PDA

View Full Version : πρωι πρωι με την δροσουλα ..........



LARISEOS
19/08/2008, 08:11
φτανω σε μια διασταυρωση στην κεντρικη πλατια τησ λαρισασ (δηκαστικο) και οπωσ παω να περασω με πρασινο βγαινει απο τα δεξια μου με κοκκινο ενα κουτακι τησ δημοτικησ αστυνομιασ!!!!

βγαινω απο διπλα και βλεπω δυο μπαζα με το ματι βαμενο λεσ και τρωγανε μπουνιεσ και τησ λεω .......

-περναμε και με κοκκινο ????
και μου απανταει .....
-ΗΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ!!!
-ΤΗ ΕΙΣΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ? ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΩΡΑ!

Περνω τον αριθμο του κουτιου και περνω τηλ την ασφαλεια που δεχονται το προβλημα και μου απανταει το κανουν αυτο αλλα καλυτερα να απευθενθυτε στον προισταμενο τουσ!

τον περνο στο καπακι ο ανθρωποσ καταλαβε και μου λεει θα το κανωνησω εγω γιατι πολυ την εχουν δει!

και με ευχαρηστησε ......

θα τον ξαναπαρω αυριο,,,,!

κανανε ολα τα χωριατακια μπατσουσ τωρα!!!!:evil: :evil: :evil:

byron
19/08/2008, 08:15
ς

nionio$
19/08/2008, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
φτανω σε μια διασταυρωση στην κεντρικη πλατια τησ λαρισασ (δηκαστικο) και οπωσ παω να περασω με πρασινο βγαινει απο τα δεξια μου με κοκκινο ενα κουτακι τησ δημοτικησ αστυνομιασ!!!!

βγαινω απο διπλα και βλεπω δυο μπαζα με το ματι βαμενο λεσ και τρωγανε μπουνιεσ και τησ λεω .......

-περναμε και με κοκκινο ????
και μου απανταει .....
-ΗΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ!!!
-ΤΗ ΕΙΣΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ? ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΩΡΑ!

Περνω τον αριθμο του κουτιου και περνω τηλ την ασφαλεια που δεχονται το προβλημα και μου απανταει το κανουν αυτο αλλα καλυτερα να απευθενθυτε στον προισταμενο τουσ!

τον περνο στο καπακι ο ανθρωποσ καταλαβε και μου λεει θα το κανωνησω εγω γιατι πολυ την εχουν δει!

και με ευχαρηστησε ......

θα τον ξαναπαρω αυριο,,,,!

κανανε ολα τα χωριατακια μπατσουσ τωρα!!!!:evil: :evil: :evil:

μπραβο φιλαρακι,ασταδιαλα με τα μπαζα "ειμαστε περιπολικο" ........................!!:evil:

McGyver
19/08/2008, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
ς

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
19/08/2008, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
ς

+πολλα...


στο θεμα μας:

ειναι να μην δωσεις στον Ελληνα (καποια) "εξουσια".:yuck:

στα υπ'οψιν οτι ακομα και μπατσακια να ειναι,αν δεν εχουν αναμμενο φαρο και σειρηνα-->επειγουσα κατασταση, αν περασουν με κοκκινο και γινει ατυχημα,ΦΥΣΙΚΑ και φταινε.
:wave2:

cptm
19/08/2008, 09:25
Είναι αυτό που λέμε "Έβγαλε και η μύγα κώλο και έχεσε τον κόσμο όλο".

Maira
19/08/2008, 10:47
Μπράβο!!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:




Οι κανόνες είναι για όλους! Δεν έκανε κανείς διάκριση όταν έφτιαχνε τον ΚΟΚ!!!!



:beer: :beer: :beer: :beer:

TROOPER
19/08/2008, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
+πολλα...


στο θεμα μας:

ειναι να μην δωσεις στον Ελληνα (καποια) "εξουσια".:yuck:

στα υπ'οψιν οτι ακομα και μπατσακια να ειναι,αν δεν εχουν αναμμενο φαρο και σειρηνα-->επειγουσα κατασταση, αν περασουν με κοκκινο και γινει ατυχημα,ΦΥΣΙΚΑ και φταινε.
:wave2:

για την ακριβεια και με αναμενο φαρο και σειρηνα οποιοδηποτε οχημα αμεσου δρασεως, σε περιπτωση ατυχηματος και εφ οσων εχει παραβιασει τον κοκ, ευθυνεται εξ ολοκληρου.δεν επεται οτι αφου εχει αναμενα φαρους και σειρηνες μπορει να παραβιασει φωτεινο σηματοδοτη, στοπ κλπ.

βεβαια σε περιπτωση που γινει μπαμ...αντε βγαλε ακρη...αλλα ο κοκ ισχυει κανονικα για ολους.

:wave2:

TROOPER
19/08/2008, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
ς

1.κλοπυραιτ απο καπετανιο
2.μη φωναζεις ρε !!!!!:lol: :lol: :lol:

DoctorS
19/08/2008, 11:29
και εντός και εκτός αθηνών τα ίδια σκ@τ@ παντού εεε????

καλά τους έκανες πάντως, κάτι τέτοια δεν πρέπει να περνάνε στο ντούκου...

:wave2: :beer:

theodosisv
19/08/2008, 15:09
φιλε μου πολυ καλα εκανες, επρεπε ομως να πας στη δημοτικη αστυνομια να κανεις εγγραφη καταγγελια, να την πρωτοκολλησεις, και να τους αφησεις να τρεχουν!!
ακου ΗΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ...
οπως προαναφερθηκε, ο κοκ ισχυει για ολα τα οχηματα και δεν εξαιρειται κανενα !
αν ειναι ασθενοφορο, πυροσβεστικο, η περιπολικο, γινεται παραβιαση αλλα κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να σταματησει, και η ευθυνη βαραινει εξ ολοκληρου τον οδηγο.

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΑ ΣΟΥΡΓΕΛΑ!!!:a52: :a52: :mad:

zolotas
19/08/2008, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
τον περνο στο καπακι ο ανθρωποσ καταλαβε και μου λεει θα το κανωνησω εγω γιατι πολυ την εχουν δει!

και με ευχαρηστησε ......


εγω ειμαι κακοπιστος και νομιζω οτι "τα εξυσε λιγο ,σε ευχαριστησε και εκλεισε το τηλεφωνο".........:lol:

LARISEOS
19/08/2008, 21:00
απο οτι καταλαβα και με τουσ μπατσουσ που μηλισα ειναι ενα προβλημα που μαλλων το γνωριζουν,,,,,,δλδ ο μπατσοσ μολισ το ειπα λεει αμαν παλι ..... και μου εδωσε να καταλαβω πωσ ειναι γνωστο και φιλε ζολοτα κατι ακομα στον δημο κτλ η μιση μεσα ειναι γνωστοι εδω στην λαρισα,,,,, τι περιμενεσ να το πεξει νταησ με τα ΒΟΔΙΑ που εχουν προσλαβει???

αντε να μην παω αυριο και κανω και εγραφη καταγελια εκει και την τοιχοκολισω οπωσ ειπε το φιλαρακι,,,,,,,

εγω εχω και προηγουμενα μαζι τουσ,,,,,,,εχω καταστημα και μασ κοβουν κλησεισ για παπαριεσ!


,,,,μολισ γυρισα απο μπανακι και παω γιΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ,,,ΤΑ ΛΕΜΕ TOMMOROW!

:beer: