PDA

View Full Version : Beverly Tourer 250 ή 400 cc ;



petroulop
30/08/2008, 18:39
Λοιπόν σήμερα "κλείδωσα" κατα 99% αφού καβάλησα το Beverly Tourer 250 cc ενός συναδέλφου ο οποίος όμως δεν με άφησε να το πάω μία βολτούλα (τέλωσπάντων...).Η θέση οδήγησης του συγκεκριμένου με καλύπτει απόλυτα αφού μου δίνει την αίσθηση άσφάλειας και την εντύπωση κανονικής μηχανής που ζητούσα.Επίσης και εμφανσιακά είναι κουκλί.
Τώρα όμως κάτι νέο με βασανίζει ..
Μήπως να έπαιρνα το 400άρι αφού έχει μόνο 700 ευρώ ακριβότερα και να έπιαναν περισσότερο τόπο τα λευτά μού;
Ή μήπως είναι υπερβολή για 99% κίνηση σε μέγιστες αποστάσεις άντε εντός προαστίων π.χ. κάντζα,Σούνιο,Μελίσια,Κρυονέρι.
Σημειωτέον δεν είναι το "γκάζι" που με απασχολεί αφου είμαι χορτασμένος απο το sport touring μου που έχω σκοπό να πουλήσω απλά η ενεργητική σαφάλεια είναι που με απασχολεί αφού Είμαι 115 κιλά +60 η σύζυγος και θεν θέλω να μεπιάνει κρύος ιδρώτας όταν χρειάζεται να επιταχύνω για κάποιον λόγο.
Απο την άλλη φοβάμαι μήπως το 400σάρι είναι πολύ βαρύ για την κίνηση στο (ευρύτερο)κέντρο της Αθήνας.
Φυσικά πρίν να επιλέξω θα τα κάνω και τα δύο ένα test drive.
Tέλος θα ήθελα εντυπώσεις απο την κατανάλωση των εκάστοτε κυβισμών όσων έχουν κάποια.
Ποιός λοιπόν είναι ο καταλληλότερος συμβιβασμός(αφου κανείς δεν μπορεί να τα έχει όλα)?