PDA

View Full Version : stabilizater για VFR



theodosisv
10/08/2008, 19:37
http://www.kneedraggers.com/details/Scotts_Rotary_Steering_Stabilizer_Kit_Honda_VFR800_Interceptor--606252.html?source=cleverset

νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση για οποιον ενδιαφερεται...

kostasdirt
11/08/2008, 19:27
Φτου ρε γαμώτο ότι ήρθε το MATRIS που είχα παραγγείλει..

theodosisv
11/08/2008, 21:29
που θα το δουμε αυτο??

δεν ξερω πως ειναι αυτο που πηρες αλλα αυτο που βρηκα μου αρεσε αρκετα αφου οταν ανοιγω γκαζι δυνατα(!) χανω(παιζει αριστερα δεξια) το μπροστινο μου. δε θα ηθελα να μου συμβει με βαλιτσες η 2ο ατομο...

kostasdirt
11/08/2008, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
που θα το δουμε αυτο??

δεν ξερω πως ειναι αυτο που πηρες αλλα αυτο που βρηκα μου αρεσε αρκετα αφου οταν ανοιγω γκαζι δυνατα(!) χανω(παιζει αριστερα δεξια) το μπροστινο μου. δε θα ηθελα να μου συμβει με βαλιτσες η 2ο ατομο... Θα το ποστάρω σε λίγες μέρες που θα το βάλω..πάρε μια γεύση πάντως.
Αυτό που παθαίνεις πιστεύω ότι είναι απλά ξεκίνημα σούζας...αλλά γιατί σε τρομάζει? μήπως σφίγγεις πολύ τα χέρια σου στο τιμόνι?


138906

theodosisv
12/08/2008, 18:20
ετσι ειναι οπως τα λες, τωρα για τα χερια, δεν εχω προσεξει. το εχω παθει μονο 3-4 φορες με τερμα γκαζι, κατι που δε συνηθιζω.

παντως επειδη το stabilizater που βρηκα το γουσταρω τρελα ελπιζω να μην επαθες κατι αναλογο και να χαλαστηκες...:rolleyes:

kostasdirt
12/08/2008, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
ετσι ειναι οπως τα λες, τωρα για τα χερια, δεν εχω προσεξει. το εχω παθει μονο 3-4 φορες με τερμα γκαζι, κατι που δε συνηθιζω.

παντως επειδη το stabilizater που βρηκα το γουσταρω τρελα ελπιζω να μην επαθες κατι αναλογο και να χαλαστηκες...:rolleyes: Οχι εγώ το βάζω απλά γιατί βάζω τη βέφα αρκέτα σε πίστα..

Ταξιδευτής
13/08/2008, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
που θα το δουμε αυτο??

δεν ξερω πως ειναι αυτο που πηρες αλλα αυτο που βρηκα μου αρεσε αρκετα αφου οταν ανοιγω γκαζι δυνατα(!) χανω(παιζει αριστερα δεξια) το μπροστινο μου. δε θα ηθελα να μου συμβει με βαλιτσες η 2ο ατομο...

Χωρις παρεξηγηση φιλε Θεοδοση, αλλα το VFR δεν εχει τοσο γκαζι που να μπορουσε να φερει σε τοσο δυσκολη θεση πλαισιο και αναρτησεις για να "κοσκινιζει" οταν το ανοιγεις τερμα.
Αν σε τερμα γκαζι παιζει το μπροστινο τοτε πιανεις υπερβολικα πολυ το τιμονι. Αστο πιο χαλαρο και θα δεις οτι δεν θα εχεις κανενα προβλημα! :beer: :wave2:

theodosisv
13/08/2008, 16:07
αυτο πιστευω κι εγω... οποτε μαλλον αυτο συμβαινει. θα το εχω υποψιν μου.

ευχαριστω:winka:

kostasdirt
20/08/2008, 14:54
Οκ μπήκε πρώτες εντυπώσεις θετικές..θα επανέλθω


139230

theodosisv
20/08/2008, 15:06
με γειες, με γειες...:)

ερωτηση: τα grip εχουν μεγαλυτερη διαμετρο απο τα μαμα? τα δικα του ειναι λιγο μικρα...

μαλλον για οδηγουμε συνεχεια με γαντακι:winka:

kostasdirt
20/08/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
με γειες, με γειες...:)

ερωτηση: τα grip εχουν μεγαλυτερη διαμετρο απο τα μαμα? τα δικα του ειναι λιγο μικρα...

μαλλον για οδηγουμε συνεχεια με γαντακι:winka: Μπα ίδια διάμετρο έχουν απλά το υλικό είναι λίγο διαφορετικό..thanks

Acanthor
23/11/2008, 04:19
Για πες μας εντυπώσεις Κώστα. Και σε τί τιμές κυμαίνεται.
Το σκέφτομαι τελευταία γιατί σε τριβάλιτσο και δικάβαλο ταξίδι (όπως συνήθως είμαι) το μπροστινό γίνεται πολύ ελαφρύ και με την προφόρτιση δε διορθώνονται και πολλά πράγματα. :cool:

dimdoc
23/11/2008, 09:52
Προτεινω να κρατησετε τα λεφτα σας για κατι αλλο, το VFR ουτε ακραια γεωμετρια, ουτε τρελη ιπποδυναμη εχει για να χρειαζεται σταμπιλιζατερ;)

SOL-VFR-VTEC
23/11/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Προτεινω να κρατησετε τα λεφτα σας για κατι αλλο, το VFR ουτε ακραια γεωμετρια, ουτε τρελη ιπποδυναμη εχει για να χρειαζεται σταμπιλιζατερ;)

και οτι το ειχα παραγγείλει......

το ακυρώνω...τωρα.......

να σε καλα...

αχ και να ειχα ενα supersport......τη θα εκανα.... :wave2:


:beer: :beer: :beer: :beer:

dimdoc
23/11/2008, 13:59
οτι πεις...:wave2:


κατι θα ξερεις εσυ:dizzy:

karapialis
23/11/2008, 16:16
Προτεινω να κρατησετε τα λεφτα σας για κατι αλλο, το VFR ουτε ακραια γεωμετρια, ουτε τρελη ιπποδυναμη εχει για να χρειαζεται σταμπιλιζατερ



:uplate: :uplate:
Συγγνώμη δεν το ξανακάνουμε,πλακιτσα κάναν τα παιδιά.

SOL-VFR-VTEC
24/11/2008, 14:42
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasdirt
Οκ μπήκε πρώτες εντυπώσεις θετικές..θα επανέλθω [/Q

ασε μασ ρε κωστακη........


δεν θελουμε εντυπωσεις.......

κρατα τα λεφτα σου.....να πασας κανενα τζαμπο..τωρα στης γιορτες......

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kostasdirt
24/11/2008, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasdirt
Οκ μπήκε πρώτες εντυπώσεις θετικές..θα επανέλθω [/Q

ασε μασ ρε κωστακη........


δεν θελουμε εντυπωσεις.......

κρατα τα λεφτα σου.....να πασας κανενα τζαμπο..τωρα στης γιορτες......

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Χαχα θα σε φτιάξω στην επόμενη εκδρομή...:a43: :a43: