PDA

View Full Version : Αγορα Cbr 600 F Mont. 2000



ΣΤΑΥΡΟΣ
10/02/2005, 11:25
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ 1 CBR 600 F MONT. 2000 ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 6.800 ΕΥΡΩ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΣΑΝ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ (ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΕΣ) ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΑΖΟΘΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΧΕΙ ΚΑΡΜΠΥΛΑΤΕΡ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2000 ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ 2000 ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΨΕΚΑΣΜΟ.

sniper
10/02/2005, 11:30
Του 2000 είναι η F4 και όντως έχει καρμπυρατέρ και αναλογικά όργανα... και όχι μόνο...

Πάντως είναι καλά και για τα λεφτά της και για το τι σου προσφέρει....

Τώρα για να ρωτάς για αν είναι καλό το CBR μάλλον νέος είσαι στον χώρο.....

Πόσα χλμ έχει; πόσο καιρό καβαλάς μηχανή; τι μηχανή είχες πρίν; Αν δεν έχεις εμπειρία να σου πω μόνο ότι τα πλαστικά μέρη της μηχανής κοστίζουν πάρα μα ΠΑΡΑ πολύ και έρχονται μετά από κάμποσο καιρό....

DoctorS
10/02/2005, 11:50
ψάξ'το λίγο περισσότερο, το συγκεκριμένο μοντέλο κυμαίνεται από 5800 μέχρι 6000!!!
τώρα για το αν είναι καλό αφού το ξέρουμε όλοι έτσι τα honda είναι αξιόπιστα!!!!!!!!!!
:D :D :D
:beer: :beer:

sniper
10/02/2005, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
ψάξ'το λίγο περισσότερο, το συγκεκριμένο μοντέλο κυμαίνεται από 5800 μέχρι 6000!!!
.....



Οχι κάνα 2 χιλιάρικα έχουν..... για να προσέχουμε λίγο....



:smokin:

devil_wings
10/02/2005, 11:57
TO 2000 EINAI F4i KAI DEN EINAI KALBIRATERATO!!!
EXEI PSIFIKAO XLMTRITI (OPOS PREPEI....) KAI ANALOGIKO STROFOMETRO (OPOS PREPEI....)

GIA TON TON SNIPER POY LEEI KAI OXI MONO....
DEN EXEI TIPOTA ALO POY NA YSTEREI ME ( APO) KAMIA MHXANH!
:wave2: :wave2: :wave2:


APLA DES TO XRWMA NA XEXORISEIS PIO APLA TI MODELO EINAI!

:beer:


GIA XRISI STH POLI EINAI (NOMIZW ) PSILOKOURASTIKO... OPOS OLES OI SS MHXANES!

OSO GIA MIKRES APOSTASEIS...( I POLI MEGALES...) TO CBR F SKOTONEI!!!!

TWRA AN TA LEFTA EINAI NORMAL........................???????????
MONO SOU THA KRINEIS SE TI KATASTASI EINAI TO MHXANAKI AN
SOY ARESEI KAI AN EISAI PROTHYMOS NA SKASEIS TOSA LEFTA GIA TO SIGEKRIMENO MIXANAKI KAI TIN KATASTASI TOU:wave2:

(xwris kamia parexigisi kai ypenigmo se kanenan)!!!

sniper
10/02/2005, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
TO 2000 EINAI F4i KAI DEN EINAI KALBIRATERATO!!!
EXEI PSIFIKAO XLMTRITI (OPOS PREPEI....) KAI ANALOGIKO STROFOMETRO (OPOS PREPEI....)

GIA TON TON SNIPER POY LEEI KAI OXI MONO....
DEN EXEI TIPOTA ALO POY NA YSTEREI ME ( APO) KAMIA MHXANH!
:wave2: :wave2: :wave2:


APLA DES TO XRWMA NA XEXORISEIS PIO APLA TI MODELO EINAI!

:beer:


GIA XRISI STH POLI EINAI (NOMIZW ) PSILOKOURASTIKO... OPOS OLES OI SS MHXANES!

OSO GIA MIKRES APOSTASEIS...( I POLI MEGALES...) TO CBR F SKOTONEI!!!!

TWRA AN TA LEFTA EINAI NORMAL........................???????????
MONO SOU THA KRINEIS SE TI KATASTASI EINAI TO MHXANAKI AN
SOY ARESEI KAI AN EISAI PROTHYMOS NA SKASEIS TOSA LEFTA GIA TO SIGEKRIMENO MIXANAKI KAI TIN KATASTASI TOU:wave2:

(xwris kamia parexigisi kai ypenigmo se kanenan)!!!


Επειδή ξέρουμε τι καβαλάμε...... το 2000 είναι όντως FiS και άμα δεις μάλλον αστειευόμουν.... αλλά άμα είπαν στον άνθρωπο είναι του 2000 ε τότε τι να κάνουμε...... αυτό του είπαν αυτό λέει....

stsiatsikas
10/02/2005, 13:06
Φίλε μου νομίζω πως είναι πολλά 6800 για μοντέλο του 2000 . Είχα του 2001 με ψηφιακά όργανα το έιχα πάρει 8500 πριν απο 2 χρόνια αλλά είχε μόλις 2000 χλμ. ,ήταν σαν καινούργιο απο λάστιχα , αλυσίδες , καμία γρατζουνια + συναγερμό και ακόμα κλαίω που το έδωσα . Μπορείς άνεταααααααα να κυκλοφορείς στη πόλη , είναι μόνο 190 κιλά γεμάτο εαν θυμάμαι καλά , πλήρης μοτοσυκλέττα , με καλές επιδόσεις ταξιδεύεις και με δυο άτομα .
Βέβαια δεν συμφωνώ με το να κυκλοφορείς με μοτό στη πόλη αλλά εαν δεν έχεις εναλλακτικό μέσο , θα σε καλύψει .
Προβλήματα που παρουσιάζουν είναι ο τεντωτήρας της καδένας των εκκεντροφόρων . Κόστος 50 € περίπου χωρίς εργασία , αλλά εαν μπορείς και έχεις τις υποτυπώδης γνώσεις τον αλλάζεις και μόνος σου . Υπάρχουν οδηγίες ακόμα και στο Internet .
Τακάκια δεν μου είχε φάει πολλά , βέβαια δεν το κυκλοφορούσα στη πόλη , πολύ καλά φρένα , λάστιχα είχε ακόμα της μάνας του όταν το έδωσα(Dunlop) και ακόμα κράταγαν . Φαντάσου μόνο πως το έκανα ανταλλαγή με άλλο και πριν καν το δώσω το έιχαν πουλήσει .
Πάντως άποψή μου είναι να το ψάξεις πριν πάρεις . Σίγουρα θα βρείς και άλλα σε καλές τιμές .
Τέλος εαν και είμαι Hondaκιας θα σου πρότεινα να δείς και κανένα άλλο και συγκεκριμένα το Kawasaki ZX-636 το καινούργιο . Είναι φοβερό το μοτόρι . Εάν βέβαια σε ενδιαφέρουν περισσότερο οι επιδόσεις .
Καλή τύχη και υπομονή ..........................................

la_villa
11/02/2005, 11:12
Βασικά ψάξτω λίγο πιο πολυ το θέμα.
Για μοντέλο 2000 μπορείς να βρεις και σε καλύτερη τιμή όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω (και ακριβώς αποκάτω).

Για κοίτα κι εδώ
http://www.x-e.gr/xrysi/search.asp?catid=221&cat_hierarchy=1_213

Βάλε cbr 600 και θα βγάλει πολλές ευκαιρίες.
Κι εννοείται ότι θέλει πολύ τρέξιμο.Μοτοσυκλέτα πέρνεις και πρέπει να προσέχεις.
Καλή τύχη:) :)

DoctorS
11/02/2005, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Οχι κάνα 2 χιλιάρικα έχουν..... για να προσέχουμε λίγο....



:smokin:

ξέρω πολύ καλα τι λέω γιατί ψάχνουμε κι εμείς να αλλάξουμε μηχανή.....άααααακου που σου λέω!!!

τα σέβη μου!!

:beer: :beer: :beer: