PDA

View Full Version : ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΟΤΟΚΙΝΗΣΗΣ



all right
29/08/2008, 10:46
Ελπιζω να μην θεωρησει κανεις το εν λογω δημοσιευμα προβοκατορικο η κακοπροαιρετο απεναντι σε ανθρωπους που εχουν συμπεριλαβει την μοτοσυκλετα στην καθημερινοτητα τους (και εγω ειμαι ενας απο αυτους).
Αφορμη για αυτη την κουβεντα σταθηκε μια συγκεντρωση που βρεθηκα χθες το βραδυ στην οποια ηταν περιπου εικοσι ατομα (ηλικιας 30-45)και ο μονος που οδηγαει μηχανη ημουν εγω.Μετα τις σχετικες γνωστες συζητησεις περι ακριβειας Παναθηναικου-Ολυμπιακου κλπ με ρωταει ενας :"Καλα τι την θελεις την μηχανη;σκοτωστρες βρε παιδι μου".Και πριν προλαβω να αντιδρασω δεχομαι μια καταιγιδα επιχειρηματων για το γιατι δεν πρεπει να καβαλαει κανεις μηχανη
-Τρως την ζεστη και το κρυο στην μαπα
-Δεν μπορεις να ντυθεις οπως θελεις
-Τρως ολο το ιπταμενο βασιλειο (μυγες κουνουπια κλπ) πανω σου
-Τις κλεβουν πιο ευκολα και απο κινητο τηλεφωνο
-Πληρωνεις για σερβις και αναλωσιμα οσα για ενα αυτοκινητο πολυ μεγαλυτερου κυβισμουλπ κλπ
Οσο δεχομουν την .....επιθεση (να πω οτι οι περισσοτεροι ειναι φιλοι)σκεφτομουν τελικα οτι τα δικα μου αντεπιχειρηματα ειναι τελικα πολυ φτωχα
-Αισθημα απολυτης ελευθεριας
-Κανενα προβλημα κινησης και σταθμευσης
-Και το μεγαλυτερο ..Κ...βλα
Θα μου πειτε τωρα χεστηκες.Αμα γουσταρεις να καβαλας μηχανη γουσταρεις να καβαλας μηχανη.Αλλα πως να σας το πω μου την εδωσε που τελικα δεν εχω τοσα πολλα αντεπιχειρηματα για τα αυτοκινητα (τα οποια επισης οδηγω)

Nefos
29/08/2008, 10:48
Όσα δεν φτάνει η αλεπού......

DUKASII
29/08/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right

Θα μου πειτε τωρα χεστηκες.Αμα γουσταρεις να καβαλας μηχανη γουσταρεις να καβαλας μηχανη.Αλλα πως να σας το πω μου την εδωσε που τελικα δεν εχω τοσα πολλα αντεπιχειρηματα για τα αυτοκινητα (τα οποια επισης οδηγω) Πλάκα μασ κάνεις τωρα ετσι???

danaos75
29/08/2008, 10:59
-Αισθημα απολυτης ελευθεριας
-Κανενα προβλημα κινησης και σταθμευσης
-Και το μεγαλυτερο ..Κ...βλα


+100000000000000000000000000

Δεν είναι η ποσότητα των αντεπιχειρημάτων, αλλα η ΠΟΙΟΤΗΤΑ .

και αυτα που αναφερεις πιο πάνω εχουν τεραστιο βάρος ποιοτικα.

:smokin:

αν και είμαι σιγουρος πως απο εδω σε λιγο, θα μπορεις να γραψεις βιβλιο με τα αντεπιχειρηματα

:lol: :lol: :lol:

all right
29/08/2008, 11:01
...μα για αυτο απευθυνθηκα εδω...για να αποκτησω βιβλιο αντεπιχειρηματων

p@nos
29/08/2008, 11:01
Σου ειπαν την αληθεια νομιζω...

Ο λογος που οδηγαμε τη μηχανη ειναι κυριως η καβλα οπως ειπες και η ευκολοτερη μετακινηση μεσα στην πολη...

Ολα αυτα που σου ειπαν ειναι οι σοβαροι λογοι για να σταματησεις να οδηγας μηχανη.ΟΚ,το θεμα της καβλας το εχεις περισσοτερο στην αρχη,γιατι δε νομιζω οτι οδηγας και με πολυ ευχαριστηση μεσα στο καυσαεριο και στα μποτιλιαρισμενα αυτοκινητα,αλλα για τη μετακινηση στο κεντρο της αθηνας και στις πολεις γενικοτερα πλεον ειναι μονοδρομος η χρηση της μηχανης.

p@nos
29/08/2008, 11:03
Και το θεμα της καβλας ας το αφησσουμε στην ακρη καλυτερα γιατι δε τιθεται συγκρηση καβλας,οδηγικης απολαυσης μιας r1 με ενα daewoo matiz,ετσι?Οδηγηστε καμια 911 να σας πω μετα για καβλα...

:a01:

all right
29/08/2008, 11:04
Αγαπητε p@nos ετσι για να το παιξω λιγο συνηγορος του διαβολου.Εαν οπως λες η καβλα σου φευγει μετα απο λιγο καιρο τελικα τι ειναι αυτο που σε κρατει να οδηγας μηχανη σε μια πολυ με ζεστη νεφος παλαβους κουτακηδες κλπ.....

vestromas
29/08/2008, 11:04
Πες σε εναν οποιονδηποτε φιλο σου, να πατε για μπανιο στην Βορεια Ευβοια Κυριακη μεσημερι.
Εσυ με την μηχανη και την συντροφο σου και αυτος με το αυτοκινητο και την παρεα του.
Αν ερθει φτυσε με.
Το γιατι θα στο πει αυτος καλυτερα, και θα ληξει το θεμα.
Ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.
:lol: :beer: :wave2:

all right
29/08/2008, 11:05
Δηλαδη p@nos ο λογος που οδηγουμε μηχανη ειναι γιατι δεν μπορουμε να αγορασουμε 911

p@nos
29/08/2008, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Αγαπητε p@nos ετσι για να το παιξω λιγο συνηγορος του διαβολου.Εαν οπως λες η καβλα σου φευγει μετα απο λιγο καιρο τελικα τι ειναι αυτο που σε κρατει να οδηγας μηχανη σε μια πολυ με ζεστη νεφος παλαβους κουτακηδες κλπ.....



κοιτα εγω δεν οδηγαω με ορεξη τη μηχανη μεσα στην πολη αναμεσα σε λεωφορια και πεζους...
να μου πεις για κανεναν επαρχιακο δρομο να σου πω ναι...

αυτο που με κραταει στο να οδηγαω μεσα στη ζεστη και στο νεφος ειναι οτι μια αποσταση 5χλμ με τη μηχανη θα την κανω σε 10 λεπτα με οση κινηση και να εχει,και δε θα εχω προβλημα με το παρκαρισμα μετα,ενω με το αμαξι θα την κανω σε δυο ωρες και δε θα βρησκω να το παρκαρω κιολας...

Ταξιδευτής
29/08/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Ελπιζω να μην θεωρησει κανεις το εν λογω δημοσιευμα προβοκατορικο η κακοπροαιρετο απεναντι σε ανθρωπους που εχουν συμπεριλαβει την μοτοσυκλετα στην καθημερινοτητα τους (και εγω ειμαι ενας απο αυτους).
Αφορμη για αυτη την κουβεντα σταθηκε μια συγκεντρωση που βρεθηκα χθες το βραδυ στην οποια ηταν περιπου εικοσι ατομα (ηλικιας 30-45)και ο μονος που οδηγαει μηχανη ημουν εγω.Μετα τις σχετικες γνωστες συζητησεις περι ακριβειας Παναθηναικου-Ολυμπιακου κλπ με ρωταει ενας :"Καλα τι την θελεις την μηχανη;σκοτωστρες βρε παιδι μου".Και πριν προλαβω να αντιδρασω δεχομαι μια καταιγιδα επιχειρηματων για το γιατι δεν πρεπει να καβαλαει κανεις μηχανη
-Τρως την ζεστη και το κρυο στην μαπα
-Δεν μπορεις να ντυθεις οπως θελεις
-Τρως ολο το ιπταμενο βασιλειο (μυγες κουνουπια κλπ) πανω σου
-Τις κλεβουν πιο ευκολα και απο κινητο τηλεφωνο
-Πληρωνεις για σερβις και αναλωσιμα οσα για ενα αυτοκινητο πολυ μεγαλυτερου κυβισμουλπ κλπ
Οσο δεχομουν την .....επιθεση (να πω οτι οι περισσοτεροι ειναι φιλοι)σκεφτομουν τελικα οτι τα δικα μου αντεπιχειρηματα ειναι τελικα πολυ φτωχα
-Αισθημα απολυτης ελευθεριας
-Κανενα προβλημα κινησης και σταθμευσης
-Και το μεγαλυτερο ..Κ...βλα


+10000000

Ακριβως το ιδιο ενοιωσα και γω πριν μερικες ημερες οταν ειχα μια ιδια συζητηση με μια κοπελα, φανατικη των αυτοκινητων και φανατικα αντιθετη των μηχανων.

Οσο μα οσο και να προσπαθουσα να της εξηγησω τη μαγεια της μοτοσυκλετας, τιποτα.... :mad:
Μα η ελευθερια... Μα το δεσιμο... Μα οτι ακομα και η ταλαιπωρια του ταξιδιου αξιζει γιατι ΖΕΙΣ και δεν εισαι εγκλωβισμενος σε ενα κουτακι....
Τιποτα...

Ειχε βαλει την κασετα με τα επιχειρηματα που εγραψες και συ....
Ειλικρινα ενοιωσα πολυ ασχημα με τον τροπο που μου ακυρωνε καθε επιχειρημα.... :sad:

Μεχρι που μου ειπε και το κορυφαιο: "Εσεις με τα μηχανακια, τρεχετε και εχετε και απαιτηση να σας προσεχω στο δρομο μη σας πατησω..." :dizzy:

deusXT
29/08/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right Αλλα πως να σας το πω μου την εδωσε που τελικα δεν εχω τοσα πολλα αντεπιχειρηματα για τα αυτοκινητα (τα οποια επισης οδηγω) [/B]
να σε αρχισω εγω
1) Δεν πηζεις σε καμια αστική κόλαση (δες τα μαλλιά τους να ασπριζουν)
2) Δε χαλιεσαι με το παρκαρισμα (δες τα μαλλιά τους να πεφτουν)
3) Στριμωξε τυχαια στην κουβεντα την τιμή της βενζίνης και την αυτονομια της μηχανης σου. Ρωτα αθωα ποσα χαλανε καθε βδομαδα και ριξε ενα πνιχτο συγκρατημενο γελιο

για αρχη.

p@nos
29/08/2008, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Δηλαδη p@nos ο λογος που οδηγουμε μηχανη ειναι γιατι δεν μπορουμε να αγορασουμε 911



θες να σου πω την αληθεια?


αν μου ελεγαν διαλεξε αναμεσα σε μια μηχανη και μια 911 μαλλον το 2ο θα προτιμουσα(αν δεν ειχα τη δυνατοτητα να τα εχω και τα 2).Και πιστεψε με μαλλον οι περισσοτεροι το ιδιο θα διαλεγαν.Και μη βιαστει κανεις να απαντησει εκ του ασφαλους.

Gandalf dr685sm
29/08/2008, 11:10
-Τρως την ζεστη και το κρυο στην μαπα
Προτιμώ αυτό απο το να περιμένω 1-2 ώρες στην κίνηση με νεύρα και ψυχική ηρεμία κατεστραμμένα που έχει αντίκτυπο μετά και στους ανθρώπους γύρω μου. Για να μην μιλήσω για εποχή καλοκαιριού που τους βλέπεις στην σειρά σε διόδια και στην παραλία να περιμένουν πότε θα τελειώσει το μπάνιο εντός οχήματος για να κάνουν και ενα εκτός.


-Δεν μπορεις να ντυθεις οπως θελεις Says who?.... Κάτω απο την Cordura μπορείς μέχρι και σακκάκι γραβάτα να βάλεις. Για να μην μιλήσω και πάλι για το πόσο τραβάει τα βλέματα σε γυναικείο και αντρικό πληθυσμός ενα σώμα σε δερμάτινη στολή.


-Τρως ολο το ιπταμενο βασιλειο (μυγες κουνουπια κλπ) πανω σου Πολύ καλύτερο απο το καυσαέριο του παπάρα μπροστά μου που έχει να κάνει συντήρηση στο χρέπι του εδώ και 20 χρόνια.


-Τις κλεβουν πιο ευκολα και απο κινητο τηλεφωνο και τα αυτοκίνητα οχι;... ας διαβάσουν κανά άρθρο να δούν πόσα Ι.Χ. ανοίγουν σε 30 δεύτερα... απλά τα χρέπια δεν τα παίρνει κανείς πλέον γιατί είναι μπελάς.. πρέπει να έχεις απο BMW-Merc και πάνω. Συγνώμη δηλαδή αλλά εκεί μιλάμε για άλλες κατηγορίες.


-Πληρωνεις για σερβις και αναλωσιμα οσα για ενα αυτοκινητο πολυ μεγαλυτερου κυβισμουλπ κλπ

Και εδώ γελάμε... Ασφάλειες, τέλη κυκλοφορία και καύσιμα αρκούν για να καλύψεις ενα service με αναλώσιμα για την μοτοσυκλέτα οχι για ενα χρόνο αλλά για 3. Σκέψου μόνο οτι για μηχανή εώς 750cc θα δώσει περίπου 50ευρώ τέλη και 250ευρώ τον χρόνο ασφάλεια ενώ για ενα όχημα αντίστοιχης κατηγορίας (1400cc) θα δώσεις 205 και 450-500 αντίστοιχα. Είπε κανείς τίποτα;

Για να φτάσουμε και σε άλλα θέματα που αφορούν το καύσιμο όπου με μονοκύλινδρη μηχανή εντός πόλης στα 600-750cc θα κάψεις 10euro για 200χλμ περίπου ενώ για την ίδια απόσταση με ίδιο αυτοκίνητο (1400cc) θα δώσεις εώς και 20 ευρώ έχοντας κάνει τριπλάσιους χρόνους.

Χρόνους που αν τους βάλεις σε εργασία θα σου αποδώσουν περισσότερο χρήμα.

Πάμε και σε τιμές μεταπώλησης;... έχει προσπαθήσει κανείς να πουλήσει Ι.Χ. 5ετιας να δεί τι θα πάρει;... @@@@@@@ ... αυτά θα πάρει. Με μια μηχανή στην χειρότερη θα πάρεις περίπου το 50% της αξίας της.

Στο μόνο που δεν θα έχεις αντι-επιχείρημα είναι στην ασφάλεια μιας και είσαι πάνω σε δύο ρόδες, μόνο που εκεί υπαιτιότητα ανά σειρά κατάταξης είναι η μαλακία στον εγκέφαλο (υπερβολική ταχύτητα) και μετά υπαιτιότητα τρίτου (Ι.Χ. ή άλλο όχημα).

Άστους λοιπόν να κάθονται να περιμένουν 1.5 ώρα στην ουρά στο Ι.Χ. τους και να χάνουν περί τις 40 ώρες ανά εβδομάδα μέσα σε αυτό για να πάνε μόνο απο δουλειά σπίτι και να χαίρεσαι εσύ την μηχανή σου...

Και απλά για να ξέρεις ... το 15% αύξηση πωλήσεων σε δίκυκλα φανερώνει οτι τα παραπάνω τα συμμερίζονται πλέον πάρα πολύ.

Gandalf

all right
29/08/2008, 11:10
Αγαπητε deusXT συμφωνω απολυτως μαζι σου και αυτα τα επιχειρηματα τα εχω πει και εγω καποτε σε εναν φιλο.Και εκεινος μου απαντησε:
Και τοτε γιατι δεν κυκλοφορειτε ολοι με μηχανακια εως 150 κυβικα και αγοραζετε τα..θηρια.Γιατι ειστε ψωνια.....

p@nos
29/08/2008, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Αγαπητε deusXT συμφωνω απολυτως μαζι σου και αυτα τα επιχειρηματα τα εχω πει και εγω καποτε σε εναν φιλο.Και εκεινος μου απαντησε:
Και τοτε γιατι δεν κυκλοφορειτε ολοι με μηχανακια εως 150 κυβικα και αγοραζετε τα..θηρια.Γιατι ειστε ψωνια.....



γιατι,ουτε αυτο δεν ειναι αληθεια?

:D

vestromas
29/08/2008, 11:13
Πανο, στο Dyseldorf μενεις; Που να πας Κυριακη μεσημερι για μπανακι με το 911;
Μαζι με παπι να ξεκινησετε, οταν φτανεις, θα μαζευει τις πετσετες και θα χαιρεταη το ηλιοβασιλεμα.:lol: :beer: :wave2:

Gandalf dr685sm
29/08/2008, 11:15
ΡΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ...

Μεγαλύτερη μηχανή = καλύτερη ενεργητική ασφάλεια (βλ. καλύτερα φρένα, μεγαλύτερη απόκριση στο γκάζι αν χρειαστεί... καλύτερες αναρτήσεις.)

Το ίδιο είναι και στα Ι.Χ. ... το ίδιο είναι ενα OPEL CORSA με ενα GOLF GT;... οτι θέλουμε λέμε;

Συγκεντρωθείτε.

Είπαμε κάθε μέσο έχει την δική του χαρά και απόλαυση αλλά οχι οτι το Ι.Χ. υπερέχει τουλάχιστον εντός πόλης την μηχανή γιατί θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος.

Σε αυτούς ταιριάζει μόνο ενα ρητό... "ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ".

Αίντε... τα πήρα πάλι με τους κάθε λογής ηλίθιους και ημιμαθής.


Gandalf

p@nos
29/08/2008, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Πανο, στο Dyseldorf μενεις; Που να πας Κυριακη μεσημερι για μπανακι με το 911;
Μαζι με παπι να ξεκινησετε, οταν φτανεις, θα μαζευει τις πετσετες και θα χαιρεταη το ηλιοβασιλεμα.:lol: :beer: :wave2:

:lol:


ρε βεστρομα απλα προσπαθω να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται...

και προσωπικα μιλωντας,τη μηχανη μονο για ενα λογο θα την αφηνα,και αυτος ειναι οτι εισαι εκτεθημενος και σε καθε μικρη μλκια του αλλου εσυ μπορει να φυγεις για νοσοκομειο...

ο μονος λογος που θα παρατουσα τη μηχανη.

all right
29/08/2008, 11:34
Και επειδη το ξεχασα το....ανεπαναληπτο απο την χθεσινη βραδια.Σας μεταφερω ...ανεκδοτο που οπως φαινεται ειναι πολυ διαδεδομενο στους ....κυκλους της αυτοκινησης

Μια φορα που ειχα παει Κεφαλλονια με τη γυναικα μου σε camping με την μηχανη,την ειχα πρηξει,μην παρεις φουστιτσες,μην παρεις πεδιλα,μην παρεις σεσουαρ κλπ κλπ......ξερετε τι γυρισε και μου ειπε ?
Με την γυναικα σου θα πας διακοπές...οχι με τον ξαδερφο σου!
Αδικο είχε ?

Gandalf dr685sm
29/08/2008, 11:48
Το σχετικό θέμα έχει πλάκα όντως... διότι ανεξαρτήτως οχήματος , οι γυναίκες στις διακοπές τείνουν να κουβαλανε οτι μπορείς να φανταστείς όπου το 50% εξ αυτών θα είναι άχρηστα.

Π.χ. ψηλοτάκουνα πέδιλα για camping σε αμμουδιά ή πιστολάκι όπως ειπώθηκε σε αντίσκηνο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

παραθέτω απο παλιότερο χιουμοριστικό κείμενο που είχα βάλει στο εδώ forum... κάπου εδώ θα είναι... δεν μπορεί.... α .. το έχω και εδώ

http://pigadi-tis-skepsis.blogspot.com/2008/07/blog-post_7114.html


Αφού κάνετε όλα αυτά λοιπόν έρχεται η ώρα των αποσκευών

Αν είσαστε άντρες αναβάτες και μόνοι σας, τότε είναι οτι το καλύτερο (απο πολλές απόψεις και εξαρτάται τον προορισμό σας.)μιας και συνήθως με μια μεγάλη τσάντα και το tank-bag είμαστε ΟΚ να φύγουμε. Απλό δέσιμο με ιμάντες ή χταπόδια , κυρίως πάνω στο πλαίσιο-σκελετό της μηχανής με καλό σφίξιμο. Βαριά πράγματα στο κάτω σημείο και κυρίως προς το κέντρο της μηχανής και ελαφριά πιο μετά.

Αν πάτε με έταιρον ήμισυ , αρχίζουν τα προβλήματα. Ώς συνήθως οι κυρίες συνδιάζουν οτι στο νησί θα πρέπει να κουβαλήσουν μια ποικιλία ενδυμάτων (το γνωστό ντουλαπο-μάγαζο του σπιτιου) και παπουτσιών (καλά 20 πόντους τακούνι στο πλακόστρωτο;... θα τσακιστείτε ρε κορίτσια!) ...χώρια καλλυντικά - πιστολάκι (έλεος!!!)- α... και το τελευταίο.... σέτ θαλάσσης (με την ομπρέλα δεμένη σε μηχανή σαν πολιορκητικός κριός θα μοιάζει).

Εννοείται οτι την προσγειώνετε και της αναγγέλετε οτι θα πάρει 1 ή 2 τσάντες (ΟΧΙ βαλίτσες) το πολύ. Αν θέλει όπως και δήποτε και τα υπόλοιπα, τότε τηλέφωνο.... παρακαλώ; ΚΤΕΛ εκεί;... μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε δρομολόγιο να στείλω κάτι στην ταδε τοποθεσία;

Πιστέψτε με , ... αυτή η λύση και την γκρίνια σταματάει και την κάνει να το σκεφτεί διπλά, καθώς μπορεί να χάσει κάτι απο το σύνολο αυτό. Οπότε συμμορφώνεται και διαλέγει για κανά τριήμερο (Εννοείται οτι το έχετε κάνει σε κάποιο λογικό χρόνο πριν να φύγετε!)

Διακοπές δεν σημαίνει μετακόμιση... αλλά είπαμε.. .γυναίκες!!!


Gandalf

all right
29/08/2008, 11:52
Για αυτο λοιπον Gandalf dr685sm και επειδη συμφωνω απολυτως εναν τροπο εχω να προτεινω για να πηγαινουμε διακοπες


ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΦΤΑΝΩ.....


139894

Gandalf dr685sm
29/08/2008, 11:56
xaχαχαχαχααχαχα... και κάνεις και γυμναστική έτσι .. σαν μονόζυγο ενα πράγμα... Θα φτάσεις και γυμνασμένος στην παραλία...χαχαχαχαχα:D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

all right
29/08/2008, 12:09
Και μια και ο λογος για μηχανες και γυναικες και για να μην ανοιγω αλλο θεματακι μπορω να θεσω ενα ακομα ....φιλοσοφικο ερωτημα;
Τελικα η γυναικα πανω στην μηχανη (ειτε οδηγωντας ειτε συνοδηγος)χανει την θηλυκοτητα της η οχι ;

Gandalf dr685sm
29/08/2008, 12:12
νομίζω οτι υπάρχει κάτι αντίστοιχο στις διαφωνίες/αντιπαραθέσεις και τράβηξε και αρκετές σελιδες... ρίξε μια ματιά..;)


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=52070


Gandalf

all right
29/08/2008, 12:17
Το ειδα
Gandalf dr685sm το θεμα αλλα αυτο μιλαει κυριως για το γιατι οι γυναικες δεν πολυσυμπαθουν να ανεβαινουν στις μηχανες.Εγω ρωταω αλλο:Η γυναικα που ανεβαινει σε μηχανη συνειδητα και την οδηγαει τελικα χανει την θηλυκοτητα της η οχι;

Gandalf dr685sm
29/08/2008, 12:22
άνοιξε το ξέχωρα αν θες... αν και προβλέπω 10000 spam μηνύματα και 3 με περιεχόμενο... και θα πλακώσουν τις σφουγαρίστες μετά για καθάρισμα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μόνο πες που θα είναι να πιάσω θέση με :a014: :a014: καθότι και :a024: και θα πιαστεί η μέση μου απο την ορθοστασία...:D


Gandalf

all right
29/08/2008, 12:23
Μηπως να το θεσω ως ερωτημα στις διαμαχες να πεσει καμια μπουνια;

all right
29/08/2008, 12:28
το μετεφερα στις αντιπαραθεσεις...ω ρε μανα μου....

apav
29/08/2008, 12:36
Βρε νέους, μην ανοίγεις νέα θέματα, διάβασε τα παλιά.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=44071&highlight=%E8%F5%EB%E7%EA%FC%F4%E7%F4%E1

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54309&highlight=%E8%F5%EB%E7%EA%FC%F4%E7%F4%E1

cartman
29/08/2008, 12:41
Φίλε με το αρχικό πόστ, δεν έπαιρνες καμιά βόλτα τους φίλους σου με την μηχανή να καταλάβουν τι εστί καύλα (να χεστούν και λίγο πάνω τους) να γλυτώσεις και από τα επιχειρήματα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

S705
29/08/2008, 12:53
Αμάξι ?

Όχι ευχαριστώ…

Φεύγω από την δουλεία στις 2.

Το σπίτι μου απέχει 11 χλμ.

Με την μηχανή ή το παπί κάνω 15 ή 20 λεπτά αντίστοιχα.

Άρα φτάνω σπίτι μου στις 2:15 ή 2:20.

Με αμάξι θα έφτανα στις 2:45.

Το απόγευμα στις 5:30 πρέπει να ανοίξω ξανά το μαγαζί.

Με την μηχανή ή το παπί φεύγω από το σπίτι μου στις 5:10 περίπου.

Με το αμάξι θα πρέπει να φεύγω στις 4:50 το αργότερο.

Κοινός κερδίζω κάθε μεσημέρι 40 με 45 λεπτά για να φάω και να ξεκουραστώ , να δω τους δικούς μου ανθρώπους και να κάνω ότι άλλο θέλω.

Ο χρόνος είναι πολύτιμος πλέων για τους ανθρώπους και το βρίσκω χαζό τον λίγο ελεύθερο μου χρόνο να τον σπαταλώ σφηνωμένος μέσα στο αμάξι.

Υ.Γ. για καμία χειμερινή εκδρομούλα με την κοπελιά ή κάποιο φιλικό ζευγάρι δεν το συζητώ ότι το αμάξι υπερτερεί…… “ πατερά θέλω το αμάξι για ΠΣΚ”

harvester
29/08/2008, 12:56
αντε να βρεις επιχειρηματα
για το αν πρεπει να παντρευτεις
ή να πηδας απο δω και απο κει:lol:

S705
29/08/2008, 12:57
Ωχ 2:55 !!!! (1:55)
Ήρθε η ώρα να κλείσω και να πάω σπίτι μου.
Θα ποστάρω μόλις μπω σπίτι.
Για του λόγου το αληθές

harvester
29/08/2008, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Ωχ 2:55 !!!!
Ήρθε η ώρα να κλείσω και να πάω σπίτι μου.
Θα ποστάρω μόλις μπω σπίτι.
Για του λόγου το αληθές
ειμαι σιγουρος οτι θα φτασεις 2,30 αρα θα εχεις γυρισει τον χρονο 30 λεπτα.
τυφλα να εχει ο διακτινισμος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

S705
29/08/2008, 13:18
:wave2:
Έφτασα ……

Και άσε τους υπολοίπους να λειώνουν μέσα στα κάρα τους

Είμαι λίγο ιδρωμένος από το μπουφάν άλλα έχω αρκετό χρόνο να κάνω ένα δροσιστικό ντουζ

ktm640lc4
29/08/2008, 13:48
Κακως ψαχνετε επιχειρηματα ''κατα'' των αυτοκινητων.

Δεν μπορεις να ''κερδισεις'' σε μια τετοια κουβεντα. Η οποια γινεται στην πλακα φυσικα αλλα ολα ειναι αληθειες.

Ο πολυ απλος λογος ειναι οτι το αυτοκινητο ειναι βολεμα και το βολεμα δεν εχει αντεπιχειρηματα...

Ο λογος που οδηγαμε ο καθενας εχει τον δικο του.

vestromas
29/08/2008, 13:56
Οποιος εχει βολευτει για κανα δυο ωρες με αυτοκινητο στην γεφυρα της Πετρου Ραλλη σε ωρα αιχμης ξερει καλα ποσο βολικα ειναι.
Το αυτοκινητο σημερα ειναι μονο για κανενα χειμερινο ταξιδι και παντα οταν ειναι νεκρη περιοδος που δεν βγαινει ολος ο κοσμος στους δρομους. Μιλαω παντα για Αθηνα και Θεσσαλονικη που αντιμετωπιζουν εντονα αυτο το προβλημα.:beer: :wave2:

ktm640lc4
29/08/2008, 14:07
Μπορει να βαλει a/c και να ακουει μουσικη. Δεν τον νοιαζει. Αν εχει και κανα gps θα παιξει λιγο και μαζι του και μια χαρα.

Για ολα υπαρχει κατι. Δεν παλευεται το αμαξι σε τετοια. Δυστηχως ευτηχως δεν με απασχολει πολυ. Κουβεντα κανω.

Και εμενα με μανουριαζουν αυτα σε συζητησεις που ολοι εχουμε κανει αλλα ετσι ειναι.

Τα μικρα μηχανακια θα τα παρουν για να πανε στην δουλεια γιατι σε λιγο ολοι οι δρομοι θα γινουν παρκινγκ. Τα μεγαλα ειναι αλλο καπελο.




Ειχα βγει βολτα για ενα καφεδακι μια δοση πιο παλια. Μαζι ενας φιλος με αμαξι. Μου λεει ''μαλακα με το μηχανακι εγω ειμαι μεσα στο αμαξακι μου καπνιζω ακουω μουσικουλα παω και αρχοντικα''.

Και του λεω (ειχε κινηση) ''καλα εγω φευγω (γιατι ολη σχεδον την ωρα καθομουνα μαζι του αλλα μανουριασα) θα παω στην καφετερια θα κατσω κατω απο το a/c στην πολυθροναρα μου θα παρω ενα φραπεδακι θα βλεπω και κανα γκομ****ακι και εσυ κατσε εδω και οταν ερθεις ψαξε να βρεις να παρκαρεις ΟΤΑΝ βρεις και ελα'' Και την εκανα με σουζα μικρης ισχυος. :lol: :lol:

Αυτο ειναι απο τις λιγες φασεις που ''κερδιζεις''

p@nos
29/08/2008, 14:11
ακριβως ρε συ ΚΤΜ...

το μεγαλο πλεονεκτιμα της μηχανης ειναι η ευεληξια της μεσα στην κινηση,οπου δε σε απασχολη αν εχει εντονη κινηση η οχι.Στον ιδιο σχεδον χρονο θα φτασεις ειτε εχει κινηση ειτε δεν εχει.

απλα οπως και να το κανουμε, ειναι πολυ πιο ανετο το αυτοκινητο,πολυ πιο παρειστικο μιας και φορτωνεις και 2-3 φιλους οποτε σου τη βαρεσει και πας μια εκδρομη χωρις να καταλαβεις ταξιδι κλπ...

αλλα για μεσα στην πολη,η μηχανη ειναι μονοδρομος...

byron
29/08/2008, 14:19
Μην το κουράζετε ρε σεις....

Ο μοναδικός και αδήλωτος λόγος που δεν γουστάρουν τα μηχανάκια είναι ένας. Χεζονται πάνω τους και επειδή δεν μπορούν να το παραδεχτούν λένε σάλια.

STOYBI
29/08/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μην το κουράζετε ρε σεις....

Ο μοναδικός και αδήλωτος λόγος που δεν γουστάρουν τα μηχανάκια είναι ένας. Χεζονται πάνω τους και επειδή δεν μπορούν να το παραδεχτούν λένε σάλια.

Καλα ειναι να μην εχουν κανενα λογο.........

Μοτοσυκλετα χρησιμοποιουν μονο στην Αθηνα 300.000 ατομα ( συμφωνα με στοιχεια που ειχα ακουσει στον ΣΚΑΙ )

Εαν καποια μερα αποφασισουν αυτα τα ατομα και παρουν τα αυτοκινητα τους απλα....

Δεν θα κυκλοφορει κανεις τους........

:wave2:

ktm640lc4
29/08/2008, 14:27
Βασικα προτιμω την μηχανη και εξω απο την πολη.
3-4 μηχανακια παρεα.

Απλα τα επιχειρηματα της μηχανης ειναι.......... δεν ξερω πως να το γραψω, δεν ξερω αν υπαρχει καν. Υπαρχουν φυσικα αλλα ειναι ολα υποκειμενικα ισως.

Ελευθερια/δεν με νοιαζει
Ευκολια στην μετακινση/μουσικη, καφες, τσιγαρο, τηλεοραση, οτι νανε.....
Μειωμενο εξοδα/δεν πειραζει πληρωνω
Επιδοσεις/φοβαμαι
Παραλια/κλιματισμος
Αρβυλες/τακουνια (για τις γυναικες)

Εδω πρεπει να ξεκινησουμε να λεμε: Το κτμ το 990 (τυχαιο ;) ) παει παντου το βγαζω ΚΑΙ εθνικη και εκει που τελειωνει το χωμα μπαινω, δεν σταματαω. Ναι αλλα μια 911 (εγινε το αμαξι του thread) θα παω πιο γρηγορα και θα ακουω μουσικη θα πασπατευω την κοπελια θα, θα, θα, θα...... Ναι αλλα .......... και η βαλιτσα παει μακρια.

LsKostas
29/08/2008, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Πες σε εναν οποιονδηποτε φιλο σου, να πατε για μπανιο στην Βορεια Ευβοια Κυριακη μεσημερι.
Εσυ με την μηχανη και την συντροφο σου και αυτος με το αυτοκινητο και την παρεα του.
Αν ερθει φτυσε με.


Απλο παραδειγμα...περιγραφικο και κυριως εντος πραγματικοτητας ...

Συμφωνω 100% :wave2:

Κυριως ομως δεν μπλεκουμε σε τετοιες συζητησεις γιατι οτι κανουμε το κανουμε για την παρτυ μας

και δεν δινουμε λογαριασμο γιατι και πως

LsKostas
29/08/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής

Ειχε βαλει την κασετα με τα επιχειρηματα που εγραψες και συ....
Ειλικρινα ενοιωσα πολυ ασχημα με τον τροπο που μου ακυρωνε καθε επιχειρημα.... :sad:

Μεχρι που μου ειπε και το κορυφαιο: "Εσεις με τα μηχανακια, τρεχετε και εχετε και απαιτηση να σας προσεχω στο δρομο μη σας πατησω..." :dizzy: [/B]


Γυρνας φουλ επιθεση και λες "Με ωθεις στην παρανομια γιατι ...τρεχω να σε προλαβω" :a49:

To επομενο επιχειρημα που θα ακουσεις θα αφορα το monoposto και ποσο αβολο "της" πεφτει

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Road67
29/08/2008, 15:21
Κι εγω εχω βρεθει σε αντιστοιχες συζητησεις και ειμαι σιγουρος πως ολοι. Αλλα σε ολα αυτα τα επιχειρηματα εχετε συμπεριλαβει ποτε τη ζηλεια. Γιατι οσο κι αν η γυναικα δε θελει ν' ανεβαινει σε μηχανη, οταν ειναι με το φιλο/αντρα της στο τουτου στην Πατρων και περνα η μηχανη με τα χιλιομετρα και λικνιζεται στις στροφες, νομιζετε οτι δεν το λενε; Εγω ξερω πως το θαυμαζουν. Ο κουτακιας βαριεστημενος εκεινη τη στιγμη χωρις να μπορει να καταλαβει και το λογο τσαντιζεται που ο μηχανοβιος μπορει και κουνιεται που βρισκεται σε αλλη διασταση κι αμα ακουσουν για κανα ατυχημα ε καλα τοτε επιβεβαιωνεται. Ασχετα που ξερει οτι δεν εχει καμια αισθηση ισορροπιας ο ιδιος. Και μη νομιζετε οτι η κοπελα/γυναικα του δεν εχει θαυμασει κι εσας μια φορα που πηγαινατε ολοι μαζι εκδρομη. Δε νομιζω πως θα διαφωνησει κανεις πως οταν προκειται για τις κοπελες/γυναικες μας ακομη κι αν αδιαφορουμε πια γι' αυτες παντα ενυπαρχει μια κρυφη ζηλεια / ανταγωνισμος για καποιο φιλο μας κι ας ξερουμε που παταμε κι οτι αυτος ποτε δε θα μας την εφερνε.

Πριν πεις οτι στους φιλους σου ηλικιας 30-45 δεν παιζει κατι τετοιο υπαρχουν πολλων ειδων επιχειρηματα. Για αρχη τα πρακτικα.
Ολες οι αποστασεις εκμηδενιζονται
Ο χρονος παρκαρισματος εκμηδενιζεται
Τελη κυκλοφοριας αντιστοιχα μικρου αυτοκινητου εως 1200 κυβικα και επιδοσεις αυτοκινητου αλλης κατηγοριας τελων.
Κοστος σερβις αυτοκινητου 1600 κυβικων για μηχανη επιδοσεων πορσε.
Μεταπωλησιμοτητα πολυ υψηλοτερη.

Τα ουσιαστικα επιχειρηματα.
Η μαγεια.
Ο αερας που δεν προερχεται απο ενα μηχανηματακι 40 κιλων [a/c] αλλα ειναι φυσικος -αληθινος.
Η απολυτη αφομειωση - επαφη με τη φυση και τον περιβαλλοντα χωρο.
Διαφορετικη αντιληψη, ολοκληρωτικα οξυμενη.

Τα επιχειρηματα δεν εχουν να κανουν με τον αριθμο αλλα με τη βαρυτητα τους μεσα μας.

Ποτε δε θα καταλαβει ο κουτακιας τι ειναι η μηχανη. Εκτος κι αν τον ανεβασεις στη θεση του οδηγου, οπου και παλι δεν ειναι σιγουρο

ktm640lc4
29/08/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67


Τα επιχειρηματα δεν εχουν να κανουν με τον αριθμο αλλα με τη βαρυτητα τους μεσα μας.



Aυτο τα ειπε ολα. :beer: :beer:

VanDiemen
29/08/2008, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
Σου ειπαν την αληθεια νομιζω...

Ο λογος που οδηγαμε τη μηχανη ειναι κυριως η καβλα οπως ειπες ................



Ομολογώ πως αυτό δεν το καταλαβαίνω! (θυμάσαι πως έκανε το κεφάλι του ο Μητσικώστας όταν έπαιζε τον Καψή; :lol: )
Δηλαδή τι λες; Πως όσοι δεν οδηγούν μοτοσυκλέτα, :a31: ;

p@nos
29/08/2008, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Ομολογώ πως αυτό δεν το καταλαβαίνω! (θυμάσαι πως έκανε το κεφάλι του ο Μητσικώστας όταν έπαιζε τον Καψή; :lol: )
Δηλαδή τι λες; Πως όσοι δεν οδηγούν μοτοσυκλέτα, a31: ;



eee?

:confused: :confused: :confused:

VanDiemen
29/08/2008, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
eee?

:confused: :confused: :confused:

Το διόρθωσα! Δεν εννοούσα a31 της βερνιλάκ.. ;)

p@nos
29/08/2008, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Το διόρθωσα! Δεν εννοούσα a31 της βερνιλάκ.. ;)



και παλι τωρα που το διορθωσες...

το συμπερασμα που εβγαλες πραγματικα δυσκολευομαι να καταλαβω ΠΩΣ το εβγαλες...

:sick:

VanDiemen
29/08/2008, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
και παλι τωρα που το διορθωσες...

το συμπερασμα που εβγαλες πραγματικα δυσκολευομαι να καταλαβω ΠΩΣ το εβγαλες...

:sick:

ΧαΛΛάρωσε ρε φιΛΛαράκ'. ΠΛΛακίτσα κάνουμε!

vangelis 64
29/08/2008, 18:51
Όσοι δεν έχουν κάτσει ένα απόγευμα στην άκρη τού δρόμου να τεντωθούν,να κάνουν ένα τσιγάρο κοιτώντας το τοπίο, τή μοτοσυκλέτα,ακούγοντας τον κινητήρα να κρυώνει,θα λένε μαλακίες για βολέματα και καιρικές συνθήκες.

Πάνο,για μένα τουλάχιστον,δεν υπάρχει αυτοκίνητο που να μού τράβηξε ποτέ την προσοχή.Όσο θα μπαίνω σε μια δεξιά στροφή και το σώμα μου πάει αριστερά,θα συνεχίζω να ξενερώνω.
(Και μην πει κανείς τίποτα για τη φυγόκεντρο) :smokin: :lol:

vestromas
29/08/2008, 19:04
Βαγγελη, με εφιαξες με την περιγραφη.:beer: :beer: :beer: :wave2:

p@nos
29/08/2008, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
ΧαΛΛάρωσε ρε φιΛΛαράκ'. ΠΛΛακίτσα κάνουμε!




ρε φιλε πραγματικα χαλαρος ειμαι αλλα οταν διαβασα αυτο που εγραψες με στραβο στομα αναρωτηθηκα...

''μα τι λεει?''

:look:



:lol: :lol: :lol:

gixxerpap
29/08/2008, 19:28
πριν δυο εβδομάδες, γυρνώντας απο κύθηρα, στα διόδια της τρίπολης, κατα τις 00:30 κάνουμε μια στάση.....εγω με μηχανή, ο κολλητός με αυτοκίνητο .....

- κάνει κρύο ρε?, μου λέει...
- ε, μια δροσούλα την έχει, και φοράω και καλοκαιρινό μπουφάν ρε γμτ ....
- πιάστηκε το κωλαράκι σου? ...συνεχίζει.....
- ε, μια στάση τη χρειάζομαι....απαντάω ....

βάζει τα γέλια, για να με πειράξει και παίρνω εγώ σειρά...

- μήπως να αλλάξουμε για λίγο? ...να κάνω και κανα τσιγαράκι στο αυτοκίνητο?
- οκ, πρέπει να βάλω και μπουφάν, ε?
- και μπουφάν και κράνος και παντελόνι και παπούτσια, τον αποπαίρνω ....
- έστω, ας τα βάλω ....

για να μην τα πολυλογούμε απο τη μηχανή ξεκαβάλησε όταν φτάσαμε αθηνα! κάθε λίγο και λιγάκι τον ρωτούσα με νοήματα μήπως κουράστηκε, μήπως ήθελε να αλλάξουμε πάλι, τίποτα ο κύριος......όλο καμάρι και χαμόγελο, κορδωνότανε πάνω στη μηχανή!

- πως ήταν ρε?
- αυτή η σέλα ρε, πιάστηκε ο κώλος μου ...και το τιμόνι μέχρι τα 160 πολύ συντονίζει ρε αδερφάκι μου......
- και γιατί δε σταματούσες ρε ν' αλλάξουμε?
- εεεεε....


εκείνο το χαμόγελο, που επι μιάμιση ώρα σχεδόν ήταν ζωγραφισμένο στο πρόσωπό του, λες και είχε πάθει ψύξη και δε μπορούσε ν' αλλάξει γκριμάτσα, δεν έχει καταφέρει να μου το εξηγήσει ακόμα ....

εσείς βέβαια, μπορείτε να συνεχίσετε να ψάχνετε για επιχειρήματα...

p@nos
29/08/2008, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64


Πάνο,για μένα τουλάχιστον,δεν υπάρχει αυτοκίνητο που να μού τράβηξε ποτέ την προσοχή.Όσο θα μπαίνω σε μια δεξιά στροφή και το σώμα μου πάει αριστερά,θα συνεχίζω να ξενερώνω.
(Και μην πει κανείς τίποτα για τη φυγόκεντρο) :smokin: :lol:


:lol:


ναι οντως αμα οδηγας πολυ τη μηχανη σου φαινεται καπως μετα αυτο...

τι να πω κι εγω ρε γμτ που και κατεγιδα να εχει σε σημειο να μη φαινεται ο δρομος απο την ενταση της βροχης παλι με τη μηχανη θα βγω αν χρειαστει(που εχει χρειαστει πολλες φορες γμτ γμτ:( )

Η μηχανη δινει οντως αλλη αισθηση απο το αμαξι,απλα αυτο που λεω ειναι οτι υπαρχουν και αμαξια που μπορει να μπεις μεσα και να σου φυγει η μαγκια:blush:

Vvag
29/08/2008, 19:54
Δεν ξέρω αν αποτελώ εξαίρεση, πάντως αν μου έδιναν αυτοκίνητο τύπου 911 κλπ.... (άντε θα το έκανα και δυο βόλτες και μετά) θα το πουλούσα και θα αγόραζα όλα τα μηχανάκια που γουστάρω να έχω, συν κάνα αυτοκινητάκι, μικρό, για να κάνω τη δουλειά μου, ΑΝ και όποτε χρειάζεται...!!! :p :p :p

div400
29/08/2008, 20:02
I'd say FUCK 'EM!!!!!

δεν χρειάζεται να ψάχνουμε επιχειρήματα ή δικαιολογίες...αυτοί που ξέρουν, ΞΕΡΟΥΝ το γιατί και τα υπέρ κτλ

οι ''αλλοι''...FUCK THEM!!!!!:smokin:


@pap: :a18:
ανταλλαγή πως και δεν έκανες?....:look: :lol:

erefer
30/08/2008, 13:16
Eγώ πραγματικά θέλω να πάρω μηχανάκι γιατί μου σπάνε τα νεύρα οταν περιμένω
σα μα**κας κολλημένος στην κίνηση, με air condition, με ηχοσύστημα και με τσιγάρο!!!! Και
βλέπω τα μηχανάκια να ελίσσονται και να εξαφανίζονται:mad: :lol: Δεν κρύβω οτι εχω βρίσει
λόγω ζήλειας(και απελπισίας):lol: μηχανόβιους(με την καλή εννοια), όχι φυσικά στα μούτρα τους αλλα στον συνοδηγό σε δραματικά μποτιλιαρίσματα..
:)

gixxerpap
30/08/2008, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
I'd say FUCK 'EM!!!!!

δεν χρειάζεται να ψάχνουμε επιχειρήματα ή δικαιολογίες...αυτοί που ξέρουν, ΞΕΡΟΥΝ το γιατί και τα υπέρ κτλ

οι ''αλλοι''...FUCK THEM!!!!!:smokin:


@pap: :a18:
ανταλλαγή πως και δεν έκανες?....:look: :lol:

η μηχανή δεν ήταν δικιά μου ( ανταλλαγή για τις διακοπές) και το αυτοκίνητο ήταν εταιρικό .....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vangelis 64
30/08/2008, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
η μηχανή δεν ήταν δικιά μου ( ανταλλαγή για τις διακοπές) και το αυτοκίνητο ήταν εταιρικό .....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


139957

Tropeas
30/08/2008, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
:eyepop: :sick: :hypnotize

vangelis 64
30/08/2008, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
:eyepop: :sick: :hypnotize Ε,τι εκπλήσσεσαι;Όσο κι αν τον ξέρω,μού είναι δύσκολο να χωνέψω αυτά που λέει(και κάνει) κάθε φορά.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Road67
30/08/2008, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
υπαρχουν και αμαξια που μπορει να μπεις μεσα και να σου φυγει η μαγκια:blush: οπως για παραδειγμα αυτο το πραγμα που εβγαλε η ΚΤΜ :yuck:

Aitherobamwn
31/08/2008, 02:42
Απλό είναι κάθε φορά που θα αναφέρουνε κάτι για τις μοτό απαντάς:

"Ρε φίλε αφου δεν έχεις καβαλήσει ουτε καν παπάκι και δεν ξέρεις τι πάει να πεί μοτοσυκλέτα τι μιλάς,αλλά για να μιλάς και να επιτίθεσαι έτσι στη μοτοσυκλέτα σημαίνει οτι είσαι βρόντακας παμμέγιστος και τη μιά φορά που πιθανώς πήγες να καβαλήσεις δίτροχο έφαγες τα μούτρα σου έφυγες κάτω εν στάσει"

Το αρνητικό είναι οτι μπορεί να σου κόψουνε και καλημέρες

Τωρα όσον αφορα το X Bow της ΚΤΜ δεν είναι αμάξια,είναι παιχνίδια για κάποιους που θέλουνε να είναι εκκεντρικοί ή να κάνουνε παλαβομάρες όπως είναι το Ariel Atom και τα Caterham

odt
31/08/2008, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Ελπιζω να μην θεωρησει κανεις το εν λογω δημοσιευμα προβοκατορικο η κακοπροαιρετο απεναντι σε ανθρωπους που εχουν συμπεριλαβει την μοτοσυκλετα στην καθημερινοτητα τους (και εγω ειμαι ενας απο αυτους).
Αφορμη για αυτη την κουβεντα σταθηκε μια συγκεντρωση που βρεθηκα χθες το βραδυ στην οποια ηταν περιπου εικοσι ατομα (ηλικιας 30-45)και ο μονος που οδηγαει μηχανη ημουν εγω.Μετα τις σχετικες γνωστες συζητησεις περι ακριβειας Παναθηναικου-Ολυμπιακου κλπ με ρωταει ενας :"Καλα τι την θελεις την μηχανη;σκοτωστρες βρε παιδι μου".Και πριν προλαβω να αντιδρασω δεχομαι μια καταιγιδα επιχειρηματων για το γιατι δεν πρεπει να καβαλαει κανεις μηχανη
-Τρως την ζεστη και το κρυο στην μαπα
-Δεν μπορεις να ντυθεις οπως θελεις
-Τρως ολο το ιπταμενο βασιλειο (μυγες κουνουπια κλπ) πανω σου
-Τις κλεβουν πιο ευκολα και απο κινητο τηλεφωνο
-Πληρωνεις για σερβις και αναλωσιμα οσα για ενα αυτοκινητο πολυ μεγαλυτερου κυβισμουλπ κλπ
Οσο δεχομουν την .....επιθεση (να πω οτι οι περισσοτεροι ειναι φιλοι)σκεφτομουν τελικα οτι τα δικα μου αντεπιχειρηματα ειναι τελικα πολυ φτωχα
-Αισθημα απολυτης ελευθεριας
-Κανενα προβλημα κινησης και σταθμευσης
-Και το μεγαλυτερο ..Κ...βλα
Θα μου πειτε τωρα χεστηκες.Αμα γουσταρεις να καβαλας μηχανη γουσταρεις να καβαλας μηχανη.Αλλα πως να σας το πω μου την εδωσε που τελικα δεν εχω τοσα πολλα αντεπιχειρηματα για τα αυτοκινητα (τα οποια επισης οδηγω)




Χμμμμ...μου θυμίζει μια παρόμοια ιστορία στην οποία ήταν περίπου 20 άτομα οι οποίοι ήταν όλοι gay και ο ένας straight και τα επιχειρήματα των gay : Η "αντρική" φιλία είναι πιο δυνατή, άμα δεν δοκιμάσεις πως ξέρεις ότι δεν σ'αρέσει, ή ότι θα αλλάζεις ερωτικό σύντροφο πολύ συχνά, φάνταζαν πιο ισχυρά από τα κλασικά: Μα εγώ είμαι άντρας, έτσι τα όρισε η φύση, μου αρέσει να κυνηγάω γυναίκες (από τις 100 βέβαια θα μου κάτσουν οι 5 εκ των οποίων τη μία θα την παντρευτώ....)

...και εκεί που ο φίλος είχε αρχίσει να ζυγίζει...τα...επιχειρήματα...θυμήθηκε ότι δεν του αρέσει το ωμό κρέας (πόσο μάλλον από πίσω)


Δεν χρειάζεται να έχεις επιχειρήματα...:wave2: