PDA

View Full Version : Απολογισμός



idi
09/02/2005, 12:03
Τελευταία όλο διαβάζω αρνητικά σχόλια και γκρίνια για το φόρουμ, για τα διάφορα μέλη του για το ένα για το άλλο... Κάθισα λοιπόν και σκέφτηκα (και είδα ότι μ’αγαπάς, μόνο εσύ... είμαι και εντελώς φάλτσος ρε φούστη μου...) κάνοντας ένα μικρό απολογισμό της μέχρι τώρα εμπειρίας μου στο φόρουμ. Έεεεετσι γιατί περίεργα την είδα! (γεια σου Γονίδη άρχοντα)
Λέγοντας φόρουμ εννοώ εμάς, όλα τα μέλη, τις προσωπικότητες, αντιλήψεις, τις συμπεριφορές και πιστεύω μας, τη παρέα, συντροφία, αγάπη και κατανόηση που δίνουμε ο ένας στον άλλο. Ανθρώποι πολλές φορές διαφορετικής νοοτροπίας, ηλικίας και γενικά αντιλήψεων, που όμως τελικά έχουν πολλά κοινά...Και ξέρετε κάτι? Ο απολογισμός ήταν 100% θετικός!
Καταρχάς δεν είχα άλλη φορά συμμετοχή σε Internet forum ή κάτι παρόμοιο. Ήμουν πάντα άνθρωπος ας πούμε «μη κοινωνικός» δύσκολος, απρόσιτος, ντροπαλός. Ένα τρελό κράμα τεσπα... Ποτέ δεν ένιωσα την ανάγκη για interenetικες νέες φιλίες γιατί είχα ήδη δεκάδες/εκατοντάδες «φίλους», καμιά δεκαριά Φίλους και 3 κολλητούς.
Αυτο το «να πιούμε κανα καφε να γνωριστούμε κτλ» μου φαινόταν εντελώς... άσκοπο. Γιατι?
Το καθε nick που διαβαζα, ηταν για μενα εντελος απρόσωπο, σαν κάποιος που δεν υπάρχει, σαν τον αντίπαλο στα PC games που τον τρελαίνεις στα μπουνίδια και πάντα κερδίζεις... «Τι κοινο εχω εγω με αυτους?» ελεγα... που να ήξερα...
Στην αρχη περιπλανιόμουν στο φορουμ διαβάζοντας κυρίως στα τεχνικα θεματα κτλ, μαθαίνοντας ομολογουμένως αρκετα πραγματάκια. Περιπλανιόμουν και μόνος στους δρομους με τη μηχανη μου, μιας και ελάχιστοι απο τους φίλους μου εχουν μοτοσυκλέτα. Ειχα φαει και πακετο απο αλλη μια σχεση (παλι... σιγα το νεο!) και ήθελα να ξεφύγω...
Με το καιρο, παρατήρησα μια ζεστασιά, μια επικοινωνία μεταξύ των μελών. Τα αληλοπειράγματα έδιναν και έπαιρναν. «Καλή φάση» λέω, «αυτοί πρέπει να γνωρίζονται μεταξύ τους όμως χροοοοοονια»! Πάντως η ιδέα για εξορμίσεις με παρέα με μοτοσυκλέτες μου φανικε ιδιαίτερα δελεαστική! Λες? λέω...
Μετα απο μερικές ματαιώσεις και με καθυστέρηση περιπου ενος μηνος λογο μπλεξίματος δουλειάς, μια μερα μου την έδωσε και αποφάσισα να παω σε μια συνάντηση, έτσι απο περιέργεια... ηθελα και να γνωρίσω απο κοντα κάποια παιδιά που «διαπληκτιστήκαμε» σε ενα ποστ χωρις λογο, (και φυσικα τα βρήκαμε μετα... άλλωστε τελικα τι είχαμε να χωρίσουμε?)
Ηταν μια μερα απο τις τελευταίες της Άνοιξης, κανονίστηκε συνάντηση μετα απο αρκετο καιρο, απο οτι διαβασα, ο καιρος ειχε ανοίξει και τα κρυα τελος! Τόπος συνάντησης «Πευκωνας» στους Αναργύρους. Ο μονος πευκώνας που ηξερα ηταν σε ενα χωριο στη Πελοπόννησο... και δεν ειχε τραπεζάκια, μπυρες και καφεδες... Ετσι δώσαμε μεσω του σχετικου ποστ, ραντεβού με τον “periklisk” και τον “THEOD”, γιατι μεναμε σχετικα κοντα, στο «Παναγιταρακο» ωστε να παμε μαζι. Ήμουν αρκετα περίεργος να δω τι ατομα ηταν...
Να μη τα πολυλογώ, εκανα το τσιγαράκι μου στο παναγιωταρακο και σκαει μυτη ο Θανασης THEOD, ευγενικός και φιλικός συστήθηκε και έσπασε το παγο, εφτασε και ο ψηλεας ο Περικλης μετα απο λιγο.. Αστείο θεαμα ομολογουμένως... προσπαθούσε να χωρέσει το άχαρο κορμί του (σύμφωνα με τον AKIRA1100 οποιος ειναι πανω απο 1.89... ειναι αχαρος...) μεσα σε ενα ZXR400… τεσπα είπαμε τα σχετικα και ξεκινήσαμε, στο δρομο συναντήσαμε και το Νασο ruygin. «Γαμω τα παιδια ολοι» ειπα απο μεσα μου... απο την πρωτη επαφη μαζι τους με κέρδισαν
Φτάνοντας στο Πευκωνα επαθα ενα σοκ! Δεκαδες παιδια, αγορια κορίτσια απο καθε ηλικια, που δεν ηξερα μιας και εβλεπα πρωτη φορα μπροστά μου, με χαιρέταγαν, μου διναν το χερι τους και ενα ζεστο χαμογελο σαν να με ήξεραν χρονια! Ένιωσα ζεστασιά ...πειράγματα, πλακίτσα και τα σχετικα, συνοδευόμενα απο μπυρες ... «εσυ είσαι? πουσε ρε idi και ήθελα να σε βρισω και απο κοντα» και «πολυ μας τη λες ρε idi κατσε να τις φας τωρα» και αλλα τετοια, με χαμόγελο και φιλικη διάθεση παντα... ενας ενας συστηνόμασταν, αλλα μια και είμαστε στο μαγαζι καμια 30αρια, ελάχιστα ονόματα θυμόμουν στο τέλος.
Η αρχη ομως εγινε. Ηταν πια αργα να ξεκολλήσω! Υπήρξε κεραυνοβόλος ερωτας με τη φαση αυτη... ναι ερωτεύτηκα το Περικλή, το Στάθη το Νικο και τα αλλα παιδια... οχι ερωτικά, αλλα ειδα με τα ματια μου αυτο που χρονια λέγετε.. ειναι αληθινό τελικά... Εμεις οι μοτοσυκλετιστές είμαστε αλλη ρατσα! Μπορει να μην εχουμε τιποτα κοινο μεταξύ μας εκτός της μοτοσυκλέτας, αλλα παντα κατι μας φερνει κοντα... αυτο το διαβολικό μεταφορικό μεσο, το ατελές, που παντα γουστάρει να χρησιμοποιεί του νομους της φυσικης για να ξεγελάει τη λογική... Αυτό?... ή ΑΥΤΗ? Κοίτα να δεις που τελικα εχει ψυχή... και ειναι γυναίκα! (σορρυ κοριτσια εγω ετσι τη βλεπω... γυναικάρα! κατι σε Μονικα Μπελουτσι ενα πραμα... εσεις μπορείτε να βλέπετε τη μηχανη σαν Μπρατ Πιτ ή οπως γουστάρετε... σας το επιτρέπω και με τις ευλογίες μου)

idi
09/02/2005, 12:55
Ο καιρός πέρναγε και οι συναντήσεις γίναν εβδομαδιαίες, οι βολτες πιο τακτικές και η παρεα ολο και πιο κοντα. Νεα πρόσωπα ... καλύτερη παρεα, μεγαλύτερο δέσιμο. Τώρα πια δε χρειάζετε το φορουμ για να συνεννοηθούμε... οταν ειναι αμφίβολος ο καιρός ή γενικά υπαρχει κατι στο φλου αρκεί ενα τηλέφωνο και ξάφνου απο το πουθενά θα μαζευτούμε καμια 10ρια και θα παμε σε διαδρομή που δε ξερει κανένας μεχρι 5 λεπτα πριν ξεκινήσουμε απο το «περιπτερο»...
Εχει σημασία άλλωστε ο προορισμός? Κανα στροφιλικι να υπαρχει να πατίσει το λάστιχο και στην ακρη λιγο, αντε γιατι παπι το καναμε το εργαλειο μεσα στη πολη!
Με τα παιδια αισθάνομαι πια κατι παραπάνω απο μια μοτο-παρεα στο φορουμ, ειμαστε φιλοι, βγαίνουμε καμια φορα μαζι, γελάμε, τρωμε μαλακιζόμαστε... ολα αυτα τα πραγματα που γεμιζουν την αχαρη ζωη μας. Μεσα στο φορουμ καποιοι γιναν «διπλοί», κάποιοι χωρίσανε κάποιοι ισως θα γινουν... κάποιοι χαθηκανε μας γραψανε, αλλοι δεν εχουν πια Intrenet αλλα ειναι κοντα μας... καποιοι δυστιχως δεν ειναι μαζι μας πλεον... :(

Τα συμπεράσματα δικα σας... γνωμη μου ομως ειναι οτι τελικα είμαστε μια υγιής κλειστή κοινωνία ανθρωπων. Με τα θετικά της και ατα αρνητικά της. Ο χρόνος θα δείξη αν θα παραμείνει εγω πρωσωπικα ειμαι σιγουρος οτι τα καλύτερα έρχονται...

Εκατσα και έγραψα σημερα αυτο το κειμενάκι για ενα και μονο σκοπο. Ηθελα να βγαλω απο μεσα μου καποια συναισθήματα χαρας και λυπης, αλλα παντα ζωντανά και αληθινά, συναισθήματα που ειχαν πηγη έμπνευσης τη μαγικη εκεινη μερα που αποφασισα να συναντηθώ με αλλα μελη απο αυτο το φορουμ. Αν δεν ερχόμουν, ποτε δε θα γνώριζα ανθωπους που τωρα πραγματικά θεωρώ φιλους μου.
Στεναχωριέμαι οταν καποιοι τσακώνονται σε προσωπικό επιπεδο... οταν επίσης κάποιοι με τη συμπεριφορά τους (και τη δικια μου δε βγαζω τον εαυτο μου απ’εξω...) κρατάνε κάποιους αλλους μακρια απο αυτο το πολυ ομορφο πραγμα...
Επίσης παρατηρώ οτι πολλοι διαβαζουν το φορουμ, ελάχιστοι συμμετέχουν. Εχουν τους λογους τους και δε παιζει να κατσω να τους αναλύσω, ειναι δικο τους θεμα άλλωστε.
Θελω μονο να τους διαβεβαιώσω οτι τελικα τα πράγματα δεν ειναι ακριβως οπως τα παρουσιάζει η εικονική πραγματικότητα ενως φορουμ. Είμαστε ζωντανοί και εχουμε πρόσωπο. Και ναι ο afrotween ειναι φευγάτος, αλλα θα κατσω να πιω και μπυρα μαζι του...

Ελατε καμια φορα να γνωριστούμε απο κοντα να μεγαλωσει η παρεα. Να ειστε σιγουροι οτι δε θα χασετε. Μια καλη αφορμη θα ηταν η κοπη της πιτας. Θα ηθελα το WT να ειναι καταμεστο με νεο κοσμο στη κοπη της πιτας. Και αυτη η μερα να μείνει αξέχαστη σε κάποιους, οπως έμεινε σε μενα η πρωτη συνάντηση στο Πευκωνα...

Να’σται καλα που με διαβάσατε και τα λεμε απο κοντα.

Καλες βολτες...

Γιωργος ή idi

hornet
09/02/2005, 13:02
Γιωργο απο ενα συντομο απολογισμο που κανουμε για το θεμα της πιτας βλεπουμε οτι θα γινει πανικος!!!!!
Μπραβο μας

afrotwin
09/02/2005, 14:12
na grapso ke ego tas entiposis mou


i na min grapso gia pite?


:look:

idi
09/02/2005, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
na grapso ke ego tas entiposis mou
i na min grapso gia pite?
:look:

γραφει ο καθενας οτι θελει

οι αλλοι σιωπηλά κρινουν απο μεσα τους... αυτο δε συμβενει παντα?


:beer:

afrotwin
09/02/2005, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
γραφει ο καθενας οτι θελει

οι αλλοι σιοπιλα κρινουν μεσα τους...


:beer:

oxi esi re
esi 8es kinisi sto post sou ke ama den dosis tipota euro san sponsoras to vlepo na pe8eni arga...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

siga min paroun ke to mistiko ston tafo........
:lol: :bawl: :lol:

Θάνος
09/02/2005, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
na grapso ke ego tas entiposis mou


i na min grapso gia pite?


:look:

λοιπόν;

DoctorS
09/02/2005, 19:45
γιώργη μπράβο ρε είμαστε όντως άλλη ράτσα............και γαμώ τα παιδιά που λένε!!!!!!!!!

μακάρι όλοι να γίνουμε κάποτε μια μεγάλη παρέα και εκτός φόρουμ!!!!!!!!!!!!

ας είναι η αρχή στην κοπή της πίτας!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

afrotwin
09/02/2005, 21:31
lipon edo exoume to proto postaki tou afro http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=592

parte apantisi tou michalispap pos ton lene..
na dite pioi itan to kalo paradigma gia ton afro

enas afro pou mpike tixea sto forum
ke tora paraponieste meriki gia tin simperifora tou afro
eno tote den milise kanis asxima gia ton malax pou kalosorise etsi me afton ton xideo tropo enan neo

ego pira amesos to kalo paradigma tou kolitou sas
ke simperana oti etsi prepi na simperiferome edo mesa gia na epivioso

ke epidi exo perisoteri fantasia akoma meriki plironoun ta spasmena

:lol: :lol: :lol:

meta epete sinexia me ton adikoxameno:lol: nls
an dite ti egrafe aftos o tipos o opios simioteon otan ton gnorisa ida enan lapa:lol:

telos panton
as ksekinisi o ka8e enas tin aftokritiki tou
meta to forum
ke meta tin kano ke ego

o logos pou paremina sto forum ine giati gnorisa orismena atoma aksiologa ke edosa mia defteri efkeria se afto to forum prin arxiso na ta perno sto kranio
ke ema8a na epiviono anamesa se kafrous an 8a psaksete 8a tous vrite mesa sto forun opios exi oreksi as anixnevi mia selida tin imera apo tin arxi ke 8a katalavi pola
fisika den 8elisa na gino filos me tetia atoma apolitista me ena stoma oxeto..ke nootropia tripias kaltsas
ime poli metrimenos an8ropos evgenis ke an8ropistis
edo vrika mia kinonia kafron ke itan mia orea proklisi gia mena na epivioso edo mesa ke ta kataferno opos opos
ine pragmatika ektos ton alon 8etikon ke mia proklisi
ta 8etika ine i orees gnorimies me atoma apo edo ke i plirofories pou mpori na sileksis

kata ta ala o afro ine apo tin mia plevra ke oloi i aloi apo tin aloi
oli ine prostateftikoi me tous filous tous opos ine ke i diki mou tora mazi mou
ala tote itan pragmatika oloi apo tin mia plevra ke ego monos mou ke oloi dikeologousan tous kafrous filous tous ke pote ton afro
o afro itan kati poli kako...:lol:
epikindino ke me diskoli glosa..
ipirxe i periptosi opou o afro vrike kapious na sinenoi8i ke na exi ena diavlo epikinonias ke etsi kapos eksimero8ike
ala afto den simeni oti egine tipota katanoito apo merias ton alo
gia aftous tou sini8ismenous an8ropous tous kakomirous ke aga8ous pou periklinan ke tous kafrous tous mesa i opioi ixan panta dikio ke o afro itan panta o kakos

an kapios analamvane mia erevna na vri ta kimena 8a evriske oti o afro ksekinage enan sxoliasmo elafritero ton filon kafron tou forum oxi san afto pou idate sto ling ke meta dexotan epi8esi ke eftane se simio xlevasmou apo amina
pote den epiti8otan ektos ke an ipirxe proigoumeno

ala itan o afro ke eprepe na antimetopisti san kafro:lol:

afro afto pou ine geni8ike edo mesa
mesa se afto to forum ekselixtike se afto pou ine
den ixe kamia dia8esi na ftasi se tetia epipeda
itan poli sovaros me xioumor panta ala den pligone kanena ke sevotan tin aksioprepia tou alou,opos ine akoma ektos forum
gia afto den 8a dite pote ton afro apo konta ke 8a miazi me afto pou kserete edo mesa

prepi na katalavete lipon oti aftin tin esxri antimetopisi tis protis foras o afro tin ekane evagkelio ke se tipous pou erxonte na to peksoun eksipni magkes iperano ke ego den ksero ti alo
8a ine edo ke 8a tous tsakizi ta kokala, frastika panta vevea:lol:

alios ine poli filikos poli simponetikos endiaferete gia tous filous ke tous an8ropous genika 8a voi8isi panta opos mpori ke pote den 8a pi tipota pisoplata oute 8a ek8esi kanenan ine ntompros ke xamilon tonon ke me xioumor ke genika enas simpa8itikos tipos

episis mpori efkola na metatrapi se teras afto to ka8orizi o opios dipote vgi ektos orion

o afro ine enas an8ropos pou gnorise tous an8ropous enan enan mesa apo ta provlimata tous tis adinamies tous tin opia an8ropini ekdilosi tous kseri poli kala me pious milai ke ti leei
katalaveni amesos oles tis kastes ton an8ropon kseri pote na katevi ke pote na anevi apipedo gia na sindialagi me olous ine enas xameleon distixos den krivese apo ton afro
afto den exi kamia simasia ala ine ena prosopiko dedomeno ke opios 8eli na krifti piso apo amfisvitisi aftou i na xlevasi as to kani afto den alazi tipota

ine an8ropos me para poles empiries ke gnosis orismena apo afta pou exi zisi meriki ta exete di mono se tenies afto den ton ka8ista kati ksexoristo den ksexorizi gia afto

afrotwin
09/02/2005, 22:22
o afro
o afro ksexorizi gia tin ikanotita tou na prosarmozete pantou
se simio pou dio atoma ine fili ke kseroun ton afro ke i dio apo diaforetikes empiries ke o enas exi tin kaliteri gnomi ke o alos tin xiroteri ke tsakononte gia to pios exi dikio
afto ine o afro

exo na po telionontas oti

apo tin stigmi pou ta exo pari sto kranio me tin isodo mou edo ke apofasisa na xoropidikso merikous di8en eksipnous mexri simera exoun alaksi pola

exo gnorisi merikous an8ropous ke tous exo entaksi mesa ston sines8imatiko mou kiklo
aksizi na anafer8o se merikous mias ke mas pire i mpala
nomizo oti ton dirty prepi na tou kanete ikonisma ke na ton proskinate den iparxi kaliteros an8ropos
sas to leo ipef8ina ke exo gnorisi polous an8ropous apo diafores kastes
dirty na ise panta kala
o hornet mou arese panta giati itan akereos an8ropos
tipota di8en tipota prokimenou ola atofia
mpravo tou
o sueperfour to exo di liges fores ala ton favmazo makari na imoun filos tou foveros tipos
o idi an ke kakozoismenos:lol: ine poli simpa8itikos ke ine o monos pou me xeretage otan i aloi to pezan korkodiloi
o thanos sovaros ke metrimenos isos isoropistis poli kalos an8ropos
o sniper ine apo tous tipous me poli elafri skeptiko pou ton kani aparetito se mia parea
o dit pou pote den gnorisa to pio fovero antikimeno sizitisis alos aparetitos
o arkoudos aplos an8ropos to paradigma tou altrouismou
merikous pou ipan asxima logia gia afton i8ela na tous patiso kato
o kapeos ti atomara ine ke aftos foveros tipos
o katanas afton ton 8avmazo giati ine anixtos na pi ti es8anete ke mou 8imizi rock poli rock emfanisi exi look san ton john fogarty
o jimbar ine tipos apo kapia tenia san na vgike apo kapio sinefil
ali morfi..
o kanenas aftos mou aresi giati mou 8imizi ton ena psara apo to asterix ine galatis kolimenos:lol:
o crs mou aresi giati mou 8imizi ton lapa pou etroga mikros:lol:
ine poli kalos ke sintrofikos
o tai ine o simeoforos mprosta i mpetoniera ke piso emis:lol:
ine stilovatis arxidistis ke arxigos
an exis ton tai ke ton nakano1100 exis eksasfalisi riksi stomaxou apo ta gelia
iparxoun ke ala atoma pou exo di mia fora ke sima8isa i pou aplos exo milisi mazi tous

oli afti sin8etoun tora pia ena pazl apo diaforetikous an8ropous pou exo anagki gia na sinomilo na krinome ke na sigkrinome

ala afto pou i8ela apo tin arxi itan mia apli sindialagi sta plesia tis kinonikotitas tou alilosevasmou ke anti gia afto pira tin foveri ataka tou filou michalispap les ke afto pou me xaraktirizi itan to koloafrica mou
den exo ales aksies san an8ropos ke mono to africa itan oti aksizo

8a to plironete meriki gia panta afto:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

8a ftisete ema re
den teliosa akoma

I'll be back xa xa xa xa xa xa
me sardonio vrikolakiastiko ifos
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

metanoite oso ine keros.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke malon 8a er8o stin pita ta gene8lia 8a ginoun kiriaki

mou xa xa xa xa (drakoule)

KaTaNaS
10/02/2005, 01:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke malon 8a er8o stin pita .




e reeeeeeeeeeee tha ginei ths pitas lemeeeeeeeeeeeeeeeee



milame poly goystarw aytes tis ejomologhseis sas.


noiwthw poly antrwpos leme. noiwthw poly EPIKOINWNIA leme.


na saste kala magkes, dikyklistes. sygxronoi ippotes.


shmera pernoysa apo thn ypogeia diabash-gefyra ths khfisias poy perna katw apo thn katexaki.

ena palikari eixe pesei me ena transalp. ton xtyphse ena aytokinhto , de jerw ti eixe ginei.

apo thn apenanti meria stamathsan 2 streetades, ena varaderas apo thn allh, dyo papies.

ton japlwsan panw sto mesaio diazwma o enas toy kratoyse agkalia to kefali , toy miloyse kai otan katalabe pws htan ola ok, toy ebgale me poly prosoxh to kranos.

ena palikaraki sta 27 peripou katatromagmeno dakryze, enw eixe xtyphsei ta podia toy (de fainotan kati parapoly sobaro)

htan sokarismenos.

alloi 2 toy kratoysan to xeri.

alloi me ta kranh akomh prospathoysan na dieykolynoyn th kinhsh kanontas doyleia troxonomoy.

eida pws de mporoysa na kanw kati kai efyga, molis anebhka pali sthn epifaneia ths khfisias, eida peripoliko sth panormou. stamathsa kai eipa ston astynomiko ti synebei, edwse amesws shma gia asthenoforo kai jekinhse me faro anammeno.


eyxomai to paidi na mhn exei tipote sobaro.

moy rthe na to pw twra , dioth akribws ayto enoiwsa, pws eimaste mia ratsa.

mallon san motosykletistes noiwthoume oloi mas pio konta ston kindyno kai gi'ayto eimaste pio konta o enas ston allo. eimaste pio synanhtrwpoi.

opws ginetai kai stoys polemoys. otan oi stratiwtes noiwthoun aderfia, otan den yparxei to egw.


geia sas filoi mou. :sun: wraia hmera h shmerinh. mou arese.

Μικρή Λουλού
10/02/2005, 09:30
:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:


ΘΕΕ ΜΟΥ !!!!
ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ ΑΦΡΟ!!!!:rotflmao: :rotflmao:
ΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΛΕΩΝΙΔΑ,ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ Ο ΜΟΥΦΑΣ..:lol: :lol:

afrotwin
10/02/2005, 09:40
:lol: :lol: :lol:


8473

afrotwin
10/02/2005, 09:41
:lol: :lol: :lol: :lol:


8474

crs-k
10/02/2005, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:


ΘΕΕ ΜΟΥ !!!!
ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ ΑΦΡΟ!!!!:rotflmao: :rotflmao:
ΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΛΕΩΝΙΔΑ,ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ Ο ΜΟΥΦΑΣ..:lol: :lol:


Ουφφφ!

Ευτυχως!

Τον εδιωξε και ξανακατσε!


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

afrotwin
10/02/2005, 13:26
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :eek: :lol: :lol:


8492

sniper
10/02/2005, 14:22
Όλοι λίγο πολύ μπήκαμε εδώ μέσα με τον ένα ή τον άλλο λόγο...

Οι περισσότεροι γιατί μας αρέσει η μηχανή, η κουβέντα γύρω από αυτή (ανεξάρτητα τι χρέπι καβαλάει ο καθένας) και σιγά σιγά με τον καιρό αρχίσαμε να μαθαίνουμε τι είναι ο κάθε ένας....

Πλάκα κυρίως για να περνάει και η ώρα όταν δεν έχουμε δουλειά στο γραφείο ή όπου δουλεύει ο καθένας και κάποια ποιο σοβαρά θέματα για να σπάει η μονοτονία...

Εγώ είχα την τύχη να μπω στο φόρουμ όταν ακόμα ήταν στην προηγούμενη μορφή του και αποφάσισα πολύ δειλά, ομολογουμένως, να εμφανιστώ (ενώ διάβαζα για πολύ καιρό και έιχα γράψει πολύ λίγα ποστ) ένα βράδυ στο Γκαζάκι όπου εμφανίστηκαν Hornet, Val, Zan, SuperFlor, Capo, Fillipos και άλλοι που τώρα (ου γαρ μόνον έρχεται) ξεχνώ... Εμπειρία τρομαχτική ειδικά αν δεν ξέρεις τον Γιάννη αλλά ο Κωστάκης ήταν Super όπως και το μηχανάκι του αλλά και ο Σταθης και τα άλλα τα παιδιά...

Μετά ήταν πιο κατανοητό το τι γινόταν στο φόρουμ....

Άρχισαμε και τις βόλτες και όλα έγιναν ακόμα καλύτερα

Ο ΑΦΡΟ ήταν παρουσία έκπληξη... Στην αρχή δώσαμε ομηρικές μάχες και αλληλοβριζόμασταν καθημερινά..... Όσοι τον ήξεραν έλεγαν ότ δεν έχει καμμία σχέση το κανονικό από το εικονικό, οπότε και πήρε όμως και 2η ευκαιρία και απέδειξε ότι δεν είναι αυτό που φανταζόμασταν.... Μία φορά τον έχω δει στην εκδρομούλα για τα παιδάκια στον Μαλιακό..... απόμακρος και ήσυχος.... Ούτε καν μιλήσαμε :lol:

Τον ευχαριστώ για τα καλά του λόγια αλλά του έχω μία εκπληξη.... Ούτε και γω είμαι όπως ακριβώς φαίνομαι εδώ μέσα :winka:

Το ότι βρισκόμαστε εδώ μέσα έχει να κάνει με την θέληση του καθένα να έχει σχέση με τους υπόλοιπους.... όλα τα άλλα είναι φιλοσοφικά ερωτήματα που μόνο η επιστήμη μπορεί να τα εξηγήσει... κάποια στιγμη στο μέλλον... αν μπορέσει :)



:smokin:

life_dab
10/02/2005, 14:28
Γιωργο για αλλη μια φορα επιβαιβεωνομαι....εισαι απιστευτος.
Με ενα κειμενο με μια σκεψη και ολα σου τα αισθηματα καταφερες να ξεμπλοκαρεις πολυ κοσμο. Τελικα δεν ειναι και τοσο δυσκολο να πεις αυτο που πραγματικα ειδες. Ετσι δεν ειναι?
Ειμαστε πολυ τυχεροι που γνωρισαμε αυτο το forum. Γεμιζουμε τις μπαταριες μας καθε φορα. Μαθαινουμε συναιχεια. Μακαρι να μαζευτουμε ολοι στο WT την παρασκευη και να περασουμε τελεια.
Συμφονω στο οτι η μηχανη ειναι συντροφος....εχει αποψη , εχει θεληση , εχει δυναμη , μαγευει......

afrotwin
10/02/2005, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όλοι λίγο πολύ μπήκαμε εδώ μέσα με τον ένα ή τον άλλο λόγο...

Οι περισσότεροι γιατί μας αρέσει η μηχανή, η κουβέντα γύρω από αυτή (ανεξάρτητα τι χρέπι καβαλάει ο καθένας) και σιγά σιγά με τον καιρό αρχίσαμε να μαθαίνουμε τι είναι ο κάθε ένας....

Πλάκα κυρίως για να περνάει και η ώρα όταν δεν έχουμε δουλειά στο γραφείο ή όπου δουλεύει ο καθένας και κάποια ποιο σοβαρά θέματα για να σπάει η μονοτονία...

Εγώ είχα την τύχη να μπω στο φόρουμ όταν ακόμα ήταν στην προηγούμενη μορφή του και αποφάσισα πολύ δειλά, ομολογουμένως, να εμφανιστώ (ενώ διάβαζα για πολύ καιρό και έιχα γράψει πολύ λίγα ποστ) ένα βράδυ στο Γκαζάκι όπου εμφανίστηκαν Hornet, Val, Zan, SuperFlor, Capo, Fillipos και άλλοι που τώρα (ου γαρ μόνον έρχεται) ξεχνώ... Εμπειρία τρομαχτική ειδικά αν δεν ξέρεις τον Γιάννη αλλά ο Κωστάκης ήταν Super όπως και το μηχανάκι του αλλά και ο Σταθης και τα άλλα τα παιδιά...

Μετά ήταν πιο κατανοητό το τι γινόταν στο φόρουμ....

Άρχισαμε και τις βόλτες και όλα έγιναν ακόμα καλύτερα

Ο ΑΦΡΟ ήταν παρουσία έκπληξη... Στην αρχή δώσαμε ομηρικές μάχες και αλληλοβριζόμασταν καθημερινά..... Όσοι τον ήξεραν έλεγαν ότ δεν έχει καμμία σχέση το κανονικό από το εικονικό, οπότε και πήρε όμως και 2η ευκαιρία και απέδειξε ότι δεν είναι αυτό που φανταζόμασταν.... Μία φορά τον έχω δει στην εκδρομούλα για τα παιδάκια στον Μαλιακό..... απόμακρος και ήσυχος.... Ούτε καν μιλήσαμε :lol:

Τον ευχαριστώ για τα καλά του λόγια αλλά του έχω μία εκπληξη.... Ούτε και γω είμαι όπως ακριβώς φαίνομαι εδώ μέσα :winka:

Το ότι βρισκόμαστε εδώ μέσα έχει να κάνει με την θέληση του καθένα να έχει σχέση με τους υπόλοιπους.... όλα τα άλλα είναι φιλοσοφικά ερωτήματα που μόνο η επιστήμη μπορεί να τα εξηγήσει... κάποια στιγμη στο μέλλον... αν μπορέσει :)



:smokin:

file min mas ta kanis diskola me to zori o afro mia fora se ekopse ke katalave ti ise
ke den milao gia sena ke oute se krino me afta pou grafis edo

min ksexnas oti meriki imaste sto internet pano apo 15 xronia ke kseroume pos milane ke pos antidroun i perisoteroi sto internet

ante ke kali pita
tora 8eli ke i gineka na er8i...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
10/02/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
............

ante ke kali pita
tora 8eli ke i gineka na er8i...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:rotflmao: :rotflmao: :lol:

crs-k
10/02/2005, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
.................
ante ke kali pita
tora 8eli ke i gineka na er8i...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Να το παρεις το κοριτσι ...
Να το παρεις, μην το παιδευεις!

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
10/02/2005, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Να το παρεις το κοριτσι ...
Να το παρεις, μην το παιδευεις!

:lol: :rotflmao: :lol:

sto tilefono agouga kati fones ton pedion:rotflmao:

ne 8a pate .......(ta pedia)


sto telos 8a mou kani moutra ke i pe8era ke 8a fero mexri ke to kanisaki....
:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

rezili olou tou zoikou vasiliou leme....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
10/02/2005, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
sto tilefono agouga kati fones ton pedion:rotflmao:

ne 8a pate .......(ta pedia)

sto telos 8a mou kani moutra ke i pe8era ke 8a fero mexri ke to kanisaki....
:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

rezili olou tou zoikou vasiliou leme....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μωρε την πεθερα μη φερεις κι οτι αλλο θελεις φερε ...

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
10/02/2005, 16:06
exo mia aporia:rolleyes:
pos meta apo toso kero
polous mines mpori ke xrono mpike simera o michalispap sto forum
ke o nls

malon pai to sirma sinefo.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikou
10/02/2005, 19:15
Τι καλά!!!
Τώρα είστε και πάλι όλοι αγαπημένοι ..... ...... :)

tai
10/02/2005, 21:50
μην το γρουσουζεύεις ;) :rotflmao: :beer:

milaber
10/02/2005, 23:27
Γιώργο:
Μαζί σου!

Άφρο:
Καλά ρε απαράδεκτε στην αρχή έγραφες σωστά ελληνικά και τώρα μας έχεις βγάλει τα μάτια με τα αλαμπουρνέζικα σου;
Σα δεν ντρέπεσαι!

:wave2: :lol: :wave2: :lol: :wave2:

free rider
11/02/2005, 00:53
Σχετικά νωρίς μπήκα στο πνεύμα του μαγαζιού…


Επτά οκτώ μήνες πόσοι είναι?? Κάπου εκεί..


Τόσα χρόνια μοναξιάς πάνω στην μηχανή και εξαφανίστηκαν γιατί άνοιξαν τα μάτια μου και είδα πολλούς σαν κι εμένα…ή περίπου σαν κι εμένα ή και καθόλου σαν κι εμένα..

Αλλά εκεί που βρισκόμασταν όλοι μας ήταν και είναι στο σημείο μηχανή…Τόσο αλλοπρόσαλλοι άνθρωποι τόσο διαφορετικοί με άλλες κουλτούρες άλλα βιώματα καμία σχέση ό ένας με τον άλλο , παρά μόνο την μηχανή..

Και γνωρίστηκα και έκανα φιλίες όπως κάποιος μου είπε εδώ μέσα, και μπορώ να πω ότι δημιούργησα συμπάθειες και έχθρες ποτέ δεν με φόβισαν, με κάποιους τα χνώτα κολλάνε με κάποιους άλλους όχι ή τουλάχιστον έτσι δείχνει…

Κάποιοι με έκαναν να γελάω με δάκρυα και άλλοι να ανεβαίνει η πίεσή μου στο 300 ( όχι χιλιόμετρα…)…

Μα κέρδισα από όλους σας ..μπορώ να το πω ότι κέρδισα …μοιράστηκα καλές στιγμές λίγες βέβαια γιατί από την φύση μου είμαι παρορμητικός και υπερβολικός , αυτά που ο κοινός νους τα βλέπει συνηθισμένα ο δικός μου τα μεγαλοποιεί και άλλα που πιθανόν είναι όντως δύσκολα εγώ τα βλέπω πολύ απλά.. τι να κάνω έτσι είμαι…αν δεν ήμουνα κάτι τέτοιο δεν θα έπαιρνα τα ρίσκα που έχω πάρει ως τώρα στην ζωή μου…

Κάθομαι και σκέφτομαι αν ποτέ θα έκανα παρέα με πολλούς από σας έτσι τυχαία όπως είναι προδιαγεγραμμένη η ζωή μου το σίγουρο είναι ότι ο καθένας μας έχει τους δικούς του κύκλους τις δικές του κλίκες και όσο πιο πολύ το βάζω στο μυαλό μου τόσο καταλαβαίνω γιατί έχω το συναίσθημα του κέρδους μέσα μου …

γιατί απλά αν δεν υπήρχε η υπόθεση μηχανή δεν θα είχα έρθει σε επαφή με αυτόν τον συρφετό από αλλόκοτους ανθρώπους , και είναι ένα δικαίωμα που πρέπει να το παλέψω για να μείνω..

Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα ακολουθούσα ότι κάνω πολύ συχνά στην ζωή μου προστατεύοντας την ύπαρξή μου και μην αφήνοντας να με πλησιάζουν ακατάλληλοι άνθρωποι…

Απλά απομακρύνομαι …αλλάζω παιχνίδι πάω σε άλλη παραλία όταν νιώθω ότι δεν μπορώ να αντέξω κάτι όταν χάσω την αυτοκυριαρχία μου μαζεύομαι ενστικτωδώς σαν το ζώο και βγάζω νύχια για αν επιβιώσω ,

Και ήμουνα έτοιμος να το ξανακάνω ,,,να το βάλω στα πόδια να την κοπανήσω σαν τότε που ένοιωθα ότι η γη χάνεται κάτω απ τα πόδια μου…

αυτός είναι ο λόγος που με ενδιαφέρει να έχω γύρω μου ανθρώπους …

όχι γιατί θέλω να έχω μια βαμπιρική σχέση εξουσίας μαζί τους αλλά γιατί προσπαθώ να νικάω το μεγαλύτερο εχθρό μου την μοναξιά..

γιατί θέλω να νιώθω ότι ανήκω κάπου, ειλικρινά στην ζωή μου έχω ζήσει πολλά πράγματα και έχω αφομοιώσει πολλές καταστάσεις αλλά μέχρι τώρα ποτέ δεν ένοιωθα ένα μέρος ενός συνόλου τόσο πολύ όσο μαζί σας ………………..

και φυσικά γι αυτό φταίει ότι από τα δεκατέσσερα καβαλάω μηχανή …

και έχω μοιραστεί την ίδια μου την ζωή με αυτές στις δύο ρόδες που κυλάνε …

θυμήθηκα ένα τραγούδι που λένε οι Τρύπες …για το τραίνο που έβλεπε τα άλλα τραίνα να περνούν…
κάπως έτσι νιώθω συχνά …ότι μένω πίσω ……..

δεν ξέρω μάλλον θεωρώ τον Χρήστο αρκετά περίεργο…

Και σήμερα το βράδυ μαζευτήκαμε να παίξουμε τόπι όλοι μαζί για δες συμμετέχω και σε ομαδικά αθλήματα…πώς κι έτσι ως τώρα στην ζωή μου έχω κάνει μόνο ατομικά αθλήματα…(πραγματικά ποτέ δεν έμαθα να δουλεύω μαζί με τους άλλους αλλά πάνω από τους άλλους ή ξεχωριστά από τους άλλους)..στο γηπεδάκι 5 Χ 5…

Κοίταζα όλα αυτά τα παιδιά και έλεγα μέσα μου ρε συ …που πας να φύγεις πάλι …πάλι θα βάλεις μπροστά και θα τρέχεις σαν να σε κυνηγάνε χίλιοι διαβόλοι ??

Μια ζωή τα ίδια??

Και άκουσα τα σχόλια σχετικά με την στάση μου πολύ διακριτικά όμως αλλά άκουσα τα λόγια τους …και σκέφτηκα ότι ίσως
δεν πρέπει να είμαι πάλι ένας φυγάς …

Ας κάτσω για μια φορά στην ζωή μου να παλέψω να μείνω σε ένα μέρος ..

Έτσι έφτασα στα σαράντα και μόλις τώρα παντρεύτηκα με μια γυναίκα που με ανέχεται έτσι όπως είμαι ας το ελπίσουμε τουλάχιστον…αλλά πράγματι έτσι έφευγα από σχέσεις ……….

από φίλους ..δύο ανθρώπους έχω κρατήσει από την ζωή μου και μόνο….από τόσα χρόνια που έχω τοοοσους γνωστούς….

Γι αυτό έφτασα στο σημείο να κάνω δική μου εταιρία γιατί δεν μπορούσα να αντέχω να δουλεύω στην κάθε άλλη κολοεταιρία άσε που τώρα θέλω να φύγω και από την δική μου αλλά αυτό μάλλον δεν γίνεται…

Γι αυτό άλλαζα τα ατομικά αθλήματα όταν έφτανα σε ένα καλό σημείο και ένιωθα ότι δεν είχα τίποτα άλλο να ανακαλύψω…

Και βλέπω ότι έχω παρατραβήξει καταστάσεις που φυσιολογικά κάτω από νορμάλ στιγμές απλά δεν θα υπήρχαν …

και πραγματικά ντρέπομαι που εμφανίζω τέτοια συμπεριφορά….αλλά τελικά το γαιτανάκι βγάζει πράγματα και σκέψεις στον καθένα μας…

Τις τελευταίες μέρες έχοντας αποφασίσει να συνεχίσω μπαίνοντας στο bikenet διάβασα την ιστορία του κεϋελίτη…μιλάμε χάζεψα από αυτό που έγραφε το παλικάρι και από την γνησιότητα του ξεγυμνώματος του μπροστά στα μάτια όποιων άχρηστων σαν και μένα διάβαζαν …

Τέτοιες ιστορίες με κάνουν να μένω άφωνος…και σκέφτομαι ..για δες ρε Χρήστο εδώ έχεις κερδίσει κάποιους ανθρώπους …μπορεί να είσαι άσχετος από μπάλα αλλά σου λένε έλα παίξε μαζί μας και πας να τους διώξεις πάλι από την ζωή σου ???



Λέω να σταματήσω να γράφω γιατί από την εξάντληση λόγω τέλειας (…χαχαχαχα…)φυσικής κατάστασης, μετά από δυό ώρες μπάλα πονάνε τα πόδια τα χέρια η μέση και άστα να πάνε…είμαι συναρμολογούμενο …’όμως είχε και ένα καλό η εκτόνωση μου στο ποδόσφαιρο…


Είδα τα φιλαράκια μου αυτούς τους άγνωστους κατά τα άλλα, που τους ξέρω όμως με τα nick τους …

μπορεί να μην ξέρω τα επώνυμά τους και ούτε και με ενδιαφέρει…αρκετές bussines ..κάρτες εχω...

αλλά τους ξέρω σαν προσωπικότητες στο φόρουμ…και έτσι μου αρέσει …και άλλαξαν τα μυαλά , και είπα να …





Για όσο αξίζει να υπάρχουν άνθρωποι γύρω μου …γι αυτούς να μείνω και να παλέψω…

Nefeli
11/02/2005, 09:01
Πριν ενάμιση χρόνο περίπου γνωρίστηκα με τον Γιώργο και αφού είδε την αγάπη μου για τις μηχανές και το κρυμμένο μου απωθημένο για αυτές μου πρότεινε να μπω σε τούτο εδώ το forum.

Με υποδεχτήκανε με ανοικτές αγκάλες και ανοικτό μυαλό. Ήπια μαζί τους άπειρους καφέδες και τσαγάκι και συζητήσαμε τόσα θέματα. Με πήραν μαζί τους εκδρομές με τις μηχανές κάτι που στη ζωή μου έγινε αργά και τους ευχαριστώ.

Αυτό που τελικά κατάλαβα είναι ότι οι <<μηχανόβιοι>> έχουν για την ζωή μια άλλη αγάπη, τρελή και όμορφη, ανεξάρτητη, φευγάτη.

Αυτό που με έκανε να μείνω είναι, ότι αφού εγώ καμιά σχέση με μηχανές δεν είχα και επειδή όλοι εσείς δεν έχετε μόνο σχέση με τις μηχανές αλλά με όλα αυτά που περιτριγυρίζουν την καθημερινότητα μας, μπορούσαμε λοιπόν να επικοινωνούμε ανταλλάσσοντας καλημέρες, κουβέντες χαλαρές, αστείες, ιδέες, βοήθειες, πικρίες, βρισιές και κάθε μέρα εκεί να μπορώ να βρω τα φιλαράκια που θα διαβάσουν και θα απαντήσουν, θα ρωτήσουν για να μάθουν και θα ενδιαφερθούν.

Δεν θέλω να πω για μένα τι είμαι, άλλωστε τι σημασία έχει τι πιστεύω εγώ ότι είμαι είναι απλά τα πράγματα…………
Θέλω μόνο να πω ότι εδώ μέσα δεν μπαίνω και πιστεύω πως κανένας μας δεν μπαίνει μόνο για τον εαυτό του. Είναι επικίνδυνο αυτό για εκείνον και για όλους του υπόλοιπους.
Δεν θέλω να πω κάτι τονίζοντας ότι ισχύει για όλους θα πω αυτό που εγώ νοιώθω για μένα.
Πιστεύω ότι το να απλώνω το χέρι και να ζητάω βοήθεια με λόγια που βγαίνουν μέσα από βαθιά συναισθήματα ή μερικές φορές από ένα μπλεγμένο μυαλό είναι αναγκαίο πολλές φορές και αυτό που θέλω είναι να νοιώθω πως τα φιλαράκια είναι δίπλα μου.
Πιστεύω ότι το να βλέπω κάποιον από ψηλά είναι μόνο για να του απλώσω εγώ το χέρι μου και να τον πιάσω να σηκωθεί.
Δεν μου αρέσει να δοκιμάζω τους ανθρώπους ούτε να τους στήνω παγίδες για να δω ποιοι είναι δεν μου αρέσει να με δοκιμάζουν, μου αρέσει να μου ζητάνε την αλήθεια μου.

Όσες φορές έχω απαντήσει εδώ μέσα μόνο με τον Αφρο έχω <<τσακωθεί>> και το γράφω έτσι γιατί θέλω να το πω καλύτερα διαφωνήσει και το λέω έτσι, γιατί μέσα από τις διαφωνίες τελικά μπορώ να καταλάβω πολύ περισσότερα. Για μένα δεν υπάρχουν μαχαίρα που βγαίνουν, υπάρχουν λόγια που αντιπαραθέτονται, δεν υπάρχει λόγος να πω κακιά κουβέντα για κανέναν, να κρίνω ή να κατακρίνω, ψυχές είμαστε όλοι η μια δίπλα στην άλλη και αν κάποια λαβωθεί συμπάσχουν όλες (τουλάχιστον έτσι έχει φανεί από εδώ μέσα).

Τέλος να πω ότι <<οι σχέσεις>> δεν θέλουν κόπο θέλουν τρόπο και να ζητήσω συγνώμη γιατί κάποια από αυτά που και εγώ έχω γράψει τις τελευταίες ημέρες όξυναν τις συζητήσεις.


:sun:

periklisk
11/02/2005, 11:19
Εγώ γνώρισα τη σελίδα του μοτό στο άσχετο από ένα αρθράκι που μου είχε στείλει ένας φίλος μοτοσυκλετιστής και επειδή μου άρεσε είπα να γραφτώ.... Αυτό έγινε στο τέλος του 2003.... Το φόρουμ είχε περάσει απαρατήρητο για πολλούς και διαφόρους λόγους που δεν υπάρχει καμία αξία να τους πω...

Μέχρι που "έσκασε" ένα email πριν ένα χρόνο περίπου και έλεγε κάτι για πίτα του μοτό.γρ και να πάμε βόλτα να την κόψουμε και κάτι τέτοια.... μας πρόλαβε η κακοκαιρία και να σου καινούργιο email με νεώτερα στο φόρουμ.... ε αυτό ήτανε κόλλησα!

Η πρώτη συνάντηση βέβαια δεν ήταν στην πίτα αλλά λίγες μέρες αργότερα την Κυριακή των εκλογών που μαζευτήκαμε με τη γιαγιά αρκούδα στην Πεντέλη.... Οι δισταγμοί και οι αμφιβολίες που είχα για το αν έκανα καλά που πήγα εκεί παρόλο που δεν ήξερα κανέναν, εξαφανίστηκαν μέσα σε 5 λεπτά.....

Τι να πω.... Αυτός ο χρόνος που πέρασε στο φόρουμ μόνο θετικά είχε για μένα αφού γνώρισα πολλούς αξιόλογους ανθρώπους, κάνουμε παρέα, πάμε εκδρομούλες, μαζευόμαστε και λέμε ο καθένας το δικό του και άλλα τέτοια ωραία.....

Τα άσχημα έχω μια τάση να τα ξεχνάω (δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό... μάλλον και τα δύο) γι' αυτό δεν θα πω τίποτα γι' αυτά!

Να 'μαστε καλά!:beer:

DoctorS
11/02/2005, 13:20
όταν είχα πρωτομπεί, μετά από προτροπή του tai, είχα γράψει με πμ στο φίλο, πλέον για μένα, crs-k ότι κάτι μου λέει ότι εδώ περνάτε καλά!!!!

μέτα από τον λίγο καιρο που είμαι εδώ το διαπίστωσα και κάτι μου λέει ότι δεν έχω δει τίποτα ακόμα!!!!

το έχω ξαναγράψει......το γουστάρω πολύ που είμαι εδώ μέσα!!!!
με εσάς τους γνωστούσ άγνωστους φίλους μου!!!

free rider.... χρήστο καλως ήρθες ξανά!!!!

:beer: :beer: :beer:

petridist
11/02/2005, 14:51
πολύ καλή προσπάθεια..

respect man!

Φαίνεται λοιπόν οτι οι σκληροί δίτροχοι είναι και άνθρωποι πάνω απ'ολα και παρόλες τις διαμάχες, βρισίματα κλπ έχουν το θάρρος και να ανακαλέσουν και να κανουν απολογισμούς, και να μιλήσουν για τον εαυτό τους για να λυθούν παρεξηγήσεις.. μπράβο σε όλους. αυτη η συζήτηση δίνει πρόσωπο, σάρκα και οστά στο φόρουμ και το μετατρέπει απο μία απρόσωπη cyber επικοινωνία σε ζωντανό οργανισμό, σκεφτόμενο και αντιδρών.

Όσο για μένα, μπήκα εδώ τυχαία ψάχνοντας το περιοδικό ΜΟΤΟ .. και λέω που θα είναι στο www.moto.gr θα είναι... ελα όμως που δεν ήταν!!! και ήταν κατι πολυ καλύτερο... μια κοινωνία ανθρώπων με ενδιαφέροντα γύρω απο το δικό σου έτοιμη να σε δεχτεί!!! για λίγο και καιρό παρακολουθούσα και πραγματικά βοηθήθηκα σε τεχνικα κλπ αλλα και γέλασα με την ψυχή μου.. οπότε έκανα κι εγώ την είσοδο μου κάπως, που ούτε καν θυμάμαι τώρα πως...

αν και ήμουν στην Πάτρα και δεν μπορούσα να βρίσκομαι συχνά με τον κόσμο στο φόρουμ, αντίκρυζα πάντα πολύ καλή αντιμετώπιση στις βόλτες που κανονίζονταν, και μέσα απο αυτές τις συναντήσεις έχω κερδίσει (αν και απο απόσταση) 4-5 άτομα με τα οποία προσπαθώ πάντα να βρίσκομαι και να τα λέμε όταν είμαι αθήνα.. αυτό δεν πίστευα οτι θα συνέβαινε ποτέ μέσα απο ιντερνετικό χώρο.. να όμως που συνέβει!!

Έχω στεναχωρηθεί με την απουσία μελών πιο παλιών απο εμένα τα οποία λείπουν ήδη καιρό... ολα όμως είναι προσωπικές επιλογές και σεβαστές πάντα.

έχω παραπονεθεί σε κάποιους ότι γενικά το φόρουμ έχει αλλάξει σε σχέση με παλιά προς κάτι ανούσιο, μόνο για πλάκα, βρισίματα, κόντρες κλπ... έκανα λάθος.. διότι τότε τα μέλη ήταν λιγότερα, τώρα είναι πολύ περισσότερα και εννοεόται οτι θα γίνεται ένας ψιλοχαμός... με τα καλά του και τα κακά του... δεν θα ήθελα να υπάρχουν τόσα πολλά μέλη και να μιλάνε μόνο λίγοι πχ και να επικρατεί ηρεμία...

με λίγα λόγια το φόρουμ μου έχει δώσει χαρά, λύπη, γνώση, αλλα πάνω απ'όλα ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που όποτε θελήσω μπορώ να πάρω ένα τηλέφωνο... και αυτό είναι υπέροχο!!!

να 'στε καλά και να χαιρόμαστε τα καλά και τα στραβά μας

:wave2: :wave2: :wave2:

και για να κλέισω έτσι με χιούμορ..

υ.γ. ΤΑ ΓΕΡΟΝΤΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΟΞΩ ΟΡΕ???????

:lol: :lol: :lol:

afrotwin
11/02/2005, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
πολύ καλή προσπάθεια..

respect man!


υ.γ. ΤΑ ΓΕΡΟΝΤΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΟΞΩ ΟΡΕ???????

:lol: :lol: :lol:

ama vris pou ine to okso petagomaste ke moni mas...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke emis afto psaxnoume to okso exoume piksi stin bebelac
ke stis panes edo mesa.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
11/02/2005, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
όταν είχα πρωτομπεί, μετά από προτροπή του tai, είχα γράψει με πμ στο φίλο, πλέον για μένα, crs-k ότι κάτι μου λέει ότι εδώ περνάτε καλά!!!!

μέτα από τον λίγο καιρο που είμαι εδώ το διαπίστωσα και κάτι μου λέει ότι δεν έχω δει τίποτα ακόμα!!!!

το έχω ξαναγράψει......το γουστάρω πολύ που είμαι εδώ μέσα!!!!
με εσάς τους γνωστούσ άγνωστους φίλους μου!!!

free rider.... χρήστο καλως ήρθες ξανά!!!!

:beer: :beer: :beer:

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΑ ΣΥΓΓΡΑΨΩ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΟ ΦΟΡΥΜ MOTO.GR....


thanks man.....

a na min ksexaso ..
eixes dikio gia to apo poy proerxetai to moydiasma sto xeri poy eleges sto delear...

telika ,
to ecaja kai brika tropo na to epanafero ...
koynontaw ton omo thn stigmh poy tha nioso oti moydiazei...

thanks againg


:beer: :beer: :beer: :beer:

tai
11/02/2005, 17:56
Στην κοπή της πίτας ένα από τα χάπενικ θα είναι το ανέβασμα του έργου «ΜΆΝΑ ! ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ ΜΑΝΑ!» με την Μάρθα Βούρτση και τον Νικο Ξανθόπουλο. Ψάχνουμε εθελοντές για το ανέβασμα του έργου.
Παρακαλούμε να καταθέσετε της αιτήσεις σας έως τη 8η βραδινή.
































Έτσι να το βαμήσω λίγο, γιατί με συγκινησατε και δεν το μπορώ.
Α! να χαθείτε.
:bawl: :bawl: :bawl: :beer: :beer: :beer: :beer:

DoctorS
12/02/2005, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Στην κοπή της πίτας ένα από τα χάπενικ θα είναι το ανέβασμα του έργου «ΜΆΝΑ ! ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ ΜΑΝΑ!» με την Μάρθα Βούρτση και τον Νικο Ξανθόπουλο. Ψάχνουμε εθελοντές για το ανέβασμα του έργου.
Παρακαλούμε να καταθέσετε της αιτήσεις σας έως τη 8η βραδινή.
































Έτσι να το βαμήσω λίγο, γιατί με συγκινησατε και δεν το μπορώ.
Α! να χαθείτε.
:bawl: :bawl: :bawl: :beer: :beer: :beer: :beer:

καλέ κύριε να κάνω εγώ τον ξανθό.....πούλο αλλά στο μελαχρινό του....??????

εεεεεεεεεεεε????

είμαι πολύ καλός αλήθεια...στο δημοτικό είχα παίξει και το σταχτομπούτο!!!! αμέ αμέ!!!

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

atropos
12/02/2005, 12:44
Φιλε Γιωργο η" IDI, η" οπως αλλιως γουσταρεις φιλε μου,μπραβο σου και συγχαρητηρια....ανοιξες ενα πολυ καλο post !!!!!!!!!

Πραγματικα με κανατε να ζηλεψω που ειμαι τοσο μακρια.
Για πρωτη φορα ενοιωσα οτι θα ηθελα να εμενα στην Αθηνα.
Ευτυχως ομως δεν κρατησε για πολυ..:lol: ..δεν θα μπορουσα να ζησω στην ζουγκλα της μεγαλουπολης,αλλα θα μπορουσα να ζησω αναμεσα σε τετοιους ανθρωπους....σαν και σας.

Θα ηθελα παρα πολυ να ημουν κοντα σας στην κοπη της πιτας.
Θα μου φυλαξετε κανα κομματι ?....:bigcry:

Οντως η κοινωνια των μοτοσυκλετιστων η" μηχανοβιων, πεστε τους οπως θελετε,διαθετει κατι πολυ μεγαλο...( εκτος απο αυτο που θα σκεφτει το πονηρο μυαλο σας..:) ) ,εχει ανθρωπια και αλληλεγγυη.Κατι που γενικα σπανιζει στις μερες μας.

Οι κοντρες και οι αντιπαραθεσεις δειχνουν απολυτη υγεια....

Νοιωθω την υποχρεωση, να σας γραψω μια εμπειρια μου,για την συμπεριφορα των μοτοσυκλετιστων............Παραδειγμα προς μιμηση...

Πριν λιγο καιρο,εκανα ενα ταξιδι στην γειτονικη Τουρκια,αρκετα μεγαλο,μια και εμεινα 5 εβδομαδες.Τα ειχα σκεφτει και προγραμματισει ολα...........νομιζα !!!
Φευγοντας απο το σπιτι μου,η κοπελια μου και συνεπιβατης και ταιρι μου..και ολα,μου αναφερει οτι πηρε εναν αριθμο τηλεφωνου απο καποια μοτοσυκλετιστικη λεσχη της Τουρκιας σε περιπτωση που χρειαστουμε κατι.....εγω γελασα.....Μεγα λαθος..!!!!!
Καπου στην Ανατολια,στην μεση του πουθενα,παθαινω μια ζημια,σπαει ο σταυρος του αξονα......:bigcry:
Απελπισμενος θυμηθηκα εκεινο το τηλεφωνο...........
Αν και δεν πιστευα οτι θα μπορουσε να βοηθησει σε κατι......αυτο που περιμενα να ακουσω ηταν.....φιλε μου ,καλη τυχη !!!!!!
Λοιπον παιδια, αυτο που συνεβη την επομενη ωρα, ηταν πραγματικα απιθανο οσο και απιστευτο.....:eyepop:
Κινητοποιηθηκε ολη η Τουρκια.....μου τηλεφωνουσαν απο παντου..
Κωνσταντινουπολη,Σμυρνη,Αγκυρα,Κονυα,Μουλα..απο παντου...ακομη το πιστευετε η" οχι απο......Ιορδανια !!!!!!
Μην τα πολυλογω,η μηχανη σε τρεις μερες ηταν ετοιμη να συνεχισω το ταξιδι μου.........Στον αντιποδα αυτου του συμβαντος....ειμαστε τρεις μοτοστυκλετες....ο ενας μας παρατησε και εφυγε....εφυγε βραδυ....ουτε γεια δεν μας ειπε...οταν εμεις πηγαιναμε να παρουμε την μηχανη....
Του εμεινε ομως το ονομα......Η ντροπη των μοτοσυκλετιστων....
Για την αναφορα σε αυτους τους ανθρωπους που ξεσκιστηκαν να με βοηθησουν,ανηκουν στην λεσχη.....ΕΜΟΚ.....
Δεν θα τους ξεχασω ποτε......

Λοιπον φιλοι μου....μακαρι να ειμαστε ετσι ενωμενοι παντα με τα καλα μας και τα στραβα μας......

Σας ευχομαι στην κοπη της πιτας να περασετε οσο πιο καλα μπορειτε....θα ηθελα πολυ να ημουν και εγω αναμεσα σας,καπου εκει σε μια γωνια,να σας βλεπω και να σας θαυμαζω......

Θελω να πω και δημοσια και να ευχαριστησω τον ΤΑΙ για το ενδιαφερον του στο ατυχημα που ειχε η σκυλιτσα μου....
Φιλε μου για αλλη μια φορα σε ευχαριστω απο βαθη καρδιας.
Στο χωριο μου λενε ** Ο λογος σου με χορτασε,και το ψωμι σου φατο **..............φιλε ,σε ευχαριστω πολυ...


Να στε ολοι καλα............:wave2:

Και καντε μου,μια χαρη......
Πιειτε ενα ποτηρακι στην αναμνηση εκεινων που δεν ειναι πια κοντα μας..:(