PDA

View Full Version : Σοβαρο προβλημα με ΧΧ (πηνία)



audi_72
05/08/2008, 17:14
Καλησπερα παιδια!Μου εχει δημιουργηθει ενα μεγαλο και πολυ σοβαρο προβλημα με το ΧΧ μου!Θελω τα φωτα σας διοτι βρισκομαι σε αδιεξοδο!Το προβλημα ξεκινησε απο την μπαταρια και συγκεκριμενα δεν ηταν ο τυπος μπαταριας που φορουσε η μηχανη και δεν ξερω αν μπορω να διεκδικησω κατι απο αυτο!Επειτα το προβλημα μεταφερθηκε στον ανορθωτη ο οποιος ειναι καμμενος και αλλαχτηκε αλλα για κακη μου τυχη το προβλημα ειχε φτασει μεχρι το πηνιο!Εχω βγει εξω απο τα ρουχα μου οταν εκτος απο ολα αυτα ακουσα οτι δεν υπαρχει στην Ελλαδα πηνιο και θα παραγγελθει απο Ιαπωνια πραγμα που σημαινει οτι δεν γνωριζω καν ποτε θα ερθει!Γνωριζω οτι καποιο μελος εδω ειναι μηχανικος και αν γινεται να μου πει αν στεκουν ολα αυτα που προανεφερα!

CyBeRseXX
05/08/2008, 19:28
δες εδω για τιμες/ διαθεσιμοτητα πηνιων κ ανορθωτη.

http://www.jaws-motorcycles.co.uk/birdextra.htm

εχω ψωνισει διαφορα στο παρελθον κ ηρθαν ολα οκ.

τωρα για τα τεχνικα, πασο..

περαστικα κ αγυριστα :sun:

Tigas
05/08/2008, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από audi_72
Καλησπερα παιδια!Μου εχει δημιουργηθει ενα μεγαλο και πολυ σοβαρο προβλημα με το ΧΧ μου!Θελω τα φωτα σας διοτι βρισκομαι σε αδιεξοδο!Το προβλημα ξεκινησε απο την μπαταρια και συγκεκριμενα δεν ηταν ο τυπος μπαταριας που φορουσε η μηχανη και δεν ξερω αν μπορω να διεκδικησω κατι απο αυτο!Επειτα το προβλημα μεταφερθηκε στον ανορθωτη ο οποιος ειναι καμμενος και αλλαχτηκε αλλα για κακη μου τυχη το προβλημα ειχε φτασει μεχρι το πηνιο!Εχω βγει εξω απο τα ρουχα μου οταν εκτος απο ολα αυτα ακουσα οτι δεν υπαρχει στην Ελλαδα πηνιο και θα παραγγελθει απο Ιαπωνια πραγμα που σημαινει οτι δεν γνωριζω καν ποτε θα ερθει!Γνωριζω οτι καποιο μελος εδω ειναι μηχανικος και αν γινεται να μου πει αν στεκουν ολα αυτα που προανεφερα!

ΜΗΝ αγοράσεις καινούργια, κάνε περιέλιξη και δεν θα ξανασχοληθείς με το CBR σου για οτιδήποτε, τα original θα σου ξαναχαλάσουν και θα πληρώνεις πάλι :wave2:

audi_72
16/08/2008, 11:33
Τελικα επισκευαστηκαν τα πηνια στην Θεσσαλονικη με 150 ευρω και το προβλημα
εστιαστηκε εκει!Η διαγνωση για τον ανορθωτη ηταν λανθασμενη,δουλευει κανονικα
και φυσικα εβαλα και την μπαταρια που βαζει η Ηonda!

banditgr
18/08/2008, 23:08
imoun se paromoia thesi prin ligo kairo me esena,to 929 mou eixe kapsei phnia.
O sarakakis edine ta poinia 330 kai gia perieli3i zitagan 150.
Apofasisa na min kano perieli3i giati oles oi gnomes itan kata,o mastoras den edine egkiisi kai genika einai korona gramata.
Telika parageila apo ameriki kainourgia after market phnia me 110e (komple me metaforika) opou mou irthan se 1 vdomada akrivos,ta evala kai mexri tora mia xara.