PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Honda Monkey Z50



aldo
25/08/2008, 11:28
Στο διαστημα 9-20 Αυγουστου 2008 κλαπηκε μεσα απο το κλειστο (οχι υπαιθριο) PARKING ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ στους ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ, ΑΘΗΝΑΣ ενα HONDA MONKEY Z50.
Ειναι χρωματος ΜΠΛΕ (σκουρο μεταλλικο) με ΑΣΠΡΟ πανω στο ντεποζιτο βενζινης.
Μοντελο του '93 και ειχε αγοραστει το '96 με αριθμο κυκλοφοριας ΑΖΚ 463
Δεν του ειχε γινει απολυτως καμια μετατροπη, ειχαν απλα αφαιρεθει οι καθρεφτες.
Το μηχανακι εχει μεγαλη συναισθηματικη αξια και για αυτο το λογο οποιαδηποτε ουσιαστικη πληροφορια βοηθησει στην ανευρεση του θα ανταμοιφθει.
Το μηχανακι ηταν κλειδωμενο και προφανως φορτωθηκε σε αυτοκινητο μεσα στο PARKING.


139573

aldo
25/08/2008, 20:47
Παραθετω επισης αριθμο πλαισιου και κινητηρα σε περιπτωση που βοηθησει/χρησιμευσει σε οποιον τυχον επιθυμει να βοηθησει.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ: 6401103
ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑ: 2044967

Ευχαριστω πολυ ολους εκ των προτερων!

micele
25/08/2008, 23:43
φίλε για πες μου είναι ίδιο με το μηχανάκι της φωτογραφίας ?

epp1640
26/08/2008, 01:21
:mad: :mad: :mad:

aldo
26/08/2008, 01:31
Ναι οπως το βλεπεις! Του ειχα ξεβιδωσει μονο και αφαιρεσει τους καθρεφτες και ειχα βιδωσει 2 υποποδια στην πίσω ροδα!
Ολα τα αλλα ειναι ακριβως οπως τα εδινε η HONDA, δεν εχω πειραξει τιποτα!
Το ειχα αγορασει τελη Μαιου/ αρχες Ιουνιου του 1996!
Εχεις δει τιποτα?
Ευχαριστω πολυ!

toyota
26/08/2008, 08:12
Μέσα από κλειστό parking; Δηλαδή νοίκιαζες θέση; Αν ναι, ο υπεύθυνος του parking τι λέει;

notakos600
26/08/2008, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Μέσα από κλειστό parking; Δηλαδή νοίκιαζες θέση; Αν ναι, ο υπεύθυνος του parking τι λέει;



Εννοεί προφανώς το κλειστό parking στο υπόγειο της πολυκατοικίας.
Φίλε μου εύχομαι να το βρείς.

makis206
26/08/2008, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Φίλε μου εύχομαι να το βρείς.

Το ίδιο κι από μένα, άθικτο...:(

toyota
26/08/2008, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Εννοεί προφανώς το κλειστό parking στο υπόγειο της πολυκατοικίας.
Φίλε μου εύχομαι να το βρείς.

Ναι αλλά γράφει "PARKING ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ" στους Αμπελόκηπους. Γι'αυτό ρώτησα.

Gandalf dr685sm
26/08/2008, 10:02
Δεν θέλω να σε απογοητέυσω αλλά δεν πρόκειται να το βρείς αυτό το μηχανάκι.

Είναι κάτι σχεδόν συλλεκτικό για πολλούς, ειδικά αν το είχε και "μαμά" , που σημαίνει οτι θα φύγει αέρα και εύκολα. Ούτε ανταλλακτικά , ούτε τίποτα...μόνο χρώμα θα του αλλάξουν.

Κρίμα... μα ρε παιδάκι μου και εσύ... τον "μπόμπο" τον παίρνεις κάτω απο την μασχάλη και τον βάζεις στην ντουλάπα. Τι το ήθελες το parking?

Εύχομαι να το βρείς...τι άλλο να πω;


Gandalf

aldo
26/08/2008, 10:13
Παιδια ευχαριστω πολυ!
Οχι το Parking ειναι δημοσιας χρησης, νοικιαζα θεση, δεν ειναι πολυκατοικιας! Ειναι Θεοφανους 6, πισω απο το Carrefour στους Αμπελοκηπους.
Ο υπευθυνος του Parking, τον οποιο δεν πολυ-εμπιστευομαι, ειπε οτι το οικονομικο θεμα θα το καλυψει η ασφαλεια του... Δηλαδη λεω εγω απλα ο ασφαλιστης θα ερθει, θα πει "50cc, 12 χρονων μηχανακι... Παρε 30 ευρω, και πολλα σου ειναι!". Επειδη με ειδε οτι δεν με ικανοποιησε αυτο καθολου ειπε κιολας οτι καταλαβαινει και τη συναισθηματικη αξια γι'αυτο και θα ρωτησει και γυρω τριγυρω... Καπου εκει εχασα την ψυχραιμια μου και αρχισα να φωναζω οτι θα τον κανω βουκινο οτι θα κολλησω αγγελια-αφισα σε ολους τους Αμπελοκηπους για αυτο που εγινε, μυνησεις, καταγγελιες κλπ κλπ. Τοτε μονε ειπε οτι αυτο δυσφημει και την επιχειρηση του και οτι φυσικα και ο ιδιος θελει να διαλευκανθει αυτο και θα φωναξει κι εκεινος την αστυνομια..
Π@π@ρι@ μπλε! (sorry κιολας!) Την δουλεια την εχει κανει υπαλληλος του κι αυτος τον καλυπτει... Χρονια τωρα ο χοντρος κοιταγε το μηχανακι και ξερογλυφοτανε! Και μονο αυτοι ηξεραν οτι λειπαμε διακοπες αφου ελειπε για μερες το ενα αυτοκινητο κι ολα τα αλλα δεν τα ειχε ακουμπησει κανεις!
Ψαχνω τωρα με δικηγορο τι μπορω να κανω... Ο αστυνομος απο οτι καταλαβα λεει οτι η μυνηση/καταγγγελια για την κλοπη σε εκεινους θα παει στο αρχειο...
Ευχαριστω πολυ ρε παιδια!

ares_tz
26/08/2008, 10:14
Τι καταλάβατε για το PARKING ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ? Είναι ιδιόκτητο parking και ο φύλακας δεν
γνωρίζει τίποτα?


Δηλαδή πως αλλιώς να προστατεύσουμε την περιουσία μας?


:eek:

aldo
26/08/2008, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Δεν θέλω να σε απογοητέυσω αλλά δεν πρόκειται να το βρείς αυτό το μηχανάκι.

Είναι κάτι σχεδόν συλλεκτικό για πολλούς, ειδικά αν το είχε και "μαμά" , που σημαίνει οτι θα φύγει αέρα και εύκολα. Ούτε ανταλλακτικά , ούτε τίποτα...μόνο χρώμα θα του αλλάξουν.

Κρίμα... μα ρε παιδάκι μου και εσύ... τον "μπόμπο" τον παίρνεις κάτω απο την μασχάλη και τον βάζεις στην ντουλάπα. Τι το ήθελες το parking?

Εύχομαι να το βρείς...τι άλλο να πω;


Gandalf

Δεν πηγε το μυαλο μου οτι θα τον βουταγανε μεσα απο το Parking, κλειδωμενο και χωμενο πισω απο κατι μηχανες το μπομπο μου... Αμα το ηξερα αυτο πανω στο κρεβατι θα τον ειχα ανεβασει, οχι στην ντουλαπα...
Για εμενα δεν ειναι απλα συλλεκτικος... Ειναι το πρωτο μου μηχανακι, που το προσεχω 12 χρονια σαν τα ματια μου, και σκοπευα να το φυλαξω μεχρι τα βαθια γεραματα!

toyota
26/08/2008, 10:32
Κυνήγησέ το φίλε μου με δικηγόρο, μη το αφήσεις. Καλή τύχη σου εύχομαι.

Tropeas
26/08/2008, 10:38
Αστυνομία οπωσδήποτε δήλωση και πες ότι φαντάζεσαι και τον φυλακα...

arxaios
26/08/2008, 10:55
Πριν κάμποσους μήνες μου κλέψανε την "Γιαγιά Ντακ", C 50 του '83 ............ σε άριστη κατάσταση !!!
Θέλω να ελπίζω ότι όποιος την βούτηξε την έχει σεβαστεί και δεν την έχει κάνει ανταλλακτικά ή μηχανάκι για κόντρες ...........
Το ίδιο εύχομαι και για τον Μπόμπο σου ........... είναι κρίμα ............ έχουν μείνει τόσο λίγα σε καλή κατάσταση ............
Αυτόν τον καιρό παζαρεύω έναν μπλε σε ορίτζιναλ κατάσταση του '82 .......... χάνει λίγο λάδια αλλά φτιάχνει !!!

Ειλικρινά ευχομαι να τον βρεις !!!

aldo
26/08/2008, 11:47
Η αστυνομια λεει "Η προανακριση θα παει στον εισαγγελεα κι αυτος θα αποφασισει αν το θεμα χρηζει περαιτερω ανακρισης η θα μπει στο αρχειο. Εμεις δεν εχουμε δικαιοδοσια να κανουμε κατι αλλο."
Αυτον που υποψιαζομαι εγω, που κοιταγε το μηχανακι και ξεροφλυφοτανε και ζηταγε κλειδια να τα εχει εκει (τα οποια και φυσικα ποτε δεν ειδε), τον ειχαν απολυσει πριν λιγα χρονια γιατι σουφρωνε το ταμειο... Τωρα μου λενε οτι ηταν μειωση προσωπικου γιατι η επιχειρηση εμπαινε μεσα τοτε! Παρ' το αυγο και κορευ' το!
Εγω φταιω που δεν αλλαξα parking τοσα χρονια!
Κοιταω κι εγω να φερω ενα zetaki ιδιο με αυτο που ειχα απ'εξω... (Εχω ακουσει/διαβασει πολλα για μεταχειρισμενα και κλεμενα απο αντιπροσωπους/εμπορους στην Ελλαδα και εχει φοβηθει το ματι μου). Θελω ομως θα εξαντλησω πρωτα ολες τις πιθανοτητες για τον δικο μου τον μπομπο! Δεν θελω να τον αφησω ετσι! Θελω να ξερω οτι τουλαχιστον προσπαθησα!
Μιλησα με εναν εμπορο monkey bikes στην Αγγλια. Αυτος λεει οτι ξερει οτι η Honda το Σεπτεμβριο θα βγαλει καινουριο zetaki, που θα ειναι fuel injected και πιο περιπλοκο απο το παλιο. Εχει μαθει λεει οτι η Honda θελει να μειωσει τις εκπομπες... Λεει ομως οτι το κρατανε επτασφραγιστο μυστικο και δεν ξερει καθολου πως θα ειναι σε εμφανιση, φανταζεται παρομοιο με το παλιο...
Tempting... Αλλα κι ο νεος ειναι ωραιος, μα παντα ο παλιος ειναι αλλιως!

micele
26/08/2008, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από aldo
Ναι οπως το βλεπεις! Του ειχα ξεβιδωσει μονο και αφαιρεσει τους καθρεφτες και ειχα βιδωσει 2 υποποδια στην πίσω ροδα!
Ολα τα αλλα ειναι ακριβως οπως τα εδινε η HONDA, δεν εχω πειραξει τιποτα!
Το ειχα αγορασει τελη Μαιου/ αρχες Ιουνιου του 1996!
Εχεις δει τιποτα?
Ευχαριστω πολυ!

φίλε μου σε ρώτησα πριν εάν ειναι ίδιο με τις φωτογραφίας γιατί είδα ένα ολόιδιο αλλά με το λασπωτηράκη πίσω βαμμένο άσπρο.

aldo
26/08/2008, 12:42
Οχι το λασπωτηρακι το δικο μου δεν ηταν ασπρο, ηταν μπλε. Μπορει να ειναι αλλο αυτο που ειδες αν και δεν αμφιβαλλω οτι αν αυτος που το πηρε σκοπευει να το κυκλοφορησει, κατι θα αλλαξει πρωτα. Γι αυτο εδωσα αριθμο πλαισιου/κινητηρα, καταλαβαινω οτι αν δεν γινει ανταλλακτικα, η εμφανιση σιγουρα θα αλλαξει.
Ευχαριστω πολυ παντως!

aldo
26/08/2008, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από micele
φίλε μου σε ρώτησα πριν εάν ειναι ίδιο με τις φωτογραφίας γιατί είδα ένα ολόιδιο αλλά με το λασπωτηράκη πίσω βαμμένο άσπρο.
Συγγνωμη να ρωτησω κατι? Σε ποια περιοχη το ειδες περιπου?
(Απογνωση! Λεω να παρω σβαρνα την Αττικη σιγα-σιγα να ψαξω.)

micele
26/08/2008, 13:21
εχεις π.μ

LsKostas
26/08/2008, 18:23
εχεις επιμονη και ευχομαι να τον βρεις τον μαλακα :(


θα χω και τον νου μου στην περιοχη μπας και ... :wave2:

aldo
26/08/2008, 19:03
Κι επιμονη κι υπομονή εχω αν ειναι να βρεθει ο μπομπος μου!
Αλλοι κανουν κρα για ενα τετοιο μηχανακι κι εγω που το ειχα να το χασω μεσα απο τα χερια μου?!?!?
Μου δινετε κουραγιο και σας ευχαριστω πολυ ολους για τις ευχες και την συμπαρασταση!