PDA

View Full Version : delivery boy



gozntari
19/08/2008, 14:23
λοιπόν αν δείτε το ομορφόπαιδο που ποζάρει παρακάνω να κάνει μαγκουριές πίσω σας ,όχι δεν θέλει να ρίξει το μηχανάκι πάνω στην γκόμενα που είδε στο απέναντι πεζοδρόμιο και να περάσουν τον υπόλοιπο μηνά μαζί στο νοσοκόμειο ,αλλά θέλει να πάει γρήγορα την πίτα και τα κοτόπουλα και τα αναψυκτικά στην κάθε πεινασμένη κοιλία .για αυτό λυπούν κάντε του χορό να περάσει και να σας προσπεράσει .(δεν φέρω ευθηνές για τους ,καθρέπτες ,παράθυρα, πόρτες ,κουφώματα ,ντιβανοκασέλες που θα ξηλώσω στο διάβα μου, 3μήνες τώρα ξεχναω ότι έχω και ένα κουτί πίσω .καλά στερεωμένο περιμένω ωμός να μου αποδιώξει το αντίθετο και να βρεθεί σε και κανένα καπό, και να σου τα κοτόπουλα στον πίσω οδηγό… ) :lol:

gozntari
19/08/2008, 14:25
εδω ειμαι..:D


139203

gozntari
19/08/2008, 14:47
ρε ντελιβεραδες πείτε καμία ιστορία να γουστάρουμε ή όποιος αλός έχει εμπορίες σχετικές με τα delivery. εγώ δεν έχω πολλές ιστορίες μονό κάτι παραξενιές που μου ζητάνε κάτι πελότες έχω πάει από τσιγάρα μέρει και σαπούνι μαζί με παραγγελία ,όταν πήρα το σαπούνι νόμισα ότι θα με έβαζε να τον πλύνω κιόλας τον τύπο που το ζήτησε, έχω και ένα πιο πικάντικο για μετά τις 12:p

gcrook
19/08/2008, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
ρε ντελιβεραδες πείτε καμία ιστορία να γουστάρουμε

Oι ντελιβεραδες μονο λυπητερες ιστοριες εχουν να διηγηθουν.
Κατι σαν Μπαρμπα Θωμα αλλα χωρις το μπαμπακι στις τσεπες.:sad:

TassosK
19/08/2008, 16:12
παλικαρια....οποτε παραγγελνω παντα δινω πουμπουαρ

gozntari
19/08/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK
παλικαρια....οποτε παραγγελνω παντα δινω πουμπουαρ


έτσι πρέπει το ορίζει και ο νομός 10% στα γκαρσόνια που κάνουν 10 μετρά να σου φέρουν κάτι εμείς που κάνουμε ολόκληρα χιλιόμετρα με βροχή και με πόλους μαλακές τριγύρω, δεν αξίζουμε κάτι παραπάνω … με 4,5 ευρώ την ώρα δεν λέει και πολλά το μεροκάματο ,καλά εγώ επειδή γουστάρω τα μηχανάκια το κάνω και επειδή θέλω να είμαι τουλάχιστον οικονομικά ανεξάρτητος (τους καφεδες μου και τα ποτα μου )αλλά αυτοί που κάνουν αποκλείστηκα αυτή την δαυλιά απορώ πως τα βγάζουν περά (δεν τα βγάζουν)…

gozntari
19/08/2008, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ουτε εμεις θα φερουμε ευθυνες για οτι επακολουθησει.

:wave2:
πλακα κανω ρε προσεχω ,οι παλιοί μου λενε για τους καθρέπτες που εχουν παρει :rotflmao:

dammed_kittin
20/08/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
πλακα κανω ρε προσεχω ,οι παλιοί μου λενε για τους καθρέπτες που εχουν παρει :rotflmao:

ΠΟΤΕ μην αφησεις αλλον να σου δεσει το κουτι επειδη την ειδε καλος ανθρωπος
ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ

σε περιπτωση ομως που.... να ξερεις οτι στην πρωτη στροφη
θα μαζευεις κουτι καθρεπτες κ πολλα αλλα απ το δρομο


:beer: :beer:

harvester
20/08/2008, 13:22
ηταν ενας ντελιβερας και αρχισε να με κυνηγαει, με το σκουτερ 400αρη εγω.
μου κλεινει τον δρομο σε μια γεφυρα και αισθανθηκε γρηγορος.
το προλαβαινω στην ευθεια το προσπερναω και παμε με 110. απο τον εγωισμο του εβλεπε οτι δεν εκοβα για την επομενη στροφη και ερχοταν απο πισω.
φτανουμε στην κορυφη της το ριχνω με την μια εγω και στριβω.
στα χωραφια ο βλαμενος για αλωνισμα.ετσι για να μαθει να κλινει δρομο.


χειροτεροι απο τους ταριφες ειστε.τουλαχιστον αυτοι σταματανε σε κανενα κοκκινο και εχουν και φωτα:mad:

gozntari
20/08/2008, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
ΠΟΤΕ μην αφησεις αλλον να σου δεσει το κουτι επειδη την ειδε καλος ανθρωπος
ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ

σε περιπτωση ομως που.... να ξερεις οτι στην πρωτη στροφη
θα μαζευεις κουτι καθρεπτες κ πολλα αλλα απ το δρομο


:beer: :beer:



ευχαριστώ για την συμβολή .ναι δεν αφήνω κανέναν για τι εγώ δουλεύω με το δικό μου μηχανάκι ,δεν κάνω μακρινές παραδόσεις ,και το ξέρω καλύτερα πως στρίβει πως σταματαει και γενικά νιώθω ποιο ασφαλής και μου δίνει και 5 ευρώ περίπου παραπονώ έλα κερνάω :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

runnerakias
21/08/2008, 00:33
καλησπερα σε ολουσ!!!!καιγω παιδες δουλευω πακετο εδω και 2μιση χρονια,ενταξει η δουλεια εχει και τα καλα της αλλα και τα κακα της.παντως για λεφτα που ειπε καπιος πιο πανω ειναι πολυ καλα σε σχεση με καφετεριες και αλλες ημιαπασχολησεις.

SUN
21/08/2008, 13:19
οταν κανεις λαθος ζητας συγνωμη.μου βγηκε σφινα στην στροφη.
εγω δουλευω σε πεζοδρομιο οποτε αν βαλω τρικλοποδια σε περαστικους πρεπει να με κατανοηστε.

οτι να ναι .σταντ εξυσα παντως αλλα ο ντελιβερας εξυσε σιγουρα περισσοτερα :lol: Ελπίζω να μην υπάρχουν πολύ σαν εσένα στους δρόμους αν και το αντίθετο βλέπω και τι έγινε δηλαδή που δεν ζήτησε συγγνώμη πες ότι είναι ένας άμυαλος νέος άμα το κάνει μια δυο τρεις στο τέλος θα τον βάλει κανένας οδηγός Ι.Χ. από κάτω εσυ γιατί να τον στήλης στον τάφο ενταξη μπορεί να μην τον έκλεισες αλλα τον προκάλεσες να σε ακολουθήσει με αποτέλεσμα να βγει από το δρόμο και οκ για αυτόν δε σε νοιάζει τι μανούλα του δεν τι σκέφτηκες καθόλου

Road67
21/08/2008, 14:29
Εγω θελω να σου δωσω μια συμβουλη επειδη την εχω κανει αυτη τη δουλεια. Αν σου φυγει το κουτι και πεσει σε αυτοκινητο, η ζημια βαρυνει τον ιδιοκτητη του μαγαζιου και οχι εσενα. Ειναι καραντι αυτο που σου λεω, αν κι ευχομαι να μη σου συμβει φιλε μου ολοψυχα.

Παντως απ' οσο θυμαμαι μπορεις να βγαλεις ανετα γκομενα :lol:

toulis
21/08/2008, 15:37
Τελικά από ότι βλέπω οι διακοπές μερικούς τους πειράζουν

Μάλλον θα μαζεύεται κάποια ουσία στο σόμα τους και δεν θα έχουν τον σωστό τρόπο να την αποβάλουν.

Μια ακόμα συμβουλή στον φίλο που παραδίδει πακέτα.

Η μεταφορά τροφίμων έχω την εντύπωση ότι βάση νόμου πρέπει να γίνεται από ιδικά οχήματα τα οποία παίρνουν έγκριση από το υπουργείο μεταφορών από ότι ξέρω. ( αν κάνω λάθος ενημερώστε με )

Τα πάσης φύσης δίτροχα δεν μπορούν να πάρουν τέτοια έγκριση ( από ότι ξέρω πάλι ).

Από ότι ξέρω πάλι η δουλειά που κάνεις έχει μια νομική ασάφεια στην ύπαρξη της.

Καλό είναι να οδηγάς μηχανάκι του μαγαζιού για καλύτερη νομική κάλυψη σου και να παρατήσεις το δικό σου.

Ελπίζω να έχεις βγάλει βιβλιάριο ασθενείας νομίζω το λέγανε ( απαραίτητο σε όσους μπλέκονται με τρόφιμα ) αν δεν έχεις είναι αυτόφωρο.

Καλό είναι να ασχοληθείς πρώτα με αυτά και μετά με της πλάκα του επαγγέλματος.

gozntari
21/08/2008, 16:41
όλα αυτά που λες είναι πολύ σωστά και πολύ ένταξη, νομικά και ηθικά αλλά έτσι αποκλείετε ποτέ να διήκεις επιχειρήσεις στο ελλαδισταν ,από αυτά που γραφείς (συνήθως )εγώ καταλάβει πως είσαι πολύ οργανωτικός …όταν πήγα να ρωτήσω για αυτή την δαυλιά ούτε για ΙΚΑ ούτε για πικπα μου είπε ο ιδιοκτήτης(δεν υπάρχω στα χαρτιά πουθενά) και στα τρεια μαγαζια μου ειπαν οτι δεν εχει ικα στουσ νεους …το μηχανάκι που μου έδωσαν την πρώτη εβδομάδα ήταν το χειρότερο που έχω οδηγήσει ποτέ (έχω καβαλήσει πoλες μπακατέλες ) ούτε φώτα ούτε φρένα ,με τα πόδια σταματούσα ,ήταν ένα 70νταρί της συμφοράς 2 φόρες πήγαν να με πατήσουν όταν όρχησα να του κάνω παραπόνα μου είπε να δουλέψω με το δικό μου. Τώρα αυτά που λες δεν τα γνωρίζω καλά θα το ψάξω όμως ,αλλά τα εμβόλια μου τα έχω κάνει όλα, σε κτηνίατρο, πρόσφατα .την δουλειά αυτή την κάνω για το χαρτζιλίκι ,φοιτητής είμαι δεν εξαρτάμε απόλυτα από αυτό .έχω ασφάλεια στο δικό μου μηχανάκι και νομική προστασία (ακόμα αχρείαστη είναι),ενδεχόμενος να αλλάξω εργοδότη να έχει κανένα μηχανάκι της προκοπής

Respect
21/08/2008, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
Τελικά από ότι βλέπω οι διακοπές μερικούς τους πειράζουν

Μάλλον θα μαζεύεται κάποια ουσία στο σόμα τους και δεν θα έχουν τον σωστό τρόπο να την αποβάλουν.

Μια ακόμα συμβουλή στον φίλο που παραδίδει πακέτα.

Η μεταφορά τροφίμων έχω την εντύπωση ότι βάση νόμου πρέπει να γίνεται από ιδικά οχήματα τα οποία παίρνουν έγκριση από το υπουργείο μεταφορών από ότι ξέρω. ( αν κάνω λάθος ενημερώστε με )

Τα πάσης φύσης δίτροχα δεν μπορούν να πάρουν τέτοια έγκριση ( από ότι ξέρω πάλι ).

Από ότι ξέρω πάλι η δουλειά που κάνεις έχει μια νομική ασάφεια στην ύπαρξη της.

Καλό είναι να οδηγάς μηχανάκι του μαγαζιού για καλύτερη νομική κάλυψη σου και να παρατήσεις το δικό σου.

Ελπίζω να έχεις βγάλει βιβλιάριο ασθενείας νομίζω το λέγανε ( απαραίτητο σε όσους μπλέκονται με τρόφιμα ) αν δεν έχεις είναι αυτόφωρο.

Καλό είναι να ασχοληθείς πρώτα με αυτά και μετά με της πλάκα του επαγγέλματος. +1000

MitsosNaked
22/08/2008, 01:03
Φίλε καλές δουλειές και πολλή μα ΠΟΛΛΗ προσοχή στους δρόμους. Ας γουργουρίσουν λίγο παραπάνω οι πεινασμένες κοιλιές καμιά φορά, δέ πειράζει...;)


:wave2:

toulis
22/08/2008, 09:37
Έχεις δίκιο μπορεί μερικές φορές να γίνομε σπαστικός

Μην νομίζεις ότι στην ζωή μου κατά γράμμα όσα γράφω

Πιστεύω ώμος ότι καλό είναι όταν κάνουμε κάτι με τον λάθος τρόπο η όταν διακινδυνεύουμε καλό είναι να το κάνουμε εν γνώση μας και όχι με άγνοια μας.

Και όταν λέω εν γνώση μας δεν εννοώ το κλασικό που ακούω ( έλα μωρέ το ξέρω ότι κάνω λάθος ) αλλά την πλήρη γνώση των πιθανών συνεπειών της πράξης μας.

Τώρα όσο αναφορά τα καινούρια στοιχεία που μας έδωσες για τον τρόπο που εργάζεσαι.

Αν πιστεύεις ότι μπορείς να μην παρεξηγήσεις τα γραφομενα μου

Θέλω να σου πω ότι

Από ότι έχω καταλάβει είσαι φοιτητής και η κύρια δουλειά σου είναι αυτή
Επειδή ώμος αυτός που σε πριμοδοτεί αυτή τη στιγμή για να κάνεις αυτή τη δουλειά δεν σου δίνει αρκετά, αποφάσισες να κάνεις και δεύτερη δουλειά.

Κατά την γνώμη μου αν ήμουν ο άνθρωπος που σε πριμοδοτεί για την κύρια εργασία σου, θα αισθανόμουν ότι με εξαπατάς και βάζεις σε κίνδυνο την επένδυση μου δουλεύοντας παράνομα χωρίς καμία ασφάλιση σε ένα από τα πιο επικίνδυνα επαγγέλματα.
:confused:

TROOPER
22/08/2008, 19:06
καλα μιλαμε για το ακρον αοτον της ανεκτικοτητας!!!

@μοντς:μη το σβησετε.λοκ και οποτε βρεθει κοσμος που μιλαει για μη ανεκτικους μοντς κλπ στειλτε το λινκ.

Road67
23/08/2008, 10:03
Θα σας πω την αναποδη ιστορια. Κι εγω σα φοιτητης δουλεψα αν κι εκανα κι αλλη δουλεια. Με εξετασεις και βιβλιαριο υγειας απο τη νομαρχια. Εντουτοις, εγω εκανα αυτη τη δουλεια με μηχανη. Αλλα καποιες φορες τυχαινε να δουλεψω και με κατι μικροτερο. Εχετε ιδεα ποσοι δικυκλιστες με μεγαλα παπ//ρια και καλα κολλανε στους ντελιβεραδες; Μονο οσοι εχετε κανει αυτη τη δουλεια ξερετε. Επιπλεον για καποιον που ειπε παραπανω οτι οι ντελιβεραδες ειναι σαν τους ταξιτζηδες, εχω να πω οτι το ταξι θα σε γραψει στα ... του και θα σταματησει χωρις προειδοποιηση μπροστα στον πιθανο πελατη, κατι που δεν θα το δεις ευκολα απο ντελιβερα, ισως και καθολου.
Στην ιστορια μας τωρα... Πηγαινα κανονικα παραγγελια οταν με εκλεισε ενα ΧΤ κι οταν λεω την πηγαινα κανονικα ενοω δεξια λωριδα με καμια σαρανταρια χιλιομετρα και θεση για να στριψω, με κλινει, στριβει μπροστα μου σχεδον κοκαλωνοντας το στο στριψιμο η οδηγαρα... Ηταν η σταγονα που ξεχειλισε. Απλως κολλησα πανω του, τον περασα πριν απο στροφη με αποτελεσμα για να με περασει να παραβιασει ολο τον κοκ σε οτι μπορει να φανταστειτε αφου στη στροφη εχασε σχεδον τον ελεγχο. Και δεν ειναι το μονο περιστατικο.

Κατι αλλο που δεν ξερετε για τους εργοδοτες, που καποιος παραπανω ειπε πως ειναι ριγμενοι ειναι οτι πολλοι οταν ξεκινουν αυτη τη δουλεια δεν ξερουν για τις εξετασεις που χρειαζονται, κατι που γνωριζουν τα αφεντικα και πολυ συχνα δεν το λενε καν, η σου λενε κανε τις εξετασεις και στο μεταξυ δουλευε κανονικα. Εγω ειχα κανει εξετασεις για ντελιβερι οι οποιες ειναι λιγοτερες απ' οσες κανουν οι εργοδοτες και απ' οσες κανουν τα ατομα που δουλευουν κουζινα. Στην ιδια δουλεια εργαστηκα ταυτοχρονα καποιες φορες και σε ποστο πασσαδορου.
Επισης μιας και μιλαμε για εξετασεις και υγιεινη μηπως γνωριζετε οτι τα αφεντικα θα σου ζητησουν να φτιαξεις κουτια, ενδιαμεσα να διακοψεις για να βαλεις αναψυκτικα στο ψυγειο, η να πεταξεις τα σκουπιδια χωρις να υπαρχει περιθωριο για να πλυνεις τα χερια σου, η παραλληλα να πας και παραγγελια που το τιμονι σου δεν ειναι κι οτι πιο καθαρο. Ολα αυτα εν γνωσει τους. Στα κουτια χωνεις κανονικα οσο τα φτιαχνεις τα χερια σου εκει που θα μπουν οι πατατες, η πιτσα κλπ. Θα μπορουσε να πει κανεις οτι τα φαγητα ειναι ζεστα οποτε καταστρεφονται τα μικροβια. Ειναι ομως ετσι;
Παρα πολλοι νομιζετε οτι η δουλεια του ντελιβερα ειναι ευκολη και ξεκουραστη. Απο μακρια ισως. Απο κοντα ομως δε φαινεται, ετσι δεν ειναι; Και δεν ειναι μονο τα σκουπιδια, η τα αναψυκτικα. Ειναι οι προμηθειες που αφηνουν εξω τα φορτηγα σε παλετες και πρεπει να ανοιξεις και να πας στην αποθηκη που συνηθως χρειαζεται ν' ανεβοκατεβαινεις σκαλες κρατωντας βαρος.
Ειναι οι παραγγελιες που πρεπει να πηγαινεις πεντε πεντε και να παραδοθουν ολες ζεστες κι ας βρισκονται εκ διαμετρου αντιθετα. Με καθε καιρικη συνθηκη. Με αερα, με βροχη [ακομα κι οταν το νερο εχει φτασει τα 50 εκατοστα], με τα ποδια οταν δε μπορεις να χρησιμοποιησεις μηχανη. Μην ξεχναμε τα λαθη στις τηλεφωνικες παραγγελιες που μπορει να σε στειλουν τελειως αλλου, τις ψευτικες παραγγελιες, τις επικινδυνες παραγγελιες, τους οξυθυμους πελατες που αν αργησεις θα σε βρισουν σε βαθμο να σε κανουν σκουπιδι, χωρις να τους νοιαζει αν δε φταις εσυ, η ακομη κι αν φταις χωρις να τους νοιαζει οτι εχουν παραγγειλει απο ενα μαγαζι που μπορει ν' απεχει και 15 χιλιομετρα απο το σπιτι τους.
Και μεσα σε ολα αυτα, τα αναψυκτικα, τα μαχαιροπιρουνα οταν ζητουνται, τα γλυκα, η παγωτα πρεπει να τα δεις εσυ στην παραγγελια και να τα παρεις γιατι ο πασαδορος υποτιθεται οτι εχει να βγαλει παραγγελιες ακομη κι οταν δεν εχει αλλες, ενω το αφεντικο καθεται και τα ξυνει βλεποντας ποδοσφαιρο. Και για να μην υπαρξουν παρερμηνειες δουλεψα και σε μικρομαγαζα αλλα και σε φιρμες.
Επισης ολοι μιλαμε για το τι μας κανουν καθημερινα τα κουτια. Νομιζετε οτι οι ντελιβεραδες δεν ανηκουν στην κατηγορια αυτη; Εκει κι αν ο κυριος κουτης λεει ''στα παπ//ρια μου''...
Αν εβγαλα λεφτα απο αυτη τη δουλεια; Ναι παρα πολλα. Ανεξαρτητα αν ξυπναγα με φριχτους πονους στο δεξυ χερι απ' το γκαζι, ανεξαρτητα απο τις φορες που πηγαινα σε ανηφορες με κλιση ανω του 10 και η στεκα δεν επιανε κι αφηνα τη μηχανη οπως οπως και την εβρισκα τουμπα. Ανεξαρτητα απ' οσες φορες επεσε πανω μου αυτοκινητο. Ανεξαρτητα απο εκεινη τη φορα που χρησιμοποιησα κουτι που την προηγουμενη ημερα το ειχε ριξει αλλος κατω κι ειχαν βγει 2 βιδες κι εφυγε μες στη μεση του δρομου. Ανεξαρτητα απο τα 2 γευματα την ημερα που οταν δεν τους βολευε γινοταν ενα η και κανενα, γιατι υπηρξε και περιοδος που δουλευα 12ωρο λογω μεγαλης αναγκης κι οταν σχολας στις 2 και δεν εχεις φαει ολη την ημερα που θα βρεις κατι αξιοπρεπες να φας περα απο τυπου εβερεστ;
Ειναι μια δυσκολη δουλεια κι οχι οπως ηταν καποτε χαρτζηλικι για τα 16χρονα. Τωρα οι εργοδοτες ζητουν να κανεις τα παντα εντος κι εκτος μαγαζιου. Ακομη και να σκουπιζεις, σφουγγαριζεις, μαζευεις τραπεζια, σερβιροντας οταν δεν εχει παραγγελιες να πας, μαζευοντας αποφαγια συν τον οδικο κινδυνο, συν πολλα αλλα που περιγραφηκαν παραπανω.

Χαρβεστερ, η αληθεια ειναι οτι τον ζορισες αλλα ηταν επιλογη του να προσπαθησει να στριψει κι ελλειψη εμπειριας και οδικης παιδειας απο πλευρας του. Ομως αυτη η αγρια χαρα [επετρεψε μου τον ορο] που αισθανεσαι γι' αυτο ειναι απαραδεκτη.

SUN
23/08/2008, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67

Χαρβεστερ, η αληθεια ειναι οτι τον ζορισες αλλα ηταν επιλογη του να προσπαθησει να στριψει κι ελλειψη εμπειριας και οδικης παιδειας απο πλευρας του. Ομως αυτη η αγρια χαρα [επετρεψε μου τον ορο] που αισθανεσαι γι' αυτο ειναι απαραδεκτη.
σύμφωνο και επαυξάνω

byron
23/08/2008, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλα μιλαμε για το ακρον αοτον της ανεκτικοτητας!!!

@μοντς:μη το σβησετε.λοκ και οποτε βρεθει κοσμος που μιλαει για μη ανεκτικους μοντς κλπ στειλτε το λινκ.

Το θέμα ξυρίστηκε, και όσοι πρόλαβαν είδαν για ποιό λόγο δεν είναι δυνατή η "αυτορύθμιση" του φόρουμ απ΄τους χρήστες.

*Αφησα το αρχικό θέμα, μιας και μπορεί να βγεί λίγο γέλιο από ιστορίες με delivery
*Αφησα την επική κόντρα του harvester γιατί ανήκει στις best of.... Τα σχόλια έφυγαν, όπως και θα ξαναφύγουν αν συνεχιστούν. Εμειναν μονο 2-3 ήπιες απαντήσεις
*Δεν άφησα τις kinky ιστορίες που δεν μας αφορούν ως moto forum. Παρόμοιες ιστοριούλες με πεινασμένες γκόμενες, ξεμαλιασμένες milf, λαδωμένους μαύρους με πριαπισμό και κόντρες με κένταυρους στο δάσος, θα πάρουν την άγουσα σε χρόνο 0-400 με τουρμπισμένο Busa.

Road67
23/08/2008, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
*Αφησα την επική κόντρα του harvester γιατί ανήκει στις best of....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

grkostis
25/10/2010, 15:53
Ο λόγος της δημιουργίας αυτής της σελίδας και του forum είναι να φτιάξουμε ένα σημείο συζήτησης και συνάντησης όλων των εργαζομένων σε επαγγέλματα που έχουν σχέση με την παράδοση εμπορευμάτων και αγαθών στους πολίτες αυτής της χώρας Ένα σημείο επαφής και συναναστροφής όπου θα μπορούμε να επικοινωνούμε και να περνάμε τις ελεύθερες ώρες μας Εδώ θα μπορούμε να ψάχνουμε για εργασία από άλλους φιλους και από εδώ να προσφέρουν οι επαγγελματίες θέσεις εργασίας Μην διστάσετε να έρθετε μαζί μας σε επαφή εάν θέλετε να διαφημίσετε τα προϊόντα σας η να προσφέρετε εργασία

ντελιβεράδες forums (http://www.deliverades.gr)

Σας περιμένουμε ολους εκει

ΜΟΖΑΡΤ
25/10/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
ηταν ενας ντελιβερας και αρχισε να με κυνηγαει, με το σκουτερ 400αρη εγω.
μου κλεινει τον δρομο σε μια γεφυρα και αισθανθηκε γρηγορος.
το προλαβαινω στην ευθεια το προσπερναω και παμε με 110. απο τον εγωισμο του εβλεπε οτι δεν εκοβα για την επομενη στροφη και ερχοταν απο πισω.
φτανουμε στην κορυφη της το ριχνω με την μια εγω και στριβω.
στα χωραφια ο βλαμενος για αλωνισμα.ετσι για να μαθει να κλινει δρομο.


χειροτεροι απο τους ταριφες ειστε.τουλαχιστον αυτοι σταματανε σε κανενα κοκκινο και εχουν και φωτα:mad:
εισαι τραγικος και μαλακας ρε καραγκιοζη :a14:

EliasK
25/10/2010, 16:38
ναι γιατί έτρεχες τόσο...


ο άλλος πως θα σε ακολουθήσει ?(μεσα από τα χωραφια?)



δεν πας καλα

Operater
25/10/2010, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
εισαι τραγικος και μαλακας ρε καραγκιοζη :a14: \

να θυμηθείς να τον σπάσεις στο ξύλο όταν τον δεις! :mad:

:rotflmao:

EliasK
25/10/2010, 16:42
αρκεί να τον πιάσει... :D

Tpap
25/10/2010, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
εισαι τραγικος και μαλακας ρε καραγκιοζη :a14:


:rotflmao: :bigcry:

All kinds of awesome... :rotflmao:

webassasin
25/10/2010, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
έτσι πρέπει το ορίζει και ο νομός 10% στα γκαρσόνια που κάνουν 10 μετρά να σου φέρουν κάτι εμείς που κάνουμε ολόκληρα χιλιόμετρα με βροχή και με πόλους μαλακές τριγύρω, δεν αξίζουμε κάτι παραπάνω … με 4,5 ευρώ την ώρα δεν λέει και πολλά το μεροκάματο ,καλά εγώ επειδή γουστάρω τα μηχανάκια το κάνω και επειδή θέλω να είμαι τουλάχιστον οικονομικά ανεξάρτητος (τους καφεδες μου και τα ποτα μου )αλλά αυτοί που κάνουν αποκλείστηκα αυτή την δαυλιά απορώ πως τα βγάζουν περά (δεν τα βγάζουν)…
τι συγκρινεις ρε μεγαλε?
αν ειναι δυνατον.

ΜΟΖΑΡΤ
25/10/2010, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από EliasK
αρκεί να τον πιάσει... :D
αυτο ελειπε να μην μπορω να πιασω ενα βλακα κομπλεξικο με σκουτερ. εχε χαρη που ειμαστε μακρια να δω που ειναι η μαγκια του.
σκατοφλωρε

McGyver
25/10/2010, 17:01
:a014:

Αυτό το thread δεν το βλέπω να ζει ΑΛΛΑ δύο χρόνια...

EliasK
25/10/2010, 17:17
είσαι σίγουρος ότι μπορείς ?


μήπως στην διαδρομή αφήσεις καμια παραγγελια ?:rotflmao:


άσε που μετά από τόσα χρονια θα έχει αλλάξει μηχανάκι....

jpag
25/10/2010, 18:35
αυτο το ξεθαμα των παλιων ποστ ειναι ολα τα λ7!!!!!!!!!

:p :p :p :p :p

Gandalf dr685sm
25/10/2010, 19:02
Τα zombie ξαναζούν!!!... ρε που το ξεθάψατε πάλι;

idi
25/10/2010, 19:04
καμενος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

intruder
25/10/2010, 19:58
ειμουν σε μια εταιρια ταχυμεταφορων εντος πολης(ξερετε φερε τσιγαρα,τραβα σουπερ μαρκετ,πληρωσε τη δεη κτλ)κ με δινουν παραγγελια σε ενα σπιτι γιατι ζητησε εναν ανθρωπο για κουβαλημα.εγω απο μεσα μου λεω..θα θελει να πεταξω κανα επιπλο η πλυντηριο γιατι ΝΑΙ ΕΓΙΝΕ Κ ΑΥΤΟ,μας επερναν τηλ για να πεταξουμε τα σκουπιδια του σπιτιου τους στον καδο που βρισκοταν κατω απο την πολυκατοικια που εμεναν:rolleyes: .τελως παντων παω χτυπαω το θυροτηλεφωνο ανοιγουν κ ανεβαινω στο διαμερισμα κ τι να δω?μια γυναικα 130+ ΚΙΛΑ να ειναι ξαπλωμενη ετσι οπως ξαπλωνουν στις ξαπλωστρες της παραλιας να εχει αναψει κ τσιγαρο (επειδη εκανα να παω κανα 10λεπτο να εχει μπροστα της κ το φλυτζανι του καφε κ συζητουσαν με την κορη της εαν δεν κανω λαθος.ρωταω τιθελουν κ περνω την απαντηση απο την κορη της....βαλε ενα χερακι να την σηκωσουμε γιατι καθοταν στην καρεκλα ,εσπασε,επεσε κατω κ δεν μπορουσα να την σηκωσω μονη μου:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :dizzy: :dizzy:

Akatanomastos
25/10/2010, 20:50
εγω δεν καταλαβαινω γιατι οι ντελιβαραδες

ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ σκοτωνεστε σα μ@λ@κες να πατε τα σουβλακια γρηγορα

μπορεις να τα πας γρηγορα χωρις να ρισκαρεις τα παντα

εκτος αν ειναι δικο σας το σουβλατζιδικο οποτε εγω παω πασο


υ.γ. την εχω κανει την δουλεια για να προλαβω καποιους.

pilotos_xtreme
25/10/2010, 21:32
Κ γω 4 χρονια αυτη τη δουλεια κανω. Για μενα σκατοδουλεια ειναι. Να τρεχεις να προλαβεις μη κρυωσει η πιτσα κ να χεις τοσους λαλακες που θελουν να σε ριξουν κατω κ τη σκατοβροχη...

EliasK
25/10/2010, 22:34
κάθε δουλεια έχει τα δικά της αν έλεγε ο καθένας μας τι κανει για το μεροκάματο... θα άλλαζε σερβερ το site