PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Africa Twin απο Λουτράκι -- ΒΡΕΘΗΚΕ



ermiss
05/08/2008, 00:01
Χτες Κυριακή απόγευμα, πηγαίνοντας απο Κόρινθο στο Λουτράκι μέσω Ισθμού, άρχισε να κλοτσάει η αλυσίδα, χαλάρωσε τελείως και ακούμπησε πάνω στο πιρούνι. Ευτυχώς κατηφορικά την έβαλα στην πρώτη έξοδο που βρήκα, ένα συγκρότημα ενοικιαζόμενων δωματίων μπροστά στην Πυλωτή ακριβώς στην είσοδο. Δεν την δοκίμασα μιας και έβαλα αμέσως νεκρά για να μην διαλύσει τα πάντα, αλλά δεν πιστεύω να μπορούσε να κουνηθεί.

Σήμερα η μηχανή έλειπε, με σχεδόν ανύπαρκτο σύστημα μετάδοσης και βενζίνη για 5 περίπου χιλιόμετρα μόνο. Θεωρητικά την φόρτωσαν και εξαφανίστηκαν, ήταν στη θέση της μέχρι της 12 και το πρωί ανύπαρκτη.

Κόλλησα φώτο με τηλ τριγύρω αλλά θεωρώ απίθανο να βρεθεί αν έχει πάει για ανταλλακτικά....

Τέσπα, το μωρό μου είναι αναντικατάστατο πια, μιας και είναι αδύνατον να αγοράσω ξανά μηχανή αυτήν την περίοδο, δυστυχώς no more easy rides για εμένα....


Απλά μου κάνει εντύπωση ότι σήκωσαν και φόρτωσαν μια Africa σε σημείο με πολλές κατοικίες, μία είσοδο και εξαφανίστηκαν, ενω αλλού μπορούσαν να σηκώσουν ακόμα πιο ακριβό μηχανάκι...



Η africana μου είχε ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΦΤΕΡΟ... με κάποια λευκά σημαδάκια πάνω (σκασίματα) Ακριβώς όπως η απο κάτω αλλά διαφορετικό φτερό.


Παιδιά αν δείτε τίποτα επικοινωνήστε, ένα κόκκινο φτερό πρέπει να πεταχτεί αν βγει όμως στην αγορά, κάνει ΜΠΑΜ...


6944229905 Γιάννης

Ευχαριστώ...


138553

odt
05/08/2008, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
ένα συγκρότημα ενοικιαζόμενων δωματίων μπροστά στην Πυλωτή ακριβώς στην είσοδο.



Απλά μου κάνει εντύπωση ότι σήκωσαν και φόρτωσαν μια Africa σε σημείο με πολλές κατοικίες, μία είσοδο και εξαφανίστηκαν, ενω αλλού μπορούσαν να σηκώσουν ακόμα πιο ακριβό μηχανάκι...




Ευχαριστώ...

μήπως, λέω μήπως την φόρτωσε κανας γερανός της τροχαίας?:wave2:

nionio$
05/08/2008, 08:45
Εχω ακουσει οτι σε ανυποπτο χρονο τα ρεμαλια σου ξεσφιγγουν πισω τους ρεγουλατορους ετσι ωστε να σε αφησει μετα απο λιγο κ να την αφησεις εκει για το βραδυ κ να κανουν τη δουλεια τους,μου το χουν κανει στο παπι.τεσπα κριμα φιλαρακι μου μακαρι να το βρεις το μωρο σου...:( :(

Ταξιδευτής
05/08/2008, 09:28
:sad: Oχι ρε συ φιλε Ερμη... Λυπαμαι... Ευχομαι να γινει κατι και να βρεθει η κουκλα.... :(

ermiss
05/08/2008, 12:40
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δεν την φόρτωσε γερανός, είναι το πρώτο που τσέκαρα μιας και έχω γνωστούς στην Αστυνομία της περιοχής, επίσης είχε πρόβλημα η αλυσίδα οπότε ηταν φυσική η ζημιά.


Αν έφυγε για ανταλλακτικά είναι απίθανο να την βρω, αλλά μου κάνει εντύπωση γιατι Αφρικα μπορείς να βρεις και παρατημένες και χτυπημένες με λίγα λεφτά... 10ετίας μηχανή είναι....


Μόνο αν την σήκωσε κανά πρεζόνι και την παράτησε πουθενά τριγύρω και την βρω σύντομα παρατημένη, για αυτό έβαλα "αφίσες" με φώτο και τηλ στην περιοχή μπας και ανακαλύψει κανείς σε κανα χωράφι...

LARISEOS
12/08/2008, 22:03
και ειναι ωραιο για να γηνει ανταλακτικα,,,,,!

τι να πω περαστικα μαν και ελπιζω να την βρεισ .....! δεν αξηζει αλλο μηχανακι!

SOTHRHS
12/08/2008, 22:52
ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ:(

el_mojito
13/08/2008, 03:30
H ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Εμένα βρέθηκε η transalp που μου είχαν κλέψει έξω απο το σπίτι μετά απο 9 (ναι 9...) μήνες.

Υποθέτω οτι έχεις κάνει δήλωση στην αστυνομία και μυνηση κατα αγνώστου...γιατί έτσι πρέπει.


Έυχομαι να βρεθει ρε man...

Nikoskazer2000
13/08/2008, 06:45
Μακάρι να την βρείς σύντομα όπως το λες παρατημένη εκεί κοντά.

Είναι κρίμα ρε γμτ. :sick:

ermiss
30/09/2008, 00:18
Το μεσημέρι έγραψα το παρακάτω
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1264029#post1264029

(καμία σχέση με το κύκλωμα των Ρουμάνων)
και μετά από 4 ώρες.....


Τηλεφώνημα απο την Ασφάλεια....


Κύριε Κ...... η μηχανή σας βρέθηκε και είναι στην Ασφάλεια Πατησίων.

Κατευθείαν τηλεφώνημα, επιβεβαιώθηκε, μηχανή με την πινακίδα μου ίδιο μοντέλο είναι στην κατοχή τους και μπορώ να πάω να την παραλάβω.

Δεν πιστεύω τίποτα, αν δεν την δω δεν μπορώ να το πιστέψω...

Δυστυχώς δεν κυκλοφορεί γιατί έχει σκασμένο λάστιχο, οπότε θέλω οδική βοήθεια για να την μεταφέρω Κόρινθο, κατευθείαν τηλεφωνήματα σε φίλους, φεύγουμε μετά απο λίγο. Εγώ με το αμάξι και ο brother με την οδική.

Και ναι... έξω απο την ασφάλεια είναι παρκαρισμένη η κούκλα μου, το χαρακτηριστικό κόκκινο μπροστινό φτερό είναι εκεί... Είναι η δικιάαααα μουυυυυυ


Παρατημένη σε πεζοδρόμιο για 2 μήνες, σπασμένος διακόπτης και τάπα βενζίνης και πολύ πολύ σκόνη... πταίσματα...


Φόρτωμα και πίσω...

Και ξανά μοτοσικλετιστής παιδιά, καλώς σας βρήκα ξανά. :beer: :beer:

kalesin
30/09/2008, 00:43
ναι ρε μαγκα...

αυτα ειναι ομορφα νεα


:beer: :beer: :beer:

Pardalotzatziki
30/09/2008, 00:45
παιξε και κανενα λοττο....

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

swork21
30/09/2008, 00:48
Ωραία φίλε μου. Ευτυχώς.
Καλές βόλτες και πάλι.

:beer: :beer:

Tpap
30/09/2008, 01:23
λεπτομέρειες δεν έμαθες από τους γάτους/μπάτσους...?

που βρέθηκε, πως, πότε..κλπ.

η αλυσίδα παρατήρησες αν ήταν αλλαγμένη, είχαν κάνει χλμ αυτοί που την είχαν..?

για πε.

DimChios
30/09/2008, 05:42
το ιδιο που ειχε παθει και ο ξαδερφος μου!

Του την πηραν για βολτα και βρεθηκε παρατημενη...


ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΑ! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

MikeG
30/09/2008, 08:03
:a18: :a18: :a18: :wave2:

LARISEOS
30/09/2008, 08:26
αφου ειναι πιστα σκυλιά αναλόγως με το χρώμα γυρίζουν πισω στο αφεντικό τούς τα αφρικανακια!

εσενα απλα χάθηκε σε κάποια στενά λιγο παραπάνω!

ermiss
30/09/2008, 08:32
Παρατημένη σε ένα πεζόδρομο πάνω στα πατίσια.

Η αλυσίδα χαλαρωμένη τελείως. Ακούμπαγε πάνω στο ψαλίδι πίσω. Την κυκλοφόρησαν έτσι μάλλον ή την τέντωσαν όσο μπορούσαν. Πιο πολλές λεπτομέρειες δεν ξέρω, την πήρα στις 23:30 το βράδυ και την έχω στον μηχανικό,να καθαρίσουμε και το ρεζερβουάρ επειδή ήταν ανοιχτό και το φοβάμαι. Αλλαγή αλυσίδα γραναζιού θα την έκανα έτσι και αλλιώς, δεν ξέρω ακόμα αν έκανε μεγαλύτερη ζημιά η διαδρομη Λουτράκι-Αθήνα. Το μπροστά λάστιχο που ειναι σκασμένο-ξεφουσκωμένο. Και πολύ σκονη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sapila racing
30/09/2008, 11:26
Μπραβο ρε φίλε!!

Χαίρομαι πραγματικά για σένα!!! :beer:

VANDA
30/09/2008, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss

Και ναι... έξω απο την ασφάλεια είναι παρκαρισμένη η κούκλα μου, το χαρακτηριστικό κόκκινο μπροστινό φτερό είναι εκεί... Είναι η δικιάαααα μουυυυυυ





:beer: :D

Aggelos_SV
30/09/2008, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss

Η αλυσίδα χαλαρωμένη τελείως. Ακούμπαγε πάνω στο ψαλίδι πίσω. Την κυκλοφόρησαν έτσι μάλλον ή την τέντωσαν όσο μπορούσαν. Πιο πολλές λεπτομέρειες δεν ξέρω, την πήρα στις 23:30 το βράδυ και την έχω στον μηχανικό,να καθαρίσουμε και το ρεζερβουάρ επειδή ήταν ανοιχτό και το φοβάμαι. Αλλαγή αλυσίδα γραναζιού θα την έκανα έτσι και αλλιώς, δεν ξέρω ακόμα αν έκανε μεγαλύτερη ζημιά η διαδρομη Λουτράκι-Αθήνα.

:beer: :beer:
Γειά στην τύχη σου (μέσ'την ατυχία σου)

Να πούμε κι ένα μπράβο στους "μπάτσους" που έκαναν τη δουλειά τους...

Αυτό με την αλυσίδα που λες...με έβαλε στον εξής προβληματισμο..
Πριν καμιά βδομάδα είδα στην Αλεξάνδρας (μεταμεσονύχτια ώρα) έναν τύπο με ένα blackbird μπλε το οποίο έκανε έναν μεταλλικό θόρυβο μόλις επιτάχυνε...και ναι...όταν το παρατήρησα στο επόμενο φανάρι...η αλυσίδα σερνόταν στο δρόμο...είχε και αρκετές γρατζουνιές στα αριστερά πλαστικά...ξεκράνωτος και δικάβαλος με μια γκόμενα.
Μου έκανε εντύπωση ,γιατί κανείς μοτοσυκλετιστής δεν αφήνει την αλυσίδα (και μάλιστα σε τέτοιο μηχανάκι) να φθαρεί τόσο.Εκτός των άλλων είναι και πολύ επικίνδυνο...
Γενικά ο τύπος είχε περιέργη συμπεριφορά...
Το σκέφτηκα μήπως ήταν κλεμμένο,αλλά δεν κράτησα πινακίδα (μαλακία μου)..

ermiss
30/09/2008, 12:51
Είχα ακούσει ότι λύνουν τους τετωντήρες στην αλυσίδα ώστε να την παρατάς και να την πάρουν πριν την μεταφέρεις σε μηχανικό. Στην δική μου περίπτωση βέβαια δεν συνέβει κάτι τέτοιο γιατί ήξερα το πρόβλημα και είχα ραντεβού με τον μηχανικό 2 μέρες μετά αλλά και η ζημιά έγινε όταν ήμουν εγώ πάνω στην μηχανή.




ρε παιδιά αυθεντικός διακόπτης, τάπα και κλειδωνιά σέλας ζήτησε η ΗΟΝDA 300 euro έλεος δηλαδή...

sniper
30/09/2008, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
....


ρε παιδιά αυθεντικός διακόπτης, τάπα και κλειδωνιά σέλας ζήτησε η ΗΟΝDA 300 euro έλεος δηλαδή...


Έλα ντε..... πούλα το το ρημάδι και πάρε κανένα Capponord

ermiss
30/09/2008, 13:14
Έχεις δίκιο, η Aprilia έχει φτηνότερα ανταλλακτικά
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66081


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
30/09/2008, 13:18
Αυτά είναι τα ευχάριστα !

:beer: :beer: :beer:

byron
30/09/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Έχεις δίκιο, η Aprilia έχει φτηνότερα ανταλλακτικά
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66081


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σετάκι 3 κλειδαριες για Capo, 202,72? -10% έκπτωση. Ετοιμοπαράδοτο κιόλας....
Φιλαράκι, να σου πω.... Εκτός απ΄τα 300? σου είπαν και σε πόσους μήνες μήνες θα τα πάρεις; :D

:beer: :beer: Για το μωρό σου που επέστρεψε :wave2:

byron
30/09/2008, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έλα ντε..... πούλα το το ρημάδι και πάρε κανένα Capponord

Caponord θρασύτατε με το 3κύλινδρο παρτάλι :smokin:

bartlal
30/09/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Caponord θρασύτατε με το 3κύλινδρο παρτάλι :smokin:

αστον βρε βυρωνα. μεχρι 3 γραμματα μπορει να θυμηθει.

ομπρελα κραταγε οταν ο θεος εβρεχε....

:sad:







:lol: :lol: :lol: :lol:

DimChios
30/09/2008, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal

ομπρελα κραταγε οταν ο θεος εβρεχε....




Φαλάκρες εννοεις?

Ναι, οντως! Τον πηραν βεβαια κατι σταγονες ψιλες....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

africanos31
30/09/2008, 15:58
Mολις την φτιαξεις καμια κυριακη να μαζευτουμε Λουτρακι για καφε τετοια εποχη ειναι ωραια....

ermiss
30/09/2008, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Mολις την φτιαξεις καμια κυριακη να μαζευτουμε Λουτρακι για καφε τετοια εποχη ειναι ωραια....


Όποτε θέλεις. :beer:


Ρε παιδιά δίπλα στο Αφρικα είχαν και ένα καθαρό Yamaha motard χώρις να είμαι γνώστης νομίζω ήταν WRF σε πολύ καλή κατάσταση, χωρίς πινακίδες, χωρίς σκόνες το οποίο σημαίνει ότι ήταν εκεί το πολύ ενα μήνα....

Αν περάσει κανείς απο Λ. Γαλατσίου ας ρίξει μια ματιά στην Αγ. Λαύρας, είναι μπροστά στο αστυνομικό τμήμα, πριν απο τον φρουρό, τριγυρισμένο με κάγκελα, αυτό και μερικά μηχανάκια.

Προσπάθησα να το βγάλω Fwto αλλά ο κινητό μου με χαμηλό φωτισμό δεν κάνει για τίποτα...
Απλά τσεκαρετέτο κάποιος μήπως το κλαίει κανείς

AntoD
02/10/2008, 00:03
Souper nea..panta tetoia nea na exoyme...

Κανένας
02/10/2008, 00:20
Επιτέλους καλά νέα
:beer: :beer: :beer:

danaos75
02/10/2008, 14:38
:a18: :a18: :a18:
φιλαράκι μου έσκασες χαμόγελο μέσα σε μια κατα αλλα πολυ φορτωμένη μερα (τι μέρα, εβδομαδα..)

:beer: :beer:

Ταξιδευτής
09/10/2008, 10:20
Aυτα ειναι τα ωραια!!!! :beer:
Μπραβο ρε φιλαρακι! Πραγματικα χαρηκα σαν να ηταν δικη μου μηχανη! :beer: