PDA

View Full Version : Τον αύγουστο γέμισαν οι δρόμοι με κουλούς ή ιδέα μου είναι?



babis o sougias
04/08/2008, 21:27
Σήμερα μόνο 4/8 είδα 2 ατυχήματα στο δρόμο (και το ένα ήταν καλό μάλιστα στη Καβάλας λίγο πέρα από το δαφνί στο ρεύμα προς Αθηνα), και γενικά πολλοί λαλακες οδηγούν κάπως αυτές τις μέρες. Ιδέα μου είναι?
Καλές διακοπές όσοι δεν φύγατε ακόμα. Πάντα όρθιοι.

THEOD
04/08/2008, 21:41
λαλάκες στο τιμόνι υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν...αυτό που αλλάζει αυτές τις μέρες είναι ότι οι δρόμοι των πόλεων αδειάζουν και επιτρέπουν μεγαλύτερες ταχύτητες δίνοντας παράλληλα μια ψευδαίσθηση "κυριαρχίας"... Δεν θέλουν και πολύ να βγάλουν οι οδηγοί τα απωθημένα τους από το καθημερινό μποτιλιάρισμα όλου του χρόνου...
Τα αποτελέσματα ??? τα γνωστά και μάλιστα με αυξημένη την βαρύτητα των συνεπειών λόγω της μεγαλύτερης ταχύτητας κίνησης...

LsKostas
05/08/2008, 00:41
Αυγουστος μαγκες σημαινει 2 πραγματα

1.αδεια Αθηνα :a012:

2. Παυουν να ισχυουν φαναρια και προταιρεοτητες.
:evil:

vangelis 64
05/08/2008, 07:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Αυγουστος μαγκες σημαινει 2 πραγματα

1.αδεια Αθηνα :a012:

2. Παυουν να ισχυουν φαναρια και προταιρεοτητες.
:evil: Ναι,ενώ τούς υπόλοιπους μήνες ισχύουν.:rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

gdevelek
05/08/2008, 07:51
προτεραιότητες δεν ισχύουν εδώ και δεκαετίες

φανάρια δεν ισχύουν εδώ και μερικά χρόνια

πλέον η μόδα έιναι "περνάω με κόκκινο κορνάροντας κι αν σε χτυπήσω εσύ φταις που δεν με άκουσες"

κι αυτά ΟΛΟ το χρόνο, σε όλο το ελαδιστάν

yannis24
05/08/2008, 08:20
o Αυγουστος γενικα σημαινει οτι η Αθηνα γεμιζει απο "γρηγοροπουλους" ειτυε οδηγουν αυτοκινητο ειτε οδηγουν μηχανη....

εγω απο την Παρασκευη εχω δει στην παραλιακη του σουνιου ( μετα την Βαρκιζα παντα ) 7 ατυχηματα !!!
'και μαλιστα τα 2 πρεπει να ηταν σοβαρα....μιλαμε για πληρως κατεστραμμενα αυτοκινητα !!

devil's animal
05/08/2008, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
λαλάκες στο τιμόνι υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν...αυτό που αλλάζει αυτές τις μέρες είναι ότι οι δρόμοι των πόλεων αδειάζουν και επιτρέπουν μεγαλύτερες ταχύτητες δίνοντας παράλληλα μια ψευδαίσθηση "κυριαρχίας"... Δεν θέλουν και πολύ να βγάλουν οι οδηγοί τα απωθημένα τους από το καθημερινό μποτιλιάρισμα όλου του χρόνου...
Τα αποτελέσματα ??? τα γνωστά και μάλιστα με αυξημένη την βαρύτητα των συνεπειών λόγω της μεγαλύτερης ταχύτητας κίνησης...


+πολλα
:beer: :beer: :beer:

Road67
05/08/2008, 14:41
Το καλοκαιρι υπαρχουν 2 πολυ επικινδυνες κατηγοριες..

α. Οι οδηγοι του ΣΚ που μετατρεπονται σε οδηγους του καλοκαιριου. Τους ξερετε, δε χρειαζετε να σας τους συστησω.

β. Ολοι εκεινοι που αποφασιζουν να βγαλουν διπλωμα τον Ιουνη, ουτε αυτους χρειαζεται να σας τους συστησω.

Μικρή Λουλού
11/08/2008, 11:15
εγω ξερω οτι οι μαλακες των ι.χ. υπηρχαν ολο τον χειμωνα και συνεχιζουν και το καλοκαιρι...

οι μαλακες των μοτο πολλαπλασιαζονται..

byron
11/08/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
οι μαλακες των μοτο πολλαπλασιαζονται..


++++ :beer:

Road67
11/08/2008, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
o Αυγουστος γενικα σημαινει οτι η Αθηνα γεμιζει απο "γρηγοροπουλους" ειτυε οδηγουν αυτοκινητο ειτε οδηγουν μηχανη....


Eιτε οδηγουν αυτα τα τερατα που τα λενε ATV [εγω γουρουνες τα ελεγα παντα :evil: ] κι οι οποιοι ΔΕΝ εχουν ιδεα πως πανε, καθρεφτες δεν κοιτανε, γκαζωνουν και φραζουν ολο το δρομο και πιστευουν οτι εχουν ΠΑΝΤΟΥ προτεραιοτητα ακομη κι αν κατεβαινουν ανηφορα ενω ανεβαινεις. Δεν εχω δει ουτε εναν ανεξαρτητως ηλικιας που να μην κανει καγκουριες. Αλλα το αστειο ειναι οταν λενε ''οδηγω μηχανη'' :rotflmao: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
11/08/2008, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
++++ :beer:



(ουπς!!!κερασμα!!!)

στις 4 στην Καλοπουλα,καλα ειναι???:lol: :lol:

OldMan
12/08/2008, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
οι μαλακες των μοτο πολλαπλασιαζονται..
Τι έγινε ομορφούλη ...???

Πήραμε άσχημα αποτελέσματα χοληστερίνης και ζάχαρου και στραβώσαμε ??? :smokin:

the_passenger
12/08/2008, 13:38
ακριβώς αυτό που αναφέρθηκε, ξέφυγαν από το μποτιλιάρισμα και εκδηλώνουν την μ@λ@κί@ τους.... :eek:
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! :beer: