιδιως απο μια κατηγορια σαν και τα σημερινα street δεν μπορουμε να εχουμε τρελες απαιτησειςμε τις τιμες 7000-8000 ευρω!
Καθενας θα παρει αυτο που του ταιριαζει!Fazer για αλλους λογους,CBF για αλλους,SV για αλλους κ.ο.κ.Καθενα εχει τα + και - του!
Θα συμφωνησω οτι δεν πρεπει να χωνουμε στα VFR και ΧΧ το fazer γιατι ειναι τουλαχιστον ιεροσυλια!Οχι επειδη ειναι Honda,αλλα πως το λενε το γαιδουρι oπως και να το ντυσεις...αλογο δεν γινεται (ισχυει και για τα υπολοιπα,οχι μονο το fritazer).

melsaltas
03/02/2005, 16:13
ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.
ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΛΠΟ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΦΩΤΟ.

afrotwin
03/02/2005, 16:18
telika afta ta triumph ine poli orea honda
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


8231

afrotwin
03/02/2005, 16:19
ke g@m0 ta honda ine afta ta triumph
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


8232

melsaltas
03/02/2005, 16:23
ΑΛΗΤΕΣ
ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑ HONDAKIA!
:lol: :sad: :lol: :sad: :lol:


8233

afrotwin
03/02/2005, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
ΑΛΗΤΕΣ
ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑ HONDAKIA!
:lol: :sad: :lol: :sad: :lol:

oreo turing gia eleoxromatistes...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
03/02/2005, 16:32
gia na leme tou stravou to mati
to VFR ine gamaoua mprosta sto XX pou ine san rosiko pexnidi
me plastika apo tin kina
ke oxi giati miazi stin 8ea tin triumph ala giati exi pio motosikleta xaraktira
ke ipame ama 8eloume megales telikes pernoume maxitiko aeroskafos..
:rotflmao: :rotflmao:

Tigas
04/02/2005, 08:13
ΤΑ ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΟΙ ’ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΊ’ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ Η ΜΗΠΩΣ ΠΑΛΙ ΟΙ ΙΑΠΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΨΑΝ ΠΑΛΙ.

afrotwin
04/02/2005, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΑ ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΟΙ ’ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΊ’ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ Η ΜΗΠΩΣ ΠΑΛΙ ΟΙ ΙΑΠΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΨΑΝ ΠΑΛΙ.

file mou afto ine 8ema gia tis diafonies

ala psakse sta ducati na dis to proto monompratso ke se kati bmw
:wave2:

Tigas
04/02/2005, 09:38
ΕΣΥ ΨΑΞΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ RC ΗΟNDA ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙΑ HONDA ΤΟΥ 80 ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΔΕΣ ΤΗ DUCATI ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΟΧΛΙΚΟ ΤΗΣ RCV211 ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΣΑΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ.ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΧΝΙΚΟ ΘΕΜΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΓΚΑ ΖΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ

afrotwin
04/02/2005, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΣΥ ΨΑΞΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ RC ΗΟNDA ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙΑ HONDA ΤΟΥ 80 ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΔΕΣ ΤΗ DUCATI ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΟΧΛΙΚΟ ΤΗΣ RCV211 ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΣΑΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ.ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΧΝΙΚΟ ΘΕΜΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΓΚΑ ΖΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ

esi min orkizese se tipota peri aftou tou 8ematos min sou fero foto evropaikou tou1950 me monompratso ke telelever ke sou figi i psixi
:rotflmao: :rotflmao:
ipame i giaponezi ksekinisan antigrafontas ke itan ine ke 8a ine antigrafis ke ekfrastes tou mesou orou
esi 8a mas pis oti ke to anapodo mprostino to ksekinisan proti i giaponezi..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hornet
04/02/2005, 09:58
χαχαχ τι αστειο να εισαι ημιμαθης:

the first proarm showed in 1975 by elf racing i french company that made strange bikes with honda engines for races.. that was the first time that people saw a singside arm in back.. after that come BMW with a bit different singarm and then aprilia Gilera in 125 bikes and finally ducati 1993 had a juctise race with elf-honda but they won it cause the judges said is like someone come and say i want the rights for the inlife four engine.. that all for the singe sided arm history

Και το μεταφραζω και επι τοπου γιατι πολυ μας τα χετε κανει με τα πατινια που αντιγραφουν και μετα το γυρνανε στο εμεις ειμαστε πρωτοποροι.

Το πρωτο μονομπρατσο (proarm) εμφανιστηκε απο την elf honda racing το 1975 (ακουτε πρωτοποροι του κωλου!!!!) απο μια γαλλικη εταιρια που ετρεχε με κινητηρες honda και με μυστηριες οπτικα μοτοσυκλεττες.Τοτε και μονο τοτε ειδε ο κοσμος μονομπρατσο για πρωτη φορα -μετα ηρθε η bmw με λιγο διαφορετικο μονομπρατσο μετα τα aprillia gilera στα 125 και τελικα το 1993 η ducati συρθηκε στα δικαστηρια απο την elf honda γιατι στη ducati οπως καταλαβαινετε ουτε διαφορετικη σχεδιαση δεν μπορουσαν να κανουν (αντιγραφαραααα!) Τα τοτε δικαστηρια δικαιωσαν τη ducati με το σκεπτικο ηταν το ιδιο με το οτι αν καποιος ερχοταν και ζηταγε τα δικαιωματα ενος τετρακυλινδρου εν σειρα κινητηρα!

Αυτα με τα μονομπρατσα αιντε αλλη φορα να πλενετε με αφροζο το στοματακι οταν μιλατε για honda!
Ηθικα και πρακτικα τα μονομπρατσα σε ολες τις μηχανες επρεπε να λενε οπως λεει και στο δικο μου elf/honda racing proarm

Afro επειδη εχω οδηγησει bmw του 50 (αληθεια εχεις οδηγησει;) σοβαρεψου δεν υφισταται τετοιο πραγμα

afrotwin
04/02/2005, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
χαχαχ τι αστειο να εισαι ημιμαθης:

the first proarm showed in 1975 by elf racing i french company that made strange bikes with honda engines for races.. that was the first time that people saw a singside arm in back.. after that come BMW with a bit different singarm and then aprilia Gilera in 125 bikes and finally ducati 1993 had a juctise race with elf-honda but they won it cause the judges said is like someone come and say i want the rights for the inlife four engine.. that all for the singe sided arm history

Και το μεταφραζω και επι τοπου γιατι πολυ μας τα χετε κανει με τα πατινια που αντιγραφουν και μετα το γυρνανε στο εμεις ειμαστε πρωτοποροι.

Το πρωτο μονομπρατσο (proarm) εμφανιστηκε απο την elf honda racing το 1975 (ακουτε πρωτοποροι του κωλου!!!!) απο μια γαλλικη εταιρια που ετρεχε με κινητηρες honda και με μυστηριες οπτικα μοτοσυκλεττες.Τοτε και μονο τοτε ειδε ο κοσμος μονομπρατσο για πρωτη φορα -μετα ηρθε η bmw με λιγο διαφορετικο μονομπρατσο μετα τα aprillia gilera στα 125 και τελικα το 1993 η ducati συρθηκε στα δικαστηρια απο την elf honda γιατι στη ducati οπως καταλαβαινετε ουτε διαφορετικη σχεδιαση δεν μπορουσαν να κανουν (αντιγραφαραααα!) Τα τοτε δικαστηρια δικαιωσαν τη ducati με το σκεπτικο ηταν το ιδιο με το οτι αν καποιος ερχοταν και ζηταγε τα δικαιωματα ενος τετρακυλινδρου εν σειρα κινητηρα!

Αυτα με τα μονομπρατσα αιντε αλλη φορα να πλενετε με αφροζο το στοματακι οταν μιλατε για honda!
Ηθικα και πρακτικα τα μονομπρατσα σε ολες τις μηχανες επρεπε να λενε οπως λεει και στο δικο μου elf/honda racing proarm

Afro επειδη εχω οδηγησει bmw του 50 (αληθεια εχεις οδηγησει;) σοβαρεψου δεν υφισταται τετοιο πραγμα

katarxin filarako pantognosti:lol:
afta pou diavazis mas les..
ego milao gia mixanes paragogis ektos ke an emis kavalisame pote mixanes agonon me diafores protoporiakes gia tin epoxi tous efarmoges ke den to kseroume:rotflmao:

ke an viavasis kala afto pou grafis 8a dis oti mia galiki eteria motosikleton me kinitires honda protolansare to monompratso ke pou stous agones..
oxi i honda iaponias mesa apo ta ergostasia tis...
ine san na mas les
oti epidi ta bimota forane giaponezikous kinitires ine giaponezika
:rotflmao: :rotflmao:

ke episis 8a epanalavo afto pou ipa prin opios 8eli tou ferno foto na di to proto monompratso ston kosmo mpros ke piso apo evropaiki eteria ke paragogis oxi dokimastiki patenta

lipon pia mixani paragogis forese proti monompratso?

Tigas
04/02/2005, 10:25
ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΥΡΗ ΚΟΙΝΟ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΜΟΤΟ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ

afrotwin
04/02/2005, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΥΡΗ ΚΟΙΝΟ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΜΟΤΟ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ

8a sas po sigoura me stixia ke foto

ala prota na vrite pia mixani paragogis ixe proti monompratso
giati ego 40 xronia tora oti evgene kenourio to sizitagame oloi ke ginotane sousouro pantou


lipon pia mixani paragogis ixe proti monompratso?

me stixia esto ke tipou hornet dimosiografika...:lol:
meta 8a eksetasoume to posa pire o ekastote dimosiografos gia na grapsi iper i kata kapion

ke 8a ma8oume ke apo megaliterous apo emas pou etrexan ke se agones pio tekmiriomena pragmata

as poume opios exi diasindesis me ton niko gkountoufa as ton rotisi aftos 8a kseri..

hornet
04/02/2005, 10:37
αφρο εισαι μειωμενης αντιληψης αφου εμφανιστηκε πρωτη γενικως τωρα τι πιπες μας λες τωρα εσυ....!!!!


Ηταν elf france
To 85 εξαγοραστηκε απο τη honda και πλεον δικαιωματικα το προιον ειναι της honda .
Τωρα πηδα μεχρι το ταβανι πλεον το μονομπρατσο ειναι της honda


Οσον αφορα τη φωτο σκαναρε την η πες μας το μοντελο να το βρουμε δεν ειναι κακη η πληροφορηση!

idi
04/02/2005, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Σωστο το συμπερασμα σου οι εξυπνοι οδηγουν fazer γιατι με 7000 πηραν μηχαναρα και οσοι παιρνουν XX,R1,VFR,CBR,GSXR,998 κ.α ειναι ηλιθιοι.
Ωχ τι καθομαι και ασχολουμαι !


δεν ειπε κανενας κατι τετοιο

εγω κακως ασχολουμαι ας παρει ο καθενας οτι θελει

(ΧΧ για την πολη ή GSXR για το χωμα ... χεστηκα!!!)
:wave2:

DUKASII
04/02/2005, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
αφρο εισαι μειωμενης αντιληψης αφου εμφανιστηκε πρωτη γενικως τωρα τι πιπες μας λες τωρα εσυ....!!!!


Ηταν elf france
To 85 εξαγοραστηκε απο τη honda και πλεον δικαιωματικα το προιον ειναι της honda .
Τωρα πηδα μεχρι το ταβανι πλεον το μονομπρατσο ειναι της honda


Οσον αφορα τη φωτο σκαναρε την η πες μας το μοντελο να το βρουμε δεν ειναι κακη η πληροφορηση!

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΗΟΝΔΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΤΣΙ??ΑΝΤΕ ...ΖΗΛΙΑΡΗΔΕΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...ΖΗΛΙΑ ΨΩΡΑΑΑΑΑΑ...ΝΙΑΝΙΑ ΝΙΑ ΝΙΑ ΝΙΑ...


ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..ΟΙ 2 ΡΟΔΕΣ ΣΤΙΣ ΜΟΤΟ..ΚΑΙ ΦΡΕΝΑ ΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ..ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΝΤΑ ΤΗΣ ΗΟΝΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΤΙΜΕΣ..ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ.!!:rotflmao: :rotflmao:

hornet
04/02/2005, 10:46
χαχχαχαχ πεταχτηκε και τσαπου!

afrotwin
04/02/2005, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
αφρο εισαι μειωμενης αντιληψης αφου εμφανιστηκε πρωτη γενικως τωρα τι πιπες μας λες τωρα εσυ....!!!!


Ηταν elf france
To 85 εξαγοραστηκε απο τη honda και πλεον δικαιωματικα το προιον ειναι της honda .
Τωρα πηδα μεχρι το ταβανι πλεον το μονομπρατσο ειναι της honda


Οσον αφορα τη φωτο σκαναρε την η πες μας το μοντελο να το βρουμε δεν ειναι κακη η πληροφορηση!

ke esi tragouda hornetako
na sou stilo ke ta tzavarakia na kanete kantades
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

o imima8is 8a sou diksi malon tin deftera pou 8a feri to periodiko ke 8a to skanari tin proti mixani me tin idea tou monompratsou
gia na min ftiaxnese os fotinos pantognostis
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke stin periptosi tis elf france pou les agorastikan ta dikeomata
afto simeni oti agorase tin patenta kaloupia mexri dikeomata na kataskevazi i honda to singkekrimeno idos

oute to efevre i honda oute ine giaponeziki patenta ine galiki..

ke protou gini afto me tin honda

sou fenete diskolo i elf na poulise merikes xiliades komatia ke se ales eteries...

giati an paragis ena proion kato apo opia dipote eteria den simeni oti den mporis na poulisis afto to proion ke alou

diladi sou fenete parakseno mexri na to copiari i honda i protoporiaki afti eteria..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke na to feri sta metra tis na apoktisi xaraktira honda na ixe mpi prota se ales mixanes ke paragogis malista

ala tespa

esi kseris kalitera:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
04/02/2005, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΗΟΝΔΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΤΣΙ??ΑΝΤΕ ...ΖΗΛΙΑΡΗΔΕΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...ΖΗΛΙΑ ΨΩΡΑΑΑΑΑΑ...ΝΙΑΝΙΑ ΝΙΑ ΝΙΑ ΝΙΑ...


ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..ΟΙ 2 ΡΟΔΕΣ ΣΤΙΣ ΜΟΤΟ..ΚΑΙ ΦΡΕΝΑ ΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ..ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΝΤΑ ΤΗΣ ΗΟΝΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΤΙΜΕΣ..ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ.!!:rotflmao: :rotflmao:

opos ke ta moter pou kegan nefti itan patenta tis honda
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
04/02/2005, 10:52
Φέρε το περιοδικό και μη μας ζαλίζεις λέμε....

Κοίτα όμως μην το ξεχάσεις γιατί θα πέσει πολύ το δούλεμα!

afrotwin
04/02/2005, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Φέρε το περιοδικό και μη μας ζαλίζεις λέμε....

Κοίτα όμως μην το ξεχάσεις γιατί θα πέσει πολύ το δούλεμα!

filarako ego 8a to fero ke doulema 8a pesi giati oli 8a perimenoun na doun se mia mixani 1950 afto pou vlepoun simera se monternes mixanes ke den 8a katalavoun ke para pola

ala siga ta OA....

pios 8a mas doulepsi?
esi?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
04/02/2005, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

pios 8a mas doulepsi?
esi?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


και εγώ!


:lol:

crs-k
04/02/2005, 11:04
Θα το πω, ετσι κι αλλιως. :lol:

Η εξελιξη γενικα ερχεται μεσα απο τους αγωνες και τις αγωνιστικες ομαδες.

Σαν παραδειγμα θελω να φερω την Brabham (F1) του '70 που εβαλε στα αυτοκινητα της πλαϊνα κουρτινακια και ανεμιστηρες απο πανω που ρουφουσαν τον αερα με αποτελεσμα να δημιουργηται υποπιεση απο κατω και να εχουμε το ισχυροτερο "ground effect" που εχει περασει ποτε απο την formula 1.
Αυτο δεν εφαρμοστηκε (και μαλλον δεν προκειτε) ποτε σε αυτοκινητα παραγωγης.
Αν ποτε ομως εφαρμοστει θα ειναι πατεντα της εταιρειας που θα το εφαρμοσει ή αντιγραφη της ιδεας του Brabham?
Σαφως και ειναι του Brabham!!!



Απο την αλλη δεν ξερω ποση συνεργασια ειχαν στον σχεδιαστικο τομεα η Honda με την Elf racing, εκεινη την εποχη, ωστε να θεωρηθει "ενεργη" η συμμετοχη τησ Honda στον σχεδιασμο του μονομπρατσου ...

Julius
04/02/2005, 11:07
eisaste asxetoi re,h proth motosykleta me monomratso eitane h BMWR60 toy 1965

miso na valo kai foto - apodiktiko

afrotwin
04/02/2005, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
eisaste asxetoi re,h proth motosykleta me monomratso eitane h BMWR60 toy 1965

miso na valo kai foto - apodiktiko

oxi mi julius:eyepop: :eyepop:
lipisou tin ipolipsi ton hondakidon...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke tou vfr pou proto forese monompratso:rotflmao: :rotflmao:

ke ximiki toualeta ke turbo cooler
:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

Julius
04/02/2005, 11:10
.................Sto Side Car


8264

afrotwin
04/02/2005, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
.................Sto Side Car

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Julius
04/02/2005, 11:12
einai pagosmios gnosto oti to monompratso psalidi einai patenta tis ELF-Honda

afrotwin
04/02/2005, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
einai pagosmios gnosto oti to monompratso psalidi einai patenta tis ELF-Honda

kala 8a dis ke esi apo pou pirane tin idea ke tin patenta i galoi ke meta i giaponezi

:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
04/02/2005, 11:18
se ligo 8a mas pite oti proti i yamaha edose kinisi ke ston mprostino troxo...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GST
04/02/2005, 11:33
και μασ τι μασ νοιαζει ποιοι το βρηκαν πρωτοι ρε παιδες ....το θεμα ειναι ποιοι το χαιρονται εν ετη 2005..ποσα μοντελα honda το φορανε εκτος του vfr;;; :rolleyes: και στο φιναλε αφου το ανακαλυψε πρωτη γιατι δεν χρησιμοποιει και σε αλλα μοντελα;;;; και η ducati φετος ανακοινωσε οτι θα βγαλει σε παραγωγη την desmocedici και μετα η honda ετρεξε να κανει και αυτη το ιδιο.....γιατι τα ευρωπαικα εχουν καλυτερα περιφερειακα μακραν απο τα γιαπωνεζικα ...ειναι θεμα μοτοσυκλετιστικης κουλτουρασ ....οι ευρωπαιοι φτιαχνουν μηχανεσ για να τις οδηγουν οι ιδιοι...οι ιαπωνες κυκλοφορουν με scooter

DUKASII
04/02/2005, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
και μασ τι μασ νοιαζει ποιοι το βρηκαν πρωτοι ρε παιδες ....το θεμα ειναι ποιοι το χαιρονται εν ετη 2005..ποσα μοντελα honda το φορανε εκτος του vfr;;; :rolleyes: και στο φιναλε αφου το ανακαλυψε πρωτη γιατι δεν χρησιμοποιει και σε αλλα μοντελα;;;; και η ducati φετος ανακοινωσε οτι θα βγαλει σε παραγωγη την desmocedici και μετα η honda ετρεξε να κανει και αυτη το ιδιο.....γιατι τα ευρωπαικα εχουν καλυτερα περιφερειακα μακραν απο τα γιαπωνεζικα ...ειναι θεμα μοτοσυκλετιστικης κουλτουρασ ....οι ευρωπαιοι φτιαχνουν μηχανεσ για να τις οδηγουν οι ιδιοι...οι ιαπωνες κυκλοφορουν με scooter

μας νοιαζει και μας παρανοιαζει λεμε...
και εσυ..να πας να βγαλεις αμεσως το μονομπρατσο και να βαλεις ρε τσογλανι..ενα με 2 μπρατσα!
η αλιως να βαλεις ενα αυτοκολητο ΗΟΝΔΑ ΠΑΝΩ ΝΑ ΜΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΥΝΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΩ...
ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ!!

ΡΕ ΣΥ..ΟΙ ΙΑΠΩΝΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥΣ ΣΟΥ ΛΕΩ...
ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ Η ΕΥΡΩΠΗ...ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΟΥΝΕ ΟΛΑ ΡΕ.. ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΙΑΠΩΝΙΚΟ..ΧΑΑΧ
ΑΧΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΑΧ
ΑΜ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΤΟΤΟ??

afrotwin
04/02/2005, 11:52
aaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
re elada a8anati........................


oti exi o ka8e enas ine to telio ke to idaniko:rotflmao:


tin antikimenikotita edo tin kanoume asfalto gia bern out...
:rotflmao: :rotflmao:


ke ena oreo anegdoto


honda i protoporos...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ke ego pola xronia kavalao honda
ala ksero ti kavalao
:rotflmao: :rotflmao:


meriki aplos den 8eloune na kseroune


mou 8imizi palia ena psilikantzi tis gitonias pou oti ke na epernes itan kalo evropaiko

ine kalo afto?

ne ne ine kalo evropaiko na to paris..
:rotflmao: :rotflmao:

o idio kanoun ke me ta giaponezika meriki

ine kalo afto?

ne ne ine giaponeziko na to paris....

:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl:

Tigas
04/02/2005, 12:23
ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΙΦΕΡΙΑΚΑ.ΟΠΩΣ DUCATI 999 ΜΕ SHOWA ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ 999 ΜΕ OHLINS ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ YAMAHA κτλ κτλ

DUKASII
04/02/2005, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΙΦΕΡΙΑΚΑ.ΟΠΩΣ DUCATI 999 ΜΕ SHOWA ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ 999 ΜΕ OHLINS ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ YAMAHA κτλ κτλ

NAI KAI;;ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ??
ΓΙΑ ΠΕΣ ΓΙΑ ΠΕΣ..

afrotwin
04/02/2005, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΙΦΕΡΙΑΚΑ.ΟΠΩΣ DUCATI 999 ΜΕ SHOWA ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ 999 ΜΕ OHLINS ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ YAMAHA κτλ κτλ

den antexo alo
:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:
to stomaxi mou leme...


entaksi entaksi eleos ola giaponezika ine...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ala afto me tin ohlins pos to ipes?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mpouxaxaxaxaxaxaxaxaxa
xaxaxaxaxaxaxaxaxa
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Tigas
04/02/2005, 12:26
ΠΑΛΙ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ Ο ΟΔΗΓΟΣ.ΒΛΕΠΕ VALENTINO ROSSI

sniper
04/02/2005, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
NAI KAI;;ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ??
ΓΙΑ ΠΕΣ ΓΙΑ ΠΕΣ..

Ενώ εσύ με το τρακτέρ..... έχεις και κινητήρα αστέρι... κάθε 35Κ ολική.....

αλλά ξέχασα..... μας τρέχουν από τις τσέπες....


:smokin:

DUKASII
04/02/2005, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ενώ εσύ με το τρακτέρ..... έχεις και κινητήρα αστέρι... κάθε 35Κ ολική.....

αλλά ξέχασα..... μας τρέχουν από τις τσέπες....


:smokin: Ο ΟΛΙΚΗΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΠΑΛΙ ΕΣΥ??
ΜΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΑΣΤΕΡΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΡΕ ΝΟΥΜΕΡΟ..ΚΕΡΔΙΖΕΙ Η ΚΤΜ ΤΟ ΠΑΡΙΣ ΝΤΑΚΑΡ..
ΑΝΤΕ ΠΛΕΞΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΤΣΕΣ ΤΩΡΑ ΑΝΤΕ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΣΥ..'

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΣ ΡΕ ΣΥ..ΝΑ ΛΥΣΩ ΜΟΤΕΡ ΓΙΑ ΟΛΙΚΗ ΡΕ ΣΛΙΠΕΡ ..ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΛΙΚΗ.. ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΣΕΣ ΕΣΥ ΣΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΦΕ??

ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΕΙΠΕΣ ΤΗ ΠΑΠΑΡΔΕΛΑ ΣΟΥ..ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ!

Tigas
04/02/2005, 12:33
ΑΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ SHOWA ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΙΑ ΚΑΥΑBA ΚΑΙ TOKIKO ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΧΛΕΥΑΖΕΤΕ ΤΑ JPN ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Tigas
04/02/2005, 12:38
ΔΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ O SNIPER ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΩ, ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ MAC ΣΤΗ ΒΕΙΚΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΓΚΑ ΣΤΟΥΣ ΔΟΥΚΕΣ ΜΕΣΑ, ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΟΥΚΑΣ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑ

DUKASII
04/02/2005, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ SHOWA ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΙΑ ΚΑΥΑBA ΚΑΙ TOKIKO ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΧΛΕΥΑΖΕΤΕ ΤΑ JPN ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΦΙΛΕ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΑΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..
ΑΛΛΑ ΔΕΣ ΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΙΓΟ ΑΛΙΩΣ..ΓΙΑΤΙ Η ΥΑΜΑΗΑ ΑΡΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΙΚΕ ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ ΣΤΟ Ρ1 ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ OHLINS??

ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕΣ ΠΑΛΙ Η ΗΟΝΔΑ STO CBR EXEI ΒΑΛΕΙ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ WP ??
ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΣΤΡΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ?
ΜΗΠΩΣ Η WP ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ΠΑΙΔΙΑ?

ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΙΔΙΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΓΕ ΤΙΣ ΜΑΜΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ??

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ[ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ) ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΜΕ CBR 1000..ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ WP??

ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ?

DUKASII
04/02/2005, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΔΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ O SNIPER ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΩ, ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ MAC ΣΤΗ ΒΕΙΚΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΓΚΑ ΣΤΟΥΣ ΔΟΥΚΕΣ ΜΕΣΑ, ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΟΥΚΑΣ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑ

Α ΚΑΛΑ..ΛΟΙΠΟΝ..ΕΓΩ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ HONDA ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ..
ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΥΣΚΟΣΟΥΝΕ ΤΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΤΟΥΣ ΛΑΣΤΙΧΑ..

ΚΑΛΑ ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΗ ΒΟΥΡΤΣΑ..ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΗ ΠΟΥΤΣΑ..

sniper
04/02/2005, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΔΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ O SNIPER ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΩ, ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ MAC ΣΤΗ ΒΕΙΚΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΓΚΑ ΣΤΟΥΣ ΔΟΥΚΕΣ ΜΕΣΑ, ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΟΥΚΑΣ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑ

Ασε να λέει ο Σπυράκος ότι θέλει....

Δεν κατάλαβε ότι δεν χλεύασα το μοτέρ που έχει αλλά το γεγονός ότι δεν βγάζει όσα χλμ βγάζουν άλλες μηχανές...

Άσε που μπήκε στο τρυπάκι του Ντακάρ.... πού ΟΛΟΙ τρέχουν με ΚΤΜ (Ενιαίο το έχουν κάνει) Λες και καβαλάει το ίδιο μηχανάκι με τα παλικάρια εκεί, ή εμείς αυτά που τρέχουν στα GP.....

Tigas
04/02/2005, 12:44
ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΕΣΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ GROUP B ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΤΟ ΚΟΥΒΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.
ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟ Η ΜΟΤΟ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΙΣΤΑ.
ΕΧΩ ΚΑΠΟΙ ΜΙΚΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

DUKASII
04/02/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ασε να λέει ο Σπυράκος ότι θέλει....

Δεν κατάλαβε ότι δεν χλεύασα το μοτέρ που έχει αλλά το γεγονός ότι δεν βγάζει όσα χλμ βγάζουν άλλες μηχανές...

Άσε που μπήκε στο τρυπάκι του Ντακάρ.... πού ΟΛΟΙ τρέχουν με ΚΤΜ (Ενιαίο το έχουν κάνει) Λες και καβαλάει το ίδιο μηχανάκι με τα παλικάρια εκεί, ή εμείς αυτά που τρέχουν στα GP.....


ΩΡΑΙΑ...ΚΑΤΣΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΛΙΠΕΡ!

ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΒΓΑΖΕΙ ΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ Η ΗΟΝΔΑ ΤΟ 650 ΦΜΧ...!!!ΤΟ 05 ΤΟ ΑΕΡΟΨΥΚΤΟ...ΟΚ..

ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ?ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ ΣΛΙΠΕΡ..ΤΟ CRF TO 450 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΟ ΤΗΣ ΗΟΝΔΑ..47 ΑΛΟΓΑ..ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ??ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ??Η ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΗ?
ΚΑΛΑ ΑΣΤΟ ΜΩΡΕ ΑΥΤΟ..ΟΛΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ..800000000 ΜΙΛΙΑ !ΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ...
ΕΓΙΝΕ ΣΛΙΠΕΡ..ΝΤΑΞΕΙ..ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ[ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΤ..ΤΟΥ ΚΟΛΗΣΕ..] ΤΟ ΚΤΜ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ..ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!
ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΙΟΛΑΣ..ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ..!

ΕΠΙΣΗΣ..ΤΑ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝΕ ΣΛΙΠΕΡ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣ ΝΤΑΚΑΡ..ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΧΟΥΝΕ ΑΠΟ ΤΟ LC-4?ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΨΑΞΕΙ!

afrotwin
04/02/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΕΣΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ GROUP B ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΤΟ ΚΟΥΒΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.
ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟ Η ΜΟΤΟ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΙΣΤΑ.
ΕΧΩ ΚΑΠΟΙ ΜΙΚΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

gia na les oti exis empiria etsi 8a ine

ala ti les?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
04/02/2005, 12:52
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΦΗΜΗ ΟΤΙ ΤΑ KTM ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ
ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΟΤΙ ’ΚΛΑΝΑΝΕ’ ΤΑ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΝΙΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟΥΡΕΨΕΙ.ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ ΧΥΜΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΑΝ ΤΑ ΑΝΤΕΡΑ.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΕΙΑ ΤΑ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ

DUKASII
04/02/2005, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΕΣΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ GROUP B ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΤΟ ΚΟΥΒΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.
ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟ Η ΜΟΤΟ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΙΣΤΑ.
ΕΧΩ ΚΑΠΟΙ ΜΙΚΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΚΑΛΑ ΛΕΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΗ ΠΟΥΤΣΑ...

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ..ΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΣ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΡΙΘΜΥΖΟΜΕΝΑ..[ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΠΟΥ..ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ..] ΠΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ??
ΟΤΙ ΤΟ ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΘΕΣ..
ΘΕΣ ΜΑΛΑΚΟ..ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ..ΘΕΣ ΣΚΛΗΡΟ??ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ..ΘΕΣ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΓΡΗΓΟΡΗ..ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ..
ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΟΥΡΟ???ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ..
ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΥΜΙΕΣ??ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ..


ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΗΣ WP KAI ΔΕΣ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ..ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΩΡΑ..!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΤΣΟΥΡΟ..
Ε ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΝΙΑΡΑ ...Η ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑYABA..ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΡΕΧΩ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΩ??

Tigas
04/02/2005, 12:55
ΝΑ ΣΤΟ ΚΑΝΩ ΛΙΑΝΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΦΙΧΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΧΗΜΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΦΥΣΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ

sniper
04/02/2005, 12:57
Φυσικά και βγάζει παραπάνω ρε Σπύρε το δικό σου από το CRF.....

αλλά ΟΚ - δεν πρόκειτε να βγάλουμε ποτέ άκρη συγκρίνοντας γιατί είμαστε όλοι απόλυτοι.....

ΟΚ πρώτος ο Δούκας...



Α.. και για πες μου στο Ντακάρ τα μηχανάκια οι αγωνιζόμενοι τα παίρνουν από το MAC? η την Hellinmoto? Άντε ρε Σπύρο.....


Α και που 'σαι.... Νίκο με λένε.....

DUKASII
04/02/2005, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φυσικά και βγάζει παραπάνω ρε Σπύρε το δικό σου από το CRF.....

αλλά ΟΚ - δεν πρόκειτε να βγάλουμε ποτέ άκρη συγκρίνοντας γιατί είμαστε όλοι απόλυτοι.....

ΟΚ πρώτος ο Δούκας...



Α.. και για πες μου στο Ντακάρ τα μηχανάκια οι αγωνιζόμενοι τα παίρνουν από το MAC? η την Hellinmoto? Άντε ρε Σπύρο.....


Α και που 'σαι.... Νίκο με λένε.....


ΝΙΚΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΘΕΣΑ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟ ΒΓΑΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ..
ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΣ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΟΤΕΡ ΤΗΣ ΗΟΝΔΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΟΓΑ..ΤΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΕΧΕΙ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

Tigas
04/02/2005, 13:03
ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ Η ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΜΟΑ ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ

afrotwin
04/02/2005, 13:05
katarxin otan milame gia mixanes min milame gia KTM aftes ine ftiagmenes gia alo planiti:lol:

ala opio kinitira paris sta idia dedomena me tou duca as poume to granazosis analoga tou simpiesis to moter sta oria ke tou valis to kokino stis 12.000 strofes 8a ine ke grigoroteros apo ton duca ke 8a kratisi perisotero se 8emata anoxis

apla i tipi pou ftiaxnoun zundap den exoun fragmous stin dinami

as poume to africa mou exi kokino stis 8.000 strofes exi pou piani i ropi tou duca leme....
ala exo varieme na to exo ke o duca emoragi ka8e proti tou minos san tis gkomenes

apla pragmatakia ine

as poume oti exoume dio idia moter se kivika ke diadromes mpistoniou ke ri8misis
an sto ena valoume ena kofti stis 8.000 strofes ke sto alo stis 12.000 i ke ka8olou
logiko ine sto proto na exoume xamiloteri apodosi ke megaliteri diarkia zois ke sto deftero to anti8eto

min kolate me afto to zitima

ala pros 8eou min milate gia moter KTM ine san na milame gia mia treli gkomena me epilipsia pou fevgi ke erxete opote tis kapnisi
:lol: :bawl: :lol: :bawl:

Tigas
04/02/2005, 13:06
ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ Η ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ

GST
04/02/2005, 13:07
αυτο που εννοουσα πριν ηταν οτι τα ευρωπαικα φορανε απο μαμα και καλεσ αναρτησεις και καλα φρενα και παρα πολυ καλα λαστιχα που σου προσφερουν το κατι παραπανω.....πολυ λιγα γιαπωνεζικα τα φορανε αυτα μονο σε κορυφαια μοντελα και αν......οι περισσοτεροι περιμενουν να τελοιωσουν τα μαμισια λαστιχα για να τα αλλαξουν με κατι της προκοπης ......αμορτισερ...πρεπει να εχεις το σουπερ ντουπερ μοντελο για να ρυθμισεις αναρτησεις..........θελω να πω οτι υπαρχει μεγαλο μερος αγοραστικου κοινου που το πρωτο που τουσ νοιαζει σε μια μηχανη ειναι το στησιμο ...γιατι εκει ειναι η απολαυση στην οδηγηση με ρυθμο και οχι τα 15-20 αλογα παραπανω

DUKASII
04/02/2005, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ Η ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΜΟΑ ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ
ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΛΕΣ..Η ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΤΙ????

ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ..ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΛΕΣ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ''ΜΕ ΑΥΤΟ''

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΔΕ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ CBR 1000 ...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ..!

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΣ..ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ??:p

Tigas
04/02/2005, 13:10
ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ GST

Tigas
04/02/2005, 13:15
ΗΤΑΝ ΣΥΝΤΟΜΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.
ΑΜΑ ΘΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ
ΟΡΙΣΤΕΜΑΣ ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ:p

idi
04/02/2005, 13:22
δε μου αρεσει ο πολεμος japan vs europe γιατι π.χ. παντα τα aprilia μου αρεσαν περισσοτερο απο ολα τα κωλοhonda...

αρα ο πολεμος επρεπε να ηταν japan χωρις honda vs europe

ή honda-ολα τα αλλα

αποφασιστε!!! :lol: :wave2:

sniper
04/02/2005, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε μου αρεσει ο πολεμος japan vs europe γιατι π.χ. παντα τα aprilia μου αρεσαν περισσοτερο απο ολα τα κωλοhonda...

αρα ο πολεμος επρεπε να ηταν japan χωρις honda vs europe

ή honda-ολα τα αλλα

αποφασιστε!!! :lol: :wave2:

Εσύ κολλημένος με την μπάλα.... Ξεκόλα λέμε!!!

Tigas
04/02/2005, 13:40
IDI ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΑ HONDA.ΠΟΛΥ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΑ HONDA.ΜΗΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ HORNET 900ΣΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ.:wave2:

DUKASII
04/02/2005, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
IDI ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΑ HONDA.ΠΟΛΥ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΑ HONDA.ΜΗΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ HORNET 900ΣΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ.:wave2: Ε ΝΑ ΤΩΡΑ..

ΤΕΤΟΙΑ ΛΕΣ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ...


ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΗΟΝΔΑΚΗΔΕΣ..ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ..ΕΧΕΙ Η ΗΟΝΔΑ ΤΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ..

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..

idi
04/02/2005, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
IDI ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΑ HONDA.ΠΟΛΥ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΑ HONDA.ΜΗΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ HORNET 900ΣΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ.:wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

το Ζ750 το περναει αραγε????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: