PDA

View Full Version : Περασε με κοκκινο (κατακοκκινο) ευτυχως δεν παθαμε τιποτα...



ktm640lc4
21/08/2008, 10:11
Χτες στην βουλιαγμενης λιγο πριν το σταθμο του μετρο. Παω αργα ευτηχως, αριστερα μου 2 αυτοκινητα. Απο αριστερα λοιπον ερχεται τυπος ο οποιος αποφασιζει να περασει με κοκκινο (ειχε ψιλοσταματησει, σαν να φρεναρε) την ωρα που εμεις επιταχυνουμε στο πρασινο που εχει ηδη αναψει. Ο οποιος επειδη ειχε (ψιλο)σταματησει σχεδον 3 μετρα πισω απο το φαναρι οταν επιταχυνε περασε και με πολυ φορα.

Ολοι φρενα. Εμεις απο πισω μας, ολοι. Ο τυπος ουτε χερι σηκωσε ουτε κοιταξε ουτε τιποτα. Μας εγραψε κανονικα περασε και ολα καλα.

Ειχα καιρο να δω κατι τετοιο (δοξα το θεο) και μου εκανε εντυπωση. Δολοφονος. Δεν σκεφτηκε οτι ισως απο δεξια να ερχεται αλλο αμαξι ή μηχανακι που δεν μπορει να δει λογω των αλλων αυτοκινητων απο αριστερα και απλα περασε. Ή το σκεφτηκε και απλα περασε γραφοντας μας ολους εκει που δεν πιανει μελανι......

Πως σκεφτονται αυτοι οι ανθρωποι ρε φουστη μου; Tι εχουν στο κεφαλι τους; Δεν τους νοιαζει; Γιατι δεν παει να αυτοκτονησει; Mπας και γλυτωσουμε και εμεις.

Τελικα ο Ελληνας για να λειτουργησει σαν πολιτισμενος ανθρωπος θελει εναν μπατσο πανω απο το κεφαλι του και αυτο με στεναχωρει πολυ.

AntoD
21/08/2008, 10:25
Παρτου την πινακιδα και ειδοποίησε την τροχαια.....

θα δρασουν καλυτερα απ'οτι περιμένεις......

ktm640lc4
21/08/2008, 10:28
Μα κατοπιν εορτης δεν γινεται τιποτα. Ισχυει ο λογος του με τον λογο μου. Το εκανες/δεν το εκανα.

Το μονο που σκεφτομαι ειναι να παει να αυτοκτονησει. Πραγματικα δεν με νοιαζει καθολου. Αυτοι που δεν νοιαζονται για το συνολο με εκνευριζουν αφανταστα. Ειδικα αυτοι που βγαινουν για να σκοτωσουν. Το εχω ξαναγραψει. Υπαρχουν.

Προσοχη θελει. Προσωπικα μονο τον ουρανο δεν κοιταω. Εκτος αμα μου σκασει κανα ελικοπτερο στο κεφαλι.

Road67
21/08/2008, 10:40
Pajero 1985
Lada Niva
Hummer

. . . και επιταχυυυυνεις :D

gdevelek
21/08/2008, 11:04
η παντελής απουσία αστυνόμευσης έχει γεμίσει τα καθίκια με θράσος χωρίς όρια


δεν ξεκινάμε ποτέ με πράσινο αν δεν ελέγξουμε

golis
21/08/2008, 11:17
Παίρνεις πινακίδα,
τηλεφωνείς στο 100 και τους λες ότι οδηγεί επικίνδυνα μάλλον υπό την επήρεια αλκοόλ κτλ.
Πιάνει. :D

ktm640lc4
21/08/2008, 11:59
Μα δεν γινεται να υπαρχει ενας αστυνομικος για καθε πολιτη. Αλλα και να γινοταν δεν θα μου αρεσε καθολου και σε κανεναν δεν νομιζω να αρεσε αυτο.

Δεν θελει αστυνομευση, πρεπει να καταλαβαινεις απο μονος σου οτι εισαι επικινδυνος. Να μην κανεις τετοια λαθη απο μονος σου. Οχι σαν το ανεκδοτο ''Ζητάς/Καλα το κοκκινο δεν το ειδες; ''Μακακας/Το κοκκινο το ειδα, εσενα δεν ειδα. Να κανεις το σωστο μονο αν βλεπεις αστυνομια; Eιναι για γελια και για κλαματα η κατασταση.

Αν γινοταν κατι, (χτυπα ξυλο) το γνωστο ''δεν σε ειδα'' δεν λεει τιποτα. Μα τιποτα απολυτως. Τα φαναρια υπαρχουν για να τα υπακουμε. Ποσο δυσκολο ειναι αυτο; Το δικο μου το μυαλο πραγματικα ειναι αδυνατον να καταλαβει τι μπορει να συμβαινει μεσα στο κεφαλι ενος τετοιου τυπου. Εχω προσπαθησει αλλα δεν...

Ξερει δηλαδη οτι παιζει να σκοτωσει καποιον, αλλα δεν βαριεσαι σιγα, ενας μακακας μηχανοβιος ειναι, θα λεει.

Το εχω δει μπροστα μου να γινεται. Σε αλλη φαση βεβαια, ενω ο τυπος ειχε χρονο να κοψει, συνεχισε και επεσε πανω σε ενα μηχανακι. Δεν τους νοιαζει. Δεν ειμαστε ανθρωποι για αυτους. Δυστηχως.

TROOPER
21/08/2008, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
η παντελής απουσία αστυνόμευσης .........

:nono:

η παντελης απουσια παιδειας, ευγενειας και στοιχιωδους αυτοσεβασμου θα ελεγα σε πρωτη φαση.
δυστυχως ολα αυτα μας οδηγουνε στη λογικη σου...

φυσικα πολυ λυπηρο...

gdevelek
21/08/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER

η παντελης απουσια παιδειας, ευγενειας και στοιχιωδους αυτοσεβασμου θα ελεγα σε πρωτη φαση.


:nono:

δεν βρισκόμαστε στην "πρώτη φάση" αλλά στην τελική φάση

στη φάση που τα καθάρματα αυτά παίρνουν κάτω απο τις ρόδες συναδέλφους μας, και μετά στο δικαστήριο λένε "ο μηχανόβιος πέρασε με κόκκινο, το ορκίζομαι, δεν τους ξέρετε τώρα τους μηχανόβιους;;;"

όταν λείπει η παιδεία (και βέβαια όντως λείπει) τότε το λόγο έχει η αστυνομία

αλλά η αστυνομία είναι μουγγή

έχεις δεί ΜΙΑ φορά μπάτσους να στήνουν "ενέδρα" σε φανάρια για να πιάσουν όσους τα περνάνε αέρα

εγώ ποτέ

μπλόκα για κράνος στήνουν, και καλά κάνουν, μπλόκα για όσους περνάνε το βαθύ κόκκινο με το γκάζι στο πάτωμα δεν έχω δει

ίσα ίσα έχω δει περιπολικά και ζητάδες να περνάνε με βαθύ κόκκινο

TROOPER
21/08/2008, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
:nono:

δεν βρισκόμαστε στην "πρώτη φάση" αλλά στην τελική φάση


δεν νομιζω οτι διαφωνουμε πουθενα απλα λεμε τα ιδια με αλλα λογια.

απλα εκανα μια διαπιστωση πολυ λυπηρη (σιγα τα νεα θα μου πεις).

υ.γ.εχω χασει φιλο απο περιπολικο (ετσι για να χουμε να λεμε...:sad: )

DimChios
22/08/2008, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Παίρνεις πινακίδα,
τηλεφωνείς στο 100 και τους λες ότι οδηγεί επικίνδυνα μάλλον υπό την επήρεια αλκοόλ κτλ.
Πιάνει. :D



+1170! :winka:

Αλλιως σπασ του ο,τι μπορεις (ΑΝ μπορεις) κι ασε τους αλλους να λενε για πολιτισμενες συμπεριφορες και αλλες τετοιες αηδιες!

:wave2:

native
22/08/2008, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
η παντελής απουσία αστυνόμευσης έχει γεμίσει τα καθίκια με θράσος χωρίς όρια


δεν ξεκινάμε ποτέ με πράσινο αν δεν ελέγξουμε


Ε όχι και παντελής απουσία αστυνόμευσης. Από τη Δευτέρα στην Αμαλίας τα παιδία βγάζουν΄


μεροκάματο κόβοντας κλήσεις σε μηχανακια αλλοδαπών deliveraδων. Μιλάμε κάθε μέρα που

περνάω είναι στο ίδιο σημείο και κόβουν κλήσεις. Αλλά έτσι είναι, σου κόβουν κλήσεις γιατί


πχ πάτησες τη διαχωριστική γραμμή με τη ρόδα σου, γιατί πέρασες με πορτοκαλί (και άμα

πάταγες φρένο εκεί θα γινόταν καραμπόλα) και δε κόβουν κλήσεις για αυτούς που μιλάνε σα

ζώα στα κινητά και περνάνε με κόκκινα κλπ.


Που να τρέχουν τώρα τα παιδία στη Βουλιαγμένης, Ποσειδώνος, Βείκου κλπ?


Από μόνοι μας παιδία πινακίδες και καταγγελία. Τώρα ποιος θα μας ακούσει αυτό είναι άλλη υπόθεση.

gdevelek
22/08/2008, 12:04
αυτό φίλε μου δεν λέγεται αστυνόμευση, λέγεται "πάμε να γεμίσουμε τα μπλοκάκια γιατί ο διοικητής φωνάζει πως δεν πιάσαμε τα νούμερα αυτό το μήνα", εξάλλου συμφωνείς όπως βλέπω

αστυνόμευση σημαίνει "τι γίνεται εκεί έξω; μάλιστα, ποια παράβαση είναι κρισιμότερη; το κόκκινο, εντάξει στηνόμαστε στα κόκκινα, τρία άτομα, ένας κοιτάζει ποιός το παραβιάζει - και μάλιστα στην αρχή της επιχείρησης μαρκάρει αυτόν που το παραβιάζει τελευταίος!- και ειδοποιεί τους άλλους δύο παρακάτω να τον τσακώσουν με τσιγκέλι από το ρουθούνι"

TROOPER
22/08/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
.... να τον τσακώσουν με τσιγκέλι από το ρουθούνι"

μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι !!!!!!!!:smokin:

stefanos
22/08/2008, 13:03
:smokin:


139404

alfa156
24/08/2008, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
+1170! :winka:

Αλλιως σπασ του ο,τι μπορεις (ΑΝ μπορεις) κι ασε τους αλλους να λενε για πολιτισμενες συμπεριφορες και αλλες τετοιες αηδιες!

:wave2:
αν μη τι αλλο θα συμφωνησω απολυτα,ειδικα αν δεν δειξει μεταμελεια...δυστηχως ζουγκλα γιναμε...