PDA

View Full Version : ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ Eduro



GIANNIS VFR
24/08/2008, 13:27
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ LIGHT ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΤΑ ΤΡΙΓΥΡΩ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΠΟΥ ΜΕΝΩ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ?

MikeG
24/08/2008, 13:29
Δες εδώ... (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=54)
Είναι Κυριακή πρωί, μη περιμένεις να βρεις πολύ κόσμο σήμερα στο φόρουμ.

:wave2:

Zid
24/08/2008, 14:11
Βασικά και light enduro να κάνεις... χρειάζεσαι οτι φοράει σχεδον ενας αγωνιζόμενος...

θες κρανος, μπότες.. θώρακα ,επιγωνατιδες, επιαγκωνιδες ,ζώνη μεσης και μάσκα...

οσον αφορά το ρουχισμο... βολεύεσαι με κάποιο παντελονι παραλλαγης...




:wave2:

GIANNIS VFR
24/08/2008, 14:28
καταλαβα..βασικα δεν προλαβα λογω διακοπων να ρωτησω σε καποιο μαγαζι και κοιτωντασ φωτο μπερδευτηκα με το τι στολες ειναι αυτες που φορανε.μου φαινοντουσαν αλλες σαν απλα ρουχα και αλλες σαν στολες θωρακισμενες.ευχαριστω πολυ.οδηγω πανω απο δεκαετια και εχω αλλαξει πολλες μοτο κυριως ον οφ αλλα ποτε δεν μπηκα σε διαδικασια του να μπω σε χωμα..το εκανα τωρα στισ διακοπες και τρελαθηκα..μου αρεσε απιστευτα..τα παιδια παιζει:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: θα παρω ενα ελαφρυ μιας και το δικο μου το ψιλολυπαμαι gs1200.ασε που το δινω γιατι θελω το 950adv..

taxydromos
24/08/2008, 14:45
πολυ σωστα κανεις!....εννοω που δινεις το bmw για το 950 μιας και ο προσανατολισμος σου ειναι το χωμα..
καλυτερα να παρεις enduro πανταλονι(πανω απο την μποτα) αντι για mx(μεσα στη μποτα) γιατι ειναι πιο πρακτικο στα χωματινα ταξιδια..
μεταχειρισμενο εξοπλισμο θα βρεις εδω μεσα, στις αγγελιες..

ARISPEED1
24/08/2008, 17:26
Δεν υπάρχει λαιτ η χάρντ εξοπλισμός !Πρέπει να αγοράσεις τον καλύτερο εξοπλισμό για την μέγιστη ασφαλειά σου για οποιαδήποτε βόλτα ΕΝDURO !