PDA

View Full Version : Αγορά SX-50



evilan
17/08/2008, 15:00
HELLO .. graftika gia n m peite tis apopseis sas.. meno 12 xiliometra exo apo ton volo kai pigainoerxomai ekei logo sxoliou kai diaforon asxolion kathe mera 4-5 fores t mera.. etc katelixa st na paro ena 50cc street cross.. eimai pros to aprilia to sx50 alla exo akousei kai gia ta beta.. ti exete n m proteinete se crossakia?? papaki apo tin alli den thelo gt tha zorizete tosi apostasi kathe mera :S

evilan
17/08/2008, 16:23
SKEFTOMAI NA AGORASO CROSSAKI 50ARI GIA NA PIGAINOERXOMAI MAI DIADROMI 12 XILIOMETRON 4-5 FORES T MERA... EIMAI 16 MIN TIN PSAXNETE GIA PARAPANO CC .... TI LEEI NA PARO?? TO APRILIA TRAVAEI??? TO EXEI KANEIS N M PEI?? TI ALLO NA KOITAXO?? valte ena xeraki voitheias :P

fethry
17/08/2008, 17:32
Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ένα τετράχρονο παπάκι 125cc θα ζορίζεται πιο πολύ απ'αυτά που λες?

tzarot
17/08/2008, 17:53
γράφε ελληνικά

epp1640
17/08/2008, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από fethry
Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ένα τετράχρονο παπάκι 125cc θα ζορίζεται πιο πολύ απ'αυτά που λες?

Το γεγονός ότι το παιδί δεν μπορεί να βγάλει δίπλωμα.. Και τα δύο μηχανάκια είναι άριστα, είναι σχεδόν ίδια, με την αντιπροσώπευση της aprilia να είναι καλύτερη.. Δεν μπορώ να ξανααναλύσω για 100η φορά γιατί υποστηρίζω τόσο πολύ τις μοτοσυκλέτες έστω και 50 κ.εκ έναντι των παπιών οπότε αρκούμαι στο να πω ότι εγώ θα έπαιρνα το aprilia sx50 που έχει λίγο καλύτερη αντιπροσωπεία και καλύτερη μεταπώληση.. :beer: Καλωσόρισες και πάντα όρθιος..

evilan
17/08/2008, 23:28
ευχαριστώ ρε σεις... ναι όντος δεν μπορώ να βγάλω διπλωμα....λες ε???αρα καλά προσανατολιζομαι ε??? να μην κοιταξω κατι αλλο ε? εχεις οδηγησει κανενα απο τα δυο??

evilan
17/08/2008, 23:30
ελεος ολο ε? ¨΄:eek:

epp1640
17/08/2008, 23:51
Ανάμεσα στα δύο προτίμησε το aprιlia λόγω καλύτερης αντιπροσωπείας. Δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα δύο αλλά λίγο πολύ ξέρω περί τίνος πρόκειται αφού ξεκίνησα με ένα honda mtx 50 endurάκι του 88.. πολύ καλό σχολείο.. τσίλικα μικρά μηχανάκια, θα πας και χώρα, ανεβαίνει και πεζοδρόμια, κόβει το τιμόνι.. άθραυστα αν δεν τα ξεπατώσεις.. λίγο πολύ όλα τα ίδια είναι, θα δεις ότι το 90% φοράνε το AM6 μοτέρ της μιναρέλι και τα περιφερειακά τους είναι σχεδόν ίδια.. Πάντως αυτά που προτείνεις είναι τα καλύτερα με το beta να είναι λίγο πιο φτηνό και το aprilia να έχει καλύτερη μεταπώληση.. όποιο σου αρέσει εν τέλει.. :beer:

evilan
18/08/2008, 00:14
¨΄:) κοιτα δεν εχω μαθει ακομα με συμπλεκτη.. να λεω την αληθεια..νταξ παπι οδηγω πολυ καλα αλλα... εχεις γενίκα να μ προτείνεις κατι??? να με συμβουλεψεις?

epp1640
18/08/2008, 04:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από evilan
¨΄:) κοιτα δεν εχω μαθει ακομα με συμπλεκτη.. να λεω την αληθεια..νταξ παπι οδηγω πολυ καλα αλλα... εχεις γενίκα να μ προτείνεις κατι??? να με συμβουλεψεις?

Τι να σου πω, εγώ απευθείας σε αυτό εδώ που σου είπα έμαθα σε έναν ανοιχτό χώρο στο λιμάνι.. βέβαια οδηγούσα ήδη 4-5 χρόνια αυτοκίνητο και είχα μαζέψει 100.000 χλμ με αυτό οπότε είχα μία ωριμότητα οδηγική και είχα την αίσθηση του συμπλέκτη παρόλο που ήταν στο χέρι αυτήν την φορά.. Δεν είναι τπτ, θέμα εξάσκησης είναι.. πήγαινε σε μία αλάνα με κάποιον που γνωρίζει και ξεκίνα να εξασκείσαι.. πάντα με το 50ρι βέβαια, και όχι με κάποια μεγάλη μοτοσυκλέτα που δεν συγχωρεί λάθη στον συμπλέκτη.. και μην πιστέψεις ποτέ ότι τώρα το έχεις, ή ότι πλέον είσαι πιλότος.. τότε είναι που έρχονται τα λάθη.. και φρόντισε για εξοπλισμό.. υπολόγιζε ότι για το πρώτο σου κράνος και ένα μπουφάν θα φύγουν σίγουρα 300 ευρώ..

:wave2:


139165

fethry
18/08/2008, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Το γεγονός ότι το παιδί δεν μπορεί να βγάλει δίπλωμα.. Και τα δύο μηχανάκια είναι άριστα, είναι σχεδόν ίδια, με την αντιπροσώπευση της aprilia να είναι καλύτερη.. Δεν μπορώ να ξανααναλύσω για 100η φορά γιατί υποστηρίζω τόσο πολύ τις μοτοσυκλέτες έστω και 50 κ.εκ έναντι των παπιών οπότε αρκούμαι στο να πω ότι εγώ θα έπαιρνα το aprilia sx50 που έχει λίγο καλύτερη αντιπροσωπεία και καλύτερη μεταπώληση.. :beer: Καλωσόρισες και πάντα όρθιος..

Το οτι δε μπορεί να βγάλει δίπλωμα δε νομίζω να σημαίνει οτι ένα δίχρονο 50cc θα ζοριστεί λιγότερο απο ένα τετράχρονο 125cc... :hypnotize

epp1640
18/08/2008, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από fethry
Το οτι δε μπορεί να βγάλει δίπλωμα δε νομίζω να σημαίνει οτι ένα δίχρονο 50cc θα ζοριστεί λιγότερο απο ένα τετράχρονο 125cc... :hypnotize

ναι έχεις ένα δίκιο.. το έθεσα λάθος.. απλώς ήθελα εξαρχής να αποκλείσω αυτήν την τροπή της συζήτησης.. :beer: :winka:

MikeG
18/08/2008, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Τι να σου πω, εγώ απευθείας σε αυτό εδώ που σου είπα έμαθα σε έναν ανοιχτό χώρο στο λιμάνι.. βέβαια οδηγούσα ήδη 4-5 χρόνια αυτοκίνητο και είχα μαζέψει 100.000 χλμ .....

:wave2:

Αντρέα...... Όχι και 100000 χλμ..... Να'ταν 10000....... :wave2:

epp1640
18/08/2008, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αντρέα...... Όχι και 100000 χλμ..... Να'ταν 10000....... :wave2:

Με το κουτί? 100.. :winka: μόνο το δικό μου αυτοκίνητο πλέον έχει 80+ συν 15 με το punto.. + Κάτι άλλα σκόρπια που είχα για μικρά διαστήματα.. :D (Δεν βάζει ο νους σου πόση βενζίνη έχω πληρώσει.. :sick: :lol: )

fethry
18/08/2008, 12:56
Όταν εγώ ήμουν 16 πάντως, έκανα καθημερινά γύρω στα 25 χλμ (σπίτι-φροντιστήριο-σπίτι) με παπί 50άρι αργά αλλά τουλάχιστον απροβλημάτιστα...
Βέβαια τότε οι εναλλακτικές λύσεις δεν ήταν τόσες όπως σήμερα...

Πάντως γενικά πιστεύω οτι ένα δίχρονο δεν είναι οτι καλύτερο για καθημερινή και πολύωρη χρήση... Ίσως τα σύγχρονα δίχρονα με διαψεύσουν, αλλα απο δικιά μου εμπειρία δε θα τα προτιμούσα... :wave2:

thoba
18/08/2008, 12:58
daytona Sprinter 50.

epp1640
18/08/2008, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από fethry
Όταν εγώ ήμουν 16 πάντως, έκανα καθημερινά γύρω στα 25 χλμ (σπίτι-φροντιστήριο-σπίτι) με παπί 50άρι αργά αλλά τουλάχιστον απροβλημάτιστα...
Βέβαια τότε οι εναλλακτικές λύσεις δεν ήταν τόσες όπως σήμερα...

Πάντως γενικά πιστεύω οτι ένα δίχρονο δεν είναι οτι καλύτερο για καθημερινή και πολύωρη χρήση... Ίσως τα σύγχρονα δίχρονα με διαψεύσουν, αλλα απο δικιά μου εμπειρία δε θα τα προτιμούσα... :wave2:

Κοίτα εγώ με το διχρονάκι του 88 δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, και πιστεύω πως τα καινούρια είναι ασύγκριτα.. εκτός από αυτό ένα εντουράκι θα του προσφέρει και άλλες δυνατότητες, συν το ότι είναι φοβερά σχολεία.. Το κακό σήμερα είναι ότι δεν υπάρχουν αξιόλογα καινούρια 50ρια παπιά.. τουλάχιστον δεν βγάζει καμία γιαπωνέζικη.. :beer:

AntoD
18/08/2008, 13:10
Τα νεα διχρονακια ειναι πολυ καλα, τα εβλεπα στις διαδρομες στο νησι, και πηγαιναν πολυ γρηγορα και πολυ καθαροτερα απ οτι τα εποχης ΜΤΧ & Τς κλπ που ειχαμε πολλοι προ 15 ετιας.

Ειναι ελαφρια, γρηγορα και απλουστατα στην συντηρηση...βγαζουν και αρκετα αλογακια και φαινονται και μεγαλυτερα...(καλο αν εισαι 17 ετων...)


Χτυπα ενα εντουρακι....ειναι πολυ καλυτερο σχολειο απο ενα παπι....

epp1640
18/08/2008, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Τα νεα διχρονακια ειναι πολυ καλα, τα εβλεπα στις διαδρομες στο νησι, και πηγαιναν πολυ γρηγορα και πολυ καθαροτερα απ οτι τα εποχης ΜΤΧ & Τς κλπ που ειχαμε πολλοι προ 15 ετιας.

Ειναι ελαφρια, γρηγορα και απλουστατα στην συντηρηση...βγαζουν και αρκετα αλογακια και φαινονται και μεγαλυτερα...(καλο αν εισαι 17 ετων...)


Χτυπα ενα εντουρακι....ειναι πολυ καλυτερο σχολειο απο ενα παπι....

Επιτέλους και κάποιος που συμφωνεί μαζί μου.. :D

AntoD
18/08/2008, 15:45
Σωπα παραπονιαρη....

το σωστο να λεγεται...

evilan
18/08/2008, 16:53
ωραια .. βσκ πριν παρω το απριλια π λεψ.. σκεφτομαι να παρω ενα ντερμπι σουπερμοταρντ 50αρι μεταχειρισμενο... οριακα το αγοραζω αν φτασει αυτος τα 8 κατοσταρικα.. εχει γυρο στα 20χιλιαδεσ χιλιομετρα.. το γεγονος οτι δεν ξερω να ογηγω συμπλεκτη και το οτι το απριλια π ειναι ακριβο εργαλειο θα το τρελανω στην σαβουρα ωσ οτου να μαθω... με οδηγει στ σκεψη για το μεταχειρισμενο πρωτα... τι λετε???

epp1640
18/08/2008, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από evilan
ωραια .. βσκ πριν παρω το απριλια π λεψ.. σκεφτομαι να παρω ενα ντερμπι σουπερμοταρντ 50αρι μεταχειρισμενο... οριακα το αγοραζω αν φτασει αυτος τα 8 κατοσταρικα.. εχει γυρο στα 20χιλιαδεσ χιλιομετρα.. το γεγονος οτι δεν ξερω να ογηγω συμπλεκτη και το οτι το απριλια π ειναι ακριβο εργαλειο θα το τρελανω στην σαβουρα ωσ οτου να μαθω... με οδηγει στ σκεψη για το μεταχειρισμενο πρωτα... τι λετε???

Τα derbi δεν είναι κακά.. βασικά το sx 50 είναι ίδιο αν δεν κάνω λάθος με ένα derbi αλλά δεν θυμάμαι με ποιο.. αν είναι κανένας πιτσιρίκος, της φυλής των καγκουρώ να το αποφύγεις γιατί θα το έχει ξεπατώσει.. επίσης να αποφύγεις όσο γίνεται τα "70" "80" malossi, δεν τον μαλώσει και σία.. συνήθως αυτά είναι σκισμένα.. δεν είναι κακό να βάλεις ένα κιτ ώστε να το κάνεις 80 άρι, (αν και αυτό προυποθέτει και άλλη εξάτμιση, καρμπυρατέρ, αλυσιδογράναζα μεγαλύτερης αντοχής και άλλα), ίσα ίσα που είναι μία καλή λύση όταν γίνεις 18 αντί να το αλλάξεις με κάποιο 125 αφού με το κιτ θα αποδίδει 12-13 άλογα.. απλώς συνήθως αυτοί που τα βάζουν τα ξεπατώνουν κιόλλας.. τι χρονιάς είναι? το βρήκες εδώ στις αγγελίες? Πάντως αν δεν ζορίζεσαι πολύ οικονομικά θα σου λεγα να το πάρεις καινούριο και στα 18 σου βάζεις ένα κιτάκι από τα δεκάδες που κυκλοφορούν από μεγάλες εταιρίες και το κρατάς για καμιά διετία ακόμα.. Και κάτι τελευταίο, στα 800 πρόσθεσε και 200 λάστιχα, service, αλυσιδογράναζα, σύνολο 300 και μετά σκέψου αν σε συμφέρει.. :winka:




ΥΓ όλοι έχουμε πέσει, και όσοι δεν έχουμε πέσει απλώς θα πέσουμε.. μην ανυσηχείς, αν είσαι προσεκτικός δεν θα το τρελλάνεις στην σαβούρα... επίσης αυτά τα μηχανάκια δεν είναι και πολύ ευάλωτα στις πτώσεις.. :wave2:

evilan
18/08/2008, 19:52
κοιτα βσκ ειναι απο ενα φιλο μου... πριν το παρω θα το κοιταξω... αλλα ειναι καλυτερα να φτιαξω το απριλια π ειναι εγγυηση παρα το ντερμπι ...ε?αρα δεν αξιζει να το κανω λες...?

evilan
20/08/2008, 15:54
απο την αλλη σκεφτομαι οχι εντουρακι..αλλα supermotard της απριλια το σχ50... ισως ειναι προτιμοτερο μιας και κατα 80% θα το κυκλοφορω σε ασφαλτο?

epp1640
20/08/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από evilan
απο την αλλη σκεφτομαι οχι εντουρακι..αλλα supermotard της απριλια το σχ50... ισως ειναι προτιμοτερο μιας και κατα 80% θα το κυκλοφορω σε ασφαλτο?

στα χιλιόμετρα που θα πηγαίνεις στην άσφαλτο δεν νομίζω ότι θα δεις διαφορά.. εγώ θα έπαιρνα το enduraki ώστε να πατάω και λίγο χώμα.. ΜΗΝ ΜΗΝ ΜΗΝ ξεκινήσεις τα πειράγματα και τις ιστορίες.. δεν χρειάζεται.. ούτως ή άλλως είναι εξαρχής αρκετά δυνατό για τα κυβικά και το βάρος του.. 8,5 άλογα είναι υπεραρκετά για την ηλικία και την εμπειρία σου.. χώρια του ότι αν αρχίσεις τα πειράγματα από τώρα θα νομίζεις ότι έχεις τρύπιες τσέπες.. βάλε του μία leovince v6 εξάτμιση που στο εξωτερικό κάνει 150 ευρώ και ένα σετάκι καλύτερα γρανάζια και είσαι οκ.. :wave2:

evilan
20/08/2008, 18:12
xμμ.. ωραια απλα το ντερμπι π σ λεω, ειναι σουπερμοταρντ...οχι εντουρ.το να το παρο και να τοθ αλλαξω λαστιχα? να του βαλω λαστιχα για χωμα??εκτος και αν τα λαστιχα του τραβανε χωμα.(ξερεις τα λαστιχα απο σουπερ )

epp1640
20/08/2008, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από evilan
xμμ.. ωραια απλα το ντερμπι π σ λεω, ειναι σουπερμοταρντ...οχι εντουρ.το να το παρο και να τοθ αλλαξω λαστιχα? να του βαλω λαστιχα για χωμα??εκτος και αν τα λαστιχα του τραβανε χωμα.(ξερεις τα λαστιχα απο σουπερ )

όχι ρε συ, αν πάρεις αυτό θα το αφήσεις ως είναι, απλώς έλεγα αν πάρεις καινούριο, τότε επιλέγεις το απρίλια, και αν μπορείς και εντούρο.. είσαι σίγουρος ότι το μηχανάκι δεν σκιζόταν? αν είσαι, το πας σε μηχανικό και το τσιμπάς.. σε αυτά τα λεφτά είναι μια χαρά.. :winka:

evilan
20/08/2008, 18:46
:) ευχαριστω .. αλλα να σ πω , τα λαστιχα του σουπερ δεν πανε μια σε χωμα ε?
η σκψη να παρω πρωτα το μεταχειρισμενο και μετα το απριλια? εγκρινεις?

epp1640
20/08/2008, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από evilan
:) ευχαριστω .. αλλα να σ πω , τα λαστιχα του σουπερ δεν πανε μια σε χωμα ε?
η σκψη να παρω πρωτα το μεταχειρισμενο και μετα το απριλια? εγκρινεις?

δεν έχει νόημα να πάρεις πρώτα αυτό και μετά το aprilia.. σε καμία περίπτωση.. μόνο χρήματα θα χάσεις.. ή που θα πάρεις το derbi θα το κρατήσεις μία διετία και στα 18 σου βλέπεις κάποιο λίγο πιο μεγάλο 4χρονο ή που παίρνεις το aprilia καινούριο (αν και βρήκα και στην χρυσή ευκαιρία αρκετά μοντέλα 2007 με 1600-1800 ευρώ) και στα 18 σου βάζεις ένα 80 κιτάκι και το κρατάς άλλα 2 χρονάκια.. :wave2:



ΥΓ α και όχι το sm είναι για άσφαλτο.. θα μπει χώμα όσο μπαίνει και ένα street μηχανάκι, λίγο καλύτερα λόγω αναρτήσεων.. δηλαδή δεν..

evilan
20/08/2008, 19:09
ετσι ετσι.. μαθαινω :) πο πο σχολειο ειναι αυτο το φορουμ..απλα , η μανα μ και ο πατερας μου δεν συμφωνουν ακομα δεν τους εχς ψησει, οποτε το απριλια θα μου το επαιρναν εκεινοι με δοσεις οταν συμφωνουσαν.. ενω το ντερμπι σε λιγο το παιρνω μονος μου..πραγματικα τι αξιζει να περιμενω λιγο για το απριλια να εχω το κεφαλι μου ησυχο??

epp1640
20/08/2008, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από evilan
ετσι ετσι.. μαθαινω :) πο πο σχολειο ειναι αυτο το φορουμ..απλα , η μανα μ και ο πατερας μου δεν συμφωνουν ακομα δεν τους εχς ψησει, οποτε το απριλια θα μου το επαιρναν εκεινοι με δοσεις οταν συμφωνουσαν.. ενω το ντερμπι σε λιγο το παιρνω μονος μου..πραγματικα τι αξιζει να περιμενω λιγο για το απριλια να εχω το κεφαλι μου ησυχο??

είσαι μικρός ακόμα για να το κάνεις χωρίς την συγκατάθεση τους.. και μένα δεν συμφωνούσε ο πατέρας μου αλλά ήμουν 22.. φυσικά μετά το αποδέχτηκε.. εκτός από αυτό και πρακτικά να το δεις δίπλωμα χωρίς την συγκατάθεση τους δεν θα μπορέσεις να βγάλεις στα 16.. καλύτερα πιάσε μίλα τους, εξήγησε τους κάποια πράγματα, λογικό είναι να φοβούνται, πες τους ότι έχεις μαζέψει κάποια χρήματα και αν είναι να σου δώσουν άλλα τόσα να βρεις από αγγελίες κάτι σχεδόν καινούριο.. παίζουν αρκετά derbi και aprilia στις αγγελίες ενός έτους σχεδόν 1.000 ευρώ κάτω.. αλλά ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΟΥΣ αφού είσαι 16, και ΚΡΑΝΟΣ, ΜΠΟΥΦΑΝ, ΓΑΝΤΙΑ πριν ανέβεις στην μηχανή.. :beer: :wave2:








Α και ναι το φόρουμ είναι απίστευτο σχολείο, έχω πάρει πάρα πολλά εφόδια από τότε που γράφτηκα..

evilan
20/08/2008, 23:06
Ρε συ να σ πω ..καθε παιδι σχεδον δλδ στην ηλικια μ εχει το ιδιο προβλημα..αλλα εγω τι με το καλο καθισα και τουσ το ειπα τπτ... τι ηρεμα τι θυμωμενα τπτ.. :( τι αλλο να κανω??
Ειναι ονειρο να παρω αυτο το μηχανακι πραγματικα..και γενικα καθε ειδουσ μηχανη :) ευχαριστω για την βοηθεια:wave2:

laryfz1
20/08/2008, 23:15
Kαι εγω τα ιδια προβληματα ειχα όπως και οι περισσότεροι απλά κάποια στιγμή το χώνεψαν και από το να ειμαι παράνομος μου τα έβγαλαν:rolleyes:

epp1640
21/08/2008, 01:57
Και εγώ τα ίδια προβλήματα είχα, δεν αντιλέγω όμως εγώ πλέον όριζα την ζωή μόνος μου αφού ήμουν 21 (εντάξει δεν είμαι ακόμα οικονομικά ανεξάρτητος αλλά κοντεύουμε και σε αυτό). Δεν μπορείς να το κάνεις χωρίς την συγκατάθεση τους, και το να είσαι παράνομος είναι τραγικό.. ψάξε αντίστοιχα threads και θα καταλάβεις τι θα συμβεί αν χτύπα ξύλο προκαλέσεις ατύχημα και φταις.. :uplate: δεν αξίζει.. στην χειρότερη θα κάνεις υπομονή όπως κάναμε όλοι - αν και πιστεύω ότι αν τους πιάσεις με το καλό και τους αποδείξεις ότι το βλέπεις ώριμα (που ελπίζω), σε δουν να αγοράζεις εξοπλισμό τα πράγματα θα γίνουν λίγο καλύτερα.. να ρωτήσω εγώ κάτι? στην οικογένεια έχετε άλλη μηχανή?

evilan
21/08/2008, 10:16
Ωχ, :( δυστυχως οχι και κανεις δεν ξερει να οδηγαει μηχανη... :(

evilan
21/08/2008, 10:25
(συνεχεια) Αρχικα ειχα καθισει μαζι τους τους ειχα εξηγησει γιατι το θελω που θα με εξυπηρετει και ολα τα σχετικα..οτι δεν προκειται να κανω μλκιες στο δρομο ( το πιστευω οποως και ολα ) αλλα εκεινοι τιποτα.. τωρα προσπαθω με τον αλλο τροπο..

Road67
21/08/2008, 11:51
Μην κανεις κατι πισω απο την πλατη των γονιων σου, χανεις την εμπιστοσυνη τους και για σημαντικοτερα πραγματα που θα σε θεωρησουν ανωριμο. Το διπλωμα των 50 κυβικων δε θα σου προσφερει και καμια σπουδαια εμπειρια, ειναι καθαρα τυπικο.
Απο 'κει και περα εγω σου προτεινω να δεις και τη σειρα XPS της Peugeot :wave2: