PDA

View Full Version : τελετη λήξης



tai
24/08/2008, 16:40
μετά το σόου με την κινεζα Βιση και την επανάληψη της Ελληνικής κιτσογκλαμουριας με το κινεζομπαροκ για πες τε μου σας έλειψε το datsun??

Gi_4ce
24/08/2008, 18:43
Αστα να πάνε...

Χάλι μαύρο!

:wave2:

el_hymador
24/08/2008, 19:35
Τελετη πληξης ηταν αυτη....οχι τελετη ληξης

Η δικη μας ηταν παλι σαφως καλυτερη, αν εξαιρεσει κανεις τους Ρουβαδες κτλ...

το καρπουζο Datsun δεν καταλαβα γιατι ειχε ενοχλησει...δεν ειναι εικονα της ελληνικης πραγματικοτητας;

τελειωσε το πανηγυρι....αντε το 2012 να μας δειξουν οι Αγγλοι πουτιγκες, τσαϊ και αποικιοκρατια :wave2:

Κανένας
24/08/2008, 19:43
'Η φωλιά του πουλιού έγινε φωλιά του κούκου που εκκολάπτει το αυγό του φιδιού

Η τάχα αναπαράσταση της φλόγας από ανθρώπινα σώματα, ήταν ένας ακόμα πύργος της Βαβέλ φτιαγμένος από μαϊμούδες

Φάνηκε για μια ακόμα φορά, γιατί ο ελληνικός τρόπος σκέψης και κοσμοθεωρίας υπερείχε ανέκαθεν και γιατί κυνηγήθηκε και κυνηγιέται ακόμα

Σκυτάλη στους <<τρανς>> φορμερς τις ινγλαντερας και στους εφευρέτες του χουλιγκανισμού και του διαίρει και βασίλευε των <<queen>>

Χρήστο (Τάι Τσι Τσουάν) δεν είναι εντροπή να αλλάξεις ψευδώνυμο, δεν κακο :smokin:

Κανένας
24/08/2008, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador


το καρπουζο Datsun δεν καταλαβα γιατι ειχε ενοχλησει...δεν ειναι εικονα της ελληνικης πραγματικοτητας;

:wave2: Όχι δεν είναι αυτή η ελληνική πραγματικότητα γιατί εμείς δεν είμαστε Έλληνες
Ήταν τέλεια απεικόνισης της γύφτικης πραγματικότητας που βιώνουμε και του εκβαρβαρισμού των γραικών (της Greece)
Ήταν ένα μεγάλο κρίμα…

Με συμπάθεια για τους γύφτους φυσικά

charlie says
24/08/2008, 22:17
οι αλλοδαποι ποτε δεν καταλαβαν την σημασια των ο. αγωνων ουτε γιατι οι προγονοι εκαναν αθλητισμο και θεατρο και ουτε προκειται να το καταλαβουν και ποτε δυστηχως .επρεπε να ειχαμε κατοχυρωσει το ονομα απο καιρο (οπως και αλλα) και να μην συμμετεχουμε σε τετοια πανηγυρια γιατι με την παρουσια μας σαν κρατος τους δινουμε αξια.για να μην παρεξηγηθω ετσι οπως εχουμε καταντησει ουτε εμεις ειμαστε αξιοι για κατι τετοιο:sad:

el_hymador
24/08/2008, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Όχι δεν είναι αυτή η ελληνική πραγματικότητα γιατί εμείς δεν είμαστε Έλληνες
Ήταν τέλεια απεικόνισης της γύφτικης πραγματικότητας που βιώνουμε και του εκβαρβαρισμού των γραικών (της Greece)
Ήταν ένα μεγάλο κρίμα…

Με συμπάθεια για τους γύφτους φυσικά

α δεν ειμαστε Ελληνες;...

οκ να το ξερω απο εδω και περα αν με ρωτανε...

gdevelek
25/08/2008, 00:40
κανένας +1



μπράβο στους άγγλους που τίμησαν το Ιερό Τέρας Jimmy Page

sek
25/08/2008, 01:14
μπράβο στους άγγλους που τίμησαν το Ιερό Τέρας Jimmy Page


:eyepop:

To 2012 περίμεναν οι Αγγλοι για να τιμήσουν τον δεινόσαυρο; Ή μήπως αυτός περίμενε πως και πως την Ολυμπιάδα για να τον τιμήσουν; :yuck:

να βάζαμε κι εμείς τον Πάριο; :lol:

gdevelek
25/08/2008, 01:19
μπράβο τους που τον τίμησαν ΚΑΙ με αυτόν τον τρόπο

καλύτερα τώρα;




εμείς τιμήσαμε τη βίσση και τα καρπούζια

Κανένας
25/08/2008, 01:38
Led zeppelin, rock μουσική και άλλες δυτικές συνήθειες ήσαν απαγορευμένα μέχρι πρότινος από το <<λαϊκό>> καθεστώς
Εγώ το είδα σαν ένα άριστο κάρφωμα (εκδίκηση) των ινγλαντεριων

Κανένας
25/08/2008, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
α δεν ειμαστε Ελληνες;...

οκ να το ξερω απο εδω και περα αν με ρωτανε...

Υιέ της Εφύρας(αν δεν κάνω λάθος) :wave2: :beer: :wave2:

Ο κόσμος το έχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι

Στους φίλους να πεις να ρίξουν μια ματιά στο ακόλουθο νήμα
HELLAS Vs Greece
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=4667
Και άμα σου ξαναμιλήσουν γράψε μου :smokin:

Κανείς δεν μας προσφωνεί Έλληνες
είναι αυτoπροσδιορισμός μας
Για εσωτερική κατανάλωση και βρώση
Σε εκείνο το νήμα θα καταλάβουμε γιατί δεν πρέπει να λέγεται Μακεδονία το κράτος των Σκοπίων, το πρόβλημα της Θράκης, αλλά αυτα είναι εκτός θέματος και για αυτό το γράφω με μικρά :winka:
Στους εχθρούς μην πεις τίποτα απλά κέρασε τους σε ένα fast food
Ειρήσθω εν παρόδω η πρώτη αμερκλκανικη επιχείρηση που άνοιξε στην τσινα αν δεν κάνω λάθος ήταν τα Mac Donald duck
Κάτι θα ξέρουν αυτοί παραπάνω :wacko:

el_hymador
25/08/2008, 02:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Υιέ της Εφύρας(αν δεν κάνω λάθος) :wave2: :beer: :wave2:

Ο κόσμος το έχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι

Στους φίλους να πεις να ρίξουν μια ματιά στο ακόλουθο νήμα
HELLAS Vs Greece
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=4667

Κανείς δεν μας προσφωνεί Έλληνες
είναι αυτoπροσδιορισμός μας
Για εσωτερική κατανάλωση και βρώση
Σε εκείνο το νήμα θα καταλάβουμε γιατί δεν πρέπει να λέγεται Μακεδονία το κράτος των Σκοπίων, το πρόβλημα της Θράκης, αλλά αυτα είναι εκτός θέματος και για αυτό το γράφω με μικρά :winka:
Στους εχθρούς μην πεις τίποτα απλά κέρασε τους σε ένα fast food
Ειρήσθω εν παρόδω η πρώτη αμερκλκανικη επιχείρηση που άνοιξε στην τσινα αν δεν κάνω λάθος ήταν τα Mac Donald duck
Κάτι θα ξέρουν αυτοί παραπάνω :wacko:

Και της Εφυρας (δεν κανεις λαθος) και των Ατρειδων βεβαιως-βεβαιως. Γκαγκαρος καταυλακιωτης...

Το θεμα ειναι τι αισθανομαστε και το πως νοιωθουμε, οχι το πως μας προσδιοριζουν οι εκτος Ελλαδος...

Και τους Αμερικανους μ@λ@κες τους προσφωνουν σε ολη την υδρογειο, αλλα αυτοι Ηνωμενοπολιτειωτες αισθανονται...

el_hymador
25/08/2008, 02:55
Σε οτι αφορα στο Jimmy Page +100000

χεστηκα αν ηταν ακυρο, ακαιρο, μη πολιτικως ορθο, κιτσια κτλ

εμενα μ αρεσε :D

Αλλωστε μαζι με τους Floyd ειναι οτι καλυτερο εχει εξαγει το νησι...


139554

KaTaNaS
25/08/2008, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
... [/SIZE]

we miss u ! :wave2:

zephyr1
25/08/2008, 09:02
Ευτυχως που ηταν και ο Τσακυ τσαν.:cool:

Οσο σκεφτομε οτι τα καπιτοσκυλα ανοιγουν τα τσουβαλια με το χρημα και τα διασκορπανε ασυστολα για μια μαλακια χωρις ιδανικα,σκοπο,ουσια και με τα ιδια χρηματα θα σωνωνταν πολλες χωρες που ψοφανε απο πεινα-δειψα, μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι.:yuck:

Να πω την αληθεια σκεφτηκα μια τρομοκρατικη ενεργεια στο τελος της ληξης να μην μεινει ουτε φωλια ουτε κολυμπιθροξυλο , μπας και σταματαγε αυτη η παπαρ'ι'α!:mad: :blush:

Aggelos_SV
25/08/2008, 11:36
O Page ήταν αυτός πάνω στο λεωφορείο μαζί με τον Μπεκ-Χαμ???:eyepop: :eyepop:
Έβαλα στιγμιαία να δω την τελετή λήξης και κάτι μου θύμιζε ο κωλόγερος:lol:
Πώς έγινε έτσι...

Είδα στιγμές(μόνο) από την τελετή λήξης μιας και δεν άντεξα το φρουφρού και το καρακιτσαριό...κάτι από γιουροβύζιον των παλιότερων χρόνων μου θύμισε όσο είδα.

Οι ομπρέλες των Ηνωμενοβασιλιάδων πολύ σε gay parade έφερναν...αν φόραγε κι ο Μπεκ-Χαμ κάνα στρίγκο θα έδενε το γλυκό καλύτερα:rotflmao: :rotflmao:

sober
25/08/2008, 12:40
Καλα..εννοειται πως 8α μας βγουν τα ματια το 2012 με αυτα που 8α δουμε στο Λονδινο...οσο για την τελετη ληξης...κι εγω μια δυο σκηνες ειδα και μετα βαρε8ηκα....Ηταν σαν να τρως ενα γλυκο τιγκα στη ζαχαρη και λιγωνεσαι με τη μια....ε...αυτο σε οπτικη version...:rolleyes:

Gandalf dr685sm
25/08/2008, 13:37
Το πρόβλημα είναι πως η Κίνα έχει πάρα πολύ πλούσια ιστορία να συνδέσει και να δείξει σε εκδηλώσεις, αλλά όλες είναι Αυτοκρατορικής Προέλευσης (Μανδαρίνοι) που είναι non-grata απο την Κυβέρνηση/Δικτατορία της Κίνας.

Ούτε ενας Δράκος... ούτε μια απεικόνιση της Κινέζικης τέχνης πλην ελαχίστων πραγμάτων στην τελετή έναρξης. Μόνο μιλιταριστικές κινήσεις και συγχρονισμοι που απεικονίζουν όντως την σημερινή Κίνα.

Για την τελετή λήξης... κανένας εντυπωσιασμός. Καμία φαντασία... ίσως ενα κλικ αίσθησης κατά το σβύσιμο της φλόγας... αλλά μέχρι εκεί.

Όσον αφορά τον συμβολισμο των αγώνων.. τι να σου κάνουν οι αγώνες .όταν στην Οσετία και στο Θιβέτ μόνο αγώνες δεν είδαν αλλά βία και μάχες;

Η τελευταία αναλαμπή των αγώνων έγινε εν Ελλάδι το 04 ,... ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ.. εκεί όπου κανείς δεν απείχε. Μόνο ο πόλεμος στο Ιράκ απο τους "αιωνίους Ρωμαίους" των ΗΠΑ φρόντιζαν να συντηρούν.

Ούτε λογοκρισία , ούτε μιλιταρισμοί. Η εξύψση του ανθρώπινου πνεύματος ... το Άτομο μέσα στο Σύνολο.

Και αμέσως μετά την Κίνα... όποιος είδε το Αγγλικό σκέτς (έτσι θα το αποκαλέσω) και του άρεσε μάλλον για συναυλία πρέπει να πάει και οχι για Αγώνες.

Απο τον Δήμαρχο του Λονδίνου που μπήκε σαν μπακάλης με τα χέρια στις τσέπες και το σακκάκι ανοιχτό (παίζει ρόλο και το εθιμοτυπικό, όσο και αν είνα εικόνα μόνο) μέχρι και το κιτς του κόκκινου λεοφωρείου και του broadway σκετς που δεν καταλαβαίνω τι έδειχνε απο την Ιστορία της Μ.Βρεττανίας και τον συσχετισμό του αθλητισμού.

Εκτός και αν η στραβοκλωτσιά του Μπέργκαμ ήταν το απαύγασμα της αθλητικής συμμετοχής.

Περαστικά τους και περαστικά μας. Όσοι έχετε κάπου το βίντεο με την τελετή έναρξης και λήξης εδώ (αφαιρέστε το κιτς των datsun κτλ.. που το ΕΚΡΑΞΕ πολύ κόσμος εντός και εκτός)... βάλτε το να παίξει και συγκρίνετε.


Gandalf

madox
25/08/2008, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Το πρόβλημα είναι πως η Κίνα έχει πάρα πολύ πλούσια ιστορία να συνδέσει και να δείξει σε εκδηλώσεις, αλλά όλες είναι Αυτοκρατορικής Προέλευσης (Μανδαρίνοι) που είναι non-grata απο την Κυβέρνηση/Δικτατορία της Κίνας.

Ούτε ενας Δράκος... ούτε μια απεικόνιση της Κινέζικης τέχνης πλην ελαχίστων πραγμάτων στην τελετή έναρξης. Μόνο μιλιταριστικές κινήσεις και συγχρονισμοι που απεικονίζουν όντως την σημερινή Κίνα.

Για την τελετή λήξης... κανένας εντυπωσιασμός. Καμία φαντασία... ίσως ενα κλικ αίσθησης κατά το σβύσιμο της φλόγας... αλλά μέχρι εκεί.

Όσον αφορά τον συμβολισμο των αγώνων.. τι να σου κάνουν οι αγώνες .όταν στην Οσετία και στο Θιβέτ μόνο αγώνες δεν είδαν αλλά βία και μάχες;

Η τελευταία αναλαμπή των αγώνων έγινε εν Ελλάδι το 04 ,... ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ.. εκεί όπου κανείς δεν απείχε. Μόνο ο πόλεμος στο Ιράκ απο τους "αιωνίους Ρωμαίους" των ΗΠΑ φρόντιζαν να συντηρούν.

Ούτε λογοκρισία , ούτε μιλιταρισμοί. Η εξύψση του ανθρώπινου πνεύματος ... το Άτομο μέσα στο Σύνολο.

Και αμέσως μετά την Κίνα... όποιος είδε το Αγγλικό σκέτς (έτσι θα το αποκαλέσω) και του άρεσε μάλλον για συναυλία πρέπει να πάει και οχι για Αγώνες.

Απο τον Δήμαρχο του Λονδίνου που μπήκε σαν μπακάλης με τα χέρια στις τσέπες και το σακκάκι ανοιχτό (παίζει ρόλο και το εθιμοτυπικό, όσο και αν είνα εικόνα μόνο) μέχρι και το κιτς του κόκκινου λεοφωρείου και του broadway σκετς που δεν καταλαβαίνω τι έδειχνε απο την Ιστορία της Μ.Βρεττανίας και τον συσχετισμό του αθλητισμού.

Εκτός και αν η στραβοκλωτσιά του Μπέργκαμ ήταν το απαύγασμα της αθλητικής συμμετοχής.

Περαστικά τους και περαστικά μας. Όσοι έχετε κάπου το βίντεο με την τελετή έναρξης και λήξης εδώ (αφαιρέστε το κιτς των datsun κτλ.. που το ΕΚΡΑΞΕ πολύ κόσμος εντός και εκτός)... βάλτε το να παίξει και συγκρίνετε.


Gandalf

δηλαδη η βισση και ο ρουβας ειναι ο ελληνικος πολιτισμος?η μηπως οι παριοι και οι λοιποι δηθεν ποιοτικοι.Τελικα μαλλον το datsun δεν ηταν και τοσο ξεκαρφωτο.
Καλυτερα χιλιες φορες zeppelin και σκαθαρια.

Gandalf dr685sm
26/08/2008, 08:07
madox...

Να με διαβάζεις προσεκτικά...


Όσοι έχετε κάπου το βίντεο με την τελετή έναρξης και λήξης εδώ (αφαιρέστε το κιτς των datsun κτλ.. που το ΕΚΡΑΞΕ πολύ κόσμος εντός και εκτός)... βάλτε το να παίξει και συγκρίνετε.

Που ακριβώς είπα οτι μου άρεσε ο Ρουβάς κτλ;;;.... Εγώ εμμένω στην εικόνα με το κοριτσάκι και στα τελετουργικά που έγιναν πριν απο αυτό. Αυτή η δήθεν εικόνα του πάρτυ μου προκαλεί θυμηδία.

Gandalf

tai
26/08/2008, 18:12
Μην απαξιώνετε έτσι ελαφρά τι καρδία το μπουζουκοπόπ :nono:
Είναι ΕΝΑ κομμάτι απο την τρέχουσα παραγωγή του ΟΠΟΙΟΥ πολιτισμού παράγουμε.
Και η αντίδραση και ή αγάπη, των ακουσμάτων και των εικόνων αυτών, θα φέρει αποτέλεσμα, που ίσως να είναι η εξαφάνιση του Ελληνικού στοιχείου μέσα στον αμερικάνικο λαπά σκέψης, αλλά, ίσως, να είναι η γενεσιουργός αιτία για κάποιον άλλον "χρυσό αιώνα".
Ποτέ δεν ξέρεις τι θα βγάλει μια (άσκημη?) εγκυμοσύνη!!
Αλλο είναι όμως, να μην μου αρέσει αυτό που έχω, αλλα να ξέρω ΤΙ ΕΙΜΑΙ,
Ένας Εφιάλτης-Λεωνίδας Ενας αυτοκράτορας-βλάχος, Ενας αριστοκράτης-πειναλέος Ενας επαναστάτης-προδότης Ένας γραικύλος -προσκυνημένος -

εσαεί όμως Καραϊσκάκης με datsun και ρουβήτσες


Και ειναι άλλο να κρύβω τον εαυτό μου, τον κουμφούκιο μου τον αυτοκράτορα μου τον Μάο μου ΠΑΡΟΥΣΙΆΖΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΚΙΤΣΟΚΛΑΜΟΥΡΙΑ στους απέξω για να μου πετάξουν σε μένα τον κιτρινιάρη παλιάτσο, μερικά μηδενικά euro ή $ ή να με αφήσουν να (ξε)πουλήσω την πραμάτεια μου στα παζάρια τους:yuck:

tai
26/08/2008, 18:14
κάποτε οι πεινασμένοι τραγουδάγανε

""και στην καντωνα χιλιάδες σφάζουν
προλεταρίους ηρωικούς""

τωρα στην λήξη τι τραγουδάγανε??:rolleyes:

charlie says
26/08/2008, 19:27
οταν λεμε οτι καποιος τοπος ειναι πολιτισμενος η οτι παραγει πολιτισμο εννοουμε οτι παραγει θεατρο, μουσικη ,λογοτεχνια και αθλητισμο .δεν γινεται να παραγεις μονο καλη μουσικη και να λες οτι επειδη το μουσικο επιπεδο της χωρας μου ειναι καλο θα συμπαρασυρει και το επιπεδο της κοινωνιας (μηπως αυτο εννουμε τελικα πολιτισμο).οσων αφορα την ενχωρια και ξενη μουσικη ειναι ακριβως το ιδιο, τα λογια ειναι χωρις νοημα, μεσα σε ενα επαναλαμβανομενο ρυθμο (τυχαια?).ελπιζω να μην βγηκα εκτος θεματος αλλα καποτε σε αυτον τον τοπο οταν ενας πολιτης ηθελε να βρισει καποιον αλλον ,απηγγειλε μια αποτροπεα πραξη απο καποια τραγωδια

ermiss
26/08/2008, 19:37
Πάντως στο 8λεπτο που είχαν οι Κινέζοι στην τελετή λήξεις το 2004 είχε δράκους...

Gandalf dr685sm
27/08/2008, 09:18
ermiss ...

και εκεί έμειναν. Επειδή έχω διαβάσει 1-2 βιβλία για την Κινέζικη μυθολογία , το ζώο Τίγρης και το μυθολογικό ( ;;; ) τέρας του Δράκου είναι το Α και το Ω στην όλη αφήγηση της.

Αλλά ο δράκος στην Κίνα κατά κόρον αποτελεί και "Αυτοκρατορικό Οικόσημο" , κάτι που σίγουρα δεν θα ήθελε να προβάλει το καθεστώς εκεί. Πραγματικά είναι τεράστια η ιστορία τους και παρέμειναν σε 1-2 μόνο νύξεις και μετά όπως λέει ο Tai άρχισαν με "άσχημες και παραμορφωμένες παραστάσεις" να πείσουν τον κόσμο για το παρόν τους.

Λες και στον αιώνα της πληροφορίας δεν γνωρίζουμε τι γίνεται εκεί ... όσο και αν επιβάλουν λογοκρισία.

Στην Ελλάδα μόνο φίλε Tai θα διαφωνήσω όσον αφορά την παραγωγή πολιτισμού. Γιατί πραγματικά στο συγκεκριμένο θέμα, θα πρέπει πέρα απο την προσωπική μας ικανοποίηση (μπουζούκια, pop, Νεο-Ελληνικά τερτίπια κτλ. ) , το όλο εγχείρημα παραγωγής πολιτισμού θα πρέπει να οδηγεί σε εξέλιξη ανθρώπων και σκέψης, ... σε παγκόσμιο επίπεδο. Αυτό εδώ και καιρό , πλέον δεν το κάνουμε παρά σε ελάχιστα επίπεδα (εντός της χώρα μας) ... κυρίως το κάνουν παιδιά της χώρας αλλά βασισμένοι σε ξένα θεμέλια (βλ. Επιστημονικά επιτεύγματα στο εξωτερικό π.χ. )

Δυστυχώς είμαστε μια χώρα που εκτός του οτι δεν παράγει πολιτισμό , πέφτει σε λήθαργο και ξεχνά ή αν θες "σκοτώνει" και την ιστορία της λίγο-λίγο. Τα σημάδια είναι εμφανή , αλλά κανείς δεν ασχολείται.


Gandalf

OzZzZzY
27/08/2008, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Σε οτι αφορα στο Jimmy Page +100000

χεστηκα αν ηταν ακυρο, ακαιρο, μη πολιτικως ορθο, κιτσια κτλ

εμενα μ αρεσε :D

Αλλωστε μαζι με τους Floyd ειναι οτι καλυτερο εχει εξαγει το νησι...


και τους black sabbath :D

latris mixanis
27/08/2008, 14:36
Συγγνώμη ο Ρουβάς η Βίση κοκ είπαν δικά τους τραγούδια?? :confused:

Εμένα μου άρεσε ο γύφτος, είναι αυτός που σταματάμε να πάρουμε το καρπούζι ή τα φρούτα μας στα νησιά πολλές φορές... ούτε οι ξένοι το θεωρούν κακό, εμείς γιατί να το θεωρήσουμε?? Δεν είναι κάτι που υπάρχει, δεν είναι μέρος μας???

Εμένα η λήξη και η έναρξη της Ελλάδας μου άρεσε πάρα πάρα πολύ... από τις ωραιότερες που χω δει :)

makis206
27/08/2008, 14:39
Εμένα μου άρεσε γιατί είμαι καλόβολος άνθρωπος :lol:

zephyr1
27/08/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Συγγνώμη ο Ρουβάς η Βίση κοκ είπαν δικά τους τραγούδια?? :confused:

:)

Ρε το youtube περα απ΄την ζεμπεκια (http://www.youtube.com/watch?v=v0bGXh34Ilc) που ριξε ο ρουβας , να μην εχει το καραπιπερι(καλα το λεω:look: ) του ιδιου.:mad:

el_hymador
27/08/2008, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εμένα μου άρεσε γιατί είμαι καλόβολος άνθρωπος :lol:


μιλαμε Η ΔΗΛΩΣΗ του Thread!!!

:lol: :lol: :lol: :wave2:

tai
27/08/2008, 15:42
charlie says και Gandalf dr685sm
έδωσα λάθος εντύπωση με τα γραφόμενά μου.
Υποστηρίζω την μπουζουκοποπ όπως και τα δημοτικά ή τα ρεμπέτικα .
Ειναι ΟΛΑ δικα μου.
Αυτά τα ακούσματα με διαμόρφωσαν εκούσια ή ακούσια. Γαλούχησαν τον ψυχισμό μου είτε γιατί μου άρεσαν η στοίχοι είτε γιατί αντέδρασα στο πνεύμα τους.
Ειμαι αυτά και ειναι εγώ.


Έγραψα και ξεχώρισα, οτι αυτά είναι ΕΝΑ κομμάτι του πολιτισμού και όχι όλος ο πολιτισμός
έγραψα και για εικόνες, αυτού του γούστου. Το θέατρο ακόμα και το κλασικό είναι σκηνοθετημένο και παρουσιάζεται με αυτήν την αισθητική.
Το βιβλίο το ίδιο.
Οι επιβραβεύσεις στηρίζονται επι το πλείστον σε αυτό το γούστο.
Ζούμε μέσα και ήμαστε αυτό το γούστο.
Το καταναλώνουμε ή (το χειρότερο), δεν παράγουμε το αντιστάθμισμα σε σωστές αναλογίες.
Του επιτρέπουμε με τον ενα ή τον άλλο τρόπο να επικρατεί.:(

ΑΛΛΑ
Λοιπόν όσο και άν ακούγετε περίεργο αυτο οδηγεί σε εξέλιξη ανθρώπων και σκέψης!!! :alien:
Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία και δεν λέγετε παρά μόνο σε τράπεζες αφιερωμένες στην χοληστερίνη και με σπονδές στο Διόνυσο.:beer:
:D :wacko:

charlie says
27/08/2008, 15:45
μπορουσαν να το οναμασουν παγκοσμιο πρωταθλημα και να βαλουν στην τελετη εναρξης και ληξης δροσερες κοπελες και γλυκα αγορια να κανουν λαπ ντανσινγκ και οτι τραβαει η ψυχουλα τους .ολυμπιακοι αγωνες γιατι πρεπει να λεγονται? και απο ποτε πρεπει να μας δειχνουν τα ηθη και εθιμα του τοπου τους ?αφου το παρακολουθουν οι <πολιτες > του κοσμου τι θα καταλαβουν ? θα τους δειξουν μια απο τα ιδια προς τερψη οφθαλμων για να εχει και το καταστημα πελατια .σαμπως και εδω στην εναρξη που τους παρουσιασαμε τον φανητα καταλαβε κανεις τιποτα ?τον κιουπιντ ειδαν .καλα παντως παμε, μετα τον σινη τον πυτιοκαμπτη δωσαν την διοργανωση στους ερπετοειδης εκει να δουμε τι θα δουμε.ελπιζω με τα γραφομενα μου να μην προσβαλα καποιον.

tai
27/08/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
.ελπιζω με τα γραφομενα μου να μην προσβαλα καποιον.

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ σινη τον πυτιοκαμπτη ΚΑΙ ΤΟΥΣ ερπετοειδης ????
μπάααα........................ κανέναν:lol: :lol: :lol: :rotflmao:

charlie says
27/08/2008, 16:28
μαλλον παρασυρθηκα :lol: ισως φταιει οτι ειμαι δημοτης του δημου ερμου :rotflmao: :rotflmao: :beer:

Aggelos_SV
27/08/2008, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ρε το youtube περα απ΄την ζεμπεκια (http://www.youtube.com/watch?v=v0bGXh34Ilc) που ριξε ο ρουβας , να μην εχει το καραπιπερι(καλα το λεω:look: ) του ιδιου.:mad:


Είχε φάει και μια σαβούρδα τριφασική εκέι πάνω στο χορό,αν θυμάμαι σωστα!!:rotflmao: :rotflmao:

Aggelos_SV
27/08/2008, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says

ολυμπιακοι αγωνες γιατι πρεπει να λεγονται?


Γιατί ποιός του λέει έτσι???

Παγκοσμίως ονομάζονται Olympic games ,ήτοι Ολυμπιακά παιχνίδια.Εμείς μόνο ως κολλημένοι παρελθοντολάγνοι έχουμε την ψευδαίσθηση ότι αναβιώνουν τα αρχαιοελληνικά ιδεώδη και οι αξίες.Τότε μόνο ο πρώτος σε κάθε αγώνισμα ήταν ο νικητής ,τους υπόλοιπους τους έτρωγε η μαρμάγκα.Όχι όπως τώρα που μας πιπιλάνε την αξία της συμμετοχής κλπ.

Το ποδόσφαιρο,μπασκετ,volley,ping pong,badminton και δεν ξέρω γω τί άλλες παπάτζες έχουν ενσωματωθεί στα Olympic games, παιχνίδια δεν είναι?

charlie says
01/09/2008, 21:33
δε νομιζω να υπαρχει μεταφραση στη λεξη αγων οπως την εννοουμε εμεις

Κανένας
01/09/2008, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
δε νομιζω να υπαρχει μεταφραση στη λεξη αγων οπως την εννοουμε εμεις

Ο άγγελος παυλα εσ βι, έχει απόλυτο δίκιο
Ολυμπιακά παιχνίδια είναι και εκεί είναι η ουσία του όλου θέματος



Ο αγώνας στα ιγκλαντερικα δεν είναι race?

charlie says
01/09/2008, 22:23
μη κανουμε πως δε καταλαβαινουμε ,τοτε γιατι παιρνουν την φλογα απο την ολυμπια?εδω ουτε οι περσες την εποχη μυδικων δεν ειχαν καταλαβει περι τινος προκειται θα καταλαβουν οι νεοπρωτογονοι?