PDA

View Full Version : Η νέα Honda CB 1000 R9



Fireball400
15/08/2008, 22:31
Το άρθρο το βρήκα από εδώ
http://www.motograndprix.gr/products_details.asp?products_id=31


139049

Fireball400
15/08/2008, 22:35
Και άλλη μία


139050

snow
15/08/2008, 22:45
to goustaro karga.....kai as einai kai honda
:evil:

snow
15/08/2008, 22:46
3exasa na po.....




TELIO:wacko:

Fireball400
15/08/2008, 22:50
Α!Το έχει ανεβάσει και κάποιος δικός μας εδώ
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=57525

taksidiotis25
16/08/2008, 12:10
το ειδα σε λευκο,πολυ ομορφο

GreenBill
16/08/2008, 14:25
Aπο εμφανιση σκιζει!Πως το 'παθε η Honda;:eek:

TROOPER
26/08/2008, 19:29
θα το παω διαμαχες αλλα ειναι η γνωμη μου...

τετοιο κλεψιμο δεν εχει ξαναπεσει !!!!

ενα μηχανακι που εχει τα στοιχεια της καβα,της γιαμαχα και της σουζουκι με το λογοτυπο χονδα.:a14:

Gi_4ce
26/08/2008, 19:32
Πες τα ρε παιδακι μου...

Ετσι είναι...

Αν και να πώ την αμαρτία μου το ζαχάρωνα...

Αλλα όταν είδα τα χειριστήρια.... Τα μεταλλα στις εξατμίσεις...:nono: :look:

Road67
26/08/2008, 19:46
Για χον-ντα καλο ειναι :a9:

catmaster
26/08/2008, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θα το παω διαμαχες αλλα ειναι η γνωμη μου...

τετοιο κλεψιμο δεν εχει ξαναπεσει !!!!

ενα μηχανακι που εχει τα στοιχεια της καβα,της γιαμαχα και της σουζουκι με το λογοτυπο χονδα.:a14:

που την είδες εσύ την αντιγραφή ρε ;;;


εκτός και αν έβαλαν και οι άλλοι μονόμπρατσο ψαλίδι και μυστήρια φανάρια και δεν τα έχω δει ακόμη .... :D

αντιθέτως θα έλεγα το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει κάτι το διαφορετικό από τα άλλα γιαπωνέζικα streetfighters (άλλο που εμένα δεν αρέσει οεο ... )


δυστυχώς η ευτυχώς στα γυμνά .... Ευρώπη ρούλζζζζζ :smokin:

golis
26/08/2008, 20:28
Πάρτε το τρέχων τεύχος του Μ0τ0 να πεθάνετε στα γέλια με το σχετικό άρθρο...:D

OzZzZzY
26/08/2008, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster


αντιθέτως θα έλεγα το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει κάτι το διαφορετικό από τα άλλα γιαπωνέζικα streetfighters


δυστυχώς η ευτυχώς στα γυμνά .... Ευρώπη ρούλζζζζζ :smokin:



+1000 και για τα 2 :D

p@nos
26/08/2008, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Πάρτε το τρέχων τεύχος του Μ0τ0 να πεθάνετε στα γέλια με το σχετικό άρθρο...:D



πες τι λεει για οσους δε θελουν να πεταξουν 6?...

:lol: :lol: :lol:

catmaster
26/08/2008, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
πες τι λεει για οσους δε θελουν να πεταξουν 6?...

:lol: :lol: :lol:

Αν κρίνω από τα ξένα περιοδικά και από τον τρόπο που "παίζει" η τοπική αγορά .......

.... υποθέτω ότι το έχουν βγάλει το τέλειο υπερτούμπανο ε ;; (δεν το έχω διαβάσει το άρθρο εμπειρικά μιλάω .. )

:rolleyes: (άργησε πολύ η Honda να δώσει ξεχωριστό στυλ στο γυμνό .... αυτό το μηχανάκι έπρεπε να είχε βγει πέντε χρόνια πριν ... και τώρα πάλι η μόδα γυρίζει και ψηλώνει τα μηχανάκια ... )

OzZzZzY
27/08/2008, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Αν κρίνω από τα ξένα περιοδικά και από τον τρόπο που "παίζει" η τοπική αγορά .......

.... υποθέτω ότι το έχουν βγάλει το τέλειο υπερτούμπανο ε ;; (δεν το έχω διαβάσει το άρθρο εμπειρικά μιλάω .. )

:rolleyes: (άργησε πολύ η Honda να δώσει ξεχωριστό στυλ στο γυμνό .... αυτό το μηχανάκι έπρεπε να είχε βγει πέντε χρόνια πριν ... και τώρα πάλι η μόδα γυρίζει και ψηλώνει τα μηχανάκια ... )


σαν το super duke δεν θα ναι :D

golis
27/08/2008, 07:57
Χαχαχ και εγώ δεν το αγόρασα ευτυχώς,το βρήκα κ το ξεφύλλισα στο πλυντήριο που είχα πάει.
Θα προσπαθήσω να το σαρώσω να κάνω κάνα κλόπι πέιστ γιατί είναι για όσκαρ... :D

TROOPER
27/08/2008, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
που την είδες εσύ την αντιγραφή ρε ;;;

ΠΑΜΕ...

απο τη μεση και πισω θυμιζει γιαμαχα τουλαχιστον απο τη φοτο που μπηκε.η ουρα απο τη γωνια που το βλεπω μου θυμιζει r1 '03 και η βαση της πινακιδας fazer 1000.
απο τη μεση και μπροστα μεχρι τους λαιμους καβασακι z750.
απο τη μεση και κατω (κατι μου θυμιζει αλλα δεν θυμαμαι τι παντως οχι χοντα.ειδικα το τελικο!!!).
το φαναρι θυμιζει σουζουκι.

ακη...της κλεψας το καγκελο γινεται εμφανισιακα τουλαχιστον!!!απο κει και περα μηχανολογικα και σαν συμπεριφορα δεν γνωριζω μια και δεν το εχω μελετησει (ουτε και προκειται απο τη στιγμη που δεν μου αρεσει.)

:wave2:

gixxerpap
27/08/2008, 10:03
ρε θα το πάρω λέμε!!!:a30: :a30: :a30: :a30: :a30:

byron
27/08/2008, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
πες τι λεει για οσους δε θελουν να πεταξουν 6?...

:lol: :lol: :lol:

"Οδηγώντας το CB1000 είναι σαν να αιωρείσαι πάνω απ΄την άσφαλτο. Η ποιότητα κύλισης εξαπατά τον νόμο της βαρύτητας και η αέρινη κίνηση αγγίζει τα επίπεδα της τελειότητας.
Όλες οι περιφερειακές μάζες είναι συγκεντρωμένες γύρω απ΄τον 4κύλινδρο κινητήρα και με εσένα ως μαέστρο, να καθορίζεις το κέντρο βάρους του σε κάθε επιλογή πορείας.
Οι τροχοί και οι αναρτήσεις παραμένουν ανέπαφα απ΄τις μετατοπίσεις και τις μεταβολές του βάρους μπρος πίσω ρολάρωντας και λειτουργώντας στον αφρό. Αλλάζει κλίση και κατεύθυνση με τη διάθεση ανισόρροπου μεθυσμένου :look: που όμως δεν χανει την πορεία του ούτε παραπατά :rotflmao: :lol: :rotflmao: "

Υπάρχουν φήμες ότι αρνήθηκαν να δώσουν το CBR στον συγκεκριμένο δοκιμαστή γιατί φοβήθηκαν ότι θα του ΄ριχνε κανα φ@ύτσο.... :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
27/08/2008, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ρε θα το πάρω λέμε!!!:a30: :a30: :a30: :a30: :a30:

για να εχεις πολλα μηχανακια σε ενα ε?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
27/08/2008, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
"Οδηγώντας το CB1000 είναι σαν να αιωρείσαι πάνω απ΄την άσφαλτο. Η ποιότητα κύλισης εξαπατά τον νόμο της βαρύτητας και η αέρινη κίνηση αγγίζει τα επίπεδα της τελειότητας.
Όλες οι περιφερειακές μάζες είναι συγκεντρωμένες γύρω απ΄τον 4κύλινδρο κινητήρα και με εσένα ως μαέστρο, να καθορίζεις το κέντρο βάρους του σε κάθε επιλογή πορείας.
Οι τροχοί και οι αναρτήσεις παραμένουν ανέπαφα απ΄τις μετατοπίσεις και τις μεταβολές του βάρους μπρος πίσω ρολάρωντας και λειτουργώντας στον αφρό. Αλλάζει κλίση και κατεύθυνση με τη διάθεση ανισόρροπου μεθυσμένου :look: που όμως δεν χανει την πορεία του ούτε παραπατά :rotflmao: :lol: :rotflmao: "

Υπάρχουν φήμες ότι αρνήθηκαν να δώσουν το CBR στον συγκεκριμένο δοκιμαστή γιατί φοβήθηκαν ότι θα του ΄ριχνε κανα φ@ύτσο.... :blush:








:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

OzZzZzY
27/08/2008, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
"Οδηγώντας το CB1000 είναι σαν να αιωρείσαι πάνω απ΄την άσφαλτο. Η ποιότητα κύλισης εξαπατά τον νόμο της βαρύτητας και η αέρινη κίνηση αγγίζει τα επίπεδα της τελειότητας.
Όλες οι περιφερειακές μάζες είναι συγκεντρωμένες γύρω απ΄τον 4κύλινδρο κινητήρα και με εσένα ως μαέστρο, να καθορίζεις το κέντρο βάρους του σε κάθε επιλογή πορείας.
Οι τροχοί και οι αναρτήσεις παραμένουν ανέπαφα απ΄τις μετατοπίσεις και τις μεταβολές του βάρους μπρος πίσω ρολάρωντας και λειτουργώντας στον αφρό. Αλλάζει κλίση και κατεύθυνση με τη διάθεση ανισόρροπου μεθυσμένου :look: που όμως δεν χανει την πορεία του ούτε παραπατά :rotflmao: :lol: :rotflmao: "

Υπάρχουν φήμες ότι αρνήθηκαν να δώσουν το CBR στον συγκεκριμένο δοκιμαστή γιατί φοβήθηκαν ότι θα του ΄ριχνε κανα φ@ύτσο.... :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

μονο φ@ύτσο? :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

golis
27/08/2008, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
"Οδηγώντας το CB1000 είναι σαν να αιωρείσαι πάνω απ΄την άσφαλτο. Η ποιότητα κύλισης εξαπατά τον νόμο της βαρύτητας και η αέρινη κίνηση αγγίζει τα επίπεδα της τελειότητας.
Όλες οι περιφερειακές μάζες είναι συγκεντρωμένες γύρω απ΄τον 4κύλινδρο κινητήρα και με εσένα ως μαέστρο, να καθορίζεις το κέντρο βάρους του σε κάθε επιλογή πορείας.
Οι τροχοί και οι αναρτήσεις παραμένουν ανέπαφα απ΄τις μετατοπίσεις και τις μεταβολές του βάρους μπρος πίσω ρολάρωντας και λειτουργώντας στον αφρό. Αλλάζει κλίση και κατεύθυνση με τη διάθεση ανισόρροπου μεθυσμένου :look: που όμως δεν χανει την πορεία του ούτε παραπατά :rotflmao: :lol: :rotflmao: "

Υπάρχουν φήμες ότι αρνήθηκαν να δώσουν το CBR στον συγκεκριμένο δοκιμαστή γιατί φοβήθηκαν ότι θα του ΄ριχνε κανα φ@ύτσο.... :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


Μαέστρο, πιάσε μια παγωμένη ΣΤΡΑΝΤΖΑ χωρίς αφρό...:a10: :a23:

zephyr1
27/08/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ρε θα το πάρω λέμε!!!:a30: :a30: :a30: :a30: :a30:

+1
Αυτο και το καινουργιο cbr1000 αν μπορουσα.:sad:

Και μετα θα τα :a021: :winka:

Road67
27/08/2008, 16:06
Ειμαστε σοβαροι το μηχανακι ειναι καραμπινατα νοθο παιδι Z και Fazer.

Ηθελα να 'ξερα αυτοι που γραφουν στα περιοδικα βγαινουν ποτε απο το περιοδικο, η κοιτανε δελτια τυπου κλεινουν τα ματια και λενε μετα ''ωραια το οδηγησα κι αυτο''

TROOPER
28/08/2008, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
"Οδηγώντας το CB1000 είναι σαν να αιωρείσαι πάνω απ΄την άσφαλτο. Η ποιότητα κύλισης εξαπατά τον νόμο της βαρύτητας και η αέρινη κίνηση αγγίζει τα επίπεδα της τελειότητας.
Όλες οι περιφερειακές μάζες είναι συγκεντρωμένες γύρω απ΄τον 4κύλινδρο κινητήρα και με εσένα ως μαέστρο, να καθορίζεις το κέντρο βάρους του σε κάθε επιλογή πορείας.
Οι τροχοί και οι αναρτήσεις παραμένουν ανέπαφα απ΄τις μετατοπίσεις και τις μεταβολές του βάρους μπρος πίσω ρολάρωντας και λειτουργώντας στον αφρό. Αλλάζει κλίση και κατεύθυνση με τη διάθεση ανισόρροπου μεθυσμένου :look: που όμως δεν χανει την πορεία του ούτε παραπατά :rotflmao: :lol: "

Υπάρχουν φήμες ότι αρνήθηκαν να δώσουν το CBR στον συγκεκριμένο δοκιμαστή γιατί φοβήθηκαν ότι θα του ΄ριχνε κανα φ@ύτσο.... :blush:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

ελα πες αληθεια τωρα....υπογραφει ως ταξιδευτης ????:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

byron
28/08/2008, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ελα πες αληθεια τωρα....υπογραφει ως ταξιδευτης ????:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


139795

strat
28/08/2008, 02:07
Ρε μαγκες, κανενας που να το εχει παρει το μηχανακι δεν υπαρχει να μας πει εντυπωσεις??
Θα την βγαλουμε μονο με αυτα που λενε τα περιοδικα??

Fireball400
28/08/2008, 02:27
Δεν ξέρω αν είναι ωραίο ή όχι,αυτά τα space σχέδια με προβληματίζουν:sick:
Αλλά αν οι βάσεις των καθρεφτών ήταν πιό κοντά στη μάσκα θα ήταν σαν μυρμηγκόφατσα:lol:

notakos600
28/08/2008, 07:43
Τελικά αυτοί στο ΜΟΤΟ κάτι παίρνουνε...
Επί Χατζάρα πάντως οι συντάκτες ήταν πιο προσγειωμένοι...

Ταξιδευτής
28/08/2008, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ελα πες αληθεια τωρα....υπογραφει ως ταξιδευτης ????:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Δεν αντεληφθην; :look:

byron
28/08/2008, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από strat
Θα την βγαλουμε μονο με αυτα που λενε τα περιοδικα??

Αμφισβητείς την εντιμότητα και αντικειμενικότητα του δοκιμαστή; :confused:

Road67
28/08/2008, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αμφισβητείς την εντιμότητα και αντικειμενικότητα του δοκιμαστή; :confused: Ναι διοτι χρονια τωρα το χρυσωνουν το χαπι οταν μιλανε για χον-ντα.

Εντιτ...

Απο την οικογενεια μου δεν ειμαι ο πρωτος που πηρε fazer 600. Πριν απο μενα αγορασε ο ξαδερφος μου βασιζομενος σε ντιβιντι γνωστου περιοδικου οπου παρουσιαζε το fazer ως ιδανικο μηχανακι πολης και πολυ καλο για πρωτη μηχανη. Ο ξαδερφος μου ηταν πρωτοπειρος. Η απαθεια και η ασαφεια του μοντελου στις χαμηλες στροφες ειναι χαρακτηριστικο που δε συναδει ουτε με πολη σε αστικο περιβαλλον πρωινης κινησης και ουτε με πρωτοπειρο οδηγο.

gcrook
28/08/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αμφισβητείς την εντιμότητα και αντικειμενικότητα του δοκιμαστή; :confused:

Συγνωμη τωρα αυτο που παρεθεσες ηταν οντως αποσπασμα αρθρου που δημοσιευτηκε;:eek:

byron
28/08/2008, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Συγνωμη τωρα αυτο που παρεθεσες ηταν οντως αποσπασμα αρθρου που δημοσιευτηκε;:eek:

Είσαι φαιδρός....:smokin:

Αμα θέλεις έχει και συνέχεια στο ίδιο μοτίβο :rotflmao: :lol: :rotflmao:


139855

p@nos
28/08/2008, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Είσαι φαιδρός....:smokin:

Αμα θέλεις έχει και συνέχεια στο ίδιο μοτίβο :rotflmao: :lol: :rotflmao:



re byr0n νομιζα πως εκανες πλακα με αυτο που εγραψες:lol:



Αληθεια το cb1000 φρεντο φτιαχνει?
Αλλιως ειναι για τα μπαζα:bigcry:

gcrook
28/08/2008, 19:43
Θε μου.:rotflmao:
Ρε πλακα πλακα αυτα μπορω να τα γραψω και γω.Φαντασια εχω μπολικη.:smokin:

byron
28/08/2008, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Θε μου.:rotflmao:
Ρε πλακα πλακα αυτα μπορω να τα γραψω και γω.Φαντασια εχω μπολικη.:smokin:

Το ότι είναι το μοναδικό 1000άρι που δεν σου ανοίγει τα πόδια, το διάβασες έτσι? ???? :blush:

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

gcrook
28/08/2008, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ότι είναι το μοναδικό 1000άρι που δεν σου ανοίγει τα πόδια, το διάβασες έτσι? ???? :blush:

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

:rotflmao:
Σαφως.Ειναι ενα πολυ εξυπνα καμουφλαρισμενο υποννοουμενο για το ποσο διασκεδαστικο ειναι το μηχανακι.
Παντως η τιμη με την οποια θα πωλειται θα φροντισει γι΄αυτο.:lol:

Επισης να προσθεσω οτι ατομα εφαγαν μπαν απο το μοτο επειδη χρησιμοποιησαν το "ποιοτητα κυλισης" αναφερομενοι σε μοτοσυκλετα.:lol:
Τελος μιας και ο βεστρομας ψαχνει ακομα αναρτησεις για το Βεστρομ μπορει επιτελους να βρει "εμπειρες" και "ουσιαστικες" αναρτησεις.Απλα αρκει να ξηλωσει μια αναρτηση απο το νεο CB.:lol:

Θεε μου ποτε δεν περιμενα οτι θα διαβαζα τετοιες μαλακιες.:lol:

filipp0s
28/08/2008, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ότι είναι το μοναδικό 1000άρι που δεν σου ανοίγει τα πόδια, το διάβασες έτσι? ???? :blush:

:rotflmao: :lol: :rotflmao:


ενταξει αυτο το λέει για τις ευθείες στα πολλά... μήπως στις στροφές σου ανοίγει τα ποδια :confused:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vangelis 64
28/08/2008, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Θε μου.:rotflmao:
Ρε πλακα πλακα αυτα μπορω να τα γραψω και γω.Φαντασια εχω μπολικη.:smokin: Μωρέ εσύ(και κάτι άλλα καλόπαιδα βεβαίως βεβαίως) έχεις.
Πάς στοίχημα ότι,από τότε που αρχίσατε τα λογοτεχνικά εδώ μέσα,οι δημοσιογράφοι:sick: τού μοτό απειλήθηκαν με απόλυση;:rotflmao:

Α ναι!Το τεστ αυτό το διάβασα κι εγώ.:rotflmao: :rotflmao:

byron
28/08/2008, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
οι δημοσιογράφοι:sick: τού μοτό απειλήθηκαν με απόλυση;

Nαι το άκουσα κι εγώ.....:sick:

Τον έπιασαν στα πράσα να ετοιμάζεται να βυθίσει τη θεσπέσια κρεάτινη προεξοχή του, μέσα στη καυτή υγρή σπηλιά της...:blush:

Tpap
28/08/2008, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Είσαι φαιδρός....:smokin:
Αμα θέλεις έχει και συνέχεια στο ίδιο μοτίβο :rotflmao: :lol: :rotflmao:

δεν πιστεύω αυτά που διαβάζω....και νόμιζα ότι έκανες πλάκα.

αν μή τι άλλο, στο payroll τα καλά μας παλλικάρια λοιπόν...

μπορούν πάντως να το δίνουν και δωρεάν στα περίπτερα. 'Εχουν την αμέριστη οικονομική στήριξη --εκτός της ducati/ktm-- και της honda πλέον...

golis
28/08/2008, 21:50
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ (ΜΟΥ-ΤΗΣ) !!!

p@nos
28/08/2008, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap

μπορούν πάντως να το δίνουν και δωρεάν στα περίπτερα. 'Εχουν την αμέριστη οικονομική στήριξη --εκτός της ducati/ktm-- και της honda πλέον...



ενω η BMW δε το στηριζει καθολου εεε?


:lol: :lol: :lol:

gcrook
28/08/2008, 22:00
Ξαναδιαβαζοντας το παντως μου εδωσε την εντυπωση οτι προσπαθησαν να μιμηθουν τον τροπο γραφης των δημοσιογραφων που αρθρογραφουν στα ξενα περιοδικα.Ξερετε λιγο κωμωδια,λιγο ποιηση,λιγο περιπετεια,λιγο απ'όλα.
Βεβαια δεν αρκει να εισαι απλα συγγραφεας για να κανεις κατι τετοιο.Πρεπει να εισαι δημοσιογραφος και οχι μονο με την εννοια του επαγγελματια.

vangelis 64
28/08/2008, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ξαναδιαβαζοντας το παντως μου εδωσε την εντυπωση οτι προσπαθησαν να μιμηθουν τον τροπο γραφης των δημοσιογραφων που αρθρογραφουν στα ξενα περιοδικα.Ξερετε λιγο κωμωδια,λιγο ποιηση,λιγο περιπετεια,λιγο απ'όλα.
Βεβαια δεν αρκει να εισαι απλα συγγραφεας για να κανεις κατι τετοιο.Πρεπει να εισαι δημοσιογραφος και οχι μονο με την εννοια του επαγγελματια. Ορέ να σού πω κάτι;Κάτσε και γράψε(άμα έχεις χρόνο)ένα τεστ ράιντ για το μηχανάκι σου ή για όποιο άλλο γουστάρεις τέλος πάντων.
Γράψ'το μόνο με τον τρόπο σου χωρίς να έχεις στο μυαλό σου αυτά που γράφουν οι δημοσιογράφοι,επαγγελματίες ή μη.
Άντε να σε δω.:smokin: :beer: :beer:

gcrook
28/08/2008, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ορέ να σού πω κάτι;Κάτσε και γράψε(άμα έχεις χρόνο)ένα τεστ ράιντ για το μηχανάκι σου ή για όποιο άλλο γουστάρεις τέλος πάντων.
Γράψ'το μόνο με τον τρόπο σου χωρίς να έχεις στο μυαλό σου αυτά που γράφουν οι δημοσιογράφοι,επαγγελματίες ή μη.
Άντε να σε δω.:smokin: :beer: :beer:

Δεν λεω οτι ειναι ευκολο να γραψεις (το ξερω απο πρωτο χερι) και κυριως να γραψεις τεστ μοτοσυκλετας και να εχει και ενδιαφερον και να ειναι σωστο δημοσιογραφικα.
Τουλαχιστον μπορω να αναγνωρισω ενα πομπωδες εντελως ανουσιο και παραπλανητικο κειμενο αμα το δω,και το ξερω,μιας και τα δικα μου λιγοστα κειμενα ειναι εντελως πομπωδη και ανουσια.:lol:

Παντως οχι,δεν προκειται να κατσω να γραψω τεστ για μηχανακι, αυτο ελειπε.

vangelis 64
28/08/2008, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook


Παντως οχι,δεν προκειται να κατσω να γραψω τεστ για μηχανακι, αυτο ελειπε. Γιατί ρε,δεν είναι δύσκολο.Να βάλεις μέσα πρωτότυπες φράσεις όπως "Άκαμπτο πλαίσιο","ελαστικός κινητήρας",σπογγώδης αίσθηση"...τέτοια.:lol:

gcrook
28/08/2008, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Γιατί ρε,δεν είναι δύσκολο.Να βάλεις μέσα πρωτότυπες φράσεις όπως "Άκαμπτο πλαίσιο","ελαστικός κινητήρας",σπογγώδης αίσθηση"...τέτοια.:lol:

Υστερα απο τις εμπειρες και ουσιαστικες αναρτησεις, την μαεστρια της συναρμολογησης γυρω απο τον κινητηρα,την γεωμετρια που προκαλει κυρωση στο ηπαρ,και τα ποδια που παραμενουν ερμητικα κλειστα,παραταω την συγγραφη και φευγω για Θιβετ.:lol:

filipp0s
28/08/2008, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
.....παραταω την συγγραφη και φευγω για Θιβετ.:lol:

το κακό είναι οτι ακόμα κι εκει η χονδα (http://findarticles.com/p/articles/mi_hb6465/is_200510/ai_n26209361) θα σ' ακολουθήσει :sad:

byron
29/08/2008, 11:08
Το ΜΟΤΟ έχει την συνέχεια. Το νέο τεύχος έχει συγκριτικό naked, και η κατάταξη είναι:

1*CB1000R
2*Super Duke
3*Speed Triple
4*Tuono
5*FZ1N

Οι μετρήσεις στα βασικά χαρακτηριστικά είναι:

Βάρος (γεμάτο)
KTM 202
TUONO 213
SPEED TRIPLE 220,5
CB1000 222
FZ1 223,5

Επιτάχυνση 0-400
CB1000: 10,95´´
FZ1 : 11,26´´
KTM: 11,28´´ (με σούζες)
Speed Tr: 11,35´´ (με σούζες)
Tuono : 11,41´´ (με σούζες και μακρύ γρανάζωμα)

Φρενάρισμα 120-40km/h (m)
Tuono: 47,23
KTM: 47,62
FZ1: 48,58
Speed Tr: 52,49
CB1000: 53,38

Επιτάχυνση 0-200km/h (sec)
FZ1:9,42
Tuono:10,32
CB1000: 10,45
Speed Tr: 11,13
KTM: 11,20

Iπποδύναμη
FZ1: 127,1/11500
Speed Tr: 112,3/9300
CB1000:111,9/10100
Tuono:110,3/10200
KTM: 106,7/9500

Ροπή
Speed Tr: 9,3/3800 (!!)
CB1000: 9,2/7300
KTM: 8,9/7100
FZ1: 8,9/9300
Tuono:8,8/8600

To CB1000 γίνεται βασιλιάς των γυμνών χωρίς να ξεχωρίζει σε κάτι, αλλά λόγω του ότι είναι η πιο φιλική απ΄όλες και έχει την καλύτερη ποιότητα λειτουργίας και αίσθησης. (Ετσι λέει το τεστ)

Λίγα λόγια για τα +/- των υπολοίπων

Super Duke
+ Κορυφαία οδική συμπεριφορά
+ Ακριβα και ποιοτικά περιφερειακά
+Χαρακτήρας
- Απόλυτος χαρακτήρας
-Κόστος

Speed triple
+Τρομερός κινητηρας
+Αίσθηση μοτοσυκλετας
+Χαρακτήρας
-Μέτριες αναρτήσεις

Tuono
+Πακέτο πλαισίου/αναρτήσεων/φρένων
+Ποιότητα κατασκευής
+Προφύλαξη αέρα
-Γυμνό superbike (δύστροπη στην καθημερινή μετακίνηση)
-Βαρύ και ογκώδες :rolleyes:

FZ1
+Γκάζια
+Καλό πλαίσιο/αναρτήσεις
-Ψόφιο χαμηλά
-Κατανάλωση

Αυτά.....:D

stako
29/08/2008, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
[B]To CB1000 γίνεται βασιλιάς των γυμνών χωρίς να ξεχωρίζει σε κάτι, αλλά λόγω του ότι είναι η πιο φιλική απ΄όλες και έχει την καλύτερη ποιότητα λειτουργίας και αίσθησης. (Ετσι λέει το τεστ)

Εννοείται...........

Ποιος μπορεί να αμφισβητήσει κάτι τόσο υποκειμενικό? :D

torpedo
29/08/2008, 15:52
άντε να βγάλεις άκρη... το πήρα και εγώ το περιοδικό αλλά δεν το έχω διαβάσει ακόμα... πάντως ακούγεται "honda" ότι δεν είναι πουθενά κορυφαίο αλλά σαν πακέτο τα κάνει συνολικά όλα καλά και εύκολα για τον μεσαίο αναβάτη... για όλα τα honda αυτό δεν λένε τόσα χρόνια ότι είναι το προτέρημά τους?

byron
29/08/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από torpedo
άντε να βγάλεις άκρη... το πήρα και εγώ το περιοδικό αλλά δεν το έχω διαβάσει ακόμα... πάντως ακούγεται "honda" ότι δεν είναι πουθενά κορυφαίο αλλά σαν πακέτο τα κάνει συνολικά όλα καλά και εύκολα για τον μεσαίο αναβάτη... για όλα τα honda αυτό δεν λένε τόσα χρόνια ότι είναι το προτέρημά τους?


Τι να πω, δεν το έχω οδηγήσει. Εντύπωση μου έκανε ότι εκθειάζουν τα φρένα του που είναι τα χειρότερα στην δοκιμή, παρόλο που το FZ1 έχει επίσης ABS και είναι 4-5 μέτρα καλύτερο.
Το μοναδικό σημείο που δείχνει να υπερτερεί το CB σύμφωνα με αυτά που λέει το περιοδικό είναι .....η οδήγηση μέσα στην πόλη.

Tuono vs CB "Μόλις όμως ανοίξει ο δρόμος έστω και για λίγο, τα Mille γονίδια δεν θα αργήσουν να εμφανιστούν"
Super Duke vs CB " To SD υπερτερεί αισθητά σε θέση οδήγησης, αίσθηση μπλα μπλα μπλα αλλά το CB κρύβει καλύτερα τα 20 επιπλέον κιλά του μέσα στην πόλη"
Speed Triple vs CB " To ST στρίβει εκπληκτικά, αλλά δεν είναι τόσο ευέλικτο και εύκολο μέσα στην πόλη μπλα μπλα μπλα. Παρόλα αυτά το ST είναι καλύτερο fun bike μέσα στη πόλη"
Το FZ το ίδιο. Δύστροπο αλλά εξαφανίζεται μόλις βρεί χώρο.

Ποιός ξέρει.....

Tpap
29/08/2008, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ποιός ξέρει.....

κάποιοι ξέρουν..

golis
29/08/2008, 17:43
Λοιπόν μόλις γύρισα απο μισάωρο τεστ ράιντ. :D
Αυτά που μου έκαναν εντύπωση :

- ΦΡΕΝΑ !!!
Ήξερα το honda abs γιατί έχω οδηγήσει αρκετά χλμ το CBF 1000 ABS+CBS φίλου,
οπότε ξεκάθαρα λέω ότι τέτοια φρένα γαμούνε σε απόδοση μέσα στην πόλη.
Τι να τις κάνω τις άγκυρες με τα μονομπλόκ στα δυο μου δάκτυλα,
όταν είμαι μέσα στα στενά της πόλης με την μηδέν πρόσφυση και τους 38 βαθμούς θερμοκρασίας ?

- Κόψιμο τιμονιού.
(Δεν ξέρω αυτό αν θα έχει επίπτωση σε σταθερότητα στα πολλά χλμ.)

- Δεν έβρασε το σύμπαν.
(30 λεπτά με 1000 4inline στην Αλεξάνδρας μεσημεριάτικο,περίμενα να καεί το πελεκούδι.
Το CBF του φίλου και στην εθνική ακόμα,μου έκαιγε τα καλάμια,αυτό όχι.

- Μαζεμένο.
(Παίζεις για πλάκα με το πίσω λάστιχο,αρκεί να έχεις μπαμπά λαστιχά...)

- Γνώριμη θέση οδήγησης γυμνού.
(Ίσως ήθελε λίγο πιο φαρδύ τιμόνι.)

- Κιβώτιο ταχυτήτων.
Honda = βιλούδο.

- Όγκος.
Χωράει παντού,αρκεί να ξηλώσεις του καθρέπτες.

- Ήχος.
Μιά χαρά για μαμά εξάτμιση.


Τι δεν μου έκανε κούκου :


- Τα όργανα.
Την ήμερα στο φως είναι δυσανάγνωστα και με μικρά ψηφία.Δεν ξέρω τι γίνεται τη νύκτα.

- Το μπροστινό.
Μου θύμισε CBF σε αίσθηση.Μαλακό για τα γούστα μου.Ήθελε σφίξιμο μάλλον.

- Διακόπτες και λοιπά περιφερειακά.
Απλά Διαχρονική Honda.... (Transalp+etsi) :bigcry:

- ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΟΥΖΕΣ !!! :sick:
Ξεχάστε το καρύδωμα στο γκάζι για power wheelies.Μόνο με συμπλεκτιά κι αυτό με το ζόρι...

- Αέρας.
Μου φάνηκε ανύπαρκτη η προστασία απ τον αέρα.Είπαμε γυμνό,αλλά όχι κι έτσι.

-Πίσω ανάρτηση.
Πάλι λόγω συνήθειας ίσως μου φάνηκε μαλακή,αλλά τουλάχιστον απορροφούσε σωστά τις ανωμαλίες.


Δυστηχώς λόγω χρόνου,δεν το πίεσα όσο θα ήθελα σε γλήγορη οδήγηση.
Μέχρι 160 είδα στο κοντέρ κι αυτά με Ζητά στους καθρέπτες... :smokin: Επιφυλάσσομαι...
Μια πρώτη εκτίμηση όμως την έχω:

ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΡΕΛΛΑ.

:wave2:

Tpap
29/08/2008, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΡΕΛΛΑ. :wave2:

Κι εγώ αυτό πιστεύω.

Ότι η χοντα πλέον πουλάει τρέλλα.

byron
29/08/2008, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΡΕΛΛΑ.

:wave2:

Ρε φιλαράκι είπαμε. Μέσα στην πόλη είναι το καλύτερο....:smokin:

Τίποτα άλλο έχεις να μας πεις? :D

Road67
29/08/2008, 18:28
Θα παω καποια στιγμη να το καβαλησω, αλλα για μενα δεν παιζει με τιποτα να ειναι καλυτερο απο το fz1 :nono:

strat
29/08/2008, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Λοιπόν μόλις γύρισα απο μισάωρο τεστ ράιντ. :D
Αυτά που μου έκαναν εντύπωση :

- ΦΡΕΝΑ !!!
Ήξερα το honda abs γιατί έχω οδηγήσει αρκετά χλμ το CBF 1000 ABS+CBS φίλου,
οπότε ξεκάθαρα λέω ότι τέτοια φρένα γαμούνε σε απόδοση μέσα στην πόλη.
Τι να τις κάνω τις άγκυρες με τα μονομπλόκ στα δυο μου δάκτυλα,
όταν είμαι μέσα στα στενά της πόλης με την μηδέν πρόσφυση και τους 38 βαθμούς θερμοκρασίας ?

- Κόψιμο τιμονιού.
(Δεν ξέρω αυτό αν θα έχει επίπτωση σε σταθερότητα στα πολλά χλμ.)

- Δεν έβρασε το σύμπαν.
(30 λεπτά με 1000 4inline στην Αλεξάνδρας μεσημεριάτικο,περίμενα να καεί το πελεκούδι.
Το CBF του φίλου και στην εθνική ακόμα,μου έκαιγε τα καλάμια,αυτό όχι.

- Μαζεμένο.
(Παίζεις για πλάκα με το πίσω λάστιχο,αρκεί να έχεις μπαμπά λαστιχά...)

- Γνώριμη θέση οδήγησης γυμνού.
(Ίσως ήθελε λίγο πιο φαρδύ τιμόνι.)

- Κιβώτιο ταχυτήτων.
Honda = βιλούδο.

- Όγκος.
Χωράει παντού,αρκεί να ξηλώσεις του καθρέπτες.

- Ήχος.
Μιά χαρά για μαμά εξάτμιση.


Τι δεν μου έκανε κούκου :


- Τα όργανα.
Την ήμερα στο φως είναι δυσανάγνωστα και με μικρά ψηφία.Δεν ξέρω τι γίνεται τη νύκτα.

- Το μπροστινό.
Μου θύμισε CBF σε αίσθηση.Μαλακό για τα γούστα μου.Ήθελε σφίξιμο μάλλον.

- Διακόπτες και λοιπά περιφερειακά.
Απλά Διαχρονική Honda.... (Transalp+etsi) :bigcry:

- ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΟΥΖΕΣ !!! :sick:
Ξεχάστε το καρύδωμα στο γκάζι για power wheelies.Μόνο με συμπλεκτιά κι αυτό με το ζόρι...

- Αέρας.
Μου φάνηκε ανύπαρκτη η προστασία απ τον αέρα.Είπαμε γυμνό,αλλά όχι κι έτσι.

-Πίσω ανάρτηση.
Πάλι λόγω συνήθειας ίσως μου φάνηκε μαλακή,αλλά τουλάχιστον απορροφούσε σωστά τις ανωμαλίες.


Δυστηχώς λόγω χρόνου,δεν το πίεσα όσο θα ήθελα σε γλήγορη οδήγηση.
Μέχρι 160 είδα στο κοντέρ κι αυτά με Ζητά στους καθρέπτες... :smokin: Επιφυλάσσομαι...
Μια πρώτη εκτίμηση όμως την έχω:

ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΡΕΛΛΑ.

:wave2:


Φιλαρακο μια ερωτηση..Απο που το εκανες test ride γιατι ενδιαφερομαι και εγω να κανω??

golis
29/08/2008, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε φιλαράκι είπαμε. Μέσα στην πόλη είναι το καλύτερο....:smokin:

Τίποτα άλλο έχεις να μας πεις? :D

Ξέχασα να αναφέρω την άτσαλη συμπεριφορά που είχε στα απανωτά κ γρήγορα κατεβάσματα.
Δεν έχει μονόδρομο συμπλέκτη ή κάνω λαθος ?
Τα φρένα είναι καλά στην σκατόΑθήνα,δεν νομίζω όμως ότι θα αποδώσουν το ίδιο στ ζμπίστα.
Βύρων,μέσα στην μπίστα δεν νομίζω να μπορέσει να σταθεί αξιοπρεπώς χωρίς παρεμβάσεις στις αναρτήσεις...

Honda είναι(όπου Honda βλέπε τίμιο),άρα είναι ένα τίμιο naked.
(αλήθεια όμως,θέλουμε να είναι ένα naked τίμιο... ?)

Το πήρα απο τον Μπαξεβάνη. :wave2:

byron
29/08/2008, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Το πήρα απο τον Μπαξεβάνη. :wave2:

Xmmm.....
Είδα ένα γκρί απ΄έξω. Είναι όμορφο πάντως και σίγουρα δεν περνά απαρατήρητο.

gcrook
30/08/2008, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Λ
- Αέρας.
Μου φάνηκε ανύπαρκτη η προστασία απ τον αέρα.Είπαμε γυμνό,αλλά όχι κι έτσι.



Αποφασιστε που θελετε να τον τρωτε.Στα ποδια η στη μαπα;:lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από golis

Βύρων,μέσα στην μπίστα δεν νομίζω να μπορέσει να σταθεί αξιοπρεπώς χωρίς παρεμβάσεις στις αναρτήσεις...



Πιστα σνομπαρουμε να πατησουμε με μαμα αμορτισερ και χωρις σλικ.Αμα ο μοτοσυκλετιστης ενημερωνεται....:sad:

golis
02/09/2008, 12:41
Προσωπικά εγώ ξέρω τι αγόρασα και δεν παραπονιέμαι για το αέρα.
Την προστασία απο τον αέρα την συγκρίνω σε σχέση με του Τουόνο.

Το σχόλιο για την μπίστα εμπεριέχει ειρωνία ? :D
Τράβα κάντο και εσύ μια βόλτα και αν δεν σου κάνει κόπο,μοιράσου μετά μαζί μας τις εντυπώσεις σου απο το τεστ.
Αλλιώς δεν δικαιούσαι για να ομιλείς αγαπητέ και μάλιστα και με υφάκι...

Εκτός κι άν έκανες πλακίτσα οπότε :beer:

fethry
02/09/2008, 13:27
Γιατί το 80% απο σας πιστεύει οτι η honda αποκλείεται να έχει βγάλει καλό μοτοσακό?
Ασχολείστε με το βλακάκο συντάκτη και την ποιητική του διάθεση αντί να πάτε να κάνετε ένα test-drive σαν το golis και να δείτε απο μόνοι σας... :confused:

Ούτε εγώ είμαι ορκισμένος οπαδός της συγκεκριμένης μάρκας, αλλά προσπαθώ να μη φοράω παρωπίδες... Εξ'άλλου, αν είναι να μπούμε στη παγίδα του ποιός έχει κλέψει ποιόν, μην ξεχνάμε οτι πρωτοπόρος για τα ss όπως τα ξέρουμε τώρα ήταν το fireblade και μετά ακολούθησαν οι άλλοι...

byron
02/09/2008, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από fethry
Γιατί το 80% απο σας πιστεύει οτι η honda αποκλείεται να έχει βγάλει καλό μοτοσακό?
Ασχολείστε με το βλακάκο συντάκτη και την ποιητική του διάθεση αντί να πάτε να κάνετε ένα test-drive σαν το golis και να δείτε απο μόνοι σας... :confused:

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το CB δεν είναι πολύ καλή μοτοσυκλετα. Το ύφος γραφής σχολιάζουμε που δεν είναι απ΄τον κάθε βλακάκο, αλλά απ΄τον Α.Συνιώρη :look:

byron
02/09/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από fethry
Εξ'άλλου, αν είναι να μπούμε στη παγίδα του ποιός έχει κλέψει ποιόν, μην ξεχνάμε οτι πρωτοπόρος για τα ss όπως τα ξέρουμε τώρα ήταν το fireblade και μετά ακολούθησαν οι άλλοι...

Δεν το νομίζω.....

Αν ήταν το fireblade πρωτοπόρος, το GSXR 750 του 1985 τι ήταν;

gcrook
02/09/2008, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ύφος γραφής σχολιάζουμε που δεν είναι απ΄τον κάθε βλακάκο, αλλά απ΄τον Α.Συνιώρη :look:

Με εκανες να σιχαθω πραγματικα το αρθρο τωρα.:eek:

Φιλε goli δεν ξερω τι ειδες με ενα τεστ ραιντ,αλλα τα σχολια σου αμα τα κοτσαρουμε σε οποιοδηποτε μηχανακι της κατηγοριας δεν θα καταλαβει κανενας οτι προηλθαν απο αλλο μηχανακι.

Να ησουν ιδιοκτητης του και να το ειχες κανει μερικες χιλιαδες χιλιομετρα σε δρομο, επαρχια, πιστα...

fethry
02/09/2008, 13:44
Ήταν ο συνιώρης... και?
Μήπως μπορεί να γράφει οτι θέλει και να κρύβεται πίσω απ'το επώνυμό του?
Μήπως πρέπει να τον θαυμάσω κιόλας για το μεστό και περιγραφικό του λόγο?
Δεν ασχολούμαι με ελληνικό τύπο εδώ και καιρό... :a12:

Όσο για το gsxr, άποψη σου και σεβαστή... Η δικιά μου απλώς διαφέρει...

sniper
02/09/2008, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν το νομίζω.....

Αν ήταν το fireblade πρωτοπόρος, το GSXR 750 του 1985 τι ήταν;

Μια βαριά μαλακία που δεν πήγαινε βήμα..... μιλάμε για τα σημερινά μηχανάκια και ποιο μηχανάκι έκανε το μπαμ στα SS.... Για την γριά μιλάμε έτσι; Αυτά που ακόμα και σήμερα κυκλοφορούν ανάμεσά μας......

Αντε με την καραμέλα ότι είναι χοντα είναι για τον πουτσο.....

byron
02/09/2008, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μια βαριά μαλακία που δεν πήγαινε βήμα..... μιλάμε για τα σημερινά μηχανάκια και ποιο μηχανάκι έκανε το μπαμ στα SS.... Για την γριά μιλάμε έτσι; Αυτά που ακόμα και σήμερα κυκλοφορούν ανάμεσά μας......

Αντε με την καραμέλα ότι είναι χοντα είναι για τον πουτσο.....

Τι λες ; :look:

Μιλάω για το 1ο GSXR750 του 1985 με τα 185 κιλά και τα μαγικά για τότε 100 άλογα. Το μόνο που στεκόταν από μοτέρ και μόνο ήταν το FZ750 με τα ίδια άλογα αλλά πολύ πιο βαρύ.

Η Honda είχε το VF που ήταν όντως για τον πούτσο μιας και βάραγαν κεφαλές άνετα και αβίαστα.


140155

sniper
02/09/2008, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τι λες ; :look:

Μιλάω για το 1ο GSXR750 του 1985 με τα 185 κιλά και τα μαγικά για τότε 100 άλογα. Το μόνο που στεκόταν από μοτέρ και μόνο ήταν το FZ750 με τα ίδια άλογα αλλά πολύ πιο βαρύ.

Η Honda είχε το VF που ήταν όντως για τον πούτσο μιας και βάραγαν κεφαλές άνετα και αβίαστα.


Ειχαν ανακαλύψει τα ψυγεία τότε στην σουζούκι ή ψυχανε λαδάκι; :lol: :lol:

Κι επαναλαμβάνω ότι μιλάμε για τα SS του σήμερα, κι η μηχανή που έδειξε τον δρόμο ήταν το CBR919....

byron
02/09/2008, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι επαναλαμβάνω ότι μιλάμε για τα SS του σήμερα, κι η μηχανή που έδειξε τον δρόμο ήταν το CBR919....

Τι πίνεις ρε σύ; :look:

sniper
02/09/2008, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τι πίνεις ρε σύ; :look:

Εγώ τίποτα...

Εσύ δείχνεις ότι ξεχνάς.... :D

byron
02/09/2008, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ τίποτα...

Εσύ δείχνεις ότι ξεχνάς.... :D

Καλά.....

Τσέκαρε πρώτα πότε άρχισε να βγαίνει το 919 και μετά τα ξαναλέμε. :wave2:

sniper
02/09/2008, 14:09
Δεν θα βγάλουμε ποτέ άκρη..... :rolleyes:

golis
02/09/2008, 21:44
Δηλαδή εσύ εάν οδηγήσεις μια ξένη μηχανή,
έστω και για 30 μινς, δεν μπορείς να βγάλεις κάποια πρώτα συμπεράσματα ?
Έχεις οδηγήσει π.χ. Honda με ABS+CBS και δεν σου έκανε εντύπωση σε σχέση με το δικό σου ?
Πάντα μου άρεσε να οδηγώ άλλες μηχανές,
έχω οδηγήσει αρκετά σε test rides γιατί μ αρέσει να συγκρίνω αλλά και για να βλέπω τι παίζεται στον ανταγωνισμό.
:beer:

madox
02/09/2008, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ τίποτα...

Εσύ δείχνεις ότι ξεχνάς.... :D


δεν εχεις δικιο:nono:

gcrook
03/09/2008, 06:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Δηλαδή εσύ εάν οδηγήσεις μια ξένη μηχανή,
έστω και για 30 μινς, δεν μπορείς να βγάλεις κάποια πρώτα συμπεράσματα ?


Μπορω.Απλα θα ειναι στην συντριπτικη τους πλειοψηφια θετικα.Ιδιως οταν μιλαμε για καινουργιο χιλιαρι γυμνο.

675
15/09/2008, 15:21
καλη η νεα μοδα με το μονο ψαλιδι...

sniper
15/09/2008, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675
καλη η νεα μοδα με το μονο ψαλιδι...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Δεν μπορώ άλλο λέμε.....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

apav
18/10/2008, 19:14
Ο Ολυμπιονίκης, κάτοχος 5 Παγκόσμιων Ρεκόρ και Ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής Ομάδας Άρσης Βαρών, Βαλέριος Λεωνίδης, επέλεξε για μια ακόμη φορά μια μοτοσικλέτα της Honda για τις μετακινήσεις του. Αυτή τη φορά προτίμησε μια ολοκαίνουργια CB 1000 R! Τη μοτοσικλέτα παρέλαβε πριν από λίγες ημέρες στις κεντρικές εγκαταστάσεις του Ομίλου Επιχειρήσεων Σαρακάκη δηλώνοντας: ««Την πρωτοείδα στην 5η Έκθεση Μοτοσυκλέτας τον περασμένο Απρίλιο και αμέσως είπα:αυτή είναι η μοτοσυκλέτα που θέλω !!! . Οι υποχρεώσεις μου ήταν πολύ αυξημένες λόγω της προετοιμασίας της Εθνικής για την Ολυμπιάδα του Πεκίνου, έτσι έδωσα ραντεβούμε τους φίλους της Honda – Σαρακάκη για τις αρχές του Σεπτέμβρη. Πριν την αγοράσω είχα την ευκαιρία να την δοκιμάσω και τότε κατάλαβα ότι η CB 1000R που με είχεεντυπωσιάσει εμφανισιακά, είχε τρομερή δύναμη αλλά προπαντός ήταν φιλική και ένιωσα ασφάλεια με το εκπληκτικό σύστημα συνδυασμένων φρένων ABS της Honda.» Ο Β. Λεωνίδης είχε οδηγούσε μέχρι σήμερα μία Hornet 600 αλλά πλέον θα τον δείτε πάνω στη νέα του, λευκή CB 1000 R.

http://www.mototriti.gr/news/preview_news.asp?category_id=82&NEWS_DATA_ID=72365 :a1:


145698