PDA

View Full Version : Περιοχές της αθήνας με εμπόρους μεταχειρισμένων



MeX1Co
22/08/2008, 08:50
Καλημέρα σε όλους και όλες.
Σύντομα ελπίζω να μπω και εγώ στον κόσμο των 2 τροχών. Πριν ανησυχήσετε πάντως, δεν θα σας ρωτήσω τι μοντέλο μου προτείνετε. Το θέμα αυτο μου το κάλυψαν γύρω στα 15 άλλα παλιότερα topics που διάβασα. Οπότε ως δήλωση και μόνο θα σας πω ότι είμαι ανάμεσα στα GS500 , ER-5 και CB500, μεταχειρισμένα 3-4 ετών. Η τελική απόφαση θα παρθεί αφού τα δω από κοντά ώστε να έχω μια πιο εμπεριστατομένη άποψη.
Και έτσι ερχόμαστε στον πραγματικό λόγο ύπαρξης αυτού του θέματος. Επειδή δεν μένω αθήνα, αλλα σε μια κοντινή περιοχή και δεν μπορώ να κατεβαίνω συχνα, θέλω να μου πείτε εάν υπάρχει καμία περιοχή που να έχει μαζεμένες εκθέσεις μεταχειρισμένων μηχανών και εαν ξερετε αν θα είναι ανοιχτά αυτήν την περίοδο. Επίσης, συνήθως αφήνουν να κάνεις test ride η όχι;

Να'στε καλά και περιμένω απαντήσεις.

golis
22/08/2008, 09:26
Περίμενε να μπεί ο Σεπτέμβρης για τα καλά γιατί όλοι υπολειτουργούν.
Μαζεμένα καταστήματα έχει στην Λ. Μιχαλακοπούλου στο ύψος του πύργου Αθηνών και στην Καλλιρόης προς Καλλιθέα μεριά.

MeX1Co
23/08/2008, 04:29
Ευχαριστώ φίλε.
Το σεπτέμβρη δεν με πολυ βολεύει να σου πω την αλήθεια, αλλά επειδή θα κατέβω την δευτέρα αθήνα θα τα κοιτάξω.
Μια διευκρίνηση μόνο, αυτά στην μιχαλακοπούλου είναι προς την μεριά της μεσογείων; Γιατί είχα δει κάποια αλλά σαν συνεργεία μου κάνανε.

Να' στε καλά

Road67
23/08/2008, 10:14
Και στη Θησεως εχει καποια.

Lazio
23/08/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από MeX1Co
Καλημέρα σε όλους και όλες.
Σύντομα ελπίζω να μπω και εγώ στον κόσμο των 2 τροχών. Πριν ανησυχήσετε πάντως, δεν θα σας ρωτήσω τι μοντέλο μου προτείνετε. Το θέμα αυτο μου το κάλυψαν γύρω στα 15 άλλα παλιότερα topics που διάβασα. Οπότε ως δήλωση και μόνο θα σας πω ότι είμαι ανάμεσα στα GS500 , ER-5 και CB500, μεταχειρισμένα 3-4 ετών. Η τελική απόφαση θα παρθεί αφού τα δω από κοντά ώστε να έχω μια πιο εμπεριστατομένη άποψη.
Και έτσι ερχόμαστε στον πραγματικό λόγο ύπαρξης αυτού του θέματος. Επειδή δεν μένω αθήνα, αλλα σε μια κοντινή περιοχή και δεν μπορώ να κατεβαίνω συχνα, θέλω να μου πείτε εάν υπάρχει καμία περιοχή που να έχει μαζεμένες εκθέσεις μεταχειρισμένων μηχανών και εαν ξερετε αν θα είναι ανοιχτά αυτήν την περίοδο. Επίσης, συνήθως αφήνουν να κάνεις test ride η όχι;

Να'στε καλά και περιμένω απαντήσεις.




Να παρεις κανα δυο εφημεριδες αγγελιων να μην κανω και διαφημιση παρε κανα τηλεφωνακι ιδιωτες για μοντελα που σε ενδιαφερουν και μολις βρεις κατι σε καλη κατασταση και απο αποψη τιμης πηγαινε το σε ενα μηχανικο και οταν παρεις το ΟΚ αγορασε το και τελειωσες.


Μπορεις βεβαια να πας και σε εμπορους να δεις τα μοντελα που σε ενδιαφερουν και αν παιζει και τεστ ραιντ ακομη καλυτερα αλλα για αγορα μονο απο ιδιωτη.... προσωπικη μου γνωμη:wave2:

MeX1Co
23/08/2008, 16:41
Μα όταν θα είναι να αγοράσω απο ιδιώτη θα πάρω όπως το είπες. Απλά θέλω να τις δω από κοντά. Το ER-5 το ξέρω, με αυτό έβγαλα δίπλωμα, το suzuki και το honda είναι που θέλω να δω.

Να'στε καλά