PDA

View Full Version : Τα κλεβουν τα Triumph;



Alki_Viades
25/08/2008, 21:20
Οχι δεν εγινε καποια στραβη, αλλα εχω την απορια αν γινονται στην ελλαδα κλοπες Triumph. Με το SV ειχα το κεφαλι μου ησυχο και δεν το κλειδωνα ποτε. Εχετε ακουσει ποτε κατι για Triumph :confused:

gdevelek
25/08/2008, 21:38
αν είχες sv και δεν στο έκλεψαν είναι γιατί στάθηκες τυχερός και όχι γιατί δεν τα κλέβουν ;)


τώρα ως προς τα triumph, αν σου πει κάποιος "όχι καημένε δεν τα κλέβουν" και στο κλέψουν, θα του ζητήσεις αποζημίωση;

πάρε εσύ τα μέτρα σου σαν να είχες Ρ1 και δεν θα πεις ποτέ "τι μ@λ@κία έκανα"

Alki_Viades
25/08/2008, 22:21
Απο τη μια εχεις δικιο, απο την αλλη το Duke δεν το αφηνα απο τα ματια μου ξεκλειδωτο ουτε λεπτο και ειχα συναγερμο και τηλεειδοποιηση πανω του, σε αντιθεση με το SV. Ολα πιθανοτητες ειναι, αλλα κι αυτες εξαρτωνται απο το ποσο εμπορικο ειναι ενα μοντελο...

GreenBill
25/08/2008, 22:57
Τα κλεβουν...
http://www.mainstreet.gr/ForumTriumph/viewtopic.php?f=6&t=297
Για την ιστορια,η μηχανη ηταν ενος παιδιου που δουλευει στην αντιπροσωπεια της Θεσσαλονικης και δεν εχει βρεθει ακομα.Ουτε και προκειται μαλλον...

Ζεύκας
26/08/2008, 03:08
ρε παλίκαρε εδώ κλέβουν χρέπια σκουτεράκια 20ετίας!

στα triumph θα κολλήσουν? :rolleyes:

McGyver
26/08/2008, 07:56
Όλες οι μοτοσικλέτες είναι στόχος κλοπής...

. + _

TOLISTOLAROS
26/08/2008, 10:24
Κάντε μια ασφάλεια κλοπής να ξεμπερδεύετε

Alki_Viades
26/08/2008, 13:27
Εχω ακουσει πως οι ασφαλειες κλοπης σε καλυπτουν μονο οταν η μηχανη βρισκεται σε προστατευμενο χωρο (γκαραζ), ισχυει αυτο;

McGyver
26/08/2008, 13:29
Μεταφερόμεθα στις "Γενικές" μιας και το γενικεύουμε...

byron
26/08/2008, 13:37
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=59170

:rolleyes:

emix24
26/08/2008, 13:46
Τι να κλεψουν ρε απο το χρεπι σου;
Παρε καμια BMW λεω εγω...!
:wave2: :wave2: :wave2:

AntoD
26/08/2008, 13:52
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades


Χεζουν οι αρκούδες;

gdevelek
26/08/2008, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Εχω ακουσει πως οι ασφαλειες κλοπης σε καλυπτουν μονο οταν η μηχανη βρισκεται σε προστατευμενο χωρο (γκαραζ), ισχυει αυτο;

όχι (τουλάχιστον στη δικιά μου)

sober
26/08/2008, 14:18
Παιδια ΟΛΑ τα κλεβουν οποτε παρ'τε οσο καλυτερα μετρα προστασιας γινεται...:wave2:

gdevelek
26/08/2008, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Παιδια ΟΛΑ τα κλεβουν οποτε παρ'τε οσο καλυτερα μετρα προστασιας γινεται...:wave2:

ε μα τι κάνει νιάου νιάου...

παίζουν μ' αυτά τα πράγματα;

AUFGEBRACHT
26/08/2008, 15:16
Είχε βγει παλιά μια φήμη στα κλεφτρόνια ότι τα εγγλέζικα μηχανάκια έχουν ανάποδα τις μανέτες,τις ταχύτητες ΄στο λεβιέ του φρένου και το λεβιέ του φρένου στις ταχύτητες,το φέρινγκ στη σχάρα και τη σχάρα στο φέρινγκ...εεε,μετά από αυτό τα άφησαν ήσυχα...

vestromas
26/08/2008, 15:28
Αυτο το θρεντακι, μου μυριζει συγκαλημενη διαμαχη:lol:
Ρωτας εαν κλεβουν τα τραιαμφ, λες και ειναι τιποτα παλιοσιδερα, την στιγμη που και τα παλιοσιδερα αν τα βρουν εξω απ την πορτα σου οι τσιγγανοι, θα τα παρουν.
Επισης δεν τολμανε οι περισοτεροι να μην κλειδωσουν τα ποδηλατα τους εξω απο σουπερ μαρκετ.
Επισης αφηνεις ξεκαθαρο υπονοουμενο οτι το κτμ το προσεχες σαν κορη οφθαλμου, την στιγμη που ολοι ξερουμε οτι τα κτμ, φοβουντε να τα κλεψουν μην τυχει και χαλασουν την ωρα που τα κλεβουν, και οι δραστες συληφθουν.
Ακομα μας λες οτι το sv εμεσως πλην σαφως το ειχες για την πλακα σου.
Λοιπον παρτε την καραμπινατη διαμαχη απο δω, γιατι συντομα θα βγουμε ολοι εκτος ελεγχου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

Alki_Viades
26/08/2008, 16:06
Ρε συ λες τελικα να ειμαι ο ...τσατσος των Χαρλευ που εχει βαλθει να βγαλει σκαρτους και τους ευρωπεους και τους γιαπωνεζους????

:eek: :eek: :eek:

Band(age)it
26/08/2008, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Είχε βγει παλιά μια φήμη στα κλεφτρόνια ότι τα εγγλέζικα μηχανάκια έχουν ανάποδα τις μανέτες,τις ταχύτητες ΄στο λεβιέ του φρένου και το λεβιέ του φρένου στις ταχύτητες,το φέρινγκ στη σχάρα και τη σχάρα στο φέρινγκ...εεε,μετά από αυτό τα άφησαν ήσυχα...


Η φημη ελεγε επισης πως τα εγγλεζικα κυκλοφορουν και απο το αντιθετο ρευμα απ'οτι τα ιαπωνικα :rotflmao:

Alki_Viades
26/08/2008, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Τι να κλεψουν ρε απο το χρεπι σου;
Παρε καμια BMW λεω εγω...!
:wave2: :wave2: :wave2:

Αυτα σιγουρα τα κλεβουν!



(βεβαια το γιατι, ποτε δεν το καταλαβα...)

arxaios
26/08/2008, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Είχε βγει παλιά μια φήμη στα κλεφτρόνια ότι τα εγγλέζικα μηχανάκια έχουν ανάποδα τις μανέτες,τις ταχύτητες ΄στο λεβιέ του φρένου και το λεβιέ του φρένου στις ταχύτητες,...

Κάποια ΕΙΝΑΙ έτσι ............. :yuck: :yuck: :yuck: και είναι και "αγγλικου σχεδιασμου" !!!

arxaios
26/08/2008, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
.... μην τυχει και χαλασουν την ωρα που τα κλεβουν, και οι δραστες συληφθουν.


Αυτό εσύ το έγραψες για πλάκα αλλά μου έχει συμβεί με το Guzzi που είχα παλιά (φοιτητής) .......... μου το κλέψαν από το Παγκράτι ........... Χαμπάρι εγώ .............. κοιμόμουνα ...........
Χτυπά τηλέφωνο .......
Ελα ρε Μ@@@@@, σπίτι είσαι ;;;
Ναι γιατί ;;;
Γιατί το μηχανάκι σου είναι Εξάρχεια ............. σουρωμένος ήσουν εχτές ;;;

Το κλέψαν και τους άφησε !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vestromas
26/08/2008, 18:55
Eγω παντως αν ημουν κλεφτης, το sv θα εκλεβα, που δεν τα κλεβουν κιολας.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

manos cbr600fi
27/08/2008, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
αν είχες sv και δεν στο έκλεψαν είναι γιατί στάθηκες τυχερός και όχι γιατί δεν τα κλέβουν ;)


τώρα ως προς τα triumph, αν σου πει κάποιος "όχι καημένε δεν τα κλέβουν" και στο κλέψουν, θα του ζητήσεις αποζημίωση;

πάρε εσύ τα μέτρα σου σαν να είχες Ρ1 και δεν θα πεις ποτέ "τι μ@λ@κία έκανα"

ασχετο αλλα το γραφω μηπως βοηθησουμε κανενα παλικαρι εξω απο το α.τ νικαιας βρισκετε κλεμενο sv-650s (miso fairing) μαυρου χρωμματος αν γνωριζετε κανενα παθοντα ειδοποιηστε τον μηπως και τον βοηθησουμε