PDA

View Full Version : Suzuki RF400 VS τετρακίλυνδρο μοντ'98



lafaki
06/08/2008, 00:48
Μου έσπασε το δεξιό footrest, η αλουμινένια βάση που στηρίζεται το μαρσπιέ με το πίσω φρένο.
Ξέρει κανείς που μπορώ ν'απευθυνθώ για ν'αγοράσω το συγκεκριμένο ανταλλακτικό?
Πήγα στον Σφακιανάκη κοντά στην Πλ. Περιστερίου και δεν ήξεραν τίποτα για το συγκεκριμένο μοντέλο. Με ρώτησαν μάλιστα αν είναι παπί στο συνεργείο τους..... :look: τι να πω... Υποτιθέμενοι εξουσιοδοτημένοι... Βοηθήστε με σας παρακαλώ:sick:

div400
06/08/2008, 01:38
ρίξε μια ματια σε μαγαζιά με μεταχειρισμένα...

επίσης το ανταλλακτικό πρέπει να είναι το ίδιο με το rf600 που εισαγώταν κανονικά στην Ελλάδα απο την αντιπροσωπία, όπότε ακόμα και αν δεν το βρισκεις μεταχ/νο θα μπορέις λογικά να το παραγγήλεις...ίσως...:look:

gcrook
06/08/2008, 12:27
Μπορει να ειναι ιδιο και με το 600 και με το 900 που και αυτο εισηχθη κανονικα.
Αν ακομα δεν το εχουν ακουστα εκει μπορεις να παρεις ενα τηλ στον Κολιουση.
Εκει σιγουρα θα σου πουν,μιας και αν δεν κανω λαθος ενας υπαλληλος εκει εχει το 900 και ξερει κατι παραπανω.

SVX
11/08/2008, 19:37
kai ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ το RF στα V2'S της SUZUKI?? :confused: :eyepop: :uplate: :wave2:

lafaki
19/08/2008, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
επίσης το ανταλλακτικό πρέπει να είναι το ίδιο με το rf600 που εισαγώταν κανονικά στην Ελλάδα απο την αντιπροσωπία, όπότε ακόμα και αν δεν το βρισκεις μεταχ/νο θα μπορέις λογικά να το παραγγήλεις...ίσως...:look:

Ξέρεις που θα μπορούσα ν'απευθυνθώ για να το παραγγείλω? Site στο internet, μαγαζί με τηλέφωνο, κ.λ.π.?


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μπορει να ειναι ιδιο και με το 600 και με το 900 που και αυτο εισηχθη κανονικα.
Αν ακομα δεν το εχουν ακουστα εκει μπορεις να παρεις ενα τηλ στον Κολιουση.
Εκει σιγουρα θα σου πουν,μιας και αν δεν κανω λαθος ενας υπαλληλος εκει εχει το 900 και ξερει κατι παραπανω.


Μήπως έχεις κάποιο τηλέφωνο ή διεύθυνση του μαγαζιού για να επικοινωνήσω μαζί τους?




Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
kai ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ το RF στα V2'S της SUZUKI?? :confused: :eyepop: :uplate: :wave2:

Πουθενά φίλε μου, απλά έχω απελπιστεί γιατί το να μην είναι ευρέως γνωστό στον κόσμο, το καταλαβαίνω. Το να με ρωτάνε ακομα και στην αντιπροσωπεία της Suzuki, τι εναι αυτό??:dizzy: :confused: και να με κοιτάνε σαν να τους μιλάω "εδώ άλλος πλανήτης" εκεί μου'ρχεται να βάλω τα κλάματα... Η ίδια η αντιπροσωπεία να μην αναλαμβάνει???? Τι κι αν είναι παλιό μοντέλο? Εδώ η Yamaha ή η HONDA έχουν μοντέλα 25ετίας που ορισμένα τα έχουν αποσύρει από την κυκλοφορία και όμως! ανταλλακτικά τους έχουν!! Βέβαια δεν ήξερα τότε που το "παντρεύτηκα, δε ρώταγα?? Τι να πω...

Και τώρα μου'χει "δέσει τα χέρια" διότι η υφή της δουλειάς μου είναι τέτοια (λογιστικά) που το χρησιμοποιούσα για μακρινές διαδρομές κάθε μέρα να πηγαίνω στους πελάτες μου.





Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά κι ελπίζω να την βρω την άκρη μου σύντομα, με τις πληροφορίες που θα μου δώσετε. :a012: