PDA

View Full Version : Εξουσιοδοτημενο Suzuki Περιστερίου



PortisHead
25/08/2008, 15:44
ΤΙγνώμη εχετε για το συγκεκριμένο συνεργείο οι γνώστες ?
Θετικα ? Αρνητικά ?

Thanx
:wave2:

Daemon
25/08/2008, 16:38
Ειχαμε παει με ενα γνωστο hayabusa του φορουμ για να δουμε για ανταλλαγη.. Το εβγαλε αχρηστο το μηχανακι ενω δεν ειχε τιποτα.. Δεν τα ξερω τα παιδια (καλοι μηχανικοι η οχι) αλλα αυτο με χαλασε εμενα προσωπικα. Οπως και η συμπεριφορα πωλητων.. Το μονο καλο που βρηκα εκει ειναι ο υπευθυνος αντ/κων που τον ξερω πανω απο 10 χρονια που ηταν στα κεντρικα στην Σπυρου Πατση. Ο ανθρωπος ειναι θεος στο θεμα ανταλλακτικων Suzuki

Αυτια.. (αν μιλαμε για το ιδιο, Μπουρναζιου) :wave2:

charlie says
25/08/2008, 17:02
αν και τους ξερω και με ξερουν θα πω απο μακρια και αγαπημενοι:(

Gi_4ce
25/08/2008, 17:17
Καλά, η συμπεριφορά των ανθρώπων στο καταστημα (πωλητων) ειναι επιεικώς απαραδεκτη και κρύα, αλλα δεν θα τους παντρευτω κιολας. Μπορω να τους ΑΝΕΧΤΩ για λιγη ωρα που θα κανει το σερβις.

Ο τυπος στα ανταλλακτικά είναι αστέρι! παρτε τηλ και ζητήστε ενα ανταλλακτικο να σας πει τιμη... Θα σας μιλάει λες και ειναι φιλαράκι!

Στο συνεργείο, είναι καλοί, (αν κ εχουν και ενα μηχανικό που είναι απο τους "παγκόσμιους") αλλα κάνουν και κατι αψυχολόγητα που τρελλαίνομαι! Φίλος απο suzukάδικο forum ανέφερε οτι καθαρίζουν την αλυσίδα απο τα γράσα με αντισκωριακό!!!

charlie says
25/08/2008, 17:25
ο παλαιμαχος που εχουνε στα ανταλακτικα μετα απο δυο τρεις εβδομαδες που περιμενα ενα ανταλλακτικο (το ανταλλακτικο το ηθελα για ζημια που μου ειχαν προκαλεσει οι επιστημονες του συνεργειου) σε ερωτηση μου ποτε θα ερθει επιτελους μου απαντησε οταν παρει ο παναθηναικος πρωταθλημα.στη συνεχεια βεβαια αφου μου αποκαταστησαν την ζημια πηγαν και να με γκρεμισουν :a015: :a015: :bigcry: :bigcry:

Georgaras
25/08/2008, 17:39
Παιδια σημερα που πηγα το v-stromaki μου για service, μια χαρα με εξυπηρετησανε τα παιδια, και σχετικα πολυ γρηγορα. Φαινονται πολυ καλα παιδια.

Δεν εχω παραπονο απο το service, ολα μια χαρα. τωρα για το καταστημα δεν ξερω να σας πω.

GIXXERAKIAS
25/08/2008, 18:16
Βασικα ειναι με τις μερες τους...οπως ολοι οι ανθρωποι εχουν και αυτοι προβληματα σαν τα δικα μας και ισως μερικοι να πετυχαινουν αυτες τις μερες και να εχουν κακες εμπειριες.Οσο για τον φιλο που ειπε για το μπουσα οπου και να το πας για ανταλλαγη η πωλήση θα στο βγαλουν αχρηστο...η δουλεια τους ειναι να στο παρουν με λιγα και να το δωσουν περισσοτερα να βγαλουν.Ετσι θα εκανες και συ αν ειχες μαγαζι.:winka:

Εγω δεν εχω παραπανο απο τα παιδια στην δουλεια τους στα δυο σερβις που εκανα εκει μεχρι να τελειωσει η εγγυηση ολα μια χαρα,μονο που δεν με αφηναν να πλησιαζω οταν δουλευαν (φυσιολογικο ηθελαν την ησυχια τους),πλεον οσες φορες και αν εχω παει για ερωτησεις στα παιδια μονο καφε δεν με κερνανε οταν δεν εχουν δουλεια,αλυσιδα σφιξιματα κτλ ολα τζαμπα (αλλοι χρεωνουν γι αυτο:winka: ),ειδικα ο φιλος στα ανταλλακτικα οταν χρειαζομαι για το σερβις πραγματα μου λεει τι εχει και τι δεν εχει εκει και μου λεει αυριο θα ειναι δω η σε μια βδομαδα και οντως παντα ετσι ειναι δεν περιμενω μια μερα παραπανω.

Δεν εχω καμμια σχεση με το μαγαζι,απλα αυτη ειναι η αποψη μου και μαλιστα τα παιδια τα βλεπω και στον Λαιμο και τα λεμε κιολας.:wave2:

Daemon
25/08/2008, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
...Ετσι θα εκανες και συ αν ειχες μαγαζι.:winka:

..

Δεν θα το ελεγα :winka:

charlie says
25/08/2008, 19:06
τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον ματιασμενα πρεπει να ηταν τα παιδια οταν ξεχασαν να μου σφιξουν τις βιδες που συγκρατουν την μπουκαλα του πιρουνιου πανω στην τιμονοπλακα:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Respect
25/08/2008, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον ματιασμενα πρεπει να ηταν τα παιδια οταν ξεχασαν να μου σφιξουν τις βιδες που συγκρατουν την μπουκαλα του πιρουνιου πανω στην τιμονοπλακα:bigcry: :bigcry: :bigcry: Ωχ.. :eyepop: :look:

GIXXERAKIAS
26/08/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Δεν θα το ελεγα :winka:
Ξερεις καποιο μαγαζι που να αγοραζει μια μηχανη πχ 10ε και να την πουλησει ακριβως τοσο 0σε καποιον αλλο βρε Ανδρεα??:rolleyes:

stefanos
26/08/2008, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον ματιασμενα πρεπει να ηταν τα παιδια οταν ξεχασαν να μου σφιξουν τις βιδες που συγκρατουν την μπουκαλα του πιρουνιου πανω στην τιμονοπλακα:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Καλά αυτό δεν είναι καθόλου περίεργο για οποιοδήποτε συνεργείο.Καλό είναι να ρίχνουμε και μια προσεκτική ματιά πρίν φύγουμε.:p

PortisHead
26/08/2008, 13:23
Thanx σε όλους.
Βασικα ηθελα να μαθω αν είχε γίνει τίποτα χοντρο εκει πέρα (αυτο με τις τιμονοπλακες με ανυσηχεί κάπως).
Για το κλασσικο service μιλάμε πάντα....γιατι ο καλός μηχανικός....στην επιλυση προβληματων φαίνεται...κιοχι στην αλλαγή λαδιών.

micele
26/08/2008, 14:11
εγώ θα σου λεγα εάν σε βολευει να το πας στα κεντρικά τησ suzuki στον βοτανικό , μονο καλα σχολια εχω ακούσει.

PortisHead
26/08/2008, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από micele
εγώ θα σου λεγα εάν σε βολευει να το πας στα κεντρικά τησ suzuki στον βοτανικό , μονο καλα σχολια εχω ακούσει.

Καποτε που ειχα ενα DR650 εκει το πηγαινα....αλλα χρειαζοταν να κλείσεις ραντεβου 1 μηνα (χωρις υπερβολες) νωρίτερα.
Παντως ο μηχανικος εκει περα (αν ειναι ακομα αυτος ο ηλικιωμένος) ηξερε τα Suzuki απέξω κι ανακατωτά....χωρια που στο γραφειο του ειχε ΟΛΑ τα Service Manuals και τα συμβουλευόταν.

Daemon
26/08/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ξερεις καποιο μαγαζι που να αγοραζει μια μηχανη πχ 10ε και να την πουλησει ακριβως τοσο 0σε καποιον αλλο βρε Ανδρεα??:rolleyes:

Ναι, το εχω κανει αρκετες φορες..

Ειναι αναλογα τι βγαζεις απο το καινουργιο που εχεις δωσει για την ανταλλαγη ρε'συ.. Αν εχει κερδος απο το καινουργιο δεν σε νοιαζει το μτχ.. Το δινεις οσο το πηρες, καμια φορα και λιγοτερα αμα τυχει.. Αν εχει κερδος 800-900? απο το καινουργιο δεν πειραζει να χασεις 100-200 απο το μτχ ετσι δεν ειναι? :winka:

gcrook
26/08/2008, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Αν εχει κερδος 800-900? απο το καινουργιο δεν πειραζει να χασεις 100-200 απο το μτχ ετσι δεν ειναι? :winka:

Συγνωμη, Ελληνικα μιλαει ο κυριος;

Daemon
26/08/2008, 15:34
Τι ειπα ρε'συ? :confused:

OldMan
28/08/2008, 11:24
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Μην δείτε άνθρωπο να πάει για κατούρημα ...:smokin:

PortisHead
02/12/2008, 11:16
Και ξαναεπαναφερομαι το θεμα μιας και εφτασε η ωρα του 2ου Service.
OK...δεν ειχα κανα παραπονο απο τα παιδια εκει...αλλα πολυ μου τη σπαει που ο αρχιμηχανικος ασχολειτε με "καποια" μηχανακια...και τα άλλα τα αναλαμβάνουν τα.."παιδια".

Τεσπα...μεχρι να τελειωσει η εγγυηση....σε εξουσιοδοτημενο θα το πηγαινω...γιατι εγω προτιμάω την μηχανη να την πιανει ΕΝΑΣ...με αυτον να μιλαω...και με αυτον να συννενοουμαι...και οχι το καθε "παιδι" που κανει την πρακτικη του εκει περα.

Λοιπον...για το αλλο συνεργειο του Sfakianakh στη Συγγρου ...ξερουμε τίποτα ?
Καμια ταπα λαδιου ξεχασμενη στον πάγκο ? Φιλτρο λαδιου απο Scania κλπ κλπ ? ? ?
:lol:

Για πειτε οι γνωρίζοντες.



:wave2:

vrider
02/12/2008, 11:31
Ενας γνωστος μου ειπε οτι αυτο το συνεργειο ( Στο Μπουρναζι) δεν ειναι συνεργειο αλλα παρθεναγωγειο.....
Εγω το βρηκα ρατσιστικο αυτο και συνεχισα να το πηγαινω εκει το στρωμα μου. Ο Μιχαλης ηταν παντα εξυπηρετικος και οπου χρειζοταν εδινε λυσεις. Οτι ηταν μεσα στην εγγυηση αλλαζε χωρις δευτερη κουβεντα. Οτι ηθελε λιγο πραραπω σκεψη , με λιγη πιεση δικη μου, γινοταν και εν τελει μπορω να πω οτι με τον καιρο γινονται καλυτεροι καθως και οι ιδιοι γνωριζουν καλυτερα το μηχανακι και τα προβληματα του. (Μιλαω παντα για το DL)

Απ' την αλλη δε βρηκα και κανα καλυτερο εξουσιοδοτημενο.

Τελος οταν πηγα για να το δωσω, δε χρειαστηκε δευτερη κουβεντα και μου εδωσε τιμη που ουτε μονος μου δε μπορουσα να το δωσω .

Αυτα για Suzuki. Τωρα για BMW, διοτι ως γνωστον ειναι και εξουσιοδοτημενοι BMW, μαλλον θα ελεγα να δοκιμασει καποιος καπου αλλου.

Χαρης

kostasfazer
03/12/2008, 16:44
Κάποια στιγμή είχα παει να ρωτήσω για το burgman το 400, ο τύπος χωρίς να σηκωθεί από εκεί που καθόταν μου δείχνει με το χέρι του το μηχανάκι και μου λεει ΄εκεί είναι αν θες να το δεις΄ .....πάω το βλέπω και τον ρωτάω τιμή...μου λεει την τιμή καταλόγου...τον ρωτάω ...τι δώρα δίνετε μαζί με την μηχανή? Και μου λεει αυτά θα τα πούμε όταν θα αποφασίσεις να την πάρεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hypnotize

PortisHead
03/12/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Κάποια στιγμή είχα παει να ρωτήσω για το burgman το 400, ο τύπος χωρίς να σηκωθεί από εκεί που καθόταν μου δείχνει με το χέρι του το μηχανάκι και μου λεει ΄εκεί είναι αν θες να το δεις΄ .....πάω το βλέπω και τον ρωτάω τιμή...μου λεει την τιμή καταλόγου...τον ρωτάω ...τι δώρα δίνετε μαζί με την μηχανή? Και μου λεει αυτά θα τα πούμε όταν θα αποφασίσεις να την πάρεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hypnotize

Μιλαμε τον καταταλαιπωρησες τον ανθρωπο...αισχος !!!!
:rotflmao:

Εμ βεβαια....πουλησει δεν πουλησει...στο τελος του μηνα ο Σφακιανακης θα του εχει βαλει τον μισθουλακο του στο λογαριασμο του...τι τον νοιαζει ?

Ειναι η μεγαλη οικονομικη κριση που περνανε οι εμποροι...που λεγαμε κα ισε αλλο post.....

Daemon
03/12/2008, 17:00
Θελω μια φορα να δω καποιον να παει στο Media Markt, να ρωτησει τον πολιτη ποσο του αφηνει την τηλεοραση 40" απ'την τιμη που εχει και τι δωρα δινουν μαζι.. :)

micele
03/12/2008, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Και ξαναεπαναφερομαι το θεμα μιας και εφτασε η ωρα του 2ου Service.
OK...δεν ειχα κανα παραπονο απο τα παιδια εκει...αλλα πολυ μου τη σπαει που ο αρχιμηχανικος ασχολειτε με "καποια" μηχανακια...και τα άλλα τα αναλαμβάνουν τα.."παιδια".

Τεσπα...μεχρι να τελειωσει η εγγυηση....σε εξουσιοδοτημενο θα το πηγαινω...γιατι εγω προτιμάω την μηχανη να την πιανει ΕΝΑΣ...με αυτον να μιλαω...και με αυτον να συννενοουμαι...και οχι το καθε "παιδι" που κανει την πρακτικη του εκει περα.

Λοιπον...για το αλλο συνεργειο του Sfakianakh στη Συγγρου ...ξερουμε τίποτα ?
Καμια ταπα λαδιου ξεχασμενη στον πάγκο ? Φιλτρο λαδιου απο Scania κλπ κλπ ? ? ?
:lol:

Για πειτε οι γνωρίζοντες.



:wave2:

την άλλην εβδομάδα θα πάω το δικο μου στον βοτανικό για το 2ο service
θα γραψω εντυπωσεις,εαν ξερετε και εσεις κατι πείτε...πάντως εχω ακούσει καλα λογια.

dimdil
03/12/2008, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Θελω μια φορα να δω καποιον να παει στο Media Markt, να ρωτησει τον πολιτη ποσο του αφηνει την τηλεοραση 40" απ'την τιμη που εχει και τι δωρα δινουν μαζι.. :)


καλως η κακως ειναι πια κοινη πρακτικη στα αυτοκινητα και στις μηχανες:winka:

nassosxlvbros
03/12/2008, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Thanx σε όλους.
Βασικα ηθελα να μαθω αν είχε γίνει τίποτα χοντρο εκει πέρα (αυτο με τις τιμονοπλακες με ανυσηχεί κάπως).
Για το κλασσικο service μιλάμε πάντα....γιατι ο καλός μηχανικός....στην επιλυση προβληματων φαίνεται...κιοχι στην αλλαγή λαδιών.

δεν υπάρχουν χοντρά...ο καλος μηχανικος φαίνεται την επόμενη εβδομάδα/μέρα...στην επιλυση προβληματων τηλεφωνείς σε μαθηματικό...:)