PDA

View Full Version : shell koronios



LARISEOS
05/08/2008, 22:03
σημερα κα8ωσ γυριζα απο σαλονικα με το africA σταματησα στον κορονιο για βενζινη,,, βλακεια μου ,,,συνη8ωσ για πιο οικονομια βαζω λαρισα η σαλονικα!

που λετε ερχεται η υπαλιλοσ και μου λεει 98??

-οχι ρε απλη βαλε.....

μα 8α παει καλυτερα και λιγοτερουσ ριπουσ και με πιο πολυ δηναμη

-βαλε 95 απλη τησ λεω ξανα! με υφακι!

δε τελισ να βαλεισ μια αλλη w power μου λεει μετα?

- τι δεν καταλαβαινεισ? λεω? 95 να βαλεισ!

- βαλε 15 euro,,,,, και βλεπει πωσ βγαζω 50ρικο και μου λεει 10 8α σε βαλω!!!

-πασ καλα λεω 8ελω 15!!!!( γιατι ελεγα να παω και για μπανιο βελικα)

στο καπακι ερχεται ενα κουτι απο πισω , κηταω αρηστερα κηταω δεχια εχει 40 μανικεσ ο κορονιοσ , αυτοσ ομωσ μπικε απο πισω........κορναρει! κιολασ,,,,,

βγαζω το κηνιτο για να δω τησ κλησεισ και τι να κανω εε δεν γ@μιε.... πηρα ενα τηλ και τουσ αφησα να φωναζουν!!!!

Ktm.Prestige
06/08/2008, 07:29
Τους έχουν βάλει "χέρι" απο τα κεντρικά να πουλάνε αβέρτα V power και Racing.
Όλα θέμα προωθητικής!!

Και αυτοί υπάλληλοι είναι και πρέπει να το πούνε το ποίημα!!!
:beer:

edmarios
06/08/2008, 07:49
Καλημερα!

Δεν νομιζω οτι υπαρχει V power βενζινη σε μια εκπομπη του Ευαγγελατου ειχε δειξει οτι ειχε παει στα κεντρικα της shell στην Ολλανδια και βιντεοσκοπουσε κρυφα βεβαια και ειχαν πει καθαρα οτι βγαζουν μονο μια βενζινη ουτε V power απλη ουτε V power racing. Εγω πιστευω οτι εχει μια δοση αληθειας το ολο θεμα!!!

:wave2:

OzZzZzY
06/08/2008, 10:16
επισης σε πολλα βενζιναδικα αν πας αργα το βραδυ ή σε αυτα που διανυκτερευουν τους εχει τελειωσει η 95αρα ΠΑΝΤΑ και εχει μονο 98 και 100 :rolleyes: :rolleyes:

Cpt. Haddock
06/08/2008, 10:23
"Καθε 2-3 γεμίσματα" να βάζεις 100αρα γιατι βοηθαει στη λειτουργία του κινητήρα. Ξεπλένει (sic) τους ρύπους και τα κατάλοιπα, καταλαβαίνεις"

Τάδε έφη βενζινάς σε BP....

Κόντεψε να μου πέσει η μηχανή απ' το γέλιο :bigcry:

Όπως λέει κι ο prestige, υπάλληλοι είναι, προσπαθούν να πουλήσουν το ακριβό προϊόν τους, απορώ όμως γιατί επιμένουν σε μηχανές που βάζουν 15-20 ευρώ την ίδια ώρα που ίδιοκτήτες αυτοκινήτων πρόθυμα βάζουν 100αρες "γιατί είδα διαφορά στις επιδόσεις" ( :rotflmao: ) και φουλάρουν με 70-80-90 ευρώ

:rolleyes:

makis206
06/08/2008, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
επισης σε πολλα βενζιναδικα αν πας αργα το βραδυ ή σε αυτα που διανυκτερευουν τους εχει τελειωσει η 95αρα ΠΑΝΤΑ και εχει μονο 98 και 100 :rolleyes: :rolleyes:

Υπάρχει και η άλλη πλευρά όμως κι εκεί μπλέκουν τα πράγματα, εγώ (σαν μ@λάκας το παραδέχομαι:lol: ) έχω φάει κόλλημα με την 100άρα (αν και κατά βάθος πιστεύω ότι είναι μούφα η δουλειά) έχει τύχει στα δύο τελευταία γεμίσματα του παπιού να ζητήσω 100άρα και να μου λένε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη, καπάκι πάω στην 98άρα και μου λένε το ίδιο και γεμίζω αναγκαστικά με την 95άρα.

Και τις δύο φορές μου έτυχε στο ίδιο βενζινάδικο το οποίο βρίσκεται σε κεντρικό σημείο στα Χανιά !:smilea:

LARISEOS
06/08/2008, 10:32
basika pisteuw pws oles h bentzhnes to idio sk@to exoun mesa,,,,,,


na zhsoun ta koroida pou tous katafernoun kai thn poulane!!!!

:beer:

95 kai h pio fthnh na einai idia einai!!! ola ta alla pezoun rolo apo to ti ennoikio dhnei o ka8enas kai ti xwro exei !


:wave2: gia sou kwronie den xana pernaw!!!!

Sapadak
06/08/2008, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Καλημερα!

Δεν νομιζω οτι υπαρχει V power βενζινη σε μια εκπομπη του Ευαγγελατου ειχε δειξει οτι ειχε παει στα κεντρικα της shell στην Ολλανδια και βιντεοσκοπουσε κρυφα βεβαια και ειχαν πει καθαρα οτι βγαζουν μονο μια βενζινη ουτε V power απλη ουτε V power racing. Εγω πιστευω οτι εχει μια δοση αληθειας το ολο θεμα!!!

:wave2:


Υπαρχει απλή αμολυβδη και βι-παουερ, και βι-παουερ ρεϊσινγκ...ΤΕΛΟΣ :D



Οταν λες δεν υπαρχει ΤΙ εννοεις?

Οτι ειναι μουφα?

Υπ.Αναπτυξης δεν υπαρχει? Ελεγχους δεν κανει?

LARISEOS
06/08/2008, 10:59
egw me ena kolito pou exei bentzinadiko kai pou krataei polu kala ta mysthka ths douleias tou.......

opws oloi h bentzhnades ! Aplws mou eipe pws oloi exoume thn idia bentzhnh,,,,dld,,,

eite 1.10 thn breis eite 1,40 idia bentzhnh einai ! aplws o ka8enas kanei ta kone tou analogos me thn khnhsei kai me ta ennoikia pou plhrwnei!

twra oso gia v power ktl...... egw dokimasa opws oloi mas ,,,,kai se amaxi kai se mhxanh (mia fwra)

diafora xereis pou eida mono sta kausaeria kai auto einai tekmiriomeno apo mhxanima giati ekana kai elenxo kausaerion prin kai meta!!

ama exetai problima kteo me kausaeria sto kouti balte mia ebdomada prin 100 ra .......!

twra sthn apodosh ola moufa einai!

tyxeros
06/08/2008, 11:11
Εγω θα αναφερθω μονο στην Vp-racing, που βλεπω μεγαλη αλλαγη στην συμπεριφορα της μηχανης σε σχεση με την 95. Αλλα στην τιμη που εχει φτασει , θα κανω πολλη καιρο να ξαναβαλω.

manhunter
06/08/2008, 11:12
μάθει κατά καιρούς, και από διαφορετικές πηγές, η 100αρα αμολυβδη το πολύ πολύ να νοθευτεί με απλή, ενω η απλή με ένα σωρό σκ@τ@ που βάζουν

όπως και το πετρελαιο θερμανσης με πετρελαιο κινησης και διάφορα άλλα

Βάζω συχνά κατοστάρα, αλλά πιστευω ότι είναι όλα στο μυαλό.
Συνηθως βάζω από το μοναδικό shell που το έχει η ίδια η εταιρεία, και όχι από κανένα franchise που το έχει ο κάθε κυρ Μπάμπης (με όλο το συμπάθειο). Μια φορά την εβδομάδα, κάθε εβδομάδα,όλο τον χρόνο, είναι κλειστό για μερικές ώρες, γιατι είναι οι τύποι απο την εταιρεία και κάνουν ελέγχους

Και το λέω αυτό γιατί την νοθευση δεν την συστήνουν και ούτε συμφέρει τις εκάστωτε εταιρείες. Το κάνουν από μόνοι τους οι ιδιώτες για παρπάνω κέρδος.
Μια εταιρεία πετρελαίων παθαίνει μεγάλη δυσφήμιση από νοθεία.

Τέλος, το χειρότερο είαν ιότι σε όλο τον πλανήτη η βενζίνη έχει πέσει κατά πολύ (Μέχρι και 20 λεπτά/ευρώ) και εδώ δεν έχει κανένας μείωση.

Θα ρωτήσω βενζινά, και θα σας πω επίσημη τοποθέτηση


:wave2: :wave2:

Ktm.Prestige
06/08/2008, 11:15
Για την 100αρα , πάρτε ενα δείγμα και δείτε.
1ον έχει διαφορετικό χρώμα και 2ον έχει διαφορετική οσμή!!

Σίγουρα έχει διαφορά , ακόμα και στις επιδόσεις!!
Οι 95 και 98 φτιάχνονται στα δικά μας δυιληστήρια , η 100αρα είναι εισαγωγής!

Όσο για τον Ευαγγελάτο , το έχει μαμήσει το θέμα!!Σε προηγούμενο topic λέγαμε για τους κάφρους τους δημοσιογράφους!

Sapadak
06/08/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS

Aplws mou eipe pws oloi exoume thn idia bentzhnh,,,,dld,,,


Καλα στα ειπε το φιλαρακι σου

Η ολη διαφορα μεταξυ εταιριων ειναι στα προσθετα που βαζουν, οποιες απο αυτες χρησιμοποιουν.

Βεβαια και στη ποιοτητα της "βασης"
Γιατι άλλοι περνουν απο ΕΛΠΕ, αλλοι απο το ΜΟ, και αλλοι απο τον "Αγιο μαυρικιο"

Υπαρχουν ΠΟΛΛΕΣ εταιριες επι το πλειστον Ελληνικες που ΔΕΝ χρησιμοποιουν καθολου προσθετα (γιαυτο και η διαφορα τιμης)

Cpt. Haddock
06/08/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
Σίγουρα έχει διαφορά , ακόμα και στις επιδόσεις!!
Οι 95 και 98 φτιάχνονται στα δικά μας δυιληστήρια , η 100αρα είναι εισαγωγής!

Είσαι σίγουρος οτι εισάγουμε βενζίνη; Με τί ερχεται; Με τάνκερ? :look:

3 διυλιστήρια υπάρχουν στην Ελλάδα, Ελδα, Εκο και μοτορ όιλ

:wave2:

Sapadak
06/08/2008, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είσαι σίγουρος οτι εισάγουμε βενζίνη;

Απο Ισπανια (μπιπι) απο Ολλανδια (σελ) τις κατοσταρες τους.

Ktm.Prestige
06/08/2008, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Απο Ισπανια (μπιπι) απο Ολλανδια (σελ) τις κατοσταρες τους.

:a18:

γεροπιτσιρικος
06/08/2008, 11:31
Σορρυ ρε παιδιά, αλλά όταν η 95αρα στην BP κάνει 1,28 και στο απέναντι πεζοδρόμιο η AVIN το έχει 1.19, να τα χ...σω τα πρόσθετα!!! Τόση διαφορά έχουν τα λεγόμενα πρόσθετα όταν είναι από ελληνικά διυλιστήρια; Μην σας πιάνουν κορόιδα

Sapadak
06/08/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
Σορρυ ρε παιδιά, αλλά όταν η 95αρα στην BP κάνει 1,28 και στο απέναντι πεζοδρόμιο η AVIN το έχει 1.19, να τα χ...σω τα πρόσθετα!!! Τόση διαφορά έχουν τα λεγόμενα πρόσθετα όταν είναι από ελληνικά διυλιστήρια; Μην σας πιάνουν κορόιδα

Τα προσθετα ΔΕΝ ειναι απο διυλιστηρια.

Τα φτιαχνει η καθε εταιρια μονη της και η "συνταγη" ειναι 7σφραγιστο μυστικο



Βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :D

alex14
06/08/2008, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
Σορρυ ρε παιδιά, αλλά όταν η 95αρα στην BP κάνει 1,28 και στο απέναντι πεζοδρόμιο η AVIN το έχει 1.19, να τα χ...σω τα πρόσθετα!!! Τόση διαφορά έχουν τα λεγόμενα πρόσθετα όταν είναι από ελληνικά διυλιστήρια; Μην σας πιάνουν κορόιδα

+1

Επισης, μας τα τρωνε που μας τα τρωνε, ας τα φανε τουλαχιστον Ελληνικες εταιριες.

:wave2:

LARISEOS
06/08/2008, 11:51
pantws eiste shgouroi pws sthn ellada me 40 ba8mous kai mesa sthn polu h 100 h v power kanei kalo ston khnitira??? egw pisteuw pws den xreiazetai h mhxani 100 ra....kai nwmhzw pws 8a zestainetai kai pio polu to mhxanaki!!!!

gnwmh mou !

apav
06/08/2008, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Τέλος, το χειρότερο είαν ιότι σε όλο τον πλανήτη η βενζίνη έχει πέσει κατά πολύ (Μέχρι και 20 λεπτά/ευρώ) και εδώ δεν έχει κανένας μείωση.

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=924797

Ταξιδευτής
06/08/2008, 12:00
Παντως ρε παιδια αυτο το θεμα με την Shell εχει παραγινει!

Καθε μα καθε φορα που αναγκαζομαι να παω σε οποιαδηποτε Shell, ο βενζινας πιανει ΑΜΕΣΩΣ την 95αρα την αντλια (η και 100αρα). Του λεω να βαλει απλη αμολυβδη και με κοιταει στραβωμενος λες και του εβρισα τη μανα!
Και μιλαμε αυτο συμβαινει επι μονιμου βασεως! :mad:

Αλλα το τραγικο το ειδα τις προαλλες σε μια κωλοShell στην Κατεχακη. Ειμαι με την 999 και γυριζω σπιτι και λεω ας βαλω λιγο βενζινη μιας που περναω. Σταματαω μπροστα στην αντλια κ ερχεται ο κλασσικος πιτσιρικας.
Πιανει την 100αρα. Κοιταζω τιμη: 1,583 !!!! :eyepop:
Του λεω, απλη αμολυβδη!
Μου λεει στραβωμενος: απλη αμολυβδη;;; Δεν θα βαλεις 100αρα;
Λεω, ρε μεγαλε με 1,58;;; Πλακα κανεις;

Και μου λεει με υφος "Καλα! Με τετοια μηχανη και της βαζεις απλη αμολυβδη; Δεν τη λυπασαι; "
Του λεω, ρε ανθρωπε με τετοιες τιμες και θα το συζηταμε κιολας;
Στην τελικη βαζω 100αρα αλλα απο ΑΛΛΟΥ! Οταν εχεις τετοιες τιμες σιγα μην βαλω! Λιγο παρακατω ειναι ενα σωρο πρατηρια που εχουν την 100αρα με 1,25-1,30.
Εκει αρχισε να μου μιλαει με υφος περιφρονητικο και να λεει τουλαχιστον βαλε Vpower. Εχει μονο 20 λεπτα διαφορα με την απλη!!!
Λεω, θα μας τρελλανεις; Μονο 20 λεπτα; :rolleyes: :rolleyes: Ειναι ιδια με την απλη! Με βλεπεις για κοροιδο;

Καπου εκει αρχισε να λεει οτι η vpower καθαριζει τον κινητηρα, καλυτερη καυση, οικονομια κ αλλες τετοιες μ@λ@κιες οποτε στο τελος μου λεει και το κορυφαιο: "Εγω, και στο Swift και στο ΧΤ και στο Κ μου βαζω 100αρα! Λιγο παρακατω ειναι η Βουλιαγμενης και η Βουτα. Ελα να δεις πως ανοιγω με την 100αρα και αμα γουσταρεις βαζουμε και χρηματα!"

Ε καπου εκει σηκωθηκα και εφυγα και δεν ξαναπατησα! :mad:
Στο διαολο τα μ@λ@κισμενα! :mad: :mad: :mad:

LARISEOS
06/08/2008, 12:12
8α μασ τρελανεισ,,,,,, εγω 8α τον εφερνα την μανικα στο κεφαλι....! και 8α τον γεμηζα το κολ@ρ@κι του 100 να δουμε πωσ 8α παει πιο κατω στην βουλιαγμενη! χεχεχεχεχεχε

ΝΤΡΟΠΗ

ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΗΣ ΑΚΡΙΒΙΑΣ,,,,,,,,

ΟΠΩΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΒΟΙΚΟΤΑΖ THN SHELL!

εμενα μου στελνουν καποια email και καθε μηνα κανουμε κατι ,,,,,, ασ πουμε το γαλα το αγνο εχει 0.90 λεπτα το λιτρο....... γιατι να παρω απο τα αλλα! ασ ξθπνησουμε και ασ τρωμε τα φραγκα μασ εκει που πρεπει !

makis206
06/08/2008, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Πιανει την 100αρα. Κοιταζω τιμη: 1,583 !!!! :eyepop:
Του λεω, απλη αμολυβδη!
Μου λεει στραβωμενος: απλη αμολυβδη;;; Δεν θα βαλεις 100αρα;
..............
Και μου λεει με υφος "Καλα! Με τετοια μηχανη και της βαζεις απλη αμολυβδη; Δεν τη λυπασαι; "
..............
Εκει αρχισε να μου μιλαει με υφος περιφρονητικο και να λεει τουλαχιστον βαλε Vpower. Εχει μονο 20 λεπτα διαφορα με την απλη!!!
..............
Καπου εκει αρχισε να λεει οτι η vpower καθαριζει τον κινητηρα, καλυτερη καυση, οικονομια κ αλλες τετοιες μ@λ@κιες


Πλάκα πλάκα και μόνο αυτά να δει κανείς αρχίζει βρωμίζει η δουλειά, σε κάθε βενζινάδικο τα ίδια λένε ! Τι σταδιάλα σεμινάριο τα κάνουνε ;:uplate:


Όπου νά'ναι θά'χουνε όλοι Swift XT και GSXR !!:eyepop: :rotflmao:

LARISEOS
06/08/2008, 12:23
Όπου νά'ναι θά'χουνε όλοι Swift XT και GSXR !!:eyepop: :rotflmao: [/B][/QUOTE]


:beer: χεχεχεχεχεχεεχεχ σωστοσ!

manhunter
06/08/2008, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Παντως ρε παιδια αυτο το θεμα με την Shell εχει παραγινει!

Καθε μα καθε φορα που αναγκαζομαι να παω σε οποιαδηποτε Shell, ο βενζινας πιανει ΑΜΕΣΩΣ την 95αρα την αντλια (η και 100αρα). Του λεω να βαλει απλη αμολυβδη και με κοιταει στραβωμενος λες και του εβρισα τη μανα!
Και μιλαμε αυτο συμβαινει επι μονιμου βασεως! :mad:

Αλλα το τραγικο το ειδα τις προαλλες σε μια κωλοShell στην Κατεχακη. Ειμαι με την 999 και γυριζω σπιτι και λεω ας βαλω λιγο βενζινη μιας που περναω. Σταματαω μπροστα στην αντλια κ ερχεται ο κλασσικος πιτσιρικας.
Πιανει την 100αρα. Κοιταζω τιμη: 1,583 !!!! :eyepop:
Του λεω, απλη αμολυβδη!
Μου λεει στραβωμενος: απλη αμολυβδη;;; Δεν θα βαλεις 100αρα;
Λεω, ρε μεγαλε με 1,58;;; Πλακα κανεις;

Και μου λεει με υφος "Καλα! Με τετοια μηχανη και της βαζεις απλη αμολυβδη; Δεν τη λυπασαι; "
Του λεω, ρε ανθρωπε με τετοιες τιμες και θα το συζηταμε κιολας;
Στην τελικη βαζω 100αρα αλλα απο ΑΛΛΟΥ! Οταν εχεις τετοιες τιμες σιγα μην βαλω! Λιγο παρακατω ειναι ενα σωρο πρατηρια που εχουν την 100αρα με 1,25-1,30.
Εκει αρχισε να μου μιλαει με υφος περιφρονητικο και να λεει τουλαχιστον βαλε Vpower. Εχει μονο 20 λεπτα διαφορα με την απλη!!!
Λεω, θα μας τρελλανεις; Μονο 20 λεπτα; :rolleyes: :rolleyes: Ειναι ιδια με την απλη! Με βλεπεις για κοροιδο;

Καπου εκει αρχισε να λεει οτι η vpower καθαριζει τον κινητηρα, καλυτερη καυση, οικονομια κ αλλες τετοιες μ@λ@κιες οποτε στο τελος μου λεει και το κορυφαιο: "Εγω, και στο Swift και στο ΧΤ και στο Κ μου βαζω 100αρα! Λιγο παρακατω ειναι η Βουλιαγμενης και η Βουτα. Ελα να δεις πως ανοιγω με την 100αρα και αμα γουσταρεις βαζουμε και χρηματα!"

Ε καπου εκει σηκωθηκα και εφυγα και δεν ξαναπατησα! :mad:
Στο διαολο τα μ@λ@κισμενα! :mad: :mad: :mad:






Κατεχάκη και Κηφησίας? (σχεδόν)
Αν είναι αυτό τότε είναι της μαμα εταιρείας και όχι ιδιώτη

Αστα να πάνε...Τα ίδια κάνουν και σε εμένα που είναι εκεί δίπλα η δουλειά μου, αλλά δεν ψαρώνω. Βάζω κατοστάρα καμιά φορά έτσι για το γαμώτο.









:sun: :sun: :sun:

LARISEOS
06/08/2008, 13:22
boikotaz sthn shell,,,,,,, alla kai bp ktl......ama den katalaboume monh mas oti prepei na psaxtoume kai sthn bentzhnh na bazoume thn pio fthnh.....tote na mhn griniazoume gia akribies ktl!!!!


exoume katanthsei na zoume me times san tous pio plousios sthn eurwph kai hmaste oi pio ftoxoi!!!

boikotaz sta akriba prathria !!!!!

mporei shmera kapion na mhn ton niazei alla kapoia stigmh 8a ton peiraxei!

TOLISTOLAROS
06/08/2008, 14:00
100άρα δεν έχω βάλει ποτέ,ούτε στη μηχανή ούτε σε αμάξι...
ΑΛΛΑ
με τη V-Power Racing έχω δει αισθητή διαφορα σε απόκριση και στροφάρισμα σε αμάξι ,στη μοτό δε την έχω δοκιμάσει.
Αυτό το'χουν παρατηρήσει και φίλοι μου.

Ταξιδευτής
06/08/2008, 14:23
Παιδια, εγω αποφευγω να βαζω σε BP και Shell -ειδικα τα τελευταια ηταν και η σταγονα που ξεχειλησε το ποτηρι! :mad:

Εχω βρει οτι η ΕΛΙΝ γενικα εχει πολυ καλη βενζινη και αν καποιος θελει μπορει να βαλει 100αρα με την τιμη που σε αλλα πρατηρια εχουν την απλη αμολυβδη. :wave2:

Cpt. Haddock
06/08/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
"Εγω, και στο Swift και στο ΧΤ και στο Κ μου βαζω 100αρα! Λιγο παρακατω ειναι η Βουλιαγμενης και η Βουτα. Ελα να δεις πως ανοιγω με την 100αρα και αμα γουσταρεις βαζουμε και χρηματα!"

και κότεψες να πας κοντρα με swift ρε κουλέ; :smokin:

makis206
06/08/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
και κότεψες να πας κοντρα με swift ρε κουλέ; :smokin:

Ρε μανία αυτοί οι Άγγλοι να μιλάνε όλη μέρα για τσάγια...:dizzy: :lol:

sniper
06/08/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ρε μανία αυτοί οι Άγγλοι να μιλάνε όλη μέρα για τσάγια...:dizzy: :lol:


Λογικό.... (http://www.youtube.com/watch?v=NUd8t6XaUOY&feature=related) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
06/08/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Λογικό.... (http://www.youtube.com/watch?v=NUd8t6XaUOY&feature=related) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

τι ακριβώς έψαχνες; :wacko:

γιατι απο κάτω είχε αυτό το βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=9UoR-TiYYDY&feature=related

:bigcry:

Aggelos_SV
06/08/2008, 14:52
Εγώ βάζω μόνο απλή αμόλυβδη(95άρα) τα τελευταία 2 χρόνια που οι τίμές έχουν πάει στο Θεό.
Όποτε θέλω να ''καθαρίσω'' τα μπεκ,βαλβίδες κλπ υπάρχουν και τα πρόσθετα της STP(ένα μπουκαλάκι 250ml για 3-4 γεμίσματα).
Η V-Power σε σχέση με την απλή έχουν διαφορά μόνο στα πρόσθετα και όχι στα οκτάνια (95άρες είναι και οι δύο)
H V-Power racing είναι 100 οκτανίων.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Και μου λεει με υφος "Καλα! Με τετοια μηχανη και της βαζεις απλη αμολυβδη; Δεν τη λυπασαι; " ΄
Έπρεπε να του πεις "Όχι δεν το λυπάμαι,μηχανάκι της δουλειάς είναι ,κάθε μέρα γράφω 100 χλμ μέσ'την Αθήνα.Αν είναι να βάζω 100άρα και σ'αυτό τί θα βάλω στο 312,στο 1098,στο τουμπανιασμένο Busa με τα 400 άλογα,και στο C 50 που κατέβάζω στο dragster:confused: " :rotflmao:



Y.Γ.1 Στον Γέρακα οι τιμές της απλής αμόλυβδης έχουν πέσει στα 1,119€/lt σε όλα τα βενζινάδικα
Υ.Γ.2 Όταν βενζινάς προσπαθεί να σε πείσει να βάλεις την τάδε αντί για αυτή που επέλεξες και επιμένει,τον χαιρετάς και πας στο παραδίπλα βενζινάδικο

Sapadak
06/08/2008, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV

Η V-Power σε σχέση με την απλή έχουν διαφορά μόνο στα πρόσθετα και όχι στα οκτάνια (95άρες είναι και οι δύο)

Ιδιο προσθετο διαφορετικη ποσοτητα
:beer:

Ταξιδευτής
06/08/2008, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV

Έπρεπε να του πεις "Όχι δεν το λυπάμαι,μηχανάκι της δουλειάς είναι ,κάθε μέρα γράφω 100 χλμ μέσ'την Αθήνα.Αν είναι να βάζω 100άρα και σ'αυτό τί θα βάλω στο 312,στο 1098,στο τουμπανιασμένο Busa με τα 400 άλογα,και στο C 50 που κατέβάζω στο dragster:confused: " :rotflmao:


:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: Δικε μου, μιλαμε σωστος!!! Δεν το σκεφτηκα καθολου!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Θα εμενε μλκ ο τυπος! :lol:

LARISEOS
06/08/2008, 17:21
υπαρχει καπιοσ που μπορει να μασ πει μηπωσ κανουν και κακο σε καποιεσ μηχανεσ αυτεσ η βεντζηνεσ? ασ πουμε εμενα ενασ φιλοσ μου ειχε 1400(αμαξι) το εβαζε 100..........δεν 8α το καπσει το μηχανιμα?

εγω στο africa διαφορα δεν ειδα........ αλλα και για οσουσ εχοθν δει........και στο saab 2300 ουτε εκει ειδα! απλωσ μου φενεται πωσ στο μυαλο μασ ειναι!

υπαρχει καπιοσ που το εχει μετρησει με καπιον τροπο.....οτι ναι ρε σηγουρα υπαρχει διαφορα!!!!??

TOLISTOLAROS
06/08/2008, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
υπαρχει καπιοσ που μπορει να μασ πει μηπωσ κανουν και κακο σε καποιεσ μηχανεσ αυτεσ η βεντζηνεσ? ασ πουμε εμενα ενασ φιλοσ μου ειχε 1400(αμαξι) το εβαζε 100..........δεν 8α το καπσει το μηχανιμα?

εγω στο africa διαφορα δεν ειδα........ αλλα και για οσουσ εχοθν δει........και στο saab 2300 ουτε εκει ειδα! απλωσ μου φενεται πωσ στο μυαλο μασ ειναι!

υπαρχει καπιοσ που το εχει μετρησει με καπιον τροπο.....οτι ναι ρε σηγουρα υπαρχει διαφορα!!!!??
Για οποιοδήποτε μοτέρ όσο περισσότερα οκτάνια τόσο περισσότερη προστασία από προανάφλεξη(κοινώς "πειράκια").Σαφώς και δεν θα το κάψει το μοτέρ.Κίνδυνος υπάρχει μόνο από νοθευμένες βενζίνες

LARISEOS
06/08/2008, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Για οποιοδήποτε μοτέρ όσο περισσότερα οκτάνια τόσο περισσότερη προστασία από προανάφλεξη(κοινώς "πειράκια").Σαφώς και δεν θα το κάψει το μοτέρ.Κίνδυνος υπάρχει μόνο από νοθευμένες βενζίνες

ολα καλα αλλα δλδ αν ειναι νοθευμενεσ? ρε σει πιοσ δεν το νοθευει???? η δεν κλεβει η οτιδηποτε?

αχχχ,,,,,, :beer:

καλυτερα να πηνουμε μπυρεσ!

TOLISTOLAROS
06/08/2008, 18:22
Αν είναι νοθευμένη το πιο πιθανό να μην "πηγαίνει" τ'αμάξι.Ρε χαλαρώστε,μη βλέπετε παντού κατασκόπους,λαμόγια κ'εγκληματίες!
Βάλτε βενζίνη μόνο από συγκεκριμένο βενζινάδικο.Τώρα αν σε ταξίδι αναγκαστικά βάλετε βενζίνη και βγει νοθευμένη δε χάλασε κι ο κόσμος,θα την κάψετε και θα βάλετε μετά καθαρή,δε θα σκάσουμε για τα σίδερα!
Στην τελική τί είναι το μοτέρ να καεί με το παραμικρό,χάρτινο;

gsx1400
06/08/2008, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
ολα καλα αλλα δλδ αν ειναι νοθευμενεσ? ρε σει πιοσ δεν το νοθευει???? η δεν κλεβει η οτιδηποτε?

αχχχ,,,,,, :beer:

καλυτερα να πηνουμε μπυρεσ!



πιστευω οτι στην ατικη και στα μεγαλα αστικα κεντρα γινονται περισσοτερη ελενχη.
εγω ειμαι μηχανικος και αυτα που βλεπω στα ρεζερβουαρ αυτοκινητων δεν περιγραφονται
και κατι αλλο εχω φιλο με πρατηριο της shell και μου ειπε οτι η V-Power Racing ερχεται απο την
γαλλια...

Maira
07/08/2008, 21:27
Οι βενζίνες έχουν διαφορά αλλά αυτό δεν σημαίνει πως μπορούν να χρησιμοποιούνται από όλους τους κινητήρες με την ίδια αποτελεσματικότητα!!!


Μια εταιρεία ειδικά το έχει παρακάνει!!! 15 λεπτά με είχε και προσπαθούσε να με πείσει πως αν βάλω V-power ο κινητήρας θα καίει λιγότερο!!!!

Πώς καλή μου αφού έχει καρμπυρατέρ πάνω και όλα είναι σχετικά με το δικό μου όχημα???

Εκτός αυτού όμως,







Συναγερμός όσον αφορά Αυτή την εταιρεία!!!!

Δεν μπορώ να το πω με σιγουρια αλλά από τα χιλιόμετρα και τα χρήματα που έχω ξοδέψει τον τελευταίο καιρό, μου φαίνεται πως η βενζίνη της συγκεκριμένης εταιρείας καταναλώνεται από τον κινητήρα πολύ πιο γρήγορα αν αυτό είναι δυνατό!!!! Μιλάμε για μισά χιλιόμετρα περίπου!!!!

:sad:

makis206
08/08/2008, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δεν μπορώ να το πω με σιγουρια αλλά από τα χιλιόμετρα και τα χρήματα που έχω ξοδέψει τον τελευταίο καιρό, μου φαίνεται πως η βενζίνη της συγκεκριμένης εταιρείας καταναλώνεται από τον κινητήρα πολύ πιο γρήγορα αν αυτό είναι δυνατό!!!! Μιλάμε για μισά χιλιόμετρα περίπου!!!!
:sad:

Εσύ χρειάζεσαι τον reinmeister μάλλον... :D


:lol:

TATAR
08/08/2008, 09:48
Πρίν 2-3 βδομάδες εδώ στο Ηράκλειο γέλασε κάθε πικραμένος !!! Αντιδήμαρχος - αθλητικός παράγων με ολοκαίνουριο κουτί μπέμπα έβαλε Σαββατιάτικα πηγαίνοντας σε γάμο/βάπτιση απο πρατήριο γνωστού του "ακριβή βενζίνα" μιξ με νερό 50-50. Φυσικά το κουτί ακινητοποιήθηκε στα πενήντα μέτρα απο το πρατήριο. Πάει ο γάμος/βάπτιση !!! Επί μέρες τα ντόπια καναλια έπαιζαν οργισμένες δηλώσεις του παράγοντα ότι η νομαρχεία θα ξετίναζε στους ελέγχους τα πρατήρια.


(φυσικά αν αυτό συνέβαινε σε αυτοκίνητο κοινού θνητού κούφια ή ώρα,δεν θα τόπερνε κανείς είδηση. Τουλάχιστο γελάσαμε !!!:evil: :evil: )