PDA

View Full Version : VFR με πλαινες βαλιτσες Givi



theodosisv
01/08/2008, 16:39
To λογω VFR ειναι το δικο μου... οι βαλιτσες ειναι ομορφες κι εξυπηρετικες αλλα χωρις αφτες μου ειπαν πως το μηχανακι μοιαζει με φραχτης. τι να κανουμε ομως που παμε ταξιδια και οι μαμα ειναι πανακριβες...

καθε σχολιο δεκτο, θα ακολουθησουν καλυτερες φωτο.


138283

theodosisv
01/08/2008, 16:40
/


138284

theodosisv
01/08/2008, 16:42
βεβαια περασαμε πρωτα απο αυτο το σταδιο προκειμενου να αποφευχθει οποιαδηποτε γρατζουνια


138285

theodosisv
01/08/2008, 16:47
Kαι μια απο πισω...


138287

Vvag
01/08/2008, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
...χωρις αυτες μου ειπαν πως το μηχανακι μοιαζει με φραχτης...

Είναι ένας λόγος που δε θέλω να βάλω βαλίτσες... από περιέργια, πόσο έκαναν οι Givi και πόσο της Honda;;
Οι BMWδες δηλαδή είναι πιο έξυπνοι που τα στηρίγματα για της βαλίτσες δε φαίνονται καν όταν αυτές δεν είναι πάνω;! Κρίμα ρε γαμώτο...
Προς το παρόν μια χαρά βολεύομαι με τα σαμάρια... αν και δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα στη Βέφα... από αύριο θα βγουν τα συμπεράσματα!!!!

Καλοτάξιδες μπαι δε γουει!!

theodosisv
01/08/2008, 17:30
ευχαριστω!! ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΕ ΤΑ ΣΑΜΑΡΙΑ! Το χρωμα της ειναι πολυ ευαισθητο και οταν φτασεις και τα βγαλεις το αποτελεσμα θα σε πονεσει πολυ... οι μαμα βαλιτσες εχουν καπου στα 800 γιουρια ενω αυτες απο 420 τις πηρα 360. το ειχα κανονισει με τον αντιπροσωπο που πηρα τη μηχανη.

ειναι σημαντικη διαφορα...

Vvag
01/08/2008, 17:54
:sick: :sick: :sick: Μόνο σημαντική;!;!;!;! Λες να γρατζουνιστεί με τα σαμάρια; δεν το κόβω για τόσο σκληρό ύφασμα... το κλασσικό του σακβουαγιάζ είναι... να' ναι ικανό να τη γρατζουνίσει;...:confused:

kyriakosVFR
01/08/2008, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vvag
:sick: :sick: :sick: Μόνο σημαντική;!;!;!;! Λες να γρατζουνιστεί με τα σαμάρια; δεν το κόβω για τόσο σκληρό ύφασμα... το κλασσικό του σακβουαγιάζ είναι... να' ναι ικανό να τη γρατζουνίσει;...:confused:

Καλου-κακου θα σε συμβούλευα να βάλεις και ένα κομμάτι ύφασμα ή πετσέτα (εφόσον δεν έχεις βάσεις...).


138290

theodosisv
02/08/2008, 09:43
καλα, ουτε λογος να παει χωρις πετσετα, και μαλιστα ΠΟΛΥ μαλακη βαμβακερη.

επισης καλο θα ηταν να εχει πεσει και κερωμα στα σημεια πιο πριν αλλα και παλι, επειδη οσο και καλα να μπουν οι βαλιτσες θα κινουνται συνεχως απο τους κραδασμους και καποιες μικρουυυλες επιφανειακες γρατσουνιες θα γινουν.

τονιζω πως το χρωμα ειναι υδατοδιαλυτο και τα βερνικια οικολογικα με οτι αυτο συνεπαγεται...

στο TDM εβαζα μαγνητικο tankbag ακομη και καθε μερα μεσα στην πολη και δεν επαθε τιποτα(λευκο γαρ). αλλα στη βεφα μια το εβαλα για ταξιδι. μπορει οι μαγνητες να μην εκαναν ζημια, το εινα βαλει πολυ καλα και σταθερα αλλα απο τις μικροκινησεις(αυτες τις ελαχιστες) λογω κραδασμων μου εκανε ενα σημαδι, μια απαλη διαμηκη γραμμουλα καπου αναμεσα στην ταπα και τη βαση της σελας. bagster δε βαζω, την πηρα να τη χαρω εγω κι οχι ο επομενος....

ακομη, εχω ανεβασει 2ο ατομο κανα δυο φορες. εστω κι ελαχιστα, φαινονται πανω στα πισω πλαστικα σημαδακια απο την τριβη με το παντελονι(μιλαω για απλο τζιν)

τι να κανω, ειναι πολυ ευαισθητο το μωρο αλλα δε με πειραζει, μου αρεσει, με γεμιζει, και αγαπαω ολα τα "κουσουρια" της!!

δε θελω να τρομαξει κανεις, απλα να βοηθησω απο προσωπικη εμπειρια και να επισημανω και παλι πως ειδικα το "βυσσινι" ειναι οτι πιο ευαισθητο εχω δει σε οχημα. ομως να μην παραλειψω οτι ειναι απο τα πιο εντυπωσικα και η βαφη απο τις πιο ποιοτικες

( αμα δεν παινεψουμε και το σπιτι μας θα πεσει να μας πλακωσει...)

ronin1
03/08/2008, 18:31
μια χαρα ειναι το μοτο με τις βαλιτσες...κουκλα..τιγκα φορτωμα για ταξιδι..

στο CBR εχω σαμαρια..κ ναι..μικρες μικρες γρατσουνιτες..τις αφηνουν..αλλα με αλοιφουλα φευγουν..ειναι πολυ μικρα σημαδακια..

no money..no funny..

σε καποια φαση θα θελα να βαλω κ γω..

theodosisv
10/08/2008, 19:29
εχω κανει ταξιδι με σαμαρια με αλλη μηχανη. βολικα, ελαφρα, με μεγαλη χωριτικοτητα αλλα δεν ειναι αδιαβροχα σε καλη βροχη , πρεπει να κοιτας τη μηχανη οπου την αφηνεις και δεν ειναι το ιδιο βολικα στο βαλε βγαλε...

ετσι λοιπον το πηρα αποφαση και τα σκασα...:rolleyes: