PDA

View Full Version : Πτωση Στις Διακοπες Μου...



kalant
15/08/2008, 16:49
:(

ευτυχως δεν επαθα τιποτα, αλλα το μηχανακι ποναει...

γδαρμενη δεξια χουφτα, γδαρμενος δεξιος καθρεφτης, γδαρμενο δεξι καγκελο και στραβομενο προς τα μεσα, στραβομενο πενταλ φρενου (ευτυχως δουλευει κανονικα), εγω κατι εκδορες ευτυχως...

γαμω την γκαντεμια μου, στις διακοπες βρηκε να μου κατσει η στραβη...

ευτυχως που δεν ηταν κατι σοβαρο ουτε για μενα ουτε για την μηχανη, γιατι δεν ξερω τι θα εκανα, αν χρειαζομουν ανταλλακτικα ή παθαινα εγω κατι στο νησι, ευτυχως συνεχισαμε και οι δυο τις διακοπες μας αλλα το χερι οπως καταλαβαινω θα μπει βαθια στην τσεπη...

τα καγκελα να υποθεσω οτι θελουν αλλαγμα ε?


:smokin:

vestromas
15/08/2008, 16:59
Χωρις να ειμαι ειδικος, οτι στραβωνει ισιωνει και οτι ξεβαφει βαφετε.
Κατα τα αλλα περαστικα και ουτε του παππα μην του πεις ποσο φθηνα την γλυτωσες σε σχεση με την υγεια σου και τις ζημιες της μηχανης, με βαση τα τοσα που ακουμε καθε μερα.
Και σου πα εγω. Ελα στη Τζια να περασουμε ζαχαρη, ουτε 100 χιλιομετρα δεν εκανα.
Ολη μερα θαλασσα και μασα.:lol: :beer: :wave2:

byron
15/08/2008, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
:(

ευτυχως δεν επαθα τιποτα, αλλα το μηχανακι ποναει...



Αν δε σε χαλάει να τα τρίψεις,βάψεις, φαντάζομαι ότι μπορούν να ισιώσουν.
Δεν ξέρω αν θα αντέχουν το ίδιο σε περίπτωση που τα ξαναχρειαστείς.... (το απεύχομαι)

Αφού δεν χτύπησες, μη το συζητάς. Οι γρατζουνιές κλπ δεν είναι τίποτα. :beer:

kalant
15/08/2008, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αν δε σε χαλάει να τα βάψεις, φαντάζομαι ότι μπορούν να ισιώσουν μιας και γλυκιά τούμπα μου φάνηκε απ΄τις περιγραφές. Δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέχουν βέβαια σε περίπτωση που τα ξαναχρειαστείς.... (το απεύχομαι)

Αφού δεν χτύπησες, μη το συζητάς. Οι γρατζουνιές κλπ δεν είναι τίποτα. :beer:

μπα και να τα βαψω χαλια θα ειναι, αφου ειναι βαθιες οι γρατζουνιες, οποτε αμα ειναι ή τα αφηνω ετσι ή τα αλλαζω μια και καλη μιας και δεν νομιζω να εχουν και τα καλυτερα αποτελεσματα σε μια επομενη πτωση, χτυπα ξυλο, αφου ηδη εχουν αποροφησει ηδη ενα χτυπημα...

οντως θα μπορουσα να ειναι χειροτερο τα πραγματα αφου στα περισσοτερα σημεια των δρομων ειναι γκρεμος απο κατω και φυσικα δεν υπαρχουν μπαριερες (οποιος εχει παει ανδρο θα ξερει), ευτυχως "εφυγα" απο την πλευρα του βουνου...

1-2 μετρα εξω απο το δρομο κατεληξα, σε ενα χαντακι, η μηχανη εμεινε στο δρομο...

slowman
15/08/2008, 17:12
λογικά άμα είναι στα πλαίσια της "ελαστικότητας" του θα ισιώσει χωρίς να σπάσει αλλά θα είναι πιο ευαίσθητο μετα!αφού δε χτήπησες και συνέχισες και τις διακοπές σου!όλα καλά να λες!!!και ας είναι η τελευταία σου πτώση!:wave2: :beer:

hercul
15/08/2008, 18:41
Μακάρι να ναι το τελευταίο και γρήγορα να γίνει η κούκλα σου πιο καλή και από πριν!!! :beer: :beer: :beer:

kalant
15/08/2008, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
Μακάρι να ναι το τελευταίο και γρήγορα να γίνει η κούκλα σου πιο καλή και από πριν!!! :beer: :beer: :beer:

οντως...

απλα ειναι ψυχολογικο περισσοτερο αφου ειναι μονο 5-6 μηνων η κουκλα, μολις πριν λιγες μερες εφτασα τα 5.000 χλμ και οταν εισαι και ψειρας φιλε αστα να πανε...


:smokin:

mystique
15/08/2008, 21:50
tora pou pires to "vastisma" exeis anosia gia ta epomena ... xronia !!!:D

perastika sas k PROSOXI :beer: :wave2:

Respect
15/08/2008, 23:31
*

Respect
15/08/2008, 23:35
Τα σίδερα.. :confused: εσύ να είσαι καλά!! :beer:

Με περίπου 100-150? θα είσαι κομπλέ!!
(τα κάγκελα γίνονται σαν καινούρια αν ασχοληθείς καμιά ώρα για τρίψιμο στοκάρισμα και βάψιμο)

vestromas
16/08/2008, 00:58
Aντωνη Δοξα τω Θεο που εισε καλα και τα μικροτραυματακια του εργαλειου ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που παιζουνε καθε μερα.
Το κοστος δεν το βλεπω σοβαρο σε σχεση με τις περιγραφες σου και η μηχανη κινειτε κανονικα οπως μας λες. Μην χαλιεσε με πραγματα που γινοντε.
Φαντασου να ειχες καμια MV Agusta και να σου επεφτε απ το σταντ τι κερατιατικα θα πληρωνες.:lol: :beer: :wave2:

kalant
18/08/2008, 12:46
ευτυχως δεν ειναι πολλα τα λεφτα, πηρα στην αντιπροσωπεια τηλεφωνο να μαθω τιμες...

εχουμε και λεμε

1) δεξιος καθρεπτης 34 και κατι

2) δεξια χουφτα 17

3) πενταλ φρενου 70

και καμια 130αρα καινουρια καγκελα, περιπου 261 ευρω και ξαναγινεται καινουριο το μωρο μου... :D

:beer:

EVI
18/08/2008, 12:54
οχι ρε φιλαρακι ξενερα

devil's animal
18/08/2008, 14:39
περαστικα σου...
:beer: :beer: :beer:

kalant
18/08/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
περαστικα σου...
:beer: :beer: :beer:

δεν επαθα τιποτα ρε...

:beer:

Respect
18/08/2008, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ευτυχως δεν ειναι πολλα τα λεφτα, πηρα στην αντιπροσωπεια τηλεφωνο να μαθω τιμες...

εχουμε και λεμε

1) δεξιος καθρεπτης 34 και κατι

2) δεξια χουφτα 17

3) πενταλ φρενου 70

και καμια 130αρα καινουρια καγκελα, περιπου 261 ευρω και ξαναγινεται καινουριο το μωρο μου... :D

:beer: Με φπα ή χωρίς είναι αυτές οι τιμές;

TROOPER
18/08/2008, 22:00
περαστικα συγγαυρε !!!!!!!

:beer: :beer: :beer:

kalant
19/08/2008, 06:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Με φπα ή χωρίς είναι αυτές οι τιμές;

τελικες ειναι, με φπα...

sober
19/08/2008, 12:19
Περαστικα........στη μηχανη!


Δεν αγχωνομαστε για σενα αφου δεν επα8ες τιποτα...:o

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Παντα ορ8ιοι απο δω και μπρος!! :beer: :beer: :beer: :wave2:

Tropeas
19/08/2008, 12:57
αφού δεν έπαθες τίποτα....
περαστικά της μηχανής θα ναι σίγουρα! :winka: :beer: :wave2: