PDA

View Full Version : σκυλος που γαυγιζει,,,,,,



geotriada
04/08/2008, 17:10
ρε παιδια για πειτε καμμια συμβουλη.

δεν φθανει που ειμαι "κλεισμενος" στην κ@λοπολη μας, (ναι στην Αθηνα:smokin: )

Αυγουστιατικα, βγαινω στο μπαλκονι να ανασανω, και ειναι ενα σκυλι στην διπλανη
μονοκατοικια που δεν βαζει γλωσσα μεσα.
εχθες το χρονομετρησα:confused:
απο τις 7μμ μεχρι την 1μμ, ΔΕΝ σταματησε καθολου λεμεε,και οχι οτι μετα σταματησε, απλως δεν γαυγιζε συνεχεια .
τωρα να μιλησω στους ιδιοκτητες του δεν γινεται, διοτι θα τσακωθω και δεν εχω καθολου
ορεξη. ειναι αλλου οι ανθρωποι. (υποψην οτι το εχουν δεμενο)

η μονη λυση που εχω βρει ειναι να κλεινω τα παντα και να ζω με το air-condition,
αλλα ειναι κριμα να εχει τοση δροσια εδω (βορεια προαστεια) και γω να ειμαι φυλακισμενος:bigcry: :bigcry:

gkmaggas
04/08/2008, 17:16
Πεινασμενο,διψασμενο και πολυ καιρο να παει βολτα...

Τηλεφωνησε σε καμμια φιλοζωικη οργανωση και θα αναλαβουν αυτοι...

geotriada
04/08/2008, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Πεινασμενο,διψασμενο και πολυ καιρο να παει βολτα...

Τηλεφωνησε σε καμμια φιλοζωικη οργανωση και θα αναλαβουν αυτοι...

το οτι εχει να βγει βολτα το ζωντανο καιρο ,ειναι σιγουρο, για τα αλλα δεν ξερω,

thanks παντως δεν το ειχα σκεφτει καθολου για Φ.Ο

gkmaggas
04/08/2008, 17:31
ΓΡΑΦΕΙΟ - ΦΙΛΟΖΩΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ: Τ.Θ. 120, Τ.Κ. 194 00, Κορωπί,
Τηλ.: 210 6020.202 Fax: 210 6021.353

ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ: Αγίων Αναργύρων 34, 11144, Νέα Χαλκηδόνα
Τηλ.: 210 2531.977, 210 2581.391, Fax: 210 2531.977


κατι προχειρο...



http://www.pets.gr/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=97&Itemid=115

Λεωνίδας
04/08/2008, 18:30
κεφτές με lexotanil :confused:

πέρα απ' την πλάκα απαράδεκτοι αυτοί με τα σκυλιά στα μπαλκόνια παρατημένα ώρες :mad: :mad:

είχα ένα απέναντι ευτυχώς ξεκουμπίστηκε

vestromas
04/08/2008, 20:06
Ο τυπος στην Σαντορινη, βρηκε λυση και με τον σκυλο και με τη γυναικα του.:lol: :beer: :wave2:

ares_tz
04/08/2008, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ο τυπος στην Σαντορινη, βρηκε λυση και με τον σκυλο και με τη γυναικα του.:lol: :beer: :wave2:

Είδες όταν σε εκνευρίζουν τι μπορείς να κάνεις?
Μάλλον θόλωσε παρά την ζήλευε..Ξέρεις στα κανάλια λένε δυο διαφορετικές
εκδοχές...

(α) Ήταν αγαπημένο ζευγάρι χωρίς προβλήματα στέγης
(β) Την έδερνε συχνά και την κακομεταχειριζόταν...


Ξέρεις ότι ο αποκεφαλισμός είναι αποτρόπαιος και παραπέμπει στον Μεσαίωνα..
Κοίτα όμως τι βρήκα στο CBSNews χρονικά σχεδόν την ίδια στιγμή που συνέβη
το αποτρόπαιο στην Σαντορίνη..

Μπορείς να δείς και εσύ...


http://www.cbsnews.com/stories/2008/08/02/world/main4316778.shtml?source=search_story

FLIPTOPBOX
04/08/2008, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Πεινασμενο,διψασμενο και πολυ καιρο να παει βολτα...

Τηλεφωνησε σε καμμια φιλοζωικη οργανωση και θα αναλαβουν αυτοι...



Στανταρ!Μαλλον εχει να κατεβει απ'το μπαλκονι κατι μηνες.
Τοσο μ@λ@κες ειναι..:confused:

xampos
04/08/2008, 20:59
μπορει οι ανευθηνοι να εχουν φυγει διακοπες και να το αφησαν στο μπαλκονι να το ταιζει ξερω γω καμια γειτονισα και το ζωο τα χει παιξει

geotriada
04/08/2008, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
μπορει οι ανευθηνοι να εχουν φυγει διακοπες και να το αφησαν στο μπαλκονι να το ταιζει ξερω γω καμια γειτονισα και το ζωο τα χει παιξει


δεν ειναι σε μπαλκονι, ειπα πριν ειναι μονοκατοικια. (μικρη αυλη)

ομως εχετε δικιο ,ελειπαν το σκ και το ειχαν δεμενο ,προφανως νηστικο, και αυτο
τρελαθηκε, ακομα και σημερα που γυρισαν δεν εχει ηρεμησει.

φυσικα το ζωο ειναι παντα δεμενο ,ετσι.

geotriada
04/08/2008, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
ΓΡΑΦΕΙΟ - ΦΙΛΟΖΩΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ: Τ.Θ. 120, Τ.Κ. 194 00, Κορωπί,
Τηλ.: 210 6020.202 Fax: 210 6021.353

ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ: Αγίων Αναργύρων 34, 11144, Νέα Χαλκηδόνα
Τηλ.: 210 2531.977, 210 2581.391, Fax: 210 2531.977


κατι προχειρο...



http://www.pets.gr/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=97&Itemid=115


ευχαριστω , θα παρω το πρωι να το Φ.Κ να δω τι μπορει να γινει:wave2:

cptm
05/08/2008, 11:54
Πάντως και λίγο νεράκι με το λάστιχο κάνει δουλειά. Είναι δοκιμασμένο και δεν κάνει κακό στο σκύλο αλλά πρέπει να σικώνεσαι συνέχεια το βράδυ.

vangelis 64
05/08/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada

τωρα να μιλησω στους ιδιοκτητες του δεν γινεται, διοτι θα τσακωθω και δεν εχω καθολου
ορεξη. ειναι αλλου οι ανθρωποι. (υποψην οτι το εχουν δεμενο)
Και δεμένο τό 'χουνε και χεσμένο τό 'χουνε.Κανονικά σ' αυτά τα ζώα θα έπρεπε να απευθυνθείς,τι φταίει το κακόμοιρο το σκυλάκι;
Αν η φιλοζωική σέβεται τον εαυτό της,ας τούς τραβήξει μια μήνυση αφού εσύ δεν γουστάρεις.

Aitherobamwn
05/08/2008, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Και δεμένο τό 'χουνε και χεσμένο τό 'χουνε.Κανονικά σ' αυτά τα ζώα θα έπρεπε να απευθυνθείς,τι φταίει το κακόμοιρο το σκυλάκι;
Αν η φιλοζωική σέβεται τον εαυτό της,ας τούς τραβήξει μια μήνυση αφού εσύ δεν γουστάρεις.

Γιατί βρίζεις τα ζώα????? :D :D

geotriada
05/08/2008, 17:20
ενα πραγμα δεν καταλαβαινω,,,

το σκυλι ενοχλει ολους τους γειτονες,,
αυτους που γαυγιζει στα 3 μετρα απο την κρεβατοκαμαρα τους

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ?????????? ΠΟΣΟ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ????????

Ταξιδευτής
05/08/2008, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Αυγουστιατικα, βγαινω στο μπαλκονι να ανασανω, και ειναι ενα σκυλι στην διπλανη
μονοκατοικια που δεν βαζει γλωσσα μεσα.


:mad: :evil: :evil: :evil: :evil:


138568

Operater
05/08/2008, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:mad: :evil: :evil: :evil: :evil:

:eyepop:

Καλά...είπαμε...όχι κι έτσι....


:eyepop:

Aitherobamwn
05/08/2008, 17:37
Ετσι μήπως? :lol: :lol:


138569

AUFGEBRACHT
05/08/2008, 19:12
SVD DRAGUNOV...Τυφέκιο ελεύθερου σκοπευτή,πας και μακρυά για να έχεις άλλοθι,το πετυχαίνεις ανάμεσα στα μάτια κι ευχαριστείς τους πρώην Σοβιετικούς για τα φοβερά τους όπλα.


138573

AUFGEBRACHT
05/08/2008, 19:15
Αααα,υπάρχει και σε έκδοση με ξύλινο κοντάκιο και χειροφυλακτήρα να ταιριάζει και με το σκρίνιο στο σαλόνι:p


138575

AUFGEBRACHT
05/08/2008, 19:32
Στα σοβαρά τώρα,επειδή αντιμετώπιζα με δύο κάφρους γείτονες το ίδιο πρόβλημα,τη μια φορά έφερα την αστυνομία,του έκαναν σύσταση και πήραν τα στοιχεία του,λέγοντας πως την επόμενη φορά που θα τους καλέσω για το ίδιο θέμα μπορούσα να προβώ σε μήνυση...Κάθησα και τον κουβέντιασα,του είπα πως η εύκολη λύση θα ήταν να του ρίξω μια φόλα και να τελειώνουμε,του πρότεινα ώρες κοινής ησυχίας να του βάζει ένα φίμωτρο και του το κάνω κι εγώ δώρο...Από τότε ο σκύλος δεν ακούστηκε ξανά...Στη δεύτερη περίπτωση,πήρα ό,τι μηχανάκι υπάρχει σπίτι κι έκανα μια ωραία συναυλία με εξατμίσεις και μάλιστα το βράδυ που ο τύπος είχε μπάρμπεκιου στην αυλή του...Για λίγο συνετίστηκε,μετά τα ίδια,ώσπου τον έπιασα με το καλό μετά από μέρες,του εξήγησα πόσο ενοχλητικό είναι,πάει κι αυτό...Από τότε δεν το αφήνει ποτέ έξω στην αυλή.Ο νόμος πάντως είναι μαζί σου,αλλά πριν φτάσεις εκεί προσπάθησε πολιτισμένα...Αν τώρα πέσεις σε ΤΟΣΟ ζώα...Υπάρχει κι αυτό....Ξενοιάζεις από σκυλί,γείτονες,ανεξέλεγκτη δόμηση κι αν είσαι κι εντουράς μετά το πέρας του θέματος εκεί που έστεκε ο σκύλος κι οι πρώην γείτονες έχεις έτοιμη πίστα για εντούρο....:wave2:


138576

vestromas
05/08/2008, 19:37
Ρε Κασογκι!!! Τι κανεις;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

AUFGEBRACHT
05/08/2008, 19:40
Λύνω το πρόβλημα του φίλου και πλαγίως διαφημίζω τα όπλα του ξανθού γένους μια κι απ' ότι κατάλαβα είσαι φάν του Λιακόπουλου:lol:

vestromas
05/08/2008, 19:41
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :wave2:

AUFGEBRACHT
05/08/2008, 19:48
Εντουράδα......


138577

vestromas
05/08/2008, 19:52
Oλα αυτα για εναν σκυλο που γαυγιζει;
Φαντασου τι θα παιξει αν γαυγισουν τιποτα εχθροι πραγματικοι.:lol: :beer: :wave2:

AUFGEBRACHT
05/08/2008, 19:57
......


138578

Ktm.Prestige
06/08/2008, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
......

:rotflmao: :rotflmao:

Elle
06/08/2008, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
ρε παιδια για πειτε καμμια συμβουλη.

δεν φθανει που ειμαι "κλεισμενος" στην κ@λοπολη μας, (ναι στην Αθηνα:smokin: )

Αυγουστιατικα, βγαινω στο μπαλκονι να ανασανω, και ειναι ενα σκυλι στην διπλανη
μονοκατοικια που δεν βαζει γλωσσα μεσα.
εχθες το χρονομετρησα:confused:
απο τις 7μμ μεχρι την 1μμ, ΔΕΝ σταματησε καθολου λεμεε,και οχι οτι μετα σταματησε, απλως δεν γαυγιζε συνεχεια .
τωρα να μιλησω στους ιδιοκτητες του δεν γινεται, διοτι θα τσακωθω και δεν εχω καθολου
ορεξη. ειναι αλλου οι ανθρωποι. (υποψην οτι το εχουν δεμενο)

η μονη λυση που εχω βρει ειναι να κλεινω τα παντα και να ζω με το air-condition,
αλλα ειναι κριμα να εχει τοση δροσια εδω (βορεια προαστεια) και γω να ειμαι φυλακισμενος:bigcry: :bigcry:

Η λύση λέγεται ΦΟΛΑ!

liakaros
07/08/2008, 00:31
H ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΦΟΛΑ:evil:

Αν και δεν φταιει το ζωντανο,για την ολη κατασταση...αν σε ενοχλει τοσο πολυ θα πας απο ενα καταστημα που πουλαει στρατιωτικα ειδη...θα ζητησεις μια συσκευη που απωθει σκυλους με υπερηχους και τελειωνει το θεμα...

Ουτε το ζωντανο θα βλαψεις με αυτον τροπο,ουτε θα τσακωθεις με τον γειτονα...

Noela
07/08/2008, 11:19
Η λύση για τα θρασύδειλα ανθρωπάκια που φοβούνται να μιλήσουν στον γείτονα και ξεσπάνε σε ανυπεράσπιστα, στρεσσαρισμένα και αλυσοδεμένα ζώα είναι φόλα. Εύχομαι κάθε τέτοιος να πεθάνει αργά και βασανιστικά με φριχτούς πόνους. Αν είχα ένα αυτόματο και καθάριζα όποιον με ενοχλούσε θα είχε πεθάνει πολύς κόσμος. :yuck:
Εφόσον ο γείτονας (δηλαδή ο σκύλος του) παραβιάζει τις ώρες κοινής ησυχίας, βάσει νόμου καλείς, την αστυνομία. Είναι υποχρεωμένοι να έρθουν και να κάνουν σύσταση την πρώτη φορά.

Zid
07/08/2008, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
θα ζητησεις μια συσκευη που απωθει σκυλους με υπερηχους και τελειωνει το θεμα...

Ουτε το ζωντανο θα βλαψεις με αυτον τροπο,ουτε θα τσακωθεις με τον γειτονα... Υπάρχει τέτοιο πράγμα???? ε?


Για ανθρώπους υπάρχει τέτοιο.... :bigcry:

byron
07/08/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Η λύση λέγεται ΦΟΛΑ!

Η λύση λέγεται να βαράμε καμμιά μαλ@κία να κατέβει η στάθμη.

byron
07/08/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Αν και δεν φταιει το ζωντανο,για την ολη κατασταση...αν σε ενοχλει τοσο πολυ θα πας απο ενα καταστημα που πουλαει στρατιωτικα ειδη...θα ζητησεις μια συσκευη που απωθει σκυλους με υπερηχους και τελειωνει το θεμα...

Ουτε το ζωντανο θα βλαψεις με αυτον τροπο,ουτε θα τσακωθεις με τον γειτονα...


:confused: :confused: :confused: Τι είπες τώρα :hypnotize

Κρατάω μια πισινή μπας και έχει ανακαλύψει το ξανθό γένος κάτι, αλλά μου ακούγεται τελείως μούφα.

liakaros
07/08/2008, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
:confused: :confused: :confused: Τι είπες τώρα :hypnotize

Κρατάω μια πισινή μπας και έχει ανακαλύψει το ξανθό γένος κάτι, αλλά μου ακούγεται τελείως μούφα.

καθολου μουφα...

3 σκυλους εχω εκπαιδευσει με αυτο και δουλευει μια χαρα...

Αυτο ειναι μια πολυ απλη εκδοση αυτου που λεω...υπαρχουν και αλλα βεβαια ισχυροτερα αλλα δεν χρειαζεται κατι παραπανω γι αυτη τη περιπτωση...


138663

stavrogin
07/08/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Λύνω το πρόβλημα του φίλου και πλαγίως διαφημίζω τα όπλα του ξανθού γένους μια κι απ' ότι κατάλαβα είσαι φάν του Λιακόπουλου:lol:

Κορυφαιος:rotflmao: :rotflmao:


Ενας φιλος ελυσε το προβλημα με λιγο σκληρο τροπο ,δεν τον συνηστω αλλα ειχε πολυ πλακα.

Αφου του γιναν τα νευρα κροσια που γαυγιζε το ζωντανο στον ακαλυπτο θεωρησε,πολυ σωστα, οτι το ζωντανο δε φταιει αλλα φταινε τα ζωντανα που χουν το ζωντανο.Με την πρωτη ευκαιρια που βγηκε ο γειτονας στον ακαλυπτο βγαινει κι αυτος και του λεει.
-Ειναι διαβασμενο το σκυλακι σας;
-..........Ε!;;;;
-διαβαστε το γιατι θα το στειλω
-...........
-Αν μεχρι αυριο δε σταματησει να γαυγιζει θα χεζω σε κουβα και θα πεταω τα σκατα στην αυλη σου μεχρι να φτιαξω ενα τοιχο απο σκατα παλιοπ@@στη

ο σκυλος ουτε ξαναφανηκε ουτε τον ξαναενοχλησε.:rotflmao:

οι τροποι που προτεινει ο AUFGEBRACHT ειναι οι πιο σωστοι για μενα.Κι αν πεσεις σε γουρουνια φροντισε να εισαι σαφης και πειστικος.

Οι φιλοζωοι καταντουν συχνοτατα απανθρωποι.Υπαρχει κι ενα ωραιο κειμενο του Φραγκοπουλου."Οι απανθρωποι φιλοι των ζωων

ο φιλος ειναι αγριος με αποτελεσμα να μπλεκει σε ενα σωρο περιπετειες.Στη συγκεκριμενη περιπτωση η αγριαδα δουλεψε.Σε πολλες αλλες οχι

geotriada
07/08/2008, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Η λύση για τα θρασύδειλα ανθρωπάκια που φοβούνται να μιλήσουν στον γείτονα και ξεσπάνε σε ανυπεράσπιστα, στρεσσαρισμένα και αλυσοδεμένα ζώα είναι φόλα. Εύχομαι κάθε τέτοιος να πεθάνει αργά και βασανιστικά με φριχτούς πόνους. Αν είχα ένα αυτόματο και καθάριζα όποιον με ενοχλούσε θα είχε πεθάνει πολύς κόσμος. :yuck:
Εφόσον ο γείτονας (δηλαδή ο σκύλος του) παραβιάζει τις ώρες κοινής ησυχίας, βάσει νόμου καλείς, την αστυνομία. Είναι υποχρεωμένοι να έρθουν και να κάνουν σύσταση την πρώτη φορά.


Ναι, συμφωνω απολυτα ,οχι φολα ,δεν φταιει το ζωο ,σιγουρα,,,,,(ειναι ο ευκολος τροπος)

μηπως φταιει το ΖΩΟ που εχει το ζωο και το εχει βαρεθει , και το εχει δεμενο 24-7????

και θελεις εγω ,που γυρναω απο την δουλεια και εχω ας πουμε 100 προβληματα,
να κατσω να ασχοληθω με τον μ@λ@κ@???, και αντε και του μιλαω ,τι ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ???????

ΝΑ καλεσω την αστυνομια????? ας μη το σχολειασω:smokin:

ΥΓ.η μονη εξυπνη λυση ειναι αυτο το μηχανημα που αναφερει ο φιλος ,το ψαχνω

Elle
07/08/2008, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
καθολου μουφα...

3 σκυλους εχω εκπαιδευσει με αυτο και δουλευει μια χαρα...

Αυτο ειναι μια πολυ απλη εκδοση αυτου που λεω...υπαρχουν και αλλα βεβαια ισχυροτερα αλλα δεν χρειαζεται κατι παραπανω γι αυτη τη περιπτωση...

Κάτσε βρε αδερφέ, η συσκευή λες απωθεί τους σκύλους!
Δηλαδή τι τους κάνει; Τους διώχνει;
Λες να την κάνει από μόνος του;
Να σπάσει λουρί, αλυσίδες και να πησήξει το φράχτη ή ό,τι άλλο έχει;
Δεμένος δεν είναι ο σκύλος; Αλήθεια!

Έλα τώρα!!:evil: :evil: :evil:
Φόλαρε το τώρα που λείπουν και οι γείτονες...

mizz
07/08/2008, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Έλα τώρα!!:evil: :evil: :evil:
Φόλαρε το τώρα που λείπουν και οι γείτονες... [/B]

έλεος ρε :nono: :nono: :nono:
ελπίζω να αστειεύεσαι...

geotriada
08/08/2008, 07:25
λοιπον,,,,, εχουμε συνεχεια στην υποθεση,
χθες το βραδυ το ζωντανο επαθε κριση, μιλαμε τρελαθηκε στο γαυγισμα:confused:

μεχρι και τα ζωα που το εχουν "ενοχληθηκαν" και φωναξαν ,σκασε επιτελους κ@λοσκυλοοοο,
φυσικα αυτο δεν εσκασε απεναντιας επιταχυνε το γαυγισμα. τους ελεγε καθαρα,,,
λυστεμε να σκασω.
και παιρνω την αποφαση ,ορμομενος και απο παροτρυση πολλων εδω μεσα, να παρω το 100.

διαλογος :
εγω: ναι γεια σας,, ξερετε ειναι ενα σκυλακι εδω και μας ενοχλει που γαυγιζει,,,,,,,,
100: σε ποιο σημειο του σπιτιου βρισκεται το ζωο κυριε???????

εγω: ειναι δεμενο στην πισω αυλη του σπιτιου τους,
100: αυτο δεν επιτρεπεται......τα κατοικιδια πρεπει να ζουν μεσα στο σπιτι του ιδιοκτητη τους,,,
θα ερθει το 100 να τους κανει παρατηρηση:sun:

σε 10 λεπτα ηρθε πραγματι, δεν ακουσα βεβαια τι τους ειπε, αλλα πηρανε το ζωο
και το δεσανε στα καγκελα του μπροστινου μπαλκονιου του σπιτιου τους.
το αποτελεσμα??? το ζωο φυσικα εξακολουθει την δουλεια του, απλως δεν ακουγεται
τοσο πολυ οσο πριν,
και ερωτω : αντε και πηραμε το 100 αντε και ηρθε αυτο, τι ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ??????

latris mixanis
08/08/2008, 09:52
Γιατί δε μιλάς με μια φιλοζωική ?? :confused:

Τι να κάνει η αστυνομία να τους συλλάβει?? Κάνε πάλι παρατήρηση... Βέβαια εγώ πιστεύω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις μια φιλοζωική οργάνωση. :)

geotriada
08/08/2008, 11:12
πριν να παρω το 100 ,πηρα την Φ.Ο , και μου λεει , υπαρχει νομος
που λεει οτι τα κατοικιδια ζουν ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,,,,,,,,,,

αυτοι μου ειπαν να παρω το 100.
τελος μου εδωσαν και το τηλ. της υγειονομικης υπηρεσιας σαν υστατη λυση.
το μονο που μπορει να κανει η Φ.Ο ειναι εαν ερθει σε συνενοηση με τους ιδιοκτητες
του σκυλου ,να τον αναλαβει.

βλεπετε λοιπον οτι σε αυτην την χωρα ολα ειναι δυσκολα,
ολα ξεκινουν και τελειωνουν στην παιδεια του λαου.

sober
08/08/2008, 12:08
Καλα κι αυτοι οι #@$$%%Ε@@@@ γιατι δεν το πανε μια βολτα να ξελαμπικαρει λιγο το ζωντανο ?????? :confused: :confused: :mad: :mad: :eek:

geotriada
08/08/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Καλα κι αυτοι οι #@$$%%Ε@@@@ γιατι δεν το πανε μια βολτα να ξελαμπικαρει λιγο το ζωντανο ?????? :confused: :confused: :mad: :mad: :eek:

αυτη ειναι μια πολυ καλη ερωτηση:sad: :sad:

sober
08/08/2008, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
αυτη ειναι μια πολυ καλη ερωτηση:sad: :sad:


Μα ετσι που το εχουν ειναι βασανισμος ... παντως ΑΝ μπορεσεις ρωτα τους γιατι δεν το βγαζουν βολτα εστω μια γυρα το τετραγωνο.... για ποιο λογο το εχουν συνεχεια δεμενο... ειμαι περιεργη να δω τι 8α βρουν να απαντησουν... κι εν πασει περιπτωσει εξηγησε τους πως το σκυλακι 8α χειροτερεψει αν το αφηνουν στη μοιρα του ....:sad: :sad: :sad: :sad:

Cpt. Haddock
08/08/2008, 12:35
Βλέπω το σκυλάκι να καταλήγει στις γραμμές του προαστιακού σιδηροδρόμου... :rolleyes:

Πρόκειται για το νέο Καιάδα των "φιλόζωων" της Αθήνας, πηγαίνουν στις γέφυρες της Αττικής Οδού και πετάνε τα σκυλια στις γραμμές.

Αυτά τα ξέρω απο μαρτυρίες μηχανοδηγών του Προαστιακού.

Η κατάσταση είναι χειρότερη στο Ζεφύρι, πριν το σταθμό των Α.Λιοσίων. Εκεί που η γραμμή είναι "υπόγεια" πετάνε τα σκυλια απο τις τρύπες (για ασανσερ και σκαλοες) που έχουν ανοιχτεί απο πάνω για το μελλοντικό σταθμό...

Τα συνεργεία γραμμής που δουλεύουν εκεί μαζεύουν κουφάρια :sad:

sober
08/08/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βλέπω το σκυλάκι να καταλήγει στις γραμμές του προαστιακού σιδηροδρόμου... :rolleyes:

Πρόκειται για το νέο Καιάδα των "φιλόζωων" της Αθήνας, πηγαίνουν στις γέφυρες της Αττικής Οδού και πετάνε τα σκυλια στις γραμμές.

Αυτά τα ξέρω απο μαρτυρίες μηχανοδηγών του Προαστιακού.

Η κατάσταση είναι χειρότερη στο Ζεφύρι, πριν το σταθμό των Α.Λιοσίων. Εκεί που η γραμμή είναι "υπόγεια" πετάνε τα σκυλια απο τις τρύπες (για ασανσερ και σκαλοες) που έχουν ανοιχτεί απο πάνω για το μελλοντικό σταθμό...

Τα συνεργεία γραμμής που δουλεύουν εκεί μαζεύουν κουφάρια :sad:

Τι λες τωρα????:eek: :eek: :cry: :cry: :cry: :cry:

οχι ρε γμτ....:sad: :yuck: :yuck: :yuck:

Road67
08/08/2008, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
κεφτές με lexotanil

Το σκεφτηκες πολυ αυτο; Τον εκανε καποιος και ενας σκυλακος επεσε απο ταρατσα.
Εχω 3 λυκους κι ειχα αλλον ενα μεχρι που ενας γειτονας αποφασισε να τον σκοτωσει με γυμνα χερια γιατι κυνηγουσε τις γατες της γειτονιας [οχι δικες του]. Κριμα που στο δικαστηριο δυσκολα δικαιωνομαστε οι φιλοζωοι σε αντιστοιχια με το αν σας δαγκωσει σκυλος. Και μονο που το ειπες μου σηκωθηκε η τριχα. Αν το εκανες σε δικο μου σκυλο, δε θα επιζουσες απλα και καθαρα. Υπαρχουν αλλοι τροποι οπως η φιλοζωικη, για οσους δε γουσταρετε τα ζωα.

Cpt. Haddock
08/08/2008, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
...Αν το εκανες σε δικο μου σκυλο, δε θα επιζουσες απλα και καθαρα...

σιγά κορίτσια, τα καλσόν... :look:

Road67
08/08/2008, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
σιγά κορίτσια, τα καλσόν... :look: Δεχομαι να μην εισαι φιλοζωος, αλλα δε δεχομαι να μην εκτιμας το να εχει καποιος ενα ''φιλαρακι'' απο παιδι και να γυριζει απο τη δουλεια και να το βρισκει στην ακρη του δρομου, γιατι καποιος ετσι θελησε. Και αν μιλαω ετσι ειναι γιατι η φραση με το λεξοτανιλ υποδηλωνει αγνοια.

liakaros
08/08/2008, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Δεχομαι να μην εισαι φιλοζωος, αλλα δε δεχομαι να μην εκτιμας το να εχει καποιος ενα ''φιλαρακι'' απο παιδι και να γυριζει απο τη δουλεια και να το βρισκει στην ακρη του δρομου, γιατι καποιος ετσι θελησε. Και αν μιλαω ετσι ειναι γιατι η φραση με το λεξοτανιλ υποδηλωνει αγνοια.

Ηρεμααααα...

πλακα ηταν το λεξοτανιλ...και ειδικα ο συγκεκριμενος που το ειπε ειναι ενας απο τους τελευταιους στον κοσμο που θα το εκανε...ηρεμα λοιπον και μην τρωγεστε με τα κομματια σας...

Road67
08/08/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Ηρεμααααα... Οχι δεν ηρεμω. Θελω να παω διακοπες :bawl:

Σορρυ Λεωνιδας, αλλα καποιοι ευκολα θα το παρερμηνευσουν και πολυ πιο ευκολα κι απερισκεπτα θα το κανουν.

Λεωνίδας
08/08/2008, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Ηρεμααααα...

πλακα ηταν το λεξοτανιλ... προφανώς :wave2:

geotriada
08/08/2008, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Το σκεφτηκες πολυ αυτο; Τον εκανε καποιος και ενας σκυλακος επεσε απο ταρατσα.
Εχω 3 λυκους κι ειχα αλλον ενα μεχρι που ενας γειτονας αποφασισε να τον σκοτωσει με γυμνα χερια γιατι κυνηγουσε τις γατες της γειτονιας [οχι δικες του]. Κριμα που στο δικαστηριο δυσκολα δικαιωνομαστε οι φιλοζωοι σε αντιστοιχια με το αν σας δαγκωσει σκυλος. Και μονο που το ειπες μου σηκωθηκε η τριχα. Αν το εκανες σε δικο μου σκυλο, δε θα επιζουσες απλα και καθαρα. Υπαρχουν αλλοι τροποι οπως η φιλοζωικη, για οσους δε γουσταρετε τα ζωα.


ρε φιλαρακο ,που μενεις?
με τρεις λυκους πρεπει να μενεις σε καμμια εξοχη με κανα στρεμμα γυρω απο το σπιτι.

αν οχι ειναι σωστο να εχεις τρεις λυκους σε μια ταρατσα, σε ενα μπαλκονι ,σε εναν ακαλυπτο?
η ερωτηση απευθυνεται σε ολους τους φιλοζωους.
ποσο φιλοζωοι ειστε οταν περιοριζετε ενα ζωντανο σε λιγα τετρ.μετρα??????

εδω ειχα ενα καναρινι ,και δεν αντεχα να το βλεπω στο κλουβι, και ας ειχε γεννηθει σε αυτο:confused:

δεν ειμαι υπερ της φολας, γιαυτο σας εχω πρηξει σε αυτο το θρεντ
αλλα βαρεθηκα να ακουω σχεδον σε καθε διαμερισμα ενα ζωντανο να υποφερει
επιδη εμεις θελουμε ενα φιλο να του πουμε τον πονο μας:smokin:

Noela
09/08/2008, 20:13
geotriada μπαίνεις στον κόπο και ξαναπαίρνεις το 100. Αφού τους έχει γίνει σύσταση, τώρα θα υπάρξει πρόστιμο οπότε θα αναγκαστούν να κάνουν κάτι. Το πιο πιθανό είναι ότι το σκυλάκι θα καταλήξει στο δρόμο αφού είναι φανερό ότι δεν ενδιαφέρονται. Δυστυχώς δεν υπάρχει νόμος κατά του δεσίματος.

ΝΟΜΟΣ ΥΠ'ΑΡΙΘ. 3170 άρθρο 6. Επιτρέπεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς στους ανοικτούς χώρους των μονοκατοικιών, με την προϋπόθεση ότι τηρούνται οι διατάξεις του άρθρου 1 του Ν. 1197/1981 (ΦΕΚ 240 Α) και οι αστυνομικές διατάξεις περί κοινής ησυχίας.

ARISPEED1
10/08/2008, 17:21
Φίλε Γιώργο επρεπε, οποτε γάβγιζε το σκυλάκι να γκαζώνεις το WRF,για να δίνεις ρυθμό στο γάβγισμα.Πάντως δεν φταίνε τα ζωντανά ,φταίνε οι κάφροι που τα εχουν και δεν ασχολούνται .Στην γειτονιά μας οι βλαχοελληνάρες μέχρι Αγ.Βενάρδου εχουν και Καυκάσου.........

Road67
10/08/2008, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
ρε φιλαρακο ,που μενεις?
με τρεις λυκους πρεπει να μενεις σε καμμια εξοχη με κανα στρεμμα γυρω απο το σπιτι.

αν οχι ειναι σωστο να εχεις τρεις λυκους σε μια ταρατσα, σε ενα μπαλκονι ,σε εναν ακαλυπτο?
η ερωτηση απευθυνεται σε ολους τους φιλοζωους.
ποσο φιλοζωοι ειστε οταν περιοριζετε ενα ζωντανο σε λιγα τετρ.μετρα??????

εδω ειχα ενα καναρινι ,και δεν αντεχα να το βλεπω στο κλουβι, και ας ειχε γεννηθει σε αυτο:confused:

δεν ειμαι υπερ της φολας, γιαυτο σας εχω πρηξει σε αυτο το θρεντ
αλλα βαρεθηκα να ακουω σχεδον σε καθε διαμερισμα ενα ζωντανο να υποφερει
επιδη εμεις θελουμε ενα φιλο να του πουμε τον πονο μας:smokin: Eμενα επαρχια οπου και επιστρεφω απο Οκτωβρη και το σπιτι μου στην Αθηνα ειναι 100 τετραγωνικα με 80 τετραγωνικα αυλη, οι πορτες ειναι ανοιχτες χειμωνα καλοκαιρι, συν του οτι ασχολουμαι πολλες ωρες με τους σκυλους μου. Δε θα ειχα καθολου ζωα αν η εναλλακτικη μου ηταν να τα εχω στην ταρατσα, στο μπαλκονι κλπ. Επειδη εχω επιλογη και χωρο τα εχω.
Οσον αφορα αυτα που λες αν και δεν ειμαι ακτιβιστης εχω σχεσεις με τη φιλοζωικη οποτε εχω δει πολυ πιο φριχτες καταστασεις απο το να εχει καποιος σκυλια στο μπαλκονι. Αν τα εχεις στο μπαλκονι [δεν το επικροτω] αλλα εμπρακτα δειχνεις την αγαπη σου τηρωντας τους κανονες ευζωιας ειναι πολυ καλυτερο απο το να εχεις [πραγματικο γεγονος] 2 σκυλους και 2 γατες σ' ενα διαμερισμα ανεμβολιαστα για χρονια, για τις ασθενειες τους να εφαροζεις ομοιπαθητικες παπαριες και να τα παιρνεις στην παραλια κοντα σε παιδια. Και πες οτι καποιες ασθενεις των σκυλιων δεν κολλανε, για τις γατες του εν λογω ''κυριου'' υπηρχαν υπονοιες για τοξοπλασμα. Ζωακια τα οποια σε ενα σπιτι που θυιζει ναρκοπεδιο παιζανε ρολο διακοσμητικων. Κι αν νομιζετε οτι προκειται για ενα μονο περιστατικο..γελιεστε. Γι' αυτο οποτε βλεπουμε κατι καλο ειναι περα απο την προσωπικη μας ενοχληση [φασαρια κλπ] να επικοινωνουμε με τις επισημες η μη φιλοζωικες γιατι μπορει να τιθεντε και θεματα υγειας για τους ιδιους τους ανθρωπους.
Οσον αφορα το πρωτο ποστ, συγχωρηστε με για το ξεσπασμα μου, ημουν πολυ κουρασμενος και στρεσαρισμενος.

Elle
10/08/2008, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
ρε φιλαρακο ,που μενεις?
με τρεις λυκους πρεπει να μενεις σε καμμια εξοχη με κανα στρεμμα γυρω απο το σπιτι.

αν οχι ειναι σωστο να εχεις τρεις λυκους σε μια ταρατσα, σε ενα μπαλκονι ,σε εναν ακαλυπτο?
η ερωτηση απευθυνεται σε ολους τους φιλοζωους.
ποσο φιλοζωοι ειστε οταν περιοριζετε ενα ζωντανο σε λιγα τετρ.μετρα??????

εδω ειχα ενα καναρινι ,και δεν αντεχα να το βλεπω στο κλουβι, και ας ειχε γεννηθει σε αυτο:confused:

δεν ειμαι υπερ της φολας, γιαυτο σας εχω πρηξει σε αυτο το θρεντ
αλλα βαρεθηκα να ακουω σχεδον σε καθε διαμερισμα ενα ζωντανο να υποφερει
επιδη εμεις θελουμε ενα φιλο να του πουμε τον πονο μας:smokin:

Κι εγώ δεν είμαι υπερ της φόλας αλλά προκειμένου τα νεύρα μου να τα κάνει τούμπανο ένα βρωμιάρικο και σιχαμερό αδέσποτο που το μόνο που προσφέρει είναι το κωλογάβγισμά του, η βρρρρρρώμα, η δυσωδία μαζί με τις μύγες που πάνε setάκι με τα σκατά του... ρε φίλε έλεος δηλαδή, με τόση φασαρία, μπόχα και σκατά η φόλα σε πείραξε; Βάλε ρε μία εκεί να γιάνει το δόντι του κόπρου... Βάλε να ησυχάσει ο γαλαξίας! Βάλε που να πάρει ο δι@ολος εκει να φάει και να ξαναποκτίσει η γειτονιά ειρήνη κι ευτυχία, και τα πουλάκια να ξανακελαηδίσουν απο χαρά και καθαρή ατμόσφαιρα... θα πρασινίσετε όλοι σας εκεί από τη βρώμα αν δεν πεθάνετε από κανένα τέτανο!

geotriada
11/08/2008, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
geotriada μπαίνεις στον κόπο και ξαναπαίρνεις το 100. Αφού τους έχει γίνει σύσταση, τώρα θα υπάρξει πρόστιμο οπότε θα αναγκαστούν να κάνουν κάτι.


αυτο ακριβως εγινε,,,,
ξαναπηρα το 100 και απο τοτε το σκυλι εχει εξαφανιστει,
αλλα απο τοτε με κοιτανε περιεργα οι γειτονες, τοσο που φοβαμαι για τα μηχανακια μου
στην πυλοτη

και αυτος ηταν ο λογος που αποφευγω τετοιες "κοντρες" με τους γειτονες γενικως,
δεν ξερεις τι ανθρωποι μενουν διπλα σου.

ΥΓ. Αρη το WRF επωληθει:wave2:

Road67
11/08/2008, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
αυτο ακριβως εγινε,,,,
ξαναπηρα το 100 και απο τοτε το σκυλι εχει εξαφανιστει,
αλλα απο τοτε με κοιτανε περιεργα οι γειτονες, τοσο που φοβαμαι για τα μηχανακια μου
στην πυλοτη

και αυτος ηταν ο λογος που αποφευγω τετοιες "κοντρες" με τους γειτονες γενικως,
δεν ξερεις τι ανθρωποι μενουν διπλα σου.

ΥΓ. Αρη το WRF επωληθει:wave2: Μην ερθεις σε προσωπικη ρηξη μαζι τους ο,τι κι αν σου πουν απλα σηκω φυγε. Φιλικα, επειδη εχω δει πως μπορει να καταληξει κατι τετοιο. Κανονικα επρεπε να πεις στα στρουμφ να κρατησουν την ανωνυμια σου. Ειναι υποχρεωμενοι αν το ζητησεις. Θα μπορουσαν καλλιστα να πουν ''καποιος γειτονας'' κι οχι ''ο κυριος Ταδε'', μονο με δικηγορο θα μπορουσαν να δουν την καταγγελια.

byron
11/08/2008, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
αλλα απο τοτε με κοιτανε περιεργα οι γειτονες, τοσο που φοβαμαι για τα μηχανακια μου
στην πυλοτη


Πάρε ένα σκύλο, να ΄χεις το κεφάλι σου ήσυχο :smokin:

vangelis 64
11/08/2008, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πάρε ένα σκύλο, να ΄χεις το κεφάλι σου ήσυχο :smokin: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sprint
13/08/2008, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Κι εγώ δεν είμαι υπερ της φόλας αλλά προκειμένου τα νεύρα μου να τα κάνει τούμπανο ένα βρωμιάρικο και σιχαμερό αδέσποτο που το μόνο που προσφέρει είναι το κωλογάβγισμά του, η βρρρρρρώμα, η δυσωδία μαζί με τις μύγες που πάνε setάκι με τα σκατά του... ρε φίλε έλεος δηλαδή, με τόση φασαρία, μπόχα και σκατά η φόλα σε πείραξε; Βάλε ρε μία εκεί να γιάνει το δόντι του κόπρου... Βάλε να ησυχάσει ο γαλαξίας! Βάλε που να πάρει ο δι@ολος εκει να φάει και να ξαναποκτίσει η γειτονιά ειρήνη κι ευτυχία, και τα πουλάκια να ξανακελαηδίσουν απο χαρά και καθαρή ατμόσφαιρα... θα πρασινίσετε όλοι σας εκεί από τη βρώμα αν δεν πεθάνετε από κανένα τέτανο!

Θα έπρεπε να ντρέπεσαι............

powerphot
13/08/2008, 19:39
Δε θα ήθελα να σχολιάσω κάποιες "βλακείες" που διάβασα (εκτός τις πλάκας), απλά να σας πω τι γίνεται με τον δικό μου με μια ερώτηση:

Ο σκύλος μου δεν γαβγίζει παρά μόνο όταν υπάρχει λόγος, κι αυτό περιστασιακά, αλλά ούτε και υπάρχει περίπτωση ποτέ να μείνει μόνος του πολλές ώρες.

Γαβγίζει όμως ΠΑΝΤΑ όταν περνα από κάτω κάποιος "ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ" με ελεύθερα τελικά στύβοντας το γκαζι κι αλλάζοντας όλες τις σχεσεις.
Ο "Πάρις" τότε (έτσι τον λένε) αρχίζει να κάνει το ουρλιαχτό του λύκου μέχρι να απομακρυνθεί ο "καγκουρας" μιμούμενος μάλιστα και τις αλλαγές του γκαζιού και των ταχυτήτων.:lol:
Πιθανόν να ενοχλεί εκείνα τα 2-3 λεπτά όταν η ώρα είναι πχ μετά τα μεσάνυχτα η μεσημέρι.

Σε αυτή την περίπτωση,
ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ? ΤΟ ΣΚΥΛΙ?


138993

orizontas
14/08/2008, 03:35
elle ευγε ....

και εγω γουσταρο να τα λεω οπως τα αισθανομαι ....

μαζι σου ......

να κανονισουμε και καμια συαντηση ....

να παρω την μοτοσυκλετα σου ...αν εχεισ που δεν σε κοβο

να την κανω φιογκο να τησ βαλω και κανα μπουρλοτο ετσι για οληκη μορε ....

μπας και γινεις ζωο ... μιασ και δεν εισαι ουτε αυτο ....




υγ .. προκαταβοληκα συγνωμη στην περιπτωση που κανεις χουμορ ...

αν και παλι θα σε ριξω λιγο μπινελικι ....αλλα φιλικα

vangelis 64
14/08/2008, 07:26
Όσοι μιλάτε για φόλες και κωλόσκυλα....βάλτε ένα καπίστρι στο λαιμό σας και δεθείτε για 2-3 ωρίτσες κάτω από τον ήλιο,ακίνητοι.
Όχι στο γαύγισμα θα το ρίξετε,τήν ιτιά θα τραγουδάτε με φωνή γκάϊντας.Άϊτε να χαθείτε.:mad: :mad:

noble
14/08/2008, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Κι εγώ δεν είμαι υπερ της φόλας αλλά προκειμένου τα νεύρα μου να τα κάνει τούμπανο ένα βρωμιάρικο και σιχαμερό αδέσποτο που το μόνο που προσφέρει είναι το κωλογάβγισμά του, η βρρρρρρώμα, η δυσωδία μαζί με τις μύγες που πάνε setάκι με τα σκατά του... ρε φίλε έλεος δηλαδή, με τόση φασαρία, μπόχα και σκατά η φόλα σε πείραξε; Βάλε ρε μία εκεί να γιάνει το δόντι του κόπρου... Βάλε να ησυχάσει ο γαλαξίας! Βάλε που να πάρει ο δι@ολος εκει να φάει και να ξαναποκτίσει η γειτονιά ειρήνη κι ευτυχία, και τα πουλάκια να ξανακελαηδίσουν απο χαρά και καθαρή ατμόσφαιρα... θα πρασινίσετε όλοι σας εκεί από τη βρώμα αν δεν πεθάνετε από κανένα τέτανο!

Που να ήσουν και υπέρ της φόλας :alien:
Τρέμε Ρωσία λέμε :dizzy:

orizontas
14/08/2008, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Όσοι μιλάτε για φόλες και κωλόσκυλα....βάλτε ένα καπίστρι στο λαιμό σας και δεθείτε για 2-3 ωρίτσες κάτω από τον ήλιο,ακίνητοι.
Όχι στο γαύγισμα θα το ρίξετε,τήν ιτιά θα τραγουδάτε με φωνή γκάϊντας.Άϊτε να χαθείτε.:mad: :mad:




esy σε παρακαλω μην μιλας ....


ξεχνας την τελευταια φορα που μου φαγαμε μαζι τι εκανεσ ???










































σαπουνι μου εριξε ο φιλοζωοσ στην καρμποναρα και χεστικα στο χεσιμο .....


και γελαγε κιολας ...... οχι η καρμποναρα


αυτη εμπαινε εβγενε εμπενε εβγαινε ...














:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

ermiss
14/08/2008, 15:31
Ο επόμενος που θα έχει το ίδιο πρόβλημα, απλά ζητήστε απο τα αφεντικά του σκύλου να σας το δώσουν να το βγάλετε μια βόλτα...

Μία φορά την εβδομάδα να πάτε, θα δείτε πως χαλαρώνετε και πως θα ευχαριστηθείτε παιχνίδι...

Θα αποκτήσετε:
ησυχία μιας και θα χαλαρώσει απο την πολύ σκλαβιά..
ένα φιλαράκο γείτονα να σας γαβγίζει παιχνιδιάρικα πότε πότε..
μια ευχάριστη ώρα στην εβδομάδα να νιώσετε λίγο παιδί με το κατοικίδιο του στο παρκάκι...
Θα ανεβείτε στην εκτίμηση του γείτονα...
θα αποκτήσετε το χαλάρωμα και την ηρεμία που προσφέρουν τα σκυλάκια και δεν θα έχετε "υποχρεώσεις" προς αυτά, όπως καθημερινή βόλτα, τάισμα, κτηνιάτρους κλπ
Και θα σας εκτιμήσει και η κόρη-ανηψιά-ξαδέλφη του γείτονα :rotflmao: :rotflmao:

powerphot
14/08/2008, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss

Και θα σας εκτιμήσει και η κόρη-ανηψιά-ξαδέλφη του γείτονα :rotflmao: :rotflmao:

Η μπορεί να σας γράψει και το σπίτι του.:rotflmao: :rotflmao:

ermiss
14/08/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Η μπορεί να σας γράψει και το σπίτι του.:rotflmao: :rotflmao:


Το σίγουρο είναι ότι δεν θα στραβοκοιτάει την μηχανή σου :rotflmao: :rotflmao: