PDA

View Full Version : χτ 660 χτυπημα μηχανης



harakiri75
08/08/2008, 21:02
εχω χτ660.πηγα ταξιδι 4 ωρες ασταματητα.σταση μονο για βενζινη.η μηχανη αρχισε να χτυπαει.την πηγα για φτιαξιμο,αλλαξανε τα παντα το κοστος μεγαλο αλλα η μηχανη και παλι χτυπαει.τι μπορει να ειναι?:mad:

peskandritsos
08/08/2008, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από harakiri75
εχω χτ660.πηγα ταξιδι 4 ωρες ασταματητα.σταση μονο για βενζινη.η μηχανη αρχισε να χτυπαει.την πηγα για φτιαξιμο,αλλαξανε τα παντα το κοστος μεγαλο αλλα η μηχανη και παλι χτυπαει.τι μπορει να ειναι?:mad: Δηλαδη σαν τι αλλαξανε??
Και τι εννοεις χτυπαει??:dizzy:

harakiri75
08/08/2008, 21:41
αλλαξανε μπιελα ρουλεμαν τρομπα λαδιου κα.χτυπαει σαν να εχει βαρεσει μπιελα

ares_tz
08/08/2008, 22:30
Ποιος ειλικρινά είπες την φράση ΄Έχει βαρέσει μπιέλα'?
Τι θόρυβο κάνει η μπιέλα?


Ούτε καν ξέρω που βρίσκεται.. :D

peskandritsos
09/08/2008, 08:20
Κατσε ρε φιλε για να καταλαβω...
Αλλαξες ολα αυτα επειδη ακουγες θορυβο η σου κολλησε το μοτερ??
Η μηπως το πηγες σε μαστορα και αφου το ακουσε σου ειπε οτι ολα αυτα θελουν αλλαγη??

mourgakos
11/08/2008, 21:41
για μπιελα δεν νομιζω.......
δεν χτυπαει τοσο ευκολα.
και αυτο που ρωταει ο πεσκανδριτσος.......?????

TOLISTOLAROS
11/08/2008, 21:48
Φίλε μήπως η βενζίνη που έβαλες περιείχε Pepsi;Ο μάστορας σου άλλαξε σχεδόν το μισό μοτέρ(νταξει τα παραλέω αλλά καταλαβαίνεις πως το εννοώ)!Δεν βάζεις χέρι εκεί αν δεν έχεις απκλείσει πριν όλα τα υπόλοιπα ενδεχόμενα.
Τί θόρυβο έκανε;Μήπως κροτάλισμα όπως όταν χτυπάνε πειράκια;

gemis XTX
14/08/2008, 17:19
kalispera paidia.. exo kai ego peripou to idio problima ekana to servis stis 20000km rithmise tis balbides kai h mhxanh eksakolothei na doukeuei san markotsi kai ego exo thn ypopsia oti xtypaei mpiela o thoribos pou kanei einai sigkekrimenos.sthn arxh nomiza oti htane balbides alla meta to rithmisma den stamathse katholou.. ase pou exei pesei kai h apodosh ths... kai kati allo pano apo ta 110km mprosta paei san xazo les kai tha me fygei h roda.. mipos na thelei zigostathmish?