PDA

View Full Version : Με καθε επιφυλαξη: ΜΕΙΩΣΗ ΤΙΜΗΣ στο CBR600F(2005)



astaroth2
05/02/2005, 21:16
Απο αντιπροσωπεια στην πολη μου και απο την εξης διευθυνση (http://www.hondaitalia.com/moto/default.html , click στο novita 2005, και μετα στο cbr600f, nuova colorazione)

βρισκω τιμη για το cbr600f 2005 περιπου στα 8.800 ευρω αντι της τιμης που ειχε ως τωρα(10.765 ευρω)

Και η ερωτηση... Γιατί???

1η υποθεση: για να ανταγωνιστει το νεο daytona 650 με τιμη 10.190 ευρω... (Δεν νομιζω να εχει τετοιες ανησυχιες η honda...)

2η υποθεση: οπως φαινεται απο το πιο πανω site δεν υπαρχουν οι ρυθμισεις προφορτισης, αποσβεσης συμπιεσης και αποσβεσης επαναφορας στο πιρουνι των 43mm πια. Μηπως αυτος ειναι ο λόγος της μειωσης?

Επειδη σκεφτομαι εδω και παρα πολυ καιρο να αγορασω τη συγκεκριμενη μοτο, (η το GSXR 600 , για οποιον εχει διαθεση να το σχολιασει...), μεσα στη χρονια μαλλον θα το καταφερω.

Μηπως να παρω απο αντιπροσωπια αλλης πολης το CBR του 2003?(καινουργιο παντα...)


Μηπως σπαω το κεφαλι μου χωρις λογο με λεπτομερειες?

Ασφαλη klm για ολους και παντα ορθιοι.

sniper
07/02/2005, 12:26
Στα Ιταλικά; Χμμμμμ θα έπρεπε να μας το μεταφράσεις πρώτα......


2η υποθεση: οπως φαινεται απο το πιο πανω site δεν υπαρχουν οι ρυθμισεις προφορτισης, αποσβεσης συμπιεσης και αποσβεσης επαναφορας στο πιρουνι των 43mm πια. Μηπως αυτος ειναι ο λόγος της μειωσης?

Που φαίνετε; cbr600 χωρίς ρυθμίσεις μπροστινού; χμμμμμμ


Μηπως να παρω απο αντιπροσωπια αλλης πολης το CBR του 2003?(καινουργιο παντα...)

Αλλάζουν τα μοντέλα από πόλη σε πόλη; Για πες περισσότερα...

Tigas
07/02/2005, 13:40
ΕΡΩΤΗΣΗ.
ΤΟ CBR 600F ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ:confused:

sniper
07/02/2005, 13:43
Εσύ ειδικά θα έπρεπε αν είσαι πιο προσεχτικός :winka:

Βγαίνει αλλά μόνο η F έκδοση. H FS σταμάτησε από το 2003.

Electra
07/02/2005, 14:50
...σας επιβεβαιώνω πως η Honda έχει ρίξει τις τιμές τις σε κάποια μοντέλα λόγω -τί αλλο?- ισχυρού ανταγωνισμού!!!!!
Καινούργιες τιμούλες σε αυτά τα κάποια μοντέλα ξεκινούν από τις 10/02/05, οπότε πηγαίντε καμιά βολτούλα από τα μαγαζιά να ρωτήξετε. Εδώ στο Ελλάδα πάντως το CBR 600 F θα πάει σχεδόν στα 9,700eura. Στα 8,800 περίπου θα είναι η χονδρική τιμή που τα παίρνουν οι έμποροι....

Ατάααα...:winka:

idi
07/02/2005, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
λόγω -τί αλλο?- ισχυρού ανταγωνισμού!!!!!


υπαρχει τετοιο πραμα? :D

τιποτα καλυτερο απο ενα transalp, hornet, ΧΧ ή αλλο απο τα υπεροχα honda μοντελα 1995 εεεεεεεεε 2005 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sniper
07/02/2005, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
υπαρχει τετοιο πραμα? :D

τιποτα καλυτερο απο ενα transalp, hornet, ΧΧ ή αλλο απο τα υπεροχα honda μοντελα 1995 εεεεεεεεε 2005 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΩΠ!!! Η βούτσα εμφανίστηκε....

hornet
08/02/2005, 00:16
χαχαχαχ μιλαει και η καφασακι που εχει να αλλαξει στροφαλοθαλαμους και χιτωνια απο τοτε που εφευρεθηκαν τα καζανια στα τραινα!!!!

Ρε ουυυυυ ρεεεεε:rotflmao:

periklisk
08/02/2005, 02:07
εεεεπ λίγα με την KAWASAKI μη γίνουμε μπίλιες λέμε!:wave2:

Γιωρίκα τι πετάγεσαι σα βούρτσα καλά σου λέει:wave2:

idi
08/02/2005, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
εεεεπ λίγα με την KAWASAKI μη γίνουμε μπίλιες λέμε!:wave2:

Γιωρίκα τι πετάγεσαι σα βούρτσα καλά σου λέει:wave2:

για να κανω πλακα στους hondaκιδες αλλα δεν εχουν χΟΥμορ!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hornet
08/02/2005, 10:33
χαχαχα ναι και καλα! το αταμ:bigcry: :bigcry: :rotflmao:

idi
08/02/2005, 10:45
ασε ρε chalias που θα πεις για τα TEO-KAWASAKIα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ολα τα μοντελα μας μαμανε και δερνουν (σοβαρα αυτο!)

ακομα και η κοπια του V-STORM!!!(και θα βγει και 650 σε λιγο... γιατι κανουμε ρεπορταζ...) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hornet
08/02/2005, 11:28
χαχαχα ειδα οπως το 10!!!!

periklisk
08/02/2005, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
χαχαχα ειδα οπως το 10!!!!

Αξιολογήθηκε από τα 15 εγκυρότερα περιοδικά στο χώρο της μοτοσυκλέτας....

Δοκιμάστηκε από τους 15 καλύτερους οδηγούς του κόσμου....

Ανταγωνίστηκε τα υπόλοιπα 3 θηρία της κατηγορίας του....

Ξεχώρισε στο μεγαλύτερο bike event της χρονιάς.....

....και κατέκτησε την κορυφαία διάκριση Master Bike Of The Year 2004

TO ZX-10 κύριοι.......


Υποκλιθείτε.....


8418

sniper
08/02/2005, 12:10
και απ' ότι λένε έγκυρες πηγές (διότι κάνουμε ρεπορτάζ λέμε) τρώει 2 μηχανές από gsxr1000K4 σε ξεκίνημα εν κινήσει......... και όχι μόνο μία φορά.. επανηλημένα και από άλλα 1000αρια

Εκτός κι αν όλοι όσοι καβαλάνε Καφασάκια είναι κουλοί (κάτι που δεν το πιστεύω - εκτός από τον ντIDI που είναι ξεχωριστός)

periklisk
08/02/2005, 12:12
AXAXAXA καλά

hornet
08/02/2005, 12:42
και το πατανε τα σουζουκια του προηγουμενου ετους!

idi
08/02/2005, 14:05
παρε παπου ματι το βασιλεα ...:wave2:


8425

sniper
08/02/2005, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παρε παπου ματι το βασιλεα ...:wave2:

Ο Βασιλιάς των Λουλουδιών;

Και αυτό το περτικαλί...... βγάζει άντερα λέμε!!!!


Αυτό είναι με τις νέες ζάντες; που δεν σπάνε;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

idi
08/02/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ο Βασιλιάς των Λουλουδιών;

Και αυτό το περτικαλί...... βγάζει άντερα λέμε!!!!


Αυτό είναι με τις νέες ζάντες; που δεν σπάνε;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

το περτικαλι ειναι σουπερ!!!

για το βασιλεα κοιτα το ποστ του περικλη :beer: :beer: :beer:

sniper
08/02/2005, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το περτικαλι ειναι σουπερ!!!

για το βασιλεα κοιτα το ποστ του περικλη :beer: :beer: :beer:


Εσένα θα σου πρότινα να έβγαινες και λίγο από τον μυθικό κόσμο του Ιnternet και των περιοδικών (κοσμοπόλιταν ή μη) και να έβλεπες τι γίνεται στο δρόμο...... και να ακούς και τι λένε τριγύρω σου....

Το βρήκαμε τώρα... Το διάβασα στο τάδε φόρουμ ή περιοδικό άρα έτσι είναι.... Μπα; Ο ειδικός τύπος δεν είναι και ο απόλυτα αντικειμενικότερος....... σκέψου το λιγάκι.....


Το "Λαμογίζειν" δεν είναι Ελληνική πατέντα.... Εμείς απλά σαν καλοί Ιάπωνες το πήραμε και το κάναμε ακόμα καλύτερο!!!

idi
08/02/2005, 15:07
εγω βγαινω στο δρομο με τη Ζuzela μου και ουτε με νοιαζει για το αν ειναι καλυτερο το ΖΧ10 απο τα αλλα

απλα Honda sucks

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

sniper
08/02/2005, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εγω βγαινω στο δρομο με τη Ζuzela μου και ουτε με νοιαζει για το αν ειναι καλυτερο το ΖΧ10 απο τα αλλα

απλα Honda sucks

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Άντε μπράβο λοιπόν.... αυτό ειναι το καλύτερο... όσο για το τελευταίο αφού το λές συνέχεια βάλτο στην υπογραφή σου να τελειώνουμε!!!!

ΚΑΦΑΣΑΚΙ ΡΟΥΛΖ!!!! χάλιας είσαι λέμε :lol:

Tigas
08/02/2005, 21:38
ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.
1.ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.
2.ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΟΔΗΓΕΙ ΤΥΠΟΥ VALENTINO ROSSI ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΟΥΝ
3.ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΞΙΟΠΙΟΙΣΙΜΟ 1000 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
4.ΕΠΑΝΑΚΛΙΣΕΙΣ ZX ΓΙΑ ΕΛΑΤΟΜΑΤΙΚΕΣ ΖΑΝΤΕΣ (ΗΜΑΡΤΟΝ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΤΑΦΟ ΜΕ ΤΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ)
5.ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΚΟΥΩ ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΟΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΜΟΤΕΡ(ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ)


8430

Tigas
08/02/2005, 22:23
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ 1 ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ 'ΧΑΝΕΙΣ' ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ
Ο ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΩΝ 1000 ΜΕ ΚΡΙΤΙΡΙΑ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ
ΧΡΗΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟ-ΠΙΣΤΑ


8431

Tigas
08/02/2005, 22:26
Ο ΑΝΤΙΒΑΣΙΛΕΑΣ


8432

Tigas
08/02/2005, 22:28
ΠΟΥ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΛΥΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ 1000 ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΡΙΧΝΕΙ

Tigas
08/02/2005, 22:29
ΞΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟ
ΟΡΙΣΤΕ


8433

Tigas
08/02/2005, 22:32
ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΕΣΗ
ΔΕΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΤΕ

GST
09/02/2005, 00:24
http://www.crash.net/uk/en/poll_view.asp?poll_id=22

μια αλλη οψη των πραγματων:wave2:

Tigas
09/02/2005, 08:24
ΑΝ ΛΕΣ DUCATI 999 ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΙΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ
ΕΧΕΙΣ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ ΕΝΤΕΛΏΣ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.

GST
09/02/2005, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΝ ΛΕΣ DUCATI 999 ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΙΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ
ΕΧΕΙΣ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ ΕΝΤΕΛΏΣ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.

Oχι δυστηχως δεν ειχα την τυχη να κατσω αν και δεν διαφωνω με αυτα που λετε ...ειχα καθυσει σε μια 749 και οντως η θεση οδηγησης καθως και το κοψιμο του τιμονιου ηταν για καθαρα αγωνιστικους ρυθμους.....απλα νομιζω οτι ολα τα μηχανακια που προαναφερατε ειναι για πιστα επιτοπληστον και οχι για τους ελληνικουσ δρομους ...οι ευρωπαιοι που αγοραζουν μηχανεσ αυτης της κατηγοριας εχουν την δυνατοτητα να μπαινουν και καθε βδομαδα σε track days αν θελουν....οποτε και τα κριτηρια ειναι αλλα .....:rolleyes:

periklisk
09/02/2005, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.
1.ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.
Αυτό ποιός άσχετος το λέει?
2.ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΟΔΗΓΕΙ ΤΥΠΟΥ VALENTINO ROSSI ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΟΥΝ
εσύ το 1000 θα το πάρεις για να πας στο σούπερ μάρκετ?
3.ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΞΙΟΠΙΟΙΣΙΜΟ 1000 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ όλα τα 1000 είναι έτσι
4.ΕΠΑΝΑΚΛΙΣΕΙΣ ZX ΓΙΑ ΕΛΑΤΟΜΑΤΙΚΕΣ ΖΑΝΤΕΣ (ΗΜΑΡΤΟΝ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΤΑΦΟ ΜΕ ΤΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ)
Σωστό αν και ο χαρακτηρισμός είναι υπερβολικός
5.ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΚΟΥΩ ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΟΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΜΟΤΕΡ(ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ)
αμα δεν ξέρεις να μη λες

Νομίζω πως έχεις μια αντιπάθεια προς το συγκεκριμένο μηχανάκι και αυτά που λες είναι τουλάχιστον ανακριβή....

Πρέπει να ξέρεις πως για να διαπιστώσεις ποιό σούπερ εργαλείο από αυτά είναι το πιο γρήγορο υπάρχει ένας απλός τρόπος που όμως δεν είναι πραγματοποιήσιμος....

4 μηχανάκια με εργοστασιακές ρυθμίσεις.... με τα ίδια λάστιχα, τον ίδιο οδηγό να χρονομετρηθούν στην πίστα ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ όμως......

ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ

Το έχεις αυτό? Μάλλον όχι..... ούτε και γω γι' αυτό δεν αρχίζω τις φαμφάρες το τάδε είναι καλύτερο και το τάδε είναι για τα μπάζα κλπ....

Tigas
09/02/2005, 13:37
ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΟΥ ZX10 ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΟΤΙ ΕΛΑΦΡΩΝΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΛΜ ΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΙΣΘΗΣΗ.
ΤΟ 1000 ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ.
ΕΚΤΙΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΡΑΜΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ 1000 ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ.
ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ, ΚΑΙ ΤΟ ΖΧ ΟΠΤΙΚΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΙΣΩΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ Η ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ.
:wave2: ΔΙΛΕ ΜΟΥ IDI

idi
09/02/2005, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΟΥ ZX10 ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΟΤΙ ΕΛΑΦΡΩΝΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΛΜ ΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΙΣΘΗΣΗ.
ΤΟ 1000 ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ.
ΕΚΤΙΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΡΑΜΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ 1000 ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ.
ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ, ΚΑΙ ΤΟ ΖΧ ΟΠΤΙΚΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΙΣΩΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ Η ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ.
:wave2: ΔΙΛΕ ΜΟΥ IDI

εγω συνεχεια ακουω παραπονα και κακες κριτικες για το μη-HESO της cbr σου!!!!
:lol: :lol: :lol: :wave2:

Tigas
09/02/2005, 13:48
ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ IDI

periklisk
09/02/2005, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR

:wave2: ΔΙΛΕ ΜΟΥ IDI

καλά λοιπόν! έγινα και idi!

:lol: :lol: :lol:

Για να μην παρεξηγούμαι ήθελα να ξέρεις πως δεν έχω κόλλημα με τα kawasaki επειδή το προηγούμενο μου (zxr400) και το τωρινό είναι kawasaki....

Και γενικά νομίζω πως κανένας δεν πρέπει να έχει κόλλημα με καμία μάρκα γιατί πραγματικά οι διαφορές σε αυτές τις κατηγορίες είναι περισσότερο στην αίσθηση και στα σημεία παρά στην ουσία...

τώρα το 10 θα το χαρακτήριζα ανώριμο ακόμα όπως άλλωστε ήταν και το πρώτο Ρ1 του 98.... απλώς θέλει δουλειά ακόμα.....

:wave2:

sniper
09/02/2005, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εγω συνεχεια ακουω παραπονα και κακες κριτικες για το μη-HESO της cbr σου!!!!
:lol: :lol: :lol: :wave2:


Και μετά θες να διαβάζουμε αυτά που λες ρε χάλια!!!


Προβλήματα; Για πες για πες....

DUKASII
09/02/2005, 13:54
ΖΧ -10 ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SB 1000!
ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΕΡΙΤΤΕΥΟΥΝ ..ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΓΗΚΕ ΤΟ YAMAHA R1!

Tigas
09/02/2005, 14:01
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΜΑΣ ΟΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΑΡΧΙΑΚΕΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΓΕΙΤΟΝΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ.

DUKASII
09/02/2005, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΜΑΣ ΟΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΑΡΧΙΑΚΕΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΓΕΙΤΟΝΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ.

ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΖΧ..ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ CBR?
OK..ΕΓΙΝΕ!

KAI TEΛΟΣΠΑΝΤΩΝ..ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ..ΤΟ R1 ΕΧΟΥΝΕ ΠΡΩΤΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ..

idi
09/02/2005, 14:11
Λοιπόν πολύ τράβηξε η αμφισβήτηση στο βασιλιά

μπλα μπλα ειδα και ειδες... τωρα θα μιλησουν τα νουμερα

1.
http://www.sportrider.com/features/146_0406_comp_dyno/

2.
http://www.sportrider.com/features/146_0406_comp_drag/

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Tigas
09/02/2005, 14:15
MASTER OF ΜΗ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑ ΤΟ ΘΕΤΕΤΕ ΕΤΣΙ.
ΣΤΑ SUPERBIKE ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η KAWASAKI ΜΕ ΤΑ ΧΡΕΠΙΑ ΤΗΣ.MONO TO CBR1000RR ΕΠΑΙΖΕ ΦΕΤΟΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΤΩΝ DUKATI ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΞΕΛΙΞΗΣ.
ΓΙΑ ΤΟ 2005 ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΧΟΡΟ ΚΑΙ ΤΟ R1.
OI MASTER ΤΟΥ ΚΟΙΤΑΩ ΑΠΕΞΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

Tigas
09/02/2005, 14:20
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΠΕΡΙ ΤΟΥ MASTER OF BIKE ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΔΗΓΟΙ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΔΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ
GSXR1000 R1 KAI CBR.ΟΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΤΗΣ KAWASAKI ΣΕ SS ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΑ Α.......... ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΤΑΙΡΙΕΣ

idi
09/02/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΠΕΡΙ ΤΟΥ MASTER OF BIKE ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΔΗΓΟΙ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΔΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ
GSXR1000 R1 KAI CBR.ΟΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΤΗΣ KAWASAKI ΣΕ SS ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΑ Α.......... ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΤΑΙΡΙΕΣ


για δρομους? 1000ss? οχι για πιστα? :confused:

και τα χτ ειναι πρωτα σε πωλησεις στην ελλαδα
εξω ομως ειναι μηχανακια τυπου SV, Fazer κτλ...

Tigas
09/02/2005, 14:35
ΝΑ ΣΤΟ ΜΑΣΗΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΣΚ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟ 1000.
ΚΑΙ ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 1000SS ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ-ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ, ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΟΙΝΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΑ ΠΑΝΤΑ ΑΝΝΑΒΑΤΗ ΟΧΙ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΟΧΙ ΤΟΝ ΙΤΑΛΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΥΡΩΠΑΙΟ.ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΑΝ ΔΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΙ ΛΕΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.
ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΟΝΤΕΛΟ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΣΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.

periklisk
09/02/2005, 14:36
To master bike of the year ΔΕΝ είναι μεταξύ Ελλήνικων περιοδικών... μάλλον μπερδεύτηκες....

Αλλά γενικά τα περιοδικά τα γράφω στα @@ μου για τους γνωστούς λόγους..... προωθούν ή θάβουν ένα μηχανάκι ανάλογα με τα λεφτά κλπ που έχουν τσεπώσει.... και οι δημοσιογράφοι ας με συγχωρήσουν αλλά τους έχω και αυτούς γραμμένους στα @@ μου...

Αν θες να διαλέξεις μηχανάκι ρίχνεις μια ματιά στα περιοδικά έτσι για να χαζέψεις καμιά φωτό και μετά ψάχνεις από forum και λοιπές ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ πηγές πληροφόρησης.....

α και μην ξεχάσω....

επίσης γράφω στα .... μου τους κολλημένους πάσης φύσεως γιατί απλά δεν είναι αντικειμενικοί.....

Tigas
09/02/2005, 14:56
ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΧΩΡΑ ΖΩ.
ΔΗΛΑΔΗ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΑΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΙΓΚΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΞΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΙΝΕΙΣ ΒΑΣΗ ΣΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥΣ.:beer:

periklisk
09/02/2005, 15:07
οχι δεν δίνω σημασία σε κανένα δημοσιογράφο....

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΠΗΓΕΣ που τροφοδοτούνται με πληροφορίες από χρήστες σε πραγματικές συνθήκες όπως είμαστε εμείς.... και πάλι αυτά παίζουν ένα ποσοστό έτσι? Δεν καθορίζουν την άποψή μου...

Tigas
09/02/2005, 15:31
ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΟΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΕΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΣΟΥ.

periklisk
09/02/2005, 15:44
Κατά την ταπεινή μου γνώμη αυτό που λες μπορεί να σου μειώσει τις πιθανότητες να πληροφορηθείς λάθος....

Τέλος πάντων αν κάποιος θέλει να διαμορφώνει τη γνώμη του από αυτά που διαβάζει είναι δικαίωμά του και καλά κάνει.... δεν είμαστε όλοι ίδιοι.... αν ήμασταν θα κυκλοφορούσε ένα μοντέλο και όχι δεκάδες.....

Κουβέντα κάνουμε έτσι και αλλιώς....

astaroth2
19/02/2005, 14:18
Τελικα βρεθηκα στην εκθεση στην αθηνα και η απορια μου λυθηκε...

Το CBR600F (που παραγεται κανονικα για το 2005 με νεα χρωματα) ΔΕΝ εχει καμια ρυθμιση στο πηρουνι.

Σωστος ο sniper για το FS απ'οσο ξερω. Μετα εδωσε τη θεση του στο RR.

Υπαρχει καιρος να το σκεφτουμε μεχρι τα πρωτοβροχια... CBR600F '05... ή GSXR600...

Να'στε καλα ολοι και πολλα πολλα ομορφα χλμ.

Xlitos
19/02/2005, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
Τελικα βρεθηκα στην εκθεση στην αθηνα και η απορια μου λυθηκε...

Το CBR600F (που παραγεται κανονικα για το 2005 με νεα χρωματα) ΔΕΝ εχει καμια ρυθμιση στο πηρουνι.


Αυτό πήρα πριν κανα μήνα.Η μαλακία δεν είναι ότι βάλανε πηρούνι χωρίς ρυθμίσεις(δεν υπάρχει λόγος πια).Η μαλακία είναι ότι ο καργιόλης ο Σαρακάκης δεν έχει ρίξει την τιμή. :mad:

astaroth2
20/02/2005, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
Αυτό πήρα πριν κανα μήνα.Η μαλακία δεν είναι ότι βάλανε πηρούνι χωρίς ρυθμίσεις(δεν υπάρχει λόγος πια).Η μαλακία είναι ότι ο καργιόλης ο Σαρακάκης δεν έχει ρίξει την τιμή. :mad:


Συγνωμη αλλα... γιατι δεν υπαρχει λογος πια?

Δεν αξιζει να ψαξει να βρει καποιος CBR 600F εστω και του '02 μονο και μονο για να εχει το παλιο πηρουνι? (απλα ρωταω. Δεν εχω οδηγησει ουτε το ενα ουτε το αλλο.)

Αυτο που λες για την τιμη... κατι τετοια ακουω και δεν εχω καταληξει ακομα...

Παντως πιστευω οτι ειναι φοβερο μηχανακι ειδικα για καποιον (εμενα πχ) που θελει σπορ οδηγηση αλλα οχι τον απολυτο χαρακτηρα του εργαλειου της πιστας. (προσωπικη γνωμη παντα)

Καλοταξιδο. Πολλα πολλα ασφαλη χλμ ευχομαι.

Xlitos
20/02/2005, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
Συγνωμη αλλα... γιατι δεν υπαρχει λογος πια?

Βασικά εγώ δεν χρειάζομαι ρυθμιζόμενο πηρούνι.Όταν τα παίξει θα βάλω WP και θα είμαι OK. :rolleyes:


Δεν αξιζει να ψαξει να βρει καποιος CBR 600F εστω και του '02 μονο και μονο για να εχει το παλιο πηρουνι? (απλα ρωταω. Δεν εχω οδηγησει ουτε το ενα ουτε το αλλο.)

Εννοείται πως αξίζει,δεν το συζητάω....και θα γλυτώσεις και λεφτά.Εγώ βιάστηκα λίγο αλλά δε γαμιέται.


Αυτο που λες για την τιμη... κατι τετοια ακουω και δεν εχω καταληξει ακομα...

Μπορείς να πάρεις καινούργιο '03-'04!


Παντως πιστευω οτι ειναι φοβερο μηχανακι ειδικα για καποιον (εμενα πχ) που θελει σπορ οδηγηση αλλα οχι τον απολυτο χαρακτηρα του εργαλειου της πιστας. (προσωπικη γνωμη παντα)Καλοταξιδο. Πολλα πολλα ασφαλη χλμ ευχομαι.

Αυτός είσαι!! :beer:
Ευχαριστώ για τις ευχές.Άντε και στα δικά σου!!!


. :wave2:

astaroth2
20/02/2005, 20:56
HotDog, thanks για τις συμβουλες!

Σιγουρα θα το ψαξω κι αλλο το θεμα. (μοντελα '02, '03, '04 καινουργια)


:wave2:

marilaki
22/02/2005, 08:48
CBR600F... ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2002.ΚΑΛΗ ΜΗΧΑΝΗ!!ΨΑΞΤΟ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ.

astaroth2
27/02/2005, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από marilaki
CBR600F... ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2002.ΚΑΛΗ ΜΗΧΑΝΗ!!ΨΑΞΤΟ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ.

Thanks marilaki...:smilea:

Κι εσυ υπομονη οκ?...


:rolleyes: Ειμαι 24 και και με μονιμη δουλεια μονο τωρα μπορω πια να αγορασω τη μοτο που θελω...Οπως και ολα αυτα που χρειαζομαι για να ειμαι ασφαλης. Προετοιμασου και κανε σχεδια(εχει κι αυτο τη ομορφια του) και θα ερθει ο καιρος.

:wave2:

marilaki
02/03/2005, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
Thanks marilaki...:smilea:

Κι εσυ υπομονη οκ?...


:rolleyes: Ειμαι 24 και και με μονιμη δουλεια μονο τωρα μπορω πια να αγορασω τη μοτο που θελω...Οπως και ολα αυτα που χρειαζομαι για να ειμαι ασφαλης. Προετοιμασου και κανε σχεδια(εχει κι αυτο τη ομορφια του) και θα ερθει ο καιρος.

:wave2:

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ...ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ!!ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΩ ΚΙΝΔΥΝΟ....

marilaki
02/03/2005, 22:35
ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΛΑΘΑΚΙ ΤΟ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ Ε...ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΕΜΕΙΝΑ!!!:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

crs-k
03/03/2005, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από marilaki
ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΛΑΘΑΚΙ ΤΟ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ Ε...ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΕΜΕΙΝΑ!!!:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

Θα δεις πολλα εδω μεσα ... :lol:
Για την ακριβεια θα ξεχασεις οτι ξερεις ... :rotflmao:

Συγχαρητηρια παντως! :wave2:

periklisk
03/03/2005, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Θα δεις πολλα εδω μεσα ... :lol:
Για την ακριβεια θα ξεχασεις οτι ξερεις ... :rotflmao:



Ειδικά από κάτι μέθυσους αλήτηδες........:lol: :rotflmao:

marilaki
04/03/2005, 22:36
ΕΣΤΩ ΤΑ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ...ΑΛΛΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ...ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΗ!!!:uplate: :uplate:

ireneepi
27/04/2005, 04:11
Με βαση τον τιτλο γιατι δεν διαβασα τις απαντησεις,,,,



Σύμφωνα με τον νεο τιμοκατάλογο της Honda (14/02/05):

CBR600F : 9.696

astaroth2
28/04/2005, 02:23
Thanks!

Παντως το πηρουνι χωρις ρυθμισεις με ανησυχει λιγο.
Θα δουμε...:wave2:

ΓΙΩΡΓΟΣ Δ.
21/05/2005, 16:22
ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕ ΜΑΥΡΟ.
9696 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ
ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΜΟΝΟ ΠΡΟΦΟΡΤΙΣΗ ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.

ΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ
ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΣΚΑΛΙΖΟΥΝ.

astaroth2
28/05/2005, 10:46
Καλοταξιδο!!! Σου ευχομαι να κανεις πολλα πολλα ασφαλη και ομορφα χλμ.

Σε αυτο που λες εχεις δικιο αλλα δεν θελω να βρεθω στην θεση να ζητησω κατι παραπανω απο τη μηχανη και να μην το εχει ενω το ηξερα οταν την πηρα. Εχω μερικους μηνες ακομα να ψαξω γιατι θελω να το παρω περιπου το φθινοπωρο. θα το ψαξω λιγο ακομα. Δεν το εχω οδηγησει ποτε.

Πως σου εχει φανει εστω και μεσα σε 1-2 μηνες?

Εχεις βρει κατι που το περιμενες αλλιως?

Εχω κολλησει με αυτη τη μοτο εδω και καιρο. Ουτε απολυτο εργαλειο πιστας αλλα πιστευω η sport οδηγηση ερχεται οποτε κι αν τη ζητησεις. Και στο ταξιδι πρεπει να σε γεμιζει πολυ.

Συγνωμη αλλα επειδη ειμαι σε εκπαιδευση για τη δουλεια μακρια απ'το σπιτι μπαινω στο forum απο καφε και οχι πολυ συχνα.
:wave2: :wave2:

ireneepi
31/05/2005, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΩΡΓΟΣ Δ.
ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ
ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΜΟΝΟ ΠΡΟΦΟΡΤΙΣΗ ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ




Δεν το γνωριζα αυτο...:eyepop:

ΓΙΩΡΓΟΣ Δ.
31/05/2005, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
Καλοταξιδο!!! Σου ευχομαι να κανεις πολλα πολλα ασφαλη και ομορφα χλμ.

Σε αυτο που λες εχεις δικιο αλλα δεν θελω να βρεθω στην θεση να ζητησω κατι παραπανω απο τη μηχανη και να μην το εχει ενω το ηξερα οταν την πηρα. Εχω μερικους μηνες ακομα να ψαξω γιατι θελω να το παρω περιπου το φθινοπωρο. θα το ψαξω λιγο ακομα. Δεν το εχω οδηγησει ποτε.

Πως σου εχει φανει εστω και μεσα σε 1-2 μηνες?

Εχεις βρει κατι που το περιμενες αλλιως?

Εχω κολλησει με αυτη τη μοτο εδω και καιρο. Ουτε απολυτο εργαλειο πιστας αλλα πιστευω η sport οδηγηση ερχεται οποτε κι αν τη ζητησεις. Και στο ταξιδι πρεπει να σε γεμιζει πολυ.

Συγνωμη αλλα επειδη ειμαι σε εκπαιδευση για τη δουλεια μακρια απ'το σπιτι μπαινω στο forum απο καφε και οχι πολυ συχνα.
:wave2: :wave2:


ΤΟ ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ(FZ6 FAZER 2004).
KAMMIA ΣΧΕΣΗ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.
KAMMIA ΣΧΕΣΗ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ
ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ.

ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΧΛΜ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΑΚΑΡΙΑΙΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ.(ΑΠΟ ΤΙΣ 9500 ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ)
ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΒΑΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΑΡΒΑΛΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ.
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ, ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ,

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΠΑΩ MUGELLO ΜΕΘΑΥΡΙΟ, ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ

idi
31/05/2005, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΩΡΓΟΣ Δ.
ΤΟ ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ(FZ6 FAZER 2004).
KAMMIA ΣΧΕΣΗ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.
KAMMIA ΣΧΕΣΗ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ
ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ.

ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΧΛΜ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΑΚΑΡΙΑΙΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ.(ΑΠΟ ΤΙΣ 9500 ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ)
ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΒΑΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΑΡΒΑΛΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ.
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ, ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ,

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΠΑΩ MUGELLO ΜΕΘΑΥΡΙΟ, ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ

τα δυο μηχανακια δεν μπορουν να συγκριθουν ως "καλυτερο και χειροτερο"

ισως "πιο καταληλο" για σενα

πρωτα πρωτα γιατι το δευετερο ειναι κοντα ενα εκατομυριο ακριβοτερο

Xlitos
31/05/2005, 23:23
4 μήνες έκλεισα.Μιααααα χαρά λέμε.Αυτά που ήθελα(ταξίδια,γρήγορες βόλτες) τα κάνει τ-έ-λ-ε-ι-α.Μόνο παράπονο η ανυπαρξία ρυθμίσεων,αλλά τελικά για τον δρόμο είναι μια χαρά,ακόμα και όταν πιέσεις.Άμα χρειαστώ πιο σκληρό μπροστινό λλάδια και ελατήρια μπροστά κα ιείμαι ο.κ! ;)

Πάντως όποιος είνα ινα πάρει νκαλύτερα του 2004 με τις ρυθμίσεις...έτσι για το γαμώτο! :evil:


15680

astaroth2
01/06/2005, 19:02
Καλο ταξιδι Γιωργο!

Τυχερε...



Thanks παιδια,

Μαλλον θα προσπαθησω να βρω μεχρι 2004 μοντελο.
:winka:

Rembrand
14/06/2005, 15:57
Αξίζει το κόπο να ψάξετε για 02-04 μοντέλα.
Μετά από καιρό αποφάσισα (με τη βοήθεια φίλου-γνώστη) να "σφίξω" λίγο τα πράγματα στις ρυθμίσεις bound-rebound.

Οι πρώτες βόλτες στα Μέγαρα ήταν σα να οδηγούσα ΑΛΛΗ μηχανή.
Σύντομα διαπίστωσα ότι όλο αυτό το καιρό έχανα όλο το "ζουμί".
:sun:

Σε πρόσφατες βόλτες δε, είδα το F μου να κυνηγάει -και ενίοτε προσπερνάει :evil: - χωρίς μεγάλα άγχη τα 636 της παρέας και πραγματικά το χάρηκα.

Το F μπορεί να είναι το πιο αργό 600άρι της πιάτσας αλλά τι νοήμα έχουν τα απόλυτα νούμερα μπροστά στο στροφιλίκι του Αχλαδόκαμπου, της Επιδαύρου και φυσικά του Μεγάρου...

Άντε γειά μας
:beer:

astaroth2
18/06/2005, 11:30
Το θεμα ειναι οτι και '03 μοντελο να βρεις καινουργιο, θα ειναι 2,5-3 χρονια στη βιτρινα. με οτι συνεπαγεται αυτο... (φθορα σε λαστιχα και αναρτησεις. Αλλα υγρα...)

:smilea:

Rembrand
21/06/2005, 10:13
Δεν νομίζω ότι θα πάθει κάτι το μηχανάκι μένοντας καιρό στη βιτρίνα.
Τα λάστιχα ψιλόκρατούν τη φρεσκάδα τους αν είναι σε μέρος σκιερό και με φυσιολογική θερμοκρασία (εντάξει, όχι παραπάνω από 1-1,5 χρόνο). Ενώ τα υγρά είναι μηδαμινά -σε κόστος- σκεφτόμενοι τι γλυτώνουμε παίρνοντας στοκαρισμένο μηχανάκι του 2003-04.
Όπως και αν έχει, η δυνατότητα ρύθμισης είναι ένα πολύ καλό "κερασάκι" που ανοίγει πόρτες για περισσότερη διασκέδαση (κυρίως στην πίστα, αλλά και στον δρόμο).

Υ.Γ.
Γύρισα σήμερα από Νεάπολη με τους κανίβαλλους και ακόμα δεν έχω καλμάρει. Θέλω να ξαναφύγω ΤΩΡΑ...
:(

astaroth2
25/06/2005, 09:32
Με βαζεις σε σκεψεις...

Εχω καποιο καιρο ακομα οποτε θα συνεχισω να το ψαχνω.

Μεχρι τοτε ολοι εσεις θα γραφετε πολλα πολλα ομορφα χλμ...

Ζηλευω! :bawl:

Rembrand
27/06/2005, 09:36
Ο δρόμος για την ευτηχία:
-1 F
-Αλυσιδογράναζο για να μαζέψεις λίγο τις απλωμένες σχέσεις (έμαθα ότι υπάρχουν διαφορές ανάλογα με το μοντέλο *1)
-Φιλτρο αέρα λίγο πιο "κάπως" *2
και τέλος -προαιρετικά- ένα τελικό για να κλείσει το καρέ *3

Περιττό να πω, βεβαίως, πως αν βρεις το F Sport τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα.

*1: Τεχνικό εγχειρίδιο της HAYNES, πάρτο είναι καλό να το χεις.
*2: ΜΗΝ πας για αλλαγή του management δεν χρειάζεται -ακόμη. Ένα της Green θα κάνει τη δουλειά καλύτερα από το "μαμάς".
*3: ΠΡΟΣΟΧΗ: ρώτα κάποιον που ξέρει από F για την επιλογή του τελικού. Μην βάλεις κάτι απλά επώνυμο, βάλε κάτι ταιριαστό στη μηχανή σου.

Αυτά :wave2:

marilaki
28/06/2005, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
Με βαζεις σε σκεψεις...

Εχω καποιο καιρο ακομα οποτε θα συνεχισω να το ψαχνω.

Μεχρι τοτε ολοι εσεις θα γραφετε πολλα πολλα ομορφα χλμ...

Ζηλευω! :bawl:

στο τέλος θα βρεις το κατάλληλο μοντέλο....είμαι σίγουρη...
αλλά μην ζηλεύεις!!!τι να πουύμε κ εμείς...

astaroth2
02/07/2005, 11:53
Ξεμενω απο υπομονη!!

... αυτο δεν ειναι και απαραιτητα κακο...

Για 2 μηνες το καλοκαιρι αφηνω τη σχολη και ειμαι σπιτι.

Θα ψαχνω, θα ψαχνω...

Και αν βρω κατι...:D

καλο καλοκαιρι marilaki :wave2: