PDA

View Full Version : HONDA XR 650R motard



AmIinside?
05/02/2005, 17:04
Καλησπέρα φίλοι.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το παραπάνω εργαλείο και ανησυχώ μήπως και κάνω λάθος.

Δεν βλέπω πολλά να κυκλοφορούν σε σχέση με ΧΤ και Dukes. Φυσικά μιλάω για μοντέλα μετά του 2002.

Δε σκοπέυω να το σχίζω κιόλας, αλλά δε θα το πηγαίνω και χαλαρά καθημερινά.

Τι γνώμη έχετε γιαυτή την αγορά; Να προχωρήσω; Τα 43 άλογα στο τροχό είναι ελκυστικά αλλά για 8.800 αξίζει;

AmIinside?
05/02/2005, 17:23
Αυτο ειναι το:


8311

GST
05/02/2005, 20:46
ειναι πολλα τα λεφτα φιλε μου για να παρεις αυτο το εξεσιο motard...:lol: ....43 αλογα :lol: upsidedown:lol: αμα γυρισεις την φωτο αναποδα:lol: κοντερ του 1980:lol: :lol: fatbar:lol: και αλλα πολλα καλουδια που θα βλεπεις γυρω σου αλλα εσυ δεν θα εχεις:lol: ...μοντελο 2002 ..8800:uplate: ελα αλεκο ποσο ειπες:hypnotize ......βεβαια οσο το παρεις τοσο θα το δωσεις μετα απο 37.5 χρονια αν τελικα δεν κανεις γιο και η κορη σου θελει βεσπακι:lol: :lol:


ασχετα απο την πλακα παρε ενα ktm 640 οτι καλυτερο για πολιτικο motard:cool:

idi
05/02/2005, 21:23
δεν εχει μιζα

AmIinside?
05/02/2005, 21:25
Μάλιστα.....

Ήσουν χαρακτηριστικότατος μπορώ να πω....

Τωρα βέβαια αυτό που είπες το λες με βάση τη φώτο που είδες;

Το λες επειδή για σένα το να έχεισ ένα κοντέρ designάτο με λαμπάκια και πάει λεγοντας σημαίνει "αυτό ειναι μηχανή";

Το λες επειδή διαβάζεις, βλέπεις στο δρόμο, ακους για πορτοκαλί σίφουνες;

Δηλαδή, εντάξει συμφώνώ απόλυτα, αυτή η εταιρία βγάζει τα κορυφαία motard αλλά δε σκοπεύω να τρέξω σε αγώνες...
Και σίγουρα δε θα θελα να καταλήξω να πάρω ενα XT και να λέω πως οδηγώ motard.......

Απλά θέλω μία μηχανή αξιόπιστη, που δε θα μου αδειάζει η τσέπη στα service και που δε θα φοβάμαι να την ανοιγω και να μπαίνω....

Αυτά.....

Ευχαριστώ παντως, κάθε αποψη δεκτη... ετσι;

AmIinside?
05/02/2005, 21:39
Παντως το πως δεν εχει upsidedown και μιζα ειναι απαραδεκτο...

Συμφωνω.

GST
06/02/2005, 13:20
κοιτα για να μην παρεξηγηθου με κιολας,,:) ειμουν κατοχος 640 και ετυχε να εχω οδηγησει το xr ...
δεν εχει upside down που εχει ο ανταγωνισμος και για μοτοσυκλετα motard δινει αλλη αισθηση στο δρομο

για τα οργανα ρε φιλε πια λαμπακια και μαλακιες....μιλαμε για ενα σοβαρο οργανακι και οχι οργανο του 1980 ναι και αυτο ειναι μερος της μηχανης.......

δεν εχει μιζα που για πολιτικη χρηση οπως το θες θα καταλαβεις ποσο χρησιμη ειναι οταν σου σβησει σε καμια ανηφορα μεσα στη κινηση και τραβας μανιβελιες για να παρει και απο πισω τα αυτοκινητα στα φρενα....

μιλαμε για motard που σημαινει στησυμο....και πεσ μου τι αναρτησεις φοραει σε σχεσει με τον ανταγωνισμο....

φινιρισμα αστα τα πλαστικα του ειναι γεια σου.....και αν πεσεις κατω για ρωτα απο σαρακακι πλευρα.....

να παμε και στον κινητηρα με τα χιλια ζορια 46 αλογα με τη βοηθεια της dallara ιταλιας και να σου τονισω οτι αυτο ειναι το αγωνιστικο της honda δηλαδη ο ανταγωνισμος του ειναι το 660 της ktm..........και οχι το πολιτικο 640 που εχει τα ιδια αλογα με το δικο σου...........η αισθηση του ειναι πολυ τραχια και αποτομη και οι ανρτησεις δεν βοηθανε για χρηση πολης που το θες.......οσο για το service για ρωτα καλυτερα γιατι εγω για το R ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ SERVICE ΚΑΘΕ 1000 χλμ

και για να τελειωνουμε φιλε μου με τα ιδια λεφτα περνεις καινουργιο μηχανακι και οχι μηχανη 3ετιασ χωρις καν εγγυηση και γνωση για τη χρηση και την συντηρηση που του εκανε ο προκατοχος ......αυτα φιλικα :wave2:

Julius
07/02/2005, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από AmIinside?
Καλησπέρα φίλοι.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το παραπάνω εργαλείο και ανησυχώ μήπως και κάνω λάθος.

Δεν βλέπω πολλά να κυκλοφορούν σε σχέση με ΧΤ και Dukes. Φυσικά μιλάω για μοντέλα μετά του 2002.

Δε σκοπέυω να το σχίζω κιόλας, αλλά δε θα το πηγαίνω και χαλαρά καθημερινά.

Τι γνώμη έχετε γιαυτή την αγορά; Να προχωρήσω; Τα 43 άλογα στο τροχό είναι ελκυστικά αλλά για 8.800 αξίζει;

Me tipota den aksizei auta to xrimata to XR

Pera apo ton kinitira pou einai omologoumenos grigoros kai aksiopistos ola ta alla einai gia ton p@uts@

Diladi.....
A. ta periferiaka einai MAPA
B. Oi anartiseis einai MAPA (asxeto ean einai USD)
C. DEN EXEI MIZA, etos 2005, mixani me 650cc me 9000Euro xoris miza????


Den ksero ean eixes pote megalo monokilindro xoris miza, mporei na les tora "e kai tha to synithiso?" alla otan tha sou moularosei tha varas manivelies kai tha skizeis papoutsia kai tha kykloforeis me mpotes monima gia na mhn se varaei h mazivela.


Ase me ta idia xrimata perneis motosykletes makran poio poiotikes kai poio volikes.

Ean exeis 9000euro pigene pare to neo LC4 pou einai koukla me ta dyo telika kai tha to xerese mono na to koitas (gia na mhn poume gia thn odigish), kai mhn akous tis paparies gia KTM pou spane, ola spane ean den ta syntireis sosta.

DUKASII
07/02/2005, 09:36
πως το κοίταγα στο μότο λίγο πιο παλιά αυτό το μοντέλο που λες..

και νταξει δε θα κάτσω να σου πω τι μου άρεσε τι όχι κτλ.[ο καθένας έχει τα γούστα του]

κοίταγα όμως στο τέλος στα χαρακτηριστηκα..και βλέπω..

εγκυηση..3 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ..ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ..!

ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ..3 ΜΗΝΕΣ ΕΓΚΥΗΣΗ..ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΜΟΤΕΡ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΛΙΓΟ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΟΝΔΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΠΑΕΙ ΔΕ ΧΑΛΑΕΙ....ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΟΤΙ ΧΑΛΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ..ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΛΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝΕ 6!

DimST
07/02/2005, 10:36
Αυτό που εννοούσε ο κύριος Δούκας και θα αποσαφηνίσω εγώ είναι πως όσοι καλοί άνθρωποι δεν έχουν εμπειρία, δεν γνωρίζουν και γενικά δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για κάποιο θέμα, κανείς δεν του αναγκάζει να απαντήσουν.
Καλό είναι λοιπόν να μην ανοίγουν το γ@@νο το στόμα τους γιατί οδηγούν τους τρίτους σε συμπεράσματα τα οποία δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Καλημέρα σας.

AmIinside?
07/02/2005, 17:25
Πολυ ωραια παιδια, ευχαριστω.

Γουσταρω παρα πολυ ΚΤΜ, αλλα πολυ τρελα με αυτα τα KTM, και γω οταν τα βλεπω στο δρομο καυ*&^ω, αλλα αυτο που σκεφτομαι και αναρωτιεμαι ειναι
καθε ποτε θα το πηγαινω για σερβις;
ποσο θα μου στοιχιζει περιπου (γιατι δε τα χουμε και χοντρα, 24 ετων ειμαι και δεν εχω τα μαρουλια τα τρελα);
υπαρχουν ανθρωποι που δε θα φοβαμαι να αφησω τη τυχη του μοτερ μου στα χερια τους;

Με λιγα λογια, αξιοπιστια υπαρχει; ή μετα απο 1 χρονο που θα πληρωνω ακομα τις τελευταιες ας πουμε δοσεις και θα με σχιζει στα σερβις και τα ανταλλακτικα.....;

adam_tsouk
07/02/2005, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από AmIinside?
Πολυ ωραια παιδια, ευχαριστω.

Γουσταρω παρα πολυ ΚΤΜ, αλλα πολυ τρελα με αυτα τα KTM, και γω οταν τα βλεπω στο δρομο καυ*&^ω, αλλα αυτο που σκεφτομαι και αναρωτιεμαι ειναι
καθε ποτε θα το πηγαινω για σερβις;
ποσο θα μου στοιχιζει περιπου (γιατι δε τα χουμε και χοντρα, 24 ετων ειμαι και δεν εχω τα μαρουλια τα τρελα);
υπαρχουν ανθρωποι που δε θα φοβαμαι να αφησω τη τυχη του μοτερ μου στα χερια τους;

Με λιγα λογια, αξιοπιστια υπαρχει; ή μετα απο 1 χρονο που θα πληρωνω ακομα τις τελευταιες ας πουμε δοσεις και θα με σχιζει στα σερβις και τα ανταλλακτικα.....;


Καλά, μην τα βλέπεις όλα έτσι.
Άσπρο-μαύρο δηλαδή;

Δεν είναι όλα τα συνεργεία ΚΤΜ μάπα ούτε όλοι ζητάνε μια περιουσία.
Η αλήθεια είναι πως όπου σε πιάσουν αλλά αυτό ισχύει παντού.
Το θέμα είναι να το γουστάρεις.
Εμένα μου είχε βγάλει τη ψυχή και παρακάλαγα να το δώσω (που λέει ο λόγος) αλλά ποτέ δεν είπα κακώς που το πήρα. Το φχαριστιόμουν τρελά και το γούσταρα.
Αλλά με το xr άκι μου δεν έιχα μείνει ποτέ (250 όμως)!!


Και πιστεύω πως πολλοί από εδώ μέσα μπορούν να σου προτείνουν καλά συνεργεία και καλές τιμές.