PDA

View Full Version : .drg



charlie says
27/08/2008, 19:07
δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο (μαλλον οχι) με την τεχνολογια που μας εχουν αφησει να χρησημοποιουμε ,αλλα οταν ο πλατων ειχε πει οτι η μουσικη ειναι πολυ σημαντικη για να ειναι στα χερια του οποιοδηποτε μου φαινεται οτι ειχε δικιο .http://www.i-live.gr/2008/07/16/sound-drugs-21st-century/

vangelis 64
27/08/2008, 19:22
Δεν ανοίγει το λινκ δυστυχώς.:(

el_hymador
27/08/2008, 19:35
To θεμα ειναι να βρεις και ηχεια που να μπορουν να αναπαραγουν αυτες τις συχνοτητες...

παντως ο ηχος μας επηρεαζει σιγουρα και δεν μιλαμε μονο για την μουσικη αλλα για την βοη που μας περιβαλει στις πολεις.

charlie says
27/08/2008, 19:39
http://www.i-live.gr/2008/07/16/sound-drugs-21st-century/ απο οτι ξερω και εγω ηχεια που αναπαραγουν αυτες τις συχνοτητες δεν κυκλοφορουν στο εμποριο, αλλα μου κανει εντυπωση που υπαρχουν αναφορες με εθισμο

vangelis 64
27/08/2008, 19:47
Διορθώθηκε,μάλιστα.

Λοιπόν δυο λογάκια.Η μουσική(όπως κάθε ήχος) έχει το "χάρισμα" να μπαίνει μέσα μας ανεπεξέργαστη από σκέψεις και κρίσεις.Χτυπάει κατευθείαν στα βάθη τής ψυχής.
Αντίθετα,οι οπτικές παραστάσεις περνάνε από πολύ κόσκινο μέχρι να εκλογικευτούν και να ταιριάξουν με τον κόσμο που ξέρουμε.
Επειδή η ύπαρξή μας ορίζεται απ' το υποσυνείδητο και όχι το συνειδητό,είμαστε κατά κάποιον τρόπο έρμαια τών ήχων.
Πόσοι από μάς δεν έχουμε κλάψει ακούγοντας μια μελωδία,ε;Όχι στίχο,μουσική!Είναι τεράστια η δύναμή της και το λινκ που είδα πάρτε το στα σοβαρά.Όχι τόσο για τη συγκεκριμένη μουσική που πλασσάρεται στο νετ,αλλά και γενικά.:beer: :wave2:

vestromas
27/08/2008, 19:56
Δυστηχως Βαγγελη υπαρχουν και ειναι αληθεια οπως και πολλα αλλα που δεν φανταζεσε και που οσοι τα ψαχνουν τα βρισκουν και τα δημοσιοποιουν βγαινουν γραφικοι και τσαρλατανοι. Μπειτε και βρειτε το φορουμ της αληθειας καθως και το conspyracy channel μεσω γκουγκλ και μαθετε πραγματα και θαματα.
Μπειτε και στο Λιακο gr αυριο στις 23.00 στην πρωτη live ιντερνετικη εκπομπη με ανοιχτες τηλ. γραμμες χωρις τηλεπωλησεις και αρχιζετε να βλεπετε επιτελους τον κοσμο στην πραγματικη του διασταση για να μπορειτε να αντιμετωπισετε με σιγουρια και ψυχραιμια, αυτα που ερχοντε.:beer: :wave2:

charlie says
27/08/2008, 20:09
οσοι ειναι παλαιοροκαδες και οχι μονο , σιγουρα εχουν ακουσει ιστοριες για τραγουδια που περνουν υποσυνειδητα μυνηματα στον εγκεφαλο και που γινονται κατανοητα μονο αν τα παιξεις αναποδα (led zep ,judas priest ,μαρινελλα,κ.α) μαλιστα ειχα παρακολουθησει σε ντοκιμαντερ την δικη των j.priest τους οποιους ειχαν κατηγορησει οτι οδηγησαν στην αυτοκτονια ενα νεαρο αμερικανο.δεν ξερω αν υπαρχει σχεση, αλλα και τι να κανεις, αν ισχυει αυτο με τον εθισμο δεν ξερω και πως μπορουμε να προφυλαχτουμε απο τους επιτηδειους.

vestromas
27/08/2008, 23:31
Τι μου θυμισες τωρα charlie says!:lol: Toν Halford να εξηγει στο δικαστηριο, πως πηγενε το τραγουδι και να κανει κατι κορονιτσες χωρις τα ειδικα εφε και να εχω κλασει στο γελιο, ετσι οπως ηταν χωρις τα δερματινα και τα καρφια.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

akamarinos
28/08/2008, 00:11
vangelis 64 & charlie says
μαλλον δεν καταλαβατε τιποτα
ξαναδιαβαστε το


τι ψυχη και μελωδιες
τι υποσυνειδητα μυνηματα

καμια σχεση

μιλαει για ηχους…..συχνοτητες…υποηχους… ή όπως θες πες το
που επηρεαζουν το σωμα μας

TROOPER
28/08/2008, 00:54
εδω μιλαμε συμφωνα με τις αρχες του φενγκ-σουι ???

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ταξιδευτής
28/08/2008, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
vangelis 64 & charlie says
μαλλον δεν καταλαβατε τιποτα
ξαναδιαβαστε το


τι ψυχη και μελωδιες
τι υποσυνειδητα μυνηματα

καμια σχεση

μιλαει για ηχους…..συχνοτητες…υποηχους… ή όπως θες πες το
που επηρεαζουν το σωμα μας

Αργυρη οντως ειναι ανησυχητικα ολα αυτα φιλαρακι.... Σαν ιδεα και μονο ειναι ανατριχιαστικη... Αν δειτε λιγο στο youtube βιντεακια σχετικα και αν διαβασετε στο google τις παραπομπες θα σας σηκωθει η τριχα καγκελο!

Το θεμα ομως ειναι αν τελικα ΟΝΤΩΣ αληθευουν αυτα. Το idoser λεει οτι στελνει υποηχους στις συχνοτητες 3hz εως 30hz μεσω των ακουστικων στον εγκεφαλο.

Εδω υπαρχουν ομως δυο προβληματα:
Δεν υπαρχει σχεδον κανενα συστημα ηχου που να μπορει να "κατεβει" (αναπαραγει) κατω απο τα 20hz, παρα μονο μερικα παρα πολυ ακριβα high end συστηματα χιλιαδων ευρω.

Και βεβαια η ακοη του ανθρωπου με το ζορι εκτεινεται μεχρι τα 30hz. Σιγουρα καποιοι μπορουν να ακουσουν μεχρι 20hz αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα μπορουσαν να ακουσουν συχνοτητες 3-5hz.

notakos600
28/08/2008, 09:56
Το 1962 όταν πράκτορες της CIA ερευνούσαν την αμερικάνικη πρεσβεία στη Μόσχα για ύπαρξη κοριών, παρατήρησαν με ειδικές συσκευές πως ολόκληρη η πρεσβεία βομβαρδιζόταν από ηλεκτρομαγνητικά κύματα πολύ χαμηλής συχνότητας .
Οι υπάλληλοι της πρεσβείας στο μεταξύ είχαν από πολύ καιρό παρουσιάσει έντονους πονοκεφάλους , αδυναμία συγκέντρωσης , ένταση και απρόβλεπτη συμπεριφορά...
Τα λεγόμενα ψυχοτρονικά όπλα, τα οποία βασίζονται στις θεωρίες του Tesla είναι υπαρκτά και σκοπός τους είναι να επηρεάσουν το υποσυνείδητο του ανθρώπου.

Το παραπάνω ντοκουμέντο δίνει πιστεύω ένα επιστημονικό υπόβαθρο στα drg.
Tώρα όσον αφορά τα ηχεία του εμπορίου φυσικά και το φάσμα τους είναι και χαμηλότερα αλλά και υψηλότερα από τους ήχους που αντιλαμβανόμαστε.

vestromas
28/08/2008, 11:04
motacoq 600 +1000000000000000 Τα εχει ολα αναλυτικα μεσα στο βιβλιο του ο Λιακο,
βιομηχανια υποταγης συνηδεισεως . Για τις συχνοτητες τα μικροτσιπ και για χιλια δυο πραγματα σοβαρα και ενδιαφεροντα.
Οταν ομως το προτινω με κοροιδευουν:lol:
Τα πραγματα αυτα τα γνωριζω λογω Λιακο, πολλα χρονια, αλλα σκανε τωρα σιγα σιγα στην επιφανεια.
Επισης οταν προτινα βιβλια για ξεστραβωμα στο αναλογο θρεντ, με βγαζανε εκτος θεματος και αλλα πολλοι συναδελφοι μοτοσυκλετιστες που προτινανε κατι χαζο φραγκολεβαντινικα ανουσια βιβλια, τα οποια τα εχει κανει η νεα ταξη πραγματων μοδα, για να κοιμιζει τους λαους και να νομιζουν οτι ζουν ολοι την υψηλη διανοηση.
Και για να τελειωσω το γραφικο μου παραληρημα, να πω για οσους ενδιαφεροντε, να ψαξουν πως η c.i.a μεσα απο πειραματα εκανε μοδα τα ναρκωτικα στους ιδιους της τους πολιτες, τι εγινε στο Γουνστοκ και πως δεν μπορουν να παταξουν την μαστιγα που διαλυει προσωπικοτητες και συντηρη της μεγαλυτερες οικονομιες, του πλανητη, μαζι με τα οπλα και την πορνεια. :beer: :wave2:

el_hymador
28/08/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Οταν ομως το προτινω με κοροιδευουν:lol:



ρε τους παλιοελοχιμ!! :mad:

OzZzZzY
28/08/2008, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ρε τους παλιοελοχιμ!! :mad:

νεφελιμ for ever ρεεεεεεεεεε!:mad: :mad:


:lol: :lol:

byron
28/08/2008, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Και για να τελειωσω το γραφικο μου παραληρημα, να πω για οσους ενδιαφεροντε, να ψαξουν πως η c.i.a μεσα απο πειραματα εκανε μοδα τα ναρκωτικα στους ιδιους της τους πολιτες, τι εγινε στο Γουνστοκ και πως δεν μπορουν να παταξουν την μαστιγα που διαλυει προσωπικοτητες και συντηρη της μεγαλυτερες οικονομιες, του πλανητη, μαζι με τα οπλα και την πορνεια. :beer: :wave2:


Ουααου....
Ανατρίχιασα ρε φίλε. Ούτε που μου είχε περάσει απ΄το μυαλό ότι τα ναρκωτικά, η πορνεία και τα όπλα συντηρούν τις οικονομίες.

Btw τι έγινε στο woodstock εκτός από rock festival?:look:

vestromas
28/08/2008, 11:32
Oι χαμουρες οι αλλες αρχισανε παλι, αλλα ο καιρος γαρ εγγυς .:lol:
Κουφαλες να παρακαλατε μην παθει τιποτα ο φιλος σας ο vestromas και δεν εχετε μετα ουτε γελια αλλα ουτε καλη μεταφυσικη πληροφορηση.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :wave2:

native
28/08/2008, 13:12
Vestroma όσο πάει σε συμπαθώ και περισσότερο,


ΕL along with us. hehehe



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Tι μου θύμισες τώρα...Πέρυσι τέτοιο καιρό κάθε μέρα για ένα 8ωρο υπήρχε τρελή ανάλυση περί θεωρίας Λιακο....


:blush:

toulis
28/08/2008, 16:03
Αν και δεν είμαι και ιδικός επί του θέματος

Δεν νομίζω ότι αναφέρονται σε συχνότητες δόνησης που ανήκουν στο φάσμα συχνοτήτων που αντιλαμβανόμαστε μέσο των αυτιών μας.

Το σόμα μας έχει την ιδιότητα να συντονίζετε σε κάποιες συχνότητες

Η μάλλον για να το θέσω καλύτερα κάποια μέρη του σόματος μας η όλα δεν είμαι σίγουρος για αυτό ( πχ στομάχι )

Κατά τον συντονισμό τους μας κάνουν να αισθανόμαστε διαφορετικά από το φυσιολογικό η σε κάποιες περιπτώσεις προκαλούν βλάβες στο σώμα μας

Σαν παράδειγμα θα χρησιμοποιήσω την ναυτία που πιάνει πολλούς μέσα σε ένα καράβι.

Αν μου έλεγε κάποιος ότι μετά από έρευνα έχει βρει μια συχνότητα δόνησης στην οποία αν εκτεθώ θα με πιάσει υπνηλία θα των πιστέψω ( έχει γίνει μελέτη από ότι ξέρω άλλωστε ) .

Το θέμα είναι ότι αν πάρω το παράδειγμα της ναυτίας πχ που συμβαίνει κατά την έκθεση μας σε συγκεκριμένη περιοχή συχνότητας που παράγεται στο καράβι, δεν θα αντιδράσουμε όλοι το ίδιο

Άρα αν και ξέρουμε ότι η συγκεκριμένη μπάντα συχνοτήτων φέρνει ναυτία αυτό δεν είναι απόλυτο.

Τέλος πάντων μάλλον τα έχω και εγώ λίγο μπερδεμένα.

Δυστυχώς αν και έψαξα δεν κατάφερα να βρω μια μελέτη που είχα σχετικά με της συχνότητες που έχει αποδειχτεί ότι επηρεάζουν το σόμα μας και με πιο τρόπο και επιπτώσεις

Αν κάποιος είναι τεχνικός ασφαλείας μάλλον θα μπορεί να βοηθήσει περισσότερο.

Καλό απόγευμα
:wave2:

charlie says
28/08/2008, 18:09
οταν αποφασισα να δημοσιευσω τον προβληματισμο μου πανω στο θεμα, καπου ηξερα οτι θα επερνε τετοια τροπη ,τελσπα εστω θα συνεχισω και εγω καπως ετσι και καπου στην πορεια ελπιζω να βγει και κανενα συμπερασμα.εδω και παρα πολλα χρονια φιλοι και συμμαχοι εψαχναν την συχνοτητα της γης ,στην συχνοτητα αυτη συντονιζουν ΟΛΑ εμψυχα και αψυχα ,τη βρηκαν http://wiki.answers.com/Q/What_is_the_earth%27s_frequency και εχουν μεσω αυτης της συχνοτητας προσπαθουν να επηρεασουν τα παντα και εκει βασιζεται ενα απο τα δυο πασιγνωστα συστηματα παρακολουθησης και επηρεασμου των συμμαχων μας.στη σχεση του νου (λογιστικο) και ψυχης (επιθημιτικο,θυμοειδες) δε θα αναφερθω καθολου γιατι δε πανε με το γιαουρτι:smilea:

vestromas
28/08/2008, 18:15
charlie says, προσωπικα τα βρισκω πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λες και θα ηθελα εαν συμφωνουν οι διαχειριστες να ανοιξεις θεμα στις σκεψεις προβληματισμους για περετερω αναλυση συζητηση.:beer: :wave2:

charlie says
28/08/2008, 18:33
φιλε vstroma τι να πω και εγω μπερδεμενος ειμαι ,απλως με ανυσηχει και μονο η ιδεα του οτι αυριο μεθαυριο μπορει να εθιστει σε κατι το παιδι μου και εγω να μην μπορω να κανω κατι ουσιαστικο :sad: Y.Γ οσων αφορα το βιβλιο περι υποταγης συνηδησεων του ακατανομαστου θα ψαξω να βρω απο που το εχει αντιγραψει μιλαμε αν θυμαμαι καλα εχει παραπλησιο εξωφυλλο ,οπως και εχει αντιγραψει και το βιβλιο που μιλαει για τον πλανητη αρη:rotflmao:

Respect
28/08/2008, 19:46
Λοιπόν,
σε αυτό το σημείο θα μου επιτρέψετε να σας πω πως τo Ι-Doser είναι... ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ!

(δυστυχώς.. :sad: )

Αν πιστεύετε πως δεν είναι έτσι όπως σας λέω, ζητήστε μου να σας στείλω όσες doses γουστάρετε..
Έχω περίπου 13-14GB (όλες; :look: )

ΕXPERIMENTAL ήχοι για κάτι κολλημένους σαν εμένα και τίποτα περισσότερο.
Αυτά που βλέπετε στα videos στο youtube από κάτι πιτσιρικάδες ως αποτέλεσμα αυτών των ακουσμάτων, θεωρήστε τα θέατρο.


139856

charlie says
28/08/2008, 20:02
spam mode on εγω παντως εχω εθιστει με αυτο http://www.youtube.com/watch?v=xQDRJGoTG-4&feature=related΄spam mode off

Respect
28/08/2008, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
spam mode on εγω παντως εχω εθιστει με αυτο http://www.youtube.com/watch?v=xQDRJGoTG-4&feature=related΄spam mode off Αυτό μάλιστα!!

(μα γιατί είναι μοναχούλια τους τα καημένα; ;) )