PDA

View Full Version : Δίλλημα



Aitherobamwn
30/07/2008, 00:46
Θα αγοράζατε τη μοτοσυκλέτα που σας αρέσει,που σας γοήτευσε,που σας έκανε να νιώσετε πάθος για εκείνη ή μια μοτοσυκλέτα απο έναν αντιπρόσωπο (συγκεκριμένα YAMAHA-Aprilia) που είναι γνωστός σας και φίλος σας και σας εκτιμά και τον εκτιμάτε για να μην χαλάσουνε οι καρδιές σας?

Θα επιθυμούσα την πολύτιμη γνώμη σας :wave2:

MitsosNaked
30/07/2008, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
Θα αγοράζατε τη μοτοσυκλέτα που σας αρέσει,που σας γοήτευσε,που σας έκανε να νιώσετε πάθος για εκείνη ή μια μοτοσυκλέτα απο έναν αντιπρόσωπο (συγκεκριμένα YAMAHA-Aprilia) που είναι γνωστός σας και φίλος σας και σας εκτιμά και τον εκτιμάτε για να μην χαλάσουνε οι καρδιές σας?

Θα επιθυμούσα την πολύτιμη γνώμη σας :wave2:


Γιατί δέν έχουν οι εταιρίες που ανέφερες(ΥΑΜΑΗΑ, απρίλια) μοντέλα που να μπορούν να γοητεύσουν;

Παρ'όλ'αυτά εννοείται πως τη μηχανή την αγοράζω για τη δική μου απόλαυση και όχι του ντιλερά. Οπότε εννοείται το πρώτο.

Aitherobamwn
30/07/2008, 01:03
Ναι φίλε μου έχει :-) συγκεκριμένα αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε Aprilia SMV 750 Dorsoduro (φίλος και αντιπρόσωπος) και στο Duke 3.Καθημερινά ο αντιπρόσωπος εκείνος έρχεται στο δικό μας μαγαζί (περίπτερο-ψιλικατζίδικο) και αφήνει σημαντικά ποσά, γι αυτό μήπως η απόκτηση του Aprilia τονώσει αυτή την εκτίμηση.

Πάντως σε ευχαριστώ :wave2:

MitsosNaked
30/07/2008, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
Καθημερινά ο αντιπρόσωπος εκείνος έρχεται στο δικό μας μαγαζί (περίπτερο-ψιλικατζίδικο) και αφήνει σημαντικά ποσά, γι αυτό μήπως η απόκτηση του Aprilia τονώσει αυτή την εκτίμηση.

Πάντως σε ευχαριστώ :wave2:


Ρε μπάς και ο κρυφός σου πόθος είναι ο αντιπρόσωπος και όχι η μηχανές;;)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


PS
Δέ νομίσω να σου κάνει και ζημιά στις πωλήσεις άν πάρεις duke. Να πώ ότι έπαιρνες απρίλια από άλλον αντιπρόσωπο τότε εντάξει.

Aitherobamwn
30/07/2008, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Ρε μπάς και ο κρυφός σου πόθος είναι ο αντιπρόσωπος και όχι η μηχανές;;)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


PS
Δέ νομίσω να σου κάνει και ζημιά στις πωλήσεις άν πάρεις duke. Να πώ ότι έπαιρνες απρίλια από άλλον αντιπρόσωπο τότε εντάξει.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εχεις δίκιο και πάλι , βλέπω και το Dorsoduro και είναι πολύ καλό θα τολμήσω να πώ καλύτερο απο το Duke 3,θα μου πείς περί ορέξεως

vestromas
30/07/2008, 01:26
Αν μιλαγες, για τον σουπερδουκα μαλιστα! Αλα για το δουκακι,:yuck:
Παρε το δροσοεντουρο, να αυξησεις και τις πωλησεις στο μαγαζι.:lol: :beer: :wave2:

Aitherobamwn
30/07/2008, 01:29
Δηλαδή πάει επικράτησε το Dorsoduro να το λέμε Δρόσο όπως το Duke που τον αποκαλούμε Δούκα?

:lol: :lol: :lol: :lol:

alximistis
30/07/2008, 01:30
ρε φίλε... τι σ αρέσει; απλά πράγματα. Αυτό που σ αρέσει αυτό που σε "φτιάχνει" μέχρι τα μπούνια αυτό παίρνεις. Τέλος! Εκτός αν μπορείς να συνδυάσεις την πρακτικότητα και τη χρηστικότητα με κάτι που επίσης σ αρέσει αρκετά κι ας μην είναι Ο πόθος! Σε αυτήν την περίπτωση κοιτάς και την πρακτική πλευρά των πραγμάτων λες οκ μ αρέσει κάμποσο είναι ας πούμε πιο οοικονομικό κάνει για μέσα στην πόλη και για ταξιδάκια οπότε οκ αγοράζω αυτό. Αλλιώς "χτυπάς" τον πόθο σου! Τέλος! :)

vestromas
30/07/2008, 01:38
Γιατι οχι, δροσοεντουρο; Ωραιο ονοματακι. Αλλος τον τρωει και ζοριζετε και αλλος τον τρωει και δροσιζετε.:lol: :beer: :wave2:

miketzif
30/07/2008, 01:50
φίλε έχω φίλο και ΠΕΛΑΤΗ αντιπρόσωπο yamaha. Είχα πάρει ένα μικρό σκούτερ από εκέι παλιά και όλα μια χαρά. όταν θέλησα να αγορασω μηχανή είχα και γώ το ίδιο δίλλημα. τελικά αγόρασα το στρομ γιατί αυτό γούσταρα και προκειμένου να κράτίσω τις φιλικές και τις επαγγλματικές μου σχέσεις σωστες ψωνίζω άλλα πράγματα από εκεί από τα πιο απλά λάδι αλυσίδας κ.λ.π. μέχρια τα μπουφάν μου τα κράνη μου κ.ο.κ. ¨ετσι είμαστε όλοι ευχαριστημένοι και γω πήρα αυτό που πραγματικά ήθελα και δεν έπαψα να είμαι πελάτης του.

ελπίζω να βοήθησα :wave2:

MitsosNaked
30/07/2008, 01:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Γιατι οχι, δροσοεντουρο; Ωραιο ονοματακι. Αλλος τον τρωει και ζοριζετε και αλλος τον τρωει και δροσιζετε.:lol: :beer: :wave2: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: : :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
30/07/2008, 02:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
Θα αγοράζατε τη μοτοσυκλέτα που σας αρέσει,που σας γοήτευσε,που σας έκανε να νιώσετε πάθος για εκείνη ή μια μοτοσυκλέτα απο έναν αντιπρόσωπο (συγκεκριμένα YAMAHA-Aprilia) που είναι γνωστός σας και φίλος σας και σας εκτιμά και τον εκτιμάτε για να μην χαλάσουνε οι καρδιές σας?

Θα επιθυμούσα την πολύτιμη γνώμη σας :wave2:

αν καποιος ειναι απλα γνωστος στα @@ μου
αν ειναι φιλος ελπιζω να καταλαβει
αν ειναι κολλητος σιγουρα θα καταλαβει
αν ειναι συνεργατης παλι στα @@ μου γιατι καποια στιγμη η συνεργασια μας μπορει να χαλασει
αν ειναι τα δυο τελευταια μαζι δεν ξερω την απαντηση σιγουρα


αν εχεις τοσο καλη σχεση οπως λες,μια κουβεντουλα οτι σκεφτεσαι να αγορασεις μηχανη δεν θα ηταν ασχημη....και εκει βλεπεις και τις διαθεσεις/αποψεις του....και σκεψου οτι δεν προκεται να σου χαρισουν κατι,αλλα θα το αγορασεις....και βεβαια να σκεφτεις το μετα προτερηματα που μπορεις να εχεις μετα την αγορα.....

εγω που ψαχνομουνα ΜΟΝΟ για busa ομως.....το αγορασα απο τον μηχανικο/φιλο σε τιμη λιγο πιο τσιμπημενη (το ηξερα βεβαια) αλλα ειχα και εχω την ανεση οτι και να γινει να του το πω και να μην με γραψει στα @@ του.....

καλη αγορα και παντα ορθιος.....


αυτια

:wave2:

liakaros
30/07/2008, 03:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
Ναι φίλε μου έχει :-) συγκεκριμένα αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε Aprilia SMV 750 Dorsoduro (φίλος και αντιπρόσωπος) και στο Duke 3.Καθημερινά ο αντιπρόσωπος εκείνος έρχεται στο δικό μας μαγαζί (περίπτερο-ψιλικατζίδικο) και αφήνει σημαντικά ποσά, γι αυτό μήπως η απόκτηση του Aprilia τονώσει αυτή την εκτίμηση.

Πάντως σε ευχαριστώ :wave2:

Ρωτα τον Μακη να σου πει...

Βεβαια...το dorsoduro(που του τον κανει ντουρο) δεν του αρεσει καθολου...αλλα απ την αλλη ειναι υπερ της συσφιξης των ανθρωπινων σχεσεων και επαφων,αρα θα σε παραπεμψει στον αντιπροσωπο-πελατη-φιλο σου νομιζω... :look:

makis206
30/07/2008, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Ρωτα τον Μακη να σου πει...
Βεβαια...το dorsoduro(που του τον κανει ντουρο) δεν του αρεσει καθολου...

Όλοι οι δρόμοι οδηγούν τον φίλο Aitherobamwn στην Απρίλια !:cool:

:lol: :lol:

l
l
l
l
l
l
l
l
V

sonik
30/07/2008, 07:40
τι προτιμάς να βλέπεις και να καβαλάς κάποια μηχανή κάθε μέρα επειδή εχεις γνωστό-φίλο αντιπρόσωπο ή καποια μηχανή που θα την βλέπεις και θα γουστάρεις να την καβαλήσεις....
το τι θα κάνεις ειναι καθαρά δικό σου θέμα....:evil:

Road67
30/07/2008, 09:08
Ενω αρχικα κανεις εισαγωγη περι φιλιας τελικα αν δεν καταλαβω φοβασαι μη χασεις ενα πελατη που σου εξασφαλιζει ενα σεβαστο μερος του τζιρου σου. Εγω θα προτιμουσα να εχω απεξω ενα μοτο που να το γουσταρω τρελα, παρα να στεκομαι στα φαναρια και να πετυχαινω αυτο που γουσταρα να παρω και δεν το πηρα μονο και μονο για να βλεπω στο τελος της ημερας μεγαλυτερο ''ζητα''.
Ειναι προτιμοτερο να του συστησεις καποιον αλλο για πιθανο πελατη, η να πας να κανεις test ride και να πεις πως δε σ' αρεσε τελικα για να βγεις απο τη δυσκολη θεση παρα να παρεις κατι που δε θα σε βολεψει και δε θα σου αρεσει. Εσυ θα ζησεις μαζι του κι οχι αυτος.

el_hymador
30/07/2008, 09:45
duke III

:smokin:

gcrook
30/07/2008, 09:49
K8
:smokin:

catmaster
30/07/2008, 09:58
RD500 LC
:smokin:

makis206
30/07/2008, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
K8
:smokin:
Τρίλημμα...

Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
RD500 LC
:smokin:

Τετράλημμα
:smokin:



:lol: :lol:

Aitherobamwn
30/07/2008, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Ενω αρχικα κανεις εισαγωγη περι φιλιας τελικα αν δεν καταλαβω φοβασαι μη χασεις ενα πελατη που σου εξασφαλιζει ενα σεβαστο μερος του τζιρου σου. Εγω θα προτιμουσα να εχω απεξω ενα μοτο που να το γουσταρω τρελα, παρα να στεκομαι στα φαναρια και να πετυχαινω αυτο που γουσταρα να παρω και δεν το πηρα μονο και μονο για να βλεπω στο τελος της ημερας μεγαλυτερο ''ζητα''.
Ειναι προτιμοτερο να του συστησεις καποιον αλλο για πιθανο πελατη, η να πας να κανεις test ride και να πεις πως δε σ' αρεσε τελικα για να βγεις απο τη δυσκολη θεση παρα να παρεις κατι που δε θα σε βολεψει και δε θα σου αρεσει. Εσυ θα ζησεις μαζι του κι οχι αυτος.


Σεβαστό τμήμα του τζίρου δεν μας κάνει απλά είναι καθημερινός πελάτης και είναι χρόνια στη γειτονιά,η σύζυγος του το παιδί του το βλέπαμε να μεγαλώνει,ίσως να το έχω πάρει αλλιώς απο ότι πρέπει.
Μία λύση που σκέφτομαι τώρα είναι να αγοράσω τη moto που μου αρέσει απο άλλο μέρος και να κοτσάρω τις πινακίδες εκείνου του μέρους

:wacko: