PDA

View Full Version : GG EC300 Rac Vs KTM EXC 400 Vs WR250f



itsikis
27/08/2008, 10:49
Καλημέρα σύντροφοι και καλό χειμώνα.....

για πείτε καμιά γνώμη πιο από τα παρακάτω θα αγοράζατε.....

GASGAS EC300 Racing 2009 (8200€ με τις εξής αγωνιστικές παροχές: -5% έκπτωση επί της τιμής δηλ. γύρω στα 7700€ , δωρεάν: λάδια, ένα revalving, ένα σετ αλυσιδογράναζα, χούφτες, αλουμινένια ποδιά και 20% σε ρούχα + ανταλακτικά, και βέβαια όλη την προίκα της έκδοσης racing: κοπλέ πιστόνι, πλήρες σετ από φλάντζες, δεύτερη εξάτμιση, πίσω γρανάζι, πίσω δισκόπλακα, φίλτρο αέρα, πλεξούδα για κατάργηση διακοπτών και φώτων, κιτάκι με βελόνες και ζιγκλερ...

ΚΤΜ EXC 400 2009 (9390€ με ??? έκπτωση από HS 009 ή 0% έκπτωση αλλά παροχή δωρεάν αγωνιστικής προετοιμασίας και service από το HS 500 , χρειάζεται επιπλέον ποδιά, χούφτες, πλάκες και ίσως ανεμιστηράκι???, 14% έκπτωση σε ανταλλακτικά)

WR250F 2008 Μεταχειρισμένο από 6Days (γύρω στα 7000 με 7500€)

Ορίστε και μια φωτό......

Ισίδωρος


139745

MikeG
27/08/2008, 10:54
Από τα λίγα που ξέρω γενικά θα έλεγα το KTM 400. Έχω ένα του 2005 & μου φαίνεται ότι καλύτερο από ότι έχω οδηγήσει μέχρι τώρα (αρκετά της KTM & ένα GAS GAS 300 του 2006).
Έχει όση δύναμη χρειάζεται χωρίς να πηγαίνει σε υπερβολές όπου θα μπορούσε να σε κουράζει.
Ξέρω ότι η γνώμη μου δε είναι βαρύνουσας σημασίας όμως δίνω μια ψήφο στο KTM.
Σκέψου & τη πιθανή μεταπώληση.
Ότι & αν ψωνίσεις τελικά, καλή αγορά!!


:wave2:

ktmakis
27/08/2008, 11:27
Υamaha δαγκωτό. Τέρας αξιοπιστίας, καλή κατασκευή.
Δεύτερο το ΚΤΜ. Ωραίο μοτέρ, αξιόπιστο.
Το GG δεν μου αρέσει σαν κατασκευή αλλά είναι καλό για εντούρο (μόνο).

dirtbird
27/08/2008, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis

Το GG δεν μου αρέσει σαν κατασκευή αλλά είναι καλό για εντούρο (μόνο).

Eνώ για το σούπερ μάρκετ δε λέει γιατί έχει μικρό πορτ μπαγκάζ....:confused: :confused:

Μάκη μήπως κάτι άλλο ήθελες να γράψεις? (πχ καλό στην μονοπατάδα αλλά δε λέει στα ανοιχτά....)

:lol: :lol:

STOYBI
27/08/2008, 11:43
Το κτμ το 400 λεει παρα πολλα απο μοτερ και θα το λατρεψεις..... :rolleyes:

Για το GG δεν εχω αποψη καθως δεν εχω βγει εντουρο ακομα.....

Δεν θα συζηταγα καν αγορα για μηχανακι απο 6Days για (προφανεις λογους....)


:beer: :beer:

:wave2:

KaTaNaS
27/08/2008, 12:38
καβαλησα εχθες σε πιστακι ΜΧ το 2.5 05' και ενα GG 300 05'

οι αναρτησεις του GG είναι απίθανες και το γκάζι του πιο ροπάτο... δε τρομαζει όσο το ΚΤΜ ,4χρονίζει ο ισπανος αλλα αυτα Ισίδωρε εσύ θα το ξέρεις ήδη απο τον κουμπαρο σου! :wave2:

marios8
27/08/2008, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Υamaha δαγκωτό. Τέρας αξιοπιστίας, καλή κατασκευή.


Θα συμφωνήσω με τον Μάκη :beer: :wave2:

ktmakis
27/08/2008, 12:50
Σωτήρη εννοώ οτι αν θές κάτι πέρα από εντούρο (ναι μονοπάτι κατά μεγάλο ποσοστό) πχ scrable καλύτερα είναι τα άλλα δύο. Οταν προσγειώνεται κάνει λές και θέλει να κόψει το πλαίσιο. Στα ανοιχτά ήταν στιβαρό σε εντίθεση με τα ΚΤΜ.
Γενικά μου έδινε την εντύπωση οτι ήταν αργό στις αντιδράσεις του.
Αυτό τουλάχιστον εισέπραξα εγώ από το 04 που είχε ο Δ.Κούρλας. Τώρα αν έχουν αλλάξει τα πράγματα δεν ξέρω.
Καλύτερα βέβαια να δοκιμάσει αυτά τα μηχανάκαι που δεν ξέρει να δεί ποιό του κάνει.

hararm123
27/08/2008, 14:12
Tαπεινη μου αποψη ειναι οτι για αγωνιστικη χρηση καλυτερο (και φτηνοτερο σε αποκτηση και χρηση) ειναι το 300.Τωρα για τον χομπιστα (κατηγορια που ανηκω και εγω) πολυ πιο ανετο και ευχρηστο ειναι το ΚΤΜ .Για το 250 δεν μπορω να πω τιποτα γιατι δεν το εχω καν δει αλλα μεταχ. απο τετοιο αγωνα και τοσα λεφτα δεν το βλεπω...

marios8
27/08/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από hararm123
Tαπεινη μου αποψη ειναι οτι για αγωνιστικη χρηση καλυτερο (και φτηνοτερο σε αποκτηση και χρηση) ειναι το 300.Τωρα για τον χομπιστα (κατηγορια που ανηκω και εγω) πολυ πιο ανετο και ευχρηστο ειναι το ΚΤΜ .Για το 250 δεν μπορω να πω τιποτα γιατι δεν το εχω καν δει αλλα μεταχ. απο τετοιο αγωνα και τοσα λεφτα δεν το βλεπω...


2000+ ευρώ κάτω για έναν αγώνα δεν είναι και άσχημα.

Ούτε μπορώ να καταλάβω γιατί ένα 300 2χρονο είναι καλύτερο για αγωνιστική χρήση απο ένα 250 έτοιμο για 6days :confused: :confused:

hararm123
27/08/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
2000+ ευρώ κάτω για έναν αγώνα δεν είναι και άσχημα.

Ούτε μπορώ να καταλάβω γιατί ένα 300 2χρονο είναι καλύτερο για αγωνιστική χρήση απο ένα 250 έτοιμο για 6days :confused: :confused:


Μα το 300 ειναι καινουργιο στα ιδια λεφτα και εχεις το συν της εγγυησης και των εκπτωσεων

iatrodikastis
27/08/2008, 15:32
Πάρε το ΚΤΜ,

το καλύτερο εντούρο αυτή την στιγμή,

απίθανη μεταπώληση-ανταλλαγή.

πάει μόνο του,με ένα rekluse θα κλέβεις εκκλησία.:beer:

dirtbird
27/08/2008, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
2000+ ευρώ κάτω για έναν αγώνα δεν είναι και άσχημα.

Ούτε μπορώ να καταλάβω γιατί ένα 300 2χρονο είναι καλύτερο για αγωνιστική χρήση απο ένα 250 έτοιμο για 6days :confused: :confused:

Δηλαδή τι του έχουν ετοιμάσει Μάριε? :confused: :confused:



... και μηχανάκι που έχει κάνει 6 days , ούτε να μου το χαρίζανε δεν το'παιρνα.

Ανεξαρτήτως μάρκας.

dirtbird
27/08/2008, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
.... ......

Ισίδωρος

Γιατί το ΚΤΜ θέλει σώνει και καλά πλάκες? :confused:

Το πακέτο του GG είναι πολύ καλό όπως επίσης είναι γνωστό ότι υποστηρίζεται από άνθρωπο με ιστορία - και γνώση- στο χώρο. Νομίζω όμως ότι είναι υπερβολή να αναφέρουμε ακόμα και τα ζιγκλέρ και τις βελόνες (που και το αντίστοιχο ΚΤΜ επίσης τα δίνει).

Πάντως Ισίδωρε επειδή πιστεύω ότι το GG το ξέρεις αρκετά καλά -σίγουρα πολύ περισσότερο από τους υπόλοιπους εδώ μέσα-, φαντάζομαι ότι ο προβληματισμός σου είναι ποιάς κατηγορίας μηχανάκι να πάρεις για φέτος. Και αυτό τελικά είναι θέμα... γούστων.
Προσωπικά θα ήθελα πάαααρα πολύ ένα νόμιμο open δίχρονο enduro-(ποιημένο έστω).
Π.χ. ένα Service Honda CR500AF. Με νούμερα όμως και REKLUSE και λογική τιμή.
Όπως επίσης βρίσκω πολύ ενδιαφέρον το νέο H/berg.
Και πανέμορφα τα φετινά Βeta.
Και....και...και...........


Αλλά στην πραγματικότητα περιμένω το πρώτο ψεκαστό δίχρονο (μάλλον με την νέα δεκαετία...:winka: )

dirtbird
27/08/2008, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Σωτήρη εννοώ οτι αν θές κάτι πέρα από εντούρο (ναι μονοπάτι κατά μεγάλο ποσοστό) πχ scrable καλύτερα είναι τα άλλα δύο. Οταν προσγειώνεται κάνει λές και θέλει να κόψει το πλαίσιο. Στα ανοιχτά ήταν στιβαρό σε εντίθεση με τα ΚΤΜ.
Γενικά μου έδινε την εντύπωση οτι ήταν αργό στις αντιδράσεις του.
Αυτό τουλάχιστον εισέπραξα εγώ από το 04 που είχε ο Δ.Κούρλας. Τώρα αν έχουν αλλάξει τα πράγματα δεν ξέρω.
Καλύτερα βέβαια να δοκιμάσει αυτά τα μηχανάκαι που δεν ξέρει να δεί ποιό του κάνει.


:a013: :wave2:

itsikis
27/08/2008, 18:21
Καλησπέρα παίδες.....

η βασική αιτία που με έκανε να πουλήσω το GasGasάκι είναι η μούρλα μου να αλλάζω/δοκιμάζω μοτοσακό κάθε 2 χρόνια....

καταρχήν για τι χρήση θέλω το μηχανάκι μου: αγωνιστική (είπα φέτος παρακοληθήσω όλους τους αγώνες της ΕΒ), προπονήση σε πιστάκια και βέβαια hardocorιλίκια....

μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει τα εξής:

1. GasGas EC250 2007 super...

2. ΚΤΜ ΕΧC 125 2008 με stabilizater, μου άρεσε πάρα πολύ αλλά τα 125 παραείναι... πρέπει να πηγαίνεις όλη την ώρα τέρμα και να μην χαλαρώνεις καθόλου...

3. ΚΤΜ ΕΧC 250 2t 2008, δεν μου άρεσε ούτε ο κινητήρας του αλλά ούτε και η συμπεριφορά του...μάλιστα ο κάτοχός του ήταν πιο γρήγορος με το gasgas μου παρόλο που το οδηγούσε για πρώτη φορά!!!

4. ΚΤΜ ΕΧC 450 2008, ο κινητήρας του ήταν απλά απίθανος!!! γενικά μου έδωσε την αίσθηση ότι οδηγούσα μπετονιέρα/νταλίκα

5. ΚΤΜ ΕΧC 250 4t 2007, πολύ καλό αλλά πολύ μοτοκροσέ (αυτό είναι και καλό και κακό)

6. Βerg FE 550 2008, υποκιβυσμένο στα 501....ΤΕΛΕΙΟ!!!

7. HUSQY TE 250 2007, ντουβάρι...θέλει πολύ φόρα για να δουλέψει.....

8. GasGas EC300 2008 σαν το 250 αλλά με "τετράχρονο" κινητήρα... αποδίδει έναν ίππο λιγότερο αλλά με πολύ καλύτερη καμπύλη, λιγότερο στροφάρισμα, πολύ καλύτερο στα μονοπάτια και στα hardcore...

9. ΚΤΜ ΕΧC 525 2006: φοβερός κινητήρας, αλλά πρέπει να σε φυλάει ο θεός για να μην σκοτωθείς...

όσον αφορά αυτό που θέλω από το νέο μου μηχανάκι είναι να με καυλ@@νει και να με κάνει να γουστάρω κάθε φορά που το καβαλάω. Από κει και πέρα παράγοντες όπως η αξιοπιστία, ο κόπος και τα έξοδα για την αγωνιστική του χρήση/συντήρηση είναι πολύ σημαντικοί...

Το WR250f δεν το έχω καβαλήσει αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να δώσω 9300 για να το πάρω καινούργιο....δεν νομίζω ότι αξίζει.....μεταχείρο από 6days και μένα μου έρχεται κάπως.... και μην ακούσω τίποτα για μεταπώλήση γιατι θα :cry: : η αντιπροσώπεία ακόμα έχει απούλητα μοντέλα 2007...

το κάππα είναι πολύ πιο ακριβό, και βέβαια έχει πολύ πιο ακριβή συντήρηση/χρήση από gasgasάκι, αλλά αν μου αρέσει χαλάλι...θα το δοκιμάσω στο τεστ ride που ετοιμάζει το 500 τέλος του μηνός στην ανάβυσσο...

όσον αφορά την μεταπώληση νομίζω πως όλα πουλιούνται και όλα αγοράζονται... έδωσα το gasgasάκι μου σε 10 ημέρες και συνολικά με πήραν 5-6 άνθρωποι κατακαλόκαιρο!!!εν αντιθέση ξέρω φίλους με κτμ που παιδεύονται πολύ καιρό τώρα...

Αυτά

Ισίδωρος

marios8
27/08/2008, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis


5. ΚΤΜ ΕΧC 250 4t 2007, πολύ καλό αλλά πολύ μοτοκροσέ (αυτό είναι και καλό και κακό)

.......................

7. HUSQY TE 250 2007, ντουβάρι...θέλει πολύ φόρα για να δουλέψει.....


Ισίδωρος

To TE και το ΚΤΜ είναι πιό δυνατά απο το WR .
Αν το ΤΕ δεν σε ευχαρίστησε στο γκάζι τότε το WR ίσως να σε απογοητεύσει .
Το ΚΤΜ (το οποίο έχω και εγώ) με ικανοποιεί και αφού σου άρεσε και σένα αν πάς σε 250 4Τ προσανατολίσου προς τα εκεί.
Βέβαια καλό θα είναι το WR να το δοκιμάσεις (μιάς και έχω ακούσει τα καλύτερα) . Το θέμα είναι να σου αρέσει το γκάζι του. :wave2:

ARISPEED1
28/08/2008, 13:22
400 me κλειστά τα μάτια !Πραγματικά τα κάνει ολα κ συμφέρει !Για τον μέσο αναβάτη συστήνεται ανεπιφύλακτα ! Μοτέρ ,αναρτήσεις,πλαίσιο...............Ανταλλακτικά υπάρχουν ,βασικό κ αυτό κ πλέον τα εχουν μάθει κ οι μαστόροι .................Γιαυτό επιλέγεις πορτοκαλί κ καλή διασκέδαση !

dirtbird
28/08/2008, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
....,βασικό κ αυτό κ πλέον τα εχουν μάθει κ οι μαστόροι ................. !

Κιόλας? :D :D


μπσιττττ Αριστομένη... το μοτέρ του είναι βασισμένο στο καινούργιο 450...ούτε που το έχουν δει ζωγραφιστό.... ;)

drmel
28/08/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Κιόλας? :D :D


ούτε που το έχουν δει ζωγραφιστό.... ;)

σε τεύχη όμως το χουν δεί

iatrodikastis
28/08/2008, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
σε τεύχη όμως το χουν δεί


Mιλάνε όλοι μιλάνε και οι χουκσβάρνες.:wave2:

STOYBI
28/08/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird



μπσιττττ Αριστομένη... το μοτέρ του είναι βασισμένο στο καινούργιο 450...ούτε που το έχουν δει ζωγραφιστό.... ;)

Σωστα...!!!

( Παντως ακουγονται και για αυτο αρκετα καλα λογια περι αξιοπιστιας.. )

:wave2:

itsikis
28/08/2008, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Σωστα...!!!

( Παντως ακουγονται και για αυτο αρκετα καλα λογια περι αξιοπιστιας.. )

:wave2:

by the way το μπροστινό από το gasgasάκι σου τι λέει???

οι ξένοι που δοκίμασαν λένε πολύ καλά λόγια...

Ισίδωρος

STOYBI
28/08/2008, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
by the way το μπροστινό από το gasgasάκι σου τι λέει???

οι ξένοι που δοκίμασαν λένε πολύ καλά λόγια...

Ισίδωρος

Ειλικρινα λογο " περιεργης" περιοδου που περναω εκτος απο ηπιο στρωσιμο το μηχανακι δεν το πιεσα καθολου.....

Απο την λιγη περαστικη κροκαλα που μπηκα εντελως χαλαρα ( λογο οτι ημουν γυμνος ) εχω μια ενσταση ως προς στους κραδασμους που φερνει στο τιμονι στα "ψηλα" * (παρολο που ψαχτηκα...) Εντυπωσεις απο τα μεσα του μηνα ( θεου θελοντος) που θα αρχισω...


(* Στο αρχικο σταδιο που παιζει η αναρτηση η μικροανωμαλιες ....)

:beer: :beer:

:wave2:

ARISPEED1
28/08/2008, 19:03
Ειχανε πάει Αυστρία οι μαστόροι το καλοκαίρι κ τα μάθανε τά κόλπα ...........Ολο για συγκεκριμένα μηχανάκια μιλάτε ..........Οι σέλες απο CRF K KXF -E αγγούρια μεταλλικά εχουνε η αχινούς τελικά ?

dirtbird
28/08/2008, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ειλικρινα λογο " περιεργης" περιοδου που περναω εκτος απο ηπιο στρωσιμο το μηχανακι δεν το πιεσα καθολου.....

Απο την λιγη περαστικη κροκαλα που μπηκα εντελως χαλαρα ( λογο οτι ημουν γυμνος ) εχω μια ενσταση ως προς στους κραδασμους που φερνει στο τιμονι στα "ψηλα" * (παρολο που ψαχτηκα...) Εντυπωσεις απο τα μεσα του μηνα ( θεου θελοντος) που θα αρχισω...


(* Στο αρχικο σταδιο που παιζει η αναρτηση η μικροανωμαλιες ....)

:beer: :beer:

:wave2:

Κώστα..... είναι αδούλευτο ακόμα το πηρούνι (με μία φορά δεν στρώνει)......:confused: :confused:

dirtbird
28/08/2008, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
Ειχανε πάει Αυστρία οι μαστόροι το καλοκαίρι κ τα μάθανε τά κόλπα ...........Ολο για συγκεκριμένα μηχανάκια μιλάτε ..........Οι σέλες απο CRF K KXF -E αγγούρια μεταλλικά εχουνε η αχινούς τελικά ?

Βρες μου ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ CR500AF με πινακίδα και θα δεις τι χρώμα θα παίζει μετά....


;)

























φυστικί σαν ΚΤΜ 91-93? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ARISPEED1
28/08/2008, 19:39
πινακιδούλα ,ζούλα 500 ευρώ ,συν την εργασία βαφέα .......

dirtbird
28/08/2008, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
πινακιδούλα ,ζούλα 500 ευρώ ,συν την εργασία βαφέα .......

είσαι σίγουρος ότι ισχύεει ακόμα? :winka:
μην απαντήσεις δημοσίως.... :nono:

Τότε μένουν 11000$ για το μηχανάκι...

Zid
28/08/2008, 19:59
Μη σπαμάρετε ρε....:bigcry:

dirtbird
28/08/2008, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Μη σπαμάρετε ρε....:bigcry:

Να και ο Bic.....

:bigcry: :bawl: :rotflmao: :bigcry:

Zid
28/08/2008, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Να και ο Bic.....

:bigcry: :bawl: :rotflmao: :bigcry: Σας έχω ολους............:a2: :a25: :a44:

STOYBI
28/08/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Κώστα..... είναι αδούλευτο ακόμα το πηρούνι (με μία φορά δεν στρώνει)......:confused: :confused:

Σωστοτατο και αυτο Σωτηρη...... :wave2:

:beer: :beer:

ktmakis
29/08/2008, 10:27
Οταν πήρα το δικό μου το 07 το μπροστινό δεν ήθελε να δουλέψει σωστά με τίποτα. Κοπάναγε άτσαλα και δεν άκουγε στις ρυθμίσεις. Μετά από 5 ώρες λειτουργείας το πήγα στο Τασούλη.
Με παίρνει τηλ ο Δημήτρης ο Κουνέλης και μου λέει: "έχει πειράξει κανείς τα πηρουνια ?¨" :uplate:
"Βεβαίως όχι απαντώ διότι είναι καινούριο από κούτα πριν 5 ώρες"
Μου απαντά " ηταν αλλά αντί άλλων μέσα. ελα να τα πάρεις να τα δοκιμάσεις και μου λές"
Δεν έδωσα σημασία στο παραπάνω διότι περίμενα πως και πως να το πάω χώμα να το δώ.
Αυτά πριν 4500 κμ και 140 ώρες μόνο χώμα και 7-8 αγώνες. Από τότε (Φλεβάρης 07) δουλέυει υποδειγματικά και τα καλάμια δεν έχουν ξαναπειραχτεί ούτε για λάδι ούτε τσιμούχες. Θα το πάω προληπτικά σύντομα αλλά τουλάχιστον το σύνδρομο των τσιμουχών έχει περάσει μάλλον ανεπιστρεπτί. Μας μένει μόνο το σύνδρομο της διαφορετικότητας σε κάθε ίδιο μηχανάκι......

dirtbird
29/08/2008, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
.....Αυτά πριν 4500 κμ και 140 ώρες μόνο χώμα και 7-8 αγώνες. Από τότε (Φλεβάρης 07) δουλέυει υποδειγματικά και τα καλάμια δεν έχουν ξαναπειραχτεί ούτε για λάδι ούτε τσιμούχες.......

Tι? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Ελπίζω να κάνεις πλάκα, εδώ στο ΧΧ αλλάζω λάδια κάθε -το πολύ- 5000χλμ και τα βγάζω μαύρο κατράμι.....

Άσε που τα WP δεν είναι και από αυτά που αντέχουν περισσότερο.....


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

ktmakis
29/08/2008, 11:01
Ναι φίλε Σωτήρη. Και το μηχανάκι έχει κάνει προπόνηση (από τις τελευταίες του Μαίου), στη πίστα στο Κιάτο και ήταν άπαιχτο. Μια φορά το ρύθμισα το 2/07 και δεν έχω πειράξει βίδα στο μπροστινό από τότε.
Ακόμα το ίδιο στιβαρό και "διαβαστερό" μετά από τόση χρήση.
Μόλις τα πάω πάλι Τασούλη θα δώ τα λάδια έτσι από περιέργεια. θα έχω και ένα πιστόλι με ανισθητικό μην βγεί κανας δεινόσαυρος !!!

OldMan
29/08/2008, 12:58
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αλλάζετε και λάδια στα πηρούνια ρε σεις ???

(εγώ τα αφήνω να "φαγωθούν" εντελώς ώστε να έχω ΤΕΡΜΑ μαλακές αναρτήσεις...) :wave2:

Zid
29/08/2008, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αλλάζετε και λάδια στα πηρούνια ρε σεις ???

(εγώ τα αφήνω να "φαγωθούν" εντελώς ώστε να έχω ΤΕΡΜΑ μαλακές αναρτήσεις...) :wave2: και δεν κουνάει και μετά τα 180 ...:bigcry:

dirtbird
29/08/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αλλάζετε και λάδια στα πηρούνια ρε σεις ???

(εγώ τα αφήνω να "φαγωθούν" εντελώς ώστε να έχω ΤΕΡΜΑ μαλακές αναρτήσεις...) :wave2:

Αν τραβάς τόσο ζόρι, μπορείς να βγάλεις το ένα ελατήριο από μπροστά......

και να δανειστείς ένα από τα ελατήρια των 'μικρών' για πίσω....

:lol: :lol:

geotriada
31/08/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird




... και μηχανάκι που έχει κάνει 6 days , ούτε να μου το χαρίζανε δεν το'παιρνα.

Ανεξαρτήτως μάρκας.

συγνωμη ,δηλαδη τι μπορει να παθει ενα καινουργιο μηχανακι σε 6μερες????

το δικο μου που το π@δ@σα για 3χρονια ,το πουλησα χωρις τυψεις οτι κοροιδευω τον
αγοραστη.

Τωρα για τα YAMAHA που ξερω, θα αλαχθουν ολα τα σπασμενα πλαστικα , τοιχον στραβα
υποπλαισια , τιμονια, μανετες, και στο κατω-κατω θα το δεις και θα το ακουσεις πριν τα
χωσεις ,και φυσικα θα το κανεις βολτα να δεις και το σασμαν.