PDA

View Full Version : Ασφάλεια κλοπής ή "ασφαλισμένο" σε parking?



Gi_4ce
26/08/2008, 16:17
με αφορμή αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64841) το τοπικ, έπεσα στο εξής δίλλημα!

Τελικά το έψαξα λίγο και είδα οτι για να νοικιάσεις ένα χώρο πάρκιγκ και να βάζεις τη μηχανή, σου έρχεται περίπου το έτος, όσο το να την ασφαλίσεις για κλοπή!

Απο τη μία σκέφτομαι οτι είναι ωραία φάση να έχεις τη μηχανή απο κάτω απο το σπίτι σου και να μην έχεις το "πήγαινε - έλα" μέχρι το πάρκιγκ... Και με την ασφάλεια κλοπής είσαι καλυμμένος...

Απο την άλλη όμως, σκέφτομαι οτι στο πάρκιγκ δεν έχεις φόβο απο καιρικά φαινόμενα (χαλάζια κλπ) καθώς και απο βανδαλισμούς (σχετικό είναι αυτό, γιατι κακόβουλοι υπάρχουν παντού!)

Λέγοντας πάρκιγκ, εννοούμε κάποιο χώρο σε πολυκατοικία, όχι αυτού καθ' αυτού parking moto...

Η άποψή σας για το θεμα?
:beer:

Band(age)it
26/08/2008, 16:22
Το παρκινγκ σε πυλωτη πολυκατοικιας δεν σε ασφαλιζει ουσιαστικα απο κλοπη , απλα το αφηνεις εκει και κανεις το σταυρο σου .

Η ασφαλεια κλοπης απ'την αλλη δε σε ασφαλιζει απο βανδαλισμους και καιρικα φαινομενα..ουτε καν απο στατικη πτωση .

Προσωπικα θα πηγαινα για ασφαλεια κλοπης .

Daemon
26/08/2008, 16:31
Δες και αυτο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64787) το τοπικ :wave2:

Α.. τωρα το ειδαι για παρκινγκ πολυκατοικιας

Sapadak
26/08/2008, 16:31
Επιπλεον η ασφαλεια κλοπης σε ασφαλιζει και σε αλλα μερη εκτος της γειτονιας σου
:D

700_Thespieis
26/08/2008, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Το παρκινγκ σε πυλωτη πολυκατοικιας δεν σε ασφαλιζει ουσιαστικα απο κλοπη , απλα το αφηνεις εκει και κανεις το σταυρο σου .

Η ασφαλεια κλοπης απ'την αλλη δε σε ασφαλιζει απο βανδαλισμους και καιρικα φαινομενα..ουτε καν απο στατικη πτωση .

Προσωπικα θα πηγαινα για ασφαλεια κλοπης .

Interamerican σε ασφαλιζει σχεδον παντου..Εγω εχω και παρκινγκ


:wave2:

Gi_4ce
26/08/2008, 19:34
Ε, εσύ είσαι μιά χαρά!!!

Εμένα συνήθως αράζει πεζοδρόμιο... (αλλα ούτε τις βενζίνες της δε βγάζει...:D )