PDA

View Full Version : Τρακάρισμα: τι κάνουνε τώρα;



Bipod
17/08/2008, 17:31
Να διηγηθώ τι μου συνέβη σήμερα: Λοιπόν πρωί πρώι στην παλιά Εθνική Αθηνών-Κορίνθου, επιστρέφοντας προς Αθηνα και στο ύψος της Κινέτας τράκαρα με ένα Όπελ μιας γιαγιάς η οποία έκοψε στο ρεύμα μου για να μπει σε κάθετο, χωρις να με δει ή καν να ακούσει κόρνα. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑ γι'αυτήν!(στην ερώτησή μου 'καλά, δε με είδες, την κόρνα που σου βαράω από 200 μέτρα δεν την άκουσες;' "εεε, είχα και κλειστά τα παράθυρα..." :eek: Ευτυχώς είχα λίγα χλμ αλλιώς θα έψαχνα χερια πόδια τώρα.

Ειδοποιήθηκε 166 και τροχαία και στο τέταρτο πάνω ήρθαν και οι 2 μαζί! :look: Ο τροχαίος το μόνο που ήθελε να μάθει απο μένα είναι για την κατεύθυνση που είχα. Ούτε είδε τη μηχανή, ούτε έδωσα καμιά κατάθεση. Καπάκι έφυγα με το ασθενοφόρο για το Νοσοκομείο Κορίνθου για εξετάσεις οι οποίες ευτυχώς βγήκαν καθαρές.Με το που βγαίνω απτο Νοσοσκομείο, όπως μου είχε πει και ο τροχαίος, πήρα αμέσως τον Αξ.υπηρεσίας στο Τμήμα Μεγάρων να του πω ότι είμαι οκ και αυτός το μόνο που μου είπε είναι να περάσω αύριο απο εκεί να πάρω την αναφορά ζημιών ή κάτι τέτοιο και ότι μετά θα τα βρουν οι ασφαλιστικές.

Και ρωτάω εγώ μιας και είναι η πρώτη φορά που εμπλέκομαι σε κάτι τέτοιο: το ότι παρουσία μου δεν έγινε καμιά αποτίμηση της ζημιάς, δεν με ρώτησε καν ο τροχαίος κάτι(από μονος μου άρχισα να του λέω τι σύνέβη και μου, λέει:οκ, εγώ στην αναφορα μονο την κατεύθυνσή σου θα γράψω) μήπως είναι μειον μου; Μήπως θα βγω και κερατάς και δαρμένος; Αύριο τι να πρέπει να κάνω στο Τμήμα; Από κει και πέρα θα συννενοηθώ με την ασφαλιστική μου ή με της γιαγιάς;
Έχω πελαγώσει ρε παιδιά, Please help!!

apav
17/08/2008, 18:17
Δεν είναι μείον σου. Θα κάνεις κατάθεση στην Τροχαία την επόμενη, όπως θα κάνει και η γιαγιά. Στην συνέχεια θα τα βρουν οι ασφαλιστικές (αν υπάρχουν), αλλιώς δικαστήριο.

Σήφης
17/08/2008, 18:32
κατάθεση δίδεται μόνο σε περίπτωση ατυχήματος (τραυματισμος).
Ο μπάτσος μαλλον πάει να το περάσει στις απλές συγκρούσεις γιατί όπως λέει κι ο Bipod οι εξετάσεις βγήκαν καθαρές.
Προτείνω πριν εμφανιστείς στο Μέγαρα να κάνεις ένα τηλέφωνο στη γιαγιά να δεις αν θα κάνει θετική δήλωση και μετά να κινηθείς ανάλογα.
Στείλε πμ για παραπάνω λεπτομερειες.

billk
17/08/2008, 18:38
Αν η γιαγιά παραδεχτεί ότι αυτή έφταιγε και σου κάνει δήλωση΄, τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα.
οι ζημιές θα καταγραφούν από εμπειρογνώμονα της ασφαλιστικής, που θα δει την μηχανή στο συνεργείο.
αν όχι τότε αλλάζουν τα πράγματα. αρνητική δήλωση στην ασφαλιστική κατευθείαν, και ζητάς από τους μπάτσους να γράψουν αναφορά που θα λέει ακριβώς πως έγινε το τρακάρισμα.(κατευθύνσεις-ποιος σε ποια λωρίδα κ.λ.π.)
αυτά.

Bipod
17/08/2008, 18:47
στο νοσοκομείο ένας παρατρεχάμενος που του είπα την ιστορία είπε ότι αφού στο ατυχημα είμαι από δεξιά με φουλ προτεραιότητα συν και το ότι ήρθε και το 166, κινούνται κάποιες αυτόματες διαδικασίες και ισχύει αυτεπάγγελτη μήνυση στη γιαγιά. Δεν έδωσα βάση βέβαια, αλλά μπας και ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί τηλέφωνο της γιαγιάς μέσα στην ταραχη μου δεν πηρα για να τη ρωτήσω για δηλώσεις και τέτοια, οπότε ότι στοιχεία μου δώσουν στο Τμήμα...

theodosisv
17/08/2008, 19:07
η αστυνομια καταγραφει τις διευθυνσεις _ κατευθυνσεις των οχηματων μονο. δε βγαζει πορισμα. επισης καταγραφει πληρη στοιχεια και ολα αυτα ειναι γραμμενα στο αντιγραφο του συμβαντος που θα σου δωσουν. αυτεπαγγελτη μηνυση δε γινεται. αν η γιαγια δεν κανει δηλωση πας δικαστικως...

καλη τυχη.

Bipod
17/08/2008, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
αν η γιαγια δεν κανει δηλωση πας δικαστικως...



Κατάλαβα...αρχίζει ο Γολγοθάς!
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Θα δούμε από αύριο λοιπόν

Bipod
17/08/2008, 19:38
Ρε παιδιά μισό γιατί τα ξανασκέφτομαι και πάω να τρελαθώ. Δηλαδή ενδέχεται και να τη σκαπουλάρει η γιαγιά; Δε θα πάρει θέση η Τροχαία, ένα κι ένα κάνουν δύο, εσύ πάς από Εθνική, η άλλη στριβει και σε κλείνει, η μηχανή είναι από δεξιά, τέλος - σε πληρώνει; Υπάρχει πιθανότητα να μην κάνει θετική δήλωση αυτη, αλλά να πει ότι έφταιγε η μηχανή ή συνυπαιτιότητα ή κάτι τέτοιο;;Αφού στην αναφορά της Τροχαίας έστω θα φαίνεται η κατέυθυνση των οχημάτων, υπάρχει σενάριο να τα γυρίσει αυτή ή η ασφαλιστική της; Που θα στηρίξει κάτι τέτοιο;

ant0ine
17/08/2008, 20:01
Η τροχαία το μόνο που κάνει, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, είναι να καταγράψει ποιες ήταν οι συνθήκες όταν συνέβει το ατύχημα, δηλαδή ο κύριος μηχανόβιος είχε κατεύθυνση από εκεί προς τα εκεί πάνω στον κεντρικό δρόμο, και η σούπερ γιαγιά από εκεί προς τα εκεί και ότι έστριψε π.χ. αριστερά στον κεντρικό ανατρέπωντάς σε.

Στην ουσία θα βεβαιώσει το ένα και ένα κάνουν δύο το οποίο θα υπάρχει και σε γραπτή βερσιόν!

Εκείνη μπορεί να πει ότι θέλει, απλά αν κάνει αρνητική δήλωση και πει ότι δεν έφταιγα, δεν πα να λες ότι θες, εγώ πέρασα δύο πολέμους και και και, θα πάτε στα δικαστήρια και θα βρεις το δίκιο σου, απλά θα καθυστερήσεις λίγο.. Δυστυχώς... πράγμα που εννοείται ότι δεν θέλουμε!!!

Bipod
17/08/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ant0ine


Εκείνη μπορεί να πει ότι θέλει, απλά αν κάνει αρνητική δήλωση και πει ότι δεν έφταιγα, δεν πα να λες ότι θες, εγώ πέρασα δύο πολέμους και και και, θα πάτε στα δικαστήρια και θα βρεις το δίκιο σου, απλά θα καθυστερήσεις λίγο.. Δυστυχώς... πράγμα που εννοείται ότι δεν θέλουμε!!!
Μπράβο ρε γμτ, να βρω το δίκιο μου, τίποτα άλλο. Θενκς! :beer:

sergiosm
18/08/2008, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Σήφης
κατάθεση δίδεται μόνο σε περίπτωση ατυχήματος (τραυματισμος).


κατάθεση δίνεται πάντα είτε υπάρχει τραυματισμός είτε όχι.

sergiosm
18/08/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bipod
κινούνται κάποιες αυτόματες διαδικασίες και ισχύει αυτεπάγγελτη μήνυση στη γιαγιά.

αυτεπάγγελτα πάει μόνο όταν ο οδηγός έχει επαγγελματικό δίπλωμα.
αν έχει ερασιτεχνικό θα πρέπει όταν σε ρωτήσει ο τροχαίος αν επιθυμείς την ποινική της δίωξη να πεις ναι, αλλιώς η υπόθεση πάει (ως προς το ποινικό της σκέλος) στο αρχείο.

Σήφης
19/08/2008, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
κατάθεση δίνεται πάντα είτε υπάρχει τραυματισμός είτε όχι.

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει τραυματισμός δε δίνεις κατάθεση. Μόνο σε περίπτωση που πρόκειται να συνταχθεί δικογραφία πας στην τροχαία και περιγράφεις το ατύχημα.

ermiss
19/08/2008, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
αυτεπάγγελτα πάει μόνο όταν ο οδηγός έχει επαγγελματικό δίπλωμα.
αν έχει ερασιτεχνικό θα πρέπει όταν σε ρωτήσει ο τροχαίος αν επιθυμείς την ποινική της δίωξη να πεις ναι, αλλιώς η υπόθεση πάει (ως προς το ποινικό της σκέλος) στο αρχείο.

sergio νομίζω ότι όταν υπάρχει τραυματίας γίνετε αυτεπάγγελτα μήνυση

Bipod
19/08/2008, 23:45
Εντέλει αυτό που έγινε πάντως είναι ότι στο "Δελτίο οδικού τροχαίου ατυχήματος υλικών ζημιών" που μου δώσαν απο την τροχαία Μεγάρων, αναγράφονται μόνο τα στοιχεία των δυό οδηγών, οι κατευθύνσεις των οχημάτων και : "το Α όχημα(η γιαγιά) εισήλθε στο ρεύμα πορείας του Β οχήματος με σκοπό να στρίψει αριστερά στην οδό Αγίου Σουτσουβρούτσου". Αυτά. Ούτε καν αναφορά στο ότι ήρθε ασθενοφόρο και με πήρε! Τι αυτεπάγγελτα και πίπς μου έλεγε ο άλλος...

Όπως και να έχει στην ασφαλιστική μου είπαν ότι ειμαι 1000% καλυμένος, η γιαγια με πήρε σήμερα και μου είπε ότι θα κάνει θετική δήλωση" εεε, αφού είχες προτεραιότητα παιδί μου..." και "30 χρόνια στρίβω εδώ πέρα, πρώτη φορά μου συμβαίνει!" και περιμένω να ανοιξει ο Πανδης να το παω να έρθει κι ο πραγματογνώμονας.
Πάλι καλά να λέμε δηλαδή :rolleyes:

Σήφης
20/08/2008, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bipod
"Δελτίο οδικού τροχαίου ατυχήματος υλικών ζημιών"

Αυτό δεν σου 'πα εξαρχής;
Αφού δεν είχες τίποτε το "περάσανε" στις υλικές ζημιές και γι αυτό δεν σου ζήτησαν να καταθέσεις και δεν έγινε αυτεπάγγελτη δίωξη της θειάς.
Τους γλίτωσες από τα γραφειοκρατικά αλλά το βασικό είναι ότι δεν χτύπησες εσύ.

Bipod
20/08/2008, 15:40
Σωστός ο Σήφης! :beer: Πάντως για το που δε χτύπησα, να είναι καλά το φιλαράκι μου το Shoei ρε συ Σήφη! Έσκασε η μηχανή στο φτερό της και εγώ πάνω στην πόρτα της με το κράνος με 40-50 χλμ. και δεν κατάλαβα χριστό! Ήμουν βέβαια κομπλέ, δερμάτινο, γάντια, επιγονατίδες και ΟΛΑ χρειάστηκαν, σε όλα είχα γρατζουνιές! Νοσοκομείο πιο πολύ από φόβο πήγα για τυχόν εσωτερικό τράυμα.

Εξοπλισμός πάντα παίδες! :winka:

Σήφης
20/08/2008, 16:02
Εάν έχουν πάθει την παραμικρή ζημιά (ιδιαίτερα το κράνος) να ζητήσεις να αποζημιωθείς και γι' αυτά.
Ό,τι δικαιούσαι να το διεκδικήσεις.

Maira
20/08/2008, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
sergio νομίζω ότι όταν υπάρχει τραυματίας γίνετε αυτεπάγγελτα μήνυση



Όχι, δεν γίνεται αυταπάγγελτα!

Ακόμα και στο τραυματισμό, ο τροχαίος είναι υποχρεωμένος να σε ρωτήσει αν θες (και τους δύο εμπλεκόμενους στο ατύχημα), την ποινική δίωξη του άλλου!


:wave2:

TROOPER
21/08/2008, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Όχι, δεν γίνεται αυταπάγγελτα!

Ακόμα και στο τραυματισμό, ο τροχαίος είναι υποχρεωμένος να σε ρωτήσει αν θες (και τους δύο εμπλεκόμενους στο ατύχημα), την ποινική δίωξη του άλλου!


:wave2:

σωστο αλλα εαν απαντησεις οτι δηλωνεις τραυματισμο και προσκομισεις τα χαρτια του νοσοκομειου στη τοτα προβαινει σε αυτεπαγγελτη ποινικη διωξη του ''θυτη''
εγγυημενα !!!!!!!!!!!

:wave2:

irinia
22/08/2008, 02:28
AN YΠΑΡΧΕΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ.......ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΩΞΗ


Χωρίς νά δηλώσει κανείς τίποτε.........

Αύτό πού περιγράφετε έρχεται μετά,σχηματίζεται δικογραφία άπό τήν τροχαία

καί έκεί ό παθών,ό τρυματίας έρωτάται........

ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ........τού άλλου έμπλεκομένου.

Πράγμα πού συνήθως είναι θετικό λόγω τακτικής γιά τήν έπίσπευση

τής άποζημίωσης,άν φυσικά ό τραυματίας έχει δίκαιο......

Άλλο τό ποινικό,άλλο τό άστικό άλλά άσκείται πίεση μέ τό νά ζητήσεις

τήν ποινική δίωξη τού άλλου..........καί άν άποζημιωθείς έπειδή σχεδόν

πάντα τό ποινικό έπεται,μπορείς νά άνακαλέσεις τήν ώρα τού ποινικού

άν έγινε ή δουλειά σου καί δέν κρατάς κακίες........


:wave2:

TROOPER
22/08/2008, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
AN YΠΑΡΧΕΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ.......ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΩΞΗ


Χωρίς νά δηλώσει κανείς τίποτε.........

Αύτό πού περιγράφετε έρχεται μετά,σχηματίζεται δικογραφία άπό τήν τροχαία

καί έκεί ό παθών,ό τρυματίας έρωτάται........

ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ........τού άλλου έμπλεκομένου.

Πράγμα πού συνήθως είναι θετικό λόγω τακτικής γιά τήν έπίσπευση

τής άποζημίωσης,άν φυσικά ό τραυματίας έχει δίκαιο......

Άλλο τό ποινικό,άλλο τό άστικό άλλά άσκείται πίεση μέ τό νά ζητήσεις

τήν ποινική δίωξη τού άλλου..........καί άν άποζημιωθείς έπειδή σχεδόν

πάντα τό ποινικό έπεται,μπορείς νά άνακαλέσεις τήν ώρα τού ποινικού

άν έγινε ή δουλειά σου καί δέν κρατάς κακίες........


:wave2:

αν υπαρχει τραυματισμος υπαρχει και διωξη αυτεπαγγελτη αλλα αυτο πιστοποιηται μονο μεσω των εγγραφων που θα καταθεσει το θυμα και κατοπιν ερωτησεως του αστυνομικου της τοτα.
μετα σχηματιζεται δικογραφια και ολο αυτο συμβαινει γιατι εαν κατατεθει πιστοποιητικο απο κρατικο νοσοκομειο που διεκομησθει το θυμα θα σχηματιστει δικογραφια και τον λογω πλεον θα εχει η δικαιοσυνη.αυτο ομως ειναι μια χρονοβορα διαδικασια και εαν το θυμα επιθυμει απλα να αποζημιωθει για τις υλικες ζημιες,σχηματιζοντας δικογραφια η ασφαλιστικη δεν θα πληρωσει αμεσα παρα μονο αφοτου φτασει η δικογραφια στα χερια των δικηγορων της.κοινως φεξε μαι μου να φας τσουκνιδες.
ετσι η ερωτηση των αστυνομικων ''θελετε να δηλωσετε τραυματισμο???''=''επιθυμειτε την ποινικη διωξη του ατομου που σας τρακαρε??'' τιθεται γιατι υπαρχει παντα το ενδεχομενο το θυμα να τα χει βρει με τον θυτη και απλα παιρνοντας ενα απλο δελτιο συμβαντος να αποζημιωθει πολυ πιο γρηγορα απο την ασφαλιστικη.

:wave2:

OldMan
22/08/2008, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
................

Τελικά δικηγορείτε παρ' Αρείω ή πασπατεύετε γριές, κύριε ??? :smokin:

TROOPER
22/08/2008, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τελικά δικηγορείτε παρ' Αρείω ή πασπατεύετε γριές, κύριε ??? :smokin:

ειμαι μουλτι-ταλεντ ρε !!!

τωρα ετοιμαζομαι για μηχανικος...ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ !!!!!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

irinia
25/08/2008, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αν υπαρχει τραυματισμος υπαρχει και διωξη αυτεπαγγελτη αλλα αυτο πιστοποιηται μονο μεσω των εγγραφων που θα καταθεσει το θυμα και κατοπιν ερωτησεως του αστυνομικου της τοτα.
μετα σχηματιζεται δικογραφια και ολο αυτο συμβαινει γιατι εαν κατατεθει πιστοποιητικο απο κρατικο νοσοκομειο που διεκομησθει το θυμα θα σχηματιστει δικογραφια και τον λογω πλεον θα εχει η δικαιοσυνη.αυτο ομως ειναι μια χρονοβορα διαδικασια και εαν το θυμα επιθυμει απλα να αποζημιωθει για τις υλικες ζημιες,σχηματιζοντας δικογραφια η ασφαλιστικη δεν θα πληρωσει αμεσα παρα μονο αφοτου φτασει η δικογραφια στα χερια των δικηγορων της.κοινως φεξε μαι μου να φας τσουκνιδες.
ετσι η ερωτηση των αστυνομικων ''θελετε να δηλωσετε τραυματισμο???''=''επιθυμειτε την ποινικη διωξη του ατομου που σας τρακαρε??'' τιθεται γιατι υπαρχει παντα το ενδεχομενο το θυμα να τα χει βρει με τον θυτη και απλα παιρνοντας ενα απλο δελτιο συμβαντος να αποζημιωθει πολυ πιο γρηγορα απο την ασφαλιστικη.

:wave2:


ΤΑΧΕΙΣ..............ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ


Δέ χρειάζεται κανένα πιστοποιητικό γιά νά σχηματιστεί δικογραφία......
Αύτά είναι στοιχεία πού προσκομίζονται ,μετά, στήν άγωγή.......
Αύτό μέ τή δικογραφία στήν άσφαλιστική σωστό,άλλά προυπόθεση νά κάνει
άρνητική δήλωση ό άντίδικος........
Ή έρώτηση τών άστυνομικών ειναι μόνο στό τμήμα,μετά άπό 1-2 έβδομάδες
καί είναι ή έξής........
ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΤΥΠΗΣΕ.........??
Έκεί άπαντάς ναί γιά νάχεις ένα άβαντάζ γιά τήν άποζημίωση........
Άπό τή στιγμή πού θά έρθει άσθενοφόρο.........
ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ Ο ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ ΝΆ ΜΕΤΑΒΕΊ ΣΤΌ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ.......
Άλλιώς θά διωχθεί.........
Είτε πάει μέ τό άσθενοφόρο είτε προσέλθει μόνος του....

Τό δέ θέλω νά δηλώσω τραυματισμό...........είναι συνήθως διακανονισμός τής
στιγμής μπροστά στό συμβάν..........τό όποίο καί θεωρείται λήξαν.........
Άν γιά όποιοδήποτε λόγο ύπάρχει διαφωνία,καί έχει κληθεί ή τροχαία............τότε
έξαρτάται άπό τόν άστυνομικό άν θά πάρει καταθέσεις καί θά σχηματιστεί
δικογραφία........έφόσον τά βρήκαν οί άντίδικοι............
Άν σχηματίσει όμως δικογραφία...........πάνε δικαστήριο έστω καί γιά παράβαση
τού Κ.Ο.Κ..........

Συμπέρασμα,άν έρθει άσθενοφόρο...............100%.........ή ύπόθεση πάει δικαστήριο
ότι καί νά δηλώσεις........
πεθαμένος νάσαι καί νά πείς είμαι καλά.............δέ χρειάζεται κανένα χαρτί...

Παράδειγμα..........

Άναφέρω τήν περίπτωση μου.........

Ήρθαν άστυνομία καί άσθενοφόρο..........πήραν κατάθεση έπιτόπου οί άστυνομικοί
τό άσθενοφόρο τό έδιωξα ,ΑΛΛΑ,μέ προειδοποίησαν ότι θά έχω συνέπειες
άν δέν πάω στό νοσοκομείο...........
ΔΕ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΠΟΤΕ............κανένας άστυνομικός άν θέλω ή δέν θέλω
τή δίωξη αύτού πού μέ χτύπησε.
Πήρα τό μηχανάκι μου καί τό σπασμένο πόδι μου καί πήγα άργότερα.........
ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ............στό έφημερεύον νοσοκομείο........
Έκεί μού έδωσαν τό χαρτί άφού μέ έξέτασαν καί μού είπαν ένα μήνα άδεια....!!!!

Μετά άπό 2 έβδομάδες........κλήθηκα στήν άστυνομία νά καταθέσω έπί τού
συμβάντος γιά νά σχηματίσει όπως μού είπε ό άξιωματικός τή δικογραφία.....
ΕΚΕΙ ΕΡΩΤΗΘΗΚΑ............ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΩ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.........
Καί έκεί έμαθα άπό τό δικηγόρο μου ότι αύτό είναι ένα μέσο άσκησης πίεσης γιά
άποζημίωση τό όποίο μπορείς νά τό άναιρέσεις μπροστά στό δικαστήριο
έστω καί τήν τελευταία στιγμή άν έχεις ίκανοποιηθεί ώς πρός τό άστικό μέρος
δηλαδή τήν άποζημίωση.....!!!!!!

Ή όποία έρχεται συνήθως μέσω άγωγής...........πάγια τακτική τών άσφαλιστικών,
όσο πιό άργά τόσο πιό καλά....

Άφού λοιπόν πήρε τίς καταθέσεις μας ή άστυνομία έστειλε τή δικογραφία
στόν είσαγγελέα..............ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ...



:wave2: