PDA

View Full Version : JACK (in memorial)



csofos
02/09/2008, 20:25
Ο Σαλτικιώτης Γιάννης ήταν πολύ καλός φίλος μου. Κάποτε τον είχα κατεβάσει σε αγώνες fitness. Του άρεσε πολύ το bodybuilding και οι μοτοσικλέτες. Ήταν πολύ γελαστός και εύθυμος. Οι τελευταίες στάθηκαν όμως μοιραίες για αυτόν.
Στις 22 Αυγούστου φέτος έχασε τη ζωή του σε τροχαίο με μοτοσικλέτα. Θα θέλαμε όσοι τον γνωρίζαμε να κάνουμε την 22η του Αυγούστου, ημέρα που όλοι οι δικυκλιστές θα φοράμε το κράνος μας. Τουλάχιστον αυτή τη μέρα να το φοράμε (γιατί οι περισσότεροι δεν το φοράμε ποτέ). Παρακάτω έχω το link ενός video που έκανα στη μνήμη του Γιάννη. Ήταν πιο γνωστός με το ψευδώνυμο "Τζακ".
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους. Να είστε καλά, να οδηγείτε με ασφάλεια και να χαίρεστε τη ζωή σας.

Χριστόδουλος

http://www.youtube.com/watch?v=e0o91jBA4Vo

Ταξιδευτής
02/09/2008, 21:36
Οχι ρε γμτ παλι....
:sad: Καλο ταξιδι στο ατυχο παλικαρι και να ειναι ελαφρυ το χωμα.... :sad:
Αλλα αναθεμα πια με αυτο το ρημαδοκρανος!!! :mad:

Χιλια συγνωμη και ισως δεν ειναι καταλληλη στιγμη αλλα αυτο που εγραψες ειναι πολυ λαθος:

Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Τουλάχιστον αυτή τη μέρα να το φοράμε (γιατί οι περισσότεροι δεν το φοράμε ποτέ).

Οχι για να παινεψω κανεναν, αλλα εδω τουλαχιστον ΟΛΟΙ φορανε το κρανος τους ΠΑΝΤΑ! :nono:
Και αν εισαι σε παρεες που δεν το φορανε ποτε τοτε λυπαμαι αλλα κακως και αν μη τι αλλο μετα απο ενα τετοιο τραγικο γεγονος καλο θα ειναι να αναθεωρησουν/ετε... :mad:
Το "τουλαχιστον αυτη τη μερα να το φοραμε" ΔΕΝ ειναι λογικη.... Αναθεμα πια....

csofos
02/09/2008, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Οχι ρε γμτ παλι....
:sad: Καλο ταξιδι στο ατυχο παλικαρι και να ειναι ελαφρυ το χωμα.... :sad:
Αλλα αναθεμα πια με αυτο το ρημαδοκρανος!!! :mad:

Χιλια συγνωμη και ισως δεν ειναι καταλληλη στιγμη αλλα αυτο που εγραψες ειναι πολυ λαθος:


Οχι για να παινεψω κανεναν, αλλα εδω τουλαχιστον ΟΛΟΙ φορανε το κρανος τους ΠΑΝΤΑ! :nono:
Και αν εισαι σε παρεες που δεν το φορανε ποτε τοτε λυπαμαι αλλα κακως και αν μη τι αλλο μετα απο ενα τετοιο τραγικο γεγονος καλο θα ειναι να αναθεωρησουν/ετε... :mad:
Το "τουλαχιστον αυτη τη μερα να το φοραμε" ΔΕΝ ειναι λογικη.... Αναθεμα πια....
Μακάρι φίλε μου να ήταν λάθος αυτό που έγραψα. Μακάρι. Εγώ είμαι ο μόνος (χωρίς υπερβολές) που φοράω κράνος σε ολόκληρη την πόλη μου. Για αυτό έγραψα "τουλάχιστον αυτή τη μέρα". Αν φιλοτιμηθούν αυτοί (όποιοι και αν είναι) να το φορέσουν εκείνη τη μέρα, ενώ δεν το κάνουν τις άλλες, ίσως να σωθεί και καμιά ζωή. Μην το βλέπεις στραβά αυτό που έγραψα. Δεν εννοούσα να το φοράμε μόνο αυτή τη μέρα. Πάντα πρέπει, αλλά άντε να τους πείσεις......... :(