PDA

View Full Version : Απενεργοποίηση ΣΤΟΠ φαναριών



mixalisX
21/08/2008, 10:31
Ξέρω ξέρω χάλια ο τίτλος...

Τεσπα, την έχω πατήσει 3 φορές, κλειδώνω την μηχανή και γυρνάω λίγο παραπάνω το κλειδι με αποτέλεσμα να μένουν αναμένα στα στοπ φώτα, έτσι την επόμενη μέρα η μπαταρία ψόφια και εγώ να σπρώχνω σαν μακάκας...

Υπάρχει τρόπος να κόψω κάνένα καλώδιο κάτω απο την κλειδαριά για να μην μπορούν να ενεργοποιηθούν? Δεν ξέρω, είμαι ο μόνος που την έχει πατήσει έτσι?

AntoD
21/08/2008, 10:42
ΕΕΕμμμ.....

μαλλον εισαι ο μονος που το εχει κανει τοσες φορες που να σκεφτεται να παρει αλλα μετρα.....

Τεσπα....στην κλειδαρια σου απο κατω εχει 4 καλωδια....το πιο λεπτο απο αυτα ειναι το parking το οποίο εαν βρεις και κοψεις-οχι συρριζα για να ξαναενώνεται- θα λυσεις το προβλημα σου....

Tip:πιο ευκολο ειναι να κοιτας την μοτο σου καθως φευγεις το βραδι...του π@υστη τοσα φωτα αναμενα κατι θα παρεις χαμπαρι....εαν δεν εισαι λιωμίδης....

mixalisX
21/08/2008, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
ΕΕΕμμμ.....

μαλλον εισαι ο μονος που το εχει κανει τοσες φορες που να σκεφτεται να παρει αλλα μετρα.....

Τεσπα....στην κλειδαρια σου απο κατω εχει 4 καλωδια....το πιο λεπτο απο αυτα ειναι το parking το οποίο εαν βρεις και κοψεις-οχι συρριζα για να ξαναενώνεται- θα λυσεις το προβλημα σου....

Tip:πιο ευκολο ειναι να κοιτας την μοτο σου καθως φευγεις το βραδι...του π@υστη τοσα φωτα αναμενα κατι θα παρεις χαμπαρι....εαν δεν εισαι λιωμίδης....

μαλιστα, ευχαριστώ φίλε, βασίκά όταν την παρακάρω έιναι μέρα ακόμα οπότε δεν φαίνεται, απλά η κλειδαριά τα έχει παίξει με τα χρόνια και είναι ανεπέσθητη η διαφορά όταν το γυρίσεις τέρμα, θα ψάξω όπως λές για το ποιο λεπτό καλώδιο.

banditgr
21/08/2008, 12:42
otan eixa bandit tin eixa patisei etsi merikes fores!!:rotflmao: