PDA

View Full Version : Σας έχει πέσει καμμιά φορά η Vstrom?



Elle
29/08/2008, 23:52
Δε μιλώ για τροχαίο ατύχημα αλλά ρωτώ αν σας έπεσε καμμιά φορά κάτω, από αδέξιο χειρισμό ή μάζεψε το σκαράκι, ή δεν πατούσε καλά, ή σας την ρίξανε, ή οτιδήποτε; Αν ναι, πόσες φορές έγινε αυτό και τι ζημιές είχατε (αν είχατε).

byron
30/08/2008, 00:27
:rolleyes:

Ρε ΄σεις με τα Vstorm.... διακοπές πήγατε? :look:

hristos13gr
30/08/2008, 08:36
Εμενα μου έχει πέσει μια φορα μόνο, στην πρώτη εβδομάδα που την είχα, & πριν καλα καλα την συνηθίσω πήγα να κατέβω ένα ψηλό πεζοδρόμιο, ενώ είχα στρίψει αρκετα το τιμόνι.
Ζημιές: Σπασιμο μαννέτας φρένου & μια πολυ μικρή γρατζουνιά δεξιά (δεν είχα βάλει κάγκελα ακόμη)

Υ.Γ. Ελπίζω να μην σου έπεσε, & να ρωτάς απλά από περιέργια...
:beer: :beer: :beer:

deusXT
30/08/2008, 09:21
παρκαρω καθετα στο πεζοδρομιο σε υγιή απόσταση απο τουβλο με ροδες (σουβ) νομιζοντας ότι θα ειμαι ασφαλής.
πεταγομαι μεχρι τοπλαισιο και βγαίνω πανικόβλητος πεντε λεπτααργοτερα όταν τυπισα οδηγος σουβ κανει οπισθεν πανω στο στρωμα μου ενω προφανως χρησιμοποιουσε τους καθρεφτες για να κανει σινιαλο στη φιλη της ότι ερχοτανε.

εριξε τη στρωματαρα μου πανω σε πινακιδα "παρκινγκ πελατων"

Ολη τα δεξια πλαστικά έσπασαν, τσαλακωθηκε το ντεποζιτακι μου και γρατσουνιες στοπλαίσιο και στη μπότα.
η δευτερη φαση επαιξε στο συνεργιο με την παραλαβή όταν ενω μου ειχε υποσχεθεί ότι θα φτιαξει τη γρατσουνια στο πλαισιο ανακαλυψα οτι εννοούσε μαυρο μαρκαδόρο και όχι τριψιμο βαψιμο που ειχα υποψη μου εγω (η ασφαλεια πλήρωνε κανονικα)

ζζζζζζζζζζζντοινγκ

δε βαριεσαι.
οι ουλές στην πριγκιποπούλα μου ειναι τιμητικές πια.

και τουλάχιστον ξερω ενα πολύ βλάκα συνεργειατζη να αποφυγω

tazakos
30/08/2008, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από deusXT
ενω μου ειχε υποσχεθεί ότι θα φτιαξει τη γρατσουνια στο πλαισιο ανακαλυψα οτι εννοούσε μαυρο μαρκαδόρο και όχι τριψιμο βαψιμο που ειχα υποψη μου εγω (η ασφαλεια πλήρωνε κανονικα)

ζζζζζζζζζζζντοινγκ

δε βαριεσαι.
οι ουλές στην πριγκιποπούλα μου ειναι τιμητικές πια.

και τουλάχιστον ξερω ενα πολύ βλάκα συνεργειατζη να αποφυγω

Νόμιζα τα είχα δει όλα από μάστορα αλλά ανέβασες τον πήχη...σου είπε θα το φτιάξω και το μαρκάδόρισε? Τουλάχιστον ήταν ανεξίτηλος για CD ο μαρκαδόρος? πωπω Θεέ μου βοήθα μου να μη μου τύχει τέτοιος γιατί θα θολώσω!

LARISEOS
30/08/2008, 10:23
γλυστρησε με το στρομα σε ενα μαρμαρο σε ενα πεζοδρομιο με 5 χλμ και τα εσπασε ολα....στο τιμονι,,,,350 ζιμια!! απαπαπαπαπα!

ειναι τι ζητασ ....πολλεσ φωρεσ εχω σκεφτει να βγαλω το καγκελο απο το africa μου αλλα απο την αλλη σκεφτομαι αυτα και λεω κητα να δεισ!

πρεπει η εταιριεσ να σταματησουν να σκεφτονται με τον τροπο που λειτουργουναι , ειναι καγκελο αυτο που εχει το στρομ,,,,,ωραιο ειναι design-ατο, αλλα πρεπει να κανει και δουλεια!

το ιδιο και στο καινουριο το gs το 800 εχει ενα καγκελακι λεσ και ειναι βεσπακι!

:nono:

deusXT
30/08/2008, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tazakos
Νόμιζα τα είχα δει όλα από μάστορα αλλά ανέβασες τον πήχη...σου είπε θα το φτιάξω και το μαρκάδόρισε? Τουλάχιστον ήταν ανεξίτηλος για CD ο μαρκαδόρος? πωπω Θεέ μου βοήθα μου να μη μου τύχει τέτοιος γιατί θα θολώσω!
νταξ μη τον ξεφτιλήσω εντελως τον ανθρωπο. ο μαρκαδορος ηταν πρωτης ποιοτητας.
Τοσο καιρο δεν εχει ξεφτίσει σχεδον καθολου.

και δε νομιζω να θολώσεις. αμα πετυχεις τοσο βλακα αντρα σεβεσαι το μεγαλειο της φυσης. Αναρωτιεσαι αν θελει σκονακι για να περπαταει κλπ.
τεσπα.:)

kalant
30/08/2008, 10:47
ναι (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64399)...

καλα να ειμαστε και φτιαχνονται κολλητε...

:beer:

Elle
30/08/2008, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από hristos13gr
Ελπίζω να μην σου έπεσε, & να ρωτάς απλά από περιέργια...
:beer: :beer: :beer:

Ευτυχώς μέχρι στιγμής καλά τα πάμε.

1) Όταν αγόρασα τη V-Strom μετά από 2 ημέρες ευτυχώς έβαλα κάγκελο.
Μέσα στην πρώτη εβδομάδα την πήρε ο πατέρας μου για να πάει για κάτι δουλειές
που ήθελε και αφού την πάρκαρε, του δίπλωσε το σταντ και του έπεσε από το αριστερά
Ζημιά: Μόνο ο συμπλέκτης ο οποίος έσπασε και από τη βάση του κιόλας. Γρατζουνιές
και τέτοια ευτυχώς δεν είχαμε.

2)Χωμάτινη εξ' όρμηση μαζί με ένα τότε φίλο με Transalp. Χώματα, πέτρες, λακούβες,
χορτάρια και τα σχετικά. Είπα να κόψω δρόμο από ένα πολύ απότομο και ανηφορικό
κομμάτι 2 μέτρων περίπου. Πέρνω φόρα, το ανεβαίνω και μόλις φτάνω πάνω βλέπω
ένα κομμάτι βράχο με ανάχωμα που σίγουρα περνώντας θα έξυνα την πολλαπλή.
Ήταν στενό δεν μπορούσα αλλούνα πάω.
Χέστηκα και με πήρε κι αμέσως η κατηφόρα με την όπισθεν (πολύ γλίστρημα λέμε
η V-Strom) το κράτησα όσο μπορούσα μα στο τέλος... πτώση από τα
αριστερά σε κάτι πυκνά χορτάρια.
Ζημιά: Καμμία απολύτως, ούτε γρατζουνιές ούτε τίποτα. Αλλά γέμισε πολύ χωματίλα
και πρασινίλα όλη η V-Strom που απλά μου έδειξε για πολλοστή και τελευταία φορά
πως είναι άκυρη στο χώμα και γλιστρά σα να μη πω τι γιατί θα φάω Ban

3) Ξεκαβαλάω μέσα στην αυλή του σπιτιού μου που μόλις την είχα βάλει μέσα
νομίζοντας ότι είχα κατεβάσει το σταντ αλλά δεν το κατέβασα και οοοοοοοοόπα!!!
Ευτυχώς την κράτησα, βέβαια την είχα ανάμεσα στα πόδια μου ακόμα. (1,79 ύψος)
Ζημιά: Καμμία, και το συγκεκριμένο δεν το μετράω για πτωση.

Road67
30/08/2008, 17:28
Κριμα που δεν εχω στρωμα, θα 'χε γελασει καθε πικραμενου η καρδια οταν εδεσα το xmax πανω στο fazer και μες στον ιδρωτα απο το κατορθωμα μου δεν ειδα τη στεκα σκουντουφλησα πανω της κι εσπρωξα προς τα μπροστα κι ακουστηκε μες στη νυχτα ενας εκπληκτικος ηχος :rotflmao: :rotflmao:
ευτυχως μονο με μια γρατσουνια...

manolo34
30/08/2008, 20:37
Την μέρα του μεγάλου σεισμού φέτος στην περιοχή της Ανδραβιδας βρισκόμουν ακριβώς στο επίκεντρο του σεισμού και πιο συγκεκριμένα στο αεροδρόμιο της 117ΠΜ.Το strom το είχα παρκαρισμένο κάτω από ένα στέγαστρο που χρησιμοποιούμαι σαν parking.Μετά το τέλος του σεισμού ,που προσωπικά δεν έχω νιώσει κάτι πιο δυνατό βρήκα την μηχανή ανάσκελα.
Να διευκρινίσω ότι δεν υποχώρησε του stand αλλά η μηχανή έπεσε από την δεξιά πλευρά.
Δύο αλλες μηχανές συναδέλφων που ήταν παρκαρισμένες με αντιθετη φορά το stand τους βυθίστηκε το μισό στο χώμα και ήταν ετοιμες να πέσουν.
Αποτέλεσμα αυτής της πτώσης ήταν μία γενναία γρατζουνιά στο fairing,ένα σπασμένο flash και ένα σπάσιμο στο πλαστικό του bagster που ασφαλίζει το tank bag.
Το άσχημο είναι πως ενώ πληρώνω αδρά την γα.............ασφαλιστική μου(516euro)η οποία περιλαμβάνει και φυσικές καταστροφές δεν μου αναγνώρισαν τίποτα και μάλιστα με ερειστικό τρόπο.

Respect
30/08/2008, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από manolo34
Μετά το τέλος του σεισμού ,που προσωπικά δεν έχω νιώσει κάτι πιο δυνατό
Μη μου το θυμίζεις...

Στη Πάτρα το έχουμε συνηθίσει το θέμα σεισμό εκ των πραγμάτων αφού όλη την ώρα κάνει γαμώ τους σεισμούς αλλά αυτή τη φορά ήταν άνευ προηγουμένου..

Ψηλά αλώνια / 4ος :uplate:

(μέχρι και η ντουλάπες άνοιξαν και πεταγόντουσαν τα πράγματα έξω.. :sick: )

delavale
30/08/2008, 20:57
3 φορές την είδα τ'ανάσκελα στα 2 χρόνια που την έχω,εαν γείρει δε μαζεύεται με τίποτα και προκειμένου να πάθουμε εμείς ζημιά τραβάει το στρώμα το ζόρι,μέχρι τώρα μια μανέτα φρένου σπασμένη(η μπίλια) και ένα φλάς(λόγος για αλλαγή σε άσπρα)...Εμείς να μαστε καλά και η μηχανή δεν έχει ανάγκη(ίσως η τσέπη πονέσει).....

TOLISTOLAROS
30/08/2008, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από manolo34
Το άσχημο είναι πως ενώ πληρώνω αδρά την γα.............ασφαλιστική μου(516euro)η οποία περιλαμβάνει και φυσικές καταστροφές δεν μου αναγνώρισαν τίποτα και μάλιστα με ερειστικό τρόπο.
Ποιά ασφαλιστική είναι αυτή;Πως και δε τους έκραξες;

Elle
30/08/2008, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από manolo34
πληρώνω αδρά την γα.............ασφαλιστική μου(516euro)η οποία περιλαμβάνει και φυσικές καταστροφές δεν μου αναγνώρισαν τίποτα και μάλιστα με ερειστικό τρόπο.

516 ευρώ?????
Παναγία μου! Και δεν αναγνώρισαν τίποτα; Καλά έκανα που τα σκεφτόμουν όλα αυτά και δεν στηρίζομαι στις ασφαλιστικές πλέον και γύρισα την ασφάλεια σε τελείως απλή (Αστική ευθύνη, ζημιές τρίτων, σωματικές βλάβες, νομική κάλυψη. 120 ευρώ το χρόνο. Τσακιστή δεκάρα δε δίνω στους κwλ0@σφαλιστές πλέον, την έπαθα μια φορά πριν χρόνια με το αμάξι μου και από τότε τέλος οι ολικές και μικτές ασφαλήσεις!

Elle
30/08/2008, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
εδεσα το xmax πανω στο fazer

:confused: Δηλαδή τι έκανες και πως το έκανες αυτό το πράγμα;:confused:

kalant
30/08/2008, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
:confused: Δηλαδή τι έκανες και πως το έκανες αυτό το πράγμα;:confused:

μα τι περιεργια ειναι αυτη ρε παιδακι μου, ποποπο...

:lol:

:beer:

Elle
30/08/2008, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
μα τι περιεργια ειναι αυτη ρε παιδακι μου, ποποπο...


Είμαι κουτσομπόλης και περίεργος...:D
Τι να κάνουμε...:beer: :smilea:

manolo34
31/08/2008, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Ποιά ασφαλιστική είναι αυτή;Πως και δε τους έκραξες;
Γνωστή μεγάλη ασφαλιστική που ασφαλίζει και για κλοπή.
Από κράξιμο αρκετό,αλλά καθόλου χρόνος για να διεκδικήσω το δίκιο μου δικαστικώς.
Το πάθημα έγινε μάθημα.

manolo34
31/08/2008, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
516 ευρώ?????
Παναγία μου! Και δεν αναγνώρισαν τίποτα; Καλά έκανα που τα σκεφτόμουν όλα αυτά και δεν στηρίζομαι στις ασφαλιστικές πλέον και γύρισα την ασφάλεια σε τελείως απλή (Αστική ευθύνη, ζημιές τρίτων, σωματικές βλάβες, νομική κάλυψη. 120 ευρώ το χρόνο. Τσακιστή δεκάρα δε δίνω στους κwλ0@σφαλιστές πλέον, την έπαθα μια φορά πριν χρόνια με το αμάξι μου και από τότε τέλος οι ολικές και μικτές ασφαλήσεις!
Την καλύτερη δουλειά έκανες φίλε μου.

paranoid
31/08/2008, 11:58
Κι'εγω αυτη την ασφαλιστική είχα που είναι "Μεγάλη και σίγουρη"....., αλλά την έκοψα...
500? μόνο και μόνο για την κλοπή πάει πολύ....

Πάντως 120? ασφάλεια δεν έχω βρεί πουθενά....Αν θέλεις πές μας και ποιά είναι....

vestromas
31/08/2008, 12:26
Απ το 2005 που την πηρα, υπηρχαν απειρες φορες που κινδυνεψε να μου πεσει, συνηθως απο χαλαροτητα και στιγμιαια αφηρημαδα.
Δοξαζω των Θεο, που μεχρι τωρα το εχω σωσει και το εχω αποφυγει.
:beer: :wave2:

Elle
31/08/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
Πάντως 120 ευρώ ασφάλεια δεν έχω βρεί πουθενά....Αν θέλεις πές μας και ποιά είναι....

COMMERCIAL value 55 ευρώ το εξάμηνο.:beer:

Και μια φωτό για αυτούς που δεν πιστεύουν...


139996

paranoid
31/08/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
COMMERCIAL value 55 ευρώ το εξάμηνο.:beer:

Και μια φωτό για αυτούς που δεν πιστεύουν...


Ωραίος ο Elle....:beer:

Μου φαίνεται θα τα ακούσει ο ασφαλιστής μου....!:mad:

apav
31/08/2008, 17:42
Συγνώμη, αλλά έχετε ασφάλιση τώρα;

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_2_31/07/2008_279523

Random
31/08/2008, 23:44
Kαινουρια κουτα που λενε βγαινω αττικη οδο και παω μεχρι λαυριο για να την στρωσω..ολα καλα μεχρι που σταματησα και κατεβαζω το πλαινο σταντ το οποιο δεν επιασε εως τερμα...τιγκα ο κοσμος εξω απο μια καφετερια παω να ξεκαβαλησω και νοιωθω το στρωμα να υποχωρει...εκανα τα παντα να την κρατησω αλλα δεν μπορεσα..για να μην παθει κατι η μηχανη εβαλα το ποδι μου αναμεσα και ετσι η μηχανη μου δεν επαθε τιποτα αλλα εγω εσπασα τον αστραγαλο μου...

Το τραγικο ειναι οτι κανεις δεν σηκωθηκε να με βοηθησει.............:bigcry: μονος μου εσυρα το ποδι μου κατω απο την μηχανη και με σπασμενο αστραγαλο με παρελαβε το 166 αφου παρκαρα τη μηχανη ολοκαινουργια εξω απο το αστυνομικο τμημα Λαυριου φοβουμενος μηπως παθει τιποτα...

Η μηχανη ηλθε με οδικη βοηθεια σπιτι μου μετα απο μια μερα και την ξανακαβαλησα μετα απο 2.5 μηνες...ειχα σαλταρει....γιαυτο προσοχη στο πλαινο σταντ και επισης οταν στριβετε με το τιμονι τερμα αρ η δξ εκει κινδυνευετε να σαβουρωθειτε....:cry:

Bavarian
31/08/2008, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
Ωραίος ο Elle....:beer:

Μου φαίνεται θα τα ακούσει ο ασφαλιστής μου....!:mad:



Στη Θεσσαλία είναι το ασφαλιστήριο.Ανά την Ελλάδα υπάρχουν διαφορετικές τιμές ασφαλίστρων με τα πιο ακριβά να είναι στην Αττική.Μην τα βάλεις με τον ασφαλιστή σου δεν φταίει...ρώτα τον mats8282 που είναι ασφαλιστής και ξέρει να σου πεί του λόγου το αληθές.:wave2: :beer:



Πάντως με 110 ευρώ το χρόνο η Commercial Value που έχει ο Elle είναι αρκετά φτηνή και στην Αθήνα έχει περίπου 140 ευρώ το χρόνο...

Bavarian
31/08/2008, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Απ το 2005 που την πηρα, υπηρχαν απειρες φορες που κινδυνεψε να μου πεσει, συνηθως απο χαλαροτητα και στιγμιαια αφηρημαδα.
Δοξαζω των Θεο, που μεχρι τωρα το εχω σωσει και το εχω αποφυγει.
:beer: :wave2:




Κουλάδι.Να πάρεις Transalp 700 που είναι ελαφρύ :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


:beer:

Road67
01/09/2008, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
:confused: Δηλαδή τι έκανες και πως το έκανες αυτό το πράγμα;:confused:

Τις 2 μπροστινες μαζι, τις 2 πισω μαζι και με μια τεραστια απο την ψευδοκαρινα του xmax και γυρω γυρω απο το fazer. Παντα ετσι τις εδενα

Elle
01/09/2008, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Τις 2 μπροστινες μαζι, τις 2 πισω μαζι και με μια τεραστια απο την ψευδοκαρινα του xmax και γυρω γυρω απο το fazer. Παντα ετσι τις εδενα

:a53: Παναγία μου...

Σωστός όμως ο Road67...

Elle
01/09/2008, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Στη Θεσσαλία είναι το ασφαλιστήριο. Ανά την Ελλάδα υπάρχουν διαφορετικές τιμές ασφαλίστρων με τα πιο ακριβά να είναι στην Αττική.

Γιατί δεν μαζευόσαστε καμμιά 10αριά άτομα και να 'ρθείτε να ασφαλίσετε τις V-Strom σας στη Θεσσαλία; :D :D Αλλά αν είναι για 30 ευρώ διαφορά το κόστος εντάξει είναι η Αττική βρε παιδιά!

paranoid
01/09/2008, 20:46
Εμ έλα που δεν είναι 30?....
170? δίνω το χρόνο για την ασφάλεια και υποτίθεται ότι είναι και φτηνή...
Θα παίζει κάποιο ρόλο ότι έιναι γνωστή (General trust) αλλά ξέρω 'γω,... και οι λιγότερο γνωστές την κάνουν την δουλειά τους (σε γλυτώνουν απο κλήσεις)..:p

Elle
02/09/2008, 16:04
Ε τότε έλα στη Θεσσαλία. Και μη σας πει κανείς οτι πρέπει ο ασφαλιστής να είναι στον
τόπο διαμονής γιατί είναι λάθος. Μπορείς να ασφαλήσεις τη μοτοσυκλέτα σου οπουδήποτε
εντός Ελλάδας. Αφού τα κεντρικά γραφεία των περισσοτέρων ασφάλειών βρίσκονται στην
Αθήνα, από εκεί και πέρα αναλαμβάνουν οι ασφαλιστές το ρόλο του μεσίτη αφού
μπορούν και σου παρέχουν όχι μόνο μία αλλά διάφορες ασφάλειες όπως την Commercial,
την Intersalonica κτλ. Η διαφορά της τιμής ανα πόλη μπαίνει σίγουρα στην τσέπη του
εκάστοτε ασφαλιστή γιατί άλλα ενοίκια γραφείου και λοιπά έξοδα πληρώνει κάποιος
ασφαλιστής για το γραφείο του σε Αθήνα, άλλο σε Πάτρα κι άλλο κάπου στη Θεσσαλία.
Σκέψου οτί αν 2 ασφαλιστές ο πρώτος στην Πάτρα και ο δεύτερος στη Λαμία βγάζουν
το μήνα 30 ετήσια ασφαλιστήρια συμβόλαια για την Intersalonica, τo κέρδος αν ήταν
το ίδιο θα άφηνε τον ασφαλιστή στην Πάτρα με λιγότερα χρήματα γιατί στην Πάτρα τα
ενοίκια στοιχίζουν περισσότερο, ενώ ο ασφαλιστής στη Λαμία θα κερδίζει περισσότερα
διότι τα πάγια έξοδα είναι λιγότερα και επομένως περισσότερα χρήματα στο χέρι...
Η διαφορά της τιμής πάει στην τσέπη του ασφαλιστή για να καλύψει το γραφείο.
Συνεπώς, εμείς πληρώνουμε τη διαφορά στο γραφείο.
Και ένα άλλο παράδειγμα για να το εξηγήσω και πιο απλά. Μένω στο Βόλο. Το ανδρικό κομμωτήριο π.χ. στη γειτονιά μου στοιχίζει 7 ευρώ. Ενώ στο κέντρο 9 με 10 ευρώ. Στην
Αθήνα πόσο στοιχίζει; :D Αν αυτός στο κέντρο έπαιρνε τα ίδια χρήματα
με αυτόν που έχει μαγαζί λίγο παραέξω, θα έπρεπε να το κλείσει γιατί δε θα έβγαζε τίποτα.
Και γιατί τότε να υπάρχουν μαγαζιά στο κέντρο; Για να πληρώνουμε παραπάνω για
τα ενοίκια των μαγαζιών τους; Όχι! Αλλα για να προσελκύσουν τα μαγαζιά περισσότερο κόσμο.

christaras73
03/09/2008, 10:24
λιγο μετα που την αγορασα ξεκιναω για καφε και ερχεται η γυναικα μου. σταματαω στην γωνια να πουμε δυο κουβεντες κατεβαζω το ποδι να πατησω και παταω μια πετρουλα. φευγει το ποδι γερνει η μηχανη παρτον κατω τον χρησταρα. για να μην παθει ζημια η μηχανη εβγαλα και τον κωλο μου προς τα εξω και σακατευτηκα. δυο μηνες πονουσε το κωλομερι. η μηχανη μια γρατζουνια στο καγκελο.

Elle
03/09/2008, 16:18
E, αυτά δυνήθως στην αρχή γίνονται που δεν ξέρουμε ακόμα
με τι έχουμε να κάνουμε:bawl:

dimalx
03/09/2008, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Γιατί δεν μαζευόσαστε καμμιά 10αριά άτομα και να 'ρθείτε να ασφαλίσετε τις V-Strom σας στη Θεσσαλία; :D :D Αλλά αν είναι για 30 ευρώ διαφορά το κόστος εντάξει είναι η Αττική βρε παιδιά!

Καλησπέραααα!!! Πριν δύο μήνες ασφάλισα και εγώ το στρώμα μου στην com.val όπως και ο elle.
Έλα όμως που εγώ πλήρωσα 132 το εξάμηνο.Βέβαια έβαλα και οδική βοήθεια το οποίο κόστισε 18Ε παραπάνω άντε βάλε και το ΦΠΑ εε και πάλι τα 55 με τα 132 είναι μεγάλη διαφορά. (Να πω ότι το ασφαλιστήριο μου είναι ίδιο ακριβώς με του elle συν την οδική). Άρα 264Ε το χρόνο!Που 110Ε.Μάλλον είναι πολύ πιο ακριβά στην αθήνα. Δεν ξέρω μάλλον θα αλλάξω ασφαλιστική η θα πάω επαρχία.

dimalx
03/09/2008, 16:55
Να πω και εγώ την τούμπα μου...
Καταρχάς το στρομάκι είναι η πρώτη μου μηχανή ούτε παπί πριν... Ε την πρώτη μέρα που την παρέλαβα σιγά σιγά μέχρι να την μάθω λίγο. Όλα καλά μέχρι να τελειώσει η πρώτη μου βόλτα. Ε όταν
γύρισα σπίτι μετά από 120 κμ πήγα να την παρκάρω και εκεί που σβήνω και δεν έχω κατεβάσει ακόμα το σταντ γέρνω λίγο στο πλάι να δω κάτι.Τι το 'θελα.Πήρε κλίση και μετά βρέθηκα να παλεύω να την κρατήσω.Μάταια την άφησα σιγά σιγά να πέσει. Τελικός απολογισμός : μια γρατζουνιά στο κάγκελο, μια στην μανέτα του συμπλέκτη και βγήκε και το πλαστικό από το φλας το οποίο ξαναμπήκε χωρίς πρόβλημα. Δόξα το θεό μέχρι τώρα μετά από 4500 κμ κανένα πέσιμο...
Να προσέχουμε και πάντα όρθιοι.

Elle
03/09/2008, 17:04
264 ευρώ ετήσια;;;;:hypnotize :uplate: :hypnotize :uplate:
Βουρ για επαρχία παιδιά! Γλιτώνετε πάνω από 100 ευρώ!
Πάντα όρθιος φίλε!

nic mor
13/09/2008, 12:55
καλημερα
εγω για dl 650 abs k7 δινω 210 εουρος ετησιο
με τις κλασικες καλιψεις + οδικη και νομικη προστασια
δεν ειναι και παρα πολλα πιστευω για αθηνα παντα
:wave2: :wave2:

ganezos
13/09/2008, 13:49
Εγω δινω 140 ευρω ετησιως για DL 650 K7 και ειμαι απο νησι.

nikos1709
13/09/2008, 14:13
200 δινω και μενω α8ηνα

koskoldivers
21/11/2008, 16:03
ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ V STROM650 Η ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΕΙ ΤΑΞΙΔΙ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΡΒΙΣ,ΑΚΡΙΒΟ;:eyepop:

vestromas
21/11/2008, 16:07
Παλιο μηχανακι ειναι. Μην το παιρνεις. ΤΡΙΑΚΟΣΙΟΙ ΤΟΣΟΙ τ ο εχουμε εδω μεσα μονο και το εχουμε σκυλομετανιωσει.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

christaras73
21/11/2008, 16:13
και εγω το σκυλομετανιωσα που δεν το πηρα πιο νωρις...:wave2:

koskoldivers
21/11/2008, 23:15
ok me peisate tha to parw..........alla phga kai rwthsa kai mou eipan oti exei 7600,anebhke h timh tou..kai otan allaksei o xronos tha paei 8100.......2009.....:bigcry:

vestromas
21/11/2008, 23:46
Εγω το 2005, χωρις abs και αλλα φλωρικα που υπαρχουν τωρα το πηρα το 650,
8400ευρο και χαιρομουνα, που η αντιπροσωπια το εδινε 8950.

Τωρα που μονο γκομενες δεν δινουν μαζι, μου κανετε καρμιριες.:lol:

Τρβατε παρτε το και μην το παλευετε γιατι ετσι οπως το βλεπω με τις κρισεις που στηνουν τα Νεφφελιμ, ο φραπες θα φτασει 500.000ευρο και θα τον πινεις ατσιγαρος σε κλειστους χωρους και τα vstrom θα τα καβαλανε μονο οι μπατσοι, που μολις τα παραλαβανε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

subman21
22/11/2008, 17:51
:a6:


Αρχικά δημιουργήθηκε από koskoldivers
alla phga kai rwthsa kai mou eipan oti exei 7600,anebhke h timh tou..:bigcry:


Μι του!!!!!!!!!
έτσι πήρα το Κ8 μετρητά με συναγερμό, bagster, κάγκελα μπρός, κάγκελα πίσω και 46lt βαλίτσα με 7200.

Elle
22/11/2008, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
...Τρβατε παρτε το και μην το παλευετε γιατι ετσι οπως το βλεπω με τις κρισεις που στηνουν τα Νεφφελιμ, ο φραπες θα φτασει 500.000ευρο και θα τον πινεις ατσιγαρος σε κλειστους χωρους και τα vstrom θα τα καβαλανε μονο οι μπατσοι, που μολις τα παραλαβανε....
:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
ΡΠΜ τι πάθαμε..:rotflmao: ρε έχω λυθεί στο γέλιο!:lol: :lol:
Και μετά λες εμένα χιουμορίστα, εσύ δεν πας πίσω!!:rotflmao: :beer: :beer: :beer:

vestromas
22/11/2008, 22:35
:rotflmao: :beer: :beer: :beer: :lol: :wave2:

tall195
27/11/2008, 20:05
Παιδιά εμένα το δικό μου Strom μου έπεσε 2 φορές.

1η φορά: η 2η μέρα που είχα αγοράσει τη μοτοσυκλέτα, δεν είχα συνηθίσει ακόμη το βάρος της, ανέβαινα κεντρικό ανηφορικό δρόμο στη θεσσαλονίκη (3ης Σεπτεμβρίου & Σκουφά) με υποχρεωτική κατεύθυνση στο τέλος του δρόμου δεξιά..... τα οχήματα που έρχονται από αριστερά έχουν STOP. Πάω να πάρω τη στροφή στο τέλος την ανηφόρας και ο κύριος μ.....ας παραβιάζει το STOP με χίλια, οπότε προκειμένου να τον αποφύγω στρίβω απότομα τη μηχανή δεξιά, χάνω τον έλεγχο και μου πέφτει. Φυσικά δεν είχα ούτε 10 χλμ, οπότε δεν ήταν καταστροφικό το πέσιμο, όμως σίγουρα τα κάγκελα (ψηλά κάγκελα) κάνανε τη δουλειά τους, τη γλίτωσα μόνο με γρατσουνιές στο κάγκελο και στη χούφτα.

2η φορά: Πριν 2 εβδομάδες σε επαρχιακό δρόμο, στροφή με αρνητική κλίση, την πήρα με παραπάνω χλμ, δεν μπόρεσα να μαζέψω τη μηχανή, η οποία άρχισε να βγαίνει εκτός δρόμου, μέχρι που μπήκα στο χαντάκι (χώμα) και εκεί μου έπεσε. Το όλο αποτέλεσμα ήταν να προσθέσω μερικές ακόμη γρατζουνιές στο ίδιο κάγκελο (σωτήρια τα κάγκελα!!!!). Όλη η πλευρά βέβαια γέμισε με χώμα, αλλά ήταν απλώς χώμα....

Elle
27/11/2008, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από tall195
Παιδιά εμένα το δικό μου Strom μου έπεσε 2 φορές.

1η φορά: η 2η μέρα που είχα αγοράσει τη μοτοσυκλέτα, δεν είχα συνηθίσει ακόμη το βάρος της, ανέβαινα κεντρικό ανηφορικό δρόμο στη θεσσαλονίκη (3ης Σεπτεμβρίου & Σκουφά) με υποχρεωτική κατεύθυνση στο τέλος του δρόμου δεξιά..... τα οχήματα που έρχονται από αριστερά έχουν STOP. Πάω να πάρω τη στροφή στο τέλος την ανηφόρας και ο κύριος μ.....ας παραβιάζει το STOP με χίλια, οπότε προκειμένου να τον αποφύγω στρίβω απότομα τη μηχανή δεξιά, χάνω τον έλεγχο και μου πέφτει. Φυσικά δεν είχα ούτε 10 χλμ, οπότε δεν ήταν καταστροφικό το πέσιμο, όμως σίγουρα τα κάγκελα (ψηλά κάγκελα) κάνανε τη δουλειά τους, τη γλίτωσα μόνο με γρατσουνιές στο κάγκελο και στη χούφτα.

2η φορά: Πριν 2 εβδομάδες σε επαρχιακό δρόμο, στροφή με αρνητική κλίση, την πήρα με παραπάνω χλμ, δεν μπόρεσα να μαζέψω τη μηχανή, η οποία άρχισε να βγαίνει εκτός δρόμου, μέχρι που μπήκα στο χαντάκι (χώμα) και εκεί μου έπεσε. Το όλο αποτέλεσμα ήταν να προσθέσω μερικές ακόμη γρατζουνιές στο ίδιο κάγκελο (σωτήρια τα κάγκελα!!!!). Όλη η πλευρά βέβαια γέμισε με χώμα, αλλά ήταν απλώς χώμα....

Να υποθέσουμε πως αυτό έγινε από την αριστερή ή από τη δεξιά πλευρά στις 2 φορές?

tall195
27/11/2008, 21:46
Δεξιά πλευρά και τις 2 φορές......

Tpap
27/11/2008, 22:08
εμένα δεν μου έχει πέσει καμία φορά...:wave2:

(έδιτ: το βεστρομ εννοώ)

vestromas
27/11/2008, 22:11
K εμενα ολο ορθια ειναι και παει λιγο αριστερα.:lol: Οταν ακουμπαη στο σταντ εννοω.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :wave2:

paranoid
24/12/2008, 10:05
Χτές μου έπεσε πρώτη φορά...ΚΛΑΨ..:cry: :cry:
Πήγα να κάνω επιτόπια στροφή 180 μοιρών στο πεζοδρόμιο και στα μισά τσάφ, μου έσβησε...
Πάρτην κάτω, δεν καταφερα να τη συγκρατήσω.....Φοβήθηκα για πολλά περισσότερα άλλα ο απολογισμός έδειξε μόνο το φλάς (αριστερό) σπασμένο....Επίσης ο καθρέφτης κουνήθηκε απο τη θέση του και ακόμα προσπαθώ να βρώ την αρχική του θέση:D ...
Πάντως αυτό που με χαροποίησε (:confused: :confused: ) είναι ότι τη σήκωσα αρκετά εύκολα, γιατί ακούγοντας διάφορα νόμιζα ότι άν σου πέσει και δεν τύχει να περνάει κανένας εκέινη τη στιγμή να σε βοηθήσει, δεν σηκώνεται με τίποτα...

taxydromos
24/12/2008, 11:06
σε μενα συνεβει το αντιθετο!!






..γαμωτ.........επεσα απο το stroma!!!!!....... ευτυχως ομως επεσα σε χαλακι και δεν χτυπησα!!



..ελπιζω ναναι η πρωτη και η τελευταια μου!


150944

BELZEBOYLIS
24/12/2008, 11:11
Εμένα το V-strom δεν μου έχει πέσει ποτέ !!!! :wave2: :lol: :wave2: