PDA

View Full Version : move to Athens - Ερωτήσεις πρακτικές για το CB500s



zvailakis
30/07/2008, 12:34
Αθηναίοι τα φώτα σας...!

Μόλις μετακόμισα Αθήνα από τον βορρά....! Λοιπόν, αφού τακτοποίησα τον εαυτό μου (σπίτι, μετακομίσεις, κτλ) πρέπει να τακτοποιήσω και μηχανή....

Honda CB500S του 2000.....ερωτήσεις!

Συνεργείο ?????
Πλυντήριο ????? (δεν έχω ούτε πιλοτή, ούτε γκαράζ, οπότε κάποιες φορές θα πρέπει να την πηγαίνω για καλό πλύσιμο)

ααα...στο Κουκάκι μένω, οπότε λογικά θα έχει κάτι κοντά!

Άλλη ερώτηση....να ψάξω γκαράζ να την βάζω ή να την αφήνω έξω δεμένη σε δεντρά και με κλειδαριά δισκόφρενου??

για πείτε για πείτε!!!!

vaspiou
11/08/2008, 18:02
αντε καλως ηρθες!!
εγω την πλενω μονος μου. μια χαρα. 1 φορα αγορασα σφουγγαρι και πετσετικα και 1 σακουλακι με γυαλιστικα μαντηλακια και ειμαι μια χαρα.
Τωρα αν εισαι ψυρας αγοραζεις και καθαριστικα για ζαντες,κρεμες και αρχιζεις και τριβεις μονο σου, γιατι στο πλυντηριο δεν θα στην τριψουν ετσι (την μηχανη).

Οσο για το κλειδωμα και το γκαραζ ειναι καθαρα θεμα τσεπης. Εγω δεν το φυσαω και την αφηνω εξω.


αυτα....:wave2:


Αντε να παμε για καμια αναρτηση!!!

(παει ο μισθος του αυγουστου....):eyepop:


:beer: :beer:

THEOD
11/08/2008, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Αθηναίοι τα φώτα σας...!

Μόλις μετακόμισα Αθήνα από τον βορρά....


Τοοοο.... σκέφτηκες καλά αυτό πριν ??? :sick: :sick: :sick: Εδώ όλοι ψάχνουν να βρούν τρόπο να την κάνουν... :look:

zvailakis
11/08/2008, 23:07
Ελα μωρε, σιγα....αμα δεν μου αρεσει ξαναφευγω!!! Οσο δεν εχουμε παιδια, γατια σκυλια γυριζουμε απο εδω και απο εκει!!!!!

gdevelek
11/08/2008, 23:18
αν την αφήσεις έξω δέστη από σταθερό σημείο με χοντρή αλυσίδα ή ασφάλισέ τη για κλοπή

αν και δεν συγκαταλέγεται στα "καυτά" μηχανάκια

zvailakis
19/08/2008, 10:41
Thanks!!

Την δένω έξω ακόμα και με αλυσίδα αλλά και με κλειδαριά δισκοφρένου!

Πάρκινγκ έχω βρει αλλά δεν έχω πάει ακόμα να ρωτήσω τιμές.

Άντε να δούμε!!!